Elektronisch scorebord AANWINST SPORTHAL OOSTBURG De Eeyter wint Orka-rit Zevac SWIFT II VERSLAAT TOGO IN SLOTFASE WEL BLI GLIMLACHEN Van der Voort librekampioen Initiatief van Adrie de Munck OPENING RITTENKALENDER Nog geen overdekte plaatsen Nederlaag voor Ondo En let op de voorwaarden. F.van Lanschot OPSTELLING ZAALHANDBAL- FORMATIE 43/4% 5% S'/A 6% 63/4% 7% 7V4°/O sport Zaterdag finale hoofdklasse ZON BREEKT DOOR Dinsdag 1 februari 1972 14 (Van onze sportredactie) OOSTBURG. Sporthal „De Veerhoek" in Oostburg is sinds kort verrijkt met een elektronisch scorebord, dat aan de gemeente werd geschonken door de winkeliersvereni ging Oostburg. Het is een beetje verlaat geschenk ter ge legenheid van de Oostburgse sporthal, maar dat vindt zijn oorzaak in de havenstakingen in Amerika, het land waar de installatie de tweede in Zeeland de sporthal in Goes heeft er ook een vandaan moest komen. De winkeliersvereniging', die eerst vian plan was een ander cadeau te geven, nam het ini tiatief tot de aanschaf van het scorebord op voorstel van Adrie de Munck, in die tijd juist uit Goes overgekomen. De Munck, uiteraard bekend met de situatie in Goes, op perde het idee, dat door het bestuur van de winkeliersver eniging direct werd overgeno men. De Oostburgse midden stand moest overigens wel diep in de buidel tasten om de gemeente dit geschenk te kun nen aanbieden, want het appa raat kost meer dan vierdui zend gulden. Adrie de Munck. in de aanloopperiode belast met de zaken rond de sporthal in Oostburg, is erg blij met de nieuwe aanwinst. De Munck: „Het maakt de zaak com pleet". Het bord is in principe gemaakt voor basketball. Er zit een tijdklok op die kan dienen voor het aangeven van de zui vere speeltijd, verder aan de linker- en rechterkant een vak om de score van de clubs bij te houden, en nog een vak waarin het aantal time-outs kan worden bijgehouden. De Munck: „Het is echt een mooi ding. Vorig jaar wisten we al dat het bord er zou komen, maar door de havenstakingen in Amerika is dit opgehou den". Het bord is geleverd door de bekende ex-rallyrijder Gatsonides. Binnenkort zal het bestuur van de winkeliersver eniging het elektronische sco rebord officieel aan de ge meente aanbieden. (Van een sportmedewerker) ZAAMSLAG. De Zeeuwscli- Vlaamse Automobiel Club (Zevac) opende haar rittenka- ender 1972- Deze „ORKA-rit" vas een combinatierit van 48 kilometer oriëntatie en 39 ki lometer kaartlezen. De start ,vas in de buurtschap De Grie- te in de voormalige gemeente Zaamslag, vanwaar het in Zuid-Oostelijke richting ging naar het haventje van de buurtschap De Paal. De finish van het eerste gedeelte, waar de deelnemers hun kaart in ontvangst konden nemen om deze in te tekenen. De aard van het nu volgende kaartlees- gedeelte was grensbenade- ring. (Van onze biljartmedewerker) SAS VAN GENT Aan staande week zaterdag wordt in café De Oude Brug de fina lepartij gespeeld om het kam pioenschap hoofdklasse libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan dit kampi oenschap dat op het ogenblik in volle gang is nemen de volgende biljarters deel: F. de Rijk en J. Leeraert (beiden HBC Hulst), A. v. d. Bogaert en F. Dumez (Sas van Gent), T- Tas (ABC Axel). De finalepartij begint om 7 uur. Het algemeen gemiddelde ligt tussen 7 en 11. De partijlengte is 250 caramboles. (Van onze korfbalmedewer ker). TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is het voor het Middelburgse Swift II een uitstekende dag geweest. Concurrent Ondo I had kennelijk haar dag niet en verloor. Zelf wonnen de Mid delburgers van het Goese To go, dat nog steeds niet laat zien wat het eigenlijk kan. In een doelpuntrijke wedstrijd moest Swift H toch goed op haar tellen passen, maar toen ze in de slotfase een redelijke voorsprong hadden kwamen ze niet meer in gevaar en won nen met 118. Ondo liet het tegen Animo II lelijk zitten. De zebra's grepen de kans om wat hogerop te komen met beide handen aan. Met 47 zag Ondo haar kansen in dui gen vallen. Stand: Swift II 6 11 ondo I 79, Animo II 56, Togo I 42, Stormvogels I 6 0. In IB was Blauw Wit lang niet opgewassen tegen ieider (Van onze speciale verslaggever) SAPPORO Sapporo blijft glimlachen, ofschoon het schier bedolven dreigt te ra ken onder de sneeuw. De taxi chauffeur, die je na een lange omweg op de juiste plaats brengt, omdat hij alleen en uitsluitend zijn eigen taal spreekt en verstaat. De infor- matrice in de Olympische cen tra, die wel een schildje „En glish", „Deutsch" of „Fransais" op haar mooie uniformkapje draagt, maar veelal niet ver der komt dan yes or no, ja oder nein, oui ou non. Het kleine mannetje op zijn gigantische sneeuwploeg, die nauwelijks rust kent. Zij allen blijven de vriendelijkheid zel ve. Het land van de glim lach.... De wereldpers, maan dagmiddag in het luxueuze Parkhotel verzameld om uit de mond van Avery Brundage een verklaring te vernemen over, de uitsluiting van de Oostenrijkse alpine-skiër Kari Schranz, kon deze glimlach evenmin onderdrukken. De hoogbejaarde president van het Internationaal Olympisch Comité pareerde tijdens het een halfuur durend spervuur elke vraag met een gemeen plaats, zich verschuilend ach ter de amateurcommissie en artikel 26 van het Olympische charter. Het. „hoe" en het „waarom juist hij" bleven on beantwoord. Met 28 tegen 14 stemmen had het I.O.C. zich geschaard achter het rapport ■van de amateurcommissie, die tot uitsluiting van Schranz had geadviseerd. De sneeuwval was maandag morgen opgehouden, de zon doorgebroken. De wind echter blies nog met grote kracht over de heuvelruggen rond de stad, de sneeuw op verschil lende plaatsen hoog opjagend. In het Makomanai-stadion. waar de ijspiste lag te stralen iii het zonlicht en schaatsenrij ders (-sters) van vele nationa liteiten de Noren ook dit- maal hun trainingsronden reden, gingen tientallen Ja panners in opmars. Zij zetten zich aan het schier onafzienba re karwei om de meters dikke sneeuwlaag van de tribunes te verwijderen. Ook echter de overige in stallaties behalve vanzelf sprekend de overdekte ijspa leizen, waar de ijshockey wed strijden en het kunstrijden worden gehouden moesten weer worden gemodelleerd. Vrij worden gemaakt van de decimeters dikke vacht, zeer welkom voor een wintersport oord, vooral wanneer dat Olympische Winterspelen or ganiseert. Echter teveel van het goede.... overdaad schaadt, zo ook hier. Sinds in april 1966 Sapporo als eerste Aziatische stad de Olympische Winterspelen kreeg toegewezen de op het eiland Hokkaido gelegen stad had zich reeds kandidaat ge steld voor de Winterspelen van 1968, maar werd bij de verkiezing in 1964 verslagen door Grenoble trad een machtige organisatie in wer king, die heeft gezorgd voor een tot heden goed geolied raderwerk. Dat is hier de al gemene opinie, zowel van offi cials en deelnemers, als van de vanuit de gehele wereld hier verzamelde publiciteits- mensen (pers, radio en t.v.). In deze organisatie werk (t) en ongeveer dertienduizend men sen aan een object, dat zo'n 170 miljoen gulden heeft ge kost. Reeds bestaande accommo daties moesten worden aange past aan de hoge eisen, die de sport anno 1972 hieraan stelt, andere moesten nieuw worden gebouwd. Daarbij stond als doel voor ogen, dat alle ac commodaties uit het centrum van het een miljoen inwoners tellende Sapporo gemakkelijk bereikbaar moesten zijn. En in deze opzet is men volledig ge slaagd. Alle liggen binnen een straat van 35 kilometer. Donderdag 3 februari zal het doek opengaan voor de elfde Olympische Winterspelen. De openingsceremonie zal plaats hebben in het 46.000 plaatsen tellende Makomanai-ijsstadion, reeds bij onze schaatsploeg zo vertrouwd. Hier ook zullen elf dagen later de Winterspelen worden gesloten, het Olym pisch vuur gedoofd. Het 17.000 zit- en 29.000 staanplaatsen tellende Makomanai-ijsstadion zal het vooral zijn, waarop de belangstelling zich in Neder land zal richten. Immers, hier Velt de Nederlandse schaatse- lite zijn kandidatuur voor een Olympische titel, voor een zil- Jan Bols zoekt in Sappo ro vermaak met een door Ja panners gebouwde sneeuwpop. veren of een bronzen medaille. Het stadion, dat in de zomer als atletiekstadion wordt ge bruikt, bevat geen overdekte plaatsen. Brrr, met in de ge dachte de barre omstandighe den van zondag, toen de storm de sneeuw door het stadion joeg, lopen de rillingen over de rug, verstenen de ledema ten. Tjoba II. Met 3—10 kwam Tjoba weer een stapje dichter bij de titel al moet vooral Swift III nog niet als uitge schakeld worden beschouwd. In 2A liet Tjoba II het voor de twteede maal afweten. Na vorige week een puntje te hebben verspeeld werden het er nu zelfs twee. Tegen Seolto, dat nu haar kans schoon zag wed het een bijzonder span nende wedstrijd. Ze gaven el kaar niet veel toe, maar de Vlissingers wonntn met 67 hetgeen hen meteen op kop bracht. TOP haalde uit tegen Animo III. Met 13 kregen de Souburgers geen kans en TOP deed de laatste plaats gelijk over aan Olympia. Stand: Se olto I 5—8, Tjoba III 5—7 Animo III 7—6, TOP 6—4, Olympia I 53. In 2B ging Swift IV gemakkelijk nog naar een royale overwinning. Volharding was het slachtof fer, dat met de 16 uitslag nog blij mocht zijn. BKC haal de zijn prestige weer wat op tegen Tjoba IV, al was de 3 6 overwinning niet overtui gend. In 3A kan Atlas nog steeds niet a-an beter dagen gaan denken. Tegen Zuidwes ters II ging het wel aardig, maar ze moesten toch weer met een nederlaag genoegen nemen (67). Animo IV bleef ruimschoots aan deleiding. In Terneuzten tegen Luctor II be schikte het vooral over een beter schot. Luotor benutte de kansen niet voldoende en was soms niet attent genoeg. Met 25 gingen de punten naar Souburg. Stand: Animo IV 4— 8, Zuidwesters II 56, Atlas I 5—3, Luctor II 41. In 3B had Swift V het niet gemakkelijk tegen Stormvogels II. Slechts met de grootste moeite wisten zt; een 43 voorsprong te handhaven. In 3 c haalde Togo III een lelijke streep door de rekening van Zaamslag. Met groot gemak werd direct een grote voorsprong genomen, die niet meer uit handen werd gegeven. Zaaimslag was daar door al gauw gedeprimeerd, hetgeen niet meer omgedraaid kon worden. Met 16 won Togo III, dat nu samen met Blauw Wit II de beste papie ren heeft. Bij de junioren had Tjoba I in IA erg veel moeite met Animo I. Wat een gemak kelijke wedstrijd moest zijn (Van een biljartmedewerker) 's HEERENHOEK Theo van der Voort uit Vlissingen is zondag in De Korenbeurs in 's Heerenhoek op gemakkelijke wijze biljartkampioen hoofd klasse libre geworden van het district WalcherenBevelan- den. Van der Voort won alle zes finalepartijen die zaterdag en zondag werden gespeeld. Zijn algemeen gemiddelde (18,52) was zo hoog dat hij niet in aanmerking komt om mee te dingen in het geweste lijk kampioenschap Zeeland- Noord Brabant, dat in april in Den Bosch wordt gespeeld. C. Westdorp uit 's Heerenhoek, die als tweede eindigde zal nu het district Walcheren-Beve- landen vertegenwoordigen op dit gewestelijk kampioen schap. Van der Voort promoveert naar de landelijke extra klas libre samen met L. Westdorp uit 's 'Heerenhoek en J. van Iren uit Middelburg, die res pectievelijk op de derde en vierde plaats beslag legden. Voor van Iren is dit de tweede promotie in korte tijd. Een paar weken geleden behaalde hij in Kwadendamme de titel m de eerste klas en speelde nu voor het eerst in de hoofd- klas- Bij deze titelstrijd in 's Heerenhoek maakte L. West dorp in eigen woonplaats een goede beurt door de meeste caramboles te scoren (250) in zes beurten in zijn partij te gen Houtzager. De uitslag was: 1. P. van der Voort van De Ruyter uit Vlissingen, 12 1500—81—148—18,52; 2. Kees Westdorp, OBK 's Heeren hoek, 8—1268—118—86—10,75; J. L. Westdorp, OBK, 's Heer enhoek 61238103135 12,02; 4. J. van Iren KOT Middelburg 61230103 87—12,94; 5. A.J- Elling, ALM, Goes 6—1101—126—135—8,74; 6. C. de Jonge, HBC, Hein- kenszand 41194126104 9,48; 7. M. Houtzager, De Ruy ter, Vlissingen 0887115 49—1,71. resulteerde bijna in punten- verlibs. Met 98 bleven ze aan de leiding. Stand: Tjoba I 610, Stormvogels I 79, Swift I 67, Animol 6—4, Blauw Wit I 50.. In 1B had een gehavend Luctor de grootste moeite met Togo. Ze gaven na rust een 42 voor sprong uit handen. Daarna werd de strijd heviger. Er ont stonden voor beide korven ha chelijke situaties. Volharding hielp de leiders ook, want On do moest deze ploeg een 33 gelijkspel toestaan. In 2B be nadrukte BKC nog eens haar superioriteit met een 18 overwinning op Seolto II. In 2C wonnen beide koplopers. Olympia rekende met 72 af met Tjoba II. Zaamslag had meer moeite met Togo II, maar met 64 klaarden ze het toch. Stand: Olympia I 612 Zaamslag 610, Tjoba II 8 6, Togo II 52, Blauw Wit II 5—0. Na wat puzzelwerk kwamen toch bijna alle deelnemers op tijd aan de finish van dit twee de gedeelte te Lamswaarde. De rit die was uitgezet door de heren W. de Klerk te Hansweert en W. de Bruijn te Terneuzen, die er een zeer aantrekkelijke rit van ge maakt hadden, bleek vooral voor de -B-klassers getuige het aantal opgelopen strafpunten, toch een behoorlijk zware op gave te zijn geweest. In deze klasse werden drie deelnemers niet geklasseerd, in de a-klas se was dat er één. Na afloop werden door de voorzitter van de „Zevac", de heer A. Wolfert uit Terneuzen de prijzen uitgereikt. Dit ge beurde in „De Krokodilbar" te Kloosterzande. De uitslagen: A-klasse: 1 J- de Feijter en S. van Hoeve. Axel met 54 straf punten. 2 K. van Hoeve en G. Risseeuw, Zaamslag 81. 3 P. en G. Buijze, Terneuzen 101. 4 Hr. en mevr- Verploeg, Aar denburg 108. 5 H. Houg en H. EJenbaas, Terneuzen 129. 6 A. en C. de Bart, Schoondijke 133, 7 J. en A. Haselager, Koewacht 134. 8 C. en F. Au- denaerde, Sint Jansteen 134. 9 Mevr- Haselager-H. Haselager, Koewacht 136. 10 J. Thuy en F. Stevens, Sint Jansteen 145. 11 J. de Kerf en W. de Maagt, Kloosterzande 154- 12 Hr. en mevr. van de Linde, Aarden burg 157. 13 G. Strijdonck en A. Claassens, Sas van Gent 161. 14 Hr. en mevr. De Feij ter, Terneuzen 170. 15 C. van Doeselaar en Th. Verschuren, Terneuzen 181, 16 Hr. en mevr. Donze, Terneuzen 200, 17 F. Vennix en M- de Jonge, Terneuzen 216, 18. M. en B. Ysebaert, Terneuzen 227, 19. J. Meertens en W. Leen- houts, Zaamslag 229, 20- B. d'Hondt en L. Brood, Terneu zen 249. B-klasse: 1 L. en J. Her- wegh, Sint Jansteen 144 straf punten, 2. C. Verlinde en A. Meertens, Zaamslag 188. 3 Hr. en mevr. Jansenvan Rosen- daal, Terneuzen 227. 4 Hr. en mevr- Hemelaar, Terneuzen 292, 5. H. Dekker en mej. Guil- jam, Zaamslag 310. 6 C. en J. Mechielsen, Terneuzen, 367. 7 D. van Hoorn en W. de Vos,- Hoek 377. 8 S. Pasveer en C. van Drongelen, Terneuzen, 411 strafpunten. CVan onze sportredactie) GEERTRUIDENBERG —De opstelling van het Nederlands zaalhandbalteam, dat vana vond in de sporthal De Veste in Geertruidenberg uitkomt tegen Tsjechoslowakije (aan vang 20.00 uur), is: doel: Ge orge van Noesel en Ger Nor- bart; veld: Peter Cras, Henny Loefen, Ed Hiensch, Peter Muyres, Piet Kievit, Guus Cantelberg, Wim Hofman, Bob Sondaar, Paul Schuurkes. De oen Kees Keyzer, Wim Budd ing. De opstelling van het Tsje- choslowaakse team is nog niet bekend. De ontmoeting wordt geleid door de Westduitse ar biters Falk en Rosmanith. (ADVERTENTIE) Welgeteld méér rente van uw geld opzegtermijn direct beschikbaar inleg vanaf rente 2 weken f 1.000, 0 O 1 3 maanden f 1.000,'- M» 0 O 1 6 maanden f 1.000,— f 250,-- 1 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,— 2 jaar vast rente jaarlijks f 1.000, 3 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,- 4 of 5 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,— venstaande rentetarieven gelden in.i.v.l februari 1972. bankiers Kantoren:'s-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, tel.(04100)-22321,Breda, Veemarktstraat 44,tel.(01600)-25844, Eindhoven, Keizersgracht 17 en Limburglaan 20A, tel. (040)-27442, Roosendaal, Molenstraat 8, tel. (01650)-34994, Tilburg, Stationsstraat 17, tel. (04250)-38745,Vught, Van Voorst tot Voorststraat 1tel. (04100)-616 62. Affiliaties: Amsterdam, Vermeer Co, Bankiers,Herengracht 199-201,tel. (020)-248486,Paulus Potterstraat 30a, iel. (020)-762801,Den Haag, Bankierskantoor Staal Co.N.V.,Lange Houtstraat 8,tel.(070)-183340. Spaaragentschappen in meer dan 50 plaatsen. Spaaragentscliappen o.a. te: Axel, Kanaalkade 92, tel. (01155)-1443, postgiro 1559100 Dongen, Julianastraat- 43, tel. (01623)-2490, postgiro 810992

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9