„Ik kreeg elke keer een klein beetje meer te horen" Doodgravers geheim is in plastic verpakt Rechter houdt fluoridering tegen EXPERIMENTEN NOODZAKELIJK IN ONDERWIJS |j J Jfong^^Amel 7^j Nl\ .hasiies AALSMEERSE KWEKERS WINNEN KORT CEDING Marokkaan GR0FPR0FIELBANDEN voor'DOOIPRIJZEN' GROOTSCHEEPSE JACHT IN BELGIË M binnenland buitenland VAN DE DOOD Vertrouwd papier oor uw pen Gelovig Inzes Te kort Rampzalig Uw wollen goed is een kostbaar bezit Of het gekleurd is, oftewel wit In Echfalon wassen stelt nooit teleur Het blijft mooi in model en fris van kleur Gelovigen onmondig Beatrix en Klaus naar Bonn Dinsdag 1 februari 1972 u (Van onze correspondent) LONDEN Interpol en de narcotica-bureaus hebben vast gesteld dat het merendeel van de heroïne en morfine die naar Europa en Noord-Ameri- ka gesmokkeld worden het le ven begint als papaver in de elf Anatolische provincies van Turkije en in het achterland van Afghanistan en Nepal. Het nabije en Midden-Oosten leve ren ongeveer 85 procent van alle opiaten die aan beide zij den van de Atlantische Oceaan worden gebruikt. Maar de VN en Interpol zijn bezorgd over aanwijzingnn dat de handelaars hun aandacht meer en meer op Azië begin nen te richten en minder op Turkije, vanouds de oorsprong van het grootste deel der opia ten voor de Westerse markt". De regering in Ankara is jarenlang achter haar broek gezeten door de Verenigde Staten. Ze beweert nu dat de opiumproduktie reeds is ver dwenen in 18 van de 25 pro vincies waar de produktie le gaal was en opium het voor naamste marktgewas. De be- voorradingsgebieden in het Midden-Oosten vernauwen zich en de Turken geloven dat ze tegen het eind van volgend jaar de gehele illegale produktie zullen hebben uitge roeid. De VS verschaften Tur- keije kortgeleden een constante subsidie van 15 miljoen dollar. Daarmee moet op de eerste plaats worden beerikt dat de legale produktie zal worden geconcentreerd in het centrum van het land - zo ver mogelijk van de grenzen. Bovendien zal het het leven een beetje ge makkelijker moeten maken voor de naar schatting 80.000 boeren die praktisch geheel van de opiumbouw afhankelijk zijn. dit officiële optimisme is er weinig kans op dat de gehele illegale produktie en verkoop volgend jaar zullen zijn beëin digd. „Het zal niet eens dras tisch worden verminderd", zeggen westerse functionaris sen, „maar Ankara heeft ten minste een begin gemaakt en als wij onze druk blijven uit- CB C V O De VN houdt haar hoop ge richt op haar programma's voor gewasvervanging. In Thailand zoekt een groep ad viseurs naar wegen om de kwekers ertoe te bewegen de opiumproduktie te staken. De Turken hebben ongetwij feld een aantal resultaten ge boekt in de strijd tegen de illegale produktie en langzaam vorderen ze ook met hun pro gramma ter vervanging van deze gewassen. Maar ondanks oefenen en als de functiona rissen vooruit blijven streven, krijgen we tegen het eind van dit decennium misschien een flinke verbetering te zien". Het prijsdifferentieel is de meest kernachtige aanwijzing van de zeer reële problemen waarmee Ankara kampt. De regering betaalt de boer voor iedere kilo opium tussen de 10 en 16 dollar. Voor diezelfde kilo bieden de handelaars op het ogenblik 22 a 30 dollar. Op het Europese vasteland sprak ik met een jonge Frans man die de afgelopen vier jaar met zijn Libanese gezellin in de Turks-Italiaans-Zuidfranse tak van de Oost-West-stroom actief is geweest. We praatten ongeveer twee uur in een nie tig kamertje boven een garage aan de rand van een stad. Van het tweetal mocht ik slechts de contouren zien: gedurende het interview waren twee felle bureaulampen op mijn gezicht gericht. Ik kreeg ook geen en kele kans om het stadsgedeel te waar de ontmoeting plaats vond te herkennen. Gedurende de laatste paar kilometers van de nachtelijke rit naar het rendez-vous moest ik op de vloer van de auto liggen en voordat ik de wagen zou verlaten om het gebouw te betreden werd ik geblindoekt. Tijdens het interview mocht de blinddoek af maar hij werd weer omgedaan toen ik na af loop naar de auto werd terug gebracht andermaal moest ik op de vloer van de wagen liggen tot we het bewuste stadsgedeelte een flink eind achter ons hadden gelaten. Van de mensen die de ont moeting regelden moet ik aan nemen dat het paar inderdaad in de drugsmokkel betrokken is geweest. Het tweetal sprak met voldoende gezag en hun „geloofsbrieven" werden be krachtigd door mensen die geen reden hadden om me te misleiden. Het verhaal klinkt bovendien vertrouwd in de oren van Interpol en het BNDD, (narcotica-afdeling van de Britse douane). De Frans man werd door een syndicaat aangeworven toen hij in 1966 in Turkije op vakantie was. „Het begon op een bijna alle daagse wijze", vertelde hij. „In het café waar ik iedere dag lunchte werd ik benaderd door een man die zei dat hij een pakje wou zenden naar zijn broer in Marseille. Hij lachte en zei dat hij niet wilde dat de douane er iets van zou weten en hij zei dat hij zorgen zou dat ik er geen spijt van zou hebben als ik het voor hem in mijn auto zou vervoe ren." De recrutering verliep ver der volgens een voor de narco tica-bureaus maar al te ver trouwd patroon. „Ik kreeg elke keer maar een klein beetje meer te horen. Ik stemde in met een tweede ontmoeting uiteraard wist ik dat het pakje drugs zou bevatten en ze zeiden me dat ik 10.000 dollar zou ontvangen". Gedu rende de daaropvolgende elf, twaalf dagen werd de rest van de operatie aan de jonge Fransman uitgelegd. Als identificatie zou hij de onderste helft van een brief krijgen. Bij aflevering in Mar seille zou die worden vergele ken met de andere helft van de brief. De bende zou zijn auto voor 24 uur nodig hebben - „ze zeiden dat er een bergplaats in zou worden gemaakt. Ze wilden me niet vertellen waar, maar de contactman in Mar seille zou het wel weten. Op de morgen van zijn ver trek uit Turkije (waarschijn lijk Istanboel) werd de Frans man 2000 dollar overhandigd in Franse francs, Amerikaanse en Canadese dollars en een paar pondbiljetten. De reste rende 8000 dollar zou hem bij aflevering worden uitbe taald. Op de afgescheurde helft van de brief na, die in de bovenrand van een sportjack werd genaaid, ontving de nieuwe koerier niets op schrift. „Ik moest een naam en adres aan het andere eind ont houden." De aflevering geschiedde zonder problemen - de drugs waren verborgen in een "zak" die binnen de benzinetank was aangebracht - en hij ont ving de rest van zijn loon. Er bestaan geen „typische" methoden voor de smokkel, hoewel een aantal methoden door meerdere syndicaten wordt gehanteerd. Volgens In terpol en het BNDD vindt de volgende methode, die op het ogenblik enige opgang maakt, haar oorsprong in Turijn. Via een tussenpersoon wordt in Londen, Parijs of Amster dam een auto gekocht. Iemand wordt ingehuurd om de auto van, laten we zeggen, Londen naar Parijs te rijden. Daar le vert hij de wagen af aan een tweede chauffeur die ls ge huurd om hem naar Nice te brengen. Nog eenmaal wordt van chauffeur gewisseld en de auto komt aan in Turijn, waar de Italiaanse Maffia een aantal garages drijft die van auto's bergplaatsen voor drugs ma ken. In het carrosserie van de au to, de stuurkolom en in de portierframes worden zakken aangebracht. Na opnieuw te zijn bespoten wordt de auto naar Le Havre gereden (als de wagen in Frankrijk staat ingeschreven) of naar Londen lals hij van Britse afkomst is) of Amsterdam indien het om een Nederlandse wagen gaat. Vervolgens wordt de auto, vergezeld van wettige ver kooppapieren, verscheept naar de nieuwe eigenaar" in de Verenigde Staten, Canada of Mexico. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatf# zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie ven brie- ven (verkort of onverkort) betekent niet det de redactie het in alle gevallen eent is met inhoud, c.q. strekking. Tenslotte: aan de handel kan een einde worden ge maakt. Maar alleen door een massieve internationale inzet binnen het kader van het drie- puntenplan van de VN. „De eerste stap is dat wij allen de enorme omvang van het pro bleem beseffen", zegt dat plan. „En vervolgens zullen we werkelijk moeten samen werken - strijden tegen de produktie, handel en versla ving. „Omwille van de mens heid." (Copyright De Stem - The Guardian) (Laatste artikel in deze serie.) DEN HAAG (ANP) Op de Nederlandse be graafplaatsen wordt een groot deel van de stoffe lijke overschotten, nadat de wettelijke grafrust van tenminste tien jaar is verstreken, nog onvolle dig verteerd opgegraven. Het is te verwachten dat dit „doodgraversgeheim" in de komende jaren als gevolg van het recente gebruik van plastics bjj het begraven van stoffelijke overschotten, zal toenemen. Dit heeft de heer L. Th. Dijkman, directeur van de dienst der algemene begraaf plaatsen en crematoria van de gemeente Amsterdam aan de commissie „belast met het voorbereidende onderzoek van het wetsontwerp inzake een nieuwe wet op de lijkbe zorging", schriftelijk meege deeld. Deze commissie zal nog deze maand een rapport over het wetsvoorstel uit brengen, waarna het te zij ner tijd in de Tweede Kamer behandeld kan worden. Slechte grondsoort, water overlast, te frequente bezet ting van de graven hebben altijid al een ongunstige in vloed gieted op het ontbin dingsproces van stoffelijke overschotten. Door zuurstof gebrek ontstaat dan eten „a- dipocire-lichaam". Wettelijk mag een algemeen graf pas na tien jaar worden opgegra ven. Vroeger duurde liet wel veel langer voordat dit inder daad gebeurdte. Als gevolg van de bevolkingsgroei en daarmee het toenemende aantal sterfgevallen (in 1970 ongeveer 110.000) blijft, on danks de stijgende vraag naar cremeren, de btehoefte aan begraafterreinen be staan. Uit een enquête die onder de ruim 2500 Nederlandse begraafplaatsen is gehouden, is echter wel gebleken, dat 10 jaar in het algtemeen te kort is voor volledige verte ring van een stoffelijk over schot. De laatste jaren komen bij begrafenisondernemingen echter steeds meer materia len in gebruik die in het algtemeen niet of zeer moei lijk biologisch afbreekbaar zijn. Zo worden thans op grote schaal lijkkisten ver vaardigd van gefineerd spaan plaat, houtvezels die met kunsthars zijn samengeperst. Om verdere kosten te bespa ren gaan enkele fabrikanten ertoe over het spaanplaat niet met hout maar met plas tic folie te fineren waar op door middel van teen fotogra fische teohniek een houtnerf is overgebracht. Een laatste ontwikkeling zijn de poly ester kosten die vanzelfspre kend elke vorm van ontbin ding verhinderen. Bepaald rampzalig acht de fleer Dijkman het gebruik om een stoffelijk overschot voordat het gekist wordt, in een plastic hoes te pakken. De mate van dit gebruik is op dat moment moeilijk te bepalen, aldus de heer Dijk man, aangezien deze materia len nauwelijks tien jaar wor den toegepast ten dus bij op gravingen nog vrijwel niet zijn waargenomen. Oorspron kelijk werden deze hoezen gebruikt voor slachtoffers van rampen of verdrinkin gen, vanwege vochtverlies dat onaangenaam ruikt. Ook bij gewone begrafenissten waar altijd de mogelijkheid bestaat dat vochtverlies op treedt en uit de kist zou lekken, zijn plastic hoezen voor de begravenisondeme- mers natuurlijk een uit komst. Volgens de heer Dijkman zijn deze hotezen thans bij alle ondernemers bekend. Vanouds worden de onver teerbare stoffelijke over schotten in de knekelput ge deponeerd. Een handeling, die door velen ethisch onaan vaardbaar wordt geachit. In enkele gevallen, o.a. in Am sterdam, gaat men ertoe over de stoffelijke resten opnieuw te begraven om alsnog ver dere ontbinding mogelijk te maken. Wanneer het wetsontwerp wordt aangenomen, zal ge bruik van moeilijk te verte ren materiaal niet meer wor den toegestaan, zo verwach ten ingewijden. Maar tot on genoegen van de heer Dijk man is in htet ontwerp niets gezegd over de gang van za ken bij opgravingen en over de onvolledig vergane stoffe lijke overschotten. Het pu bliek gaat ervan uit dat een lijk binnen tien jaar is ver teerd. Aangezien dit niet Steeds het geval blijkt te Zijn, dient zijns inziens de wtetgever regels te stellen omtrent ruimen en herbegra ven. De heer Dijkman, natio naal deskundige op het ge bied van begraven en onder meer lid van de commissie gebruik plastic bij lijkbezor ging heeft om een betere vertering van lijken mogelijk te maken voor Amsterdam het gtebruik van een geprefa briceerde betonnen grafkel der bedacht waarin ais ge volg van voortdurende door luchting het proces van ont binding miits maar geen onverteerbare materialen zijn gebruikt sneller verloopt. Inmiddels zijn ook in Delft, Den Haag, Rijswijk en Vlaardingen dergtelijke kel ders gereed gekomen. In zo'n „necropool" liggen de kisten in vier lagen boven elkaar. De grafkelder in Amsterdam is opgebouwd uit betonnen platen waarover heen een halve meter grond gaat. Het voordteel is dat de kelders in contact staan met de buiten lucht waardoor de vertering van organisch materiaal bin nen de wettelijke termijn van tien jaar sneller verloopt. Het aanzien is beter doordat het geveld niet inzakt. Van buiten kan men geten ver schil zien met een gewone begraafplaats. De investerin gen voor een dergelijke graf kelder worden goedgemaakt door kosten- en arbeidsbespa ring, aldus de heer Dijkman. (Van onze onderwij sredacteur) TILBURG Een mammoet episode is meer dan genoeg geweest voor het Nederlandse onderwijs. Toch lijkt het er op dat we de les van die episode nog lang niet hebben geleerd. Opnieuw worden er allerlei onderwijsbeslissingen geno men, meestal op onderdelen, zonder dat er fundamenteel onderzoek is geweest. Deze bewogen, waarschu wende woorden richtte dr J.G.H. Tans, adviseur van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, gisteravond tot de deelnemers aan het con gres dat de Katholieke Leer gangen wijdde aan de ontwik kelingen naar tertiair (be roepsgericht) onderwijs. De inleider, jarenlang voor zitter van de onderwijscom missie in de Tweede Kamer, en nu o.a. voorzitter van de commissie voorbereiding me dische faculteit Maastricht, stelde zich uiterst kritisch op tegenover de manier waarop allerlei voorzieningen zonder enig experiment worden door gevoerd. Die grondfout is ook ge maakt bij de totstandkoming van de Mammoetwet. „Toen hield de Tweede Kamer de boot af door de experimenten wet te laten liggen. Nu span nen we weer het paard achter de wagen. Er moet natuurlijk een andere en betere relatie komen tussen het hoger be roepsonderwijs en het weten schappelijk onderwijs. Maar dat dient na onderzoek en ex perimenten te gebeuren", al dus de heer Tans. Dr Tans acht onderwijsver nieuwing noodzakelijk. Hij vreest echter dat die in de verkeerde richting wordt ge zocht. „Het staat vast, is in ieder geval nooit ontkend, dat in Nederland in de verdere toe komst een algemeen tekort aan academici dreigt. Als geen krachtige maatregelen worden genomen in de hele onderwijs sector. We weten dat het uni versitaire potentieel in de ja ren 1970 zal moeten worden verdubbeld om in de tachtiger jaren evenwicht te bereiken tussen vraag en aanbod van academici. Maar de nieuwe re gering zet een slot op de uni versitaire deuren. Ze gaat de toelating beperken. Zouden er gegevens zijn die dit gerecht vaardigd maken?", zo vroeg de heer Tans zich af. „Gaan we gewoon door met het sleutelen aan ons onder wijs via de parlementaire on derwijsvernieuwing? Dat is nutteloos. Of gaan we heel ge woon op grond van een poli tieke beslissing de mogelijk heid openen de vernieuwing van onderop op gang te bren gen?" Dr. Tans heeft weinig hoop dat men die nieuwe weg van onderop gaat bewandelen. De behandeling van de begro ting van onderwijs en weten schappen 1972 onlangs in de Tweede Kamer heeft hem in dit pessimisme versterkt. (Vervolg van pagina 1). BERGEN OP ZOOM De auto schoot het trottoir op en raakte de twee mannen, die op slag gedood werden. De auto raakte tegelijkertijd nog de pui van de radio- en t.v.-zaak op de hoek en schoot toen door naar de overkant van de straat. Na een geparkeerde auto zwaar be schadigd te hebben kwam de wagen tegen de pui van een apotheek tot stiistand. Zowel de radiozaak als die van de apo theek liepen aanzienlijke scha de op. Verdachte D. stapte uit de auto en werd toen in elkaar geslagen door een aantal an dere Marokkanen. Hij zette het op een lopen en werd daarna bij het politiebureau door de politie gearresteerd. De Bergse gemeentepolitie heeft dringend behoefte aan ge tuigen die gezien hebben hoe de Volkswagenbus van de Grote Markt afreed. Er zijn op dit moment alleen getuigen die op geschrikt door de klap en het glasgerinkel, gezien hebben hoe de beide slachtoffers werden geraakt. Wat daar aan vooraf is gegaan is nog niet bekend. De gemeentepolitie moet de verdachte nog nader horen over het slepende conflict, dat naar men voorlopig aanneemt, al ge ruime tijd moet hebben bestaan. Dat blijkt althans uit de ver klaringen van de andere land genoten. Hoewel de politie er in eerste instantie vanuit ging, dat er „waarschijnlijk een vrouw in het spel was", han teert men nu ook een conflict in de werksfeer als tweede mo gelijkheid. Omdat er voor ver dere represaillemaatregelen van de landgenoten wordt gevreesd, wordt de verblijfplaats van de verdachte nog geheim gehou den. HAARLEM (ANP) De Aalsmeerse bloemenkwekers hebben het kort geding, dat ze in verband met de fluoride ring van drinkwater tegen het provinciaal waterleidingbedrijf Noord-Holland en het Amster damse waterleidingbedrijf hebben aangespannen, gewon nen. De president van dte recht- Bloemaerts, heeft gistermiddag bank in Haarlem, mr. F, P. E. in zijn vonnis bepaald, dat het (ADVERTENTIE) besluit om per 1 februari ge- bloemenkwekers door de toe- fluorideerd water te leveren aan Aalsmeer en dte in de gemeente Haarlemmermeer gelegen buurtschap Rijsenhout voor zes maanden moet wor den opgeschort. Dat betekent, dat ook in de hoofdstad in deze periodte normaal water uit de leidingen zal komen. De president heeft zi-ch in zijn vonnis laten leiden door materiële overwegingen. Vol gens de president moet het niet uitgesloten worden ge acht, dat de zes Aalsmeerse inzendster Mevrouw C. Uindeu. Seghersstre»! 110. Deo Hug onlvlng een jaarvoorraadle Echlalon. Nuk ook eens «en EcMslon-couplet. Opzenden «en: EcMeldn. Potlbu» 398. Dordrech voeging van fluoride aan het water ernstige schade zullen ondervinden. Dit werd vorige week tijdtens de behandeling van het kort geding door de raadslieden van de kwekers betoogd. De subsidiair gestelde eis om de fluoriidering voor zes maanden op te schorten, ten einde de omvang van de schade aan snijbloemen te kunnen onderzoeken, wordt door de rechtbang redelijk ge noemd. De primaire vordering, dat gefluorideerd water te verbieden 2olang niet aan de bedrijven ook niet-gefluori- deerd water wordt afgeleverd, werd echter afgewezen, omdat deze naar de mening van de rechtbank het bereiken van een definitieve toestand be oogt en daarmee strijdig is met de doelstelling van het kort geding. De president achtte het ook onnodig een dwangsom op te leggen, aangezien hij zowel van de provincie als van de gemeente Amsterdam ver wacht, dat zij zich ook zonder dwangsom aan de uitspraak zullen houden. Het college van b. en w. van Amsterdam zal vandaag be slissen, of het in hoger beroep zal gaan van het vonnis over uitstel van fluoridering van de president van de Haarlemse rechtbank. Mijns inziens zou het de ka tholieke kerk in Nederland sieren, als zij niet bij iedtere bisschops-benoeming haar ver deeldheid ten toon spreidde, maar in plaats daarvan eens 'n beslissing van de paus aan vaardde. Of wordt hij hier niet meer beschouwd als htet hoofd van de kath. kerk? Is gelovig-zijin tegenwoordig sy noniem met conservatief-zijn? Ik vind, dat dat gewone „ou derwetse" geloof tooh min stens wel de basis moet zijn van 'n leven als bisschop! En verder: 'n veiteniging van vooruitstrevendheid en 'n ze kere behoudendheid in het Nederlands Episcopaat kan al leen maar nuttig zijn voor een goed evenwicht. Dat heeft Ro me m.i. goed geziten! Overi gens vind ik het zo frappant, dat progressieve lieden in 't algemeen altijd meteen zo fel tot verzet komen, als ze nu eens niet volledig hun zin krijgen. 'n Zeer goed uitgangspunt van regeringen kerkelijk of wereldlijk bij het nemen van vaak moeilijke beslissin gen, is dat ze weten rekening te houden met de principes van alle lagen van de bevol king, of dat althans proberen te dolen. Maar pregressieven willen blijkbaar alles of niets en dat'lijkt mij 'n alleen van tegoïsme en kortzichtigheid ge tuigend standpunt! Mgr. Gijsen nu is toch een Jonge man en dus ongetwijfeld een kind van zijn en onze tijd; dat het benaderen van heden- daaitse problemen bij hem nu gepaard gaat met een groot (volgens sommigen misschien „ouderwets") geloof, is toch geen schandte en getuigt toch ook nog niet van onkunde voor het ambt? Je krijgt ech ter wel vaak die indruk, ais je de ergernis-wekkende vragen af hoort vuren op de nieuw benoemde bisschop! Geteft hem toch eendrachtig de kans, waar hij recht op heeft, i.p.v, hem nu al negatief te benade ren en te veroordelen! Als hij werkelijk grote fouten zou gaan maken, zal Rome heus wel weer ingrijpen! OOSTE1ND. MEVR. VAN RIJEN. De door J. A. Mertens !n het schrijven van 29 januari j.l. gepropageerde eenheid in de r.-k. kerk is een schijneen- heid. Zij is een eenheid bij de gratie van de dictatuur! Indien dr. Gijsen op de kan didatenlijst heeft gestaan, dan is er niets aan de hand en zou den u zowel als ik inderdaad de eenheid bevorderen door te zwijgen. In het andere geval zijn er in Rome inderdaad manipula ties gepleegd die alleen maar voedsel geven aan de ver deeldheid in de Kerk. Dan zijn de Nederlandse ge lovigen onmondig verklaard. Dan heerst er inderdaad een sfeer van anonimiteit en on eerlijkheid. Daarmee ver dwijnt er een stukje van het vertrouwen in de leiding, ter wijl de verschuldigde eerbied gaat tanen. Van wijs beleid is nauwe lijks sprake, want een goed Nederlands spreekwoord zegt: „eerlijk duurt het langst". Tenslotte wil ik mijn volle dige instemming betuigen met het hartverwarmende betoog van de hoofdredactie, bij mon de van de heer Leijendekker, onder de titel: „Crisissituatie in katholiek Nederland" in „De Stem" van zaterdag j.l. RIJEN A. A. KAREL BONN (AP) Kroonprinses Beatrix en haar echtgenoot prins Claus zullen donderdag te Bonn worden ontvangen door bondskanselier Brandt. De prinses en de prins bren gen dan een tweedaagse niet- officieel bezoek aan de Bonds republiek. Zij zullen donderdag ook word enontvangen door presi dent Gustav Heinemann. (ADVERTENTIE) Een gevaarlijke wegsituatie kan nu onverwacht ontstaan. IJs, sneeuw, zandglad. Voorkom gevaarlijk slippen. Vooral nu. Met een all-season M+S grofprofielband heeft u op gladde wegen méér houvast. Het hele jaar. Vraag nu naar onze aantrekkelijke „dooiprijzen". Een van de anti-slip- door-extra-grip-banden is de G 800 Ultra Grip van Goodyear, een radiaalband met bijzondere kwaliteiten. GOODRICH, MICHELIN, DUNLOP, VREDESTEIN, PIRELLI, FULDA gespecialiseerde bandenservice Vestigingen in den Haag, Scheveningen, Breda en Vlissingen. .BREDA Speelhuislaan 154, tel. 01600-23844

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 6