Mysterieuze brunette grote onbekende SPECTACULAIRE REDDING Crisissituatie in katholiek Nederland WIE HAALDE TWEE MILJOEN VAN ZWITSERSE BANK? Engeland-Malta toch akkoord Guatemala en Mexico willen Brits- Honduras Biografie door miljardair aangevochten NA BENOEMING DR. GIJSEN binnenland buitenland IBIZA Oproep tot artsenprotest tegen Rusland Russische hulp aan Indonesië Ouders-lessen gingen niet door Gardisten Na bomalarm gearresteerd Gesloten boek Bijna onover brugbaar Geduld, begrip en trouw Eenzaam Dezelfde mentaliteit Geloofwaardig heid papier oor uw pen Inflatie Nieuwe bisschop Zuid-Afrika weigert visum „Aktie Desmond" Zaterdag 29 ja.qjari 1972 11 17 (Van onze correspondent) WASHINGTON Howard Hughes, een van de rijk ste mannen in Amerika, die aan het hoofd staat van een aantal miljardenbedrijven leeft al jarenlang als een klui zenaar. Slechts enkele mensen weten hoe hij er uit ziet. De laatste foto die van Howard Hughes in het openbaar is gemaakt is veertien jaar oud. In 1948 was Hughes een magere reus van twee meter tien, maar gieruchten hadden hem in de laatste jaren veranderd in een verschrompelde hypochonder van min der dan negentig pond, die zijn haar had laten groeien tot aan zijn middel, een buitengewoon lange baard droeg en vingernagels had ter lengte van vijftien centimeter, lij zou, volgens de gieruchten, tennisschoenen dragen ojj zijn smoking. De Amerikaanse schrijver Clifford Irving, 41 jaar, gehuwd met de Zwitserse schilderes, de 36-jarige Edith Sommar. Ze wonen op lhiza en wachten daar de gebeurtenissen af. Een stukje van het Hughes- mysterie is opgelost tijdens eGn interview, waarbij de 66- jarige industrieel alleen zijn stem liet horen. Zeven verslaggevers spraken vanuit een hotelkamer in Los Ange les via de telefoon met Hu ghes, die zich, ruim 4800 kilo meter oostelijker op de Bafaa- ma-feilanjden bevond. Hughes beweerde er normaal uit te zien, zijn vingernagels rede lijk kort te houden en een kort, welgetrimd baardje te dragen. Hughes beloofde ook foto's van zichzelf te laten verspreiden, maar terwijl het mysterie rond Hughes' uitför- lijk werd opgelost, bleef er een ander mysterie bestaan. De uitgever McGraw-Hill kondigde begin december van het vorig jaar de publi- katie aan van de biogra fie van Howard Hughes. H'et boek zou het resultaat zijn van een lange serie op de band gezette interviews met Hughes door de schrijver Clifford Xrvinig. Howard Hughes beweert dat hij Ir ving nooit heeft ontmoet en dat het bobk op fraude be rust. McGraw beweert over on weerlegbare bewijzen te be schikken waaruit zou blijken dat het boek authentiek is en door Howard Hughes is geautoriseerd. Er zou een met de hand geschreven brief van Howard Hughes zijn, waarin de echtheid van het manuscript wordt ge waarborgd en verder bevin den zioh onder het bewijsma teriaal brieven van Hughes aan Irving, met de hand aan gebrachte correcties in het manuscript, een contract en Gen door Hughes met de hand geschreven inleiding voor het boek. McGraw en Life, dat drie uittreksels uit het boek zal publiceren in maart alsmede een door Irving geschreven verhaal over zijn avonturen met Hughes, hbbben beroem de handschriftdeskundigen geraadpleegd om de docu menten te analyseren. Zowel Mc Graw-Hill als Life betogen dat de grafologen bewezen hebben dat de pa pieren door Hughes zijn ge- sohfeven. Verder zou er bij McGraw-Hill twee cheques zijn met een totale waarde van 600.000 tot 700.000 dollar die geëndosseerd zouden zijn met de handtekening van Howand R. Hughes. Nu wordt in heel Europa ge speurd door de politie naar een donkerharige vrouw van omstreeks 31 jaar, die in Zü- rich drie cheques heeft geïn casseerd, met een totale waarde van 650.000 dollar, uitgeschreven door Howard E. Hughes. De vrouw haid het geld geïn casseerd bij de Zwitserse kredietbank in Zurich, De cheques zijn afgegeven door de Amerikaanse uitgevers maatschappij McGraw-Hill als betaling Directeur Ulrich in Zurich verklaarde dat de vermoede lijke oplichting duidelijk „nauw verbonden is met de vraag of de autobiografie au thentiek is en dat is een zaak die wij nog niet weten". De politie is „mbt man en macht", op zoek naar de mysterieuze brunette die zich voordeed als Helga Hughes. Clifford Irving, die op het ei land Ibiza voor de kust van Spanje woont weigert te zeg gen waarom Hughes hem spe ciaal uitkoos voor het sehrij-r ven van de biografie, die op 27 maart verschijnt. Volgens een woordvoerder van Mc Graw-Hill is het niet onmo gelijk dat Hughes achteraf spijt heeft gekregen van hert project, dat gezien de zeer openhartige inhoud aanlei ding kan geven tot kostbare processen. De journalisten die aan het telefooninterview met Hughes deelnamen zijn ervan over tuigd dat zij inderdaad met de excentrieke industrieel hebben gesproken. De stem van Hughes lijkt opvallend op die van de acteur James Stewart. Hughes zei de schrijver Clifford Irving nooit ontmoet of gezien te hebben en niets te maken te hebben gehad met het boek dat aan hem is gewijd. Ondanks de protesten van Howard Hug hes zijn McGraw-Hill en Li fe vain plan met de publikatie van het omstreden boek door te gaan. In Montreal heeft de brand weer met ladders op spec taculaire wijze 250 personen uit een brandend kantoor gebouw gered. De brand ontstond door een explosie op de tweede ver dieping. De weg naar bene den was hiermee voor het personeel afgesneden. Bij de brand kwamen vier personen om hef leven UTRECHT (ANP) De Almelose zenuwarts P. J. van den Burg heeft de Nederland se artsen in een ingezonden brief in „Medisch Contact" op geroepen tot een massaal pro test tegen „het feit dat colle- gae-artsen in de Sovjet-Unie meewerken aan het tegen hun wil en zonder krankzinnigheid opsluiten in psychiatrische in richtingen van personen, wier enige misdaad is dat zij meer vrijheid van meningsuiting willen, alsmede tegen het zeer harde vonnis van Waflimir Boekovski die deze feiten open baar maakte". (Van onze redactie buitenland) LONDEN Engeland en Malta zijn Jot overeenstem ming gekomen over de toe komst van de militaire bases op het eiland in de Middel landse Zee. Premier Dom Mintoff en de Engelse minister van defensie Lord Carrington zullen de voornaamste bepalingen van een zevenjarig akkoord tijdens dit weekeinde in Rome para feren. Aldus bericht de Daily Express. Volgens deze krant :al Malta van Engeland en de NAVO een jaarlijks bedrag van meer dan 15 miljoen pond (39 miljoen dollar) voor de huur van de bases krijgen. Malta zou aanstaande week reeds 7 miljoen pond (18,2 miljoen dollar) in contanten ontvangen. Tot het akkoord zou de duidelijke afspraak be horen dat de Amerikaanse zesde vloot Malta weer zal mogen binnenlopen om er de manschappen te laten passa gieren iets waar een eind aan kwam toen Mintoff in juni de rGgering overnam. „Fami lies van Amerikaans marine personeel zullen de apparte menten kunnen betrekken die onlangs door de Engelsen zijn ontruimd en het Maltezer per soneel dat daardoor werkeloos is geworden in dienst kunnen nemen", aldus <fe Daily Ex press. Djakarta (Antara) Eind volgende maand zal de Indonesische regering wellicht een besluit nemen over her vatting van de Russische tech nische hulp- Dit heeft de mi nister van buitenlandse zaken, Adam Malik, meegedeeld na een onderhoud met de Sovjet ambassadeur in Djakarta, Mi- chaelov Volkov. Volkov, aldus minister Ma- lik, sneed een mogelijke her vatting van het Tjilegon-staal- project aan, nadat hij hem had meegedeeld dat de Sovjetunie had besloten Bangladesj te er kennen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een timmerman en een huis moeder in Vlamdingen hebben ieder één dag voor de zesde klas van de Juliana van Stolberg- school in hun woonplaats gestaan. Zij konden zich niet verenigen met een tijdelijke maatregel van de gemeente om de leer lingen van de zesde klas, die plotseling zonder hoofdonderwijzer kwa men te zitten, te verde len over de lagere klas sen van de school. Het oudercomité vergaderde deze week drie keer over de zaak. Uiteindelijk werd. in overleg met de overige onderwijzers, be sloten dat de ouders zelf les zouden geven. Het „feest" duurde niet lang. De rijksinspectie op het lager onderwijs kon zich niet met de gang van za ken verenigen. Gisteren werd een voor alle par tijen gelukkige oplossing gevonden. Er werd alsnog een vervanger voor de vacature gevonden. Ook een huismoeder, maar dan een oud-onderwijze res. die bereid was de impasse te doorbreken. Maandag gaat zij aan de slag totdat de vacature definitief zal worden op gevuld. De benoeming van een nieuwe hoofdon derwijzer komt volgende week woensdag in de raad van Vlaardingen. (Van onze correspondent! LONDEN De Middename rikaanse kolonie Brits Hondu ras, ingeklemd tussen Mexico én Guatemala, krijgt bezoek van ee.i opvallend grote expe ditionaire macht. Waarvan in Londen officieel wordt gezegd: „Het gaat slechts om gewone militaire oefenin gen die sinds enige tijd in voor- •bereiding waren". Beide aan grenzende landen hebben be langstelling voor Honduras, dat acht jaar geleden binnenlands zelfbestuur kreeg. Mexico wenst een gedeelte te annexeren, terwijl Guate mala het hele gebied opeist. Het laatst genoemde land be strijdt de Britse invloed sinds het midden van de vorige eeuw en verbrak de diplomatieke be trekkingen in 1963. Het vliegdekschip Ark Royal, juist vandaag het enige oor logsschip van deze klasse waarover de Britse marine nog beschikt (gisteren werd de Eag le uit de vaart genomen), is op weg naar de Caraïbische zee en wordt zondag voor de kust van Honduras verwacht. Ter ondersteuning koerst de torpe dojager London, die over ge leide projectielen beschikt, eveneens naar West-Indië. Bo vendien zijn de fregatten Phoebe en Dido onderweg. De Ark Royal heeft een luchtvloot aan boord bestaande uit bom menwerpers (Buccaneers), jachtvliegtuigen (Phantoms) verkenningstoestellen (Gan- nets) en helikopters (Sea- kings). Tegelijkertijd wrden lucht transporten van tegenwoordig ongebruikelijk grote omvang ondernomen. Het gehele eerste bataljon grenadiers, bestaande uit drie compagnieën, vertrok dinsdag. Het huidige garnizoen in Hon duras bestaat uit de compagnie van het tweede bataljon grena diers. Normaal wordt de lichte troepenmacht daar elk half j-aar vervangen. Behalve deze gardisten, vlie gen 600 infanteristen plus on dersteuningstroepen ter sterkte van 400 man naar Honduras. Bij dit alles wordt van „natio nale oefeningen" gesproken. In totaal zijn er minstens 4.000 leden van de Britse zee-, land en luchtstrijdkrachten bij de onderneming betrokken, die, zoals het heet, iets is vervroegd. Het Britse ministerie v-an Bui tenlandse Zaken ontkent dat troepenbewegingen van Guate mala aan de grens van het Britse territorium hebben ge leid tot dit machtsvertoon „Aan de grenzen van Honduras is niets bijzonders gaande," werd gisteravond in Londen verklaard. Er is daar altijd enig banditisme en ter bestrijding daarvan hoeft een zo grote Britse macht niet te verschijnen. Honduras heeft een vijfde ge deelte van de oppervlakte van Nederland en slechts 120.000 inwoners. He is het laatste Britse gebied op het Ameri kaanse vasteland. De lokale regering wordt geleid door premier George C. Price, die vorig jaar zei dat in de loop v-an 1972 de onafhankelijkheid van Honduras zou worden uit geroepen. Guatemala kwam vrij van de Spaanse overheersing in 1821 en het beschouwt zioh tevens als de erfgenaam van Hondu ras. Een conflict over de door Guatemala geëiste aanleg van een weg door Honduras naar de Caraïbische zee kwam in 1859 aan de orde en sindsdien hebben de Britten periodiek wrijving met Guatemala on dervonden. De binnenlandse spanningen in Guatemala heb ben de laatste tijd honderden van communisme en andere linkse strevingen beschuldigde guerrillastrijders het leven ge kost. LONDEN (AFP-Reuter) In Londen is een man gearres teerd, die de luchtvaartmaat schappij BOAC 100.000 pond (845.000 gulden) heeft trach ten af te persen. De BOAC was via een ano niem telefoontje opmerkzaam gemaakt op een briefje in een der toiletten van de luchtha ven Heathrow. Daarin stond dat een bom was geplaatst in een Jumbo-jet. De 'losprijs' van 100.000 pond voor inlich tingen over deze bom moest worden gedeponeerd bij het inlichtingenkantoor op het Victoria-station. Daar zette de politie een val uit. Toen ie mand op kwam dagen om het geld af te halen werd hij ge arresteerd. DOME zit potdicht als het er op aankomt de wegen na te gaan die leiden tot de benoeming van een bisschop. Daarom heeft het voorstel van dr. Goddijn om een commissie een onderzoek te laten in stellen naar de hele gang van zaken rond de benoe ming van dr. Gijsen tot bisschop van Roermond, weinig kans van slagen. Bekend is reeds, dat dr. Gijsen niet is voorgedragen door het kapittel van Roer mond. Een voordracht van het Nederlands Episcopaat lijkt uitermate onwaar schijnlijk. Dr. Gijsen moet zijn uitverkiezing danken aan de tussenkomst van derden. Wie die derden zijn is nog wel door deduceren en combineren te achterha len: de Confrontatie-groep, conservatieve Duitse bis schoppen, de nuntiatuur. Maar dan valt het rookgor dijn- De protocollen van het Vaticaan waarin alles is opgetekend wat in het ge heim is geregeld, blijven een gesloten boek. Kardi naal Alfrink zou nog wel een tip van de sluier kun nen oplichten, maar nu het episcopaat de nieuwe colle ga heeft geaccepteerd, is het niet te verwachten dat het stilzwijgen van die kant zal worden verbro ken. Nuttiger dan een tot mis lukking gedoemd onderzoek is een analyse van de situa tie, die in de Nederlandse r.-k. kerkprovincie is ont staan na deze nieuwe ge ruchtmakende bisschopsbe noeming. Zo'n terreinver kenning is nodig om te ach terhalen, of er nog een ant woord is te geven op de vraag: En wat nu? De benoeming van dr. Gijsen lijkt de tegenstellin gen binnen de r.-k. kerk nagenoeg onoverbrugbaar gemaakt te hebben. Na Si- monis Gijsen: dit betekent, dat een groep, als Confron tatie die het niet eens is met de veranderingen wel ke binnen de kerk gaande zijn, zich nog feller, rücksichtlos hard zal opstel len. Achter het vaandel van het anti-modernisme, nu al tweemaal door het Vaticaan gezegend, scharen zij zich aaneen voor de beslissende stormloop op alles wat zich in de kerk progressief noemt. Dat progressieve kamp is duidelijk gedemoraliseerd. Daar is die tweede klap van terechtwijzing nog har- der aangekomen dan de eerste. Men is verbijsterd, intens gegriefd, diep ver ontwaardigd. Bij de mees ten is de hoop vervlogen, dat het ooit nog mogelijk zal zijn bij Rome begrip en steun te vinden voor een kerkvernieuwing, waarin men hartstochtelijk gelooft en zich in geweten gebon den heeft. Rond deze twee uitersten bevinden zich groeperingen van gematigd progressieven en „verontrusten" die de kritiek van Confrontatie wel in grote lijnen delen maar de stijl en methodiek van die verkrampte be- houdgezinden afwijzen. Op de nieuwe rol, die deze ge matigde groeperingen voor beide zijden zouden kunnen gaan spelen wordt hieron der nader ingegaan. Eerst nog een enkel woord over de positie van het episco paat en de stemming onder de grote massa van het ka tholieke kerkvolk. Voor de Nederlandse bis schoppen is de klap nog het hardst aangekomen. Het is in deze krant al eerder ge zegd: de benoeming van dr. Gijsen houdt zonder meer een motie van afkeuring in over het beleid van de Ne derlandse r.-k. kerkleiders. Geduld en begrip kenmerk ten dat beleid. En trouw: zowel tegenover priesters en gelovigen in Nederland als tegenover de Paus van Rome. De bisschoppen heb ben geprobeerd bruggenbou wers te zijn tussen hen die van vernieuwingsdrang be zeten waren en de mensen die die vernieuwing niet begrepen of niet wensten te begrijpen. Jarenlang heb ben zij moeten werken in de kille sfeer van wantrou wen en achterdocht. Altijd was er kritiek op hun be leid. Omdat zij zich niet voor het karretje lieten spannen van extremisten, van welke kant dan ook. werd hun slapheid verwe ten en gebrek aan durf. De bisschoppen hebben die verdachtmakingen, giftig van een venijn dat men onder christenen niet voor mogelijk zou houden, mees tal stilzwijgend over zich heen laten gaan. Zij maak ten zich volledig onderge schikt aan een opdracht die, zoals ze wisten, door werkte in heel de wereld kerk De bisschoppen zijn nu erg eenzame figuren ge worden. De eenheid onder ling, die moed gaf om door te zetten, is verdwenen. Kardinaal Alfrink is 72 jaar en staat aan het eind van zijn carrière. Van de oude garde zijn nog overge bleven de bisschoppen Ernst, Bluyssen, Muller en Zwartkruis, maar mgr. Muller is ernstig ziek en zal waarschijnlijk aftreden. Ook hij zal wel een Ro meinse opvolger krijgen. Het lijkt een uitzichtloze situatie te worden. En hoe reageert het kerkvolk op dit alles? Apa thisch. De jeugd haalt de schouders op en zegt: ze doen maar. Oudere mensen zijn in opperste verwarring gebracht. Al die theologi sche disputen en al dat ge- konkelefoes zijn voor hen als straaljagers in een hel blauwe hemel: stipjes die intrigerende lijnen trekken maar dan komt de wind en die wist alles weer weg. Tijdens de Simonis-affaire zijn vele gelovigen verder vervreemd van de kerk. Dit vervreemdingsproces zou zich nu versneld kun nen voortzetten. Maar er is ook een andere reactie denkbaar. Nederlanders hebben een sterk ontwikkeld rechtvaar digheidsgevoel. Nederlan ders houden van fair-play en voelen zich onbehagelijk bij intriges en manipula ties. De underdog kan hier altijd op sympathie reke nen. Die underdogs zijn nu de bisschoppen. Nu reeds sturen vele eenvoudige mensen briefjes met woor den van bemoediging aan hun bisschop. Zij mogen dan niet precies weten waar het allemaal om gaat, maar zij voelen instinctma tig aan dat hun bisschoppen fijne mensen zijn en die laat je niet in de kou staan. Deze solidariteitsbetuiging zou wel eens massaal kun nen worden. Zij zal dan niet tegen de Paus gericht zijn maar tegen het gekuip achter de schermen, dat re gelrecht indruist tegen de recht-door-zee-mentaliteit vain de Nederlander Diezelfde mentalitèit is ook terug te vinden bij de meer gematigde groeperin gen aan conservatieve en aan progressieve zijde. Als er nog een uitweg te vin den is uit de huidige im passe, dan moet deze van die zijde worden aangege ven. Dat zal zeker geen eenvoudige zaak zijn. De „verontrusten" lopen het gevaar meegesleurd te wor den door het triomfalisme van extremistische groepe ringen. En dan intensiveren zij alleen maar de polarisa tie, waaruit op de duur on vermijdelijk de fatale breuk moet voortkomen. Ook de gematigden aan de progressieve kant moe ten proberen zich zelf te blijven. Het zijn donkere dagen voor hen maar laten zij dan nu het geloof tonen dat bergen kan verzetten De r.-k. kerkprovincie van Nederland maakt een ernstige crisis door. Wie het werkelijk goed meent met de kerk kan die crisis niet willen. Die zoekt naar een oplossing. Het gaat niet alleen om de eenheid bin nen katholiek Nederland. De gebeurtenissen van de laatste dagen werken ook verstorend op de verstand houding tussen katholieken en protestanten. Hier is ook de geloofwaardigheid van de oecumene in het geding en dan weer niet alleen in Nederland maar ook ver daarbuiten. Christenen geloven dat de Heilige Geest de kerk bestuurt. Uit dat geloof moet een nederig gebed om kracht en verlichting kun nen voortkomen, een gebed ook voor elkaar. Dan zal er zeker een oplossing ko men. L. LEIJENDEKKER HOOFDREDACTEUR Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatfe zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brfo- ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallwt eens i» met inhoud, c.q. strekking. Na het lezen van de gedach ten van K. Ruitersma als ant woord op mijn: DS 70 is geen bezuinigtogspartij en waarbij hij nü ineens overspringt naar de loonvorming en de inflatie, heb ik geaarzeld tussen „goe de" en kwade trouw. Uit gaande nog van het eerste, hoewel hij steeds maar het begrip bedrog" hanteert moet ik helaas constateren, dat er niet alleen een inflatie (waar devermindering) van het geld bestaat, maar ook van het denken van sommige mensen. De door hem aangehaalde tekst is juist: DS 70 heeft óók als politiek beginsel de „smel tende gulden" met alle moge lijke middelen te bestrijden: zij wil dus de inflatie bestrij den, inderdaad. En zij pro beert ieder van de juistheid daarvan te overtuigen om tot een gezonde economische sa menleving te-komen. Over be zuinigen praat hij niet meer. Ik vermoed, dat hij van da A.O.W. trekkers wel zal heb ben gehoord, dat zij sinds het optreden van DS 70 (één van de voorwaarden waarop DS 70 tot de Regering toetrad) heel wat verhogingen uit de bezui nigingen hebben ontvangen. Hij gooit het nu over een an dere boeg, maar maakt daarbij wéér een schromelijke vergis sing. De Regering, waarvan DS 70 maar een gering deel uitmaakt, staat op het stand punt, dat de loonvorming door de werkgevers- en werkne mersorganisatie dient te wor den uitgemaakt, met op de .achtergrond de slechte econo mische situatie van ons land. De regering vindt, helaas, het nog niet nodig in te grijpen in de loon- en prijsvorming. Wat zegt nu K. Ruitersma: „Wat een geweldige loonsverhoging krijgen we nu als arbeiders, mede dank zij DS 70. Het is ronduit droevig! Is dit geen bedrog??" Hier lijdt opponent toch aan een geweldige infla tie van denken. Ik geef hem een goede raad: wendt U tot uw vakorganisatie of bent U niet georganiseerd? Tenslotte: de blaam, die U, misschien onbewust?, op de afgetreden voorzitter van Eindhoven schuift, gaat hem aan. Ik zal dus moeite doen om hem zelf aan het woord te krijgen. UL VENHOUT, VOORZITTER AFD- D.S. '70, BREDA, DRS. C.J.N. DE GRAAFF Het commentaar van drs. R. v. d. Heuvel O.S.B. in „De Stem" van 24 dezer op de benoeming van dr. Gijsen tot bisschop van Roermond lokt een wederwoord uit, daar vele Rooms Katholieken zich ge krenkt zullen voelen door de beweringen c.q. suggesties van genoemde commentator. Hoe durft drs. V. d. Heuvel Paus Paulus ervan te beschuldigen, dat hij, zich verbergt achter anonieme beslissingen?. Is dit een van de methoden om het vertrouwen in en de eerbied voor een zó integer man <als de paus, de opperherder der ka tholieke kerk in de gehele wereld, derhalve ook in Ne derland, te ondergraven? In zijn op vele punten nogal aan vechtbaar commentaar be weert drs V. de Heuvel onder andere, dat er binnen de Kerk buiten d traditionele kaders veel ruimte is voor nieuwe vormen van geloofsgemeen schap. Alsof er niet reeds meer dan genoeg geëxperi menteerd is op velerlei gebied hetgeen ertoe heeft geleid, dat bij steeds meer gelovigen gro te aversie t .o.v. de Kerk is gekweekt en tallozen de weg kwijt zijn geraakt. Ligt sek tenvorming soms in de bedoe ling? Als drs. V. d. Huevel het welzijn van de R. K. Kerk in Nederland werkelijk ter harte gaat en hij geen nog grotere verdeeldheid wil zaaien, dan ha^ hij de beslissing van Pau lus VI als een daad van wijs beleid aanvaard. Met intriges, als na de benoeming van Mgr. Gijsen nu weer worden gesug gereerd. laat deze paus, wien het welzijn ook van de Kerk in Nederland wel degelijk ter harte gaat, zich zeer bslist niet in. BREDA, J. A. MERTENS. AMSTERDAM (ANP) De Zuidafrikaanse regering heeft afwijzend beschikt over de vi sum-aanvrage voor drs. J.P. Feddema uit Amsterdam, die namens de" werkgroep "Aktie Desmond" naar Zuid-Afrika zou gaan om ruim 20.000 handtekeningen van Neder landse christenen aan te bie den aan de Zuidafrikaanse kerken en om de Nederlandse actie nader toe te lichten, al dus deelde de werkgroep vrij dag mede.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7