Veerman niet erg enthousiast ONTWERP KNWU VOOR DE CLUBSPONSORING Profiteer nd nog van de hoge rente bij de ABN SCHIETWEDSTRIJD VOOR DE VISSER BEHUIZING HONK BIJZONDER SLECHT Oefenwedstrijd jeugdselecties Per club een sponsor Algemene Bank Nederland Verlies Robur bij PTT Geen Grand Prix op Zandvoort? Sportief 6%.% 7% Veld voldoet niet aan eisen PRESTATIELOOP WEMELDINGE sport Geheim spaardeposito - twee jaar opzegging 01/ -70/ spaardeposito met oplopende rente - O/2-1 /O twee tot vijf jaar vast spaardeposito - drie jaar vast spaardeposito - vier of vijf jaar vast Uw geld floreert ook bij kortere opzegtermijnen: de rente bedraagt dan 4 Va tot 5'/2% bij de ABN, Belemmering Donderdag 27 januari IV, 21 18 (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Zaterdag 5 februari komt het hoofd bestuur van de KNWU eindelijk aan de wensen van de wielerverenigingen in Nederland tegemoet. Dan zal er namelijk in het Rotterdamse sportcomplex Ahoy' een ver gadering belegd worden tussen het hoofdbestuur, de sport- commissie van de unie, de wielerconsuls en de clubs. Hoofdonderwerp van gesprek wordt de clubsponsoring, in België reeds een ingeburgerde zaak. Om tot een gericht overleg te komen heeft de KNWU in overleg met de sport- commissie en de consuls een voorontwerp van die club sponsoring gemaakt. Dit eveneens na ruggespraak met de acht Westbrabantse verenigingen, die eind vorig jaar de kat de bel aan bonden. Vooral omdat door de nieu we sponsorbepa-lingen van de unie vele kleintjes onder het leger der amateurs in Neder land tussen wal en sloot dreig den te geraken. Het voorstel van de unie komt hierop neer: het uitgangspunt moet zijn, dat de sponsor de vereniging financieel steunt en niet de renners. Gedacht wordt aan een bedrag van f 400,- a 500,- terwijl er tevens een be drag aan de KNWU overge maakt zal moeten worden (f 200,-). De gesponsorde renners (maximaal acht) zullen in het clubshirt rijden met een em bleem van de sponsor, dat niet groter mag zijn dan 150, cm2. De renners mogen dit tricot met embleem alleen in eigen provincie dragen, rijden zij buiten hun provinciegrens, dan is het verplicht om in het clubshirt zonder embleem te rijden. Verder gelden nog de vol gende bepalingen: 1) reclame op de broek is voor een club sponsor niet toegestaan, op de pet wel; 2) per vereniging één sponsor en per sponsor één club; 3) de renners ontvangen van een clubsponsor vier a vijf tubes; 4) de renners die nen als zij. voor een clubspon sor rijden, als zodanig bij de KNWU geregistreerd tp wor den de ast over het voorstel van unie. Veerman: „Het maxi mum van acht vind ik een enorme belemmering. Het is leuk, dat de KNWU de vereni gingen op deze manier wil helpen, maar in dit voorstel is een club teveel met handen en voeten gebonden. Het zou beter zijn als be paald werd, dat een sponsor per categorie acht renners mag adopteren. Kijk. binnenkort bijvoorbeeld krijgen wij van De Hoop uit Terneuzen tien trainingspakken voor onze as piranten. Als we <een club sponsor binnenhalen, dan kun- geven. Op zo'n manier profite- nep we die pakken wel terug- ren alleen de amateurs, die geen sponsor hebben van de inhoud van dit nieuwe voor stel. En daarnaast worden de aspiranten 'en de nieuwelingen er de dupe van. En dat kan toch niet de bedoeling van de KNWU zijn ROB VAN DEURSEN Gijs Veerman: „Het maximum van acht vind ik een grote belemmering". (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Het dis trict negen (Zeeland) van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie hield in de Kloveniersdoelen in Mid delburg schietwedstrijden waaraan de meeste Zeeeuwse verenigingen deelnamen. Er werd geschoten met klein kaliber geweer, en met pistool. Het voorstel, dat is opge steld door de leden van de sporlcommissie en dat uiterst geheim is (Zeeuws sportcom- m'ssielid Arjaan de Schipper: „Ik kan en ik mag niet uit de school klappen") moet nog worden goedgekeurd door het hoofdbestuur van de KNWU. Dit is echter een formele kwestie, omdat het hoofdbe stuur geen totaal inzicht in de ontwikkeling van de zaken heeft. Vooral ook, omdat de sportcommissie de onderhan delingen met de Westbrabant se verenigingen voerde. De twee Zeeuwse verenigin gen, die gistermorgen door ons op de hoogte werden gebracht van de inhoud van het voor stel, waren niet onverdeeld enthousiast. Speciaal over punt 2 van de bepalingen: per vere niging één sponsor en' per sponsor één club. Bekend is namelijk dat Theo Middel kamp en de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen het elk jaar opnieuw zoeken in de be drijven. die vier of vijf trai ningspakken beschikbaar stel len voor een groepje coureurs. Middelkamp heeft meestal zes verschillende sponsors voor die trainingspakken en pun_t 2 houdt in dat er slechts één sponsor is toegestaan, die zich dan ook nog moet beperken tot acht coureurs. Secretaris Jan Grimminck van de ZRTC- Theo Middelkamp: „Het gaat ons eigenlijk meer om trai ningspakken voor alle catego rieën. De meesten van onze amateurs zijn toch al onderdak bij Kavero, Trico-Noble of Frisol. Wij hebben dit jaar zes sponsors nodig, die voor 24 pakken kunnen zorgen. En ik zie niet in, waarom we ons dan fot één sponsor zouden moeten beperken. Vooral om dat de reclamemogelijkheid van 150 cm2 ook al niet over weldigend is". Gijs Veerman, bestuurslid van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen toonde zich ook al niet erg enthousi- sportmedewerker» (Van onze GOES De spanning in dt Goese zaalvaetbalcompetitie blijft bestaan. In groep 1 liet Robur de kans onbenut om de leiding over te nemen vaD stadgenoot SSV dat aan het toch niet sterke Wemeldinge een punt moest afstaan (3 3). Maar Robur deed het nog slechter en verloor van PTT met 12 dat overigens ook tot de kopgroep behoorde. In de voorste linie kwam nu ook Wolphaartsdijk dat Lewedorp- se Boys met 2—0 versloeg. In groep 2 maakte koploper Luctor geen fout tegen SVD (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „Het is een groot vraagteken of het allemaal rond komt, maar wjj gaan er in onze vereniging gewoon van uit, dat alles goed zal gaan. Loopt liet mis, dan kunnen wij tenminste zeggen, dat we er alle moeite voor hebben gedaan, die maar mogelijk is". Aan het woord is bestuurslid Van Beest van de Zeeuwsch- Vlaamse honkbalvereniging Het Zeeuwse Honk. Die woor den, die zonder uitleg een waar geheimtaal kunnen vormen, sprak hij uit naar aanleiding van de situatie rond de accom modatie van zijn club voor het komend seizoen. Zoals be kend promoveerde Het Zeeuwse Honk vorige zomer naar de landelijke klasse. Een promotie, die tevens inhield, dat het korfbalveld, waar de club uit Terneuzen op speelde, volgens de normen van de Koninklijke Nederlandse Base hall Bond afgekeurd zou worden. Afgekeurd, omdat op het honkbalveld geen backstop, werpersheuvel, gravelpaden naar de honken plus een achterveld, dat aan strikte maten is onderworpen, aanwezig zijn. ten aannemen. Wat er ook met de accommodatie gebeurt. De consequentie van die promotie is, dat we komend seizoen ook een tweede en een jeugdteam in de competitie zullen heb ben. Draaien we namtelijk al leen met een eerste dan zou de stap voor nieuwe leden om competitie te kunnen spelen te groot worden". Drie teams heeft Het Zeeuwse Honk dus. Drie teams, die zullen moeten trainen en spelen. De vraag h.oe het met de accommodatie staat, beant woordt Van Beest dan ook met een haast wanhopig: „Be- lazerd...Er is in feite geen op lossing gevonden. We zullen in ieder geval het komend sei zoen nog op het korfbalveld spelen en trainen". Van Beest ziet ook gelijk levensgrote probltemen liggen als hij het woord „korfbalveld", uit spreekt. „Tot nu toe hebben wij als vereniging het altijd zo kunnen plooien, dat we op zondag thuis konden spelen. Maar in de landelijke klasse waarin we nu gaan spelen, stelt do competitieleider het programma helemaal vast. Als die zegt: Het Zeeuwse Honk, speelt op die en die data thuis, dan hebben wij dat maar te doen. En de kans bestaat daar om, dat we komend soizoen ook op zaterdag thuis moeten spelen. Gebeurt dat, dan zegt de korfbalvereniging terecht: ja, maar op zaterdag is het veld voor ons. En op dat mo ment krijg je problemon. Ook al met de training, want we hebben zeker drie avonden per week nodig. Plus dan het weekeinde. Do korfbalvereni ging en Onze club hadden nooit moeilijkheden. De sa menwerking was perfect, maar Inmiddels heeft het bestuur van Het Zeeuwse Honk uitge vonden, dat een werpersheu vel geen strikte noodzaak zou zijn. Nadat de feestroes voor bij was, snelde hot bestuur van Het Zeeuwse Honk naar het gemeentebestuur van Ter- neuzen. En snelt nog steeds, want een echte oplossing is niet gevonden in de afgelopen maandOn. Van Beest: „Eind vorig jaar is er op de algeme ne ledenvergadering besloten, dat wij de promotie toch moe- en zegevierde over de mannen uit Driewegen met 42. Ook de mannen van Hermandad wonnen, ditmaal van Inter Vi ola (4—2) zodat ook hier de spanning blijft in de hoogste regionen. Keuringsdienst kwam ook nu niet tot een punt winst en verloor van In- ter Scaldis met 14. Stand groep 1: SSV 1319, PTT 13—17, Roburg 13—17. Wolphaartsdijk 1317, Goes 1215, 's-Heer-Arendskerke 1211, Wemeldinge 1311. Kloetinge 128, Lewedorpse Boys 138, Bevelanders 12 6. Groep 2: Luctor 1120, Po litie 1117, Col. Boys 1015, Schelde Intern 96. Inter Scaldis 106, Keuringsdienst 115. SVD 104. Inter Viola 11—3. ik kan me voorstellen, dat on ze wensen niet te combineren zijn met ,d'3 eisen van de korf balvereniging. Of het toch mo gelijk is, zullen we in ieder geval snel .weten, want de sportambtenaar van Terneu zen. Van der Ploeg, heeft ons beloofd een gfesprek te voeren met de korfballers". Een ding heeft Het Zeeuwse Honk echter wel gewonnen en dat is volgens Van Beest het feit, dat de sluiting van de velden in de zomermaanden niet van toepassing zal zijn voor honkbal. En voor de rest....? Van Beest: „Er is even gedacht aan twee voetbalvel den waar het pad dan tussen uit gehaald zou worden, maar dat bleek financieel geen haal bare kaart voor de gemeente. We zullen wel op het korfbal veld terechtkomen en dan is het afwachten of onze tegen standers zo sportief zijn om genoegen te nemen met onze accommodatie. We hopen er in ieder geval het beste van..." Johan Robesin, gemeente- voorldchter van Terneuzen zegt de zaak niet zo somber in te zi-en als v. Beest. Robesin: „Voor zover ik weet, zijn er vanuit Middelburg mondelinge toezeggingen gedaan, die zon der nfeer hoopvol zijn. De ge meente is namelijk in deze zaak afhankelijk van de pro vincie en die weer van het rijk. We kunnen niet zeggen line graag we het ook wil len nu leggen wij e'en honkbalveld aan. Het is op het ogenblik gewoon een kwestie van geld. Geld, diat door Ter neuzen al bij de provincite is aangevraagd. Zolang dat geld er niet is, kunnen wij ook niets definitiefs ondernemen en zal men het met noodoplos singen moeten doen. Ik weet wel zeker dat hot bij het gemeentebestuur hoge priori teit geniet. En het is zelfs mogelijk, dat het geld er bin nen afzienbare tijd zal zijn. Kijk, en dan dat staat vast zal de gemeente onmiddel lijk beginnen met de aanleg van een goede accommodatie. Want hier vindt men het ook een uiterst beroerde zaak, dio zó snel mogelijk goed opgelost moet worden". Een definitieve oplossing kan volgens, de gemeene Ter neuzen gevonden worden nabij het hertenkamp in de Katspol- der, waar nog een stuk grond beschikbaar is om een honk balveld aan te leggen. (Van een voetbalmedewerkerl MIDDELBURG Zaterdag spelen 2 jeugdselecties in Axel (op het terrein van de vereni ging AZW) 'n oefenwedsrijd. Tijdens de voorgaande jaren bleek steeds, dat de Zeeuwse Jeugdplanspelers op beslissen de momenten tekort kwamen ten opzichte van de Brabantse selectiespelers. De Jeugdtechnische Com missie van de KNVB afdeling Zeeland probeert nu dit ver schil te verkleinen en speelt daartoe zaterdag in Axel met twee B-selecties (een selectie Zeeuwsch-Vlaanderen en een selectie uit de rest van Zee land) een oefenwedstrijd. De wedstrijd wordt als voorwed strijd gespeeld voor de compe titiewedstrijd AZW 1 Nieuwland 1 en begint om 13.15 uur. Voor deze wedstrijd zijn voor de Zeeuwsch-Vlaam- se selectie uitgenodigd: H. Moerman, en F. Meijaard (Breskens), J. Provoost (Groede), W. TÜomas en P. van Vooren (Hoofdplaat), R. Vermast en R. Verschorre (Philippine), C. Boekhout, R. de Paepe en A. Hubregtse (Schoondijke, A. Dehulster. F. Boogaard en L. Koch (Terneu zen) en R. van Poucke (IJzen- dijke), terwijl voor de selectie uit de rest van Zeeland zijn uitgenodigd: J. M. van Grus- ven en R. F. Lievense (Brou wershaven), W. de Bruijne (Goes), H. Rutten (G.P.C.), B. Boogaard (Domburg), M. Scherpenisse (Mevo), D. Roel- se, A. J. Neve en J. C. Taha- parij (Middelburg), W. A. van zsighem (Noormannen), H. J. Smit en S. G. Schipper (Oost- kapelle), A. Roelse (Vlissin- gen), H. de Roover (Walche ren) en G. de Massier (Zierik- zee). De extra prijs Erebaan, perso nele baan en drie vrije banen werd behaald door J. de Vis ser uit Vrouwenpolder met 238 punten. De voornaamste resultaten waren in korps A: 1 De Klo- veniers (Middelburg) 187 pun ten; 2 Wolfert (Wolp-dijk) 184; 3 Artemis 1 (Goes) 184; 4 Treffers 1 (Vrouwenpolder) 182; 5 Treffers 2 (Vrouwen polder) 181 punten. Hoogste korpssc-hutter M. Faardekooper 49 punten. Korps B: 1 De Treffers (Vrouwenpolder^ 184 punten; 2 Westkapelle 182; 3 Prinses Juliana (Scherpenisse) 177; 4 De Fles (Vlissingen) 172) 5 De Klo veniers (Middelburg) 172; hoogste korpsschutters P. Brasser en C. Tilroe beiden miet 49 punten. Korps knielend: 1 Artemis (Goes) 179 punten; 2 Klove- niers (Middelburg) 165; 3 De Treffers 1 (Vrouwenpolder) 152 punten. Hoogste korps- schutter P. van de Putte met 49 punten. Korps C: 1 Artemis (Goes) 179 punten; 2 's-Heer-Hen- drikskinderen 169; 3 Wolfert (Wolp.dijk) 167; 4 De Treffers 1 (Vrouwenpolder) 167; 5 Eendracht (Tholenl 166 pun ten. Korps C knielend: 1 Klo- venieis 1 153 punten; 2 Klo- veniers 2 152; 3 De Fles 152; 4 De Treffers dames 151; 5 Een dracht 145 punten. Hoogste korpsschutters A.L. Maas en J, van Dis 47 punten. Korps pistool: 1 De Fles (Vlissingen) 185 punten; 2 Po litie M.P.S.O. Middelburg 172; 3 MJB.K. 1 (Vlissingen) 172; 4 Kloveniers 1 170; 5 De Fles 2 165 punten. Hoogste korps- schutter P. Kerkhove 49 pun ten. Erebaan A 1: J. de Pree (Middelburg) 50 punten en 47 punten; 2 M. Faardekooper (Middelburg) 50 en 44 punten; 3 J. de Visser (Vrouwenpol der) 49 punten. Erebaan B: 1 J.W. Praat (Tholen) 49 p; 2 J. Overbeeke (Tholen) 48 p; 3 A.M. Geene ïWolp.dijk) 47 punten. Erebaan C: 1 W. Nieuwdorp (Goes) 50 punten; 2 B. Mal- jaars (Vrouwenpolder) 48; 3 I. Melse (Middelburg) 47 pun ten. Erebaan pistool; 1 L. Plat- teeuw (Vlissngen) 47 punten; 2 J. Gal jouw (Vlissingen 47; 3 W. Geerlings (Middelburg) 47 punten. Personele baan: 1 C. Jozias- se (Vrouwenpolder) 99 pun ten; 2 Joh. de Visser (Vrou wenpolder) 99; 3 C. de Voogd (Vrouwenpolder) 98 punten. Personeel B: 1 J. Overbeeke (Tholien) 96 p; 2 J. van Wel (Wolp.dijk) 95; 3 P. Brasser (Westkapelle) 94 punten. Per soneel C: 1 P. SChreurs (Vlis singen) 96 punten; 2 J. Quist (Tholen) 93; 3 A. de Jong (Middelburg) 93 punten. Per sonele baan knielend: 1 A.G. Hoefkens (Middelburg) 90 punten; 2 C.J. van Rossen (Goes) 90 punten; 3 P. Bras ser (Westkapelle) 86 pun ten. Personele baan pistool: 1 L. Platteeuw (Vlissingen) 97 punten; 2 J. Francois (Vlissin gen) 91; 3 M. Paardekooper (Middelburg) 91; 4 Jac. Reij- nierse (Goes) 90; 5 J. Kal- jouw (Vlissingen) 90 pun ten. LONDEN (AP) Tenzij er een wonder gebeurt zal er dit jaar noch enig ander jaar een Grand Prix voor formule-I wa gens in Nederland verreden worden, zo meldt vandaag het sport weekblad Motoring News. „Tenzij door een wonder het circuit van Zandvoort uit de zorgen wordt geholpen door een schenking van 70.000 pond (200.000 dollar) zal Nederland nooit meer het toneel zijn van een Grand Prix autorace", al dus een hoofdartikel in het vooraanstaande sportweekblad. Het blad merkte op dat. de „commission sportive interna tionale" het belangrijkste li chaam in de autosport de inter nationale licentie van het cir cuit heeft ingetrokken wegens het niet voldoen aan veilig heidsnormen. Vervolgens schreef het blad: „Wij zullen in de toekomst een vermindering zien van het aan tal Grand Prix circuits in Eu ropa en een uitbreiding daar van in Zuid Amerika, de Ver enigde Staten en misschien Ja pan". „Mogelijk wordt binnen vijf jaar het grootste deel van de Grand Prix races verreden in andere continenten", aldus het artikel. Het blad vervolgde:' „Het af vallen van Zandvoort beteken de een nieuwe overwinning voor diegenen die veiligheid voor alles stellehHet vormt het laatste bewijs dat van nu af aan Grand Prix races ver reden zullen worden op banen die aangepast zijn aan de snel heden van de wagens". (Van onze SDortmedewerker) WEMELDINGE De gym nastiekvereniging „Willen is kunnen" uit Wemeldinge houdt zaterdag in deze plaats een wedstrijd en een presta tieloop in samenwerking met A.V.'56 uit Goes. De jongste categorie deelnemers aan de prestatieloop (tot en met 12 jaar) gaat om half twee van start voor een afstand van 3 kilometer. Zij die dertien jaar en ouder zijn vertrekken om kwart voor drie en moeten acht kilo meter afleggen. Voor beide prestatielopen verwacht men zeer veel deelneemsters en deelnemers omdat bijvoor beeld alle scholen en sportver enigingen uit de omgeving zijn uitgenodigd. Tevens wordt er tussen de bedrijven door nog een wedstrijdloop gehouden voor KNAU-atleten. Vertrek 2 uur, afstand 6 kilo meter. De start en finish zijn zowel voor de wedstrijd als voor de prestatieloop bij de camping Klein Stelle aan de Zeedijk. Vervolgens loopt de route door de Stormezandepol- der, Hoge weg, Ruisdijk en Binnendijk.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5