SAPPORO-PLOEG OP WEG NAAR DE WINTERSPELEN Verlies EGVC tegen sterk Voorwaarts Enquête over b-klasse voor leden ..W.Z.A. Toine van de Bunder: „Belangrijk seizoen PFROMMER„HARM MAAKTE EEN FOUT" Rustige voorbe reiding doet u op kantoor gevangenis werk? Gelijke stemmen STAND Tv-beelden duidelijk sport Van Midden bij Flandria iedereen weet-Aspirine helpt. 13 15 Atje KeulenDeelstra neemt op Schiphol afscheid van haar kinderen en haar man. SCHIPHOL (ANP) De Nederlandse Schaatsenrij- dersploeg, die van 3 tot en met 13 februari zal deelne men aan de Olympische winterspelen, is dinsdag middag met een Ilyushin 62 van de Russische maat schappij Aeroflot naar Sap poro vertrokken. Het is een gecombineerde KLM-Aero- flótvlucht van Moskou naar Tokio. Van de Japanse hoofdstad wordt doorgevlo gen met een ander toestel naar Sapporo, dat woens dagmiddag 16.00 uur plaat selijke tijd (donderdag 08.00 uur Nederlandse tijd) wordt bereikt. NOC-voor- zitter Kees Kerdel deed de ploeg op de Amsterdamse luchthaven uitgeleide. Slechts het kunstrijd- stertje Dianne de Leeuw maakte de vlucht niet mee. Zij verblijft weer in Ame rika en zal met de Olympi sche ploeg van de Verenig de Staten, waarmee zij ook traint, naar Japan reizen. Hel ligt in de bedoeling dat Dianne de Leeuw in Sappo ro wordt ondergebracht bij de Amerikaanse deelne mers, waarmee zij uiter aard vertrouwder is dan met de voor haar vrijwel geheel vreemde Nederland se afvaardiging in het Olympisch dorp. Voor het eerst waren de leden van de Nederlandse ploeg in het Olympische uniform gestoken. Dat bestaat voor de heren uit een beige broek met een donkerbrui ne blazer, zwarte schoenen en een lichtblauwe coltrui en voor de dames uit een donkerbruin mantelpak met een rode coltrui. Slechts wereld- en Europees kam pioen Ard Schenk had voor de lange reis een gemakke lijk zittende, blauwe sport- combinatie verkoren. De ploeg staat onder leiding van de chef de mission voor de winterspelen jhr. W. H. D. Quarles van Uf- ford, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. Bram Leeuwenhoek, die tijdens de zomerspelen van München als chef de missi on zal fungeren, maakt als gast van het Nederlands Olympisch Comité de reis naar het Japanse winter sportcentrum mee, teneinde zich nader te kunnen oriën teren op de taak die hem eind augustus-begin sep tember in München te wachten staat. (ADVERTENTIE) TWEE FAVORIETE KOPPELS (ADVERTENTIE) Wij bedoelen al dat geestdodend werk waarin uw kantoor gevangen zit en waar nu moderne hulpmiddelen voor zijn. Daar verspilt u toch geen dure mankracht aan...? Maakt u wat tijd vrij voor een gesprek over dit onderwerp bij ons aan de werktafel in ons tooncentrum. Die tijd komt met winst krug En weet u: Aspa is nergens te groot voor. Ook een klein bedrijf heeft onze volle belangstelling! Belt u eens voor een afspraak. ASPA-BREDA NV Steenen Hoofd 14 Telefoon (01600) 2 25 41* zaandam leiden delft breda dordrecht den bosch utrecht Zesdaagse gaat de finale in (Van onze volleybalmedewerker) TERHOLE Een niet ge heel volledig EGVC kon het te Axel niet tot een overwinning brengen tegen een uitstekend spelend Voorwaarts. Na een op hoog peil staande wedstrijd konden de Goesenaren met een 31 nederlaag naar huis. Scheldesport ontving Savok en had vijf sets nodig om tot winst te komen. De dames van Kikkers 1 vonden bijna hun Waterloo in IJzendijke waar het de steeds lastige tegenstandster IJVC ontmoette.' De iets betere tech niek en veel betere aanvals drift met daarachter een goed sluitende verdediging brachten de winst bij de Kikkers. EGVC was op bezoek bij de PZEM te Middelburg en ver ifier de eerste set om daarna hun stempel op de wedstrijd -te- drukken en de elektrici- teltsdames geen kans meer te geven. De Savok-dames trok ken naar Zuidzande om daar even te gaan winnen. Zuidzan de', dat pas voor het eerst aan de competitie deelneemt en de laatste tijd opmerkelijke suc cessen weet te behalen, dacht daar anders over en speelde goed volleybal. Door met 15 5 en 1511 te winnen kreeg Savok een gevoelige klap. Sa- Vok' wist zich te herstellen en -vergaarde zo nog twee kostba re punten. Het goed spelende OVISA dacht bij een 20 voorsprong reeds gewonnen te hebben en ging het iets kal mer aan doen. EVVC-M 2 ■kwam toen los en won de volgende sets. EGVC was veel te Sterk voor Zuidwesters, evenals Scheldesport 3 tegen Kikkers. IJVC 2 blijkt het goede spoor gevonden te heb ben en wist ook deze week weer tot winst te komen. In een tamelijk gemakkelijke (Van onze sportredacteur) BOTTERDAM Telt men op de vraag wie er vanavond de 6-daagse van Rotterdam gaat winnen de stemmen van de favoriete koppels, dan komt er een gelijke stand uit de bus: 2 stemmen voor Leo Duyndam en René Pijnen, twee voor Klaus Bugdahl en Dieter Kemper. Tussen deze duo's zo menen de serieuze kanshebbers op de eerste plaats zal het in het laatste uur (koppelkoers) gaan. want ze veroverden 1 ronde voorsprong. „Als je dat na gaat", zegt Bugdahl resoluut, „lijkt het me niet moeilijk te concluderen wie hier op dit mo ment de besten zijn. Dieter en ik gaan winnen. We hopen en rekenen erop". De büval die tot de uiteindelijke gelijke score ten opzichte van Pijnen en Duyndam leidt, komt van het koppel Gilmore- Alain van Lancker dat zich tot de beste vier mag rekenen. Gilmore: „Ik geef Bugdahl en Kemper de beste kansen. Ze vormen de complete ploeg en wat erg belangrijk is: ze reke nen formidabel". Met al die argumenten kun nen Pijnen en Duyndam het in grote lijnen wel eens zijn. Pij nen: „Kemper en Bugdahl rij den geweldig. We zullen het erg moeilijk krijgen met ze. Ik zie ze als onze grootste tegen standers". Ondanks dat, toch optimisme bij Pijnen. „Je weet natuurlijk nooit hoe het loopt, maar ik dacht wel dat we deze zesdaagse kunnen gaan win nen". Dat beaamt het vierde koppel van de favoriete groep: Verschueren-Pfemrtimger. Theo Verschueren: „Ik vind het wel moeilijk om zo'n uitspraak te doen. Er zijn twee uitgesproken sterken. Ik verwacht dat uit eindelijk Pijnen en Duyndam die slag winnen. Voor mij zijn ze dé favorieten". En zo gaat vanavond de 6- daagse finale beginnen (rond half tien) met een toespitsing van de strijd Pijnen - Duyn dam Bugdahl - Kemper. Dat houdt de belofte van spanning in. _Wat dat betreft zal ook de zesdaagse-leiding wel enige op winding beleven en dat dan over de vraag of eindelijk de toeschouwers voor de grote fi nanciële klap zorgen. Organisator Charles Ruys toont zich weliswaar niet on tevreden over de opkomst en zegt geen schrik te hebben voor het eindtotaal, maar of er dat zo gunstig zal uitzien als hij bij de start verwachtte (30.000) mag ernstig betwijfeld worden. Meer dan 2500 a 3000 bezoekers op een avond zijn er nooit ge weest. De finale zal heel wat goed moeten maken. Bfj het maken van die prog nose, stemmen de koppels Pij nen - Duyndam en Bugdahl- Kemper op zichzelf. Woord voerder Bugdahl van de Duitse tandem (al 4 jaar samen): „Ik vind dat Leo en René uitste kend rijden. Dat verklaar ik enigszins door het wegvallen van Post en Renz want dat in spireerde volgens mij de jeugd om er eens flink tegenaan te gaan. Pijnen en Duyndam doen dat uitstekend. Maar ja, als je praat over de beste kansen in de finale dan zou ik willen zeg gen: bekijk de stand eens". Die graadmeter slaat door in het voordeel van Bug'dahl-Kemper wedstrijd versloeg het Savok 2 met 3—1. Dit was ook het geval met BaZo dat EVVC-M 3 op bezoek had. In Axel bleef WH de baas over Voor waarts 2 en nestelde zich op de eerste plaats in de rang schikking. De PZEM-heren konden ook tegen EVVC-M 3 niet loskomen en verloren met 13, terwijl ook Wiska met een 30 nederlaag genoegen moest nemen tegen Marathon 2. De Sterre won van WIK te Sluis. Nivoc blijft mede de t.oon aangeven en versloeg Scheldesport 3. Sluiskil redde het niet tegen Zuidzande. Uitslagen en setstanden: he ren le kl. Voorwaarts - EGVC 3—1 (15—9. 15—8, 11—15, 157); Scheldesport - Savok 32 (15—12, 15—6, 1—15, 7— 15. 1512); dames le kl. PZEM - EGVC 1—3 (15—6. 8—15, 5—15, 8—15); IJVC - Kikkers 1-3 (1614. 715. 815. 915); dames 2e kl. Zuidzande - Savok 2 23 (7 15, 15—5, 15—11, 13—15, 6— 15); OVISA -EVVC-M 2 2—3 (15—12, 15—11, 7—15, 9—15, 915); EGVC 2 - Zuidwesters 2 3—0 (15—3, 15—10, 15—5): Wiska - Zuidwesters 1 13 (715. 16—14, 6—15, 6—15); Scheldesport 2 - Kikkers 2 3— 1 (15—1, 14—16, 15—5, 15— 11); WIK - OVC 3—1 (16—14, 2—15, 15—6, 15—12): heren 2e kl. IJVC 2 - Savok 2 3—1 (157, 8—15, 15—9. 15—12); Voorwaarts 2 - VVH 13 (7 15. 14—16, 15—5. 7—15); PZEM - EVVC-M 2 1—3 (11— 15, 14—16, 15—11, 10—15); BaZo - EVVC-M 3 3—1 (9— 15, 15—2, 15—6, 15—4); Wiska - Marathon 2 0—3 (815, 13 15, 1015); heren 3e kl. WIK de Sterre 2—3 (15—11, 15- 6, 3—15, 12—15, 11—15); Scheldesport 3 - Nivoc 03 (915, 1015. 815); Sluiskil! Zuidzande 13 (9-15, 6 15, 15—3, 8—15). De stand aan de kop van het klassement: 1 Bugdahl-Kemper 2 op 1 ronde Verschueren- Pfearninger, Gilmore - Van Lancker, Pijnen - Duyndam, 5 op 2 ronden Karstens-Peffgen (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De beroeps- wielerploeg van Flandria is uitgebreid met een Nederlan der: Albert van Midden. Hij kreeg tijdens de 6-daagse van Rotterdam bericht dat de Bel gische sponsor hem in dienst zal nemen. Albert van Midden (die eerder voor Caballero, Willem II en Gazelle reed) dankt zyn contract aan Jan Janssen. „Die heeft het voor me geregeld". Zijn contract te kent Van Midden op 7 februari wanneer de Flandria-ploeg of ficieel wordt voorgesteld. In de zesdaagse van Antwerpen 1970 hadden Pijnen rechtsen Bugdahl gemeenschappelijke belangen in „de ploeg Post". Vanavond zijn ze rivalen in de finale van de Rotterdamse zesdaagse. (Van onze sportmedewerker TERNEUZEN De „WZA" (West-Zeeuwsch-Vlaamse Au tomobielclub) hield in zaal Wijffels te Schoondijke de jaarlijkse ledenvergadering. Besloten werd een A- en een B-klasse in te voeren. Op wel ke wijze deze B-klasse zal (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE Toine van de Bunder, vorig jaar een der meest succesvolle amateurs van ons land, benut de winterperiode om wat bij te komen van een zwaar seizoen. Van de Bunder koos een rustige voorbereiding op het nieu we seizoen zoals hij zelf zegt. „Ik wilde deze winter het wedstrijdelement eens helemaal uitschakelen. Bijvoorbeeld niet deelnemen aan een cross of aan een rollenwedstrijd, maar eens helemaal mezelf zijn. Dat wil niet zeggen dat ik mijn fiets in de schuur heb gehangen want natuurlijk moet je ook in de winter je conditie wat op peil houden. Zo af en toe ga ik wat, oefenbn op de baan in Gent en als het goed weer is maak ik regelmatig trainangstochtjes in de buitenlucht. Ik ben in het najaar begonnen met ritjes van zo'n 40 kilometer en dit is momentefel opgevoerd tot 100 kilometer. Naarmate het sei zoen nadert worden de afstan den groter." Van de Bunder, al eens be stempeld als de grootste Zbeuwse belofte voor de toe komst (Jo de Roo deed daar een paar jaar geleden en uit spraak over) nam vorig jaar deel aan 91 koersen. Of dit voor een tweedejaarsamateur niet al te veel van het goede is, was voor sommigen die nauw bij de wielersport zijn betrok ken een vraag. Toine van de Bunder zelf hierover: „Het duidelijkste bewijs voor me zelf is dat ik bx nooit echt „door" heb gezeten. Als ande ren dit veronderstellen is dit hun goed recht maar ik til er niet zo zwaar aan. Ik zie het zo, dat ten onrechte van een coureur verlangd wordt dat hij in elke koers op het voorplan strijdt of nog sterker uitge drukt elke koers wint. Nor maal is het bij mij zc dat ik langzaam in vorm kom. Vorig seizoen heb ik er bijvoorbeeld twee maanden over gedaan voordat ik mijn topvorm be reikte, die ik daarna vrij con stant kon handhaven. Zelfs de allerlaatste koers die ik reed in Hulst, bn het was toen al oktober, heb ik nog gewonnen. Van de 91 wedstrijden die ik vorig jaar reed ben ik zes keer, hoofdzakelijk door pech, niet geklasseerd geworden. Ik won zestien kebr terwijl ik vijftien keer tweede werd. Daarom ben ik uitermate te vreden over het vorig seizoen. Natuurlijk heb ik -eok wei eens tegenslag gehad maar daar ontkom je bijna niet aan. In het wereldkampioenschap bijvoorbeeld ben ik reeds in de eersite ronde gevallen. Mijn ketting lag er van voren en van achteren af en het duurde te lang om dit euvel te her stellen. Met flinke achterstand heb ik daarna nog gepoogd terug te komen, maar het was vbchten tegen de bierkaai daarom gaf ik er in de vijfde ronde de brui aam." Het komende wielerseizoen wordt voor Toine van de Bun der uiterst belangrijk omdat 1972 het jaar van de Olympi sche Spelen is. Het goud, zil ver of zelfs het brons van de Olympiade zou ook voor de fanatiekb kemphaan uit IJzen dijke een zeer welkome uit breiding van zijn reeds goed gevulde prijzenkast betekenen. „Maar zo ver zijn we nog lang niet", merkt Toine beseheiden op. „Allereerst moet ik hbt nog waar maken wat mijn keuze betreft. Er zijn in ons land nogal wat prominente amateurs. Daarom maak ik me nog geen illusies al staat het natuurlijk bij mij voorop om er alles aan te doen om Münchbn te bereiken". Evenals zijn Zeeuwse riva len Cees Bal en Wim de Waal staat het inmiddels wel vast dat ook Toine van de Bunder dit jaar zal behoren tot de selectiegrobp van bondscoach Joop Middelink. Voor het der de jaar gaat Van de Bunder deel uitmaken van Trico-No- ble de zeer stbrke groepering van de gebroeders Van Turen- hout uit Aardenburg waar hij het uitstekend naar de zin heeft. Met een goedb sponsor achter zich en met de steun van zijn supportersclub die 161 leden telt weet Toine van de Bunder zich dan ook in alle opzichten verzekerd om het nibuwe seizoen met het volste vertrouwen tegemoet te zien. DEN HAAG (ANP) Schaatscoach Leen Pfrommer, geconfronteerd met de ver traagde tv-beelden van de bij- na-botsing tussen Dag Fornaes en Harm Kuipers, is er van overtuigd dat de Nederlandse debutant in zijn race op de tien kilometer een fout bij de wissel heeft gemaakt. Niette min blijft Pfrommer van me ning dat hoofdscheidsrechter Hennie Roos een zeer zwaar wegende beslissing heeft ge nomen door de vijfde Neder lander te diskwalificeren. Na dat Pfrommer het incident op de tien kilometer in vertraag de beelden had gezien, gaf bij het volgende commentaar: „Zondag had ik mijn me ning. Ik had het „van voren" gbzien. ik stond bij de krui sing, ik zag Harm aankompn en Fornaes langs hem schie ten. terwijl hij hem een duw in de rug gaf. Nu echter heb ik de beelden van opzij ge- zien. Je kon duidelijk consta teren dat Harm nog wel voor lag. maar ik moet gewoon toe geven dat Dag Fornaes toch 'echt wel wat last van Harm heeft gehad. Ik heb zondag geprotesteerd omdat er vond ik. zo weinig sm'ake van hinderen van Dag Fornaes was geweest. Hijzelf, zijn trainer en zijn ploegleider stelden dat zii geen bezwaren zouden maken. Door <te film beelden. die naar mijn mening vlak bij de plaats waar de heer Roos stond, zijn opgeno men. moet ik bekennen dat er. eezien van de binnenkant van de baan. een fout is gbmaakt. Ik geef dat nu volmondig toe. Of dan de beslissing moet worden genomen zo'n vent meteen de wedstriid uit te gooien, vraag ik mij nog wel af. Diskwalificeren zonder Harm een waarschuwing te gev'en, een jongen die voor liet eerst aan een internationaal toernooi meedoet, die nog een beetie zenuwachtig is. bliif ik een bijzonder zware beslissing van de scheidsrechter vin den". Ook hoofdscheidsrechter Henni'e Roos en „overtreder" Harm Kuipers zagen maandag avond na terugkeer uit Da- vos. de vertraagde beelden. Roos bleef op het standpunt staan dat hii in Davos had meenomen. Kuipers had net als zijn trainer zijn mening door die vertraagde herhaling gewijzigd. Hij zei: ..Ik moet wel bekennen Fornaes erg weinig ruimte te hebben gela ten". worden ingelast in het pro gramma werd na een langdu rige discussie niet duidelijk. Daarom zal het bestuur hier voor onder de leden een en quête houden. Het jaarverlag van de secretaris was optimis tisch, doch hieruit bleek ook dat de sportiviteit van een aantal rijders maar op een laag pitje stond. De voorzitter onderstreepte dit nog eens duidelijk naar aanleiding van een gehouden afdelingsverga dering van het KNMV. Hij deelde tevens mede dat op ge noemde vergadering voor dit jaar weer een PCC, (Provinci ale Clubkampioenschappen) competitie op het programma staat. Hieraan zullen vier bij de KNMV aangesloten clubs deelnemen. Iedere vereniging zal een rit uitzetten. De drie beste ritten van deze competitie komen in aanmerking voor de PCC-com- ptititie. Iedere organiserende club kan inschrijven met vijf clubteams, waarvan de beste drie zullen worden geklas seerd voor de PCC-competitie 1972. Voorop is echter gesteld dat een clubteam tijdens het seizoen niet van rijders mag veranderen. De vier ritten die op h'at programma staan zijn: 9 april Maoneblus^brsrit, Schoondijke, organisatie „WZA", 17 juni Zomerrit, or ganisatie „Scheldegouwen", 2 september, Audirit, organisatie „Bevelenden" en een rit op 23 september waarvan de organi satie berust bij dte „MAC- Zeeuwen". De voorzitter van de „WZA", de heer J. Sturm te IJzendijke die op eigen ver zoek het bestuur verliet, wordt opgevolgd door de heer H. van Geffen te Schoondijke. D>.) periodiek aftredende be stuursleden, W. de Kramer (Zuidzande). J. Aers (Oost- burg), J. Verstraete, (Schoon dijke) en J. Verstraeten (IJ zendijke) werden bij acclama tie herkozen. De vergadering besloot voor het clubkampi oenschap 1972 zfcs ritten uit de rittenkalender aan te wijzen die zullen gelden voor dit kampioenschap, deze zullen nog worden bekendgemaakt De rittenkalender voor 1972 werd als volgt samengesteld: 27 februari „Verkusrit" start te Biervliet. 26 maart „Wind- makbrsrit" Oostburg, 9 april „Maoneblussersrit" Schoondij ke, 23 april „Tijgerrit" Oost burg, 30 april „St.-Albertrit" Sas van Gent. 11 mei „Rode Kruisrit" startplaats nog niet bekend. Op 18 juni de enige in dit programma te rijden kaartleesrit de „Beukelszoon- rit". 27 augustus „Betekoprit" Sas van Gent, 17 september „Watertorenïit" Oostburg, 8 oktober, „Ossewedrally" IJzen dijke, 5 november „Belfortral- lv" Sluis. 25 november „St.- Nicolaasrit". 26 d'acember „Wildrit" Zuidzande. Op fees telijke wijze werd de uitslag van het clubkampioenschap bekendgemaakt en de prijzen uitgereikt. 1. A. van Hijfte Hoofdplaat met 148 rijders- punten, 2 H. van de Vijver IJzendijke 146, 3. J. van Hijf te IJzendijke 143, 4. K. Donze 'ibrneuzen 142. 5. P. de Jonge, Schoondijke 142, 6. J. Ver straete Schoondijke 142, 7. J. Beerens Oostburg 138, 8. H. Deveneijns Sas van Gent 138, 9. C. Verroste IJzendijke 135, 10. A. van Tiggelen Biervliet 135, 11. J. Aers Oostburg 134, 12. K. van Hoeve Zaamslag, 132, 13. J. Risseeuw Zaamslag 127, 14. Th. Rodrigo Terneu- z'-n 127, 15. H. Hazelager Koe wacht 124. De door liet ge meentebestuur van Oostburg oeschikbaar gestelde beker kwam in het bezit van A. van Hijfte, voor zijn overwinning ■n de verreden „Watertoren- rit".

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5