DE WERELD KENT NOG STEEDS GEEN VRIJ NIEUWSVERKEER Sex-revolutie in Japan heeft vele merkwaardige aspecten BUNGALOW VERWARMING - FA. STOFFELS-RISSEEUW t Ook in 71 bleven vele hinderpalen bestaan Beperkte visa en vaak ook censuur GEMENGDWAS AL HEEL LANG DOODGEWOON TE KOOP Noordstraat 74 Terneuzen Tel. 2595 Geheime stukken India - Pakistan Moskou Geen zonde Nu keuze uit ERKEND INSTALLATEUR moderne de nieuwste modellen Vrijdag 21 januari 1972 LONDEN (AP) Niemand twijfelt eraan dat men op de hoogte moet zijn van het leven eiu werken van andere volkeren om tot onderling begrip in de wereld te komen. Toch is een vrije stroom van nieuws over de internationale grenzen geen vaststaande zaak. Hoewel in het jaar 1971 enige vooruitgang is gehoekt in het streven naar ongestoorde informa- lieuitwisseling, bleven vele obstakels overeind. \orig jaar is het nieuws uit commu nistisch China gemakkelijker toegan kelijk geworden, al kan het beslist nog niet een vrije nieuwsstroom ge noemd worden. Vermoed wordt dal deze verlichting van hogerhand is in gegeven, in het licht van de verschui- /I f l'ihu vingen in het machtsevenwicht in de wereld. sinds zeven jaar van nabij te verslaan. Een ander opvallend pluspunt was het besluit van het Amerikaans hoog gerechtshof de dagbladen in het gelijk te stellen in het door de regering aan- gespaimen proces tegen publikatie van documenten van het Pentagon die door de overheid als geheim waren bestem peld. Aan de negatieve zijde was het beeld gelijk aan dat van voorgaande jaren. gen te doen over militaire operaties zolang die nog niet zijn begonnen. Een Amerikaanse correspon dent, Don Luce, tevens sociaal werker, verloor zijn accredite ring, omdat hij onthullingen had gedaan over het gebruik Enige voorbeelden-' Cuba is nog steeds verboden gebied vangeniseiland Con 'son. Uit- voor Amerikaanse correspondenten. In sommige landen wijzingen, zoals in het geval wordt, vooral in oorlogstijd, alle kopij door de overheid van Luce> zijn zeldzaam, maar gecontroleerd en worden ongewenste passages of berichten ïfeI ~a!ïr. ïomt het voor ?at weggelaten of verminkt. In veel landen bestaat een streng censuur'op'^"en mHtta"? toezicht op de nationale pers, waardoor volledige publi- nieuws legt door het achter- katie van nieuws onmogelijk wordt gemaakt, zelfs al heb- hpuden of verdraaien van ben buitenlandse correspondenten er volledige vrijheid alles te melden wat zij waarnemen. Andere landen laten weer alleen vaste correspondenten uit bevriende mogendheden toe,-zoals in China. Sinds 1949 hebben de communistische au toriteiten geen Amerikaanse correspondenten op permanen te basis tot het land toegela ten. De beperkingen werden vorig jaar voor een korte peri ode verzacht. In april mochten A.P.-correspondent John Ro derick en enige andere Ameri-. kaanse journalisten het Ame rikaanse tafeltennisteam op zijn tournee door China bege leiden. Na het vertrek van het team werden aan verscheidene andere westerse corresponden ten visa verstrekt. Deze openstelling was maar tijdelijk, maar volgende maand zal president Nixon op zijn bezoek aan China verge zeld worden van een nieuwe groep Amerikaanse verslagge vers en fotografen. Het is nog niet bekend of Amerikaanse persbureaus of kranten per missie krijgen om bureaus in Peking te vestigen. Zowel de V-S. als Engeland beide naties met een tradi tie van persvrijheid maak ten vorig jaar disputen mee over publikatie van vertrouwe lijke regeringsstukken. De Amerikaanse regering maakte processen aanhangig tegen kranten die vertrouwelijke re geringsdocumenten over de Amerikaanse rol in Vietnam publiceerden, met het argu ment dat daarmee de nationale veiligheid schade werd berok kend en het vertrouwen in gebruik van diplomatieke ka nalen zou worden ondergra ven. Na een bevel tot opschor ting van publikatie van de do cumenten was het hoogge rechtshof echter met zes tegen drie stemmen van mening, dat de kranten krachtens het eer ste amendement op de grond wet het recht hadden het ver trouwelijk materiaal te publi ceren. In Engeland kreeg de Sun day Telegraph het aan de stok met de regering door publika tie van een overheidsrapport over de oorlog tussen Nigeria en Biafra. Het gerechtshof sprak de redacteuren vrij van de aanklacht van schending van de 60 jaar oude wet op officiële geheimen en gaf te vens opdracht een onderzoek in te stellen naar het functio neren van deze wet. nieuwsfeiten. Zo worden de door de offi ciële instanties verstrekte ver liescijfers bij militaire opera ties door de correspondenten sceptisch bekeken en worden vaak verschillen ontdekt tus sen de officiële cijfers en de met eigen ogen waargenomen verliezen. In Zuid-Korea heeft president Park Tsjoeng Hie van de natioanle vergadering volmachten gekregen om de persvrijheid te beperken. Binnenkort kunnen nog meer maatregelen worden verwacht ter bescherming van de natio nale veiligheid en militaire geheimen. De correspondenten in de BlaUlVe lJOtlood Indisch-Pakistaanse oorlog T -,.L 6 In het Midden-Oosten wordt in enkele landen het blauwe konden hun kopij zonder toe stemming van de regieringen verzenden, maar zij kregen wel richtlijnen waarin ver strekking van nieuws dat van nut voor de vijand kon zijn werd verboden. De Indiase au toriteiten weigerden foto's naar de buitenwereld te zen den van- de executie in Dacca van personen die van collabo ratie met de Pakistani werden verdacht. Aan beide zijden werd de nieuwsgaring bemoeilijkt door gebrekkige communicatie en verbood men bezoeken aan het front. Een gevolg hiervan was dat de correspondenten moes ten volstaan met publikatie van elkaar tègensprekende be richten van beide partijen, zonder in de gelegenheid te zijn de conflicten door onaf hankelijke verificatie op te lossen. In Saigon bestaat weliswaar geen formele censuur, maar de correspondenten moeten zich houden aan de richtlijnen voor berichtgeving over de militai re operaties van het Zuidviet- namese leger. Deze voorschrif ten werden al lang stilzwijgend geëerbiedigd, maar werden in september officieel en sluiten goed aan op de oojc reeds lang bestaande richtlijnen van het Amerikaanse opperbevel in Saigon. Daaronder is het bij voorbeeld verboden onthullin- GOES Grand, 29 uur: MASH '4 jr. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Wat zien ik 18 jr. Boekhandel Van Geyt, expo sitie „Kunst '72" (tot en met 30 jan. (Werkdagen van 912 uur en van 13-18 uur. XLOOSTERZANDE Krokodilbar, 21 uur: Optre den van Martine Bijl. VHDDELBURG City, 20 uur: Wat zien Ik 18 ir. De Beuk, 20.30 uur: Films ,Un chien andalou" en „Naza- rin" (J. M.). Rijksarchief, expositie „Een verdronken stad - Reimers- waal" georganiseerd door het i'ijksarchief in Zeeland en de Nederlandse Jeugdbond ter bestudering van de Gesehie- lenis (tot en met 19 febr.) diet op zaterdag en zondag. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 10.15 uur: Concertgebouwor kest o. 1. v. Josef Krips. Solist George van Renesse (piano). 24.15 uur: Popgroep „Yes". De Doelen (Kleine zaal): 20.15 uur: Theatergroep „Funhouse Horror". Hofplein Theater, 20.15 uur: „Twee op de wip", blijspel met Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Geen Bacchanalen" door de Nieuwe Komedie. Schouwburg, 20.15 uur: Uit voering door het Nieuwe Rot terdamse Ton'eel. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Wat zien lk 18 jr. VLISSINGEN Alliambra, 20 uur: Tora To- ra 14 jr. Stadhuis (Burgerzaal), 20 uur Nederlands Harpensemble met Frieda Ibes (harp), Pieter Odé (flpit.) Joke Vermeulen (altviool), Bengst Widlund (violonc'el) en Hiu Kian Pin (viool). ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Manon Lesaut. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Een vlo in het oor" van Georges Feydeau door KVS Brussel. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.30 uur: „Muis in huis". G. Vermeersch. GENT Kon. Opera, 20 uur: ,,De kuise Suzanne". potlood van de censor nog ge hanteerd, en in andere landen wordt gedreigd met intrekking van visa of het afsluiten van andere dan officiële bronnen. In Israël, nog steeds in staat van oorlog met de Arabische buurlanden, bestaat censuur op militaire zaken, maar de beperkingen voor de corres pondenten werden enigszins verzacht. In Egypte is de censuur zo scherp en willekeurig, dat de correspondenten niet weten hoeveel van hun berichten de buitenwereld bereiken. Alle inkomende en uitgaan de foto's, telegrammen, tele foontjes en telexberichten worden gecontroleerd, maar de indruk bestaat dat ook hier de censuur iets is afgezwakt. Het is niet bekend of het een offi ciële beleidswijziging of een la cune in de censuur was, maar onmiddellijk na de moord op de Jordaanse premier Wasfi Tell in Kairo konden de be richten ongehinderd Moskou en Londen bereiken. Ook in de andere Arabische landen werd de censuur milder, maar het resultaat was nog steeds controle op het nieuws. Syrië en Irak gaven sneller lnresivisa aan journalisten en lieten nogal eens berichten zonder censuur passeren, maar Beiroet bleef door zijn goede communicatiekanalen en afwe zigheid van censuur het cen trum van berichtgeving over het Midden-Oosten. In de Sovjet-Unie en haar bondgenoten echter bleek het ondergronds nieuwsnetwerk voor berichten uit dissidente hoek goed te functioneren. Sommige correspondenten werd het onmogelijk gemaakt contactmensen op te zoeken. A.P.-correspondent James Peipiert werd vorig jaar febru ari in Moskou afgerost, en hij en James Yuenger van de Chi cago Tribune werden enige tijd door de politie vastgehou den. Vorig jaar werd slechts een geaccrediteerd correspon dent uit het westen uitgewe zen - de Noor Per Egil Hegge - tegen drie in 1970. In Tsjechoslowakije stelt de overheid alles in het werk om de bevolking wantrouwig te maken tegen buitenlanders. Westerse journalisten worden daar als werktuigen van de kapitalistische propagandama chine afgeschilderd. Een gewe zen Tsjechoslowaaks journalist werd tot tien jaar gevangenis straf veroordeeld wegens ver koop van inlichtingen aan Amerikaanse diplomaten en journalisten. De buitenlandse pers werd niet toegestaan de eerste algemene verkiezingen In Afrika bezuiden de Saha ra wordt geen gebruik ge maakt van censuur, maar wei druk in de vorm van dreige menten met intrekking van vi sa op correspondenten uitgeoe fend. In Nigeria werd een cor respondent van de New York Times door het ministerie van voorlichting voor een 'vriende lijk gesprek' uitgenodigd om zich te verantwoorden voor een niet al te gunstig beoor deeld artikel over generaal Yakoeboe Gowon. In het land zou een lijst bestaan van 'on gewenste personen', waarop ook journalisten zouden voor komen. Er wordt de oprichting van een nationaal persbureau voor het .leiden van de massame dia' overwogen. De meeste Westafrikaanse landen, met uitzondering van Ghana) ken nen zo'n systeem. Zuid-Afrika wees 2 Amerikaanse verslag"- gevers uit - Jim Hoagland van de Washington Post, die een Pulitzerprijs voor reportages over de apartheid heeft gekre gen en de reizende correspon dent van de Los Angeles Ti mes, Stanley Miesier. Premier John Vorster hield voor bet eerst een persconferentie en beschuldigde achteraf de pers naai persbureau te 'ervan, zijn woorden verkeerd omdat het een voor te hebben weergegeven. In de Portugese koloniën Mozarribique, Angola en Gui- nea-Bissao stonden de plaatse lijke nieuwsmedia onder de zelfde controle als in het moe derland, dat wil zeggen cen suur vooraf. In Portugal is ech ter een wet in de maak om de censuur af te schaffen en te vervangen door een stelsel van persoonlijke verantwoordelijk heid van uitgevers en mede werkers van nieuwsmedia voor het gepubliceerde nieuws. In Latijns-Amerika bleven de buitenlandse corresponden ten betrekkelijk ongemoeid, in tegenstelling tot hun collega's uit de landen in kwestie. Alleen in Cuba bestaat cen suur op uitgaand nieuws. In Chili dreigde president Salva dor Allende het bureau in Santiago van een internatio- sluiten, de Chi leense regering ongunstig be richt uit Colombia had overge nomen. Het bureau bleef open, nadat het hoofd was vervan gen. Het militair regime in Bra zilië wees de correspondent in Rio de Janeiro van Agénce France-pi-esss uit, omdat deze zich door publikatie van ge heime documenten over de ontvoering van een ambassa deur schuldig zou hebben ge maakt aan ondermijning van de nationale veiligheid. Bij sommige van zijn collega's heerste de opvatting dat de AFP-correspondent het slacht offer was geworden van intri ges van hem ongunstig gezin de hoge functionarissen. In Guatemala werd in no vember, na ongeveer een jaar, een eind gemaakt aan de cen suur die bij decreet was afge kondigd in' het kader van de strijd tegen het terrrorisme. In het Caribisch gebied ont hielden autochtone correspon denten in Haiti zich angstval lig van publikatie van ander dan gunstig nieuws over hun land. En op de eilanden Gra nada en St. Kitts zouden de autoriteiten druk hebben uit geoefend op onderdanen die als Correspondent voor buiten landse nieuwsmedia optre den. TOKIO Een grote politiemacht werd afgelopen zomer gereed gehouden, toen de eerste nudistenkolonie werd ge ïnstalleerd op een eilandje voor de kust bij Osaka. Teneinde moeilijkheden door de aanblik van ontklede mensen te voorkomen, gaven de plaatselijke autoriteiten de aanhan gers van leven in de natuurstaat opdracht lendedoeken of badkleding te dragen. De politie hoefde echter maar een bepaalde menigte in bedwang te houden. Dat was een me nigte, die bestond uit persfotografen en televisieploegen. Zij waren in groten getale opgekomen om een „historische gebeurtenis" vast te leggen. In de avonduren verzamelden de toen wel ongeklede nudisten zich in het zwembad van hun hotel. Het was een gemengd gezelschap, maar dat deerde de bewoners in dit deel van Japan niet, omdat zij gewend zijn, dat vrouwen en mannen samen van openbare badgele- genheden gebruik maken. Deze gebeurtenis is echter kenmer kend voor de vele tegenstellin gen in het land, waarvan de inwoners geen taboe met be trekking tot het onderwerp sex kennen. Tijdens de jaarlijkse oost feesten in bepaalde Japanse dorpen brengen de mensen eer aan g'oden, die gesymboliseerd worden door de geslachtsorga nen van mannen en vrouwen. Shintopriesters dragen dan in eten optocht een vier meter lange houten afbeelding van het mannelijk orgaan, teneinde de vruchtbaarheid weer te ge ven. In de tempel komen de boeren bidden om rijke oogst en om vruchtbare samenleving van echtparen. Het gtebrek aan ruimte in de Japanse woningen is er oor zaak van, dat de kinderen nu en dan getuigen moeten zijn van de intimiteiten van hun ouders. Maar over het alge meen kennen de Japanners geen bevangenheid, waar het naaktheid of sexualiteit be treft. Een paar jaar geleden bereikte het denkbeeld van een sex- revolutie ook Japan. De tie ners namen deze gedachte met een over, teneinde niet achter te blijven bij hun westerse leeftijdgenoten, maar de af eeuwen op dit gebied ruim- denkende Japanners hadden in feite helemaal geen revolutie van dit soort nodig. Dat de jongenen het denkbeeld toch aanvaardden, was uitein delijk het gevolg van voor schriften in de tijd vlak na de tweede wereldoorlog. De Ame rikaanse bezettingsmacht vaar digde toen het bevel uit, dat gtmengd baden verboden was. Zij gaven opdracht de badhui zen te verdelen in van elkaar gescheiden afdelingen voor beide sexen. Het was toen he lemaal niet verbazingwek kend, dat de manschappen van het bezettingsleger letterlijk in de rij stonden voor een weekend-verlof in een „kuur oord", waar de baden, met warm bronwater voor beide sexen bleven dienen. De „Japanse regering achtte het voor het „imago" van het land beter in 1958 prostitutie te vferbieden en kort voor de Olympische spelen van 1964 in Tokio werden strenge maatre gelen genomen om de overge bleven haarden van zonde op te ruimen. Het tragische gevolg hiervan was echter, dat veel prostitu- èeh in handen vielen van ge wetenloze uitbuiters, die de manieren kenden om de zonde in het verborgene te laten be drijven. Toen zij genoodzaakt waren de stadswijken met de rode lampen te verlaten, kre gen de prostituees prompt baantjes als „gastvrouwen" in bepaalde cabarets en van „masseuses" in obscure Turkse baden. Het Amerikaanse maandblad „Playboy", dat nog e'en zekere artistieke norm aanlegt bij de publikatie van naaktfoto's, on dergaat in Japan een strenge censuur, waarbij aanstoot ge vende lichaamsdelen door een zwarte overdruk onzichtbaar gemaakt worden. Op die ma nier wil men voorkomen, dat Japanse jongemannen onge zonde gedachten krijgen bij het zien van foto's van naakte buitenlandse vrouwen. De staf van de censor bestaat voor het grootste deel uit werkstuden ten, vaak nog heel jonge, maar die worden vreemd genoeg blijkbaar rijp genoeg geacht om te kunnen beoordelen, wat w»el en wat niet door de beu gel kan. Terwijl „Playboy" dus scherp in het oog gehouden wordt, kunnen in Japan zelf ongehin derd beeldverhalen uitgegeven worden, die een overvloed aan erotiek bevatten. Er worden zelfs plaatselijke pornografische tijdschriften gedrukt en dik wijls behoren die to tde best sellers. Het is geen uitzonde ring, als men in keurige uni formen gestoken meisjes van de middelbare scholen derge lijke bladen aan de kiosken ziet doorbladeren om haar keus te maken. Dit soort meisjes, dochters van respectabele burgers, staan er tegenwoordig al om b'ekend. dat zij op sex-gebied van wanten weten. Op weg naar school vertellen zij 's maan dags haar vriendinnen in een soort geheimtaal met wie z'ij de vorige zondag uit geweest zijn. Maar omdat vrijwel ie dereen db code al kent, is de geheimtaal nauwelijks geheim meer: A betekent zoenen, B aaien, C stevig knuffelen en D duidt op gemeenschap. Jeugdige bedrijvers van vrije liefde kunnbn in meer dan ge noeg hotels terecht en dan kunnen zij rekenen op volko men discretie. In sommige mo tels is de bediening zelfs zo ver geautomatiseerd, dat per soonlijke ontmoetingen tussen gasten en personeel overbodig gbworden zijn. Vooral in het zuidelijk gedeel te van Japan hebben veel ho tels in of vlak bij de hal winkels ingericht voor de ver koop van voorbehoedsmidde len, stimulantia, pikant dames ondergoed en zo meer. ongetrouwde vrouw ondervindt weinig moeilijkheden meer sinds abortus in Japan wette lijk geregeld is en bovendien niet duur. Gemeenschap voor het huwe lijk vindt de meerderheid van de meisjes vrij normaal, als het maar met de juiste partner gebeurt. Het vinden van die partner is overigens niet ge makkelijk, omdat de mannen niet de gewoonte hebben in aanwezigheid van vrouwen openlijk van hun gevoelens blijk te geven. En als een man van die ingeroeste gewoonte afwijkt, voelt het meisje zich meestal weinig op baar ge mak. Een Japanner gebruikt nu eenmaal geen lieve woor den als hij met zijn uitverko rene praat. De gemiddelde jonge Japanner kan zich tegenwoordig geen bijzit veroorloven, maar rijke oudere mannen houden er vrij vaak nog een of twee huishou dens naast het officiële op na. Volgens de traditie is db man gerechtigd tot buitenechtelijke verbintenissen, alleen al omdat sex niet als zonde beschouwd wordt. Deze traditie verbleekt echter meer en meer. De jongbre echtparen kennen een geheel andere verstand houding, dan de oudere en het begint zelfs gewoonte te wor den, dat man en vrouw samen uitgaan. Toch gehoorzamen veel vrouwen nog aan de fat soenscode uit de negentiende eeuw, volgens welke zij hun vader moeten eren, zolang zij ongehuwd zijn, dan hun echt genoot en als weduwe hun zoon. Een oud Japans gezegde wil, dat een man zich behoort te schamen, als hij de hem door een vrouw aangeboden gun sten niet aanvaardt. Japan ners van db jongere generatie schijnen niettemin steeds meer neiging te vertonen om zich tot hun eigen vrouw te beperken. Dit vloeit ongetwijfeld voort uit de omstandigheid, dat meer en meer jongelui zelf hun hu welijkspartner kiezen, terwijl de eerdbre generaties steeds hebben moeten trouwen met door de ouders gecontracteerde wederpartijen. Het merkwaardige verschijn sel doet zich zodoende voor, dat enerzijds de Japanse jon geren de gedachten van de sexuele revolutie aanvaarden, terwijl ze anderzijds trouwe echtgenoten schijnen te willen zijn. EDWIN KARMIOL. Heden overleed tot onze diepe droef heid, voorzien van liet H. Sacrament der zieken, mijn lieve man, vader, broer, behuwd- broer en oom JOHANNES KITERS, echtgenoot van Louis van Apeldoorn op de leeftijd van 75 jaar. Bergen op Zoom: L. Kiters- van Apeldoorn Ossendrecht: Jan en Wim Kiters Goes: Fam. Kiters Goes: Fam. Van Apeldoorn. Goes, 20 januari 1972. Correspondentie-adres M. Kiters, „St.-Maarten in de Groe", Laantje van Westdorp, Goes. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben in de H. Maria Magda- lenakerk te Goes op maandag 24 januari a.s. om 11 uur, waarna de begrafenis op het r.-k, kerkhof aldaar. Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft be tekend, geven wij kennis van het overlijden van mijn dierbare man, onze zorgzame vader en lieve opa JEAN-BAPTISTE VAN DEN BERGHE echtgenoot van Maria Ludovica van Potteïberghe geboren 7 februari 1904 te Koewacht. Overleden 19 januari te Hulst. Koewacht M. v. d. Berghe-van Potteïberghe Goldach J. de Bakker-v. d. Berghe P. de Bakker Jean-Paul, Carl-Peter Dordrecht E. v, d. Berghe Bavel F. Kegelaer-v. d. Berghe J. Kegelaer Paul en Alexander Koewacht M. Bauwens-v. d. Berghe E. Bauwens Saskia Koewacht, 19 januari 1972, Nieuwstraat 24. De plechtige Eucharistieviering zal gehouden worden op maandag 24 januari a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van de H.H. Phillipus en Jacobus te Koewacht. Samenkomst om 10.45 uur aan de kerk. Rozenkransgebed zondag 23 januari om 16.00 uur in de parochiekerk. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief mochten ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. TE HULST gunstig gelegen. Inlichtingen Telefoon 01140 - 2537 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van mijn lieve man, broer, behuwd- broer en oom, de Heer RICHARD J. M. KRIECKAART echtgenoot van Mevr. Carolina L. d'Hont betuig ik mijn oprechte dank, speciaal aan H.H. Doktoren J. en F. Puylaert, Past. C. van Aken, Zr. v. Dorselaar, Zr. v. Waes, Zr. Lucina Krieckaart, familie, vrienden en bekenden. Het medeleven van zovelen heeft mij zeer ge troffen. C. L. Krieckaart-d'Hont Sas van Gent, januari 1972. Westdam 22. Mevr. W. L.-v. K. te B. "Ik had twee redenen om die kamer boven te verhuren. Ik kon het geld best gebruiken en ik vond het wel een beetje gezellig ook. Ik zette een kleine advertentie in zo'n speciale rubriek van de krant. De telefoon stond niet meer stil. Eén dame leek mij het geschiktst voor de kamer en voor mij. Ik ben erg benieuwd. En als het niet lukt zet ik gewoon nog een advertentie. Want dat werkt Het dagblad is uw zekerste kontaktadres. Gelieve geen geld of goederen meer af te geven aan mijn vrouw. Jannie de Bruijn- Riemens. Te koop grammofoonpla ten, talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans geheel compleet per cursus f 30,Telefoon 070 - 652405 of 111097. UITSLAG LOTERIJ t.b.v. STICHTING STEENS KARNAVAL Prijsbepalende nummers le prijs nr. 0913, 2e prijs nr. 0380, 3e prijs nr. 2165, 4e prijs nr. 1325, 5e prijs nr. 2211, 6e prijs nr. 0155, 7e prijs nr. 2096, 8e prijs nr. 1850, 9e prijs nr. 2293, 10e prijs nr. 0504, lie prijs nr. 1174, 12e prijs nr. 2397, 13e prijs nr. 1684, 14e prijs nr. 0217, 15e prijs nr. 2173, 16e prijs nr. 0873, 17e prijs nr. 1142, 18e prijs nr. 0135, 19e prijs nr. 2570, 20e prijs nr. 2788, 21e prijs nr. 0230, 22e prijs nr. 1312. De prijzen dienen te wor den afgehaald op Burg. Geirnaerdstr. 10, vóór 1 april. Prijzen die niet wor den afgehaald blijven ei gendom van de Stichting Steens Karnaval. Uw advertentie-campagne in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. GAS

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4