JFLI HHHRil ,111] Bouw dierenasiel kan in voorjaar beginnen VEEL (BUURTWERK AAN DE WINKEL HULPCENTRUM WORDT ONVOLLEDIG BENUT INBRAAK BIJ HEMA Informatie over autogordel Heropening café .Mevrouw, hiep hebt u 'n litertje prima eerlijke zeep 2r wasautomaat? AFWASAUTDMAAT?! stad streek Tijdelijk Terneuzen IJzendijke Clinge Overheidstaak Vogelwaarde Westdorpe Oostburg Onderbezetting Omgangstecliniek Jeugdpastoraat Breskens Donderdag 20 januari 1972 5 a- r:': r-:' _JLr— 5#j§ (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het laat zich aanzien dat de nu al 2,5 jaar durende y ver van de stichting Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen om in Terneuzen een nieuw opvangcentrum voor honden en katten te krijgen binnen afzienbare tijd gehonoreerd zal worden. „Er is een goede kans dat we komend voorjaar met de bouw van het nieuwe asiel iri de Katspolder kunnen starten", zegt de voorzitter van de stichting ir. J. P. Korhee. (ADVERTENTIE) Insulinde. Nieuw, maar eigenlijk iets uit de goeie ouwe tijd. Natuurzuivere zeep van natuurlijke oliën. En dan vioeibaar, dus makkelijk Maakt alles veilig schoon: handen, koelkast, sanitair, vloeren, houtwerk, tussendoorwasje, fijne was. En heerlijk in bad óók, want't is fijntjes geparfumeerd met lavendel. Insulinde - probeer't maar!. Botsing De gemeentepoli tie heeft de Terneuzenaar A. de P. aangehouden nadat hij dronken met zijn auto tegen de gevel van een huis in de Zandstraat reed. Hij werd ter ontnuchtering opgesloten. Biljarten In café „Neu traal" te Terneuzen speelde de aldaar gevestigde biljartvere niging een wedstrijd tegen ,,'t Oude Raedthuis" te Biervliet. De gasten wonnen met 128. Aanvankelijk leek het erop dat zij een grotere overwin ning gingen boeken, want hal verwege de wedstrijd was de stand 82 door overwinningen van Th. Pijcke, W. Duizerink, W. Jansen en W. Maas die respectievelijk wonnen van H. de Bruijne, M. Audenaerd, L. Oele en G. Kombrink, terwijl F. Haak verloor van R. Diele- man. De hierna volgende vijf partijen leverden voor de Ter neuzen biljarters 6 punten op. Daarvoor zorgden S. Andries- sen, T. Kombrink en A. van de Velde die wonnen van B. Doens, G. Versluis en H. van Goor, doch F. Oele en H. Meij er (Terneuzen) moesten de punten aan A. Versluis en B. Provoost laten. Schieting In het Hofzicht theater te IJzendijke heeft Kunst en Genot een zeer druk bezochte schieting op de lig gende wip gehouden. Er wa ren 91 deelnemers met 12 pe lotons verschoten werden 68 prijsgaaien en 72 geldgaaien. De hoogvogel werd gescho ten door G. Martens van Dorpszicht uit St. Margreete. Ie zijvogel H. v.d. Bossche, Sporthuis, Waarschoot. 2e Zij vogel U. Willems, -Dorpszicht, St. Margreete. De le beker was voor R. v. Acker uit Waarschoot, 2e beker E. Megt, Waarschoot, 3e beker A. Boe- ye, Veervleet, 4e beker Ch. Sturm, IJzendijke. Het groot ste aantal vogels (7) werd ge schoten door E. Neyt uit vVaarschoot. Het nieuwe dierenasiel, waarvan de bouwkosten f 240.000.bedragen, is gesitu eerd bij de kinderboerderij en hertenkamp. De stichting heeft de financiering van het ge bouw voor tweederde rond, Over het resterende bedrag is met de gemeente Terneuzen overleg gaande om de midde len te vinden die nog nodig zijn. Met uitzondering van Aardenburg hebben alle Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten bijgedragen in de stichtings kosten van het nieuwe dieren asiel. Ir. Korbee: „Het is toch wel vreemd dat er in deze wereld, waarin bijna iedereen zich op windt en protestdemonstraties (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in de HEMA te Terneuzen. Uit de 27 kas sa's werd ongeveer f 2.300<- aan wisselgeld gestolen. De dieven kwamen binnen via een deur in het souterrain. Zij forceerden ook de deur van het directiekantoor en braken een brandvrije kast open. (ADVERTENTIE) houdt over het redden van be dreigde vogels en planten, et telijke overtollige en verstoten honden of katten afgemaakt moeten worden omdat er geen dierenasiel is. In heel Zeeuwsch-Vlaanderen is er niet een terwijl Walcheren er alleen al drie telt. Ik schat dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen 5000 honden geregistreerd zijn, maar in totaal zijn het er natuurlijk veel meer." Ir. tCorbee is van mening dierenasiel feitelijk een over- dat de exploitatie van een heidstaak moet zijn. „In het nieuwe burgerlijk wetboek is opgenomen dat de overheid de plicht heeft een zwerfdier gedurende veertien dagen op te nemen wanneer en dan nog geen eigenaar komt opdagen het dier drie weken in quarantaine te hou den. Over de medewerking van de gemeente Terneuzen heeft ir. Korbee niets dan lof. Ook de service-clubs in Zeeuwsch- Vlaanderen hebben het hunne bijgedragen om de totstandko ming van het dierenasiel ho gelijk te maken. Het wachten is nu alleen op de beslissing van gedeputeerde staten van Zeeland. J. Corbé. H •f r K« l Eerst prijs vragen- Eerst prijs vragen bi] Europa's goedkoopste speciaalzaak BalDe voetbalsupporters- club zal zaterdag 22 januari in de zaal St. Cecilia een bala vond houden. Behalve de vele leden van de voetbalvereni ging zijn ook leden van de andere sportverenigingen uit genodigd*, bi] Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam Karnemelkstraat 6 Utrecht89 Breda Breda tel. 01600-31948 Toneel De toneelgroep van de KWJ uit Kloosterzan- de, zal het toneelstuk „Als een klok waarschuwt" op vrijdag 28 januari opvoeren in het „Dorpscentrum" van Vogel waarde. Aanvang 19.30 uur. De regie is in handen van L. van Goethem. examens HULST —Bij de Spoorwe gen te Utrecht slaagde voor het examen rangeerder-machi- nist de heer Frank de Vilder uit Hulst. TERNEUZEN Terneu zen is de startplaats van het rijdend informatiecen trum voor veillgheidsgor- dels ingericht door Veilig Verkeer Nederland. In de komende maanden maakt het informatiecentrum een toernee door Nederland. In twee wagens worden aan de hand van foto's en dia's verschillende typen veiligheidsgordels getoond, terwijl ook gordels door in formateurs worden gede monstreerd. Op de Rosegracht trok het centrum al direct be langstelling van autorij schoolhouders. De heer Van Urk van WH gaf in het politiebureau voor autorij- schoolinstructeurs een le zing over het nut en het gebruik van autogordels. Er is - volgens hem - in ons land nog altijd 35 pro cent van de autobezitters die beslist het nut van vei ligheidsgordels inzien. Twintig procent gebruikt geen gordel en ziet er ook het nut niet van in. De meeste bezwaren tegen het gebruik van autogordels komen van automobilisten, die zich in een gordel niet veilig voelen wanneer zij langs het water rijden. „Deze mensen vergeten echter dat men voordat de auto in het water terecht komt er een harde klap op het water aan voorafgaat. Een veiligheidsgordel kan dan juist het leven van be stuurder of passagier red den," aldus informateur Th. Ramselaar. Hij vertelde pok nog dat helaas nog vele autorij schoolhouders geen gebruik maken van veiligheidsgor dels. De driepuntsgordél met heupgordel wordt door Veilig Verkeer het meest aanbevolen. Rowans De rowans uit Westdorpe en Sas van Gent, van de R.A. 177, hebben deel genomen met 10 leden aan een winterbivak, dat werd gehou den in de bossen van de broe ders te Huijbergen. De bijeen komst heeft drie dagen lang geduurd. Besproken werd on der meer sport, spel, kampeer- technieken. Kantine Op het sportter rein in de Kapittelstraat zijn de laatste weken bestuursle den en leden van de plaatse lijke voetbalclub zeer actief. Men is namelijk bezig om van het voormalige verkennerslo kaal, achter op het veld, een kantine te bouwen. De RIA- mensen hebben hier een hele kluif aan, te meer daar onbe kenden de laatste tijd veel schade aan het gebouwtje heb ben aangericht- Vaandel „Eikels worden bomen" vindt dat het vereni gingsvaandel aan vernieuwing toe is. Er zal een geldinzame lingsactie op touw worden ge zet. Een dezer dagen zal een muzikant, vergezeld van een bestuurslid de bijdrage komen ophalen. De platzak De hengel sportvereniging "De platzak'" uit' Westdorpe hield zijn jaar lijkse feestavond in de zaal van "Het oud Raedhuys" bij M. Pluijm. Nadat eerst aan de leden een maaltijd was aange boden, werd de avond verder in een gezellige samenzijn doorgebracht. Aanbesteding openbare school In het ge meentehuis te Oostburg is aanbesteed de bouw van een drieklassige openbare basis school te Cadzand. De laagste inschrijver was fa. Krieckaert uit Hengstdijk voor f 258.300 en de hoogste inschrijver A. Mabelis Cadzand f 332.000. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Een van de belangrijkste taken waarvoor wy als stichting voor sociaal-cultureel werk staan is het verdere uitbou wen van het buurtwerk. Er zullen daarvoor plannen op langere termijn uitgewerkt moeten worden. De samen levingsopbouw dient op het kleinste niveau plaats te vinden. De wijken en ker nen van nu hebben hun eigen specifieke wensen en problemen. Het is onze taak daarin zoveel mogelijk hulp te bieden. Wat dat betreft en ook ten aanzien van an dere facetten van het buurt werk is er nog veel werk aan de winkel". De heer H.D. van den Berg (40), sinds veertien dagen di recteur van de centrale stich ting voor sociaal-cultureel werk voor de gemeente Ter neuzen, komt er rond voor uit dat hij het nog te vroeg vindt om een duidelijke diag nose te stellen over de toe stand van zijn nieuwe arbeids veld. Voordat hij naar Terneu zen kwam was hij teamleider van de stichting „De Brug" te Zaandam. „Ik ben volop bezig me op alles te oriënteren en me in te werken. Wel heb ik de indruk dat de stichting nog niet de plaats in de Terneuzense sa menleving inneemt die zij ze ker verdient. Ik geloof dat er no,g nergens in ons land een organisatievorm op het gebied van het club- en buurtwerk te vinden is dan de centrale stichting hier in Terneuzen. Die is werkelijk uniek". De heer van den Berg noemt als een van de urgent ste problemen waarmee de stichting op het ogenblik te kampen heeft de onderbezet ting van het kader. Daarom heb ik het grootste respect voor hoofdleider Bob Ruijter voor hetgten hij onder deze omstandigheden heeft ge daan. We zitten te springen om een hoofdleider of hoofd- leidster, een projectleider voor het jongeren-volwassenwerk en een assistent- leider. Maar iemand met minstens een mid delbare opleiding van de soci ale academie krijg je ontzet tend moeilijk naar Zeeuwsch- Vlaanderen en toch zijn ze hier dringend nodig". Lovend spreekt de heer van den Berg over de medewer king die de centrale stichting van de gemeentelijke overheid ondervindt. „De accommodatie van de verschillende takken van ons werk is voor verbete ring vatbaar. Hoek. Zaamslag en Sluiskil springen er wat deze behuizing betreft wel uit. In Terneuzen is de situatie minder gunstig. Ik hoop dat er heel spoedig een oplossing wordt gevonden voor een goed huis in de binnenstad. Ideaal zou zijn het totale jongeren werk onderbrengen in een ge bouw. De gemeente zoekt naarstig in die richting". Bijzonder veel waarde hecht de heer van den Berg aan het in contact brengen van de be woners van een wijk met elk aar door middel van allerlei technieken. „Dé mensen moeten leren beter met elkaar om te gaan. Je ziet het overal dat de men sen steeds meer van elkaar vervreemden. Het buurthuis kan in dit onderlinge cöntact een bijzonder belangrijke functie vervuilen waarbij ook bindingen mogelijk moeten zijn met instellingen als het Zuidlandtheater, Volksmuziek school of een school voor ex pressieve vakken". De centrale stichting heeft, volgens de heer van den Berg, ook buiten de gemeente Ter neuzen een taak te vervullen. „Niet om zich te mengen in soortgelijke arbeid ter plaatse, maar meer om de helpende hand te bieden bij het verbre den van het olub- en buurt werk. Een soort uitstralingsef fect dus vanuit Terneuzen naar andere delen van Zeeuwsch-Vlaanderen". H. v. d. Berg. (Van onze correspondent) CLINGE Deze week nog zal in Clinge café St. Cecilia worden heropend. Het etablis sement werd vorig jaar door een felle brand geheel in de as gelegd. De afgelopen weken en maanden heeft de heer Ras zich op provisorische wijze moeten redden, maar het eind van alle ellende schijnt in zicht. De woning boven het café en de logeerkamers moe ten nog wel in orde gemaakt worden. Bovendien zal ook de feest zaal achter het café een geheel nieuw aanzien krijgen. Alle wanden zullen met hout be timmerd worden en met al deze werkzaamheden zal toch nog wel enige tijd gemoeid zijn. „Ik reken er maar op, dat de officiële opening pas in mei kan plaats hebben, maar dan moet ook alles in orde zijn'" aldus de caféhouder. De heropening van het café heeft plaats op 21 januari, al zal dit dan geen officiële ge beurtenis worden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op een plenaire zitting vin dé regionale pasto rale raad Hulst zal op donder dag 3 februari het concept ad vies ten behoeve van het pas toraal comité van de regionale pastorale raad te Hulst, ten aanzien van het jeugdpastoraat, worden besproken. De bijeen komst begint om 19.30 uur en wordt gehouden bij de paters Maristen. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 2009 kg exportgarnalen 2,99 4,41, 262 kg bot 016—051, 3527 kg schar 016—159, 31033 kg schol 038136, 7208 kg tong 446663, 78350 kg kabeljauw 048181, 5008 kg wijting 044—150, 709 kg tarbot 220— 10,07, 548 kg griet 142—296, 534 kg rog 092—158, 264 kg poon 082117, 157 kg tong schar 179320, 28 kg komme raal 109110, 19 kg ham 367421, 33 kg schelvis 080 156, 95 kg haai 050—122, 6 kg krabben 112. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel het hulpcentrum voor Zeeuwsch- Vlaanderen, bereikbaar onder 01150-4444, in 1971 meer mel dingen heeft ontvangen en verwerkt dan tn 1970 het ge val was, wordt het nog lang niet optimaal benut als cen trale meldingspost voor onge vallen, brandmeldingen inbra ken. milieuverontreinigingen eu dergelijke. Het hulpcentrum ln het Ter neuzense politiebureau werd vorig jaar 1754 maal ingescha keld. De topmaand was augus tus met 174 meldingen. De ge meente Terneuzen staat met 1438 meldingen ver boven de overige Zeeuwsch-Vlaamse ge meenten. Daarna volgen Oost burg met 79, Sas van Gent met 35. Hulst met 34. Axel met 33, Iiontenlsse met 30. Sluis met 7 n Aardenburg met 4 meldingen. De meeste meldingen betreffen aanrijdin gen en in 45 gevallen ging het om milieuverontreiniging. „We zijn niet ontevreden over de ontwikkeling van het hulpcentrum. Toch zou het centrum nog veel meer dan thans het geval is ook in an dere gemeenten van Zeeuwsch. Vlaanderen ingeschakeld kun nen worden Het telefoonnum mer 4444 is gemakkelijk ge noeg te onthouden", zegt hoofdinspecteur E. Hubregtsen van de Terneuzense gemeente politie. Om het hulpcentrum nog meer bekendheid te geven zullen binnenkort bij de veren in Breskens en Kruiningen en bij de grensovergangen Kapei- iebrug, Sas van Gent en Sluis borden worden geplaatst met de tekst. „S.O.S. Zeeuwsch- Vlaanderen 01150-4444"

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2