Schaatser-wielrenner Moelker „EEN ELFSTEDENTOCHT RIJDEN IS MIJN IDEAAL' Nooit van Nixdorf computers gehoord? Geeft nix. VTV kanshebber in titelstrijd spel van SVV Schaatscoach Piet Vlemmings: Drinkt u caffeine vrije koffie? VANNELLE SUPRA NIXDORF Ik heb slechts vrienden' Biljart- finale in Hulst COMPUTER NixdT ?™suter N'v' A. Sturm beste junior i sport 010-1498 66 LAATSTE SELECTIE Tweede Activiteiten De PoeF Hieris'npak van de bovenste plank. Supra, de bekende vacuumgemalen is er ook in caffeinevrije vorm. Koffie, die het volle pond geeft aan smaak en geur. Geniet er maar rustig van! caffeïnevrij f2,59perpak. Oriëntatie- tocht van De Bevelanden Donderdag 13 januari 1972 19 (ADVERTENTIE) «•cutter, \acnai Uitgelezen kans om nu een keer niets-dan-goeds te vernemen van Nixdorf in Rotterdam. (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE Schaatser-wielrenner Jaap Moelker zegt het kernachtig: „Ik ben van beide takken van sport bezeten. Daarom zou het voor mg erg moeilijk zijn om een keus te maken tussen schaatsen of wielrennen. Maar zo ver zal het wel niet komen want ai jaren achtereen merk ik, dat je het een met het ander gemakkelijk kunt combi neren. Vooral wanneer je de sport beoefent ui* pure lief hebberij". De 26-jarige landbouwerszoon uit Wemeldinge is ondanks het feit dat hij niet tot de toppers gerekend mag worden, en dat geldt dan zowel voor het schaatsen als voor het wielrennen, toch een populaire figiuur in Zeeuwse sportkringen. De joviale Moelker, altijd goed gehumeurd, heeft zich door zijn spontaniteit een aparte plaats wbten te verwer ven bij zijn collega's. Jaap heeft alleen maar vrienden en dat kan niet van iedereen worden gezegd in de soms z'eer woelige sportwereld. Bij na gelijktijdig is Jaap Moelker destijds met de beoefening van de schaatssport en de wielrennerij begonnen. In de strenge winter van 1962-1963, toen er noga! wat schaatswedstrijden in Z'eeland werden georganiseerd, kocht Moelker een paar schaatsen en nam deel aan aen junioren wedstrijd in Schoondijke. Hij was toen 17 jaar ei thuis wa ren ze 'er eigenlijk niet zo erg voor het zoonlief het wedstrijd element verkoos boven het baantje trekken in eigen om geving. Jaap had zich welis waar tussen zijn dorpsgenoten op het ijs altijd de best'e ge toond, maar in een wedstrijd tot een goed resultaat komen, dat zagen zijn ouders niet di rect zitten. Ze kwamen tot an deregedachten. toen Jaap in d'e eerste wedstrijd in Schoon dijke een derde plaats vero verde jmhet eindklassement.. Die eerste klap was meteen een daalder waard. Jaap Moel ker reed die winter nog heel wat wedstrijden 'en tochten en de ambitie voor de schaats sport was toen compleet. In de zomer van 1963 schafte Moel ker zich een racefiets aan. ,.Ik wilde in de I zomermaanden wat conditie ppdo'm om 's winters goed getraind op het ijs te komen, maar van het een kwam het ander. D'e trai- ningstochtjes op de fiets wa ren wel aardig, maar ik zocht toch al gauw het wedstrijdele ment op in de wielrennerij. Met een licentie als nieuwe ling op zak reed ik in dat jaar nog heel wat wedstrijden en ik ging in juli van het daarop volgende jaar over naar de amateurs. Tot nu toe heeft Jaap Moelker in zijn wteler- carrière geen zege geboekt, maar dat deert hem niet. Moelker: „Ik heb in de afgelo pen jaren ontzettend veel ple zier beleefd aan de wieler sport en voor mezelf ben ik toch wel content met een re sultaat. Ik heb er trouwens nooit met de pet naar gegooid als ik in een Wedstrijd reed. Men kan niet van rrvj zeggen dat ik geen wilskracht heb getoond. Maar het ontbreekt me nu eenmaal aan klasse. Bovendien kan ik me in het voorjaar door mijn werkzaam heden op het bedrijf van mijn vad'er niet zo serieus voorbe reiden. Midden in het seizoen raak ik altijd wat beter op dreef. Over het afgelopen sei zoen mag ik niet mopperen. Ik heb zo'n 20 keer bij de eerste tien gereden. gewonnen en zou op de laatste afstand, de 3000 meter 16 se conden mogen verliezen op mijn naaste concurrent, tie Zeeuwse kampioen Cor de Kreek. Normaal klaar ik dat, maar in die laatste rit kwam ik te vallen en besehadigci'e daarbij een van tmjn schaat sen zodat de overwinning me toch nog ontglipte. Mei veel moeite werd ik nog twee- d'e", Moelker, die sinds kort het Zeeuwse record op de 1000 meter op zijn naam heeft staan in 1.35.4 en drie maal per week, samen ritet enkele andere Zuidnederlandse schaatsers naar Eindhoven trekt om te trainen op de kunstijsbaan loopt ook nog een keer deel te nemen aan de elfstedentocht. Moeik'ei„Dat lijkt me iets geweldigs. Een belevenis die je ncoit meer kwijtraakt. Toen de laatste tocht werd verreden in 1963 was ik nog pas 17 jaar en dat is een jaar te jong' cm in te schrijven. Nu zou het dus gaan. maar het wachten is op ijs. Omdat ik lid ben van de Elfstedenvereniging is de'alna- me voor mij bij voorbaat ver zekerd, want de leden hebben bbhalve startgelegenheid in de tocht ook voorrang in de wed strijd. Ook mijn vriend Ko Goeree uit Kruiningen vlast op een elfstedentocht. Omdat (Van een gy mnastiekmedewerker VLISSINGEN In de gym nastiekzaal van die Jan Liglit- liarlseliool te Vlissingen wor den zaterdag 15 januari dooi de plaatselijke gymnastiekver eniging VTV, ouder auspiciën van de Zeeuws - Brabantse Turnkring, verschillende kringkampioenscliappen toes- telturnen gehouden. De kam pioenschappen zijn voor jon- Jaap Moelker: „lk beoefen het wielrennen en schaatsen uit vure liefhebberij". we genoeg relaties hebben voorgaande jaren aan grote klaarstomen voor de Friese buiten Zeeland, vooral in tochten liebben deelgenomen, marathon. Hier in Zeeland is Zuid-Holland waar »c in willen we ons vooral daar dat bijna niet tb doen". (Van onze sportmedewerker) GOES S.V.V. dat het nieuwe jaar uitstekend begon in de Goese zaalvoetbalcompe titie door een 2-0 zege op concurrent Robur heeft in de laatste wedstrijd tegen P.T.T. met een gelijk spel (2-2) ge noegen moeten nemen. Door dit resultaat verandert er bo venaan de ranglijst in Groep 1 niet veel. S.S.V. blijft leider met 16 punten uit 11 wedstrij den. P.T.T. bezet met twee punten achterstand de tweede In de schaatssport heeft Jaap Moelker >va. ineer aap de weg getimmerd. In 1964 kwam hij tijdens de Zeeuwse juniorenkampioenschappen al met een behoorlijk resultaat (vierde) uit de bus en in 1966 debuteerde hi,i als senior met een tweede plaats achter Cor de Kreek. Daarna kwamen er een paar winters zonder na tuurijs. Toen het Zeeuwse kampioenschap voor de eerste maal werd verreden op de kunstijsbaan in Eindhoven, nu twee jaar geleden, deed Jaap Moelker liet met een tweede plaats achter Arjaan van de Kreeke uitstekend. Vorig jaar, toen Arjaan van de Kreeke in U'issenkerke zijn titel proion geerde, bleef Ko Goeree hem net iets voor in liet eindklas sement. Moelker: „Ik v/as toen con ditioneel en ook mentaal niet sterk genoeg, iets wat bij elke sportman wel eens voorkomt. Ook Pech kan een succes j^el eens in de weg staan. Jaap Moelker herinnert zich neg geted de revanchewedstrijden van het Zeeuwse kampioen- Schap op Schengc bij 's-IIser Hendrikskincjererr _,.Ik, had toen de 500- èn 150Ö nieter „JEUGD IN OPKOMST" (ADVERTENTIE) uw eigèn inzetbureaü voor tijdelijke kantoorkrachten sinds 1947 Joris Helleputtestraat 15 Breda Tel. 01600-4 85 16 (Van onze sportmedewerker HULST Zaterdag a.s., om 2 uur, beginnen in café Leer- aert te Hulst de wedstrijden om het kampioenschap eerste klasse libre van het district Zeeuwseh-Vlaanderen. De wedstrijden worden georgani seerd door de Hulster biljart club „De Kroon". De andere speeldata voor het kampioenschap zijn: 16, 22 en 23 januari. De cleelnemers zijn: B. van Leemput en C. de Schrijver van „Ons Vermaak", Lamswaarde, F. Waes van „WBC"-Walsoorden, R. San- drini van „KOT"-Sas van Gent, J. van Kerckhoven en E, Nachtegaal van „De Kroon"- Hülsl en A. Lampo en J. Josi- assen van „HBO" Hulst. De partijen gaan ever 200 caramboles. Het gemiddelde in de eerste klasse bedraagt van 4,5 vot 7. Hoop op toekomst BREDA Piet Vlemmings is van nature een optimist. Deze karaktereigenschap komt hem goed van pas ais trai ner-coach van het gewest Zuid-Nederland (Limburg, Noord-Brabant en Zeeland) van de Koninklijke Nederland se Schaatsbond. Immers het uitoefenen van deze funktie in juist die provincies die per traditie niet zo schaatsmin- ded zijn, is bepaald geen gemakkelijke opgave. De moei lijkheden waar hij mee geconfronteerd wordt zijn legio. Het aantal schaatsbeoefenaren in zijn gewest is in verge lijking met de rest van Nederland zeer klein, hetgeen er op neerkomt dat het aantal talenten dat zich aandient naar verhouding is. De omstandigheden waaronder hij moet werken en de financiële vergoeding die hier tegenover staat zouden voor veel coaches een reden zijn om voor de eer te bedanken. Niet echter voor Piet Vlemmings. Daar voor is zijn liefhebberij voor de schaatssport en het ver trouwen in de schaatstoekomst van het gewest Zuid-Ne derland te groot. Piet Vlemmings: „Het gaat langzaam maar zeker in de goede richting met de schaats sport in ons gewest. De ope ning van de kunstijsbaan in Eindhoven was voor ons een groot pluspunt. Vroeger moes ten wij altijd in Deventer of in Amsterdam gaan trainen. De hoge kosten die dit met zich meebracht ontnamen veel jongens de animo. Het is nu ook mogelijk om jeugdige schaatsers gereg'eld te laten trainen. Dat dit gunstig is be wijzen de resultaten die bij voorbeeld jeugdcoach Scheper kamp met zijn pupillen van cte schaatsclub Vught behaalt. Daan Gompen is momentbei een van de sterkste junioren van Nederland en er zijn daar nog wel een paar aardige ta lentjes bij. Dat verbaast me overigens niet. Zuid-Neder land kan nbt zulke goede schaatsers leveren als de over ige gewesten. Zij hebben ech ter nooit de mogelijkheden ge had om zich te ontplooien". Uit de woorden van de jeugdi ge Bredanaar (27) blijkt dus- duidelijk dat hij zijn hoop op d'e schaatsjeugd heeft gesteld. Dat is overigens niet verwon derlijk, want de huidige kern groep, waar Vlemmings mee werkt bestaat weliswaar uit een. stel goedwillende knapen, maar er bevindt zich geen 'en kele werkelijke topper bij. Uitgezonderd Piet den Dun nen, die bij de twintig beste klassementsrijders van N'eder- land kan worden gerekend. De doorzetter uit Lage Zwa- luwe wist zich bij de onlangs in Eindhoven gehouden Neder landse B-kampioenschappen met niet te plaatsen voor het A-kampioenschap dat afgelo pen weekend in Deventer werd verreden. De elfde plaats van de West-Brabander leverde hem een reserveplaats op. Piet Vlemmings:„De uit- sohakbüng van Piet den Dun nen was een grote teleurstel ling voor ons. We hadden ons echt goed voorbereid. Een dag na het B-kampioenschap in Eindhoven belde een lid van de technische commissie van 't gewest op met de mededeling dat Piet alsnog in Deventer moest starten. We waren ui teraard erg verrast. Piet en ik besloten twee extra vrije da gen te nemen om ons in Eind hoven goed voor te bereiden. Blijkt achteraf dat die mm het verkeerd begrepen heelt. Piet moest wel naar Deventer, maar dan als reserve. Dat was na de uitschakeling de tweede teleurstelling in korte tijd". Piet Vlemmings is echter de man niet naar om zich door dergelijke tegenslagen te laten Piet Vlemmings: „Er zit talent in het gewest Zuid-Neder land". ontmoedigen. Schaatsen is nu eenmaal zijn grote hobby en daar heeft hij veel (zelfs ei gen vrije dagen en eigen geld) voor over. Een idealist dus, deze gemoedelijke Helmon der. Maar ook een realist, die doelbewust aan zijn program ma werkt. Daarom is hij drie maal per week in Eindhoven op de kunstijsbaan te vinden, waar hij zijn selecliegrocp traint. Naast Piet den Duimen bestaat de groep uit Arjaan van de Kreeke uit 's Heer Arendskerke (Zeeland), Hans van Beek uit Sprang Capelle, Jan de Rooij uit Willemstad en Van Heyst uit Haarsteeg. Bovendien verstrekt hij zijn pupilten schema's voor droog- oefeningen. Want aan een goe de lichamelijke conditie hécht Piet Vlemmings grote waarde. Daarom werkt hij met zijn pupillen in het zomerseizoen iedere zaterdag aan db verbe tering van .de conditie in de Drunense duinen. Met een dergelijk ambitieus oefenprogramma en een kbrn- groep aangevuld met enkele jeugdige talenten, hoopt de jonge coach hpt gewest Zuid- Nederland mber aanzien te ge ven in schaatsminnend Neder land. HARRY VERMEULEN. in (Van onze sportmedewerker 's-HEER HENDRIKSKIN DEREN Tijdens de jaarver gadering van de ijsciub De Poel werden J. Moelker en P. Cabboord als nieuwe bestuurs leden gekozen. Zij volgen H. de Schipper en P. Brasser op, die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld. Voor deze whiter staan er wanneer de mogelijkheden zicii voordoen enkele schaatswedstrijden op het programma voor leden cn paspoorthouders. Zowel dames en heren kunnen hieraan deel nemen. plaats en Robur blijft derde met 13 punten en een wed strijd minder gespeeld dan de uaaste concurrenten. Door een grote zege op Schelde Internationaal kon de Goese politie zich op gelijke hoogte werken met koploper Luetor dat er echter met een wedstrijd minder gespeeld re latief iets beter voor staat in groep 2. Colijnsplaatse Boys dat de derde plaats bezet kan blij ven meespelen in de race om de titel. (ADVERTENTIE) Koffiebranderijen sinds 1782 geus en meisjes geboren in 1960, 1961 en 1962, voor jongens geboren in 1956 of later en voor junioren. Voor deze wedstrijden is door het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond speciale oefenstof samenge steld. De hoogstgeplaatste ploegen en individnelen mo gen aan de door het KNGV te organiseren districtswedstrij den, de laatste selectie voor liet landskampioenschap, deelne men. De wedstrijdonderdelen voor de meisjes zijn brug ongelijk, evenwichtsbalk, sprong en vrije oefening; voor de jon gens 1960 tm 1962 brug, rek sprong, lange mat en ringen en voor de jongens geboren in 1956 of later en de junioren ringen, brug, sprong, rek, paard voltige en vrije oefe ning. Aan de meisjes wedstrijd ne men drie verenigingen deel, t.w. Volharding uit Goes, Prins Hendrik uit Breda en W.I.K. uit St. Annaland de kampioene van 1971. Deelne mende verenigingen bij de jongens 1960 t.m. 1962 zijn VTV uit Vlissingen, de kampi oen van 1971 welke ook dit jaar ook wel als eerste zal eindigen, Volharding uit Goes, W.I.K. uit St. Annaland en MTV'69 uit Middelburg en en kele individuelen. Bij de jon gens geboren in 1956 of later zijn de deelnemende ploegen Thor, Sas van Gent, VTV I en II uit Vlissingen en individue len van Volharding uit Goes, Prins Hendrik uit Breda en W.I.K. uit St, Annaland. Ook hier zal een VTV-ploeg wel de beste zijn. De juniorenwed strijd heeft, evenals het vorige jaar, twee deelnemers: Jan van de San-de en Henk Schip per van VTV uit Vlissingen. De vorige jaren waren deze wedstrijden speciaal voör VTV uit Vlissingen het begin van grote successen. Hoewel in de samenstelling van de ploegen enkele wijzingen hebben plaatsgevonden is de verwach ting dat zij het ook dit jaar bijzonder goed zullen doen. Aanvang van de meisjeswed strijd 11 uur, voor de jongens- en junioren wedstrijd 13.30 uur. Wedstrijdleider is de heer Tieman uit Bergen op Zoom. (Van onze sportmedewerker) GOES De motor en auto club De Bevelanden organi seert zaterdag de jaarlijkse wandel-oriëntatietocht. De lengte van deze tocht in de omgeving van Goes is 4,6 kilo meter. Er moet met een ge middelde van 2,3 kilometer per uur worden getippeld. Vanaf zeven uur kan men in schrijven bij het bedrijf van de heer G. van Oost, Voorstad 23 in Goes. De prijsuitreiking vindt plaats in Terminus. Er wordt met paren gelopen. Het inschrijfgeld per koppel is 3,-. Op woensdag 23 januari houdt De Bevelanden de alge- m'ene jaarvergadering. Er zijn diverse mutaties. Zo zal onder andere de voorzitter J. West- strate niet meer herkiesbaar zijn. I (Van onze sportmedewerker) St.-JANSTEEN Het Al junioren lid A. Sturm van de v.v. STEEN is tijdens een gro- te feestavond in de kantine van de v.v. STEEN gekozen als voetballer van het jaar bij d'e A-junioren. De feestavond was georganiseerd door de jeugdcommissie van de STEEN, naar aanleiding van het behaalde kampioenschap van het A1 juniorenelftal. Buiten dit elftal was ook het A2-elftal aanwezig en d'e vol ledige jeugdcommissie.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7