Eerste huizen in Katspolder bijna klaar Hoofdluis door lang haar ACTIE VOOR GEDUPEERDE GAAT DOOR A. de Waele (91) blijft nog autorijden R. Mahu kampioen van Herleving Brand in landbouw- schuur RIJBEWIJS VERLENGD FORSE EISEN VOOR VERHANDELEN GESTOIEN AUTO «ÉKfii Koffieconcert Waterland kerkje TERNEUZENSE ARTS CONSTATEERT: Carnavals prinsen vierden feest UITSLAGEN EXPOSITIE REISDUIF Schutterij Willem-Teil hield af scheids- schieting VOLGENDE MAAND EERSTE PAAL VOOR FLATBOUW lil Vogelwaarde Zangsolisten bij Weihnachts- oratorium EERLIJK AUTO'S Terneuzen r NKV vierde feest I Dinsdag 11 januari 1972 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Katspolder in Terneuzen is de bouw van het eerste complex van 171 woning wetwoningen zo ver gevorderd dat in de loop van volgende maand de eerste eengezinshuizen in gebruik kunnen worden genomen. Het gaat hier om z.g. doorstromingswoningen, bedoeld voor inwoners van Terneuzen die een goedkopere huur woning in de stad achterlaten. De woningbouwvereniging Terneuzen heeft onder haar leden al zeventig gezinnen die in aanmerking komen voor een nieuw huis in de Katspolder. V/. 'S' ft ^SéÊêÊmmËÊÊÊÊÊk., - De directeur van de woning vereniging, de heer P. de Put ter, zei ons dat de nieuwe woningen nog niet zijn ver deeld. Er bestaat veel belang stelling voor deze huizen, die afhankelijk van het type ver huurd worden voor f258,- resp. f 290,- per maand. Alle wo ningen zijn centraal verwarmd, welke kosten niet bij de huur- som zijn inbegrepen. De wo ningwetwoningen, die in ver scheidene blokjes tussen de Katspolderlaan, Mie hief de Ruytersingel, Karei Doorman- laan en van Kinsbergenlaan zijn gesitueerd, hebben alle een woonkamer en een keuken die in open verbinding staan met de woonkamer, op de eerste verdieping drie slaapkamers 'n douchecel en een zolderkamer. De woningen aan de rand van het complex onderscheiden zich van de overige huizen door inspringende kapconstructie, waardoor de zolderkamer aan bruikbare ruimte heeft gewon nen. De 171 eengezimshuizen zijn gebouwd door het aannemings bedrijf Gebr. Van der Poel te Terneuzen. Behalve laagbouw woedt in de Katspolder binnen afzien bare tijd ook gestart met de bouw van flatwoningen. Op 'n terrein tussen de Katspolder laan en de Evertsenlaan zul len 328 flats, verdeeld over vier woonlagen, worden gebouwd. In februari gaat voor dit pro ject de eerste paal de grond in. (Van een onzer verslaggevers) WATERLANDKERKJE In de Nederlands hervormde kerk te Waterlandkerkje werd zondagmiddag een koffiecon cert gegeven door het duo Pie- ter Odé, dwarsfluit en Frida Ibes harp. Het publiek, dat het kerkje bijna geheel vulde, toonde zich zeer ingenomen met het spel van dit duo. De zes programma-nummers werden dan ook heel muzikaal vertolkt. De harpiste speelde het concert in bes-majeur van Handel. Dit stuk, eigenlijk voor harp en orkest voldeed best in deze versie voor enkel harp. Van beide musici als duo hoorden we een Mozart van acht jaar (een leuk sona- tetje), •Badinigs (een ballade in de nogal grauwe sfeer, die we van hem kennen), en Jean Cras (een plezierige impressi onistische suite zonder veel pretenties). Voor fluit-solo waren er Meï (Chinees woord voor somber heid) van de Japanner Fu Ku Shiime (geboren in 1930), waarin.de fluitist al zijn tech nisch kunnen nadrukkelijk kon demonstreren en het geni ale stukje Syrinx van Debus sy. Heel mooi gespeelde toe gift: het prachtige entr'acte voor fluit en harp van Xbert. RUDOLF PERDECK Met zwaar gereedschap wordt de laatste hand gelegd aan de omgeving van de huizen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Tegen W. R. uit 's Heerenhoek werd maandag morgen voor de Bredase recht bank bij verstek 8 maanden geëist. R. werd ervan verdacht op 1 juli van het vorig jaar in Kaatsheuvel een van een Rot terdams autoverhuurbedrijf verduisterde auto te hebben verkocht. De Rotterdammer L.K. was eveneens bij de verkoop van de wagen die een waarde van f. 8000,- had, betrokken ge weest. Tegen hem wend even eens bij verstek wegens mede plichtigheid aan verduistering 3 maanden geëist. C. R. uit Kaatsheuvel, die de auto had gekocht en weer doorverkocht, hoorde 4 maanden tegen zich eisen. R. ontkende in alle toonaarden geweten te heb ben, dat de wagen in Rotter dam was gestolen. Uitspraken HffiSE 14 dagen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als gevolg van de lange haardracht zjjn in ver. gelijking met vroeger op de scholen meer gevallen van hoofd luis geconstateerd. Tot deze conclusie komt de Terneuzense schoolarts, mevrouw W. E. van den Ende-Huijgens. Zo op het oog zijn de huizen klaar. Nog even en zij zullen inderdaad worden opgeleverd. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De geldinzamelingsacties voor de 78-jarige Middelburger gaan gewoon door. delburger zou het geld hele maal niet nodig hebben, omdat hij helemaal niet op reis wilde gaan. Bovendien zouden fami lieleden zelf het geld wel kun nen bijspijkeren, aldus De Telegraaf. Van dit verhaal uit het ge noemde ochtendblad blijkt niets, maar dan ook helemaal niets te kloppen. De Middelbur ger is wel gelukkig met de actie. Al moet gezegd worden dat hij beslist niet meer dan tweeduizend gulden wil heb ben. Hij wil er dus beslist geen slaatje uit slaan. De actie tweemaal duizend gaat daarom gewoon door. Het bedrag is al voor de helft bij elkaar. De meisjes van de pe dagogische academie voeren woensdag actie. Vorige week werd uit de woning van de Middelburger tijdens diens afwezigheid f 2000 gestolen. Dit was geld dat hij jarenlang cent voor cent opzij gelegd had voor een bezoek een zijn geëmigreerde dochter in Australië. Direct na het be kend wordien van de diefstal kwam Middelburg spontaan tot actie. Het dienstencentrum Het Schuttershof te Middelburg opende een gironummer voor de actie tweemaal duizend. Twee leerlingen van de chris telijke pedagogische academie, Thea Buys (17) en Marianne Lenselink (17) vroegen hun directeur toestemming een ac tie te mogen ontketenen voor de gedupeerde Middelburger. De directeur, de heer H. Verboon, was direct enthou siast. Gisteren hielden de meis jes een toespraak tot de stu denten. Woensdag zou de eigen lijke inzameliragsaktie gehou den worden. Tot ieders verbazing echter kwam De Telegraaf maandag morgen met een artikel, dat voor velen die zich met de actie bezighouden, een klap in het gezicht betekende. De Mid- Dansexamens Vandaag (dinsdag) om 19.00 uur doen leden van de volksdansgroep Hava Naguila dansexamen in de grote zaal van het dorps centrum Vogelwaarde. Het examen wordt afgenomen door een bevoegde examencommis sie. In het afgelopen jaar, met name tussen de paasvakantie en de grote vakantie, zijn door haar tien leerlingen behandeld tegen hoofdluis. Deze kinderen zaten zowel bij het openbaar als bijzonder onderwijs en niet alleen op de basisscholen maar ook op de middelbare school. Mevrouw Van den Ende noemde deze feiten niet alar merend, maar achtte een waar schuwing aan de ouders en on derwijzend personeel toch wel op haar plaats. „Het is met dit soort zaken altijd oppassen ge blazen. Volgens mij is er te genwoordig ook minder toe zicht op de kinderen dan vroe ger. Men kan hoofdluis bij voorbeeld voorkomen door het lange haar in vlechtjes of in een staartje te dragen". „De jongelui trekken tegen woordig ook veel meer er op uit dan vroeger en dat ver groot ook de kans dat ze er gens hoofdluis opdoen. De bes te voorzorg is nog altijd een regelmatige controle van het hoofdhaar". Dokter Van den Ende zei verder dat de hoofdluisgeval- len, die zij geconstateerd heeft, niet beperkt blijven tot een bepaalde laag van de bevol king. „Ik heb keurige ouders mee gemaakt dié in tranen uit barstten toen zij hoorden dat hun kind voor hoofdluis be handeld moest worden. Ook de leerkrachten kunnen veel doen om de hoofdluis de kop in te drukken door scherper op de hoofdhygiëne van hun leerlin gen toe te zien", aldus dokter Van den Ende. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Maan dagmorgen rond tien uur ruk te de brandweer van Sas van Gent uit om in Westdorpe de brandweer te assisteren bij een landbouwhangaar, die in brand stond. Met een hoge- en lage- drukwagen arriveerde men op de plaats van bestemming bij de gebroeders IJsebaert op de Schoreweg. Rond negen uur 's avonds was de brandweer van Westdorpe de zaak nog aan het nablussen. De oorzaak en de schade van de brand fzijn nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Bij het noemen van de namen van de zangsolisten, gisteren in de be spreking van Bach's Weih- nachtsoratorium, uitgevoerd in St.-Jansteen, is door een ver schrijving helaas de naam van de tenor Nico Boer weggeval len. Hij vormde tesamen met de drie zangsolisten die wel ge noemd zijn het viertal, dat volgend jaar hopelijk terug komt. Dat geldt zeker voor de zanger Nico Boer: hij had de belangrijkste solopartij en zijn zang was magistraal! R. P. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE In de Krokodilbar van Kloosterzande is de eerste carnaval-sfeer van dit jaar al te proeven geweest. Dat was met name het afgelo pen weckend het geval, toen er een prinsenbal voor de prinsen uit de gehele omgeving werd gegeven. Het is namelijk al enkele j aren de gewoonte om enkele weken voor de grote dolle car navals-dinsdag met alle prinsen en hun gevolg uit de streek samen te komen om in Kloos terzande een voorproefje op het grote feest te nemen. Afkomstig uit Hulst, St Jan steen, Nieuw-Namen, Stoppel dijk, Sas van Gent, Lamswaar- de en Kloosterzande hebben ze er deze keer weer een dol feest op een sfeervolle avond van gemaakt. Als het er in Groe- nendijke met carnaval aan toe zal gaan zoals afgelopen week end in de Krokodilbar- dan wordt het carnavalsfeest van dit jaar zeker de moeite waard. KOEWACHT. Zesen vijftig jaar achter het stuur van tien verschillende auto's en nog nooit een aanrijding door eigen schuld: deze eer komt ten goede aan de 91- jariga inwoner Alphons de Waele van het Zeeuwsch Vlaamse Koewacht. Onlangs zag hij zijn rijbewijs voor nog weer een nieuwe perio de verlengd en dat betekent dat meneer Alphons de Wae le denkt aan de aanschaf van een nieuwe wagen. Hij rijdt namelijk al meer dan twintig jaar in dezelfde Chevrolet, waarvoor hij gezien de afmetingen jaarlijks een niet gering be drag aan wegenbelasting be taalt. De Chevrolet dreigt zijn 91-jarige baas niet zo zeer in de steek te laten, maar veiligheid gaat bjj de ze gewezen vlasser boven al les en daarom wil hij even tueel optredende metaal moeheid vooi zijn. Als er de komende maan den een nieuwe wagen wordt binnengeloodst in de garage bij het fraaie heren- nuis midden in het dorp Koewacht, zal dat in ieder geval niet weer zo'n „slag schip" zijn, maar wellicht een meer bescheiden DAF. De heer De Waele is een beetje verwonderd over de belangstelling, die hij als 91-jarige plotseling heeft ge kregen naar aanleiding van de verleniging van zijn rij bewijs. Voor hem isi het de meest normale zaak van de wereld. Hij is vitaler dan wie ook. kan 1 een bril missen als kiespijn en heeft een gehoor zo scherp als dat van een hond. Het zijn, zo meent de heer De Waele, de voor naamste instrumenten waar mee een goed automobilist uitgerust dient te zijn en daarom is er voor hem ook nog geen enkele reden om zijn stalen-ros na 56 jaar aan de kant te zetten. Autorijden is trouwens een van zijn voornaamste hob by's. Ondanks zijn hoge leef tijd kruipt hij dagelijks een paar kilometer achter het stuur om de routine niet uit zijn vingertoppen te verlie zen. Het meest verwonder lijker' aan deze gastvrije Zeeuwsch-Vlaming is dat hij nooit een rijexamen heeft afgelegd. Dat hoefde 56 jaar geleden nog met. „Je leerde toen autorijden, zoals je ook fietsen leerde," aldus de oud-vlasser, die daaraan met een spoor van trots in zijn stem toevoegt, Jat hij indertijd een van de eerste Zeeuwsch-Vlamingen met 'n eigen wagen was. bijkomen, want stoppen met autorijden wil hij nog steeds niet zolang zijn gezondheid hem gunstig gezind is. „Ik heb nooit ook maar een ongeluk door eigen schuld meegemaakt," vertelt hij. En verder: „Zet u maar gerust in de krant dat alle ongelukken die tegenwoor dig gebeuren voor zeker ne gentig procent te wijten zijn aan de automobilisten zelf. Ze roken teveel in de auto of ze kletsen te veel of ze zitten te suffen." Zoals ge zegd: de heer De Waele heeft nooit andere automo bilisten door zijn schuld in het „ongeluk" gestort, het geen niet wil zeggen, dat hij er in al die 56 jaar steeds zonder schrammetje is af gekomen. Kan niet missen: zijn eer ste was een Ford je. Het wa gentje heeft goede di-uisten bewezen en is later volgens de heer De Waele door nog zo'n tien auto's opgevolgd. Hoeveel het er precies ge weest zijn weet hij zich niet meer te herinneren, evenm'n als het tota e aantal gereden kilometers. Hei zullen er on getwijfeld vele zijn geweest en als het aan meneer Al phons ligt zullen er onge twijfeld ook nog zeer vela Eerlijk komt hü er voor uit, dat hij met een van zijn auto's eens in een erwten- veld is beland, omdat de remmen weigerden. Glibbe rige klei op de remvoeringen bleek daarvan de oorzaak te zijn. Groot is de schade nooit geweest en blijkbaar heeft meneer Alphons de Waele een keihard vertrouwen in zichzelf, want hij is niet eens all risk verzekerd. Zou waarschijnlijk ook een aardig centje kosten voor een Chevrolet, die twintig jaar geleden al stond aange prijsd voor 12.000 gulden. Een van de hartewensen van deze krasse Koewachtenaar is een auto te besturen zo lang de ,heer me laat lopen". (Van onze correspondent) GRAAUW Op de zeer druk bezochte duivententoon- stelling, gehouden door de so ciëteit De Reisduif in het café bij P. de Caluwé, zijn 125 dui ven ingebracht. Als keurmees ter fungeerde de heer H. van Es uit Ycrseke. De uitslagen waren als volgt Oude doffers: 1 F. Leeraert, 2 L. van Vliembergen, 3 A. de Blok. Jaarling doffers: 1 A. Bracke, 2 P. Moorthamer, 3 A. Bracke, 4 Th. Weemaes, 5 L. van Vliembergen. Jonge dof fers: 1 P. Moorthamer, 2 L. van Vliembergen, 3 A. Kam pen, 4 L. Seghers, 5 Th. Wee maes. Oude duivinnen: 1 Th. Weemaes, 2 F. Leeraert. Jaar ling duivinnen: 1 Th. Bisschop, 2 H. van Campen, 3 H. van Campen en 4 L. van Vliember gen. Jonge duivinnen: 1 E. Verstraeten, 2 F. Leeraert, 3 Ch. de Klerk, 4 P. Bauwens, 5 Th. Weemaes. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de ge meentepolitie te Terneuzen kunnen inlichtingen worden verkregen over de volgende gevonden voorwerpen: Tas met etenswaar en een regen broek: partij aardappelkisten gemerkt a.j.; want; hand schoen; velg met band; paar bruine herenhandschoenen duif; kettinkje; 4 kastsleutels, sleutelbos in etui; paar lede ren wanten; rose portemonnee met inhoud; bruine portemon nee; fietssleuteltje; hond; zil veren ketting; klein hondje; sleutel; slinger; rechter bruine dameshandschoen; linker want; blauw; witte laarzen maat 37; bruine laarzen maat 38; tas met kleren; huissleutel; bril met donkere montuur; kar- rewiel; linker blauwe want; donkergrijze handschoenen; lin ker zware zwarte kinderschoen; gouden armbandje „Daan"; groene wollen handschoen. Bij de rayonagent, Beukei- straat 12 te Biervliet: rode kinderhandschoen; badminton- racket; div. sleutels; jongens- bril; rood damesvest; heren- horloge merk Prisma; bruine portemonnee; fietswiel; para plu; Blauw trainingsjack Bij de rayonagent, Bosjes- weg 1, te Sluiskil: bos sleu tels; zak mét sportkleding; kinderschoenen; regenbroek. Inlichtingen omtrent gevon den voorwerpen kunnen ver kregen worden bij de volgen de adressen: gele regenbroek, W. van Drongelen. Nieuwe Kerkstraat 9 Sluiskil; rode kinderportemonnee, Axelse- straat 133, Zaamslag. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Ruim 220 vogels zijn er in Kloosterzan de door de handen gegaan van keurmeester H. Haijers uit Berkel tijdens de duivenkeuring en tentoonstelling van de p.v. „Herle ving". Tijdens de keuringen kon keurmeester Haijers alleen maar tot de conclusie komen dat in verschillende klassen zeer goede duiven meededen, vooral in de categorie oude doffers. De heer Haijers heeft op dit soort zaken een goede kijk, omdat hij zelf tien jaar achter e Ilea ar generaal kampi oen is geweest. Na de duivenshow werden de kampioenen van de vluch ten van afgelopen zomer ge huldigd. De voorzitter reikte de diploma's en bekers uit en feliciteerde de liefhebbers met de behaalde successen. Algemeen kampioen werd dit jaar R. Mahu, die naast de beker nog een fraai diploma in ontvangst kon nemen. Door vijf sportieve liefhebbers wer den onder meer nog bonnen en duiven geschonken. Die gingen voor een redelijk bod van de hand. To,t slot kwam de verloting, gevolgd door een tritsing, waarbij 35 prijzen te verdienen waren, waaronder kalkoenen, konijnen en dui- vevoer. De uitslag van de duiven- keuring ziet er verder als volgt uit: oude doffers: 1, J, Bisschop, 2. J'os Roels, 3. idem. Oude duivinnen: 1. H. Hoefij zers,2. A. Hoefijzers en 3. René van Goethem. Jaarling doffers: 1. Jo Voet, 2. P. Ver schuren, 3. A. Hoefijzers. Jaarling duivinnen: 1. Jos Roels, 2. R. de Kort en 3. F. Roctus. Jonge doffers: 1, Ferdi van Kruyssen, 2. L. van Dor- selaer, 3. P. Verschuren, Jonge duivinnen, 1. P. Verschuren, 2 J.Sponselee, 3. Rob de Bo'oy. Late jongen: 1. Jo Dobbelaer, 2. P. Versohueren, 3. J. Dobbe laer. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De afdeling Kloosterzande van het NKV heeft in Kloosterzande een feestavond gehouden. De heer P. Everaert zei ineen openingsspeech onder meer. dat he>t onder andere de be doeling was de banden van de leden onderling te verstevigen. De avond werd opgeluisterd door het cabaretgezelschap „De Hoepel" onder leiding van de heer Colijn uit Terneuzen en een optreden van het volks dansgezelschap „Hava Naguili" onder leiding van de heer O Vosveld uit Boschkapelle. f, (Van onze correspondent) KAPELLE De Ovezandse handboogvereniging Willem- Teil heeft haar laatste schie ting gehouden op de liggende wippen in Kapeile. Bij gebrek aan goed clublokaal en niet voldoende steun van de leden, is deze 41 jaar oude schutterij gedoemd te verdwijnen. De enkele actieve leden vonden al onderdak in andere schutterij en in de zak van Zuid-Beve land. Op deze afscheidsschie- ting was een keur aan prijzen te winnen; 34 schutters waren op deze avond de gast bij de scheidende vereniging. De uitslag' van de schieting is als volgt: hoofdvogel P. de Koeyer van Diana uit Yerseke, lste zij vogel W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 2de zijvogel A de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande, lste bovenkal P. Oostdijk van Willen-Tell uit Ovezande, 2de bovenkal P. Traas van Vios uit 's Heerenhoek bij loting, lste onderkal A. Clarys van ADLM uit Kwadendamme, bij loting 1 ste klep P. de Koeyer van Diana uit Yerseke 2de klep C. D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme 3de klep C. Westdorp van Eensge zindheid uit 's Heerenhoek. De vliegende vogelprijs was voor A. Clarijs die deze vogel drie maal wist te schieten. Van een kamp om vijf extra prijzen voor de meeste punten was de uitslag: lste P. de Koey er, 2 A. Clarys, 3 C. Baas, 4 L. de Jonge en 5 F. Koens. examens BREDA Katholieke School tot opleiding voor ge zinsverzorging. S. M. A. Brandt Axel, R. F. M. Hage naar Goes, J. Nijholt Vlissin- gen, M. P. A. Rijk 's Heeren hoek.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2