ZEELAND ACTIEVER DAN BRABANT Vliegveld in Brabant gunstig voor Zeeuws bedrijfsleven Regeling van eigen werktijd bevalt best Omzet van veiling te Kapelle flink gestegen ZEEUWSE BEDRIJVEN BEZORGD OM TOEKOMST Dr. G. Knuvelder over vliegveld West Brabant: Piano akkoord bender C. Kammeraad herkozen als voorzitter K.V.K. Midden- en Noord-Zeeland wasautomaat? AFWASAUTOnAAAT?] stad streek Ir. J. Veltman operation manager bij Dow Chemical INWONERTAL VLISSINGEN STEEG MET 661 Iets warmer VOORZITTER K.v.K. MIDDEN- EN NOORD-BRABANT VOORLICHTING OVER TOEKOMST VAN ZEELAND WENSEN kettnerfitduwaer Nieuw j aarsreceptie mr. J. van Aartsen Bevolking van Goes met 401 personen toegenomen Ambtenaren in Axel kregen vrijheid gerard da lange Donderdag 6 Januari 1972 3 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Gedeputeerde Staten van Zeeland nemen in de kwestie tweede natio nale luchthaven duidelijk een „actiever" standpunt in dan G.S. van Noord-Bra bant, constateert dr. G. Knuvelder in een artikel in het vernieuwde „Brabantia". Knuvelder schrijft in dat artikel over twee vlieg veldkwesties die op het ogenblik in Brabant aan de orde zijn, namelijk de kwestie Welschap en (ge makshalve) de kwestie Steenbergen. Hij doet dat in beide gevallen aan de hand van vragen die erover gesteld zijn aan het Bra bantse college van G.S.: wat Welschap betreft in grote vasthoudendheid door de statenfractie van D'66, wat Steenbergen betreft door het PAK-statenlid D. Boot uit Willemstad. Knu velder herinnert eraan - le zers van deze krant weten het - dat G.S. in hun ant woorden aan Boot gezegd hebben eerst inzicht te wil len hebben in de procedure die het rijk inzake een tweede nationale luchtha ven zal volgen. En hij ver bindt daaraan de conclusie dat het provinciaal bestuur de indruk wekt wellicht een ietwat lijdelijke hou ding aan te nemen en niet geneigd te zijn zelf duide lijke initiatieven in deze te willen ontplooien. Vervolgens wijst de hoofdredacteur van ..Bra bantia" op andere „vlieg veldbeschouwingen", o.a. van de Zeeuwse ETI-direc- teur de Eerste - Kamerlid drs. M. Verbrug, die de no dige voozichtigheid vraagt voor de economische ont wikkeling van Zuidwest- Nederland, vast stelt dat het tijd wordt de economi sche groei af te remmen en zorgvuldig op de nog reste rende natuurgebieden t» letten. Veel punten van overeen komst met deze gedachte gang, noteert Knuvelder. „treft men dan verder weer aan in de opvattingen van G.S. van Zeeland m.b.t. de ze aangelegenheid". Hij haalt een aantal standpun ten van het Zeeuwse colle ge aan en de oprichting van een ambtelijke werkgroep die de luchthavenproblema- tiek onder leiding van ge deputeerde J. Boersma na der gaat bestuderen. Wan neer hij dat alles dan legt naast wat het Brabantse college doet en gedaan heeft komt hij tot de con clusie: „De heer Boot had kennelijk goede gronden om zijn vragen te stellen. Regeren is nog altijd voor uitzien, en niet lijdzaam af wachten". Teruggrijpend op wat hij eerder in zijn artikel schreef orer de kwestie Welschap zegt Knuvelder dan: „En wie dit alles leest staat eigenlijk verbaasd, dat een gemeentebestuur en een provinciaal bestuur het een normale zaak achten, dat een militair-burger luchtvaartterrein tegen de stad Eindhoven aanligt. Ja zelfs uitbreiding daarvan wensen te bevorderen...." (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tot opera tions manager bij Dow Chemi cal Nederland n.v. is benoemd ir J. Veltman. Naast zijn huidige verant woordelijkheid voor de pro- duktieplanning ten economi sche ontwikkeling is de heer Veltman door zijn benoeming nu ook verantwoordelijk voor de regionale transportgroep van Dow te Rotterdam en de operationgroepen die belast zijn met de dagelijkse order behandeling en vterschepingen in Botlek en Terneuzen. Met. de totale transportkosten van Dow Chemical Nederland zal dit jaar circa 50 miljoen gul den gemoeid zijn. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De gemeen te Vlissingen heeft in het jaar 1971 een inwonertal van 41.746 bereikt; een toeneming van 661 personen. De Scheldestad telt nu 20.780 mannelijke en 20.305 vrouwelijke ingezetenen. De groei van de bevolking was niet in de eerste plaats aan de vestiging van nieuwe inwo ners te danken. Het vestigings overschot bedroeg namelijk slechts 260. Het geboorteover schot daarentegen beliep 401. Tegenover de 3107 die er zich in Vlissingen vestigden, staan er 2847 die naar elders vertrok ken. In 1971 werden in Vlis singen 288 huwelijken gesloten. Het aantal ingeschreven echt scheidingen bedroeg 40. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Plaatselijk regen en later iets hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 2; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog et maal: 60 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 2; min.-temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; max.-temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. hoogwater Morgen, vrijdag 7 januari: Bergen op Zoom 7.50 en 20.12; Hansweert 7.01 en 19.29; Terneu2en 6.34 en 18.59; Vlissingen 6 04 en 18.28; Wemeldinge 7.40 en 20.02. waterstanden Konstanz 263 (onv); Rhein- felden 170 (—4); Straatsburg 154 6); Plittersdorf 286 9); Maxau 347 (—3); Plochin- gen 133 (pl. 7); Mannheim 158 (onv); Steinbach 129 (pl. 7); Mainz 174 (—1); Bingen 85 (—2); Kaub 102 (—2); Trier 245 (pl. 4); Koblenz 111 5); Keulen 69 (pl. 1); Ruhrort 218 6); Lobith 844 6); Pannerdense kop 821 4); Nijmegen 649 (—4): IJsselkop 798 4); Eefde IJssel 324 1); Deventer 20 (ónv); Monsin 5450 (pl. 4); Borgha ren 3859 (—3); Belfeld 1088 2): C-ave beneden de sluis 502 (—2). (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor de Zeeuwse ondernemingen azl de aanleg van een tweede nationale luchthaven in de provincie Bra bant belangrijke vervoersvoordelen opleveren. Dit zou ook het geval zijn, als de tweede nationale luchthaven als een Beneluxproject wordt opgezet. De aanleg van een vliegveld in de Markerkwaard zou Zeeland daarentegen in een nade lige situatie houden. Dit verklaarde gisteren de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, de heer C. A. Kammeraad, op de eerste vergadering van de kamer in 1972. C. A. Kammeraad. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Inwoners van Zeeland, die benieuwd zijn naai de ontwikkeling van hun pro vincie, kunnen in de maanden februari en maart kennisne men van de toekomst van zuid west-Nederland, zoals de rijks planologische commissie die ziet. In zeven plaatsen (Oost- hurg, Terneuzen, Vlissingen. Middelburg, Goes, Zierikzee en Tholen) wordt daartoe een reeks van vijf discussieavonden over dit onderwerp gehouden. De organisatie van deze voor lichting berust bij de volksont wikkelingsorganisaties in Zee land, Nieuwe Haven 43. Mid delburg. De bijeenkomst, die door 30 personen werd bijgewoond, vond plaats i-n Goes, De op merking van de heer Kamme raad, waarmee hij zijn traditi- ontele jaarrede besloot, ontlok te geen discussie aan de aan wezigen, hoewel het idee van een vliegveld zo dicht bij de Zeeuwse provinciegrens, in Zeeland buitengewoon ongun stig ligt. De heter Kammeraad sprak echter voor persqonlijke rekening. Vandaar dat de heer W. Baars, die als een der oud ste leden van de kamer een dankwoord sprak, de verlei ding weerstond om op dte ge maakte opmerkingen in te gaan. De jaarrede van de heer Kammeraad was gematigd op timistisch van toon. „Er be staat bij vele Zeeuwse onder nemers goede moed en rustig vertrouwen", zo merkte hij op. ,.Ik hoop dat deze positieve krachten zich in htet gehele bedrijfsleven zullen doen ge voelen". Wel had -de voorzitter een groot aantal wensen met be trekking tot de verdere ont wikkeling van de regio waarin de kamer optereert. Enkele daarvan zijn: de vestiging en uitbrei ding van onderzoeks- en ont wikkelingsactiviteiten, intergratie van de beide havenschappen in het Wester- scheldegebied, de vordering van dte leef baarheid van het platteland, de nabijheid van een grote luchthaven, opvoering van de kwali teit van het onderwijs, een betere bootverbinding tussen Zijpe en Anna Jacoba- polder, ongestoorde bouw van een „hogte brug" bij Vlissingen, accommodaties voor de ontvangst van moderne vor men van zeetransport in de haven van Vlissingen, verbetering van de accom modatie zowel op de wal als op het water van de Wester- schelde-veren. Na gewezen tte hebben op de nieuwe tendenzen inzake de meest gewenste welvaartsont wikkeling, zei de heer Kam meraad, dat bij de bevorde ring en uitbreiding van de in dustrie in Midden- en Noord- Zeeland het arbeidsmarktas- ptect de hoofdrol dient te spe len. „Het is de vraag of de niet- selectieve investeringspremie wel het meest geschikte in strument is ten behoeve van een veelzijdige en 'evenwichti ge ontwikkeling", constateerde hij. Hij achtte voor het „open middengebied" van de Delta een voorzichtig stimulerings beleid, dat zich richt op de middelgrote industrie en op de passendte diensten, gewenst. „Alleen daarmee wordt voor komen dat het middengebied langzaam maar zeker ontvolkt raakt, ten faveure van de ste delijke en industriële com plexen aan de buitenkant", al dus de voorzitter. Dte heer Kammeraad ging ook nog even in op de plannen voor uitbreiding van de detail- handelscentra op Walcheren. „Ik hoop dat men met een wijs beleid een zodanige op lossing vindt, dat een optimale voorziening voor de consument tot stand wordt gebracht", merkte hij op. De ruimte in het betrokken gebited is te krap voor het opzetten van mislukte stedebouwkundige experimenten. De heer Kammeraad pleitte ook krachtig voor de verho ging van de rijksbijdrage ten behoeve van het openbaar ver voer in Zeeland, dat zich in een moeilijke geografische si tuatie bevindt. Tenslotte brak hij een lans voor vestiging van een school vóór hoger economisch en ad ministratief onderwijs in de provincie. „De mammoetwet heeft htelaas weinig gevoeld voor regionale eigenaardighe den", stelde hij bedroefd vast, daarmee doelend op de ko mende verdwijning van het Zeeuws Technisch Instituut. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-GOES Met algemene stemmen heb ben de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden en Noord-Zee land gisteren de bijna 70-jari- ge heer C. Kammeraad als voor zitter voor de duur van twee jaar herkozen. De kamer kwam gisteren voor het eerst in de nieuwe samenstelling bijeen! De zittingsperiode voor de leden van de kamer bedraagt vier jaar. Het be stuur regeert voor maximaal twee jaar. Gisteren werd ook dit nieu we bestuur gevormd. Dat ge beurde pas na vrij uitvoerige discussies over het gewenste aantal bestuursleden, waarbii het vooral ging om de vraag hoe groot het directe aandeel in het werk van de kamer moet zijn dat door de werkne mers wordt geleverd. In het oude bestuur, dat vijf leden telde, had een werknemers vertegenwoordiging zitting Het nieuwe bestuur zal be staan uit zeven leden, de voor zitter niet metegerekend. Daar in vertegenwoordigen de he ren W. M. Pel (NVV) en P. van Keulen (NBV) de werk nemers. De heren J. Bout en C. van der Peijl werden her kozen. Ook de heer Van Keu len komt met het oude bestuur De heer P. Roovers (Mid delburg) vertegenwoordigt voortaan de groep detailhandel en ambachten in het bestuur. Als afgezant van de groep groothandel ten tussenpersonen werd de heer J. Valkier, de nieuwe voorzitter van de Goe- se veiling gekozen. Voor het eerst krijgt ook de groep hore cabedrijven 'n eigen bestuurs- plaats. Gekozen werd de heer E. Oosterhuis uit Vlissinen. Voor de verkiezing'plaatsvond, werd vastgesteld, dat het hier om een interim-bestuur gaat. (ADVERTENTIE) „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender-K&D voor zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 2600 gulden namelijk hebt u al een piano van een kwaliteit waarBertder-K&D volledig achter kan staan.- En dan niet van een merk want keus hebt u bij ons in over- vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus wel vreemd lopen, wiltu na een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. deskundig in klank Breda: Van Coothpïein 12 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De com missaris der koningin in Zee land, mr. J. van Aartsen en mevrouw C. van Aartsen-Stap hopen hun nieuwjaarsreceptie te houden op zaterdag 8 janu ari aanstaande 's middags van vier tot zes uur. De ontvangst zal, traditiegetrouw, plaatsvin den in de statenzaal te Mid delburg, ingang Abdijplein (Van een onzer verslagge vers). GOES De bevolking van Goes in in 1971 volgens voor lopige gegevens met 401 zielen in aantal toegenomen. Het to taal aangal inwoners nam na melijk toe van 26.522 op 1 januari 1971 tot 26.923 op 31 december. De toeneming van de bevol- krig is toe te schrijven, zowel aan een geboorteoverschot als aan een vestigingsoverschot. Er werden in Goes in 1971 478 kinderen geboren (278 jongens en precies 200 meisjes) terwijl er 261 mensen overleden (130 mannen en 131 vrouwen). In totaal vestigden zich in. Goes 1580 mensen, terwijl er 1396 naar elders verhuisden. Dit le vert een vestigingsoverschot van 184 personen op. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Ongeveer de helft van de ambtenaren op de gemeen tesecretarie van Axel, maakt sinds maandag gebruik van de mo gelijkheden om zelf het begin en het eind van de werktijd te bepalen. Die mogelijkheid wordt hen geboden dank zij de invoe ring van het systeem van de variabele werktijden. De eerste reacties daarop zijn voor wat Axel betreft, tamelijk positief- De ambtenaren in de bin nendienst kunnen heel deze winter kiezen uit verschillen de mogelijkheden. Al naar ge lang hun voorkeur kunnen ze om 8.00 uur, 8.30 of 9.00 uur op kantoor beginnen, uiteraard onder het voorbehoud, dat ze deze tijd, die ze 's morgens later beginnen, 's middags of tijdens de lunchpauze weer in halen. Ook die lunchpauze kan men zelf variëren, zij het met de restrictie, dat deze mini maal drie kwartier moet du ren. Een half uurtje smokke len is er ook niet bij, want hoe men zijn zaken ook wil indelen er moet in ieder geval acht uur en een kwartier per dag gewerkt worden. Daarnaast zijn er bepaalde kernuren, waarop alle ambte naren aanwezig dienen te zijn, ongeacht hun voorkeur voor vroeg of laat beginnen. Die kernuren moeten wel gehand haafd worden om de commu nicatie met andere overheids instanties en ambtenarenap paraten niet te stagneren en bemoeilijken. Het zou anders wei eens kunnen voorkomen, dat amb tenaren, die met elkaar tot zaken moeten komen, steeds misgrijpen omdat ze geheel verschillende werktijden heb ben. Die kernuren liggen van 9.00 tot 12.00 uur in de voor middag en van 14.00 tot 17.00 uur in de namiddag. De mensen in de buiten dienst vallen buiten de rege ling. Die pech hebben ook de gemeentebode en de telefonis te om de doodeenvoudige re den. dat alle ambtenaren af hankelijk zijn van hun dien sten. Zowel de mensen die vroeger of later beginnen moeten bijvoorbeeld telefo nisch bereikbaar zijn. Om het de telefoniste wat dit betreft niet al te moeilijk maken (en ok nog wel om andere redenen) is in de beperkende bepalingen opgenomen, dat niemand vroeger dan acht uur 's morgens aan de slag mag. Blijkens het commentaar van voorlichtingsambtenaar C. Smies worden zo ongeveer alle varianten benut. Vooral voor de ambtenaren die van „ver" moeten komen betekent de mogelijkheid om wat later aan de slag te gaan een uit komst. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste bij Europa's goedkoopste speciaalzaak speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam Karnemelkstraat 6 Utrecht39 Breda Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda (Van onze correspondent) KAPELLE De omzet van de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge is in 1971 gestegen tot 12,7 miljoen gulden tegen 11,3 miljoen guld enin 1970 en 10,5 miljoen gulden in 1970 en 10,5 miljoen gulden in 1969. Deze omzetstijging voor rekening gekomen van de wat hogere prijzen van appelen en peren. Dit deelde de adjunct-directeur van de nieuwjaarstoespraak bij het begin van de eerste veiling in 1972. De heer Vermaire zei dat men blij is met deze omzet stijging maar niet voldaan, zonder laag was door de zteer MIDDELBURG De jaar overzichten van vrijwel alle grote bedrijven en de afzon derlijke bedrijfstakken in Zee land weerspiegelen bezorgdheid voor de toekomst en vrees voer stagnatie in de verdere econo mische ontwikkeling. Kosten verhogingen deden in sommige gevallen het effect van een omzetvergroting weer teniet, terwijl ook de invloeden, van een teruglopende algemene conjunctuur hier en daar dui delijk voelbaar zijn. Koninklijke Maatschappij De Schelde: Het belangrijkste ge beuren van dit jaar was voor dit bedrijf (3700 werknemers) de fusie tussen Rijn-Schelde en Verolme met als fenomeen de benoeming van drie werkne merscommissarissen in het nieuwe concern. De vooruit zichten voor 1972 worden door de directie „bevredigend" ge noemd. Vitrite: Een duidelijke terug gang in de vraag, zo meldt de directie. Weliswaar daalde de prijs van het koper, het mate riaal waaruit Vitrite lampfittin gen vervaardigt, maar deze prijsdaling was een gevolg van de verstoorde wereldconjunc tuur en daardoor was zij niet gezond. Vitrite heeft 739 men sen in dienst. Péchiney: Hier werken nu 550 mensen, waaronder 27 inge nieurs. Er heerst scherpe con currentie op de aluminium- markt- Pechiney levert vooral aan zijn Nederlandse compag non: Hunter Douglas. De ver dere uitbouw van het fabrieks complex wordt, zoals reeds ge meld, getemporiseerd. Hoechst: De derde fosforoven is in bedrijf genomen, evenals de derde natriumtripoiyfosfaat- fabriek. In de fosforproduktie (99.000 ton per jaar een van de grootste ter wereld) is een zekere afronding bereikt, zo meldt de directie. Ook in de chemie spreekt men van ver anderingen in de conjunctuur. „Er is een tijdelijke periode van stabilisatie," zegt de direc tie van Hoechst. PZEM: De stroomverkoop steeg in 1971 met bijna 40 pet., maar de stijging is minder dan die over het voorafgaande jaar. WMZ: Men is vlijtig op zoek naar nieuwe winningsmogelijk- heden voor water. Voor 1972 is een tariefsverhoging voor de kleinverbruiker met 10 pet. noodzakelijk Binnen 10 jaar wil men de nu nog sterk ver schillende tarieven voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Mid den-Zeeland uniformeren. Boddaert: Deze ijzergieterij en machinefabriek zit goed in de opdrachten. Desondanks is de verwachting, dat de omzet- en winstcijfers over 1971 die van het voorafgaande jaar niet zullen overtreffen. AKF: Voor 1972 zijn de voor uitzichten niet optimistisch. De omzet zal zo wat gelijk zijn aan die in 1971 „een conso- lidatiejaar", noemt de directie het. Motorenfapriek Smit-Bolnes: Deze kon in 1971 met moeite leegloop voorkomen. Men ver wacht voor 1972 grote kosten stijgingen. Betonindustrie: Deze ver wacht een gelijkblijvende of iets betere orderbezetting in 1972. Bouwbedrijf „De Delta": Dit bouwbedrijf komt met positieve vooruitzichten, evenals de Che mische Lijmfabriek. De Textielsector heeft gema tigd optimistische geluiden, on danks (of wellicht mede dank zij) het feit dat twee Zeeuwse confectiebedrijven in 1971 van de markt zijn verdwenen. Polak: De groothandel in oud-metaal spreekt van „da lende kooplust bij de indus trie" en van „slechte vooruit zichten voor de handel in oude metalen". De zaadhandel, ziet het som ber in. De vraag is klein, waar door de prijzen dalen, terwijl de lonen van de werknemers omhoog gaan. „Er zal dit jaar niet veel overschieten," zo luidt het bedrijfsbericht. Aardappelhandel: „Niets goeds te melden," zegt een grote firma in Zeeland. Een andere, tevens een belangrijke exporteur zegt: „De onzeker heid in de valuta's maakt alles moeilijker dan het reeds is." De graanhandel: De bruto marges zijn te klein om in de activiteiten die op de agrari sche sector gericht zijn, zelfe de vaste kosten te dekken. Veehandel: Een gunstig jaar 1971. Men vreest hier zelfs, dat er nog deze winter een tekort aan enkele zuivelprodukten zal ontstaan, nu de melkzee is op gedroogd en de boterberg weg gesmolten. Schelpdierencultuur: In deze sector jubelt men over de re sultaten. De cultures brachten zo'n 45 miljoen gulden op. De Oosterschelde wordt bij accla matie uitgeroepen tot de aller beste kweekplaats voor schelp dieren in Europa. In 1978 zal zij echter verdwenen zijn. Huishoudelijke artikelen: De groothandel zegt: „Het was een opgave om van 1971 nog een enigszins redelijk jaar te ma ken. De winst blijft ver achter bij die van 1970. Ijzerwaren: De winstmarges zweven in de buurt van het minimum. Detailhandel: De omzet steeg langzamer, maar men spreekt niettemin van een redelijk goed jaar. Autobedrijven: In deze hoek van de markt verwacht men een moeilijk jaar. De omzet daalde reeds in 1971 merkbaar. De hotellerie tenslotte noemt het rendement van de bedrij ven het zwakke punt, doch de stemming is optimistisch, „Er zit herstel in de lucht," zeggen de hoteliers in Zeeland. omdat het uitgangspunt bij- slechte fruitprijzen van de laatste jaren. Ook in 1971 heb ben weer heel wat fruittelers verliezen geleden. Toch is er ook hoop gekomen op een wat betere toekomst in dte harten van hen die fruitteler zijn en het willen blijven. De algemene situatie in de fruitteelt in 1971 schetste de heer Vermaire als „wat min der slecht dan we gtewoon wa ren". De omzetstijging kon ook worden bereikt door de ruime spreiding enenenenen op deze veiling Kasaardbeien en kastomaten gaven een goed bedrijfsresultaat en ook de teelt van frambozen en bramen gaf goede resultaten. Op het ogenblik zijn er nog ruime voorraden appelen en peren aanwezig bij de leden van de veiling in Kaptelie. Voor de appelen was dat bij het begin van het jaar 3700 ton, dat is 500 ton meer dan een jaar geleden en peren wa ren er nog 1360 ton, dat is 200 ton meer dan htet jaar daar voor. Ernstige zorgen maken vol gens de adjunct-directeur van de Kapelse veiling zowel teler, handel als veilingen zich over de enorm stijgendte kosten in deze arbeidsintensieve bedrfijs- tak. De gevolgen hiervan la. ten zich steeds sterker gelden en zullen ook voor de afzet van de fruitprodukten van grotere beltekenis worden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3