ZEVEN MILJOEN PASSAGIERS PSD boekte record in afgelopen jaar Ambonezenkamp wordt toeristenoord KOPERS GEZOCHT] RUIM 50.000 TON UIEN VUURWERK: ZIEKENHUIZEN KLAAR STREEK-VY V IN W.-Z.-VLAANDEREN WIL ZONDER MEDEWERKING B. EN W.'s STARTEN 1nHHMHI ETI vraagt hoge subsidie 's Nachts vorst Tandartsen- bestand in z.w.-Nederland Grevelingen onder erm Zw aar gewonden bij botsing in Terneuzen Plan van Kloetingse Telerscombinatie kan redding brengen voor Smits-Oosterland VORMINGSCURSUSSEN VOOR REVELANDSE TOPFUNCTIONARISSEN stad streek Bej aardenliuis in Lewedorp le groot .waterstanden CHU STELT VRAGEN OVER KOMST VAN BOOTZ Statuten V Dinsdag 28 december 1971 3 (Van een Snzer verslaggevers) LEWEDORP Bij opmetin gen voor het bouwrijp makep van het bestemmingsplan Lewe- dorp-Noord is gebleken dat het bejaardentehuis „De Kraaijer" in Lewedorp eigenlijk veel gro ter was dan de bedoeling was. De afrastering rond het bejaar dentehuis was namelijk nogal ruim geplaatst, waardoor in to taal 349 vierkante meter grond „wederrechtelijk" in het bezit van het bejaardentehuis was ge komen. Nu waren er twee mogelijk heden om de schade weer te herstellen. In de eerste plaats de afrastering op zijn plaats te zetten of de aankoop van de „bezette" gemeentegrond door het bejaardentehuis. Het laatste zal nu gebeuren als de gemeen teraad van Borsele daarmee ak koord gaat. B. en w. stellen voor 110 vierkante meter grond, gelegen aan de Deltastraat en liggend in het bestemmingsplan Lewedorp 1960 te verkopen voor de prijs van f 2,50 de vierkante meter en 239 vierkan te meter, liggend in het nieuwe bestemmingsplan Lewedorp- Noord, voor de prijs van 9 gul den de vierkante meter. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het huishoud boekje van het Economisch Techno logisch Instituut voor Zeeland ver toont eenzelfde beeld als vele be- drijfsbalansen. De kosten zijn, vooral door de loonontwikkeling, sterk* ge stegen, terwijl de inkomsten zijn ge daald. Een verlaging van het uitgaven- peil heeft op dit beeld weinig invloed gehad. Om deze reden heeft het be stuur van het ETI om een verhoging van de provinciale subsidie gevraagd. Tot dusver ontving het ETI uit de provinciale schatkist een bedrag van f214.400 per jaar. Over 1971 is nu een aanvullende subsidie van f 38.790 nodig. Voor 1972 wordt van de pro vincie een totale subsidie van f 274.200 gevraagd. De post salarissen bij de ETI is met ruim f30.000 per jaar opgelopen. Het college van G.S.' van Zeeland heeft Provinciale Staten voorgesteld, de door het ETI gevraagde subsidie- verhogingen toe te kennen. Ook de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen heeft met hogere kosten te maken. Deze stichting heeft, om een leningsgarantie van vijftien mil joen gulden verzocht. Deze garantie komt in plaats van een andere, die een eindbedrag van zes miljoen aan gaf. Voor het laatsgenoemde bedrag hoopte de stichting de nieuwbouw van Ter Hooge en uitbreiding van het zusterhuis bij Der Boede te kun nen realiseren. Inmiddels echter is de opzet voor de bouwplannen nogal drastisch gewijzigd. De bouwkosten zijn daardoor bijna verdrievoudigd. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag Overwegend droog, perioden met zon en lichte vorst in de nacht. Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 2 tot 6; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; max.-temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal' 80 procent Konstanz 265-1, Rheinfelden 175 4, Straatsburg 156-20, Plittersdorf 302-12, Maxau 354-7, Plochingen 132 pl. 8, Mannheim 175-5, Steinbach 126-2, Mainz 193-8, Bingen 104-7, Kaub 122-9, Trier 241-9, Koblenz 144-8, Keulen 105-14, Ruhrort 276-7, Lobith 907 pl. 3, Pannerdense Kop 882 pl. 3, Nijmegen 707 pl. 8. IJssel- kop 857 pl. 4, Eefde IJssel 376 pl. 16, Deventer 254 pl. 8, Monsin 5464- 6. Borgharen 3930 pl. 16, Belfeld 1118 pl. 7, Grave beneden de sluis 506 pl. 2. Morgen, woensdag 29 dec. Bergen op Zoom 0.55 en 13.20. Hansweert 0.10 en 12.42. Terneuzen 12.08. Vlissingen 11.39. Wemeldinge 0.45 en 13.10. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar alle waarschijnlijkheid zal 1971 de geschiedenis ingaan als het jaar waarin de veerdiensten over de Westerschelde meer dan 2 miljoen voertuigen hebben over gezet. Het aantal passagiers dal van de veren erehruik maakte zal vermoedelijk in de huurt van de i miljoen komen te liggen. Dit blijkt uit dc zojuist verschenen wordt vergoed. De vervoersopbreng- statistiek aangaande het vervoer met sten in 1970 beliepen ruim 6 miljoen de VVesterseheldevcren in november gulden, ruim een miljoen minder en de daaraan voorafgaande maan- dan men had geraamd, den van dit jaar. Duidelijk blijktl dat de druk op de veerdiensten groter wordt, welke proces zich in verhevigder mate zal gaan afteke nen als het veer Hoedekenskerke- Terneuzen (per 2 januari 1972) uit de vaart wordt genomen. Deze veer dienst was nog altijd goed voor de overtocht van zo'n 300.000 passagiers en ruim 40.00 auto's per jaar. Het is te verwachten dat deze aantallen na 1 januari a.s. terug te vinden zullen zijn in de statistiek over het reilen en zeilen van de twee over blijvende veerdiensten. De invloed van een "alternatieve" wegroute is in de cijfers over no vember terug te vinden, maar ook is 't mogelijk, dat de weersomstandig heden (uitvallende veerdiensten door de mist) een rol hebben ge speeld. Op de lijn Vlissingen-Bres- kens daalde het aantal overgezette auto's van 79.077 tot 78.603. Op de lijn KruiningenPerkpolder signa leerde men een relatief sterkere da ling van het aanbod: van 89.896 tot 85.422. De dienst Hoedekenskerke- Terneuzen daalde in november van 2.725 tot 2.378 overgezette voertui gen. De vergelijkende cijfers hebben betrekking op november 1970. Het aantal achterblijvers op de veerlijnen was, in vergelijking met cijfers over november 1970, onge woon groot. In totaal 23.456, tegen 17.822 in november 1970. De veer- lijn Perkpolder spande de kroon met 8.514 achterblijvers. Een indruk van de bedragen die met de exploi tatie van de veren gemoeid zijn, krijgt men bij lezing van de even eens zojuist verscheraen jaarstukken van de PSD. De boekwaarde van de vloot en de gebouwen van de PSD bedroeg per 31 december ruim 62 miljoen gulden. Het totale verlies over het boekjaar 1970 bedroeg ruim 13 miljoen, wel bedrag door het rijk (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Per 1 januari van dit jaar waren er in Zeeland 46 tand artsen, wat neerkomt op anderhalve tandarts per 10.000 inwoners. Noord- Brabant zat iets ruimer in de tand artsen. Deze provincie telde 1,8 tand arts per 10.000 inwoners. Het Bra bantse totaal was 322. Een en ander blijkt uit een brief van minister dr. Stuyt (Volksgezondheid) aan de Tweede Kamer. (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE. Het CHU-raadslid M. J. A. Mol heeft namens de CHU- fractie uit de gemeenteraad van Borssele vragen gesteld aan B. en W. over de aangekondigde komst van de aardappelverwerkende industrie Bootz naar Hoedekenskerke. Het raadslid vestigt de aandacht van het college op de vrees die bij sommigen bestaat dat het bedrijf te veel water aan de bodem zal onttrek ken, waardoor gevaar bestaat voor schade aan land- en tuinbouw in de directe omgeving van het bedrijf. De heer Mol vraagt het gemeentebe stuur of het bij benadering kan aan geven welke hoeveelheden water door het bedrijf gebruikt zullen worden bij volle produktie. Verder vraagt hij in hoeverre er peilingen en metingen erricht worden om een duidelijk beeld hierover te verkrijgen en wie er bij eventuele schade aansprakelijk gesteld zou moeten worden. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Drie Tweede-Ka merleden hebben de minister-presi dent schriftelijke vragen gesteld, die tot doel hebben er achter te komen bij welk ministerie de politieke ver antwoordelijkheid voor de Grevelin gen berust. Kan de minister-presi dent, aldus de eerste van vijf vragen, mededelen of het kabinet de mening deelt dat de politieke verantwoorde lijkheid voor de Grevelingen als na tuur- en recreatiegebied bij de mi nister van CRM behoort te berusten? Vragenstellers zijn de kamerleden drs. W. R. V. Dusarduijn (KVP), drs. A. M. de Boo (CHU) en mr. j. N. Scholten (ARP), die ook willen we ten of het kabinet bereid is de zaak opnieuw in beschouwing te nemen als mocht blijken dat een en ander niet in een kabinetsbesluit is vastgelegd. Zij vragen voorts of het kabinet meent dat alle investeringen voor de Grevelingen via het departement van CRM moet worden geleid. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De 20-jarige ver pleegster, mejuffrouw A. van M. uit Axel en de uit Knokke afkomstige P. G. zijn gistermorgen ernstig ge wond geraakt, tengevolge van een hotsing op het kruispunt St.-Anna- polder in Terneuzen. Mejuffrouw Van M., die met haar auto uit de richting Axel kwam en naar Terneuzen reed. verleende geen voorrang aan de Belgische au to, die uit de richting Sluiskilbrug kwam gereden. De slachtoffers wer den naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen overgebracht. Beide au to's waren total loss. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een inwoon ster van Kloetinge, mevr. J. S. van Iwaarden-Verstraeten, heeft grote plannen met een voormalig Ambonezenoord, dat op het grond gebied van de gemeente Veere staat. Zij wil het 25 jaar oude kamp kopen en het herscheppen in een vakantiecentrum. De woninkjes in het kamp zul len daartoe worden omgebouwd tot appartementen die zoals de heer Van Iwaarden ons meedeel de kunnen worden beschouwd als de bekende „units" die men ook in motels vindt. Het vakan tiecentrum in Veere zal echter belangrijk eenvoudiger, en daar door ook goedkoper worden dan een motel. In een van de gebou wen op het terrein zullen in de loop van dit jaar al enkele appar tementen worden ingericht. Als het complex geheel in gebruik wordt genomen zullen er enkele tientallen vakantie woninkjes zijn alsmede een grote recreatiezaal. Op het terrein zullen speelgele- genheden worden aangelegd. Het is niet de bedoeling, aldus de heer Van Iwaarden, om er ook een res taurant te vestigen. Of het project doorgaat hangt af, zo vertelt ons de heer Van Iwaarden, van de mogelijkheden die er geboden wordeir om aan een aantal voorwaarden, die in een bestemmingsplan voor het be trokken gebied zullen worden ge steld, te voldoen. Enkele van deze (tien) ivoor waarden zijn nogal ingrijpend. Zo hebben G.S. van Zeeland bepaald dat de rij woningen die evenwij dig aan de weg ligt, moet worden gesloopt. „Het is duidelijk dat het verdwijnen van een rijtje wonin gen de exploitatie opzet voor het gehele centrum nogal ingrijpend beïvloedt", aldus de heer Van Iwaarden. Een aantal van de tien voorwaarden die volgens G.S. in een bestemmingsplan moeten worden oppgenomen, zijn volgens de heer Van Iwaarden te beschou wen als vanzelfsprekendheden, waaraan hij gemakkelijk kan vol doen. Het voormalige Ambonezen- woonoord ligt in een gebied dat vroeger tot de gemeente Seroos- kerke behoorde. Het had de be stemming „agrarisch gebied". Bo vendien is het complex destijds gebouwd op grond van een bouw vergunning die voor slechts tien jaar geldig was. Feitelijk zou het kamp dan ook al geruime tijd ge leden moeten zijn gesloopt. Zowel G.S. van Zeeland als b. en w. van Veere zien echter in een recreatieve bestemming van het woonoord zoveel positiefs, dat zij een uitzondering op de regel bil lijk en wenselijk achten. Het col lege van b. en w. van Veere heeft, na overleg met G. S„ welk college vervolgens met zijn tien voor waarden kwam, de raad voorge steld om een voorbereidingsbe- sluit te nemen. Daardoor kan met de verbouwing van een tiental woninkjes in het kamp worden begonnen. Als een en ander van de grond komt, dan zal mevr. Van Iwaar den de algehele leiding van het vakantiecentrum op zich nemer Er wordt tevens een vaste be heerder aangesteld. Het is de be doeling dat het plan, mits het doorgaat, in fases wordt uitge voerd. De plannen voorzien onder meer in een verfraaien van het uiterlijk van het vroegere woon- oord. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/OO STERLAND De groothandel in landbouwproduk- ten, tevens exportbedrijf Smits-Oos terland n.v. heeft vorige week sur séance van betaling aangevraagd. De ze is ook verleend. Hoewel Smits- Oosterland niet over voldoende li quide middelen beschikt om alle vor deringen die derden op haar had den te kunnen voldoen, heeft deze n.v. een enorme hoeveelheid han delswaar in huis, waaronder ruim 50.000 ton uien. Daarvoor zijn naar wordt aangenomen voldoen de kopers te vinden. Smits-Ooster land is het grootste uienverwerken- dc bedrijf in Europa. De oorzaak van het feit dat Smits- Oosterland, een bedrijf met 79 werk nemers althans tijdelijk de deuren zaï moeten sluiten, wordt gezocht in het feit dat de EEG-partners niet allemaal met gelijke maten meten. Nederland, en in het bijzonder de uienexport, is daardoor getroffen. Er wordt nu verwoed gezocht naar een mogelijkheid, door middel van een nieuwe combinatie van belang hebbenden, de voorraad van 50.000 ton uien alsnog af te zetten. Dit is niet alleen voorwaarde voor de firma Smits zelf om uit de moeilijkheden te komen, maar het is ook noodzake lijk voor de telers, die op grond van langlopende contracten hun produk- ten aan Smits-Oosterland hebben ge leverd. Als de 50.000 ton uien niet kunnen worden afgezet, lijdt min stens een dozijn grote landbouwbe drijven een wellicht onherstelbare financiële strop. Ook de exporteurs van uien zijn sterk gebaat bij het spoedig vrijkomen van de uienvoor- raad, die in Oosterland op hen ligt te wachten. Men probeert nu een weg uit de moeilijkheden te vinden door vor ming van een telerscombinatie, die als deelgenoot kan fungeren voor Smits-OosteiTand en de exporteurs van uien. In deze samenwerkings vorm, zo betogen de voorstanders, kan de prijsdrukkende tussenhandel worden uitgeschakeld, terwijl voor de exporteurs de mogelijkheid wordt geschapen op grote en aantrekke lijke orders in te schrijven. Daarmee wordt bovendien het winstaandeel van de telers' groter, en krijgt hun ondernemerschap nieuwe inhoud. Tot dusver waren successen of misluk kingen geheel afhankelijk van de groothandel, en via deze van de wis selvallige marktsituatie in de EEG. De uienteelt heeft in Zeeland een enorme vlucht genomen wegens de hoge rendabiliteit per hectare. Het welslagen van de uienteelt valt of staat echter met de continuïteit in de afname van het produkt. Voor Smits-Oosterland is de toe komst nog niet hopeloos. Naar giste ren bekend werd heeft een grote aardappelexporteur belangstelling getoond voor de nieuwe samenwer kingsvorm, welke ten doel heeft Smits-Oosterland te redden, en te vens de telers een solidere bestaans basis te verschaffen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In maart en april zullen in Goes een zestal cursussen wdr- den gegeven voor leden van colleges van burgemeester en wethouders en .top-functionarissen der zes Beve- landse gemeenten. De cursus wordt gegeven door het centraal adviesbu reau voor organisatie, documentatie, registratuur en personeelsbeheer van de vereniging van Nederlandse ge meenten. In de cursus zal onder andere aandacht worden geschonken aan re cente opvattingen met betrekking tot het bij-de-tijdse bestuurlijke en ambtelijke apparatuur. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Volgende week rond deze tijd worden in ziekenhuizen in Nederland weer hete tranen ge schreid ais de ogen tenminste nog in staat zijn tot het produceren van tranen door slachtoffers van vuurwerk. Hoeveel het er zullen zijn is nog niet bekend. Maar vast staal dat het vuurwerk weer slach offers zal maken. Het zijn meestal de ogen die het moeten ontgelden. Kinderen lopen het grootste gevaar. De overheid heeft de produktie, het vervoer, de opslag en de verkoop van vuurwerk aan banden gelegd en redelijk onder controle. Maar als voetzoekers, vuurpijlen, donderbus, sen en gillende keukenmeiden een- maai in handen zijn van het feest vierende publiek, dan kan de over heid niet veel meer doen dan de brandweer en de politie paraat en bij de hand houden. In de grotere steden met beroepsbrandweren zul len deze op oudejaarsavond en - nacht op normale dagsterkte klaar staan om uit te rukken. Een brand weerfunctionaris: „Brandpreventie waarschuwt in deze tijd van het jaar regelmatig op de t.v. Maar elk jaar zijn er weer ongelukken en branden. Vuurwerk is altijd gevaar lijk", waarschuwt hij, „er bestaat geen onschuldig vuurwerk, behalve misschien die hoe noem je ze ook weer sterretjes. Gelukkig letten de meeste winkeliers er we) op dat er geen vuurwerk wordt verkocht aan kinderen. Dat is ook de groep die het meest gevaar loopt. Hun kleertjes kunnen in brand raken of hun ogen kunnen verbranden door uit de handen wegspattend vuur. De meeste ongelukken worden gemaakt met vuurwerk dat in de hand wordt aangestoken. Ook hooggaande pijlen kunnen brand of ongeluk veroorza ken, omdat niemand de plaats waar die dingen neerkomen kan bepalen of voorzien. Een tweede hoofdoor zaak van brokken is het baldadig gebruik van vuurwerk: het roeke loos gooien van rotjes naar groepen mensen; vuurwerk deponeren in brievenbussen of het door open ra men naar binnen gooien. In Breda woédde enkele jaren geleden in de binnenstad een vrij ernstige brand als gevolg van zo'n baldadigheid". De brandweer en de politie advise ren vuurwerk vooral het zwaar dere spuj "'et af te steken in bevolkte straten, maar daarvoor shotvelden, pleinen of andere open ruimtes uit te kiezen. De politie van Sas van Gent deelt, zoals gemeld, zelfs bonnen uit aan mensen, die voor of na dc twee jaarwisselingsda- gen vuurwerk afsteken. Een steeds meer voorkomend euvel van de laat ste .jaren is schade aan geparkeerde auto's als gevolg van vuurwerk. Bu renruzies en andere vervelende situ aties zijn dan de nasleep van het opgewonden nieuwjaarsfestijn op straat. Ook de brievenbussen van de PTT moeten het wel eens ontgelden bij baldadige rotjessmijters. Hun ac tiviteiten kunnen soms zeer verrei, kende gevolgen hebben door bescha- liging van post. De brandweerfunc tionaris: „Bindt u de mensen vooral op het hart goed op de kinderen te letten. Laat geen kinderen met vuurwerk omgaan, zonder dat er ouderen bij zijn om in te grijpen. In liet algemeen geldt trouwens dat iiensen die geen verstand hebben van vuurwerk grote risico's lopen". Het probleem zal wel zijn dat de meesten denken dat ze er wél ver stand van hebben. Voor een aantal van hen zijn de bedden in zieken huizen en ooghospitalen misschien nu al gedekt.... (Van onze correspondent) SLUIS Het laat zich aanzien dat de West-Zeeuwsch-VIaamse streek - VVV binnenkort van start gaat. Dit zal gebeuren zonder deel name van de West-Zeeuwsch-VIaamse gemeentebesturen. Zoals bekend hadden deze ge meentebesturen enige bezwaren te gen de ontwerpstatuten en het huis houdelijk reglement, met name wat betreft de stemmenverdeling in de algemene vergadering en de verte genwoordiging in het dagelijks be stuur. De oprichting van de streek- VVV ondervond hierdoor ernstige vertraging. De contactcommissie van db West- Zeeuwsch-VIaamse VVV had een ja nuari 1972 als streefdatum gesteld om met een nieuwe organisatie van start te gaan. Half augustus 1971 zijn de gemeentebesturen door de contactcommissie uitgenodigd om in de Stichting Streek-VW te partici peren. Verzocht werd de beslissing omtrent deze deelname en de even tuele bezwaren tegen de ontwerpsta tuten voor 1 oktober '71 mee te delen. De gemeentebesturen van Aarden burg en Oostburg antwoordden tij dig, maar van het Sluise gemeente bestuur werd de reactie pas begin november ontvangen. Het gemeente bestuur van Aardenburg verklaarde zich met de gekozen opzet akkoord. Het gemeentebestuur van Oostburg wilde een stemrecht in de algemene vergadering, gekoppeld zien aan het aantal inwoners, namelijk één per 5000 inwoners, of gedeelte daar van. Doordat Oostburg als grootste ge meente ook de grootste financiële inbreng in de streek-VVV zou neb ben, wilde men dit in het stemmen- aantal tot uitdrukking zien ge bracht. Het Sluisse gemeentebestuur wilde in de eerste plaats het stem- menaantal van de VVV afhankelijk stelten van de financiële draag- kracht van de VVV's in plaats van het ledenaantal, waardoor kleinere gemeenten met een krachtige plaat selijke VVV meer recht zou word'en gedaan. Bovendien wilde het Sluise gemeentebestuur het dagelijks be stuur van de streek-VVV uitgebreid zten tot negen in plaats van vijf leden, en met de bepaling dat een derde van het aantal leden van het dagelijks bestuur zou bestaan uit vertegenwoordigers van de bij de Stichting Streek-VVV aangesloten gemeenten. Dit betekende dus dat de drie West-Zeeuwsch-VIaamse ge meenten -elk een zetel zouden krij gen in het dagelijks bes.tuur. De kwestie werd en kb le keren aan de orde'gesteld in de gezamen lijke vergaderingen van de West- Zeeuwsch-VIaamse colleges van b. en w., die sinds de herindeling re gelmatig worden gehouden. Voor wat de stemverdeling betreft bleek men niet tot overeenstemming t e kunnen konten. De beslissing werd uitgesteld tot eind januari 1972. De contactcommissie is met deze situatie niet erg gelukkig en vreest dat oprichting van de streek-VVV hiermee op de lange baan wordt geschoven. „De streek-VW is in de eerste plaats ebn VW-organisatie", zo zegt de commissie, „waarin de gemeente besturen participeren. Dit wordt door de gemeentebesturen min of meer uit het oog verloren. Rebds vanaf 1965 wordt getracht om de West-Zeeuwsch-VIaamse VVV's in een streek-VVV onder te brengen. Door de op ha neten zijnde gemeente lijke herindeling moesten de plan nen hiertoe enkele jaren geleden worden opgeschort Langer uitstel acht de contact- commmissie derhalve onverant woord. De West-Zeeuwsch-VIaamse VVV's zijn tegen maandag tien ja nuari a.s. te Oostburg bijeengeroe pen. In deze Vergadering zal worden voorgesteld om voorlopig zonder deelname van de West-Zeeuwsch- VIaamse gemeentebesturen van start te gaan. Als db VVV's zich hiermee akkoord verklaren zal enkele dagen daarna de stichtingsacte worden ge passeerd. In de nieuwe ontwerpstatuten is aan enkele bezwaren van de ge meentebesturen tegemoet gekomen. Voorgesteld wordt om het dagelijks bestuur uit te breiden tot zeven personen, waarvan drie zetels voor de gemeentebesturen. De gemeente besturen zullen ook volgens de nieu we statuten in de aljemene verga dering slechts een stem hebben.' De contactcommissie meent dat door drie zetels in het dagelijks bestuur de gemeentebesturen in te ruimen, tegenover vier voor de VVV, reeds een belangrijke concessie is gedaan. In afwachting van de beslissing van de gemeentebesturen omtrent deel name in de streek-VVV die toch in de loop van 1972 mag worden ver wacht, zal door de contactcommissie worden voorgesteld om na de op richting van de streek-VVV een tij delijk voorzitter en een voorlopig dagelijks bestuur te kiezen. Na toe treding van de gemeentebesturen zal een nieuwe voorzitter en een defini tief bestuur worden gekozen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3