Rudolf Perdeck verlaat Petrus Hondius VAC: PLAN ZELDENRUST IS TE DICHT BEBOUWD Verlaten man nam in Sas van Gent wraak op vrouw Voordelig en lekker eten? winterpot f4.50 Burgemeester den Boer: Ik ga na rrico Raadscommissie onderzoekt gewestvorming BENOEMD AAN GRONINGSE MUZIEK SCHOOL PONTIAC horloges, fijne horloges Klankwonders van NKO G.-Zeeuwsch-Vlaanderen wil betrokken worden bij afvalwaterzuivering Gemeenten willen inspraak bij havenschap Meetapparatuur voor streek Midwinter kaasfeest niet vergeten.,, Fr ico eten zo'n mooie Pontiac maakt u gelukkig vele jaren lang Pontiac tijd - juiste'tijd voordelig uit met NS examens INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER Terhole 1 Zaterdag 18 december 1971 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Rudolf Perdeck, muziekleraar aan de sijksscholenge- meensehap Petrus Hondius in Ter- neuzen, is per 1 februari 1972 be noemd tot docent aan de stedelijke muziekschool in Groningen. Rudolf Perdeck studeerde in 1956 af aan het koninklijk conservatorium voor muziek in Den Haag. Na enige tijd leraar te zijn geweest aan de toon kunst muziekschool te Leiden werd hij in maart 1963 muziekleraar aan het Petrus Hondiuslyceum te Ter- neuzen. Sinds december 1970 was hij te vens leraar voor piano aan de Ter- neuzense muziekschool. Hij compo neerde onder meer scherzo voor pia no en orkest, dat in november 1968 met veel succes de eerste uitvoering door het Kunstmaa.idorkest met so listische medewerking van de pia niste Janine Dacosta in het Zuid- landtheater beleefde. Enkele maanden geleden kwam het scherzo van Perdeck in het nieuws door een actie onder Rotter damse muziekminnenden, die graag wilden hebben dat de compositie in het repertoire van het Rotterdams Philharmonisch Orkest werd opge nomen. De heer Perdeck vertelde dat hij plezierige herinneringen heeft aan eijn muziekleraarschap bij 'Pe trus Hondius'. „Ik heb altijd 'n leuke school met een goede sfeer, ook onder de collega's., gevonden. Ook bij de Terneuzense muziekschool heb ik steeds fijn kunnen wer ken." De heer Perdeck heeft voor Gro ningen gekozen omdat hij daar meer toepassingsmogelijkheden voor zijn vak ziet. „Ik heb nog nooit zo'n mooi gebouw voor de muziekbeoefe ning gezien als die in Groningen. De school staat bovendien in het mid delpunt van een zeer actief muziek leven en dat trekt mij bijzonder aan", zegt Rudolf Perdeck, die als muziekmedewerker aan De Stem en de Vrije Zeeuw is verbonden. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL De vijf gemeentebestu ren uit Oost-Zeeuwsch-VIaanderen en de kanaalzone zullen er in een brief aan GS op aandringen om op in een zo vroeg mogelijk stadium betrokken te worden bij de voorbe reidingen voor de afvalwaterzuive ring in Zeeland. Zoals bekend moet het provinciaal bestuur van Zeeland zich nog uit spreken over de vraag wie in de toekomst in deze provincie belast wordt met de actieve zuivering van het water. In principe' komen daar voor verschillende openbare licha men in aanmerking, waaronder de waterschappen. Een definitieve be slissing moet nog genomen worden, maar de voorbereidingen zijn in vol le gang. De vijf gemeenten zullen GS ook te kennen geven in de toekomst op bestuurlijke terrein in geschakeld te willen worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vrouwenad viescommissie Terneuzen heeft in een brief aan de gemeenteraad een aantal kritische kanttekeningen ge plaatst bij het ontwerp-bestemmings- plan Hof Zeldenrust. In deze nieu we zuidelijke stadsuitbreiding zijn 999 eengezinswoningen ontworpen. De vrouwenadviescommissie maakt op de eerste plaats bezwaar tegen het" uitgangspunt van het bouwplan, dat gestreefd is naar een hoge woondichtheid. Bij de huidige vorm van het bestemmingsplan zou den wij, aldus het VAC, zeker niet willen spreken van een zo attraktief mogelijke beleving en gebruik van het woongebied. Door de hoge woondichtheid en het aantal par keervoorzieningen blijft er betrek kelijk weinig over voor de voetgan gers. Verder wordt de centraal gele gen groenstrook grotendeels in be slag genomen door de daar ontwor pen scholen. De VAC heeft de indruk dat in het bestemmingsplan het wonen slechts op de tweede plaats komt. Ook het openbaar groen, recreatie, sport- en speelterreinen hebben een zeer geringe plaats gekregen. „Wij vragen ons af of de mens hierbij niet teveel ondergeschikt wordt ge maakt aan het verkeer." Voor het oversteken van de Roo- seveltlaan nabij de westelijke invals weg van het nieuwe stadsdeel door voetgangers en fietsers, geeft de vrouwenadviescommissie de voor keur aan een tunnel onder de Roos- eveltlaan. Ten aanzien van de groenvoorzie ningen merkt de VAC op dat het aanbeveling verdient de bewoners in te schakelen bij de planning van deze groenvoorzieningen. Hierdoor zou een variatie in de beplanting per buurt ontstaan, die een herken ning van de eigen buurt bevordert. De VA Czou het voorts toejuichen wanneer het ontworpen winkelcen trum meer centraal in de woonwijk wordt gesitueerd. Tenslotte meent de vrouwenadviescommissie dat in het bestemmingsplan te weinig aan dacht is gegeven aan de aanleg van kleuterhoeken, speelweiden, trap veldjes, rolschaatsbanen en andere speelgelegenheden. (ADVERTENTIE! Pontiac gouden AV,i bracelet f545,- Pontiac Simpatica wijzerplaat en band in diverse kleuren, doublé f 89,- Pontlao Simpatica met verzonken kroon, doublé f 97,- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Was het teleurstelling over het feit dat hij van zijn kasteleinstroon was gestoten, of was het woede over de ontrouw van zijn vrouw, die de Heerlenaar G. in oktober van dit jaar bijna tot moordenaar hadden gemaakt? Of speelden beide factoren sapien? Dat werd gisteren, toen de Heer lenaar (een ex-mijnwerker van bij zonder solide lichaamsbouw) voor de Middelburgse rechtbank terecht stond, niet helemaal duidelijk. De rechtbank behandelde een zaak, die lange tijd geleden in Heerlen was (ADVERTENTIE) Vraag naar de Voor slechts inclusief een heerlijke, Hollandse maaltijd. Bij de meeste stations restaurants. Geslaagd: in het internaat „Vita No va" te Doorn, voor het diploma kraamverzorgster de dames: L. Wis- kerke te Goes (met lof) en J. van Dijke te St. Annaland (met lof). Dfeze kraamverzorgsters zijn in dienst bij de Stichting Centrum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord- Beveland en Tholen. begonnen, en die zijn climax bereik te in Sas van Gent. De Heerlenaar G. had een vrouw getrouwd met een grote belangstelling voor het horeca- wezen. Zij bezat zelfs vestigingsdi ploma's. G., toen nog mijnwerker, kon haar echter niet in het bezit van een eiigen café stellen, doah de kansen keerden toen een zekere Van P. in hun beider leven kwam. Hij was bereid het echtpaar tien dui- aend giulidien te lengn. In de kortste keren opende het tweetal een zaak, waarbij G. in de hem niet onwelgevallige rol van kastelein terecht kwam. Als echtge noot raakte hij echter zijn domine rende positie kwijt. Van P. nam die rol van hem over. Conflicten bleven niet uit, er werd een echtscheiding aangevraagd, en op een kwade dag was de vrouw van G. met Van P. met de noorderzon vertrokken. In Sas van Gent dook het tweetal op. Het café was op slag bankroet, want Van P. eiste zonder enig uitstel zijn tien duizend gulden terug. Op een dag in oktober besloot G. naar Sas van Gent te gaan om - naar hij gisteren voor de rechtbank zei - de kwestie met zijn vrouw uit te praten. Op het adres waar zijn vrouw woonde, zag G. echter Van P. voor het raam staan. De Heerlenaar greep een stuk ijzer uit zijn auto en sloeg daarmee de ramen in. Kort daarna nam hij Van P. in een wurg greep die dodelijk had kunnen zijn, als een buurman er niet tussen was gesprongen. De officier van justitie, mr. T. Lebret, hield hét voor zeker dat G. met de opzet tot doden, maar Op zijn minst met de bedoeling Van P. zwaar te mishandelen naar Sas van Gent was getogen. Dit resul teerde in de forse eis: twaalf maan den zonder aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk en drie jaa~ proeftijd. Raadsman mr. H. Bruin geloofde niet in de voorbedachte rade van G. „U kunt er hoogstens een poging tot zware mishandeling uit destilleren", zei hij- De rechtbank wijst vonnis vrijdag a.s. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. De gemeentebesturen van Hulst, Axel, Terneuzen, Honte- nisse en Sas van Gent hebben vrijdag op het intergemeentelijke overleg in Axel besloten om in een brief aan het bestuur van het havenschap Ter neuzen aan te dringen op spoedige instelling van een commissie voor ad vies. Het is de bedoeling, dat de gemeen ten deel gaan uitmaken van deze commissie, die geen onderdeel uit maken van het havenschapsbestuur, maar wel nauw betrokken zijn bjj de zeehavenontwikkeling in Zeefiwsch-Vlaanderen. De vijf ge meentebesturen uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en de Kanaalzone hebben de hoop uitgesproken dat het bestuur van het havenschap Terneuzen de commissie spoedig inhoud zal geven. Eén en ander is vrijdagmiddag na af loop van het overleg op een perscon ferentie meegedeeld. De betrokken gemeentebesturen hebben zich op deze jongste bijeen komst ook beraden over het streek vervoer. Burgemeester Aschoff heeft gisteren na afloop van het overleg gezegd, dat alle gemeentebesturen blij zijn, dat de organisatie van Het streekvervoer op de helling staat. Hij toonde zich vooral ook ingenomen met de mogelijkheden tot het benoe men van streekcommissarissen bij de ZVTM. Voor Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren en de Kanaalzone zal de heer Aschoff worden voorgedragen. Twee de op de voordracht is burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse. (Van onze muziekmedewerker) AXEL Het jaarlijkse concert van het Nederlands Kamer Orkest (met al weer duidelijk meer toe hoorders dan vorig jaar) stand dit maal voor het eerst onder leiding van David Zinman. De kennisnia king mtet deze dirigent was bijzon der verheugend want hij is een musicus van hoog niveau. Zijn aan stekelijk enthousiasme, zijn zorg voor elk detail en zijn fijn gevoel voor klankverhoudingen gaven de luisteraars ieen bijzondere avond. Klankverhoudingen: zelden of nooit heb ik een strijkorkest met zo'n mooie zachte en toch heldere klank hortin spelen als hier gebeurde in het rustige middenstuk van Beetho- vens Grosse Fuge. Niet het gering ste onzuiverbeidje, niet welk bij ge luidje van strijkstokken of wat dan dok stoorden dit klankwonder. Solist Hans Dullaert was in Mozarts cun eert voor hoorn en orkest al even zeer een ware klanktovenaar op het zo moeilijke instrument, dat een hoorn ongetwijfeld is. Ton de Leeuws Music for Strings vermocht niet meer dan een beleefdheidsap- pla-usje te verwekken. Dat komt om dat het stuk nogal saai is ondanks enkele interessante effecten die rne voor een keer wel konden boeien. Het laatste deel van Symphonie nummer 64 van Haydn waarmee het concert werd besloten, werd her haald. De eerste keer klonk h'et al verrukkelijk, maar de dirigent kon digde heel vriendelijk aan dat ze het nog eens gingen spelen, omdat het sneller moest. En zo wterd dit concert met een Haydn in topvorm besloten. Zeeuwsch-Vlaanderen is tot nu toe dit seizoen wel zeer gelukkig met zij-n muzikale evene menten. RUDOLF PERDECK (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Na rijp beraad heb ik besloten een ver vroegde pensioenaanvrage in te dienen. Ik vind het jammer dat ik daartoe moet overgaan, want lie ver had ik mijn gehele ambtspe riode vervuld, maar mijn gezond heid laat dit niet toe". Dit zegt burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent die zoals gis teren gemeld bij de pensioen raad vervroegd pensioen heeft aangevraagd. Op 7 maart werd de heer Den Boer getroffen door een zware hartaanval. „De dokters hadden mij opgegeven, maar gelukkig ben ik er weer hélemaal bovenop. Dat wil zeggen, ik kan wandelen en veel lezen, maar de normale taak van burgemeester uitoefenen is nu. te zwaar voor mij", zegt de burge meester. Ik vind dat Sas van Gent recht heeft op een burgemeester die zich 24 uur per dag voor de gemeente kan inzetten. „Ik vind het echit jammer; ik had hiet graag afgerond", vervolgt hij. De heer Den Boer heeft overigens alle lof en waardering voor de wijze waar op loco-burgemeester W. H. M. Colsen hem vervangt. „Het is voor de gemeente een gelukkige om standigheid de heer Colsen is wachtgelder dat hij er zoveel tijd aan kan besteden, met. daar naast natuurijk de andere leden van het college". Burgemeester Den Boer ver wacht begin volgend jaar de uit slag van de door hem aangevraag de keuring, waarna hij zijn ont slag kan indienen. „Ik verwacht niet de 25 jaar als burgemeester van Sas van Gent te kunnen vol maken op 1 november 1972 maar daar til ik niet zo zwaar aan". De heer Den Boer is in ze kere zin blij dat dit alles is ge beurd op 63-jarige leeftijd. „Voor iemand die pas 50 zou zijn is het veel erger. Ik groei op deze ma nier in zekere zin na-ar mijn pen sioen toe". Gedurende zijn ziekteperiode heeft de heer Den Boer zich niet daadwerkelijk met be£ besturen y9B..8ÜP gemeepte. bemoeid. „Ik krijg wel nqtulen toegestuurd e.d. maar als het roer tijdelijk uit han den is gegeven, moet je je er ver der niet mee bemoeien". Graag had de heer Den Boer nog een paar objecten in zijn ge meenten verwezenlijkt gezien. Als eerste noemde hij de verbinding tussen het oude en het nieuwe Sas (over de spoorlijn) via het bolwerk. „De mensen in het nieu we gedeelte blijven zonder die verbinding verstoken van al de gemakken die het centrum van Sas van Gent biedt", merkt hij op. Een nieuwe algemene begraaf plaats had de heer Den Boer ook graag verwezenlijkt gezien, even als wat meer belangstelling voor het Sas van Gentse industrieter rein, dat nog steeds braak ligt. „Als plan wil ik het niet als mis lukt beschouwen, de situatie is nu echter anders dan zo'n 10 jaar ge leden, toen heit werd opgezet". De heer Den Boer is vlak voor de herindeling nog enige tijd waarnemend burgemeester van IJzendijke geweest en heeft de herindeling dus van verschillende kanten meegemaakt. Hij toont zich tevreden over die herindeling. „Het is altijd onze opzet geweest een sterke zuidelijke kanaalge meente te creëren. Terneuzen kan zich langs de Schelde uitbreiden nn wij hebben ook meer armslag gekregen. Voor gewestvorming voelt de heer De Boer niet veel. „Je krijgt er een vierde bestuurs laag bij die het bestuur alleen maar ondoorzichtiger kan maken", is zijn mening. D-e heer EVen Boer wilde zich niet uitlaten over het type burge meester dat hem tezijnertijd moet opvolgen. „Ik vind dat als zitten de burgemeester niet juist hier over een oordeel uit te spreken. Hij moet in ieder geval in de smaak vallen bij de bevolking en zich helemaal voor Sas van Gent inzetten". De heer Den Boer hoop te dat de raad mag meedenken over het type burgemeester dat uiteindelijk in Sas van Gent zal werken. „Nogmaals, ik heb geen spijt van mijn pensioenaanvrage. Je gaat allerlei dingen tegen elkaar afwegen en gezonheid is tenslotte iets heel belangrijks", besluit de heer Den Boer, die verder zegt veel waardering te hebben voor de werkkracht die altijd is ont plooid op het Sasse gemeentehuis. TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen zijn ingeschreven: J. G. Fraanje-Boers, Terneuzen, Koninginnelaan 3, pedicure. R. L. M. van Maele, Aardenburg (Eede), Biezenstraat 18, vee- en varkenshandel. „Ratatouille", Terneuzen, Nieuw- straat 10, restaurant, snackbar, bar, eig. A. Giorgi. Boekhandel Bruna, Terneuzen, Vlooswijkstraat 1521 en Axelse- straat 60, detailhandel in boeken, tijdschriften, nieuwsbladen, land kaarten, soairvenirs, ansichtkaarten en aanverwante artikelen, galante rieën in de zin van het vestigingsbe- sluit kantoorboekhandel 1939, gram mofoonplaten en derg.. Filialen. Hoofdzaak Bruna n.v., Utrecht. A. S. A. Fermont-Jacobs (eig.), Terneuzen, Leeuwenlaan 38, pedicu re en manicure. L. A. Rombout-Baart (eigs.), Ter neuzen, Irenestraat 11, pedicure. Café-restaurant „Vijverhof", Ter neuzen, Frederik van Eedenstraat 2, café-restaurantbedrijf, eig. R. Cra- cau (H.V.). A. C. Faasse (eig.), Terneuzen, Nieuwstraat 17, schippersbedrijf met het m.s. „Adca". Trapman n.v., Aardenburg, Sas- senstraat 18 (corr.adres Postbus 8, Aardenburg), het deelnemen in en de directie voeren over de comman ditaire vennootschap „Aardenburgse Steenfabriek c.v." te Aardenburg. Dir. J. W. A. Trapman en W. I. J. Trapman (beiden alleen bevoegd). Maatschappelijk kapitaal f 75.000 geplaatst en gestort f 15.000. J. L. van Ree (eig.), Terneuzen (Zaamslag), Reuzenhoek 64, land bouwbedrijf en loonwerkbedrijf in de landbouw. Bijz. r.l.b.z. Kunsthandel R. Goossen, Honte nisse, Kloosterzande, Europaplein 9. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. De afvalwaterleiding Kanaalzone wil voor een bedrag van 10.000 gulden aan meetapparatuur aanschaffen om te kunnen verhuren aan op de afvalwaterleiding aange sloten bedrijven. Door het toepassen van metingen, zullen de verkregen resultaten niet meer aanvechtbaar gesteld kunnen worden als op grond van deze uit komsten een aanslag zal worden op gelegd. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dokter M. Rijk, Oude Kerkstraat 2 te Aar denburg, tel. 01177-1466. Axel - Dokter W. Kok, tel. 01155- 555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Dokter Van der Pas te IJzen dijke, tel. 01176-366. Borsele en Nieuwdorp c.a. - De praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet, tel. 01105-203. Cadzand, Retranchement, Sluis en Züidzande - Dokter Beek te Zuid- zande, tel. 01170-2424. Clinge, St.-Jansteen en Koewacht - Dokter Melchers, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande - De prak tijk van de huisartsen J. Geldof,, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter S. Wöstman, Nieuw straat 18a te Ovezande, tel 01195- 450. Goes - Dokter F. van Peer, Oost singel 132, tel. 5306. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland Bath - Dokter J. Kamps te Rilland Bath, tel. 01135- 343. Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke en Wolphaartsdijk - Dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, tel. 01198- 231. Hulst - Dokter J. Niesten, tel. 3373. Middelburg - Dokter P. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel'. 4664 (za terdag) en mevr. J. Pel-Mellink, Rouaansekaai 11, tel. 2585 (zon dag). Sas van Gent - Dokter F. Puy- laert, Oostkade 19, tel. 1366. Terneuzen - Dokter R. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87, tel. 3768 (van zaterdag 8 uur tot zondag 24 uur). Vlissingen - Dokter C. Sluijter, tel. 2225 (tot zaterdag 24 uur) en dokter S. Wartena, tel. 3933 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Breskens en Groede - Dokter v. Endt te Breskens, tel. 01172-1466. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Hofstee, Julianastraat 10 te Hoek, tel. 01154-345. Kloosterzande - Dokter Buwalda, tel. 01148-277 (tot maandagmorgen 8 uur). TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen - Tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Ter neuzen, tel. 01150-2004 (zaterdag van 10-10.30 en van 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.Z.Vlaanderen - Tandarts N. Janssen te Aardenburg (zaterdag en zondag-van 12-12i3Q uur)- Walcheren - Tandarts G. van Ber- gén, Damplein 37 te Middelburg, tel. 01180 - 2936 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). Z. en N. Beveland - Tandarts R. Hendriksen, Lepelstraat 6 te Yerse- ke, tel. 01131-1313 (zaterdag en zon dag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag - Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Kruiningen, tel. 01130-1233. W.Z.Vlaanderen - Dokter H. v.d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176- 388. WIJKVERPLEGING Groot Axel - Zr. K. Geleijnse, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155- 1885. EUewoutsdijk e.o. - Zr. M. Hogen- boom, wijkgebouw Groene Kruis te EUewoutsdijk, tel. 01104-259. Hoek, Sluiskil en Philippine - Zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154-274. Sas van Gent - Zr. Van Dorselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158 - 1916. Terneuzen Zuster D. Hobbel, v.Steenbergenlaan 67, tel. 3360. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzen dijke - Zr. De Causmaecker te IJ zendijke, tel. 01176-367, b.g.g. 01152- 383. Aardenburg, Cadzand, Oostburg en Sluis - Zr. Derksen te Züidzande, tel. 01170-2367. Hulst en Hontenisse Zr. H. de Schrijver, tel. 01142-313. APOTHEKEN Goes - Goese apotheek tel. 7104. Middelburg - Apotheek A. Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen - Apotheek J. v.d. San- de, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Collecte De collecte voor „Scli- daridad" heeft een bedrag va-n ruim 183 gulden opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen heeft een motie van de PvdA-fractie aangenomen waarin burgemeester en wethouders uitge nodigd worden een commissie uit de raad te benoemen die de mogelijk heden van een grotere bestuurlijke eenheid in Zeeuwsch-Vlaanderen zal onderzoeken. In deze commissie zal elke raadsfractie door een lid verte genwoordigd zijn. De motie werd met 16 tegen 6 stemmen aangeno men. De tegenstemmers waren de wethouders Barbé, Hol, Lindenbergh cn Ramondt alsmede de SGP-eis Pladdet en Verlinde. De heer Huijbrecht stelde dat de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen allesbehalve een succes is en dat ook in deze streek behoefte bestaat aan een gro tere bestuurseenheid. Schaalvergro ting is in deze tijd een dwingende eis, zei hij. In de oorspronkelijke motie werd gepleit voor het instel len van een commissie ad hoe dan wel het onderzoek in handen te gefen van een bestaande commis sie. Burgemeester Aschoff gaf toe dat de herindeling geen gelukkige greep is geweest. Hij stond in be ginsel achter gewestvorming in Zeeuwsch-Vlaanderen. Niettemin ontraadde hij het aanvaarden van de motie-Huijbrecht. Liever willen b. en w. eerst het voorontwerp van wet op de gewestvorming afwach ten, waarna het college met spoed een nota over de werkwijze van de beoogde bestuurlijke eenheid zullen voorleggen aan de raad. De heer S. Vlieger (D'66) vond eveneens dat in Zeeuwsch-Vlaanderen gewestvor ming dient plaats te vinden. Me vrouw Doppegieter-Thiel (VCP) was het met de intentie van de motie eens, maar voelde weinig voor het instellen van een aparte com missie, Zij achtte het van belang dat de hele raad meestudeert op de mogelijkheden van gewestvor- ming. De heer Huijbrecht noemde de suggestie van burgemeester Aschoif ouderwets. „De raad moet zelf haar mening over deze materie kunnen vormen". Nadat de heer Aschoff ge wezen had op het belang dat alle raadsfracties in de commissie-ge westvorming vertegenwoordigd zijn met het oog op een snellere oor deelsvorming werd de motie-Huij brecht na een kleine redactionele wijziging aanvaard. .'■i J

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2