op zoek naar een kies dan de ziektekostenverzekering, die u I helemaal kunt aanpassen aan uw persoonlijke omstandigheden nv verzekering maatschappij vzvz nv verzekeringmaatschappij „gelderland" studeren met uitkering of salaris Ib TT* 1 P ervaren operators V lemeenteziekenhuis lordrechf bankastraat 57 weieens gedacht over de opleiding tot verpleegkundige? Ci inspecteur van 's rijks belastingen adjunct-accountant 1 e klasse bij de rijksaccountantsdienst zieken verzorgende verpleegkundige stichting "KEMPENHAEGHE" epilepsie-centrum te heeze PECHINEY NEDERLAND N.V. (met een unieke tandartsverzekering) keus uit 5 mogelijkheden vraag folder aan 100/£ vergoeding bepaal zelf uw premie J i Zaterdag 18 december 1971 bétere ziektekosten verzekering? U bent - misschien opnieuw - aan een particuliere verzekering tegen ziektekosten toe. Bouw deze "vrijwillige noodzaak" zelf om tot een verzekering die precies is afgestemd op uw financiële positie,op uw fiscale mogelijkheden,op uw gezin-al dan niet met studerende kinderen. Sluit de "Ziektekostenverzekering-nieuwe-stijl". Uw persoonlijke stijl! Bij het opstellen van de "Ziektekostenverzekering-nieuwe-stijl" hebben wij vooral aan uw wensen gedacht.Ons principe is:biedt een ziektekosten verzekering die zo flexibel is, dat u als het ware uw eigen polis gaat schrijven... De"Ziektekostenverzekering-nieuwe- stijl" bestaat uit vijf basis-ziektekos tenverzekeringen: van een eenvoudig tot een zeer uitgebreid verzekerings pakket. Verzekeringspakket 1: vergoedt de kosten van ziekenhuis. Verzekeringspakket 2: vergoedt de kosten van ziekenhuis, huisarts en specialist. Verzekeringspakket 3: ziekenhuis, huisarts, specialist en medicijnen. Verzekeringspakket 4: ziekenhuis, huisarts, specialist, medicijnen, geboor te-uitkering, "kunst- en hulpmiddelen" en "bijzondere aanspraken en rechten" - de folder vertelt u precies wat dat inhoudt. Verzekeringspakket 5: is gelijk aan verzekeringspakket 4, maar geeft óók een vergoeding voor tandartskosten. Wij betalen 50% van alle tandartsreke ningen terug tot een maximum uitke ring van f 500,- per gezin per jaar. In tegenstelling tot vele andere verze keringen vergoeden wij de totale ver zekerde kosten. Geen ingewikkeld - en achteraf altijd duur! - gedoe met ver schillende percentages voor diverse zaken. De volle honderd procent! Daar bij bestaat de mogelijkheid vrijwillig een eigen risico te nemen. Hoe groter eigen risico, des te lager de premie. Met onze "Ziektekostenverzekering- nieuwe-stijl" kunt u alle kanten uit. U kunt uitgaan van een bepaald pakket en daarna kijken wat de premie is. U kunt daarbij uw eigen risico variëren van 0 tot 1000 gulden (vooral in verband met uw fiscale mogelijkheden). U kunt het ook omgekeerd doen. Eerst stelt u het premiebedrag vast, dat u maximaal wilt betalen. Daarna gaat u uw eigen risico vaststellen. En vervolgens kijkt u welke kosten zo'n pakket verzekert. vf Stuur mij uw folder 2403 bon en het adres van de verzekeringsadviseur m NAAM: ADRES:.. PLAATS: TEL.: Onze folder geeft u volledige informatie over alle mogelijkheden met premie bedragen en eigen risico's. Vergelijk onze tarieven en voorwaarden met die van andere ziektekostenverzekeringen. Neem geen risico! Stuur de bon in! GEBOORTEDATUM: U kunt deze bon ln een ongefrankeerde enveloppe zenden naar VZVZ/Gelderland, antwoordnummer 130 Utrecht MALIEBAAN 108 - UTRECHT - TEL. (030) - 333141 - •v V" f JS V i -M De Rijksoverheid biedt de mogelijkheid om fiscaal recht te studeren aan de Rijksuniversiteit te Leiden of fiscale economie aan de universiteiten of hogescholen te Amsterdam, Groningen, Rotterdam en Tilburg met een uitkering van f 27.720,-. Deze uitkering wordt tijdens de studie in 63 maandelijkse termijnen van f 440,- uitbetaald. De Rijksoverheid biedt de mogelijkheid om opgeleid te worden tot adjunct-accountant 1e klasse bij de Rijksaccountantsdienst. Deze dienst vormt een onderdeel van de Rijksbelastingdienst. De opleiding wordt voor wat het theoretische gedeelte betreft mede verzorgd door het Nederlands Instituut van Register accountants [NIvRAj. Daarnaast worden de studenten met prak tische werkzaamheden beiast. Gedurende het eerste deel van hun studie [ongeveer 3 jaar] ontvangen zij een salaris van f 600,- per maand. Na het voltooien van de studie is men meester in de rechten, dan wel doctorandus in de economie. Op dat moment wordt men benoemd tot adjunct-inspecteur van 's Rijks belastingen. Het beginsalaris van de adjunct-inspecteur bedraagt thans f 1798,- per maand. Dit salaris wordt ieder jaar verhoogd. In de regel volgt na drie jaar de bevordering tot inspecteur van 's Rijks belastingen. Het maximum-salaris van deze rang is f 3163,-. Aan de hogere rangen zijn de volgende maximum-salarissen verbonden: hoofdinspecteur-titulair f 3805,- en hoofdinspecteur f 4159,-. [In deze bedragen is de salarisverhoging per 1 januari 1972 nog niet verwerkt]. De vakantie-uitkering bedraagt 6VaVo van het jaarsalaris. De AOW-premie komt voor rekening van het Rijk. Om voor deze studie met uitkering in aanmerking te komen moet men in het bezit zijn - of in 1972 hopen te komen - van het einddiploma Gymnasium, Atheneum, HBS of H.E.A.O. [bezitters van dit laatste diploma komen slechts in aanmerking voor de studie fiscale economie]. Degenen, die bij de aanvang van de studie de leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, genieten hierbij de voorkeur [in geval van reeds vervulde militaire dienstplicht wordt deze grens op 23 jaar gesteld]. Bij de benoeming in ambtelijke dienst [bij de aanvang van het vierde studiejaar] wordt het salaris verhoogd. Kort daarna bij de benoeming tot adjunct-accountant [in december van het vierde studiejaar] volgt weer een verhoging. Deze salarissen zijn respectievelijk f 1343,- en f 1492,- per maand. Afhankelijk van leeftijd kan dit laatste bedrag nog hoger zijn. Na afloop van de studie, die vijf jaar duurt, wordt men bevorderd tot adjunct-accountant 1e klasse bij de Rijksaccountantsdienst. Het maximum-salaris van deze rang is f 2720,-. Aan de hogere rangen zijn de volgende maximum-salarissen verbonden: accountant f 3163,-, hoofdaccountant-titulair f 3805,- en hoofd accountant f4159,-. [In deze bedragen is de salarisverhoging per 1 januari 1972 nog niet verwerkt.] De vakantie-uitkering bedraagt 6'/2% van het jaarsalaris. De AOW-premie komt voor rekening van het Rijk. Om voor deze opleiding in aanmerking te komen moet men in het bezit zijn - of in 1972 hopen te komen - van het einddiploma Gymnasium, Atheneum, HBS of H.E.A.O. Degenen, die bij de aanvang van de studie de leeftijd van 24 jaar nog niet hebben bereikt, genieten hierbij de voorkeur [in geval van reeds ver vulde militaire dienstplicht wordt deze grens op 26 jaar gesteld]. Over deze studiemogelijkheden is een speciale belastingkrant verschenen waarin o.m. ruime aandacht wordt besteed aan de functies van inspecteur van 's Rijks belastingen en adjunct-accountant 1e klasse bij de Rijksaccountantsdienst. In deze krant is een formulier opgenomen dat voor aanmelding voor één van deze beide studiemogelijkheden moet worden gebruikt. Belangstellenden kunnen - uiteraard geheel vrijblijvend! - de belastingkrant schriftelijk aanvragen bij de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1, 's-Gravenhage, onder vermelding van vakaturenummer 1-2928/0057 [te vermelden in linkerbovenhoek van briefkaart, brief en enveloppe]. Telefonische aanvragen (01710)-2 56 41. Deze aanvrage moet voor 15 januari 1972 worden gedaan in verband met het aan het eind van die maand te houden schriftelijk gedeelte van het vergelijkend toelatingsonderzoek. Alle gewenste informatie geeft gaarne Zr. A. van der Pias, iedere dinsdag en vrijdag van 11-12 uur of na telefonische afspraak 01850-32222, toestel 115 of 266. Vanaf station: bus lijn 2 of 3a. Ons ziekenhuis dat thans 574 patiënten kan verzorgen in de beide gebouwen, die nu door een brug met elkaar zijn verbonden, biedt uitstekende opleidingsmogelijkheden.- Voor de verpleging en verzorging van onze patiënten vragen wij een aantal JONGE MENSEN - MEISJES ZOWEL ALS JONGENS - om opgeleid te worden tot of Op 1 april 1972 begint de opleiding tot ziekenverzorgende Om tot deze opleiding te kunnen worden toegelaten moet men in de maand april 1972 de leeftijd van 17 jaar hebben bereikt en na de lagere schooi tenminste 3 jaar vervolgonder wijs hebben genoten. De opleiding duurt 2 jaar en wordt afgesloten met hst behalen van het Staatsdiploma Zieken verzorgende. Op 1 maart 1972 begint de opleiding tot verpleegkundige Hiervoor komen in aanmerking jongelui die een Mulo/Mavo diploma bezitten of een gelijkwaardige opleiding hebben genoten en die in maart 1972 de leeftijd van 17 jaar en 7 maan den hebben bereikt. De opleiding duurt 3{ jaar en wordt af gesloten met het behalen van het diploma Ziekenverpleging A. De salariëring voor de leerlingen van beide opleidingen be draagt: f 572.- per maand bruto tijdens het eerste jaar; f 604.- per maand bruto tijdens het tweede jaar (voor leerling en van 23 jaar en ouder f 770,90 per maand). Tweemaal per maand worden de reiskosten naar huis vergoed. Een ruime tegemoetkoming wordt verleend in de eerste aanschaffing van uniformkleding. i maart a.s. begint zowel in Huize Providentia te Sterksel als in Kempenhaeghe te Heeze de nieuwe cursus voor het diploma Ziekenverpleging B. Je kunt deelnemen als je bijna 18 jaar bent en een opleiding op Mulo/Mavo- of ongeveer gelijkwaardig niveau hebt genoten. Na enkele jaren boeiende studie, afgewisseld met praktijk lessen, kom je in het bezit vaVi eën waardevol'diploma, waarmee je overal terecht kunt. In een persoonlijk onderhoud vertellen we je graag meer over de opleiding, het salaris en de vele aantrekkelijke bijkomende arbeids voorwaarden. Je sollicitatie of verzoek om nadere inlichtingen is welkom bij de genees- heer- direkteur van GROEP PECHfNEV zoekt voor haar Aluminiumfabriek aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost: In volcontinudienst. Leeftijd20 tot 45 jaar. Opleidingchemisch vakman A B (eventueel studerend voor B). Onze belangstelling gaat uit naar kandidaten die reeds enige jaren ervaring hebben opgedaan bij een industriële onderneming in een soortgelijke functie. Naast gunstige arbeidsvoorwaarden, zoals een 13e maand, gratis werkkleding, vrij personeelsvervoer, zijn er op korte termijn huisvestingsmogelijkheden aanwezigvoor gehuwden met kinderen een eengezinswoning met c.v., voor gehuwden zonder kinderen een ruime, moderne flat! De verhuiskosten worden volledig vergoed, bovendien een maandsalaris extra als tegemoetkoming in de inrichtings kosten. Indien u belangstelling heeft voor bovengenoemde functie, dan zien wij gaarne uw sollicitatie tegemoet onder no. F17 op onze afd. Personeelszaken. Péchiney Nederland N.V., Postbus 49, Vlissingen, tel. 01196-651, f

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 10