Raad Hontenisse aarzelend bereid tot schoolbouw Verlanglijstje van Axel bij 'DAG W' ingediend J ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING ENKELE RAADSLEDEN BANG VOOR EIGEN RISICO Slachtoffer auto-ongeval in Breda gevonden UITSLAGEN BEDRIIFS- VOLLEYBAL VERDELING WOONWAGENS IN ZEELAND Sluis Sas van GentN Nieuw-Namen Hulst St.-Jansteen De N.V. Watermaatschappij „ZEELAND" Axelsestraat 79 te Terneuzen Stichting „HET ZILVEREN KRUIS" Donderdag 16 december 1971 4 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeenteraad van Hontenisse heeft in een spoed eisende vergadering besloten om zonder de goedkeuring van G.S. af te wachten een uitgave van 425.000 gulden te doen voor de stichting van een semi-permanente zesklassige school. De raadsleden lopen daarmee het „risico" hoofdelijk aansprakelijk gesteld te worden voor de gemaakte kos ten als G.S. achteraf onverhoopt goedkeuring zouden weigeren. Om. deze laatste reden hebben verschijlen.de raadsleden gisteravond slechts aarzelend toegestemd, nadat voorzitter mr. M. Somers hen de verzekering had gegeven, dat net gfezien de omstandigheden echt niet anders kon. Als men de normale weg zou moeten bewandelen duurt het veel te lang voor Kloosterzande zijn nieuwe zesklassige school heeft. (Van een onzer verslaggevers) BREDA In de haven Krouwe- Iaar is gisterochtend tegen half twaalf het stoffelijk overschot ge vonden van mevrouw A. de Bruijn- Meirink. Zij kwam op zaterdag 20 november om het leven in de Wii- helminasingel, nadat de wagen waarin zij meereed als gevolg van een aanrijding in het water terecht was gekomen, samen met haar over leden man, ds. De Bruijn en de heer Hekstra uit Terheijden. Ondanks langdurig dreggen werd het lichaam van mevrouw De Bruijn niet gevon den. Oliehandelaar Busman, die dage lijks in de haven Krouwelaar rond vaart, trof het lichaam gisterochtend aan. Het is overgebracht naar het Diaconessenhuis. Aan het gebouw is dringend behcfcf- te omdat 180 lagere schoolleerlingen na de brand in de voormalige meis jesschool dakloos zijn geworden. Ze zijn tijdelijk ondergebracht in ver schillende gebouwen, waarin op pro visorische wijze les wordt gegte- veon. i Kritische geluiden zijn er in deze spoedeisende vergadering te horen geweest over htet feit, dat de school niet verzekerd was, waardoor men niet hoeft te rekenen op een verze keringspremie. Bij b. en w. is er op aangedrongen te stimuleren dat alle schalen in de gemeente volgens het juiste bedrag verzekerd zullen wor den of blijven. Voorzitter Somers heeft de raadsleden op dat punt gerust kunnen stellen. De meeste scholen zijn inderdaad tegen brand verzekerd en door de gemeente wordt regelmatig de hoogte van de bedragen gecontroleerd. Met de mogelijkheid om hoofde lijk aansprakelijk gesteld te worden als G.S. de uitgave van dte gemeente niet -goed willen keuren bleken heel wat raadsleden moeite te hebben. De eerste die naar dit risico infor meerde was de heter Schelfhout. „Zou het niet zinniger zijn dat G.S. in spoedvergadering bijeenkomen om deze beslissing goed te keuren", vroeg hij zich af, terwijl hij daaraan de vraag koppelde, waarom de Hon- ttenisser gemeenteraadsleden dit risi co moeten lopen. Kritische noten ten aanzien van de brandverzekering werden onder meer door de heer Collot gekraakt. Hij voegde daaraan toe niet te ho pen, dat de afschrijvingsperiodte van 15 jaar voor het semi-permanente gebouw tevens de tijd is waarin definitieve nieuwbouw gerealiseerd zal worden. „Hoe stelt u zich de realisatie va-n die nieuwbouw voor?", vroeg hij b. en w. Ook de heer Rademakers bleek zwaar tte tillen aan de hoofdelijke aansprakelijkheid, blijkbaar tot on genoegen van de heer Somers, die hem toeriep dat de heer Radema kers naar zijn mening schromelijk overdreef toen hij zei: „Moet het gewoonte worden in Kloosterzande dat raadsleden him have en goed in de schaal leggen om raadslid te kunnen zijn". Ook de heer L. Mang- nus was bezorgd over de hoofdtelijke aansprakelijkheid. Voorritter mr.M. Somers merkte nog op dat de zaak niet van de zwartste kant bekeken moest worden en daarna volgde stemming, nadat verschillende raadsleden ook in tweede en derde instantie het woord nog hadden ge voerd. Het voorstel werd aangeno men. AXEL De Halle, 20 uur: Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zinman. Solist Hans Dullaert (hoorn). HULST Boekhandel Van Geyt, expositie werken van Berserik, De Bruijn. Oubouter, Charles Donker, Aad de Haas, Jan van Heel, Frans de Jong,- Kamerlingh Onnes, Han Mes, Ver- wey en Willink (tot en met 31 dëc.). Kunst '72 (tot' en met 30 jan.), werkd. van 9-12 en van 13-18 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: The Hellfighters, 14 ir- ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 22.15 uur: Yóung Credo Singers en Deo Cante- mus o.l:v. Arie Pronk, Organist: Jan vap. Weelden, Kerstconcert. De Doe len (Kleine zaal), 20.15 uur: Solis- tencoricert. Corrie Ambachtsheer (piano), Gerda Kwakkel (fluit), Su- zy Spruyt (piano). Ahoy Sportpa leis, 20 uur: Holiday on Ice. Hof plein Theater, 20.15 uur: „Sex a la meunière", blijspel. Odeon, 21 uur: „Presentatie '71". Zes dichters en een filmer presenteren hun werk. Gemeentearchiefdienst, Mathenes- serlaan 315. Tentoonstelling „Op reis" (tot en met 2 jan). Ma. tot en met vrijd. van 10-17 uur, zond. en feestd. van 11-17 uur. Zat. gesloten, behalve op zaterdag 25 december. TERNEUZEN Luxor Theater, 20 uur: „Persona", film van Ingmar Bergman. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Wat zien ik, 18 jr. WESTDORPË Kunsth. Troutiaerte, Singel 45. Expositie schilderijen en tekeningen van Nico Molenkamp en Jan van Stolk (tot én 'met '2 jan.). Werkda gen van 9-18 uur, zondag van 14-18 uur, maandag gesloten. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De leerjongens" van Peter Ter- GENT Kon. Opera, 20.15 uur: „Bienheu- reuse Anaïs" van M.G. Sauvajon. Schouwburg, 20 uur: „Gemengd dubbel" van acht Engelse auteurs. Ouderavond —Voor de oudera vond, welke door de oudercommissie van de openbare J.H. van Daleschool te Sluis werd gehouden bestond gro te belangstelling. Voorzitter dhr. J. Focke besteedde in zijn openings woord speciale aandacht aan het 25- jarige jubilteum van het hoofd der school dhr. G.J. van Oorschot, dat onlangs werd gevierd. De penning meester dhr. A. Versprille, die in zijn jaarverslag de betekenis van deelname aan het ouderfonds uiteen zette, werd met algemene stemmen als zodanig herkozen. Meegedeeld werd dat er binnenkort schooltelevi sie zal komen. Ontspanningsavond Het depar tement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen organiseerde in hotel „De Roode Leeuw" te Aardenburg een ontspanningsavond waarvoor veel belangstelling bestond. Het bestuur bleek met het laten optreden van de via Vlaamse radio en TV bekende artiest Willy Vermandere uit Veurne in de roos te hebben geschoten. Op vlotte wijze bracht deze een pro gramima, dat bij het publiek duide lijk aansloeg. Kerstverlichting De Sluisje Mkldenstandsvereniging heeft in sa menwerking met de Sluise VW de belangrijkste winkelstraten van Sluis van verlichting en kerstbomen voorzien. Door teen extra-bijdrage van de Stichting „Cultuur, Sport en Recreatie", welke in Sluis de op. brengsten van de Sluisse winkel, weekacties beheert, kon de verlich ting o.m. tot de Vrijstraat worden uitgebiteid. Huwelijksfeest Het echtpaar Van Hal-Visser vierde in Sluis hun 65-jarig huwelijksfeest. Dhr. Iz. van Hal welke ruim 50 jaar een land- (Van een onzer verslaggevers) AXEL. Op verzoek van de dienst aanvullende civiel-technische werken (DACW) in 's-Hertogenbosch, heeft het gemeentebestuur van Axel een in ventarisatie gemaakt van alle objecten en werkzaamheden, die in deze ge meente nog uitgevoerd moeten worden. De totale kosten van dit verlate verlanglijstje liggen tussen de tien en twintig miljoen gulden. In totaal worden er op de inventa risatielijst 55 objecten en werk zaamheden genoemd, variërend van het aanbrengen van straatverlichting tot de bouw van een sporthal met instructiezwembad. De lijst is door de dienst opgevraagd met het oog op de verslechterende economische toestand. Dl Den Bosch zal bekeken worden welke punten op de Axeise verlanglijst er zich voor lenen om uitgevoerd te worden in zogenaamd DACW-verband. Bij het toekennen van dergelijke werkzaamheden wordt onder meer rekening gehouden met bijvoorbeeld de werkgelegenheid die bepaalde objecten bieden of de aard van de orders die naar aanleiding daarvan aan bepaalde bedrijven gegeven kunnen worden. Hoewel het uitvoeren van DACW- werken duidt op een slechter wor dende economische ontwikkeling of een stagnering daarin kan het voor de gemeenten voordelen hebben, om dat bepaalde projecten die normaal gesproken nog niet aan de beurt zouden zijn voor realisatie, daarvoor nu sneller in aanmerking kunnen komen. In welke mate de kansen voor bepaalde projecten binnen Axel gunstig worden beïnvloed moet nog worden afgewacht. De aanleg van de sportvelden en het recreatieterrein in Axel en de bouw van de sporthal met het jnstructiebad loopt alleen al in de vijf miljoen gulden. Op het verlanglijstje staan ook de verschil lende bestemmingsplannen aangege ven. Uit de grote lijst zijn voorlopig vier zogenaamde e-objecten geno men, die eventueel uitgevoerd kun nen worden met werklozen uit de eigen streek. Dit zijn over het alge meen eenvoudige werken. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG In plaats van twee grote woonwagencentra in de provincie Zeeland centra met een capaciteit van elk 80 woonwagens zullen er kleinere woonwagencentra komen met een capaciteit van ten hoogste 40 woonwagens. Daarnaast komen er dan in Zeeland negen eentra van bescheiden omvang. Dit deele gedeputeerde 1. van den Bos gisteren de Zeeuwse staten mee. Hij wees erop dat het woonwa- genwerk in Zeeland twee aspecten kent, namelijk het huidige tekort aan mogelijkheden om de woonwa genbewoners op te vangen en de activiteiten om via gemeenschappe lijke regelingen woonwagencentra op te richten. Wat het tekort aan opvangmogelijkheden betreft deelde de heer Van den Bos mee dat de gemeenten Reimerswaal en Zierik- zee bezig zijn met de voorbereiding voor het stichten van noodkam pen. „De gemeenschappelijke regeling Goes zal binnenkort rond zijn", kon de gedeputeerde meedelen. De Hulster topbiljartclub ONA is voor de tweede maal herfstkam- pioen geworden. De vereniging is voor de eerste maal in 1967 herfst- kampioen geworden en in 1968 be haalde ONA het kampioenschap in de opbiljartcompetitie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. ONA werd op 14 janu ari 1966 opgericht. Tot op heden is ONA steeds in de bovenste helft van de rangschikking geëindigd. De herfstbeker wordt za terdagavond a.s. in het clublokaal van topbiljartclub 't Centrum uitge reikt. Dezelfde avond speelt de herfst- kampioen een wedstrijd in het café van C. Nagtzaam tegen de twee bes te spelers van iedere topbiljartclub, die aan de competitie deelnemen. (Van onze correspondent) HULST In de bedrijfsvolleybal- competitie afdeling Hulst vielen dit maal geen verrassingen te noteren. Alle favoriete teams bleven aan de winnende hand. De uitslagen luiden als volgt: Heren eerste klasse: Clitex 1-CVC 3—0 (15-10 15-11 15-10); CVC 1-Am- bulo 1 0—4 (8-15 10-15 11-15 3-8); Juvanta 1-Bol Sport 21 (15-10 14-16 15-9). Heren tweede klasse: KPJ 2-Cactus 1—2 (13-15 15-7 3-15); GVC-PVH 0—4 (7-15 4-15 7-15 7-9). Heren derde klasse: Juvanta 2-CVC 2 4—0 (15-3 15-6 15-10 15-0); Lyb/ Verstraeten 2-WC 3—1 (8-15 15-8 16-14 15-5); CVC 2-Clitex 2 4—0 (15-4 15-3 15-8 15-2); Jansenius-Lyb/Ver- straeten 2 1—2 (11-15 15-12 12-15). Dames eerste klasse: CVC 1-Clitex 0—4 (9-15 1-15 3-15 4-15); Mavo 1- KPJ 2—1 (15-4 15-13 9-15); PVH- Pioniers 1—2 (15-12 16-18 11-15). Dames tweede klasse: Mavo 2-CVC 2 4—0 (15-4 15-10 15-3 15-4); GVC- Racing Daf 0—3 (11-15 14-16 10-15); Morres 2-Mavo 2 0—4 (6-15 11-15 2-15 2-15). bouwbedrijf te St. Anna tor Muiden exploiteerde, huwde op 13 december 1906 te Groedte met E.M. Visser. Dhr. Van Hal, 88 jaar en zijn echt genote, 85 jaar, hebben 5 kinderen groot gebracht. De felicitatie van het Sluisse gemeentebestuur werd ver gezeld van een taart versierd met htet Sluisse gemeentewapen. Het muziekgezelschap „Apollo" bracht santen met bet majorebtenpeloton „Belfort" het echtpaar Van Hal een serenade, terwijl het op de in hotel Samders-de Paauw gehouden recep tie niet ontbrak aan dte belangstel ling van de Sluisse bevolking. Demonstratie De gymnastiek vereniging THOR te Sas van Gent zal zaterdagavond om zeven uur in de Speye te Sas van Gent een de monstratie geven. Hieraan werken bijna alle leden van de vereniging mee. Biljarten Aan een biljartwed strijd in café Th. Praet, hebben 34 personen deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1. A. van Laere - P. Aarts, 2. A. de Wilde - C. Bosman, 3. F. Kegels - A. Kerckhaert, 4. L. van Ruymbeke - C. Bosschaert, 5. W. v.d. Velde - Th. Praet. (Van onze correspondent) HULST Zaterdag aanstaande wordt bij R. de Vilder in Hulst een grote prijskaarting gehouden. Als prijzen zijn er tamme konijnen en 10 kippen. De prijskaarting begint om 8 uur. Schieting In café Blommaert in Hulst werd een prijssehieting ge houden op de liggende wip, waaraan 40 schutters deelnamen. Er werd geschoten op een wip. De uitslag is als volgt: de hoogvogel werd gescho ten door V. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel door L. Verbraecken te Hulst, de tweede zij vogel was voor C. Buysse te Koewacht. De meeste kleine vogels, 4 stuks, wer den geschoten door C. Schelfhout te Zandberg en Jos Asselman te Hulst. Rectificatie In een artikel over de beveiliging van de Hulster ban ken, in de krant van afgelopen vrij dag, is abusievelijk vermeld, dat de buit van de overval op de Neder landse Credietbank op 19 augustus vier ton zou bedragen. Dit is een vergissing. De daders van de roofo verval op deze bewuste dag gingen er met 200.000. in plaats van 400.000 gulden aan Nederlands en Belgisch geld vandoor. Voetbal Op het terrein van de w. Steen is bij kunstlicht een voet balwedstrijd gespeeld tussen de da meselftallen van Steen en Schoon- tlijke. Steen won met 61. Topbiljart De topbiljartclub „Zondagsvermaak" heeft in Hamme in België een wedstrijd gespeeld tegen B.C. De Zwemkom. De indivi duele uitslagen waren als volgt: B. Abdel - F. de Nijs 2—0, W. Bokland - J. Pieters 02, W. Goossens - H. van Looy 20, J. Saelers - W. Verstoeten 11, J- Hurkmians- - A. Sturm 1—I, P. van Kampen - L. van Campenhout 2—0, W. Boel - J- dei- Weduwe 02, A. Moeseke - A. Jan sen 0—2, B. v. d. Velde - A. Vinck 02, M. Claus - W. Verstraeten 0 2, M. Baart - A. Vonck I1. Zon dagsvermaak won de uitgeloofde be ker. Dropping Het bestuur van de voetbalclub STEEN, afdeling vetera- nenvoetbal, houdt vrijdag een drop ping. Hieraan kan door iedereen worden deelgenomen, mits men zich voor 20.00 uur in café Sport laat inschrijven. Van hieruit worden de deelnemers in gesloten vrachtauto weggebracht- Met diepe droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, moeder, grootmoeder en overgrootmoeder, me vrouw K. VAN DE VREUGDE- KLOOSTERMAN op de leeftijd van 70 jaar. Kapelle-Biezelinge: P. H. v. d. Vreugde Lichtaart (B.): P. M. v. d. Vreugde M. H. v. d. Vreugde-Ruïjsenaars Terneuzen: C. J. Ruijsenaars-v. d. Vreugde J. P. Ruijsenaars Klein- en achterkleinkinderen Kapelle-Biezelinge, 15 december 1971 Biezelingsestraat 58 De begrafenis zal plaatshebben D.V. op vrijdag 17 december 1971 op de algemene begraafplaats te Kapelle, des namiddags 14.00 uur, vanuit de aula. Gelieve om 13.15 uur aanwezig te zijn in de aula. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is om eenieder per soonlijk te danken voor de blijken van deelne ming, die wij mochten ondervinden bij het over lijden van mijn lieve man en onze zorgzame pleegvader FLORENT VAK PETEGHEM, betuigen wij langs deze weg en ook aan het verplegend personeel van het St.-Liduina-zieken- huis te Hulst en aan dokter Niesten, onze welge meende en hartelijke dank. L. van Peteghem-Bolssens, kinderen en kleinkinderen. Hulst, Steensedijk 41. Te koop grammofoonpla ten, talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans geheel compleet per cursus 30,-. TéL 070- 652405 of 111097. Te koop 12 speelfilms 8 mm f 100,—. Tel. 070-652405 of 111097. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank, aan allen die met bloemen, cadeaus en fe licitaties ons GOUDEN HUWELUKSFEEST tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. P. Neve, E. Neve-de Kerf Groenendijk, december 1971. DANKBETUIGING Voor de hartelijke belangstelling, welke wij bij gelegenheid van ons ZIEVEREN HUWELIJKSFEEST op ZO november j.l, in welke vorm dan ook, mochten ontvangen, brengen wij langs deze weg hiervoor oprecht onze hartelijke dank. Frans Kouqzer, Angele Kouijzer-JonkUeijm. Hulst, Rooseveltweg 35. deelt haar afnemers in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren mede dat: het distriktskantoor Fr. van Waesberghestraat 3 te Hulst per 16 december ajs. wordt overgeplaatst naar: Voor de werkplaats en het maken van afspra ken betreffende uitvoering van werken kunt u terecht: Van Hogendorplaan 13 te Sint Jan steen (Pompstation-Kapellebrug). Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, n.l. 01140-3026. Voor het melden van storingen na kantoortijd gelieve u gebruik te maken van ons stortingsnummer 01150-3649. De Direkteur. Indien U zich particulier moet verzekeren adviseren wij U de ta- reiven en voorwaarden van bovengenoemde stichting op te vragen bij onderstaande instelling. Een derde klas verzekering ziekenhuis spe- cialistenkosten (ind. poliklinische hulp) kost per jaar voor personen van 16 jaar en ouder 354,—, beneden 16 jaar 180,—. (Dit zijn de nieuwe premies per 1-1-1972.) (Voor een doorsnee gezin van 4 personen be draagt de jaarpremie dus 1.068,— waar onder geen eerste eigen risico van b.v. 100,— per persoon of 200,— per gezin.) Uiteraard gelegenheid huisarts- en apotheek- kosten mede te verzekeren. Ook hogere klasseverzekerig is mogelijk. Gaarne bereid tot nadere informaties Ver. Ziekenhuisverpl. in Zeeuws- Vlaanderen, Vlooswijkstraat 14 te Terneuzen. Tel. 01150-2334. De heer Evert B. fe R. "Hallo of je een emmer leeg laat lopen. Ik ging even optellen wat een nieuwe ski-uitrusting kostte. Ik denk weet je wat, neem je maten op en leg ze nauwkeurig vast in een rubriekadvertentie van de krant: Ski-uitrusting gevraagd van partikulier. Kostte een paar piek. Maar scheelde me meer dan honderd gulden. Die krant schijnt gespeld te worden. Van alle kanten kwamen de telefoontjes. Ik ben nu bezig een keuze te maken. De krant wordt bedankt" Het dagblad is uw sportiefste kontaktedres. waarom adverteren onze lezer»? u ziet ze toch graag in uw zaak!

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4