Braakmanpolders houdt rekening met boeren Herengracht nieuw kantoorpand rijker Raad Axel bezocht chr. LTS Directeur Gena van N.S.M. met pensioen UITSLAG KEURING OP JAARMARKT AXEL LASTEN WORDEN VOLGEND JAAR NIET VERZWAARD Wijziging inspecties lichamelijke opvoeding Rode Kruis vraagt bloed van Koewachters Willibrordus viert feest f stad streék GESCHENKEN albert eggermont EEN PAK NAAR UW HART Roger Bogaert v Bosch kapel Ie IJzendijke Lamswaarde Nieuw-Namen OPBOUW Zaamslag Axel Kloosterzande S} r Zaterdag 11 december 1971 5 (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 11 HUIST Telefoon 2478 - 3558, b.g.g. 2209. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Met ingang van 1 januari 1972 vindt er een reorganisatie plaats in de inspectie voor het onderwijs in lichamelijke opvoeding in de eerste hoofdinspec tie (Brabant en Zeeland) met in gang van deze datum zal voor elke twee en een halve inspectie 1 in specteur lichamelijke opvoeding be schikbaar zijn- De inspectie Roosendaal zal hier door gehalveerd worden en worden ondergebracht bij andere inspecties. De scholen uit Oud-Gastel, Fijnaart, Hoeven, Klundert, Oudenbosch. Roosendaal, Rucphen, Standdaarbui- ten en Willemstad worden onderge bracht in de inspecties Breda en Tilburg. De heer A.P. van Loo uit Drunen wordt hier inspecteur lichameliike opvoeding. De scholen uit Bergen op Zoom. Dinteloord, Halsteren, Huij bergen, Ossendrecht, Putte, Steenbergen, Nieuw-Vossemeer, Wouw en Woens- drecht gaan naar de inspecties Goes en Middelburg. Hier wordt de heer P. Klaassen uit Middelburg inspec teur. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HOEK Ook in 1972 zal het basisgeschot van de Verenigde Braak manpolders niet verhoogd worden. In 1971 was dit eveneens het geval. „Lettend op de moeilijkheden waarin de landbouw momenteel ver keert menen wg dat een met een jaar verlengde adempauze in de las tenverzwaring op zijn plaats is. Althans indien hierdoor de publieke plicht van het waterschap niet verwaarloosd wordt". Dit schrijft het dagelijks bestuur van het waterschap in zijn toelich ting op de begroting voor 1972. Het basisgeschot blijft onveranderd vastgesteld op 76,- per ha. In 1971 werd budgetruimte gevon den door in eigen beheer een deel der schoningswerkzaamheden uit. te voeren. Dit leverde een besparing van ongeveer 20.000 gulden op. In 1972 wordt dit werk in eigen beheer voortgezet en zal bovendien het wa terschap zelf de onkruidbestrijding ter hand nemen in plaats van dit uit te besteden aan derden. Het niet verhogen van het geschot komt volgens het bestuur wel tot uiting in een geringere speelruimte op de begroting. De post onvoorzien van f 13.750.53 is een post die vol gens. het bestuur voor verdere ver- krapping niet vatbaar is. „Het in vergelijking met vóórgaande jaren geringere aantal kapitaalswerken dat voor 1972 op het programma staat, is hieraan, niet vreemd", aldus de toelichting. Uitvoerig gaat het bestuur in op de voorgenomen intrekking van de wet van 1870 op de calamiteuze polders. Zoals bekend streeft de re gering er naar nog dit zittingsjaar deze wet in te trekken. Daarvoor in de plaats wordt een regeling ver wacht waarbij door het rijk zowel in de onderhoudskosten van de calami teuze als de vrije waterkering 60 90 procent, waarbij 10 procent door geval van calamiteiten (waaronder ook oevervallen worden gerekend) 9: procent, waarbijve 10 procent de provincie op te brengen. Winstpunt is het subsidiabel zijn van de vrije waterkeringen. Nadeel levert deze regeling op voor de cala miteuze polders, die voorheen voor 100 procent gesubsidieerd werden. Tijdens de algemene vergadering op 16 december komen, naast de begroting 1972, nog verschillende andere punten aan de orde. De voor lopige rekening over 1970 wordt aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Herengracht in Terneuzen heeft zich de laatste jaren ontwikkeld van woongracht tot een gracht waarlangs grote zakenpanden verrezen. De laatste metamorfose is de verbouwing en vergroting van het gebouw, waarin het makelaarskantoor J. F. Rouw n.v., het reis- en passage bureau Reburo n.v. en het assurantiebedrijf Scaldis b.v. onderdak zijn. Het resultaat van een bouwkundige ingreep die in drie maanden haar beslag kreeg is een anwinst, die door burgemeester J. C. Asehoff namens het Terneuzense gemeentebestuur in gebruik werd genomen. Tijdens een receptie, waarop zo wat het gehele zaken- en bedrijfsle ven van Zeeuwsch-Vlaanderen ver tegenwoordigd was, loofde de heer Asehoff de energie en stimulerende initiatieven van de heer J.F. Rouw, De betekenis van de heer Rouw voor de zakenwereld vatte de bur- ADVERTENTIE (v.h. Bèr PLUYM) ST..JANSTEEN TEl. 01140—2164 gemeester samen door hem een on betaalde ambassadeur van Terneu zen te noemen. De heer Asehoff complimenteerde de familie Rouw met het fraaie kantoorpand, dat op verdere uitbreiding van de zakelijke activiteiten is berekend. De heer Rouw bracht dank aan het aanne mingsbedrijf gebr. Van der Poel uit Terneuzen en de overige bedrijven die aan de verbouwing hebben mee gewerkt. De heer R. R. Visser herinnerde aan de tijd dat de heer Rouw nog als kassier bij hem in het garagebedrijf werkzaam was. -Namens de directie van de KLM in Zuid-Nederland bood de heer H. van Harten zijn gelukwensen aan. Eerder had het gezamenlijk personeel van de drie in het gebouw gehuisveste kantoren de heer Rouw een schilderij van Terneuzen rond 1905 aangeboden van de Rotterdamse schilder Van Hoorn. De schilder zelf bleef niet achter door voor de directiekamer een plastiek te schenken. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Ook inwoners van Koewacht worden uitgenodigd om bloed af te staan op de bloed- plasma-avond, die de afdeling Axel van het Rode Kruis op 6 januari van volgend jaar in de protestantse christelijke kleuterschool van Axel organiseert. Geregistreerde donors komen hiervoor niet in aanmerking. Het verzamelen van bloedplasma behoort nog steeds tot een van de belang rijkste taken van het Rode Kruis. Inwoners van Koewacht, die aan de plasma-actie willen meedoen kunnen zich daarvoor tot uiterlijk 15 decem ber opgeven bij de heer P. Apers, Burg. Diercklaan 6 in Koewacht. Burgerlijke stand: Ondertrouwd: F. Erpelinck en J. Triest. Hometrainer Door de suppor tersclub „De Pedaalridders" te IJ zendijke worden vandaag in de zaal van hotel „De Vier Emmers" home trainerwedstrijden gehouden. Voor deze wedstrijden hebben vele adspi- ranten, nieuwelingen en amateurs ingeschreven- Om de kas wat op peil te brengen zal er ook een rad van avontuur aanwezig zijn. De wedstrijden beginnen om half acht. Collecte De collecte gehouden ten bate van het missiewerk van pater E. de Klerk, heeft een bedrag van 136 gulden opgeleverd. Burgerlijke stand: Ondertrouwd: E. Burm en L. Meerstadt uit Hulst, E. Poppe en I. Bleyenberg uit Clinge. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van b. en w. en de raadsleden van de gemeente Axel hebben gistermiddag onder lei ding van directeur M. 't Gilde een excursie gemaakt naar de Christelij ke Lagere Technische School bi Axel. Aan een rondleiding door de gebouwen ging een toelichting van de directeur op het nijverheidson derwijs vooraf. De technische school in Axel be staat sinds 1958. In dat jaar startte men in een gebouw aan de Kerk- dreef met dertig leerlingen en drie leerkrachten. In 1967 verhuisde men naar het gebouwencomplex, waarin de school ook nu nog gevestigd is. Op dat moment had men 167 leer lingen in de dagopleiding. Op dit moment volgen op de school 135 leerlingen een part-time opleiding, 58 genieten avondonder wijs. De school beschikt over 16 leerkrachten, waarvan 9 voor het dagonderwijs, dat door 125 leerlin gen wordt gevolgd. Overigens is de oprichting van de school en later de uitbreiding niet zonder inspanningen en moeilijkhe den gegaan. Daarop is gisteren tij dens de excursie gewezen- Directeur M. 't Gilde heeft in zijn inleiding onder meer gewezen op de moeilijk heden van de mammoetwet binnen het nijverheidsonderwijs. Over de leerlingen van zijn school merkte hij op „Ze zijn niet minder dan die op een middelbare school, maar ook niet beter". In zijn betoog pleitte hij voor de instelling van een algemene brug klas voor alle scholen. Momenteel beschikken middelbare en techni sche scholen ieder over een eigen blugklas. Met een eigen basisoplei ding, waardoor deze klassen van technisch en middelbaar onderwijs de aansluiting op elkaar missen) Volgens de heer 't Gilde heeft de mammoetwet de situatie voor het lager technisch onderwijs niet ver beterd. Hij toonde zich een tegen stander van de wijze waarop kinde ren op de lagere scholen vaak al geselecteerd worden voor middel baar en technisch onderwijs. Hij noemde die selectie onjuist en dis criminerend. (V*n een onzer verslaggevers) KOEWACHT De leden van de fabrleksarbeiderabond ,.St. Willibror dus" in Koewacht vieren vandaag feest. De aanleiding daartoe is het veertig jarig bestaan van de afdeling en bij gelegenheid daarvan is er van middag (zaterdag) van 16.00 tot 17.30 uur in café de Anjer in Koewacht een receptie. Vanavond om 19.00 uur begint in hetzelfde café een feestvergadering, die eèn extra feestelijk tintje krijgt door de uitreiking van een zilveren vaikbondsonderseheilding van het NKV aan de heer A. Wijnacker. De heer Wijnaoker heeft die onderschei ding te danken aan het feit, dat hij 25 jaar lid is van de bond. Tijdens de bijeenkomst in café „De Anjer" zal districtsbestuurder T. Ackerman» uit Sluiskil een inleiding houden. Daarnaast worden de leden toegesproken door de voorzitter, de heer R. Janssens. De afdeling telt om en nabij de honderd leden. (Van een onzer verslaggevers). SLUISKIL „Ik raak", zegt Ir. V. Gena, de per 1 januari scheiden de directeur van de Nederlandse Stikstof Maatschappij n.v. te Sluis kil, „soms in conflict met mijn oude Belgische makkers. Ge zijt, zeggen ze dan, meer doctrinair geworden. Dat klopt ook wei, want in mijn denken ben ik meer Nederlander dan Belg". Na meer dan veertig jaar nauw betrokken te zijn geweest bij ups en downs van de NSM, waarvan de laatste tien jaar als directeur, gaat ir. Gena op 1 januari met pensioen. Niét zonder weemoed zegt J»ij: „Dooralley wat ik in dit bedrijf hieb meegemaakt tijdens depressies, oorlog en wederopbouw heb ik het gevoel gekregen met de onderne ming samengegroeid te zijn, dat het een stuk van mezelf is ^worden en dat ik het met alle kracht verdedi gen moet tegen aanvallen van. buiten. Ik ben blij dat ik er toe heb mogen bijdragen dat die NSM destijds één van de belangrijkste le vensproblemen was van Zeeuwsch- Vlaanderen. Tal van bedrijven en middenstanders leefden van de men sen die bij de stikstoffabriek werk ten. Net wat Dow Chemical nu is heeft de NSM een enorme invloed gehad in de welvaart van deze streek". Als pas afgestudeerd ingenieur aan de universiteit van Gent kwam de heer Gena in 1929 bij het stik- stoïbindingsbedrijf Ased te Wille- broeck tussen Antwerpen en Brus sel. „Ik ben er nog dankbaar voor dat ik een all round-opleiding heb gehad die me later zeer goed te pas is gekomen. In een te grote speciali satie bij de studie zie ik wel enige bezwaren. De industrie en je ziet het ook bij het onderwijs vraagt steeds mber mensen die na een goe de basisopleiding zich meer alge meen ontwikkelen. Verchillênde lan den zoals bijvoorbeeld Amerika kennen al het systeem van rticiclc- ren, dat is een soort hernieuwde opleiding aan de universiteit of ho geschool nadat de afgestudeerde vijf of tien jaar praktische ervaring heeft opgedaan". In maart 1930 werd ir. Gena door zijn werkijver naar de Nederlandse Staatsmijnen gestuurd om te leren hoe een voor die tijd moderne stik stoffabriek .gebouwd moest worden. Ruim een half jaar later moest hij het geleerde in Sluiskil in toepas sing brengen. „Er werkten hten bij de Compagnie Néerlandaise de La- zete tussen de 600 en 700 man en de jaarproduktie bedroeg 50.000 ton stik stof. Met onze laatste uitbreidingen is het nu mogelijk per jaar 520.000 ton te produceren. We hebben thans 1025 man in dienst', aldus ir. Gena. Een enorme verbetering fcn kos tenbesparing b(j de stikstoffabricage was de omschakeling van cokeso- vengas naar aardgas, waardoor ook het produktieproces aanzienlijk ver eenvoudigd kon worden. Niet zonder (Van een onzer verslaggevers) AXEL De 24ste naoorlogse jaarmarkt in Axel is een groot suc ces geworden. Het aanbod was rede lijk en de prijzen goed. De uitslag ziet er als volgt uit: AfdeJing vetvee: vette runderen met 2 tanden: eerste prijs sla-gerij Plasschaert, Axel, Ossen met 6 tan den: a. A. Verbiest, Zuiddorpe en b gebr. V. d. Bossche uit Westdorpe. Ossen met 4 tanden: a en b R- Blankert, Axel. Ossen met 2 tanden: eerste prijs (prima), slagerij H. van Laere, Axel. Ossen zonder tanden: Rob Picavet, Hulst. Dikbiilen zonder tanden: a Verbiest, Zuiddorpe Kruisingen: a. Firma Verschelling- Haak, Terneuzen en b A. van Wijck, Hoek. Grote stieren: a en b: A. van Wijck, Hoek. Kleine stieren: a en b: J- Verstraeten. Axel. Dikbiilen (grasstiertjes): A- van Wijck, Hoek. Dikbiilen Ograsvaarsjes): A. van Wijck, Hoek. Zwartbont met 2 tan den: a-anigekoaht door slagerij H. van Laere uit Axel. Zwartbont 4 tan den: slagerij Plasschaert, Axel Cha- rolais vaars met 2 tanden: A. van Wijck, Hoek. stier met 2 tanden: J. Verstraten, Axel. Kampioen ossen: slagerij H. var Laere, Axel. Kampioen vaarz»a: gerij Plasschaert, Axel. k. ao' - dikbiilen: slagerij Ptesechai- serve kampioen vaarzen: Rol» Pic-= vet, Hulst. Kampioen Charolais: A. van Wijck, Hoek Kampioen kruisingen: idem. Reserve kampioen Kruisingen: J. de Kraker, Axel. Kampioen stieren: J. Ver straeten, Axel. Algemeen kampioen: slagerij Plasschaert, Axel- Afdeling fo-kvee: koeien, een of meerdere malen gekalfd: Rob Pica- et, Hulst. Runderen zonder tanden (-oodbont): J. Pieters en zn., St. li-msteen- Runderen zonder tanden (zwartbont), J. Pieters en zn., St. •T.—aleen. Graskalveren (eerste cate- IT. Veeken, Hulst. Stier- cat.): slagerij Van •c*oe:k -skil. Gnaokalveren iv.eed'- A. van Ruymbeek, St. Jansteen. Graskalveren (kruisin gen): slagerij Van Esbroeck, Sluis kil Stieren zonder tanden: J. Pie ters, St- Jansteen. kampioen fokvee Rob Picavet, Hulst. Afdeling paarden: palomino (hengst): F. S. de Smit, Sas van Gent- Kampioen paarden (palomi no): F. S. de Smit, Sas ban Gent. Warmbloed paarden: Nic de Regt, Axel. Hengstveulen: W. Bolleman, Axel. Welshpony: Nic de Regt, Axel. Shetlandpony: idem en N. Schieman, Axel. Dartmoorpony: H. van Schilt, Westdorpe. Fokzeugjes: R, Blankert, Axel. berg: idem. naars. Tenzij anders vermeld, zijn alle genoemde personen, eerste prijswin- voldoening stelt de scheidende NSM-directeur vast dat het bedrijf nog nooit personeel wegens reorga nisatie of andere tijdelijke moeilijk heden heeft mefcten ontslaan". Som migen zijn vervroegd gepensioneerd en anderen hebben we na een tech nische omscholing op de fabriek kunnen handhaven". Ovtr de huidige economische situ atie is ir. Gena niet al te somber gestemd. „Sinds 1930 heb ik twee of drie van deze oonjuncturele op- en neergangen meegemaakt. Weliswaar kan je de bodem van db geldla zien, maar ik zie het nog niet op een drama uitlopen. Honderdduizend werklozen is dragelijk vergeleken bij de drie- of vierhonderdduizend van voor de oorlog". De stikstoffabriek in Sluiskil neemt ongeveer een vijfde van de Nederlandse kunstmestmarkt voor haar rekening. Vooral sinds de Amerikanen met de Esso-stikstoffa- briek bij Rotterdam op de gunst van de Nederlandse kunstmestgebru'kers en die in de EEG-landen mikken, wordt de concurrentie met het wa pen van de kwaliteit bestreden. Ir. Gena gelooft niet dat het nodig zal zijn de NSM in Sluiskil in de eerst komende jaren verder uit te breiden. „We zullen in de pas blijven. Wel zulten we ons gaan toeleggen op de vervaardiging van andere produkten zoals vloeibare meststoffen en am moniak". Een van de belangrijkste verwor venheden waaraan hij heeft meege werkt is volgens de heer Gena het totstandbrengen van de c.a.o. voor industrieën in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone. „Die gezamelijke c.a.o. heeft sociale rust gebracht in dit gebied. Ook een grote verbetering is de instelling van een collectief pen sioenfonds, al kunnen de pensioen- bedragen nog wel verbeterd wor den". Wat de verdere industriële ontwikkeling in Zeeuwsch-Vlaande ren betreft, meent ir. Gena dat deze zich liever niet in de kanaalzo ne moet situeren, mede met het oog op milieuhygiënische factoren. Beter ware het deze nieuwe industrie te concentreren in de kop van Ossenis- se. Op de revers van zijn colbert prijkt het lintje van een koninklijke onderscheiding. In 1964 benoemde de koningin de NSM-directeur tot officier in de orde van Oranje Nas sau". Precies weet ik het niet, maar ik geloof dat ik die onderscheiding gekregen heb omdat ik me na de oorlog nogal bezig gehouden heb met het terughalen van allerlei ma teriaal uit Duitsland, die de bezet ters uit Nederland hadden wegge- speelt. Op die manier heb ik onge veer zestig procent van de machines van de NSM terug kunnen bren gen. We wisten over het algemeen wel waar dat materiaal zat omdat de Duitsers met hun gebruikelijke ad ministratieve grondigheid alles per vrachtbrief verstuurden. Die vracht brieven werden door ons stiekum gekopieërd". Op vrydag 17 december zal ir. Gena in het casino van het oefnjf te Sluiskil van 5 tot half acht een afscheidsreceptie houden. Als direc teur wordt hij opgevolgd door ir. S. Maxtorana, tot dusver adjunct-direc teur van het Sluiskilse bedrijf. -j - k\ HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oost burg, tel. 01170—2121. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157—451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke Dokter Kalkman te Biervliet, tel. 01152—345. Borssele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelder blom, tel. 01196—327. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis. tel. 01178—1368. Clinge, St. Jansteen en Koewacht Dokter Brabers, tel. 01140— 2361.Driewegen, Hoedekenskerke, 'S Heerenhoek en Ovezande De praktijk van «te huisartsen J. Gel- dof, H. Zwartelé en S. Wöstman wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193—262. Goes Dokter J. Deen Sparren straat 10, tel 4373. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland Bath Dokter G. Noome te Krabbendijke, tel 01134 1444. Heinkenszand, 's H. Arendskerke en Wolphaartsdijk Dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. 01106—1234. Hulst Dokter W. Gielen. tel. 2969. Middelburg Dokter A. Boerwin kel, Noordweg 214, tel 2460 (zater dag) en dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456 (zondag). Sas van Gent c.o. Dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185 te Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen Dokter P. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel- 01150—2324. Vlissingen Dokter E. Kant, tel 3987 (tot zaterdag 24 uur) tn dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, tel. 01148—377 (tot maandag morgen 8 uur) Breskens en Goede Dokter v.d. Maas te Breskens, tel. 01172— 1466. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandarts J. v.d. Burgh, praktijk Canadalaan 1 te Sas van Gent, tel. 011581317, privé Westkade 120 te Sas van Gent, tel. 011581889. (Zaterdag van 10 10.30 en 18—18.30 uur, zondag van 12—12.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. Streefkerk te Breskens (zaterdag en zondag van 1212.30 uur). Walcheren Tandarts A. Peeters. Houtkaai 7 te Middelburg, tel. 011802565. (Zaterdag van 910 uur en zondag van 1112 uur). Z. en N. Beveland Tandarts A. van Laer, Markt 11 te Kruinlmgen, tel 011301443 (Zaterdag en zon dag van 910 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 011551488. N. en Z. Beveland Dokter M. Gaakeer te Ovezande tel. 01195 283. W.Z. Vlaanderen Dokter J. v.d. Vijver te Oostburg, tel. 01170— 2103. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. M. Gebnsen, Bachstraat 61, te Axel, tcL 01155— 2145. Ellewoutsdijk e.o. Zr. C. Kor- stanje, Warande 2 te Heinkenszand, tel. 01106—1615. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Eustella, Jacob Hobeinstraat 2 te Philippine, tel. Ö1159306, b.g.g. 01157—451. Sas van Gent Zr. van Wafes, Schulpenpad 43, teL 01158—1548, of 01158—1567. Terneuzen Zr. Claeyssens, Jac. van Lennepstraat 85, tel. 2706, b.g.g. 01158—1781. Hulst en Hontenlsse Zr. M. de Waal - Cambeem, tel. 01148—402. Aardenburg, Cadzand, Oostbnrg en Sluis Mevr. Risseeuw te Groe- de, tel. 01171—222. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondljke en IJzen dijke Zr. Adriaansen te Groede, tel. 01171—367. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. Tan— Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Kerstactivitelten Dank zij de medewerking van de beroepskracht en een aantal vrijwillige medewer kersisters) zal het clubhuis „De Stropiekanne" van de centrale stich ting voor sociaal en cultuurwerk in de gemeente Terneuzen, staande aan de Sportlaan te Zaamslag, tijdens de kerstvakantie op ruime schaal door de jeugd benut kunnen worden. Het clubhuis zal met ingang van maan dag 20 december iedere middag geo pend zijn van half twee tot vier uur, met uitzondering van zon- en feest dagen. Ook zal het gebouw, met uitzondering van genoemde dagen, 's avonds voor de oudere jeugd be schikbaar gesteld worden van half acht tot tien uur. Verder staan op het programma een filmmiddag voor de leeftijd van 5 jaar tot 13 jaar en op donderdag 30 december een dis cussieavond. In de eerste week van het nieuwe jaar zal het clubhuis gesloten zijn. Ambtenarenoverleg De com missie van georganiseerd overleg in ambtenarenzaken van de gemeente Axel komt donderdag 16 december om 15.00 uur in het stadhuis bijeen. Voornaamste onderwerp op de agen da is het ontwerp „bezoldigingsver- ordening 1971" per 1 juli 1971. Burgerlijke stand: Overleden: E. Colpaert, weduwe van J. Sponse- lee. Ondertrouwd: M. Martens en K. Kerckhaert én M. van Meelen en G. Hulshout. Toneel De toneelclub van de KWJ in Kloosterzande geeft vrijdag en zaterdag 17 en 18 december twee toneelvoorstellingen. Ze beginnen om 19.30 uur en worden gegeven in zaal Van Leuven opgevoerd wordt een toneelstük in drie bedrijven, getiteld: „Als de klok waarschuwt". Zoals gebruikelijk wordt er een lo terij gehouden om de kostdR van deze gratis voorstellingen te bestrij den.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2