Veel financiële offers gevraagd SCHAATSERS ZEELAND IN OPMARS MZ (zege op Wilno in spannend duel) Zeeuws kampioen SPELERS VAN CLINGE ZIJN NU OP ELKAAR INGESPEELD VERSCHUEREN KAN OP VEEL STEUN REKENEN Aandacht voor de conditie SCHAATSPLOEG GEDUPEERD DOOR DIEFSTAL Regio-Zuid Koploper Noorman nen verrast OEFENDUELS Verrassend verlies Aagtekerke ONGEDULDIG Duel met Peter Post Kampioenen van „EMM" bekend Gewestelijke titelstrijd 4e klas libre sport Donderdag 9 december 1971 19 (Van onze sportmedewerker) GOES Voorzitter L. van der Hiele van het gewest Zeeland van de KNSB heeft onlangs tijdens de jaarvergadering in Middelburg terecht opgemerkt dat de laatste vijf winters met bijna geen natuurlijk ijs in Zeeland, funest zijn geweest voor verschillende jjsclubs. Het ledental liep sterk terug en tengevolge daarvan konden sommige clubs hun contributie aan het gewest niet meer voldoen. Toch kon hij zijn be wondering uitspreken voor een paar groepjes actieve wedstrijdleiders in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Zuid-Beveland, die nu al enkele jaren stug doorgaan met hun training op een droge of op een kunstijsbaan buiten de provincie. Hoewel de komst van de kunstijsbaan de Zeeuw se schaatsers wat meer mogelijkheden heeft geboden, blijft Zeeland toch een van de meest geïsoleerde provincies. De dichtstbijzijnde kunstijsbaan in Eindhoven ligt nog altijd zo'n 160 kilometer ver weg, en dit vraagt tijd en geld. De Zeeuwsch-Vlaamse trainingsgroep, die wekelijks bijeen komt in Oostburg onder leiding van Piet Baas, begint er dan ook maar niet aan om een wekelijks tripje naar Eindhoven te maken, maar zoekt het kunstijsbaantje op in het dichtbij gelegen Brugge. Maar vol doening geeft liet niet omdat deze baan veel te geringe afmetingen heeft voor langebaanrijders. „Het is dan ook maar een noodsprong van ons", zegt Piet Baas. Boven de Wes- terschelde ziet men blijkbaar niet op tegen de afstand en ook niet tegen financiële offers, want vergeet niet dat de schaatsers zelf hun reis kosten moeten betalen. De groep uit Zuid-Beveland en Walcheren, die onder leiding staat van Wim Hirdes uit Krabbendijke gediplomeerd oe- fenmeester in KNSB-verband, trekt driemaal per week naar Eindhoven namelijk op zondagmorgen en op maandag- en woensdagavond.Dins dags doet men aan conditie, droog- training, in een turnzaal in Goes, en op zaterdagmorgen wordt het pro gramma afgewerkt op het recreatie centrum „De ïnkel" bij Kruinin- gen. onderbindt. Door het ritje naar de lichtstad moeten de Zeeuwen op zondag vroeg uit de veren. Bertus de Graauw moet bijvoorbeeld om kwart voor zes uit Middelburg weg. Het centrale vertrekpunt is Kruinin- gen waar men op maandagavond om kwart voor zes en op woensdaga vond om kwart over vijf koers naar Eindhoven zet. De trainings groep schaft zich in oktober een grote tweedehandswagen aan, en doet die in maart weer van de hand. „Ach, we zijn het hier zo zoetjesaan gewend om botje bij botje te doen", verzucht Wim Hirdes. Arjaan van der Kreefee, de kampioen van Zeeland, die zijn top nog niet heeft bereikt„Hij zal nog veel van zich laten horen", zegt Wim Hirdes, die de conditietraining leidt. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Na een uiter mate boeiende race om het kam pioenschap in de eerste klas van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie, waren Middelburg Zuid I en het Vlissingse Wilno I gelijk geëin digd, zodat een beslissingswed- (Van onze sportmedewerker GOES De schaatstrainings groep van Wim Hirdes heeft dinsdagavond een bittere pil te slikken gekregen. Tijdens het uur conditietraining in de gym zaal aan de J.P. Koenstraat in- Goes werden uit een aangren zend kleedlokaal vier portemon nees met inhoud gestolen. De gedupeerden zijn: Marja Bolijn, Jaap Moelker, Jan Mesu en Frans van de Berge. De in houd varieerde van zeven gul den tot 150,-. In totaal is zo'n 300,- vermist. De Goese re cherche heeft de zaak in onder zoek. Bovendien gaan enkele rijders uit Zuid-Beveland zoals Arjaan van de Kreeke en Jaap Moelker, om de veertien dagen nog eens naar Eind- heven om daar deel te nemen aan selectiewedstrijden van de regio- Zuid. Zij zitten dan vele uren in een auto om enkele minuten op het ijs te staan, want meestal worden al leen de 500 en 1500 meter afge werkt. „Een omvangrijk programma elke week voor de jongens, maar je moet wel, wil je wat mee blijven doen", zegt Wim Hirdes, ieraar aan de lts in Goes, en zelf ook nog actief wedstrijdschaatser. Hirdes, die men met zijn groepje (dertien in getal) kan gedeslaan tij dens het ene uurtje training dat hun is toegewezen in de Goese gymzaal, maar dan zo intensief bezig is dat zijn pupillen wel „genoeg krijgen", is wel en niet tevreden over de gang van zaken tot nu toe. Hirdes: „Er is in ons groepje zoveel ambitie, en zoveel homogeniteit, dat het be- genlijk onvoorstelbaar is dat het be drijfsleven, en bijvoorbeeld zaken mensen ons in de kou laten staan. Met wat financiële steun, voorname lijk voor het bestrijden van reiskos ten naar Eindhoven, zouden wij nog meer worden gestimuleerd. We zijn nu met deze training al enkele jaren aan de gang, maar we zullen de evolutie in onze tak van sport op de voet moeten blijven volgen. Wij hebben daarom ijstraining nodig en zolang er in Zeeland nog geen kunst ijsbaan is, blijven we aangewezen op Eindhoven. Vorig seizoen zijn we daarmee begonnen. Ook deze condi tietraining is uitgebreid en intensie ver geworden. Zoals overal elders beginnen we reeds in mei daarmee op het recreatiecentrum „De Inkel". Vanaf oktober wordt deze conditie training voortgezet in Goes, en de ijstraining duurt van half oktober tot half maart. Eigenlijk moet je het zo zien dat we met onze Zeeuw se schaatstop, en die heeft jarenlang op een laag pitje gestaan, aan een opbouwperiode zyn begonnen. Die eindigt niet per seizoen, maar strekt zich uit over veel langere tijd. Positieve resultaten zien we> nu trouwens reeds. Onze Zeeuwse kam pioen, Arjaan van der Kreeke, heeft de laatste weken zijn tijden op de 500 en 1500 meter aanmerkelijk scherper gesteld. Ook Jaap Moelker trouwens, terwijl ikzelf en Ko Goer- sc, ondanks onze 33 jaren, voorheen ook nooit tot zulke tijden zijn geko men, als nu het geval is. De grootste ilguur in de Zeeuwse schaatswereld is zonder twijfel Arjaan van der Kreeke en hij zal beslist nog meer van zich laten horen", is de vaste overtuiging van Hirdes. De Zeeuwse schaatscoach over zijn ploeg: „De grote doorbraak van Arjaan moet nog komen al begint zich die nu al af te tekenen". Bij de trainingsgroep van Wim Hirdes be- viipfen zich dit jaar ook drie Goese dames, van wie Marja Bolijn ook wekelijks de ijzers in Eindhoven (Van onze sportmedewerker) CLINGE Het eerste elftal van de voetbalvereniging Clinge lever de afgelopen zondag een prestatie waar vriend en vijand van verbaasd stonden. Niemand minder dan koploper Noormannen moest in eigen huis een 22 gelijk spel toestaan. En dan te bedenken dat de stand na 45 minuten 02 stond in het, voordeel van de grensbewoners uit Clinge. En hierbij mocht de thuisclub nog van geluk spreken, aange zien schoten van De Block en De Booy op paal en lat afketsten. Hoe wel Minderhout en Moens (de laatste op de valreep) voor Noorman nen nog gelijk konden maken, verlieten de Clingenaren met trots het terrein. En terecht, want Clinge speelde een grandioze wedstrijd. heeft om een goed draaiend elftal te formeren. En ik dacht dat die tijd voor ons wel voorbij is". Het loopt nu lekker bij Clinge, al zijn er wel eens kleine problemen waar uiteindelijk iedeite club mee te kampen heeft. En wie nu de rang lijst bekijkt ziet dat Clinge zeer zeker nog niet is uitgeschakeld voor de kampioenstitel, hoewel htet mo menteel 6 punten achterstand heeft op koploper Noormannen. Neefs: „Noormannen is een ploeg waar ze ker van te winnen is. Waarom niet? Steen klopte Noormannen een vier tal wekten geleden toch ook met 4 1. Maar de meeste clubs kijken te veel op naar de ploeg uit Westka- pelle, en als ze de namen horen van Moens en Minderhout staan ze te beven op hun benen. En waarom eigenlijk. In onze klasje zijn toch ook verschillende verenigingen die talenten in hun midden hebben. Ik dacht dat het er bij zulke wedstrij den vooral op aan komt de juiste taktiek toe te passen, en vooral te gen Noormannen met teen druk be zet Middenveld". Over de toekom stige kampioen zegt Neefs: „De competitie is nog lang en daarom is het moeilijk te zeggen. Natuurlijk blijft Noormannen de grootste kans- htebber, maar of dat team het wordt daar ben ik nog niet zo zeker van. Sluiskil en Koewacht staan theore tisch maar twee punten achter de koplopers, en vooral zij zijn nog niet uitgeschakeld. Over het geheel ge nomen, zegt Neefs, zit er toch niet zo veel krachtsverschil tussen de clubs onderling". Htet team van Clinge heeft nog verschillende oude re spelers in zijn rangen, maar die blazen elke zondag hun partij nog mee. "V;.- Gingen de combinaties tn het Clingeteam begin van de competitie, niet zo vlot, op het ogenblik loopt alles gesmeerd. Enkelte weken gele den werd ook Steen (rivaal) met een 2—0 nederlaag naar huis gestuurd. Aan het begin van deze competitie deden verschillende nieuwte spelers htm intrede in het eerste elftal van Clinge, en de combinaties lukten toen nog niet zo best. Vooral tussen De Booy en De Block, ten dat zijn toch de spelers voor Clinge (Me de doelpunten moeten maken. „Dat Is normaal", zegt de ex-trainer van HVV Honoré Neefs. „Ik wil hier natuurlijk de andere spelers niet aan de kant zetten, want uiteinde lijk dragen ze allemaal hun steentje bij aan het succes, Ook de nieuwe doelman ex-HVV'er Jo Jansen is een grote versterking gebiteken. Ook hier moest de nodige samenwerking komen tussen de verdediging en de doelman. Sommige supporters zeggen: de oefenwedstrijden voor de competitie zijn er om het elftal één geheel te laten worden. Trainer Neefs: „Er zit natuurlijk wat in, maar In die paar wedstrijden kun je moeilijk zeggen, die speler hoort op die plaats. Het is dan ook normaal, dat een vereniging die nieuwe spelers krijgt een behoorlijke tijd nodig Clinge-trainèr Honorê Neefs: „De Booy en De Block zijn de spelers die voor Clinge de doelpunten moeten maken". (Van onze sportmedewerker) TEBNEUZEN In de clubcompe- titie van de Zeeuwse dambond (hoofdklas) moest de kampioen van vorig seizoen Aagtekerke een ver rassende 128 nederlaag incasseren tegen DOS uit Bergen op Zoom. Door deze misstap van Aagteker ke kwam 's Gravenpolder alleen aan de leiding met 8 punten uit 4 wed strijden. De stand luidt verder: 2 Aagtekerke 6 uit 4, 3 DOS 5 uit 4, 4 Middelburg 4 uit 4, 5 Souburg 3 uit 4, 6 Lammerenburg 2 uit 3, 7 Vlis- singen 2 uit 4 en 8 St. Laurens 0 uit 3. Hoewel er reeds verschillende jongeren van ongeduld staan te trappelen om opgenomen te worden In de vaste kern van het eerste elftal. Ook Rob Moens de gevaarlij ke spits tevens de topscorer van Noormannen was eerlijk in zijn uit spraken. Moens: „Als we zondag verloren hadden was dat normaal geweest, en dan had Clinge ook verdiend gewonnen. We zagen dan ook erg tegen de wedstrijd op, want Clinge is altijd een moeilijke tegenstander voor ons gteweest en hun verdediging is pot dicht. We hebben nu in totaal zes keer tegen Clinge gespeeld en daar van slechts één wedstrijd gewonnen, twee keer gelijk ten drie keer verlo ren, dat zegt genoeg. Zondag heeft Clinge toch gefaald in mijn ogen", zegt Moens. „Toen de stand 12 was, was Clinge nog steeds heer er» meester in de wedstrijd, en kwamen Dte Booy en De Block in totaal zeven keer alleen voor onze doel man en elke keer faalden ze". On danks dit zegt Moens: „Clinge heeft een goed elftal „dat zeker in de bovenste gelederen van de rang schikking thuis hoort". Op dte vraag naar de toekomstige kampioen zegt Moens doodnuchter: „Dat wordt Noormannen. Daar twijfel ik niet (Van onze sportmedewerker;. ST. Jansteen Het nieuwe be stuur van de supportersclub Theo Verschueren bestaande uit E. van Ecke (Voorzitter), secretaris E. van der Wiele en penningmeester O. Sa- man bruist van activiteit. Zo wordt momenteel druk gewerkt om alles rond te krijgen tegen 17 december a.s. Een dag waar alle supporters van de Steense kampioen Theo Ver schueren naar uitkijken, aangezien op die dag het Europese demy- kampioenschap in Keulen (D) be twist zal worden. Won Verschueren vorig jaar de titel op teen been, zijn grote rivaal Peter Post was toen afwezig, deze keer is lange Peter wel van de partij. Het zal ook nu weer hel gróte duel Verschueren-Post woi den, zodat het aan de nodige span ning en tensatie zeker niet zal onl breken. Het bestuur van de suppoi tersclub heeft dan ook voor die da verschillende bussen gecharterd di de Steense supporters, naar Keulei zullen brengen. „Belangstelling b< staat er al genöteg", zegt penning meester O. Saman. Maar ondanks da zal er deze week in St. Jansteei huis aan huis een stencil wordei bezorgd, om zo alsnog de laatsti Steense wielerenthousiasten warm te maken om hun plaattelijke favo riet te Keulen de 'nodige morele Meun te geven. Theo Verschueren kan er op rekenen dat hij in Keulen door een fiks aantal supporter» uit zyn woonplaatt wordt aangemoedigd. strijd nodig bleek. Beide teams hadden in voorgaande wedstrij den elk eenmaal van elkaar ge wonnen en ook in de derde beslis sende ontmoeting ging de strijd weer gelijk op. Nadat eerst MZ I een 20 voor sprong had genomen, via Van Gils, en Kersten, werden in de volgende partijen de bordjes weer verhangen, onder andere door twee zeges van Martijn (23). MZ I kwam bij 44 weer fraai terug, en omdat geen dubbelspel werd gespeeld moest de laatste partij tussen Van Gils (MZ) en van Hijst (Wilno) de beslissing brengen. In deze onder grote be langstelling gespeelde partij speel den de wedstrijdzenuwen een belang rijke rol. Pas in de derde game kon Bram van Gils via 2119 aan alle onzekerheid een einde maken en mag zich met teamgenoten Hof man, die ook tweemaal won, en dte jonge Peter Kersten, kampioen van Zeeland noemen, hetgeen tevens au tomatische promotie naar de lande lijke ovtergamgsklas betekent, in de plaats van het pas gedegradeerde St. Aloysius 2. (Van ker). onze duiven* portel edewer- TERNEUZEN De kampioenen van de postduivenvereniging „EMM" te Temeuzen zijn bekend. Op zater dag 18 december houdt EMM de jaarlijkse tentoonstelling in clublo kaal „Het Kelderke". Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld deel te nemen met maximaal tien duiven. Keurmeester tijdens de tentoonstel ling is de heer Van Vliet uit Vlis- slngen. Tevens al er een drietal topduiven worden verkocht die dag. De standenlijsten van de kampi oenschappen van het afgelopen vluchtseizoen van EMM zien. er als volgt uit: Vitesse Onaanged: 1. J. Zegers 483 punten, 2. A. Smallegange 425, 3. A. Scheele 428, 4. D. Deurwaarder 408, 5. C. Moerman 315. Aanged.: 1. J. Zegers 275, 2. A. Smallegange 245, 3. A. Scheelte 241, 4. F. Verhelst 190, 5. C. Moerman 189. Dutfkampioen: 1. F. Verhelst 179, 1. A. Scheele 179, 3. A. Scheele 173, 4. A. Smallegange 188, 5. J. Zegers 163. Midfond: On aanged.: 1. A. Smallegange 510, 2. D. Deurwaarder 448, 3. J. Zegers 433, 4. A. Scheele 406. 5. P. Scheele 226. Aanged.: 1. J. Ztegers 318, 2. A. Scheele 238, 3. A. Smallegange 176, 4. D. Deurwaarder 132, 5. F. Ver helst 116. Duifkampioen: 1. J. Ze gers 232, 2. A. Scheele 188, 3. J. Zegers 140, 4. D. Deurwaarder 106, 5. A. Smallegange 104. Navluchten: Onaanged.: 1. D. Deurwaarder 128, 2. Verhelst 118, 3. J. Dhaezte 53, 4. A. Smallegange 51, 5. J. v. d. Berge 48. Aanged.: 1. D. Deurwaar der 167, 2. F. Verhelst 118, 3. A. Smallegange 114, 4. J. de Kraker 70, 5. J. Dhaeze 69. Dnifkamploenschap: 1. F. Verhelst, 2. A. Smallegangte, 3. D. Deurwaarder, 4. A, Scheele 5. D. Deurwaarder. Generaalkamploen- schap: 1. A. Smallegange 2119, 2. D. Deurwaarder 1837, 3. A. Scheele 1739, 4. J. Zegers 1341, 5. J. de Kraker 1126. Fond! Onaanged.: 1. A. Smallegange 135, 2. A. Scheele 90, 3. D. v. d. Berge 80, 4. D. Deurwaarder 55, 5. P. Verberkmoes 40. Aanged.: 1. A. Scheele 90, 2. A. Smallegange 65, 3. P. Verberkmoes 35, 3. D. Deurwaarder 35. Duifkampioen schap: 1. A. Smallegange 70, 2. A. Smallegangte 65, 2. A. Scheele 65, 4. D v. d. Berge 50, 5. D. Deurwaarder 40. Jonge Duiven: Onaanged.: 1. D. Deurwaarder 1020, 2. A. Smalleange 1014, 3. J. Dhaeze 866, 4. J. de Kraker 846, 5. A. Scheele 792. Aan ged.: 1. J. Dhaeze 384, 2. F. Verhelst 299, 3. J. de Kraker 281, 4. P. v. d. Peyl 240, 5. J. Zegters 211. Duifkam pioenschap: 1. A. Scheele 329, 2. D. Deurwaarder 310, 3. J. Dhaeze 305, 4. J. de Kraker 293, 5. J. de Kraker 276. (Van onze sportmedewerker) DRIEWEGEN In hotel-café „Het Wapen van Driewegen" op Zuid-Beveland wordt zaterdag en zondag het gewestelijk kampioen schap biljarten vierde klas libre ge speeld. Hieraan zullen zeven spelers uit Brabant en één Zeeuw deelne men. Deze spelers zijn: M. Peeters (Bladel), M. van Maren (Berghem), F. Tap (Etten-Leur), A, van Keulen (Amerzoden), C. Ars (Ovezande), A. Jansen (Bormeer), A. Boers (Tilburg) en P. Verhaart (Wouwse- Plantage). Zaterdag beginnen de wedstrijden om 11 uur en zondag om 12 uur. Ongeveer vjjf uur worden de finale wedstrijden gespeeld. De gewestelij ke kampioen krijgt het recht ojn deel te nemen aan het kampioen schap van Nederland. Wedstrijdlei der in Driewegen is J. J. de Vroe.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5