AXELSESTRAAT IS ZORGENKIND VAN DE POLITIE I ÉIHSil: 3,25 PROTEST TEGEN KADEGELDEN „De Houte" is te klein voor diplomazwemmen 1 'bender Hoofdinspecteur Hubregtsen doet verkeersboekje open Muzikale proeftijd Eindrapport regionale brandweer binnenkort naar gemeenteraden BEDENKINGEN AMBTENAREN TEGEN DOA GEEN DISPENSATIE MEER stad streék kettnerSCduwaer Huren in Sas van Gent omhoog WASAUTOMAAT? yerard de lange Bromfietser gewond AFWASAUTOMAAT? gerard de lange Verpleegtliuis voor zieke bejaarden PRINZENPERLE Wijnhandel VAN DER HEIJDEN Biervliet Breskens Clinge Yersterking van reservepolitie Sas van Gent tegen vliegveld Hulst IJzendijke NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die je helpt groot te worden GASFORNUIS? gerard de lange Hansweert Koewacht Schoondijke 1 Donderdag 9 december 1971 5 Hubregtsen (ADVERTENTIE) Kinderen willen plotse ling trambestuurder, ver pleegster of vader worden. Of pianist. Ook dit laatste ver neemt u met enige arg waan, temeer omdat bij de voorbereidingen een pia.no niet gemist kan worden. Bender- K D-die in zijn ruim 120-jarig be staan wel weet dat niet elk kind een Rubinstein wordt' -weet hier raad op. U krijgt een piano thuis en de mu zikale proeftijd van uw kind begint. Blijft het na enige tijd bij Moeder-d'r-ligt-een-kip- in-'t-water, dan geeft u de piano terug en betaalt u alleen de huurprijs. Zijn de resultaten welluidender, dan betaalt u de'koopsom onder aftrek van de reeds betaalde huur. Het is maar een van die vele adviezen waarmee we altijd voor u klaarstaan... deskundig in klank Breda: Van Coothpleïn 12 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT B. en w. van Sas van Gent hebben de gemeente raad voorgesteld de harmonisatie van de huren per 1 april a.s. in te voren. Wanneer de raad in zijn ver gadering van donderdag 16 decem ber met het voorstel instemt, zullen de huren van vrijwel alle woningen in de gemeente met f 7.85 omhoog gaan. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bi] Europa's goedkoopste speciaalzaak Kamemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag f Utrecht Breda (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De als maar groeiende verkeersintensiteit op de Axelsestraat, de belangrijkste schakel in de Terneuzense verkeers- keten, is het grootste zorgenkind van de gemeentepolitie. Tijdens spitsuren rijden daar niet zelden lange files auto's met een slakke- gangetje van 30 kilometer. Het aantal verkeersongevallen, met of zonder lichamelijk letsel, op de Axelsestraat is een derde van het totaal in de gemeente Terneuzen. Bovenaan het verlanglijstje van hoofdinspecteur-korpschef E. Hubregtsen staat de ingebruikneming van de rondweg om de stadskern. Dan pas zal, naar de heer Hu bregtsen hoopt, de Axelsestraat ontlast kunnen worden van de steeds dichter wordende verkeersstroom. „We zitten met het verkeer op de Axelsestraat bijna hopeloos vast, ge lukkig ies het verkeersaanbod uit de zijstraten nog betrekkelijk gering, anders hadden we al helemaal in de knoop gezeten. De enige oplossing zou dan nog een regeling met stop lichten zijn zegt dte heer Hubregt sen. Het verkeer op de Axelsestraat is in drie jaar tijds bijna verdubbeld. In 1968 werden op een doordewteek se dag op deze verkeersslagader ruim 7000 eenheden geteld. Op het ogenblik ligt het aantal eenheden tussen de 13.500 ten 15.000. De toe neming van de verkeersdrukte op de Axelsestraat is mede het gevolg van het feit dat steeds meer auto mobilisten de route over de Kanaal- brug bij Sluiskil mijden om daar door lanjjï wachttijden te ontlopen. Men kiest liever het zekere voor het onzekere en prefereert de route over het sluizencomplex. Dit verkeersge drag valt ook duidelijk uit de laat ste verkeerstelling op de Sluiskilse brug op te makten. Het aantal eenhe den is daar namelijk in drie jaar gedaald van ongeveer 8000 tot 6500. Hoofdinspecteur Hubregtsen: „De waarzeggers die indertijd voorspeld hebben dat bij SluiskÜ beter een tunnel onder het kanaal dan een brug gebouwd kon worden, hebben volkomen gelijk gekregen. De brug is verkeerstechnisch een onding ge worden". De voltooiing van de rondweg ten oosten van de Temteuzense kern en lopend van de rotonde bij Driewe gen over de Churchilllaan naar de Scheldekade wacht op de aanleg van de nieuwe Scheldedijk langs de Scheldekade. Het gemeentebestuur heteft voor deze urgente verkeeis- voorziening bij het ministerie van Economische Zaken extra financiële middelen aangevraagd. Dat de Axelsestraat letterlijk en figuurlijk een zwarte vlek is in het Terneuzense verkeersbeeld komt zichtbaar tot uitdrukking in de ver- keerskaart van de politie. De Axel sestraat is het dichtst bezaaid met zwarte speldeknoppen waarmee de plaatsgevonden verkeersongevallen worden aangegeven. Een „mieren hoopje" apart is de beruchte krui sing bij Sint Anna. waar op het ogenblik gewerkt wordt aan de aan leg van vterkeerslichten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Binnenkort zul len de eindrapporten over de Instel ling van een regionale brandweer een districtsgezondheidsdienst en de vredesrampenregeltng in Zeeuwsch- Vlaanderen aan de onderscheidene gemeentebesturen worden voorge legd. Dit delen b. en w. van Terneuzen mee in hun memorie van antwoord naar aanleiding der gemeentebegro ting 1972. De eindrapporten zijn in handen gesteld van de commissaris der koningin in Zeeland. Het eind rapport omtrent het ambulancewe zen is nog niet gereed. (Van onze correspondent) AXEL Woensdagmiddag is op de splitsing van de rijksweg Axel - Sluiskil op de Graaf Jansdijk de bromfietser F. L. uit Westdorpte bij het voersteken van de riibaan ge schept door de autobestuurster me vrouw M. L.-M. uit Sluiskil. Per ambulance werd L. naar het Elisa- bethziekenhuis te Sluiskil ver voerd. Een andere vingerwijzing van de sterk toegenomen verkeersintensiteit in Terneuzen is de stijging van het dodencijfer bij verkeersongevallen. Vorig jaar werden zevten mensen op de weg gedood,' dit jaar was de trieste oogst tien slachtoffers. Een opmerkelijk feit vermeldt de heer Hubregtsen in de reeks vter- keersdelicten: het aantal automobi listen dat geverbaliseerd werd we gens rijden onder invloed van sterke drank is bijna vterdubbeld. bijna 50 tegen 27 vorig jaar. Met betrekking tot het parkeer- vraagstuk in de Terneuzense bin nenstad zegt hoofdinspecteur Hu bregtsen dat de gaten op de par- keernlaatsen zienderogen minder worden. „We beginnen meer en meer te denken in de richting van het instellen van een blauwe zone, parkeermeters of parkeerschijven. Om te beginnen zou bijvoorbeeld op de markt een blauwe zone kunnen worden ingevoerd wanneer het nieu we stadhuis in gebruik zal zijn ge nomen. Dat zou het parkeerpro bleem in de binnenstad wel meer lpcht kunnep gevep". .Terp aapten,..van...de-,kl^cbj, immf bewoners van Óthëne dat op de dijk' vaak veel te hard wordt gereden zegt de heer Hubregtsen daarmee volledig te kunnen instemmen". Het verplaat&in van het bord dat de bebouwde kom aangeeft, is echter geen zaak van de gemeente of de politie, maar van het provinciaal bestuur. De aanvraag om dit bord te verplaatsen is al lang geleden bij Gedeputeerde Staten ingediend". Als andere verkeersvoorzieningen noemt de heer Hubregtsen het in stellen van de aanduiding „bebouw de kom" voor het recreatiegebied De Braakman en het invoeren van de maximum snelheidsgrens van 70 kilometer per uur op de weg bij Zaamslagveer. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopst» speciaalzaak Kamemelkstraat 6 Breda fel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag f Utrecht Breda (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens het afde- lingsonderzoek van de gemeentebe groting 1972 hebben verscheidene raadsleden er op gewezen dat er onder de gemeenteambtenaren nogal wat bedenkingen bestaan tegen de centralisatie van de salarisberekening door de DOA te Alphen aan de Rijn- Dit in verband met persoonlijke gegevens die daarbij gehanteerd worden. B. en w. van Terneuzen antwoorden dat aan de DOA de volgende gegevens worden ver strekt: Naam en adres van het per soneelslid, gehuwd of ongehuwd, het aantal kinderen, de geboortedatum van het personeelslid en de salaris gegevens. Het college zegt zich niet te kunnen indenken, dat hiertegen bedenkingen bestaan. ilP1 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Serlip- penspolder te Terneuzen maakt de bouw van het verpleegtehuis voor chronisch zieke bejaarden goede voortgang. De foto geeft een overzicht van het bouwter rein bij de Scheldedijk. (ADVERTENTIE) GRAND VIN PERLANT CAVES DESOM FRISSE PERLéWIJN Per fles AAef "T2"flessen7 "2^5" per flêè. Gentsestraat 2 Hulst Gouden bruiloft Gisteren vier de het echtpaar I. van Haneghem- Vogelaar zijn 50-jarige bruiloft. Tij dens de receptie in café Bracke mochten bruid en bruidegom vetel felicitaties in ontvangst nemen. Ook mevrouw Aschoff-Stierman. echtge note van de Terneuzense burge meester bracht het bruidspaar een bloemenhulde. Oorkonde Op het laatst gehou den middenstandsexamen behaalde mejuffrouw Francien Burgers uit Breskens 52 punten van een totaal van 60. Zij ontving hiervoor een boekwerk met oorkonde van de staatssecretaris van Economische Za ken- Schietingen De schuttersmaat- schappij Nooit Gedacht zal morgen een schieting houden in de zaal St. Cecilia Dteze schieting begint ora half acht. Zaterdag zal er nogmaals in de zaal St. Cecilia een schiefing zijn. Deze begint om drie uur. Schieting De schuttersvereni ging Nooit Gedacht hield in de zaal St. Cecilia een schieting op twee wippen, waaraan door 50 schutters werd deelgenomen. De beide hoge vogels werden geschoten door R. Meersman van Meerdank en F. Ver meulen van Clinge. De eerste zijvo gels op de beide wippen werden geschoten door J. de Vilder van Clingte en J. Uytdenhaag van De Kling'e. De tweede zijvogels werden respectievelijk geschoten door H. de Pock van Meerdonk en J. Uytden haag van De Klinge. Het grootste aantal vogels n.l. zes stuks werd geschoten door J. de Vildter van Clinge. Vogelbeurs Zondag zal de vo gelvereniging De Vlaamse Gaai in de zaal St. Cecilia voor de eerste maal een vogelbeurs houden. Kana ries in diverse klem-en zullen ruim schoots te koop wordten aangeboden daarnaast een grote verscheidenheid in grote en kleine parkieten en ten slotte een uitgebreide collectie tropi sche vogels. Hieronder worden dan ook gerekend de tropische duiven ten kwartels. Naast het kopen van vogels zal er ook de gelegenheid zijn om vogels te ruilen. De beurs begint om tien uur 's morgens. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De besturen van de vijf schippersbonden heb ben bij het havenschp Terneuzen scherp geprotesteerd tegen het voornemen van het havenschap om kadegelden voor de binnenvaart schepen te heffen. De bonden wij zen een dergelijke heffing af op grond van de overweging dat Ter neuzen in hoofdzaak voor de bin nenschippers als door gangs- en rusthaven fungeert. Het dagelijks bestuur van het havenschap heeft de raad van bestuur voorgesteld een beslissing over de kadegelden voor binnenschepen op te schorten tot dat het resultaat van een nade re studie bekend is. Ook de advies commissie uit het bedrijfsleven zal zich nader over de heffing van kadegeld voor binnenschippers he raden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgend jaar kan vermoedelijk in het Terneuzense overdekte instructiebad „De Honte" niet meer worden afgezwommen voor diploma's. Mensen, die in de winter willen afzwemmen, zullen hiervoor dan naar het nieuwe bad „De Veerhoek" in Oostburg moeten. Dat valt op te maken uit de woor den van de heer J. Sprenger, bonds- promotor van de Koninklijke Neder landse Zwembond. „Terneuzen heeft voor het diplomazwemmen op 4 de cember nog dispensatie gekregen, maar door ons is te verstaan gege ven dat waarschijnlijk hierop in de toekomst niet meer gerekend kan worden", zo verklaarde -hij. Drie jaar geleden werden^de nor- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De reservepolitie in Terneuzen, die momenteel 31 man telt, zal naar alle waarschijn lijkheid per 1 januari a.s. met tien man worden versterkt. (Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT Na Terneu zen Stellen ook b. en w. van Sas van Gent de raad voor geen financiële steun te verlenen aan n-.v. Vliegveld Hulst. De gemeenteraad zal hierover in zijn vergadering van donderdag 16 december beslissen. Feestavond De bejaardenbond hield in de grote zaal van het tehuis Emmaus haar jaarlijkse feestavond. Na een welkomst woord van voor zitter H. D. Berg was het de beurt aan de humoristen gebroeders -Si- nack de avond met zang en voor dracht te vullen. Voor de muziek zorgde de heter Hypolit de Ruvs- scher uit Hoofdplaat, die veel oude liedjes aan de bejaarde kelen wist te ontlokken. Na afloop dankte de heer Berg zusters ten personeel voor het beschikbaar stellen van de zaal. men vastgesteld waaraan een over dekt bad moet voldoen om in te kun nen afzwemmen. De maten zijn 25 bij 10 meter. „De Honte" is 8 bij 25, dus te smal. Op het bondsbureau van de KNZB ligt overigens een uitvoerig geargu menteerd schrijven van de gemeente Terneuzen, waarin gronden worden aangevoerd om die dispensatie te blijven verlenen. „Wij zetten de mensen niet in eens voor het blok", aldus de heer Sprenger. „De bepalingen zijn reeds drie jaar oud, en er is over het ge-, hele land veel dispensatie verleend, Maar het werd te gek". eD heer Sprenger ziet de zwem bond niet als boeman. „Wij zijn sleehts uitvoerder van ministeriële besluiten", merkte hij op. Terneuzen had voor 4 december de ontheffing gekregen omdat de aan vraag zo vroeg was ingediend. „Maar wij moeten nu eenmaal een lande lijke lijn gaan trekken. Bovendien zijn er nu overal in Nederland ba den, die aan de eisen voldoen en ik geloof dat de afstand Terneuzen- Oostburg (20 km) geen onoverkome lijk bezwaar is". „De Honte" was reeds aanbesteed voor de bepalingen over de afmeting van kracht waren en de heer Spren ger beaamde dat dit een onprettige consequentie heeft voor Terneuzen. In het afgelopen jaar zijn rond de duizend kinderen en volwassenen in Terneuzen afgezwommen. De Terneuzense wethouder van sportzaken, drs. R. C. E. Barbé, kon zich niet voorstellen dat deze stren ge maatregel voor Terneuzen geno men zou worden. „Officieel zijn wij er niet van op de hoogte", zei 'hij. De heer Barbé schetste de ontwik keling van „De Honte". In 1965 is be gonnen met plannen maken, op 30 mei 1968 'heeft de raad het plan goedgekeurd en in oktober 1968 kwam de maatregel af. „Noch van het ministerie, noch van de Neder landse Sportfederatie of de KNZB hebben wij enige waarschuwing ge had dat men bezig was deze maat regel voor te bereiden". De heer Barbé wees erop dat de zwemconsul voor Zeeland, mevrouw Wagenaar, heeft verklaard dat de kwaliteit van het afzwemmen in Ter neuzen „uitstekend" was. De wethou der was overigens van mening dat het op deze wijze moeilijk wordt een beleid op de toekomst af te stem men. „Het zwembad in Oostburg voldoet nu aan de eisen, maar wie garandeert dat die over drie jaar weer niet veranderd worden". In de afstand tot Oostburg zag hij wel de gelijk bezwaren. „28 km is te ver". (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goadkoopal» speciaalzaak Kamemelkstraat 6 Breda tel. 01800-31948 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda Uitvoering De accordeonvereniging Poly Hymnia zal op vrijdagavond 17 december in zaal Zeelandia haar jaarlijkse uit voering houden. Eerst zal er een concert zijn van ca. 5 nummers o.l.v. de heer J. Janse uit Putte, terwijl daarna een blijspel in drie bedrijven ten tonele zal worden gevracht, geti teld Bruintje Bier Bruist Beter. Kerstavond Het jongerenkoor van Hansweert en Yerseke houdt op zaterdag 18 december een kersta vond. Deze avond is bedoeld om het contact tussen koorleden en de me dewerkers te versterken en de goede sfeer die er bestaat te behouden en uit te bouwen. De bijeenkomst be gint in de zaal Kai Munk te 20.00 uur met een koffietafel, kerstver haal, voordrachten etc. Te 22.00 uur zal er een spel worden gehouden waaraan allen kunnen deelnemen. St. Willibrord Zaterdag viert de fabrieksarbèidersbond St. Willi brord (afdeling Koewacht) het veer tigjarige bestaan. Bij deze gelegen heid zal er een receptie worden gehouden van 16.00 tot 17.30 uur in de feestzaal „De Anjer" in Koe wacht. Schieting Maandag houdt de schutterssociëteit „Thuis weg" een schieting in de nieuwe zaal bij Ge rard van Rumste in Koewacht (B). De schieting begint om 15.00 uur. Schietingen Aan de schieting bij J. de Guchteneire, hebben 98 scnutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: Hoogvogel: G. Baert uit Terneuzen- Eerste zijvogel: Theo Mannens. Tweede Zijvogel: G. de Bock, beiden uit Koewacht. Meeste kleine vogels: J. de Guchteneire, eveneens uit Koewacht. Aan de koningsschieting voor be jaarden bii J. de Guchteneire heb ben 72 schutters deelgenomen. Uit slag: koning: Trifon Hesters, eerste minister: Gerard van Damme. Twee de minister: HonarejJesoirens. Extra prijs: L. van Damme. Al deze prijs winnaars komen uit Koewacht. De oudste Schutter Jos Kint (86 jaar) uit Ossenisse, werd een cadeau aan geboden. De volgende bejaarden- schieting bij J. de Guchteneire op dinsdag 21 december. Adventsdienst Evenals vorig jaar wordt een oecumenische ad ventsdienst gehouden in Schoondij ke. De dienst zal vanavond plaats vinden in de Ned. herv. kerk. Aan- vangstijdstip: half acht. Voorgangers: de heer A. Arendse (voorzitter van de ger. kerk Schoondijke), ds. PA..L. Brinkman (hervormd predikant te Schoondijke) en rector F. Kil (van het r.k. ziekenhuis te Oostburg), die de zieke pastoor G. Baart vervangt. Organist: Arie Karreman te Hoek, organist van de Ned. herv. kerk te Schoondijke. Verder werkt mee een koortje van dames uit de 3 Schoon- dijkse kerken, o.l.v. de heer P. L. E. de Paauw, organist van de r.k. ker ken te Schoondijke en Slijkplaat.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2