„Mens dreigt net als de saurus uit te sterven HET BOTERDE AL LANG NIET TUSSEN OOST EN WEST Strafpunten voor verkeerszondaars stenvtyp MAZDA RX-2 DR. JOOSTING„REGERING HANDELT NIET VOLGENS WETENSCHAP" President „Moedjib" gevangene van Jachja Khan Ontwikkelingsproblemen aanEindliovense T.H. wMAZOA Wees de werk-wijze kies voorde werkwijze binnenland buitenland VOORBEELDEN OVER LAWAAI CAPACITEIT ZANDBERG RAAD VAN EUROPA BESLUIT TOT UNIFORME MAATREGELEN POLITIE VAN ROME SLUIT BORDEEL MET STOPLICHTEN papier oor uw pen Vreugde Russisch bezoek aan Tilburgse hogeschool Dinsdag 7 december 1971 13 (Van een onzer verslaggevers) DELFT „Zoals de saurus de wereld kaalvrat en zichzelf uit roeide, zoals de sabeltandtqger op den duur zulke grote slagtanden kreeg dat hij er niets meer mee kon doen en daarom verdween, zo ruimt de mens zichzelf op met zijn brein". Het is de laatste zin die dr. P. E. Joosting, arts, verbonden aan het in stituut voor Gezondheidstechniek van TNO te Delft, zegt na een uren lang gesprek over de relatie mensmilieu. Dr. Joosting is van mening dat de mens die geen roofdier heeft te duchten, zijn eigen, grootste vijand is. Want met zijn brein schept hij een wereld die lijnrecht indruist tegen het doel van het leven zelf. Mens en milieu, in de gedach- tengang van dr. Joosting, is geen simpele zaak van olie, roet, stank, lawaai en niet meer eeuwig zin gende bossen. Nee: het is een rela tie die teruggaat tot de oerknal toen het heelal gevormd werd en die te maken heeft met de tijd voorbij de langste dag. Op een paar van zulke „simpele zaken" wil dokter Joosting wel de vinger van kritiek leggen. Wat grof sa mengevat: de regering handelt niet altijd in overeenstemming met de bevindingen van de wetenschap. Nog sterker: Pleeegt wel eens da den, die dwars tegen deze kennis ingaat. Voorbeelden: „In 1966 heb ik met ir. Brasser een rapport opgesteld. Het ging over zwaveldioxyde in de lucht (bijtend gas dat bijv. kan ontstaan bij de verbranding van stookolie). Ik stuurde het naar de toenmalige staatssecretaris Bartfcls. Onze directeur kreeg na een tijdje het verzoek het rapport niet te verspreiden. Je kimt ook zeggen: om het onder de tafel te schuiven. Dit vanwege de repercussies die htet rapport kon hebben voor Ver schillende inrichtingen van de maatschappij. In 1969 publiceerden Brasser en ik het rapport in het Engels. Er was een enorme belang stelling voor. Wij waren in die tijd ook adviseur van de Public Health Service in de Verenigde Staten. In 1971 aanvaardde de gezondheids raad een grenswaarde van zwavel dioxide die de helft lager was dus tweemaal zo streng als die wij in 1966 hadden durven stellen. Het grappige is hierin dat ons werk heeft geleid tot een voorlopig stringenter advies dan wij hadden durven hopen". En over de vette melk die ook zijn gramschap heeft: „Indien «ten weet dat melk alleen maar in een bepaald levensbestek een natuur lijke voeding is, indien men weet dat de calorische behoefte van ebn zittend mens gering is, en indien men weet dat die mens de weinig te billijken behoefte heeft zich overmatig te voedbn, dan is het onverstandig en ongerijmd om gro te bevolkingsgroepen die een der gelijke levenswijze hebben te con fronteren met marktartikelen zoals melk met een hoog vetgehalte, waarvan mbn beredeneren kan, dat ze niet tegemoetkomen aan een behoefte en in strijd zijn met de fysiologische logica. Indien men zulks doet, handelt men in strijd met de bevindingen van de weten schap. Men kan ook zeggen te- §en beter weten in. Want binnen EG-verband heeft dn regering het vetgehalte van melk verhoogd, ter wijl de wetenschap juist een lager Vetgehalte aanbeveelt". Dr. Joosting: „Ons gehoor heeft zich ontwikkeld om bij de laagste geluidsintensiteiten nog de kleinste verschillen te ontdekken. Het werkt het beste onder de 70 decibel: de luidheid van een men selijke stem. Dit onderscheidend vermogen is veel minder bij hoge geluidssterkten. Dan heb je nog een tweede aspect: het vermogen van het brein om de geluiden te analyseren, de zogenaamde akoes tische anaiysator. Bij de hoge ge luidsdichtheden waar de moderne mens in leeft, wordt zowel het zintuig als dit deel van het brein, overlaten met energie. Als ik thuis post krijg, en de reclame zit in dezelfde enveloppen als de normale post, dan mobt ik me rotzoeken en dan word ik kwaad. En met het brein is dit erger, want dit moet wel de infor matie verwerken die het krijgt. Ik hoef die reclame niet te lezen. Het brein echter kan de kraan niet dichtdraaien. Het lawaai waarin wij leven is in strijd met het grondbeginsel van onze zintuigen. Want voor onze zintuigen geldt, zo lang er een prikkel is, zijn we daar voor honderd procent' aan on derhevig". „Maar nu gaat het verder. Hoe komt het dat de mens zich hier niet tegen verzet? Hoe zou het komen dat vele mensen werken en leven onder een bijna vanzeifspre- kende overbelasting van de ziatui--. gbn? Zou hierop hetzelfde ant woord van toepassing zijn als op êen onstilbare honger, dus eên hon ger naar informatie. Zou ons brein kunnen zoeken naar een verzade- ging met informatie?". De mens pleegt prostitutie met zijn eigen lichaam. Joosting over koolmonoxide: „In ons bloed zit habmoglobine, een stof die de zuurstof moet transporteren. Hae- moglobine heeft een 200 maal zo ruime affiniteit voor koolmonoxide als voor zuurstof. En wat is nu zuurstof? Zuurstof is aartsvijand nummer 1 van het leven, in principe van alle materie. Want zuurstof wenst zich te verbinden met een andere materie tot een oxide. Het lichaam heeft nu een perfect systefem ontworpen om handig die gevaarlijke zuurstof te vangen, ge lijk een indiaan met een lasso zwaait. Het lichaam vangt de zuur- sttof in complexe verbindingen, waardoor het zich niet meer ten volle kan ontplooien. Net als ver standige ouders een lastige jongen heel gobd hebben opgevangen. Ons lichaam heeft tot nu toe geleefd in een atmosfeer met weinig koolmo- noxyde. Het hoefde daarom geen onderscheid te maken tussen zuur stof en koolmonoxyde die zo veel op elkaar lijken. Er is nooit voor het lichaam aanleiding geweest om koolmonoxyde te zien als een' aartsvijand. Wij gaan nu, bijvoor beeld door roken, uitlaatgassen en zo, ons lichaam bedriegen. En dit gemeen, net als het gemeen is om een lieve debiel op de hak te nemen dife, zonder daarom steeds gevraagd te moeten worden, de onplezierige werkjes voor ons op knapt. Vroeger dacht men dat klachten pas optraden bij een verzadiging van 10 procent koolmonoxide in de haemoglobine. Nu is het onderzoek er niet mefer op gericht op triviale klachten als hoofdpijn, duizelig heid enzovoort, maar houdt men zich bezig met gehaltes die lager liggen en waarbij men zoekt naar geringe veranderingen in het func tioneren van het brein. Met name de waakzaamheid en snelheid en juistheid van het brein gaan achter uit met koolmonoxide of een an der gas. Zeg, dat iemand vroeger 10 beslissingen maakte en nu maar 8. Bij 5 pet. koolmonoxyde in de haemoglobine is al sprake van een vermindering van de brein-capaci teiten. Rokers hebben een percen tage tussen 2 en 10, en heel zware rokers komen nog hoger". Mens en milieu zijn niet meer met elkaar in evenwitht. Dr. Joos ting meent, dat de mens van nu zich bloot stelt aan onduldbare randvoorwaarden en dat zijn hele levenspatroon gericht is op vernie tiging van het leven zelf. „Leven is een uniek fenomeen in het heel al. De natuur streeft naar entropie, naar wanorde, naar chaos. Een voorbeeldje: op den duur wordt een zandberg vlak. Maar met het lever» is dit neb. andersom. Het is een dimensie ho ger. Het verzet zich tegen deze entropie, tegen dezte wanorde. Eerst, toen de aarde pas gevormd was, was er koolstof en methaan, een hoge druk en een hoge tempe ratuur. Onder deze omstandighe den' ontstonden gecompliceerde moleculen die op hun beurt na miljoenen jaren tot eiwitten en wteer veel later tot algen leidden. En uit de algen kwamen de dieren. En toen de mens. Steeds een stap verdér. Noem het evolutie, noem het fysiologische logica". Tot slot zegt dr. Joosting: „Er komen steeds meer mensen. Dfe denkkracht wordt groter. Het kan zijn, dat de mens op zijn beurt net als de sabeltandtijger zal uitster ven". (Van onze redactie buitenland) NEW DELHI Nu India de volksrepubliek van Bangla Desj heeft erkend is daarmee de door de Engelsen ontworpen verdeling van het subcontinent in twee staten ten einde gekomen. In Indiase ogen be staan er nu drie landen op bet subcontinent: India, met een bevolking van 560 miljoen, waarvan 85 pet. hindoe is en ongeveer 12 pet. moslem, ofte wel 60 miljoen; West-Pakistan, met een bevol king van 55 miljoen, bijna allemaal moslems; Bangla Desj, het voormalige Oost-Pakistan, dat een bevolking van 75 miljoen had, voornamelijk moslems, maar tot maart van dit jaar toch ook ongeveer negen mil joen hindoes. De hindoes zijn naar India ge vlucht nadat het leger van Pakistan zijn optreden in Oost-Pakistan was begonnen, dat geleid heeft tot. de huidige crisis Gedurende acht maanden heeft mevrouw Indira Gandhi, premier van India, steeds gezegd dat India de vluchtelingen niet kan blijven verzorgen omdat dit een te grote last zou zijn voor de toch al wanke le economie van het land Toen er geen politieke oplossing tot stand kwam in Pakistan is het leger van India tussenbeide geko men en is zaterdag Oost-Pakistan binnengevallen om een „onafhanke lijk land, Bangla Desj" tot stand te brengen dat de vluchtelingen terug zou nemen. Mevrouw Gandhi heeft toen zij de erkenning door India van Bangla Desj in het parlement bekendmaak te er uitdrukkelijk bijgezegd, dat de nieuwe republiek zich onmiddellijk zou inzetten „voor de terugkeer van zijn burgers, die tijdelijk in India een onderkomen habben gevon den". Bangla Desj (Bengaalse Natie) kwam een jaar geleden al in zicht toen de Oostpakistaanse Awami-Li- ga van Sjeik Moedjiboer Rachman bij de verkiezingen voor het natio nale parlement 167 van de 169 „oos telijke" zetels veroverde, en daar mee de absolute meerderheid ver wierf. President Jachja Khan, de Westpakistaanse generaal die in 1969 Ajoeb Khan tot aftreden had gedwongen, kon met sjeik Moedji boer geen overeenstemming berei ken over een nieuwe grondwet. De sjeik wilde deze baseren op zijn program van zes punten, dat Oost-Pakistan vrijwel volledig auto noom zou maken en de centrale regering alleen de zorg voor defen sie en buitenlandse zaken liet. Na toenemende conflicten begon het Pakistaanse leger op 25 maart een grootscheeps offensief tegen de afscheidingsbeweging. Er ontwikkel de zich een bloedige strijd waarin de partijen elkaar van gruwelijke slachtingen beschuldigden. De Ben gaalse „vrijheidsstrijders" moesten in de steden wijken voor de militai re overmacht maar bleven volgens hun zeggen grote delen van het platteland beheersen. Sjeik Moedjiboer, die de 75 mil joen inwoners van Oost-Pakistan al bij het begin van de militaire opera tie had verklaard tot „burgers van het soevereine, onafhankelijke Bangla Desj", werd gearresteerd en naar West-Pakistan overgebracht waar hij momenteel achter gesloten deuren wordt berecht wegens ver raad. De Awami-liga werd buiten de wet gesteld. Op 10 april vormden de Bengaalse nationalisten ergens in Oost-Pakis tan een regering van Bangla Desj, waarna een week later formeel de „democratische soevereine republiek Bangla Desj" werd geproclameerd. Syed Nazroel Islam werd waarne mend president (optredend namens de tot president benoemde sjeik Moedjib) en Tajoeddin Achmed pre mier. De regering stelde twee hoofdkwartieren in een in Calcut ta en een op een onbekende plaats in Oost-Pakistan, aangeduid als „Moedjibnagar". Zij vesfigde vertegenwoordigingen in het buitenland, o.a. in Washington en Londen, en stuurde afgezanten uit over de hele wereld. Een groot aantal Pakistaanse diplomaten en andere buitenslands verblijvende functionarissen nu geraamd op circa 130, onder wie verscheidene ambassadeurs liep over naar de Bangla-Desjbeweging. De militaire afdeling van de af scheidingsbeweging is de Moekte Bahini (bevrijdingsmacht), die oor spronkelijk ongeveer 50.000 leden telde (onder wie veel Oostpakis taanse militairen) maar nu is uitge groeid tot 150.000 man. Men gelooft dat het Indiase leger de Moekte Bahini in grensgebieden bij de op leiding heeft geholpen en ook een beperkt aantal wapens heeft gele verd. In juni somde waarnemend presi dent Islam voor „Radio Vrij Benga len" vier voorwaarden op waaraan voldaan moest worden voordat er een politieke regeling kón komen. Deze voorwaarden behelsdén: vrijiar ting van sjeik Moedjiboer en de andere gevangen genomen Awami- vertegenwoordigers, terugtrekking van de Westpakistaanse militairen uit Oost-Pakistan, erkenning van de soevereiniteit van Bangla Desj en vergoeding van de schade, die gedu rende „tweeeneenhalve maand van barbaarse wreedheden" door de Westpakistaanse militairen was ver oorzaakt. India is het eerste land dat Bangla Desj heeft erkend. De Sow jet-Unie heeft' een vriendschapsverdrag met India maar de Russische premier Kosygin antwoordde zondag in De nemarken op vragen over de moge lijkheid van erkenning van Bangla Desj: „Die kwestie is in de Sow-iet Unie nog niet besproken". Bij de vertegenwoordiging van Bangla Desj in Calcutta speelde zich na de toespraak van premier Gandhi wilde vreugdetonelen af. De minis ter van buitenlandse zaken van Bangla Desj, Mosjtaq Achmed, be tuigde „innige dank aan regering en volk van India op dit mijlpaal- vormende moment in de geschiede nis". Functionarissen van Bangla Desj bereiden overwinningsfeesten voor in de „bevrijde gebieden" en de vluchtelingenkampen. Het heeft tussen Oost- en West- Pakistan, gescheiden door ruim 1600 km. Indiaas grondgebied, nooit ge boterd, Het dichtbevolkte oosten, evenals het westen overwegend mo hammedaans maar met een verschil lende taal en cultuur, weet zijn armoede hoofdzakelijk aan de grote zakenlui in het westen. Van de op brengst van de jute-industrie, een belangrijke deviezenbron, verdween een grote portie naar West-Pakistan. Het oosten vond ook dat het in de centrale bestuursorganen altijd on dervertegenwoordigd was geweest- De overstromingsramp van vorig jaar deed de verbittering nog toene men. De hulp uit West-Pakistan liet volgens plaatselijke leiders veel te wensen over. w- DEN HAAG (ANP) De zeven tien landen van de Raad van Europa hebben overeenstemming bereikt over de min of meer uniforme maat regelen, die beogen onbekwame au tomobilisten voor een bepaalde peri ode de rijbevoegdheid te ontzeggen. Overtredingen kunnen tot -uitdruk king worden gebracht in een pun- tensysteem:„Het vaststellen van een puntensysteem kan worden overwo gen als een middel om bestuurders, die zich herhaaldelijk aan overtre dingen schuldig maken, te identifi ceren", aldus een door het minis- terscomite aangenomen resolutie. Doorrijden na ben aanrijding wordt bestraft met 4 punten, even als rijden onder invloed van alcohol of verdovende middelen of indien men vermoeid is, inhalen zonder voldoende zicht, keren op een auto snelweg en rijden zonder rijbewijs. Voor andere overtredingen worden drib en twee strafpunten uitgedeeld. Overschreiding van de maximum snelheid met meer dan 30 km.-u betekent drie strafpunten, met 15 tot 30 km.u twee staïpunten. Bij vijf strafpunten wordt een waarschu wing gegeven, bij acht wordt een onderzoek ingesteld naar de rijbe- kwaamheid, en bij tibn wordt in het algemeen de rijbevoegdheid ontzegd. Weigering zich te laten onderzoeken op alcoholgebruik zou met drie pa ten moeten worden bestraft, evbnals het niet houden aan de voorrangsre- (ADVERTENTIE) uw eigen inzetbureau voor tijdelijke kantoorkrachten sinds 1947 Joris Helleputtestraat 15 Breda Tel. 01600-48516 (Van onze onderwljsredacteur) EINDHOVEN De Technische Hogeschool Eindhoven begint 18 de cember aan de universitaire leer gang over ontwikkelingsproblema tiek. Iii negen bijeenkomsten gaan deskundigen in op de technische hulpverlening aan de ontwikkelings landen. Iedere belangstellende kan de leergang volgen. De bijeenkomsten worden op zaterdag gehouden. Men kan insdhrjven via de Nuffic (de Nederlandse Universitaire stichting voor internationale samenwerking), Molenstraat 27, Den Haag, of bureau Buitenland, Technische Hogeschool Eindhoven, Postbus 513, Eindhoven. gels, overtreding van de bepalingen voor voetgangers-oversteekplaatsen, van regels voor inhalen, door rood licht rijden of met slechte verlich ting, ben ondeugdelijke stuurinrich ting en ondeugdelijke remmen ril den.. Twee strafpunten worden op gelegd voor rijden met slechte ban den of met een lading die gevaar oplevert. Andere overtredingen wor den in het algemeen met een of twee strafpunten gehonoreerd. Bij „Veilig Verkeer Nederland' staat men zeer positief tegenover het strafpuntensysteem. Volgens de heer F. van Paasschen van VVN wordt dit systeem in Australië en Canada al lang toegepast en zijn dé ervaringen gunstig: „De weggebrui ker weet precies wat hij bij bepaalde verkeersovertredingen op het spel zet. Dat werkt zeer preventief. Eén automobilist die bijvoorbeeld twee keer is betrapt op alcoholgebruik weet tevoren dat hij de derde keer definitief hangt. Bovendien kan men volgens de VVN met dit systeem administratief snbller werken daar de bepaling van de strafmaat veel eenvoudiger wordt. De heer Van Paasschen vraagt zich overigens af of deze methoden in Nederland kan worden toegepast gezien het tekort aan politiepersoneel. Het systeem kan namelijk alleen goed functione ren bij een zeer intensieve politie controle", zo zei hij. (Van onze correspondent) ROME De zgn. goede-ze- de-brigade van de Romeinse po litie heeft in de buurt van het Statione Termini een inval ge daan in een bordeel, dat een wereldprimeur heeft gevestigd door het komen en gaan te re gelen door middel van een ver keerslicht achter het venster. Sprong het op groen, dan mocht de eerste van de rij klanten die aan de rechterkant van de straat in hun auto's zaten te wachten, uitstappen. Zodra hij binnen was, ging het rode licht aan om te zeggen: er kan nie mand worden toegelaten. Ver liet een cliënt het huis, dan kwam weer een groene licht en was de eerste van de rij aan de linkerzijde aan de beurt. En zo vervolgens. De agenten, ontboden door de bewoners van de straat, die ra deloos waren geworden door verkeersopstoppingen, zijn bin nengetreden zonder zich iets van het rode licht aan te trek ken en hebben 8 prostituees, evenveel klanten alsmede de 60-jarige uitbaatster, die in ze kere zin het slachtoffer is ge worden van haar eigen organi satietalent, gearresteerd. Zij is een oude bekende van de poli tie: begin 1956 heeft zij, zonder rijbewijs een -vagen besturend, een kind doodgereden en drie personen gewond. Brieven »ooi aeze ruoriek moeten met vol ledige naam en adres worden ondertekend. Bij publicatie zullen deze vermeld worden. Slecht» bij hoge uitzondering zal van deze regel wor- don afgeweken. Naam en adres zijn dan bij^ «Je redactie bekend. Publicatie van brieven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen een» 1» met in- Houd, c.q. strekking. Wij naderen het kerstfeest. Het feest voor mensen die van goedé wille zijn. Toch moet er in de we. reld veel veranderen om innerlijk in feeststemming te kunnen zijn. Dager lijks leest mén in de kranten van ovtervallen, doodslag, ongelukken door drugs en drank, enz. Het is droevig dat dit alles zoveel leed veroorzaakt in de gezinnen en in jonge mensenlevens. Men zegt dan. de tijd is nu éénmaal zo. Toch kan het anders, wanneter ieder voor zich daaraan meewerkt. Jammer genoeg is er veel onker kelijkheid, de godsdienstige sfeer verdwijnt hierdoor uit de gezinnen. En wat krijgt men ervoor in de plaats: Verdribt, gewetensnood en ongezelligheid. Veelal geeft men de kerk en de vernieuwingen de schuld, doch iedereen zal hegrijpen, dat men niet verder komt door de kerk de rug toe te keren. Het zijn soms kleinigheiden, waarovbr veel mensen tobben, piekeren en zich kwaad maken. Het schijnt altijd geen ongodsdienstigheid te zijn. Maar het kwaad woekert verder en slaat over op onze kinderen. Wam' neer wij nu met Kerstmis van goedq wille zijn, laat ons dan die innerlij-, ke vreugde voortzetten, het kart moeite en offervaardigheid kosten" maai- het wordt rijkelijk beloond; daardoor gaat men gelukkiger door het levbn en het geeft vreugde voor ons zelf en voor ons gezin. DONGEWIJK RICHARD, LéON VAN KLAVEREN (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Drie bestuursleden van de jeugdorganisatie van de Sov-. jet-Unie, waaronder een lid van hei* Centrale Comité, hebben maandag hij de Tilburgse Hogeschool infor» matie - uitgewisseld over het univer.- sitaire leven in hun land enïni Nederland. De heer N.P. Ryndïn,* tweede secretaris van de Russische ambassade in Den Haag, begeleidde de delegatie, die ook nog bezoekerf brengt aan de universiteit van Lei-, den en de universiteit van Gronin-' gen. Het gezelschap werd 's morgens* ontvangen door rector magnificus, prof. dr. C. F. Scheffer. Ze spraken» met hem en de heren Wester (bu-» reau buitenland) en Lieshout (studi um generale). Men kwam tot afspraak uitwisseling van studenten» te zullen bevorderen, 's Middags» volgde een gedachtenwisseling met^ bestuursleden van de studentenvere-J nigingen St.-Olof en Theseus. Dra» O. Kuschpeta van de hogeschool» trad «als tolk op. mi (ADVERTENTIES) FRED VAN DER VLUGT TESTTE DE MAZDA RX-2 IN ZIJN TV-PROGRAMMA "WERELD-OP-WIELEN". WIE GOED HEEFT GEKEKEN HEEFT NOG MAAR EEN HALVE PROEFRIT NODIG... (130 PK WANKELMOTOR*) Sedan f12.995.- Coupé f'13.395.- Paradepaardje uit de "stal" van Toyo Kogyo, Hiroshima, Japan. Naast de indrukwekkende en wereldveroverende serie personenauto's, uitgerust met zuigermotoren, heeft Mazda de grootste produktie ter wereld van automobielen met Wankelmotor* (reeds sinds 1961 bij Toyo Kogyo in ont wikkeling). Zo verlieten in 1970 alleen a! ruim 110.000 "Wankei"-Mazda's de fabrieken in Japan. Kenmerkende eigenschappen van deze RX-2 zijn: probleemloze, technisch perfecte motor, feile acceleratie, hoge topsnelheid (190 km/u), geruisloos rijcomfort. Eigenschappen, die U zelf moet ervaren in een proefrit bij een van onze dealers. 163 dealers in Nederland. Service door geheel Europa. 1300 v.a. f6.999.-616(1600 cc) V.a. f9.199.-» 1800 V.a. f 10.699.- R 100 (Wankelmotor) v.a. f 11.695.- Alle prijzen incl. BTW af Den Haag. -Licentie NSU-WANKEU »g mm m -Wfm m styled tor The Seventies AUTO PALACE - DE BINCKHORST N.V., TEL. 070-855100 tPOSTBUSM8, B1NCKH0RSTLAAN 312-322, DEN HAAG.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9