„ALS TV GOEDE BOER LIET HIJ DE PLANT ZLM UITGROEIEN ZLM schaart zich achter standpunt GS Reg Ralph Nader: Consumentenre volte GOED JAAR VOOR C.Y.V. ZEELAND BEGELEIDING VOOR RUST EN VERPLEEGHUIZEN Zeeuwse cultuur agenda voor laatste maand j „NIET ACHTERAF PRATEN OVER HERINDELING" I. SCHEELE ERELID ZLM DODE BIJ AANRIJDING IN BREDA NS te vroeg TWEEDE SCHIPHOL en VAN ONZE KINDEREN Bonny St. Claire eerste op songfestival Japan Benoeming waterschap VERANDEREN GEWELD Dinsdag 7 december 1971 (Van een onzer verslaggevers) SLUIS - AARDENBURG „IR kan alleen maar zeggen dat Sluis blij is dat het zelfstandig is geble ven, dat merk ik regelmatig bij onze inwoners", aldus burgemeester mr. H. van den Beid van Sluis naar aanleiding van een verklaring van burgemeester A. Schipper van Oost burg. Deze had tijdens de algemene be schouwingen in zijn gemeente ge zegd dat zijns inziens de herindeling in West-Zeeuwsch-Vlaanderen niet ver genoeg was gegaan. „Ook heb ik wel eens gemerkt dat men in Bres- kens niet helemaal tevreden is opge gaan te zijn door de herindeling, want wanneer je een gemeentebe stuur uit een plaats weghaalt, dan gaat de ziel er uit. Voor Sluis zou Zoiets de doodssteek betekenen", vervolgde de heer Van den Beid die zei liever gezien te hebben dat na de herindeling drie gelijkwaardige gemeenten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen waren ontstaan. Bezwaren wat betreft gemeen schappelijke regelingen zag de bur gemeester van Sluis niet. ..Wat je samen moet doen dient ook te ge beuren, maar je moet hierin niet te ver gaan. En wil een bepaalde ge meente iets wat zij belangrijk vindt en andere gemeenten doen daarin niet mee, wel dan moet men er zelf maar voor zorgen dat het er komt". Burgemeester M. van Berckel van Aardenburg zegt dat de herindeling nu eenmaal een feit is en „dan moet er achteraf niet meer over gepraat worden. Er zijn nu eenmaal drie gemeenten in West-Zeeuwsch Vlaanderen". IR. PRINS NAM AFSCHEID VAN ZLM De gaande (J. Prins) (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Door tot nu toe onbekende oorzaak heb ben gistermorgen alle stations klokken op het baanvak Boxtel- Breda - Bergen op Zoojn - Vlissingen precies acht minuten voorgelopen. Het euvel deed zich omstreeks tien uur voor en het heeft tot omstreeks één uur 's middags geduurd voor de Spoorwegen weer bij de tijd waren. Het mankement heeft, voor zover bekend, slechts eni ge tijdelijke schrikreacties op geleverd bij mensen, die dach ten hun trein gemist te heb ben. (Van een onzer verslaggevers) GOES Bij zijn afscheid als voorzitter van de Zeeuwse Landbouw- maatschappij (ZLM) is ir. J. Prins gisteren tijdens de algemene vergadering in Goes benoemd tot erelid van de Zeeuws-Westbrabantse Landbouw organisatie. De heer Prins, die directeur wordt van de afdeling akker- en weidebouw van de Cebeco, werd gisteren opgevolgd door de heer J. B. Becu. Het afscheid van de heer Prins werd ook bijgewoond door mr. J. van Aartsen, commissaris der koningin in Zeeland en mr. J. Schlingemann, lid van gedeputeerde staten. en de komende man (J. Becu Er was gisteren verdriet en vreug de in het Z.L.M.-kamp. Verdriet om het vertrek van ir. Prins, die niet alleen uit de Z.L.M. verdwijnt maar ook zijn functie als lid van provinci ale staten vaarwel zegt, en vreugde om de benoeming van de heer Becu als nieuwe Z.L.M.-voorzitter. De heer Becu is een erkend landbouw- expert. De waardering voor het geen jr. Prins gedurende elf jaar tijd vóór Jde Z.L.M. hééft gedaan, werd door alle sprekers onder streept. De heer Prins begon elf jaar geleden als sociaal-agrarisch voor lichter bij de Z.L.M., werd in 1965 benoemd tot secretaris en in 1966 tot voorzitter. „U hebt veel moeilijk werk verricht. U hebt dat op een charmante wijze gedaan en laat nu een gezonde landbouwmaatschappij achter", zei de heer Becu tegen zijn voorganger. De commissaris der koningin, mr. (Van een onzer verlaggevers) Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I.: Tijdelijk regen en temperaturen in het algemeen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 2; min.-temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; max.-temp.: van on geveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; max.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een. droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een ge heel droog etmaal: 40 procent. Konstanz 174 -2, Rheinfelden 174 -7, Straatsbrug 160 -1, Plittersdorf 294 -6, Maxau 346 -6, Plochingen onv„ Mannheim 165 -6, Steinbach 117 pl.2, Main-z 186 -7, Binigen 95 -3, Kaub 113 -5, Trier 251 -13, Koblenz 135 -5, Keulen 93 -11, Ruhrort 258 - 12, Lobith 887 -24, Pannendense kop 863 -25, Nijmegen 692 -21, IJsselkop 834 -34; Eefde IJssel 370 -12, Deven ter 256 -4, Monsin 5460 -18, Borgha ren 3870 -51, Belfeld 1092 -15, Gra ve beneden de sluis 501 onv.. Morgen, woensdag, 8 december: Bengen op Zoom 7.46 en 20.11, Hansweert 6.58 en 19.27, Terneuzen 6.24 en 18.53, Vlissingen 5.58 en 18.23, Wemeldinige 7.36 en 20.01. GOES Z. L. M. voorzitter ir J- Prins heeft gisteren tijdens de alge mene vergadering van deze Zeeuws Westbrabantse landbouwmaatschappij zich geschaard achter het standpunt van de Zeeuwse gedeputeerde staten dat West-Brabant en Goeree niet de beste plaatsen zijn voor de aanleg van de tweede nationale luchthaven. Geschiktere plaatsen hiervoor vond ir. Prins het gebied ten zuiden van van de lijn Breda-Tilburg en de Markerwaard. De ZLM-voorzitter was van oordeel -dat bij het kiezen Oan West-Brabant of Goeree de ruimtelijke en economische structu ren van deze gebieden zouden wor den aangepast. "Het komt ons voor dat men dan in het deltagebied van diverse walletjes tracht te eten. Men wil dan recreatiegebieden, landbouw gebieden, industriële groenpolen van Omvang, woongebieden en dan ook riog een nationale luchthaven" merkte ir Prins op. De heer Prins ging in op de dis cussie rond de plannen voor aanleg van het Baalhoekkanaal en het land van Saeftinge. De heer Prins was het niet eens met de door voorstanders van het behoud van een ongerept land van Saeftinge aangevoerde argumenten dat het gaat om een gebied, dat door de aanwezigheid van flora en fauna van uitzonderlijke betekenis is en dat door het ingrijpen van de mens in dit gebied veel verloren zal gaan. Ir, Prins voerde aan dat de stelling dat iedere moderne ingreep een verfies betekent, niet juist is. In verband met de problematiek rond de Leidingstraat noemde ir. Prins de haast waarmee de minister van verkeer en waterstaat, dr. W. Drees het wetsontwerp nog dit jaar door de kamer wil laten goedkeuren, onjuist. In zijn openingsrede ging de ZLM- voorzitter niet voorbij aan de actuele problemen. Een van die proble- men is het gevecht op de aard- appelmarkt, een gevecht, waarin de Nederlandse boeren in de nadelige positie verkeren dat in andere lan den (onder meer in Frankrijk) de overheid de boeren financieel steunt- "Zeker is dat zo snel mogelijk een E.E.G. kwaliteitsregeling ingevoerd moet worden, zodat er via deze be perkte marktordening meer greep op deze concurrentievervalsing komt", aldus ir. Prins. J. van Aartsen vond het opvallend dat ir. Prins zich altijd positief op stelde tegenover nieuwe ontwikke lingen binnen de provincie Zeeland. „Voor de heer Prins was het niet gemakkelijk een man als ir. M. Geuze op te volgen, maar hij heeft het voortreffelijk gedaan", aldus mr. Van Aartsen. Mr. F. Huber, burgemeester van Goes, zei het te betreuren dat er straks geen Z.L.M.-voorzitter en secretaris, meer in Goes wonen. Het antwoord van ir. Prins hierop was: ,Goes wordt een stad en wij moeten het van het platteland hebben". Ere-voorzitter ir. M. Geuze merkte op dat Zeeland met ingang van 1 januari twee belangrijke verliezen lijdt, namelijk door het vertrek van ir. Prins en door het opheffen van de veerdienst Hoedekenskerke Terneuzen. Ir. Geuze ging in op de problemen waarmee de Z.L.M. had te kampen tijdens de komst van ir. Prins. Hij merkte op dat de trots van toen, namelijk de akkerbouw, het zorgen kind van nu is. „De nieuwe voorzit ter is de juiste man op de juiste plaats. De heer Becu is namelijk akkerbouwexpert", aldus ir. Geu ze. Namens de Zeeuwse Landbouwor ganisaties zei de heer G. de Jager tot de scheidende Z.L.M.-voorzitter: „De plant Z.L.M. is onder uw hoede gegroeid. U hebt getoond een goede boer te zijn". Voor de heren ir. C. Knottnerus, voorzitter van diverse landbouworganisaties, en dr. ir. C. van Beekom, hoofd-ingènieur in het kader van de bedrijfsontwikkeling in de landbouw, was het vertrek van de heer Prins geen reden om afscheid te nemen. „De heer Prins krijgt een ander jasje maar blijft voor de landbouw werken", zei ir. Knottnerus. In zijn dankwoord wees ir. Prins erop dat de overheid onvol doende gehoor geeft aan de wensen van de land- en tuinbouwers". De betoging, die in Brussel werd ge houden,. moet voor de overheid een schande zijn", aldus ir. Prins. Ver der vond hij dat in de land- en tuinbouw de krachten nog meer ge bundeld moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) «.1 A tfi R 1 GOES De heer J. Scheele heeft gisteren tijdens de algemene verga dering van de Z.L.M. afscheid geno men als bestuurslid. In verband met zijn vele verdiensten voor de land bouworganisatie werd de heer Scheele benoemd tot erelid van de Z.L.M. De „Van Hobokenprijs 1971" werd gistermiddag uitgereikt aan de heer J. Kodde uit Biggeker- ke. Deze prijs is in 1968 door de Z.L.M. ingesteld om jonge agrariërs te stimuleren zich diepgaand met bepaalde land- en tuinbouwzaken bezig te houden. DEN HAAG' (ANP) Per '1 ja nuari 1972 is. benoemd tot gezwore ne van het waterschap Noord-Beve land: G. E. de Jonge te Wissenkerke en C. P. Zuijdweg te Kats. NIJMEGEN Aan de katholieke universiteit slaagde voor kandidaats Frans mej. E. de Kerf uit St.-Jan steen. AMSTERDAM Aan de vrije universiteit slaagde voor kandidaats scheikunde A. Vijilbrief uit Middel burg. 3L (Van onze redactie buitenland) NEW YORK —„Het gebruik van hexaclorofeen in zeep, tand pasta en deodorants blijft in ons land voorlopig vrij. De genees kundige inspectie zegt dat uit niets is gebleken dat de stof schadelijk is. In de Verenigde Staten is RALPH NADER een kruistocht tegen hexachlorofeen begonnen. Er zouden hersenbe schadigingen door ontstaan." Berichten als bovenstaand, waarin de naam van Ralph Nader en zijn organisatie worden ge noemd, zijn de laatste jaren met grote regelmaat in de pers ver schenen. Deze Amerikaanse ad vocaat heeft zich in enkele jaren opgeworpen als de grote voor vechter van de Amerikaase com- sument. VW, General Motors, de handel in tweedehands auto's, banken, departementen, chemi sche en kosmetische produkten en handelingen heeft uitgebracht. Die rapporten hebben één voor name eigenschap: de feiten zijn altijd juist. En daarom altijd zo "vervelend" voor de produkten (in de ruimste zin) in kwestie. Naders mannen (hij selecteert zeer streng, betaalt zeer weinig, maar heeft een grote toeloop van voornamelijk jonge advocaten van vaak conservatieve huize) gorden in de Amerikaanse pers "Naders Raiders" genoemd. Ze vallen dan ook meestal bliksem snel aan, doeltreffend en laten hun prooi pas los als ze alle feiten hebben verzameld. De jon ge advocaten maken deel uit van het establishment, maar gebrui ken daarbij de eigen mathode van het establishment om het "systeem" te veranderen. ver water. Nader denkt daarbij ook aan de burger die - als belastingbeta ler - lagere overheidsuitgaven' eist en lagere belastingen, maar als vader klaagt over de onderwijs- bezuinigingen, over het slechte openbare vervoer. Die weer wor den veroorzaakt door de kleinere belastinginkomsten... Wij moeten - zegt Nader - steeds dezelfde persoon zijn: Niet alleen de man zijn die de lucht kan vervuilen, maar ook de man die dat moet inademen. En daarbij moeten wij burgers, vooral "doen", niet stil zitten. Een producent aan de paal na gelen, die handelt tegen het be lang in van de comsument. Zijn eigen werknemers zouden dat moeten doen, want wij zijn aller eerst burgers - zegt Nader - en dan pas werknemer. Hij zegt ook dat we alle vakmanschap bij el kaar moeten zien te krijgen om het best mogelijke voor iedereen te bereiken in plaats van het allerbeste voor een paar man. Maar hoe gaat dat? Sluiten wij, burgers, consumenten, niet vaak de ogen voor wat we niet zouden willen zien? Spreken wij geen schande over de verhoogde crimi naliteit en het geweld? Maar we zwijgen over de duizenden doden op de wegen, veroorzaakt door de schuldige veronachtzaming van een chauffeur, een monteur, een autofabrikant. We sputteren maar wat over de vuile lucht, de zoute Rijn, onveilige auto's of etenswaar waarin gevaarlijke stoffen zitten. Ook dat verstaat Ralph Nader onder geweld (we liswaar "een meer sophisticated vorm"), waar we alleen maar naar kijken en dat we tegen ons laten, gebruiken, We moeten pro- En dat kan alleen - zegt Nader fessioneler worden! meent Raplh - als wij eerst onszelf (burgers) Nader, oog hebben voor het juis- verafi'deren. Hij' wijst erop dat te probleem, iedere normale burger uiteen Daartoe zouden en dat geldt aantal persoonlijkheden bestaat: ook 'zeker vpbr Nederland, alle echtgenoot (vrouiw), bdlastimgbe- actiegroepen, consumëntenorga- taler, consument, arbeider. Hun activiteiten en wensen kunnen zodanig met elkaar in botsing komen dat ze uiteindelijk met de ene hand weggooien wat ze met de andere hand hebben bereikt. Nader denkt daarbij aan de ar beider, die - omdat hij door zijn werk het milieu vervuilt - zijn eigen vijand wordt omdat er geen frisse lucht meer is of zui- nisaties, goedwillende weten schapsmensen hun krachten moe ten bundelen. Deze verrichten nu soms zeer goed werk, maar sa men zouden ze veel meer kunnen bereiken, krachtiger kunnen zijn. Maar de werkelijke verandering moet wel van "binnenuit" uit de mensen zelf komen. Ralph Nader noemt dit de "consumentenrevo lutie". (Van een onzer verslaggevers) GOES Net als de overkoepelende landelijke organisatie Coveco heeft ook de coöperatieve vee- aan- en verkoopvereniging „Zeeland" g.a. in 1970 goede resultaten geboekt. Dit blijkt uit het jaarverslag dat de leden van de c.v.v. „Zeeland" tijdens de vergadering, die woensdag 15 december in de „Prins van Oranje" te Goes wordt gehouden, ter goedkeuring krijgen voor gelegd. De tevredenheid over de resulta ten van 1970 houdt vooral verband met de prijzen, die vorig jaar veel beter waren dan in 1969. Ook kon den vorig jaar al de vruchten wor den geplukt van een effectievere werkwijze, waarmee men op basis van het 'onderzoek-Berenschot' is begonnen. Tijdens de vergadering van 15 december komt ook een bestuurs- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het werk van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland ondergaat een aantal belangrijke wjjzgiingen. Gisteren heeft het algemeen be stuur besloten voor elk van de te huizen die door de stichting wor den geëxploiteerd, zogenaamde begeleidingscommissies in het le ven te roepen. Deze commissie hebben een vrij eenvoudige reglement gekregen, waarnaar zij zich kunnen richten. De bedoeling is dat men ervaring met dit nieuwe fenomeen gaat op doen, zo verklaarde gisteren de voorzitter van de stichting, de heer A. 3. Kaland, en dat men komt tot een praktische verkleining van de afstand tussen het algemeen bestuur en de verschillende afzonderlijke in richtingen. De vergadering van het algemeen bestuur hield zich met nog een nieuw asptect bezig. Er zijn plannen om, als een soort vooruitgeschoven vestiging van Vijvervreugd te Mid delburg', een of meer woningen in de stad aan te kopen waar pupillen van Vijvervreugd, die een grote ma te van' zelfstandigheid hebben ont wikkeld, kunnen wonen. De verga- dfering had gisteren graag de nodige principebesluiten genomen, maar omdat nog niet bekend is hoe de financiering moet worden verwezen lijkt, besloot men eerst nadere in formatie in te winnen. Ook voor wat betreft de belangrijkste subsidiever schaffer, het rijk, is hetgeen men in Middelburg wil gaan doen betrekke lijk nieuw. De Stichting Verpleeg- en Rust huizen neemt van het jaar 1971 afscheid met een exploitatierekening die aan beide zijden een bedrag van ruim 21 miljoen gulden aangeeft. Ook het aantal verzorgden en mede werkenden is erg groot. Voor de komende jaren staan nog investerin gen ter waarde van tientalten mil joenen guldens op het programma. Gisteren keurde de vergadering trouwens diverse kredieten in totaal bijna vijftien miljoen gulden goed. „Ik noem deze bedragen ntet om daarmee te pronken, of om ons te verlustigen in grote getallen", zei voorzitter Kaland, „maar om ons allen nog eens op het hart te druk ken hoe groot onze gezamenlijke verantwoordelijkheid is". De vergadering wees de volgtende kredieten toe: 1) Zev enmiljoen gulden voor de bouw van 136 Woningen en een kindercrèche, behorend bü Ier Valcke. in Goes. De woningen zijn zowel voor personeel als voor be jaarden bestemd. De kindercrèche is nodig doordat het aantal gehuwde vrouwen dat in Ter Valcke werkt, gestadig toenetemt. Zo ontstond be hoefte aan een plaats waar de wer kende moeders hun kinderen tijde lijk kunnen onderbrengen. 2) Vier en een half miljoen voor de bouw van 92 woningen in Stro menwij k 2 voor bejaarden en perso neel van de nabij gelegen inrich ting. 3) Ruim twee miljoen voor aanpas sing en uitbreiding van Ten Anker te Tholen. 4) Een miljeten voor onder andere de bouw van een theehuis bij Vij vervreugd in Middelburg. Een markant feit uit Middelburg: Vijvervreugd is ingeschakeld als stageobject van de pedagogische fa culteit van de Leidse Universiteit. Ook vanuit Frankfurt is weten schappelijke belangstelling voor Vij vervreugd getoond. Tot geneesheer-directeur voor het huis in Terneuzen werd benoemd de heer R. Coster uit Naarden. Directri ce van het nieuwe bejaardencentrum te St. Maartensdijk werd zuster G. Koole uit Dirksland. De stichting krijgt ook een eigen geewtelijk ver zorger. Benoemd werd ds. L. J. Altena uit Zoutelande. verkiezing aan de orde. De heren G. de Jager en J. Lako, die als be stuurslid aan de beurt zijn om af te treden, stellen zich herkiesbaar. Een opvolger zal moeten worden gekozen voor bestuurslid W. de Vlieger, die wegens het bereiken van de statu tair gestelde leeftijdsgrens aftreedt. In verband met deze vacature wor den de heren D. Hannewijk uit Heinkenszand en J. de Vlieger uit Nieuwdorp door het bestuur kandi daat gesteld. Aan het eind van de vergadering houdt een directielid van de Coveco een inleiding over de gang van za ken binnen de Coveco en de huidige situatie op de vee- en vleesmarkt. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De in Tilburg woon achtige Amsterdamse zangeres Bon ny St. Claire heeft tijdens het „World Pop Songfestival" in Tolkio (waar zij als enige Nederlandse deelneemster uitkwam) de eerste prijs gewoonen in de categorie „out standing artist". Het liedje, „Planet of love" (geschreven door de Cana dees Sandford Alexander) viel eveneens in de prijzen. Genomen over het hele festival, dat vijf dagen duurde en waaraan 30 artiesten meewerkten, behaalde Bonny een derde klassering. 4 (Van een onzer verslaggevers) - TERNEUZEN/MIDDELBUR6 De feestdagen in de laatste- maand van het jaar hebben duide lijk hun stempel gedrukt op de kwantiteit van de Zeeuwse cultu rele agenda. Desalniettemin sprin gen er toch weer een paar pro gramma's uit. Ook in december behoeft Zeeland goed cabaret net te ontberen. Seth Gaaikema brengt zijn „Tien miljoen geboden" op 17 en 18 de cember in het Zuidlandtheater in Terneuzen en het nieuwste program ma van het Lurelei Cabaret wordt 11 december in Vlissingen in Bri tannia ten tonele gebracht. Middelburg kan op 13 december genieten van de bedelaarsopera van John Gay. Een opera die een beeld geeft van de Engelse onderweiteld, "niet van de gruwelijke tragische kant, maar hij toont ons de corrup- ten, de slimmen", zoals het pro gramma zegt. Met deze opera lever de Gay een parodie op het theater dn zijn dagen ten ging hij de onna» tuurlijkheid van Handels opera W lijf. Theater met een lach en een traan is te zien op 9 december in Terneu- zen en 13 december in Zierikzee. Dan presenteert zuidelijk toneel Globe het wereldsucces „De twee wezten". In de reeks koffieconcertera is nu Sas van Gent aan de beurt waar op zondag 19 december om 12 uur een concert begint door het ensemble Boismortier. Dit gezeb schap was eerder te horen o.m. m Sluis en Terneuzen. Axel: 16 dec. de Halle 20 uur; het Nederlands Kamerorkest met werked van Beethoven, Haydn en Ton te Leeuw. Goes: 13 dec. de Korenbeurs 20.i5 uur: Trenlte ans de dhamsoins, hei Franse chanson van 19371970, -l3l dec. de Prins van Oranje 20 uur» Rond de pootórkiel, aniteiidffinig, geïl lustreerd met film door publicist Jan P. Strijbos. Hulst: 10 de. Ptasaijeros (Houten- kwartier) 20 uur: Schotse en Ierse folksongs. Sint-Maartensdijk: Haestinge 20.30 uur - popgroep Brainbox. Middelburg: 8 december City The- ater 20 uur: film "getting straight" van Richard Rush, de Schakel 20 dec. 20 uur: tien jaar ervaring met- het beheer van natuurreservaten in het Veerse Meer, lezing door mr. T.' Lebret, de Beuk 1: dec. 20.30 uun "La Chinoise", film van Jean-Lue Godard, Schouwburg, 10 en 11 de-' cember 20 uur: "half in de boom", blijspel van Peter Ustinov door het Middelburgs dilettanten toneel, schouwburg 13 dec. 20 uur: "de bedelaarsopera", van John Gay dooi' het Nieuw Rotterdams Toneel, de Schakel, 15 december 20 uur "Wat Zeeland voor mij betekent", lezing door Hans Warren, J.M. 17 dec. 20.30 uur: jazzensemble Loek Dikker,, rijksarchief, van 20 dee. tot en met 19 februari "een verdronken stad- Reimerswaal", tentoonstelling, nieu we kerk 22 dec. 20 uur kerstconcert door Zeeuwse Koorschool met in strumentale begeleiding, stadhuis 26 dec. 20.30 uur "quadro hotteterre" kerstconcert bij kaarslicht, Zilveren Schor (Arnemuiden) van 27 dec. tot" en met 30 dec. workshop, 1 jan. 1972 schouwburg 14 uur: inclusief concert, Middeleeuwse muziek, Pacb Pena met flamenco puro, ensemble, Wannes van der Velde, piano. Oostburg: 13 dec. Ledelthteater 20 uur: concert door het Limburgs Symphonie Orkest met werken van Rossini, Rachmaninoff, Smetana, Bartok en Gershwin. Sas van Gent: De Speye, 12 uur 19 dec.: koffieconcert. Terneuzen: Zuidlandtheater 20. uur: "de twee wezen", door zuide lijk toneel Globe, Luxor Theater, 20 uur 16 diec.: persona, film van Ing- mar Bergman, Zuidland Theater, 17 en 18 dec. "tien miljoen geboden", theatershow van Seth Gaaikema, Zuidland Theater 29 dec. 20 uur: Elly Nieman en Rikkert Zuider- veld. Vlissingen: Britannia 20 uur 11 dec. "moteder er komt een bevol kingsexplosie. Ja kind, dat zal me een klap geven". Nieuw programma van het Lurelei Cabaret, (Van een onzer verslaggevers) BREDA Na een aanrijding op het kruispunt Ettensebaan - Zuilen straat is de 65-jarige heer M. Buik- mans gisteren rond de middag over leden in het Ingatiusziekenhuis. Op zijn fiets verleende hij, ko-, mende uit de Zuilenstraat, geen voorrang aan automobilist P. De heer Bulkmans was kruidenier en voonde in de Zuilenstraat. Hij is het dertigste verkeersslachtoffer At jaar in Breda.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3