MARIE CECILE MOERDIJK MAAKT ZICH KWAAD: Van Z.-Vlaamse l.p. blijft teveel aan strijkstok hangen libeile, Huize Eekenstein wordt officiëel geopend B en w onderzoeken behoefte culturele- en jeugdaccommodatie VOORBEREID ZIJN OP WERKLOOSHEID Reacties van winkeliers Burgemeester Schipper: stad streek Medewerkers Koewacht Nieuw-Namen IJzendijke Oostburg Hulst Sluis Sas van Gent Wolphaartsdijk 'n rode Bordeau- wijrt ST. EMILION '69 5,25 per fles VAN DER HEIJDEN RAAD OOSTBURG VERGADERT Flinke schade bij botsing Auto's vernield Lamswaarde Vlissingen Breskens Dimdag 7 december 1971 5 Aan de inhoud van de Zeeuwsch-VIaamse langspeel plaat werkten mee Marie Cecile Moerdijk, het Hulster Gemengd Koor o.l.v. Jo Ivens, de gitarist Benny Ludemann, de pianist Carlos Moerdijk, de Terneuze- naar J. de Vries met een Zeeuwsch-VIaamse vertelling, dorpsomroeper de Martelaere uit IJzendijke, het Zeeuwsch- VIaamse kinderkoor o.l.v. broe der Leander uit Hulst, de orga nist Jo Ivens en het Zuiddorps Kinderkoor en de beiaardierster van Hulst en Axel, mevrouw J. Moerdijk. .SCHIFTINGEN Aan een schie ting bij J. de Guchteneire hebben 47 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: hoogvogel, Fr. de Block. Eerste zijvogel: R. Saman, Tweede zijvogel: P. Martens. Meeste vogels, Th. Mervis. Allen komen uit Koe wacht- Aan een schieting in café de Oude Molen namen 37 schutters deel. De uitslag hiervan is: hoogvogel M. de Letter. Eerste zijvogel, Ch. Ongenae, beiden uit Koewacht. Tweede zijvo gel E. Cronenburg, Zuiddorpe, Mees te. kleine vogels A. de Block uit Koewacht, vier stuks. Aan de kalkoenschieting in café Safari namen 73 schutters deel, De hoogvogel werd geschoten door A. Martinet, de eerste zijvogel door G. van Gaethem en de tweede zijvogel nam Th. Rientjes voor zijn reke ning, die tevens de meeste kleine vogels in de wacht sleepte. Alle wmnendé schutters komen üit Koe wacht. ^OGELTENTOONSELLING De uitslag van de in Nieuw-Namen gehouden vogeltentoonstelling luidt als, volgt: kampioen ek, G. v.d. Heij den 90 punten; kampioen ok, A. Vermeiren 89; kamp. bastaarden, W. Goossens 89; kamp. derby, H. Serie 88; kamp. kleine tropen. M. Onghe- na 90; kamp. grote tropen plus par kieten, E. Jaspers 89; kamp. stam 4, H. Serie 349. Uitslag wisselbeker 19691970 197J: 1 W. Goossens 1329; 2. M. Onghena 1327: 3, H. Serie 1319; 4. R. Weemaes 1309 5. A. Vermeiren 881. Schietingen In het Hofzieht Theater te IJzendijke is in db maand november een 5-tal clubwed strijden gehouden met een gemid delde deelname van 25 schutters per wedstrijd. Vrijdagavond vond de laatste van de serife plaats welke een zeer span nende strijd is geworden. De eind uitslag is als volgt: E. Buijze IJ zendijke 15 pnt., A Ivens Sluis 14 pnt., C Neijssen IJzendijke 11 pnt., G. Doens IJzendijke 11 pnt., N. Ivens-Zegers IJzendijke 10 pnt., L. Groosman IJzendijke 10 pnt., M. Boerman IJzendijke 9 pnt., J. Wijf fels Biervliet 8 pnt., H. v. <f. Hemel Btervliet 7 pnt., A Mussche IJzen dijke 7 pnt. Schieting Door de handboog- schietveteniging Willem Teil te IJ zendijke is een bekerschieting op de liggende wip gehouden. De meeste vogels werden door E. Ivens uit Sluiskil neergehaald waarmede hii in het bezit kwam van de beker Schieting In het Hofzieht Thea ter is de maandelijkse handbnog- schietwedstrijd gehouden. Op deze wedstrijd was ook St. Nicolaas aan wezig, die met zijn Pieten de wed strijd opende. Voor iedere deelnemer was er een surprise. In totaal waren er 71 schutters met 17 pelotons, De hoogvogel werd geschoten door A. Meitrvelde van Dennebosch uit Eekloo R. v. AcK<>r van het Sporthuis uit Waarschoo* schoot 2 zij vogels terwijl de extra prijs ging naar M. Boerman van Hofzieht uit IJzendijke, De meeste vogels werden geschoten door R, y, Vooren van de Gouden Leeuw uit Watervliet, J. la Caize van het Scheepje uit Kaprijke en E. Gijssels van Hofzieht uit Oostburg. KVP-vergadering De Staten- kring Sluis van de KVP houdt vana vond (dinsdag) om half acht in hotel Mabesone te Oostburg een ver gadering. Tijdens deze bijeenkomst zal een Statenkringsecretaris moeten worden gekozen en zal een briel van de kring Middelburg der KVF worden bbsproken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/ZEIST De uit Zeeuwsch-Vlaanderen (Zuiddorpe) geboortige zangeres Marie Cecile Moerdijk is bitter gestemd over het feit, dat volgens haar teveel mensen een slaatje willen slaan uit de eerste, puur Zeeuwsch-VIaamse langspeelplaat „Zeeuwsch-Vlaanderen speelt, zingt en vertelt". Zoals bekend zal het eerste exemplaar op het zaterdag a s. in het Terneuzense Zuidlandtheater te houden volkszang festival aan burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen worden aan geboden, Met het uitgeven van de l.p. wordt een tweeledig doel nage streefd: meer bekendheid geven aan de folklore van Zeeuwsch-Vlaan deren en met de netto-opbrengst steun te verlenen aan het geestelijk gehandicapte kind in Zeeuwsch-Vlaanderen Marie Cecile Moerdijk is de voor naamste promotor van de l.p. Zij benaderde de verschillende mede werkenden, legde contacten met uit voerende musici en interesseerde een studio en grammofoonplaten maatschappij voor de opname en uitgifte van de langspeelplaat. „Zelf heb ik van alle^rechten die uit het in de handel brengen van de plaat voortvloeien afgezien, gelet op het sociale doel van de l.p. Ik wilde dat alle medewerkenden aan de paat dat deden, des te groter is het bedrag dat overblijft voor het geestelijk fehandicapt kind", zegt Marie Cecile [oerdijk. Bepaald boos maakt de zangeres zich over de winstmarge die is toe gezegd aan de winkeliers die de Zeeuwsch-VIaamse l.p. gaan verko pen. „Ik vind het een ontzettend schandaal dat er voor de winkelier op elke plaat een winst van f 2,20 zit, terwijl de vastgestelde verkoops prijs tien gulden bedraagt. En dan te bedenken dat het laten maken van de plaat f 25.000,- kost. Wat zou het geweldig zijn wanneer de win keliers, gezien het mooie doel van de netto-opbrengst, zouden afzien van hun winst bij de verkoop van de plaat", Mevrouw Moerdijk had aanvanke lijk ook het plan om de grammo foonplaat te laten vergezellen van een. beschrijving van een <?ude for- tenroute in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit voornemen leed schipbreuk op ■de vólgens haair te hoge drukkos ten. Bijzonder teleurgesteld is Marie Cecile Moerdijk verder over de ge ringe belangstelling van de Terneu zense scholen voor het volkszangfes tival van zaterdag a.s., dat georgani seerd door de junior kamer Zeeuwsch-Vlaanderen. onder auspi ciën staat van de Nederlandse Vere niging voor de Volkszang. „Van de 46 scholen had ik toch tenminste rond duizend jongens en meisjes verwacht. Er komen slechts 120. Nu weet ik wel dat veel onderwijzers het niet leuk vinden hun vrije za terdag te moeten opofferen, maar moet dat nu op deze manier gede monstreerd worden?" Vol lof is mevrouw Moerdijk voor de medewerking die zij heeft onder vonden van burgemeester Aschoff. „Hij was vanaf het begin enthousi ast over de opzet en doelstelling van de l.p. en zegde alle medewerking SCHIETING - In café W. Biommaert te Hulst werd een prijsschieting ge houden op de liggende wip, waaraan 40 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De meest succesvolle schutter was E. Boussen uit St, Jansteen, die er in slaagde een hoogvogel en twee zijvogels af te schieten. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd gescho ten door V. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel door L. van de Velde te St. Jansteen, de tweede zijvogel was voor J. Cocqheyt te Absdale. De meeste kleine vogels, 4 stuks, wer den geschoten door L. Prenen te Hulst. Wip 2: de hoogvogel, eerste en tweede zijvogel waren voor E. Bous sen te St. Jansteen. De meeste klei ne vogels, 3 stuks, werden geschoten door J. Blommaert te Hulst en J. Cocqheyt te Absdale. KAARTEN De kaartclub St.- Cecilia hield een competitiekaarting. Er namen 26 kaarters deel. De uit slag is 1. G. van Vooren 60; 2. J. Sjphauwaert 60; 3. G. Kaijser 6 0. van het gemeentebestuur van Ter- neuzen toe"- Ondanks haar teleurstellende er varingen rond de l.p. „Zeeuwsch- Vlaanderen zingt, speelt en vertelt" zegt Marie Cecile Moerdijk dat haar verwachtingen met betrekking tot h,et komende volkszangfestival in het Zuidlandtheater hoog gespannen zijn". Dat heb ik nu eenmaal altijd als ik me erg voor een bepaalde zaak heb ingespannen. Dan denk ik maar liever niet aan ontgoochelingen als destijds het festival in Hulst. Dat was ronduit een debacle voor Zeeuwsch-Vlaanderen". De NOS zal zaterdag van het .volkszangfestival een reportage maken die in /het programma „Van gewest tot gewest" zal worden uitgezonden. Bq navraag in twee grote pla tenzaken in Zeeuwsch-Vlaande ren bleek dat de winkeliers niet is gevraagd de plaat in de handel te nemen. De firma Koster-Dey uit Terneuzen deelde ons mee dat men de firma niet verzocht heeft de plaat te verkopen. „Voor zover wij weten wordt de plaat ook riïet in andere zaken in Terneuzen ver kocht. W\j hebben wel gehoord dat de plaat op het stadhuis ver kocht zal worden". Mevrouw Nee- lcmans die een phonobar in Hulst beheert, zei ons: „Als men gewild had dat wij de plaat zouden ver kopen had men ons heslist al be naderd". Verkiezing In een in café-res taurant „De Korenbeurs" gehouden algemene ledenvergadering van de Sluisse Middenstandsvereniging werd de heer W. Mesuere, tot nu toe vice-voorzitter van deze vereniging, tot voorzitter gekozen. Hij neemt de plaats in van A. J. Verwilst, die enige maanden geleden ontslag als bestuurslid heeft genomen. Tijdens de komende kerst- en nieuwjaarsperiode zullen de voor naamste winkelstraten in Sluis weer van een stemmige feestverlichting worden voorzien, aldus werd beslo ten. Op diverse plaatsen zullen grote kerstbomen worden geplaatst. Discobal De Stichting Sasse Carnaval houdt in samenwerking met de Belgische clandestiene om roepvereniging Radio Spaak een dis cobal in zaal-Planetarium op zater dag elf december. De disc-jockey Billy J. Fats zal vanaf acht uur bekende platen draaien. „Cabamime". Op uitnodiging van de „Stichting ons dorpshuis" verzorgt de werkgroep „Cabamime" uit Amsterdam vrijdagavond 10 de cember een amusementsavond in het dorpshuis te Wolphaartsdijk. Tijdens deze avond kan men kennismaken met diverse vormen van hedendaags toneel. Aan deze avond werken on der andere mee: Gborge Groot, Rien Kroon, Frank Sanders, Will Spoor en Ivo de Wijs, Marie-Cecile Moerdijk, op. de bres voor liet gehandicapte kind. (ADVERTENTIE) Appelation contrólé Du Comte de Monsignac. 'n Harmonisch volle zachte rode wijn. 't Adeldom der BORDEAUX-WIJNEN Met 12 flessen 4,95 per fles. Gentsestraat 2 HULST (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De eerstvolgende raadsvergadering van Oostburg is in tegenstelling tot eerdere berichten op vrijdag 17 december. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Op de kruising Tivoll bij IJzendijke kwamen twee personenauto's met 'elkaar in botsing doordat de Beilg C. uit Somergem geen voorrang verleende aan me vrouw S. van de H. uit Vlissingen met haar personenauto. De hefer S. liep hierbij een gebroken arm op en mevrouw S. een< hoofdwond. Dokter Van der Pas uit IJzendijke verleen de eerste hulp. Beide auto's litpen aanzienlijke schade op. J-,'. 7 (Van onze correspondent) BRESKENS Op het parkeerter rein van de Pronvinciale Boot te Breskens hebben twee geparkeerde auto's vernielingen opgelopen. Er waren o.a. elektrische draden afge knipt, waterslangen doorgesneden, antennes afgerukt en ruitenwissers vernield. Dit alles moet gebeurd zijn in de nacht van zondag op maandag. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Van de daders ontbreekt elk spoor (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Begin 1972 zal tie gemeente Terneuzen beginnen met het samenstellen van een beleidsnota voor b. en w. over de behoefte aan jeugd- en culturele accommodaties. In eerste instantie zal eén inventarisatie plaats hebben van de bestaande accommodaties, met daaraan gekoppeld een kwali teitsonderzoek. Voorts zal getracht worden tot een behoeftepeiling te komen. Dit alles met inschakeling van de in deze sector werkzame instanties. Zowel van kerkelijke als van particuliere zijde zal gebruik gemaakt worden van het basismateriaal dat verwerkt is in de onderwijsnota en in die van de speel- gelegcnheden. Dit delen burgemeester en- wet houders mee in hun voorlopig ver slag en memorie van antwoord naai aanleiding van het afdelingsonder- zoek van de gemeentebegroting 1972. B. en w. spreken in verband met een vraag over de samenwerking tus sen de gemeentebesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen als hun oor deel uit dat zij geen voorstander zijn van een verdergaande gemeentelijke herindeling in Zeeuwsch-Vlaanderen. B. en w. vinden het nog te vroeg, om daarover een definitieve uitspraak te doen. B. en w. antwoorden dat op vragen over de Terneuzense muziekschool dat reeds geruime tijd besprekingen worden gevoerd tussen de besturen van beide muziekschol'en^over een mogelijk samengaan. B. en w. stellen, zich, met het bestuur van de Terneu zense muziekschool op het standpunt, dat niet zo maar de zelfstandigheid van deze school moet worden opgehe ven, waar hier toch sprake is van een goede voorziening voor Terneu zen. „Het provinciaal bestuur is van mening dat eerst na het samengaan SCHIETING Aan de wildschie- ting gehouden door de sociëteit "De Vrede" hebben 24 schutters deelge nomen. De uitslag is als volgt: Wip 1: hoge vogel: C- Bogaert, Lamswaarde. Eerste zijvogel, J. Bis schop, Hoofken-sdijk. Tweede zijvo gel, P. Stevens, St. Jansteen. Groot ste aantal kleine vpgels, vijf stuks, P. Schelfhout, Lamswaarde Wip 2: hoge vogel, B. de Schep per, Lamswaarde Eerste zijvogel, G. Mangnus, Boschkapelle. Tweede zij - vogel, G. van Driessche, Lamswaar de. Grootste aantal kleine vogels, vier stuks, J. Hulshout, Lamswaar de. van beide muziekscholen sprake kan zijn van subsidiëring van de Tenneu- zenae Muziekschool", aldus b. en w. Schieting De handboogvereni ging „Eendracht" gaf een schieting op de liggende wippen. Door de dichte mist was de opkomst niet groot. 31 schutters van negen vere nigingen betwistten elkander de 25 te winnen poularden. Uitslag van de eerste wip, hoofdvogel: P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande. Ie zijvogel: C. Remijn van Spes-Nostra uit- Ovezande: 2e zij vogel: J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen; le bovenkal: A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande; 2e bo venkal: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; le onderkal: P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ove zande; 2e onderkal: G. Bracke van Spes-Nostra uit Ovezande. le klep: J. Joosse van Juliana uit Oudelande; 2e klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 3e klap: P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ove zande. De vliegende vogelprijs was voor H. Koens van Spbs-Nostra uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip. De beide hoofdvogels werden geschoten door C. D. Raas van Voor uitgang uit Kwadendamme. le zijvo gel: J. M. v, Antwerpen van Een dracht uit Vlissingen; 2e zijvogel: J. Joosse van Juliana uit Oudelande; 3e zijvogbl: C. D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme. 4e zijvo gel: A. Dekker van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; le kal: B. Knuist van Juliana uit Oudelande: 2e kal: A. de Jonge - Rijk van Willem-Teil uit Ovezande; 3e kal: J. M. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen; 4e kal: H. Kotms van Spes-Nostra uit Ovezande; meeste kleine vogels: A. Meeusen van Spes- Nostra uit Ovezande, zeven vo gels. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Wij hopen echt dat het niet nodig is, maar mocht de werkloosheid toeslaan in west-Zeeuwsch-Vlaanderen dan hebben wij ver schillende direct uitvoerbare plannen liggen, die in het kader van de aan vullende civiele werken uitgevoerd zouden kunnen worden". (ADVERTENTIE) Twee vrouwen, één in haar levensavond; de andere jong en wil iets voor de ouderen doen. Al is het maar door wat gezelligheid te brengen en aandacht te geven. Zij vindt dat dit haar leven verrijkt Libeile verrijkt het leven van iedere vrouw door de enorme veelzijdigheid van de onderwerpen. In Libeile o.a.: Een slecht kerstrapport hoeft geen ramp te zijn. Een interview met bekende Nederlanders die, al hoewel zij geen beste leerlingen waren, het helemaal maakten. Onze dochter was blanke slavin in België. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Drs. T. M. Kips van de onderafdeling maat schappelijke integratie gehandicap ten van het ministerie van CRM, zal vrijdag 17 december de officiële opening verrichten van het dagver blijf voor geestelijk gehandicapten. „Huize Eekenstein in St.-Jansteen. Het dagverblijf bestaat sinds ander half jaar en wordt momenteel De- zocht door dertien geestelijk gehan dicapten uit Oost-Zeeuwsch-Vjaan- deren. Het verblijf staat onder beheer van de stichting dagverblijven Zee land. Het is er indertijd gekomeu op initiatief van de sociaal-pedagogi sche dienst in Hulst, in samenwer king met de Vereniging voor hot Zorgenkind. Aan de stichting is een inventarisatie vooraf gegaan, omdat men van mening was, dat het dag verblijf er moest komen als er in derdaad voldoende gegadigden voor bleken te zijn. Of om met de woor den van een van de mensen achter de schermen van dé sociale dienst te spreken: „Het dagverblijf moest er komen voor de mensen en niet om gekeerd". Het Steense dagverblijf is bedoeld voor gehandicapten, din minder geschikt zijn om te werken, maar zich toch kunnen handhaven in het oude milieu. De „therapie" in het dagverblijf is bedoeld als een soort stimulans om die handhaving te bevorderen. „Je zou kunnen zeg gen dat er elke dag een programma wordt afgewerkt, als je dat „pro gramma" erg ruim wilt zien", aldus een woordvoerder van de sociaal pedagogische dienst .Dominico Savio' in Hulst. de geestelijk gehandicapte bezoe kers worden onder meer bezigge houden met actualiteiten, ze doen normaal huishoudelijk werk, spelen in groepsverband en krijgen licha melijke opvoeding. Ze zijn onder verdeeld in twee groepen. Het is de bedoeling dat de groepen niet groter dan vijf personen zijn. Elke groep heeft een leidster en de maximale opnamecapaciteit van „Eekenstein" is vijfentwintig tot dertig perso nen. Veertien bezoekers voor een dag verblijf met een capaciteit van der tig mag dan misschien niet veel lijken, de parktijk is anders. Sinds de officieuze opening zit er een regelmatige, maar langzame groei in het bezoekersaantal. Dat die stijgende tendens zich niet vlugger doorzet is toe te schrijven aan de gevolgde procedure, die voorziet in liet opnemen van geestelijk gehandi capten in volledige harmonie met de betrokken ouders. Dat wil zeggen, dat een geestelijk gehandicapte wordt geaccepteerd, zodra daarop Ook de ouders zijn ingesteld. Difl ouders worden opzettelijk niet ge dwongen. Ze worden ook niet onder „druk" gezet door advertenties of huisbezoeken, omdat daarin het ge vaar schuilt dat geforceerde beslui ten. „In zo'n geval past de geestelijk Dit zei gisteravond burgemeester A. Schipper van Oovstburg in de fi nanciële commissie, die onder meer het urgemtiesohema voor 1972 be sprak, A.C.W.^werken zijn objecten die met subsidie van C.R.M. - uitge voerd worden ,en waarvoor vrij snel goedkeuring wordt verleend. In dit verbaind wees de heer Schip per op de drie -noordelijke provincies waar daadwerkelijk de toenemende werkloosheid bestreden wordit met het in uitvoering nemen van z.-g. A.C.W.-werken. „West-Zeeuwsch- Vlaanderen is altijd al een moeilijk gebied geweest wat de werkgelegen heid betreft -en zou dat missohien wel weer kunnen worden. Daarom zetten wij spoed achter verschillende plan nen". Burgemeester Schipper noem de hierbij ondermeer de kustriolering en het verleggen vain de sportvelden in Breskens. Het urgentieschema 1972 is een lijst van gewenste investeringen, waar voor de dekkingsmiddelen aanwezig zijn. Oorspronkelijk was hiervoor op de gewone dienst 340.000,beschik baar. Maar omdat diverse raadsbe sluiten, in het najaar 1971 genomen, nog n-iet im de begroting 1972 ver werkt zijn, resteert uiteindelijk 213.000,—. In totaal zou in 1972 ruim 5,5 mil joen geïnvesteerd kunnen worden, de vraag is echter of financierinigs- midelen aangetrokken kunnen wor den. „Het schema is geen vastgesteld plan, het is een leidraad. De raad moet over al deze punten afzonder lijk beslissen. Wij verwachten echt niet dat wij voor dit bedrag mogen investeren", aldus de heer Schipper. „Wij zijn afhankelijk van de toewij zing die wij krijgen uit de maande lijkse 100 miljoen gulden die de Ne derlandse gemeenten beschikbaar wo-rden gesteld". Het was volgens burgemeester Schipper niet ondenk baar dat aan het e-ind v-a-n de rit vol gend jaar een baitig saldo resteert. gehandicapte zich snel aan de sfeei van het dagverblijf aan. maar gaan de ouders er aan kapot", aldus de medewerkers van de sociale dienst. Het dagverblijf is een alternatief voor die gehandicapten, die niet ge schikt zijn om tewerk gesteld tc worden in een sociale werkplaats. De begeleiding van de bezoekers vraagt een volledige inzet van de' leidsters. Een medewerker van „Do minico Savio": „Het blijkt dat die gehandicapten veel dingen onbewust kunnen, maar je moet niet werken- in het stramien van een bevel. Je moet je opdrachten met zorg omkle den". Er staan op dit moment nogl vier gehandicapten op de nominatie opgenomen te worden in „Eeken stein". Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens is aangevoerd*, 14432 kg. export garnalen 1,36-2,80, 447 kg. pellerij garnalen 1,11-2,12. I486 kg, bot 0,16-0,70, 1941 kg. srhar 0,50-1,55, 17859 kg. schol 0,74-1.46. 12a96 kg, tong 4,54-8,56, 58643 kg. kabeljauw 0,48-2,11, 3297 kg. wijting 0,29-1,50, 570 kg. tarbot 3.57-9,33. 604 kg. griet 1,93-3,39. 1128 kg. rog 0,96-2,23, 113 kg. poon 0,99-1,81 121 kg. tongschar 2,46-3,11, 50 kornm»- raal 0,72-0.99, 24 kg. ham 3,50-4,00, 66 kg. schelvis 1.11-1,35, 49 kg. haai 1,09-1.30. 14 kg. krabben 1,05, 4 kg. spiering 1,32.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2