MR. LUNS HERINNERT ZICH NIET ALLES OP KERKORGEL IN BENNEKOM KV P-voorzitter trekt alle registers open als liet moet „Onderwijs heeft niet meer geld nodig' Overste overgeplaatst: volgens militairen een bestraffing VVDM-blad ingetrokken DR. DOORNBOS: binnenland buitenland - - Ontslag dreigt voor deel typografen van Het Vaderland Winkelier mag geen goedkoper merkbier meer verkopen papier oor uw pen Wasmiddelen Drie mensen wonnen driekwart miljoen in Staatsloterij Zaterdag 4 december 1971 11 WÉdlIlüWBUWWBSgSgiS (Van een onzer redacteuren! Hij vond liet een „voorrecht" in militaire dienst te moeten. Hij is er trots op Nederlander te zijn. Ab stracte kunst heeft hem nooit kun nen bekoren. Intellectuelen wan trouwt hij. Grote concerns zouden meer invloed moeten hebben. Hij gelooft niet dat de mens van natu re goed is maar acht hem integen deel tot alle slechts in staat. En dat pessimisme ziet hij dan beves tigd in de „extreme en bedenkelij ke permissiviteit, die men alom in ons land tegenwoordig bespeurt" Zijn kerk, de Rooms-katholieke kerk beschouwt hij „in revolte" tegen Rome en acht hij mede ver antwoordelijk aan de „achteruit gang in moraal". Bovenstaande karaktertrekjes springen naar voren in het zelfpor tret, dat mr. Luns (60), negentien jaar lang minister van Buitenland se Zaken en nu sinds kort secreta ris-generaal van de NAVO, gete kend heeft in vele gesprekken met Michel („van het Rijke Roomse Leven"), van der Plas. Die „vrij moedige herinneringen" hebben als titel meegekregen Luns: „ik herinner mij" en zijn versche nen bij A.W. Sijthoff. Prijs f12,50. Geen minister van Buitenlandse Zaken is in Nederland zo lang aan het bewind geweest als mr. Joseph Luns. In zijn 19-jarige ambtsperio de is er bovendien op het interna tionale politieke vlak enorm veel gebeurd. En steeds was Luns, de altijd uithuizige, er bij. Zo'n man moet dus heel wat te vertellen hebben. Dat valt tegen. Luns „ik herinner mij is geen bock met opzienbarende onthullingen. Het is een boek van een diplo maat, van een topfiguur in de in ternationale politieke wereld, die zich als secretaris-generaal van de NAVO niet kan veroorloven vij anden te maken in b.v. Washing ton of Parijs. In dit boek bekijkt en beoordeelt Luns het buitenge- beuren dan ook met meestal milde glimlach. Zijn kritiek is vooral ge richt „ik ben minister van Bui tenlandse Zaken geweest van 85 procent van het Nederlandse volk" op zijn tegenstanders in Neder land. Die kritiek is nogal ongenu anceerd en daardoor komen er ka- aktertrekjes bloot, die niet alle Luns-fans bekend zullen zijn. Luns is met hart en ziel Neder- ander, patriot. Hij kan razend worden op mensen die over Neder land spreken als over een klein onbetekenend landje. Hoewel een overtuigd tegenstander van de EEG-poIitiek van de Gaulle be wondert hij de generaal omdat hij Frankrijk weer het besef van nati onale glorie heeft bijgebracht. Van de huidige tijd begrijpt Luns niet veel- Alle maatschappij-critici worden op één hoop gegooid tol „wegbereiders van een zogenaamd socialistisch maar in wezen anar- cliistisch-dictatoriaal stelsel". Hof felijkheid wordt blijkbaar alleen betracht voor het Luns-wereldje. Linkse elementen hebben gebrek aan manleren. Dat zwart-wit den ken komt ook sterk tot uiting in zijn beoordeling van de ontwikke lingen binnen de R.-k. kerk. Paus Paulus is een geweldige figuur maar met Paus Joannes kon je eigenlijk alleen over „huis-, tuin en keukenzaken" praten. Een belangrijk deel van deze vrijmoedige herinneringen zijn ge wijd aan de rol van Luns in het Indonesië- en Nieuw-Guinea-con- flict. Luns schildert zichzelf als de gevoelige, begrijpende, tot verre gaande concessies bereide onder handelaar. Als de onderhandelin gen mislukken is dat altijd de schuld van de ander, vooral van Soekarno, waarover hij een vernie tigend oordeel uitspreekt. Een jammerlijk gemis hier is 't verhaal over hetgeen zich in die tijd in Nederland achter de schermen af speelde. Luns heeft ongetwijfeld als goodwill-ambassadeur grote ver- liensten voor Nederland gehad. Zijn visie op Europa was van in ternationale betekenis. Maar hij Jiad ook duidelijk tekortkomingen. In zijn vrijmoedige herinneringen belicht hij vooral zijn successen. De scherp registrerende pen van Michel van der Plas Iaat echter ook de andere Luns zien. En zo komt uit dit boek toch een stuk van de ware Luns tevoorschijn. L.L. (Van een onzer redacteuren) WAGENINGEN Een haast onopvallend geel bordje met daarop de letters ITAL wijst de weg naar het Instituut voor Toe passing van Atoomenergie in de Landbouw. Het ligt verscholen in de doorgaans weelderige, maar nu wat kale bossen, die verraden dat Wageningen nog net bij de Veluwe hoort. In de WAGENINGEN Dr. ir. D. de Zeeuw werd 24 januari 1924 in Tandjongpoera op Sumatra geboren. Zijn ouders gingen toen hij twee en een half jaar was naar Nederland (Den Haag). Na zijn middelbare schooloplei ding ging hij in Wagenllngt&o studeren, waar hij door de oor log eerst in 1950 zijn ingeni eursbul kon halen. Vier jaar la ter promoveerde hij, waarna hij Dr. ir. D. de Zeeuw ZVi jaar in Amerika studeerde biochemie en biofycica. In 1957 werd hij medewerker van het in dat jaar opgerichtte RAI, waar hij nu directeur is. Hij woont in Bennekom een van de mooiste dorpen in de gemeente Ede. ster in de KVP is snel ge rezen van raadslid in Ede naar (verleden week) voorzitter van deze partij. De Zeeuw is vader van twee kinderen: een zoon van 19 en een dochter van 15. scheept, die functie is in handen van de politieke helft van de tweeling, dr. ir. Dick de Zeeuw, die als het gesprek begint zijn jasje heeft uitgetrokken. Hij praat als altijd erg hal van het hoofdgebouw komt rustig, eerst in vogelvlucht oyer secretaresse Riet Versteeg haar zijn jeugd, dan- over het ITAL en ,baas" verontschuldigen. Een nodeloze bezigheid, want op het zelfde moment stapt doctof in genieur Dick de Zeeuw (47) het gebouw binnen. De klok wijst vijf over half vier en ik hoef dus niet te wachtenwat zegt hij zelf, terwijl hij me voor gaat naar de directievertrekken erg meevalt„Ik had m'n vrouw be loofd een uurtje sinterklaas-inko pen met haar te doen en m'n vrouw kennende dacht ik dat het wel zou uitlopen". In een als vergadervertrek inge richt kamertje brengt de secreta resse koffie. De Zeeuw zal die lauw moeten nuttigen, want een spoedtelefoontjte houdt de nieuwe KVP-voorzitter toch nog geruime tijd van zijn twaalfde interview af. Hij schat dat hij sinds zijn kandi daatsstelling vijftig uur heeft be steed aan gesprekken met journali- ten en vertelt te hebbten besloten te stoppen met -.interviews. „Het met ingang van dinsdag voorlopig nieuws is opgebrand en m'n dénk- beelden zijn nu zo langzamerhand wel bekend. Er moet hard gewerkt wordten om ze te verwezenlij ken". Dr. ir. De Zeeuw is de helft van een een-eiige tweeling. Er loopt dus nog een De Zeeuw in Nederland rond, die vertelt zijn vrouw „wel op hem lijkt". Complicaties? In de politiek bedoelt u? Ze heb ben beiden in Wageningen ge studeerd. Daar gaf het wel ver warring. Ze hebben nu in land- bouw'r -igen gemeenschappelijke relaties, dat sticht wel eens ver warring, maar in de politiek niet. Zijn broer werkt op het ministerie van Landbouw als tuinbouwspecia- list. Hij zit niet actief in de po litiek. Dus wat dat betreft geen moeilijkheden. De KVP kna dus niet met de ver keerde voorzitter worden opge- over hoe hij In de politiek terecht is gekomen. „Ik zat in Ede in de Vincentius- vereniging, een charitatieve vere niging van louter katholieken (dat was in die tijd nog zo) en in die club ontmoette ik natuurlijk ook plaaselijke KVP-ers. Zij vroegen me of ik op de kandidatenlijst voor de gemeenteraad wilde. Ik stemde toe en zo werd ik raadslid. Ik was toen 27- jaar. Later werd ik (u weet hoe dat gaat) ook lid van provinciale staten, voorzitter van de KVP-kring Gelderland en te vens lid van het partijbestuur en twee jaar geleden Eerste-Kamerlid Vraag: is de combinatie van ITAL-directeur en KVP-voorzitter eigenlijk ook al niet te gek? Het zijn twee zware functies. De Zeeuw: ik heb daar lang over gepraat en gedacht. Maar het kan. Het partijvoorzitterschap vraagt twee avonden en een dag pter week als je het goed wilt doen. Ik ben, dat is duidelijk afge sproken, op maandagavond, de he le dinsdag en vrijdagavond be schikbaar op het partijbureau. Ik heb dat in een brief vastgelegd en ik schijn totnutoe de enige voorzit ter te zijn die dat consequent wil volhouden. Wat mijn verzuim bij het ITAL betreft: die ene dag wordt van mijn salaris gehouden en door de KVP gecompenseerd. Ik vind dat je zulke dingen zake lijk moet regelen. Minister Lardi- nois (het ITAL valt onder land bouw) heeft er mee ingestemd. In de partijtop zijn de taken nu sterk gedecentraliseerd. Elk lid van het dagelijks bestuur krijgt een zware portefeuille toegemeten. Kwestie van teamwork, van mo dern management. Dat teamwork kten ik van het ITAL. Mijn erva ring is dat het discussieniveau er door op een hoger plan komt, al kost het wat meer tijd in het begin. Het is trouwens onzakelijk en ondemocratisch ook dat één man aan de top de dienst uit maakt. Men moet mij meer zien als de motor, de aanjager, midden in die brede top". De Zeeuw, geboren in Indonesië, las kleuter naar Den Haag, vervol gens middelbaar onderwijs, studie in Wageningen met onderbreking in de oorlog (zat in drie concentra tiekampen), is van huis uit protes tant. Hij werd katholiek tijdens zijn verblijf in een rooms-katho- liek ziekenhuis vlak na de oorlog en trok de politieke consequentie door lid van dte KVP te worden. Vraag: had u daarvoor geen (an dere) politieke keus gemaakt? De Zeeuw: „Nee. Ik had van huis uit wel, laat ik zeggen, de geladenheid meegekregen. Mijn vader was erg sociaal bewogen. Van hem heb ik de zorg voor de zwakke en de onmachtige in de maatschappij. Toen ik moest stem men koos ik geloof ik de PvdA, zonder precies te weten wat dat inhield. Mijn politieke bewustwor ding kwam pas later, dat begon eigenlijk in Ede met het raadslid maatschap". Hij zegt daardoor het afdelings- en partijwerk goed te hebben Ie ren kennen, zowel politiek als or ganisatorisch. Ik heb ook nogal sterk getrokken aan 'n jongeren afdeling in Gelderland. Je moet er alles aan doen de jongeren er bij te betrekken". Vraag: is dat niet moeilijk? Je hoort zo veel overinteresseloos heid. De Zeeuw: „Je kunt de jongteren er gemakkelijk bij krijgen is mijn ervaring, maar je moet het ze niet te moeilijk maken door ze te wil len aanpassen in gevestigde struc turen". Vraag: hete zit dat met uw eigen kinderen? De Zeeuw: „Ik heb twee kinde ren, een zoon van 19. Hij studeert wiskunde. Ik praat er veel met hem over. Ook schaken we veel. Mijn dochter is vijftien, we wach ten af. Onvermijdelijk komt het ge sprek vervolgens toch op de door De Zeeuw gelanceerde ideeën over de open volkspartij waar hij sa men met ARP en CHU naar toe wil. Zegt in deMCVP geen polarisa tie te verwachten. Durft over de andere partijen geen schatting te doen, maar schat het totaal aan ledenverlies van de nieuwe drie- in-een partij op dertig procent. Vindt overigens dat daar niet te veel de nadruk op moet komen. Is voorstander van een driepartijen stelsel, waarin de door hem voor gestane nieuwe partij een cen- trumfunctite moet vervullen, maar dan wel het liefst iets links van het centrum. Vraag: stel dat uw prognose te optimistisch zijn dat in 1973 als de beslissing moet vallen, de meer derheid van de leden niet naar die open middenpartij toe wil. Slikt u uw woorden dan in? De Zeteuw: „Ik verwacht niet dat ik misgok, maar mocht dat zo zijn dan krabbel ik terug. Het moet geen persoonlijke hobby wor den. Vraag: over hobby gesproken. Hebt u hobbies en vindt u daar voldoende tijd voor? De Zeeuw: „Ik speel piano en heb nog altijd pianoles. Muziek is m'n grootste hobby. Ik spteel ook wel eens als invaller op het kerk orgel. Mijn vrouw dirigeert dan het koor. We zijn beiden gek van muziek. Verder schaak ik veel, maar helaas heb ik weinig tijd voor sport. Alleen 's zomers zwem ik veel. Ik lig elke morgen om zeven uur in het zwtembad'. Vraag: u rookt niet? De Zeeuw: „Vijf jaar geleden mee gestopt. Bij al dat vergaderen kon het aardig oplopen. Soms wel dertig sigaretten per dag. Nee moeilijk was het niet. Nou was ik als goed katholiek altijd gewend om tijdens de vasten niet te roken. Toen die vasen er af gingen heb ik er een gewoonte van gemaakt de eerste drie maanden van het jaar niet te roken en vijf jaar geleden ben ik helemaal opgehouden. Ik moet zeggen, dat ik me er erg fit bij voel". EGBERT ZIJLEMA (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggever) UTRECHT „Persoonlijk vind ik, dat de extra verhoging van de defensiebegroting niet moet door gaan en dat er de komende tien jaar maar helemaal niet gedacht moet worden aan inpoldering van de Waddenzee en dergelijke projecten. Dat geld zou ik dan willen besteden aan woningbouw, milieubeheer, Maar niet aan onderwijs. Onderwijs heeft niet meer geld nodig. Er kan nog zo veel gedaan worden met de beschikbare ruimte". Een groot deel van de huidige bezwaren kunnen zonder extra geld worden weggeno men". Deze uitspraak is opmerkelijk om dat hij komt van iemand die bekend staat als een van de belangrijkste onderwijsvernieuwers: dr. K. Doorn bos. Hij werd twee jaar geiteden bekend door zijn boekje „Opstaan tegen het zittenblijven". Hij is thans directeur van het regionaal onder wijsadviescentrum in Arnhem. Gis termiddag promoveerde hij in Utrecht bij prof. W. Vüegenthart op het proefschrift „Geboortemaand en schoolsucces" (zite elders in dit blad). Doornbos stelt wel dat hij de her verkaveling van de onderwijsgelden uitdrukkelijk anders zou aanpakken dan minister Van Veen. Wat Doorn bos zou doen is onder meer kleine universitaire instituten -en opleidin gen concentiteren tot twee of drie grote, de onderwijzersopleiding „bijna honderd pedagogische acade mies zijn er, een enorme verspil ling" concentreren en geld uit sparen in de sector scholenbouw. Ook de laatste stelling van Doorn bos is gericht aan het adres van het ministerie, dat plannten heeft om naar Zoetermeer te verhuizen. De verhuizing „zal de vrees dat Zoeter meer zal uitgroeien tot een slaap plaats van 100.000 mensen, niet kun nen wegnemen". Doornbos vindt dat het ministerie belangrijker dingen aan zijn hoofd behoort te htebben dan te verhuizen. Zo zou men kunnen beginnen met veel meer bevoegdheden te delege ren naar het veld, in plaats van alles ,tot in detail ztelf te wil-len regelen. De 1.400 Haagse onderwijsambte- naren zouden kunnen worden terug gebracht tot een kerngroep van 150 tot 200 topambtenaren. Dan hoeven DEN HAAG (ANP) De dagblad onderneming Het Vaderland in Den Haag - onderdeel van de Nederland se Dagblad Unie - verliest door het wegvallen van de drukorder voor twee kranten van het Rotterdammer kwartet een vierde van de techni sche omzet, zo heeft de directie van Het Vaderland gisteren aan het technisch personeel meegedeeld. De directie probeert compenserende or ders te vinden. Lukt dit niet, 'dan zal het uitvallen van de order tot ontslag van circa een vierde van het 130 man tellende technische perso neel leiden. Het Vaderland drukt De Nieuwe Haagse en Den Nieuwe Leidse Courant, twee van de vier uitgaven van het zgn. Rotterdam mer-kwartet waaromtrent wij giste ren berichtten. ze tegelijk niet meter te verhuizen omdat ze zoals nu te weinig typisten kunnen krijgen en over te veel ge bouwen verspreid gehuisvest zijn, al-dus Doornbos. Het ministerie loopt nu met de ogen dicht voor wat zich aan bteheers- en vernieuwingskant voordoet in het onderwijs. Her en der wordt op de scholen het heft in eigen hand genomen, aldus Doorn bos. UTRECHT (ANP) Db oresident van de rechtbank in Utrecht, prof. mr. V. J. A. van Dijk heeft gisteren beslist, dat de heer P. J. Holleman eigenaar van een grote supermarket in de Utrechtse wijk Overvecht, geen flesjes en blikjes bier (van Heineken) mag verkopen tagen la gere dan de vastgestelde prijzen. De bierbrouwer had dit verbod gevraagd, omdat de winkelier de verticale prijsbinding zou hebben ge negeerd. Hij verkocht flesjes bier van 48_voor 44 cent en blikjes van 65 voor 59 cent. Het verweer van de heer Holleman luidde, dat hij in deze dure tijd de huisvrouw een voordeeltje wilde gunnen. Hij meen de daarmee te handelen in overeen stemming met de wens van de rege ring, die de prijzen zo laag mogelijk wil houden. De rechtbankpresident wees het argument van de heer Holleman van de hand, dat hij uit concurrentieoverwegingen ook lage re prijzen was gaan berekenen, om dat andere winkeliers (groentehan delaren en zelfs kwekers) hetzelfde zouden doen. Volgens de president is dit nog geen vrijbrief voor het plegen van een onrechtmatige daad. De heer Holleman kondigde na de uitspraak aan, dat hij hoger beroep tegen het vonnis zal aantekenen. UTRECHT (ANP) Het woens dag afgekondigde verspreidingsver bod voor een afdelingsblad van de WDM in Seedorf in Duitsland is opgeheven, zo heeft het VVDM- hoofdbestuur in Utrecht vernomen. Dit naar aanleiding van het be sluit van minister van Defensie De Koster dat in alle kazernes het verspreidingsverbod wordt afge schaft. Wat er nu met het blad gaat ge beuren is niet bekend. De VVDM acht het niet uitgesloten dat de com mandant, generaal Walboom, het blad aan de krijgsraad zal voorleg gen. Bnevtrf. tjui jezt roonek moeten met vol ledige naam en adres worden ondertekend. Bij publicatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uitzondering zal van deze regel wor- don afqeweken. Naam en adres zijn dan bij Je redactie bekend.^ Publicatie van brieven 'verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eera ia met in houd, c.q. strekking. Liever vandaag dan morgen, met deze regel besloot de grote adverten tie van 1 december in uw blad, afkomstig van de Vereniging van Zeepfabrikanten (NVZ), die het blijkbaar toch een beetje benauwd gaan krijgen van al die huisvrou wen, die het niet langer nemen steeds maar van watervervuiling be schuldigd te worden. De toenemende watervervuiling, vooral in W'est-Brabauit nog zo pas aan de neus ondervonden, maakt ons allen bezorgd voor het milieu, waar straks ook nog onze kineren en kleinkinderen in moeten kunnen le ven. Dat officiële rapporten aantoon den, da.t enzymen onschadelijk zijn voor de mens, neemt toch niet weg dat er nog altijd vrouwen zijn die juist van deze wasmiddelen met en zymen bij gebruik hiervan huidirri- tatie krijigen. Als de fosfaten uit de wasmidde len worden gelaten zo-u onze was minder schoon worden volgens de fabrikanten en doen wij een stap terug uit oogpunt van hygiëne. Doen wij dan nu geen stap terug wat de watervervuiling betreft? Of is dit soms wel hyigiëne, al dat stinkend water en al die vissterfte? Volgens de fabrikanten zijn de wasmiddelen „maar" voor eenderde deel schuldig aan de watervervuiling. De levensduur van onze wasma chines wordt door kalkaanslag aan zienlijk bekort, volgens de fabrikan ten. Maar als wij de technici moeten geloven schijnen ondanks alles nog vele wasautomaten last te hebben van kalkafzetting. Ook bij vaatwas- machines schijnt herhaaldelijk kalk afzetting voor te komen. Volgens de fabrikanten is zachte zeep niet af gestemd voor gebruik in de wasau tomaat, maar een zelfbewuste huis vrouw kan zachte zeep oplossen en dan in de wasautomaat doen en voor de voorwas kan een kritische huis vrouw soda 'gebruiken (die is stuk ken goedkoper). Wij moeten ons ook vooral nauwkeurig houden aan de wasvoorschriften op elk pak. Jawel, bij sommige merken is gebleken dat men met de helft van de aangege ven hoeveelheid (voorschrift van de ftbrikanten) toch een hele schone was krijgt, vooral in die gebieden waar men over zacht water be schikt. En dan die onnozele reclamekre ten. Wat is eigenlijk witter dan wit? Hoe ziet dat er uit? Als lid van de landelijke actie groep anti-witter dan wit hebben wij een gesprek gehad met de voor zitter van de NVZ en deze zag hot ook net als in de advertentie een taak voor de overheid om zo snel mogelijk zuiveringsinstallaties te bouwen. Ondertussen zijn toch nog altijd de wasmiddelen voor eender de schuldig aan de watervervui ling. Vrouwen van nu, wees kritisch en zelfbewust, was met fosfaatvrije zeep. De grauwsluier belaagt üw welzijn niet, maar waterverontreini ging wel. BERGEN OP ZOOM MEVR. G. M. OSSEDBERGS - Van MOOK AMSTERDAM - VENO (ANP) Het kantoor van de staatsloterij in Amsterdam heeft donderdagmiddag en vrijdagochtend een half miljoen gulden uitbetaald aan twee mensen die het winnende lot van de 606e staatsloterij bezaten. De ene Amsterdammer krees f 309.000,-, de tweede gelukkige wirf- naar bok uit Amsterdam zag f 200.000,- voor zich uitgeteld. Kantoorhoudster mevrouw A. Mar loor-Hermans in Venlo heeft don derdag de gehele kantoortijd lang tevergeefs uitgekeken naar de maiV vrouw aan wie zij f 250.000,- kon uitbetalen. De winnaar liet zich vrij dagochtend pas zien. Het was eep inwoner van Tegelen, die in Duitsr land werkt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De directeur van het Studiecentrum Militair Leider schap te Hilversum, luitenant-kolo nel M. II. von Mcyenfeldt, is door de legertop op het ministerie van Defensie overgeplaatst naar de le gerplaats Oirschot. De heer Von Meyenfeldt, die slechts één jaar directeur van het studiecentrum is geweest, wordt in Oirschot bataljoncommandant. De overplaatsing gaat in over enkele weken en wordt in politiek Den Haag uitgelegd als een bestraffing. De heej- Von Meyenfeldt is lid van de Anti-Revolutionaire Partij en heeft in de afgelopen jaren vaak veranderingen en aanpassingen in het defensiebeleid verdedigd, hetgeen bij zijn superieuren niet altijd ge waardeerd werd. Veel van zijn ge dachten werden opgenomen in het orgaan van de ARP. Commentaar van een woordvoer der van het ministerie van defensie: „Het gaat hier om een normale zaak, die in het belang van dé carrièrfe van de betrokkene is genomen. Dp normale procedure voor een luite nant-kolonel is dat hij in verband met mogelijke toekomstige bevor deringen na een staf- of vergelijk bare periode, enige tijd een com manderende functie vervult. De heer Von Meyenfeldt wordt door de dë- fensieleiding gezien als iemand piet goede leiderscapaciteiten, die iif een functie als bataljonscommandant van groot belang zijn".

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 11