„Duidelijk beleid van provincie gewenst" Computer Een Eng Woord? Niet bij Nixdorf. CAMEL FILTER de Raad Axel kraakt vuilzak, maar accepteert voorstel BURGEMEESTER ASCHOFF BLIJ MET EETHUIS 'VAN ALLES WAT' Vrij grote interesse voor taalcursus PONTIAC horloges, fijne horloges Zilveren sluis- jubilarissen gehuldigd NIXDORF WERELDBEROEMDE KWALITEIT. Vragen over veerdiensten BURGEMEESTER VAN DIJKE VAN AXEL: ry Een bank die'twerkvoorje doet Prins Carnaval uit Sas van Gent nam plaat op stad streek beroemd om kwaliteit, garantie en service Pontiac tijd - juiste tijd NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Graauw Het is interessant voor uw bedrijf om u daarvan nu het fijne te laten vertellen door Nixdorf in Rotterdam. COMPUTER oio-i49sTterN'v- CAMELen CAMEL FILTER Gewoon geweldig lekker. Donderdag 2 december 1971 5 (ADVERTENTIE) ssa (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het moet maar eens duidelijk gezegd worden: het wordt eindelijk tjjd dat het provinciebestuur tot daden overgaat wat de ver dere ontwikkeling van Zeeland betreft. Er moet een duidelijk beleid komen over wat men in Zeeuwsch-Viaanderen wil. Er wordt veel te veel gerelativeerd. Dat zei burgemeester M. K. van Dijke van Axel in zijn antwoord op de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting van de fractievoorzitters. De heer Van Dijke meende dat het voor de gemeente Axel niet mogelijk is een goed structuurplan op te stellen zolang er geen defini tief streekplan voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is. Hij ontkende dat burgemeester en wethouders, zoals het raadslid Ysebaert had gesugge reerd, in het geheim bepaalde belang rijke plannen zouden voorbereiden, den. Burgemeester Van Dijke wees er op dat b. en w. juist volgens de wens van de gemeenteraad een zo groot mogelijke openheid in ge meentezaken betrachten. Hij vond dat het verwijt van de heer Apers dat b. en w. bij hun beleid geen realiteitszin zouden tonen ongegrond was. „Ons college weet juist heel goed wat het wil en staat met beide benen vast op de grond. Met name wat de woningbouw betreft staat ons een duidelijk beeld voor ogen, maar het is onzin om bijvoorbeeld vijfhonderd woningen bij Koewacht of Zuiddorpe te bou wen". De heer Van Dijke weet de kri tiek van de heer Apers „van een groot voorstander van openheid bent u binnen een jaar omgezwaaid naar fervent tegenstander van openheid" aan de onervarenheid van de heer Apers als raadslid en fractie voorzitter van Gemeentebelangen. De heer Van Dijke zei er ook goede nota van te hebben genomen dat de heer Apers in zijn algemene beschou wing over belastingverhoging zijn fractie een politieke groepering noemde. Hij was het wel met de heer Apers eens dat de gemeente raad geen „tweede kamertje" moet spelen met een regerings- en opposi tieblok. „Wij moeten in teamver band werken en daarom is er in onze raad geen plaats voor blokvorming' (ADVERTENTIES) (Van een onzer verslaggevers) AXEL Verschillende raadsleden in Axel hebben in de raadsvergade ring kritiek geoefend op een voor stel van b. en w. om bij het ophalen van huisvuil en bedrijfsafval over te stappen op het gebruik van plastic zakken. De bezwaren golden over het algemeen de met deze verande ring gepaard gaande stijging van de reinigingsrechten en de servicever mindering. In plaats van tweemaal per week zal het huisvuil in Axel in het vervolg eenmaal per week worden - opgehaald. Ondanks de kritiek werd het voorstel toch aanvaard. Wethouder J. Dieleman wees de raadsleden in antwoord op de kri tiek op de voordelen van de plastic zakken, die volgens hem in ieder geval veel hygiënischer zijn. De heer Apers bleek niet te overtuigen. Datzelfde gold voor de heer Vink en later voegde zich daar ook M. L. M. IJsebaert bij, die b. en w. eveneens om een meer gedegen voorstel vroeg. Het antwoord van voorzitter Van Dijke: „Ik ben van oordeel dat we de zaken niet moeten overdrijven en moeten zeggen: daar moeten we nog een paar maanden op studeren". Een amendement van de heer R. Janssens om de reinigingsrechten met een paar gulden te verlagen werd verworpen. Wethouder D. J. Oggel vertelde later nog dat de kos ten voor de reinigingsdienst per aangeslotene toch wel te dragen zijn. Zoals bekend is in deze verga dering ook de begroting aan de orde geweest. De heer K. Hamelinck stemde on der meer tegen de begroting van het sportbedrijf, omdat hij de kosten verhoging voor verschillende vereni gingen te rigoureus vond. De heer R. Janssens stemde in deze vergade ring tegen de subsidieverlaging voor de EHBO-verenigingen. Bij de rond vraag stelde P. Apers b. en w. voor om een reorganisatie van de huis vuilophaaldienst in Axel in overwe ging te nemen. Pontiac Memodate waterdicht met datum, profectusf 149,— Pontiac Simpatico waterdicht.chroom f 99,- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het inwer king stellen van een watergordijn heeft burgemeester J. C. Aschoff in Temeuzen het nieuwe specialiteiten restaurant Ratatouille aan de Nieuwstraat officieel geopend. De heer Aschoff uitte zijn grote bewon dering voor de fraaie, sfeervolle in richting van het etablissement. „Men komt hier in een andere wereld. Zoorder aarzeling mag ik dit restaurant met zijn heel aparte sfeer een belangrijke aanwinst voor Terneuzen en omgeving noemen", aldus burgemeester Aschoff, die verder veel waardering had voor ieder die aan de totstaiid koming van de nieuwe zaak heeft bijgedra gen en vooral voor de durf van de eigenaars, de heren A. Giorgi en E. Franceschi. De burgemeester sprak tenslotte de wens uit dat „Ratatouil le" (het Franse woord voor „van alles wat") zal bijdragen tot verho ging van de leefbaarheid in Terneu zen. Het restaurant is na een drasti sche verbouwing van de voormalige Middenstandsbank in nauwelijks twee maanden tijds gerealiseerd. Het aannemingsbedrijf Bontenbal uit Rotterdam heeft met man en macht gewerkt om de gedaantewisse ling van bank tot eethuis tot stand te brengen. De houten betimmerin gen, uitgevoerd door de heer P. C. Val en zijn medewerkers, zorgen Foto boven: burgemeester Aschoff mocht het eerste pilsje tappen aan de bar van het nieuwe specialitei tenrestaurant. voor een gezellig interieur, waartoe ook een open grillkeuken bij draagt. Drie watergordijnen en een- fon tein met goudvissen geven het res taurant, dat plaats biedt aan 130 gasten, een apart accent. De exploitanten hebbein zich ge specialiseerd op het klaarmaken van Franse, Italiaanse, Griekse, Turkse en Nederlandse schotels. Bij de feestelijke opening hadden de heren Giorgi en Franceschi over gebrek aan belangstelling niet te klagen. (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN De heren P.J. Huibrecht en L. Neve, resp. stuk meester en onder-sluismeester van rijkswaterstaat in Terneuzen, heb ben het feit herdacht dat zij 35 jaar in dienst zijn op het sluizencom- plex. In het buurtcentrum „De Sliuis" hield de heer Huijbrecht een recep tie die door tal vian personen uit de seheepvaartwereld en het Terneu- zense gemeenschapsleven werd be zocht. Burgemeester J.C. Asohoff en de wethouders Lindenbeng en Barbé alsmede verscheidene raadsleden medewerkers (sters) van de canitrale stichting voor sociaal cultureel werk waarvan de heer Huijbrecht voorzitter is, en leden van vakvere nigingen kwamen de jubilaris hun gelukwensen aanbieden. De heer J. Hamelink, fractievoor zitter van de PvdA in de gemeente raad, dankte zjjn mede-raadslid voor zijn werk in het belang van de Temeuzense burgerij. Mevrouw Huijbrecht kreeg een geschenk voor de steun die zij haar man steeds heeft gegeven- Het echtpaar vierde tevens zijn 25jar g huwehjks- feest. Met een geestig toespraakje bood- mevnouiw W. Kes-Spruijt een grote foto van sliuismeester Huijbrecht aan" om op te hangen in d-e raads zaal van het nieuwe stadhuis, wan neer ooit in Terneuzen leen kolonels- regiem aan de macht zou komen". In restaurant Vijverhof recipieer de onder-sluismeester L. Neve. Ook hij mocht vele gelukwensen in ont vangst nemen. De heer Neve kwam in 1946 als brugknecht in Sas van Gent in d -enst. Hij heeft ook drie jaar als sluisknecht in Veere ge werkt. In 1954 werd hij sluiswach ter op de binnenvaartsluis in Ter neuzen. (ADVERTENTIES) (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De onder auspi ciën van de werkgroep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Z.V.U. te houden cursussen in vreemde ta len hebben een vrij grote respons gekregen. Tijdens een gehouden voorlichtingsbijeenkomst, waarop de drie docenten, de heren De Paauw, Commandeur en Goossens, de wer king van de cursussen uiteenzetten, hebben zich 39 cursisten aangemeld. Dertig voor de cursus Frans en ne gen voor Engels. „Opvallend veel zakenmensen", aldus de heer De Paauw. „Er zijn er bij die verloren kennis willen opha len, hun talen willen bijspijkeren en er ,was zelfs een cursist van ruim zeventig jaar die Engels wil gaan doen om met zijn kleinkinderen in Australië te kunnen corresponderen". De heer De Paauw heeft goede verwachtingen van de resultaten. „Déze mensen komen gemotiveerd een taalcursus volgen, die hebben dus de juiste instelling". De werkgreop van de Z.V.U. is blij met deze beliamgstéHimg. „Wij wa ren al jaren bezig om iets dergelijks op touw te zetten. De doorslag werd echter gegeven dor de zeer positieve houding van de zijde van Sint-Eloy, waar wij over het talenpracticum mogen beschikken. De drie docenten komen overigens ook van Sint-Eloy, de katholieke scholengemeenschap in Oostburg. „De taalcursussen zijn beslist geen eendagsvliegen wat ons betreft. In tegendeel, indien daaraan behoefte bestaat zouden wij die zelfs zeer graag willen uitbreiden". Men wees erop dat inwoners uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen regel matig cursussen Frans in Knokke en andere talen in Brugge volgen. „Wij willen met onze cursussen de men sen een service bieden die dichter bij huis ligt". Over de uitbreidingen van cursus sen gaat de werkgroep zich zeer binnenkort bezinnen. „Er wordt vandaag de dag veel gesproken over „education permanente", en wij als werkgroep, geloven dat hierin ook een taak is weggelegd voor de Z.V.U., die zich hiermee dan wat meer ga-at bewgegen op sociaal-cul tureel gebied". Met de taalcursussen in Oostburg, waarvan de eerste aanstaande maan dag om half acht begint, heeft men in ieder geval een eerste stap op die lange weg gezet. Schieting Aan de schieting bij P. de Caluwe hebben 50 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: hoge vogel: A. de Nijs, Hulst. Eerste zijvogel: R. Man gnus, Hulst. Tweede zijvoghl: W. Blommaert, Hulst. De meeste kleine vogels, drie stuks, werden geschoten door P. Reyns uit Kapellebrug en E. Neefs uit Hulst. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Prins Noze- mius de Elfde en zijn gevolg uit de oude Sasse carnavalsstad hebben in Brussel een grammofoonplaat opge nomen. De prins heeft de tekst der liedjes zelf gemaakt en hij brengt ze zelf ten gehore terwijl het refrein wordt gebracht door het koor van de raad van elf. De plaat heeft aan de ene kant „Heit is de laatste keer" en aan de andere kant „De kop van een beet is een beetekop". De muziek is vain Frans Bonne. Met radio Ve ronica en Hilversum 3 heeft men al contact opgenomen en afgesproken dat, zodra de plaat uit is, deze toegezonden zal worden aan de sta tions. Er zijn nog veel meer plan nen, maar eerst zal de plaat op 15 januari op het carnavalsbal ten doop gehouden worden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/MIDDELBURG Het Tweede Kamerlid P. A. Roels (PvdA) heeft de minister van ver keer en waterstaat gisteren ge vraagd, wanneer deze een voor Zeeland gunstige beslissing denkt te nemen inzake de bouw van een derde dubbeldeksveerboot, met be. nodigde aanpassingswerken in de veerhavens van Vlissingen en Bres- kens. De heer Roels tekent aan, dat er volgens een lid van G.S. van Zee land en volgens de directeur van de Provinciale Stoombootddensten, in 1973 wachttijden van een uur op het traject Vlissin-gen-Breskens kunnen voorkomen en dat in 1975 de situatie zelfs chaotisch kan worden, als er nu niet spoedig tot de bouw van een derde dubbeldekker en tot aan passing van de veerhavens wordt besloten. Bovendien herinnert hij de mi nister eraan dat deze de in Zee land opgestelde prognose voor de toeneming van het vervoersaanbod op het veer Vlissingen-Breskens nimmer heeft bestreden.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2