WAAROM BENT U NOG NIET GETROUWD? Maasstad spreekt noodvoorraad drinkwater aan 3 x - WIJ MOETEN ER UIT - OPHEFFINGS UITVERKOOP Textielsupermarkt - Made Ons land kan griep- golf aan bont Man na schot van politie overleden ONTSLAGEN DREIGEN VOOR RUIM 600 MAN WAAR EEN WILLEKE IS..... Postkantoor Zieriksee overvallen Paspoorten maandag f 17.50 duurder 142ste Starfighter een vertrouwd "dres OOK VRIJDAGAVOND UFA Zstmeubelindustrie N.V. Lasser door stroom gedood in Terneuzen Nederlandse automobiliste ondervraagd in België Maatregelen Alles moet weg bij'de van Nieuwstraat 104 - MADE - Tel. 01626-2418 Vrijdagavond koopavond tot 9.00 uur Niets ontvreemd FELICITATIES VOOR BRANDT Directeur: Dr. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactie- en administratie-adres: Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. (Oil 50) 79 20 Abonnementsprijs: 13,70 per kwartaal; per maand 4,80. Losse nummers 15 cent, inclusief 4% B.T.W. Gironummer 1114111. t.n.v. N.V. Uitgevers Maatschappij De Stem. Reigerstraat 16, Breda. VRIJDAG 19 NOVEMBER 1971 25e Jaargang No. 8705 Advertentieprijs: per mm 16 cent; minimum per advertentie 2,40, .exclusief 4% B.T.W Rubriek „Kleine Advertenties" (geen handels- advertenties) 5 regels 1,15. Iedere regel méér 23 cent. Kleine advertenties bü vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of Adres bureau van dit blad, 50 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot v.m. 11 uur. Voor het maandagnummer: Vrijdag tot v.m. 11 uur. Uitgeefster N.V. Uitgevers Maatschappij De Stem (Van een onzer verslagge vers). BRUSSEL „Gendarmen zijn over, het algemeen geen kwaaie jongens. Alhoewel zij overal de klappen moeten opvangen om de orde te handhaven, de burgers zelfs tegen hun zin te beschermen, het verkeer te regelen, de boeven achterna te lopen en daarenboven altijd te weinig betaald worden, zijn zij meestal vriendelijk en be hulpzaam. Ze zijn daarenboven ij verig en werkzaam, ook nu ze pas een nieuw karwei er bij gekregen hebben sedert het kommando be slist heeft dat ze zelf pleinen en grasperken van de kazernes moeten schoon houden". Dit citaat is het begin van een vlammend artikel in de Belgische Standaard-bladen, waarin geschetst wordt hoe een Nederlandse auto mobiliste in België twee uur lang is ondervraagd door een minder vriendelijke gendarme over alles en nog wat, omdat zij vijftig meter van haar huis de groene kaart niet bij zich had. Het verhoor had plaats voordat de zaak Van Sprang in Nederland diende. Volgens de bladen werd de vrouw in een Vlaamse stad door een motoragent gesommeerd met haar auto vijftig meter verder te stoppen, op het moment dat zij stil stond voor een rood stoplicht. De politie begon met een inspectie van de hele wagen, zei dat de banden slecht waren, waarop de Nederlandse vertelde dat ze er pas 10.000 kilometer om lagen pu dat ze dus niet slecht konden zijn. Vervolgens vroeg hij wat ze in aie wagen deed en wilde hij haar pa pieren zien. De vrouw zag toen dat ze wel haar paspoort en vreemdelingen- kaart maar niet haar groene kaart bij zich had, maar ze bood aan die in het vijftig meter verder liggen de huis van haar ouders op te gaan halen. Dat mocht niet, maar ze moest mee naar de kazerne, dwars door de hele stad. Daar werd ze twee uur lang onder vraagd, waarbij haar de meest merkwaardige vragen werden ge steld, zoals: „Waarom bent u niet getrouwd? Waarom werkt u niet? Waarom rijdt een meisje van 25 in een Mercedes rond? Waarom hebt u geen geld bij u? Wat vindt u van de sexwinkels in Sluis (Waarop de politieman er bij vertelde dat hij er een dag eerder nog was ge weest). Wat vindt u van hippies en drugs? Vindt u Belgische man nen niet goed genoeg dat u nog steeds niet getrouwd bent? „en zo voorts. Haar wagen werd van onder tot boven geïnspecteerd, haar handtas je, agenda en portefeuille. Er werd drie keer getelefoneerd of ze in derdaad wel een verblijfsvergun ning' had. Uiteindelijk mocht ze gaan, ....met een boete voor het niet in het bezit hebben van een groene kaart. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Maandag zullen de paspoorten f 17,50 meer gaan kosten De reeds eerder aangekondigde ver hoging van de rijksleges op paspoor ten van f7,50 tot f25,- zal dan wor den ingevoerd. ^Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM/DEN HAAG Het Rotterdamse drinkwa- terleidingbedrijf heeft gistermiddag de inlaat van haar drink waterbekkens moeten sluiten cn een beroep moeten doen op de buffervoorraad water, voor drie weken, die bestemd is voor noodgevallen. Naast de grote hoeveelheden zout in het Rijnwater, die het Rot terdamse drinkwater al een zoutgehalte heeft gegeven, dat ver bo ven de smaakgrens ligt, doet zich een nieuw probleem voor: de fikse stormdepressie uit het westen, die het (zoute) zeewater ver het binnenland injaagt. (Van onze redactie buitenland) MÜNCHEN De Duitsers hebben weer een Starfighter verloren. In de nacht van woensdag op donderdag stortte het toestel in Beieren neer. De piloot kwam om het leven. Het was de 143ste Starfighter die de Westduitse luchtmacht op deze wijze kwijtraakte sinds zij dit type in gebruik nam. a w- De grote hoeveelheden regenwater die gisteren Nederland en een ge deelte van Duitsland bijna blank zetten, zijn volgens de deskundigen nauwelijks van invloed op de water stand in de Rijn. Voor een oplossing van het Rotterdamse drinkwaterpro bleem is (veel) regen nodig in Zwit serland en Zuid-Duitsland en in die omgeving is het nog steeds droog. Minister Stuyt van Volksgezond heid en Milieuhygiëne heeft gisteren in de kamer gezegd grote zorg te hebben over het drinkwatergebruik in het algemeen in de toekomst. Vol gens de minister is er nu nog geen sprake yan een dwangsituatie, maar het zou denkbaar zijn dat er in de nabije toekomst maatregelen nodig zijn. „Wij zullen aan dit punt bijzon der veel zorg besteden", aldus minis ter Stuyt. Over de situatie in Rotterdam en omgeving zei de minister dat het hoge zoutgehalte momenteel nog geen schadelijk effect heeft voor de volks gezondheid. Er is ook nog geen ge- ADVERTENTIES) vaar voor degenen die een zoutloos dieet hebben. Maar 'als het zoutge halte stijgt boven de 500 milligram per liter, dan is een advies aan art sen om hun patiënten het gebruik van leidingwater te ontraden, niet uitgesloten. Het zoutgehalte schom melt ongeveer rond de 350 mg per liter. Minister Drees maakte in de ka mer bekend dat het verzoek aan Frankrijk om het lozen van zout in de Rijn te verminderen, maar bar weinig succes had gehad. Duitsland zou, volgens de minister, nog meer zout in de rivier lozen dan de Franse kalimijnen. Drees pleitte voor spoe dig overleg in de Internationale Rijn commissie over het drinkwaterpro- bleem. Minister Drees zei ook nog dat naast het Westland, ook de bollen streek en de tuinbouw in de omge ving van Aalsmeer zeer veel schade ondervindt van het zoute water. Met name sla en komkommers hebben veel te lijden van het zout. In over leg met zijn collega Lardinois van Landbouw zou minister Drees na gaan of er mogelijkheden waren voor een schadeloosstelling aan ge dupeerde tuinders. (Van onze redactie binnenland) BLARICUM. Gisteren is in Bla- ricum het enkele weken geleden aan gekondigde boek over Willeke AI- berti ten doop gehouden. De eerste exemplaren van het boek, getiteld „Waar een willeke is werden door de Rotterdamse uitgever Ad Donker aan Willeke en Willeke Alberti leest voor aan haar dochtertje Daniëlle uit haar boek „Waar een w'dleke is enkele genodigden uitgereikt. Het boek beschrijft het leven van Willeke Alberti die haar „kleine confidenties" toevertrouwde aan Willy van Hemert. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De griep epidemie in Europa, waarvan wfj reeds eerder melding hebben ge maakt, heeft belangrijke vorde ringen geboekt, met name in Spanje. Volgens medische zegs lieden zijn ongeveer een half miljoen Spanjaarden geveld door de goedaardige griep. Ongeveer de helft van de slachtoffers be staat uit inwoners van Madrid. Elders in Europa is weinig verandering in de toestand ge meld. In ons land zullen ditmaal „slechts" een half miljoen Ne derlanders door de Hongkong- gricp geveld worden. Dit Lr a.- thans de mening van de Rotter damse dr. N. Mazurel, hoofd van het regionaal influenzacentrum van de Wereld Gezondheids Or ganisatie. In 1968 moesten an derhalf miljoen Nederlanders het bed in om te herstellen van deze goedaardige influenza. Er is voldoende entstof tegen griep voorradig. Momenteel wordt de griep zoals gemeld die al heerst in Hongarije, Roemenie en Spanje, in ons land nog maar hier en daar geconstateerd. Er is nog geen sprake van een epidemie. De symptomen van de Hong- kong-griep zijn bekend: plotse ling hoge koorts, gepaard gaan de met hoofd- en spierpijn. Het hoogtepunt van de ko mende ziektegolf wordt begin volgend jaar verwacht. Het is nog nooit voorgekomen, dat de Hongkong-griep zo vroeg in ons land werd geconstateerd. In Zweden zijn de autoriteiten begonnen met de inenting van een groep van 200.000 mensen, die door hart- of andere aandoe ningen hij griep een groter risi co van complicaties lopen. DE DORDTSE taxichauffeurs heb ben donderdagmorgen het werk her vat. Op voorstel van de vakbonden zal in de komende tijd worden be keken, of het mogelijk is in te gaan op het aanbod van de werkgevers de bedrijven over te nemen. (ADVERTENTIE) Grota markt 25. Breda. Tel. 01600-30650 I Bankstellen en fauteuils. Beroemde merken met ±b 40% KORTING indien liet U vanavond niet schikt, kom dan morgen Oost Havendijk 13 - ROOSENDAAL Tel. 01650-37970 (Van een onzer verslaggevers) WEERT De 23-jarige Marokkaan E. Maarouf uit Maarheeze, die de vo rige week vrijdag een schotwond in de longen opliep tijdens een hand gemeen met een politieagent in Weert, is woensdagavond laat aan de gevolgen van zijn verwondingen over leden. Gerechtelijk anathoom-patho- loog dr. Zeldenrust heeft gisteren sectie op het lijk verricht. De rijks recherche heeft naar aanleiding van het gebeuren, waarbij behalve de Marokkaan nog enkele andere ruzie makers betrokken waren, een onder zoek ingesteld. Uit verklaringen van de betrokken agent, die bevestigd zijn door vier getuigen, is komen vast te staan dat de agent zijn schot in de lucht heeft willen lossen, doch dat tijdens het trekken van het pistool iets mis moet zijn gegaan, waardoor zijn kogel afgevuurd werd in de rich ting van het slachtoffer. De Marok kaan, die pas gehuwd was, heeft zich, nadat hij gewond was geraakt, nog vreselijk ingespannen, onder andere tijdens een mislukte vlucht 'en tij dens een worsteling In de Beekstraat te Weert waar de politie hem weer overmeesterde. Dat kan aan de fatale afloop hebben toe bijgedragen. De agent die het schot loste, is mo menteel verlof verleend om, aldus po litiechef mr. Th. van Osta, het gebeu ren te kunnen verwerken. Er wordt niet overwogen hem buiten dienst te stellen. Naar het oordeel van mr. Van Osta was zelfs een gericht schot onder de gegeven omstandigheden te rechtvaardigen geweest. De politie heeft de opdracht om in ernstige moeilijkheden eerst een waarschu wingsschot te lossen, en als dat geen effect sorteert, gericht te schieten op de benen van eventuele belagers. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM/IJMUIDEN/HATTUM Ruim zeshonderd mensen dreigen ontslag te krijgen bij drie Nederlandse bedrijven. Confectiefabriek Gebr. Koners- man n.v. heeft besloten faillisse ment aan te vragen. Zij zegt hiertoe gedwongen te zijn door de steeds slechter wordende financiële positie van het bedrijf. Bij het faillissement van het confectieconcern (vier ver koopmaatschappijen en vijf produk- tie-ateliers) zijn 500 mensen betrok ken, waarvan 310 in Amsterdam. De produktie-ateliers zijn gevestigd in Amsterdam (twee bedrijven), Haar lem (90 man), Soest (60 man) en Leerdam (40 man). In eerste instantie is de betaling van de weeklonen door de bank ge garandeerd tot het einde van deze week en van de maandlonen tot het einde van deze maand. De vakbon den zijn intussen volledig geïnfor meerd. Als gevolg van de marktsituatie is het orderpakket van de staaf- en draadwalserij van Hoogovens, waar betonstaal en ander staafstaal (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gistermiddag om ongeveer half twee is de 27-jarige pijpfitter, N. Seyssens uit Drongen (België), door tot nu toe onbeken de oorzaak door stroom om het le ven gekomen. Het slachtoffer, dat in dienst was van de aannemingsfirma Fabricom, die op de acetyleen- oxydeafdeling van Dow Chemical Terneuzen op een pijpenbrug las- werkzaamheden uitvoerde, werd daarfj door een collega geassisteerd, Deze zag potseling dat Seyssens on der stroom stond- De bedrijfsarts van Dow Chemical verleende de eerste hulp. Het slachtoffer werd naar het Julianaziekenhuis gebracht, waar de dood werd geconstateerd. wordt gemaakt, onvoldoende om de produktie op het huidige niveau te handhaven. Circa 55 mensen zullen hierdoor ander werk moeten vinden. Olsen International n.v. en haar dochteronderneming Imca n.v. zijn in ernstige liquiditeitsmoeilijk- heden geraakt. De moeilijkheden bij beide bedrijven, waar in totaal 60 man werkt, zijn zodanig, dat faillis sement moet worden aangevraagd. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE „Dit is een over val. We moeten geld hebben". Dat beten twee mannen met nylonkou sen over het hoofd gisteravond even na acht uur een mannelijke en een vrouwelijke PTT-ambtenaar toe. De PTT'ers wilden op dat moment via de zij-ingang het postkantoor van Zierikzee verlaten na het beëindigen van hun dagtaak. Een van de twee mannen droeg een pistool, de tweede een knuppel. Loketambtenaar A. van Tiggelho- ven antwoordde dat hij geen sleutel van de kluis had en dat er verder in het postkantoor geen geld lag. Sa men met zijn vrouwelijke collega werd hij in een kleedkamer opge sloten, waaruit zij echter door een klein raampje wisten te ontvluchten. Zij waarschuwden onmiddellijk de politie. Toen die na enkele ogenzlik- ken arriveerde, waren de twee man nen echter al verdwenen. Onmiddel lijk werden de Grevelingendam, het veer bij Zijpe en de Zeelandbrug door de politie streng gecontroleerd. Zonder resultaat overigens. Uit het postkantoor bleek niets ontvreemd te zijn. De Westduitse minister van defensie, Helmut Schmidt rechtsfeliciteert de Duitse bondskanselier Willy Brandt met de toekenning van de Nobelprijs voor de vrede. Dat gebeurde bij de opening van het buitengewone congres van de Westduitse socialistische partij (SPD) in Bonn.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 1