RAADSELS ROND VAN HANEGEM Merckx: ster-voetballer Arbiters kiezen voor bierblikje HAPPEL LOF VOOR F.C. TWENTE Van Dijk en Strik uit selectiegroep gehaald Twee goals van wieler kampioen BANDEN Toto 17 FULOA Westbrabantse wielerclubs vallen KNWU- beleid aan Laat nu uw banden gratis kontroleren Guus Brox: „Niks aan de hand}' Ernst Huppel: seerd. gebles- ROTTERDAM Wim van Hanegeni is het middelpunt van geruchten en gissingen sinds hij gisteren niet werd opgesteld in het Feijenoord-elftal tegen FC Twente en de uitleg van die afwezigheid tegenstrijdig was. „Ge blesseerd", zei trainer Ernst Happel, die eraan toevoegde: „enkelkwetsure, opgelopen tijdens de training". Manager Brox viel bij: „Wim heeft een bles sure. Er is verder niks aan de hand". Maar Wim van Hanegem zelf in zijn zondagse pak op de tribune vertelde' „Ik had best kunnen spelen". Én toen was het zoeken naar verklaringen. Ze konden voorlopig gevonden wor den in de volgende twee feiten: le. Er is een controverse Brox-Van Hane gem naar aanleiding van kritiek die Van Hanegem als aanvoerder namens alle spelers spuide over het slechte eten in het trainingskamp te Boekarest. De verantwoording daarvan berustte bij Brox. 2e. Het rommelt tussen Hap pel en Van Hanegem omdat Van Hanegem opnieuw in zijn rol van aan voerder het trainingskampbeleid van Happel aanviel. Er zouden veel te veel trainingskampen ingesteld worden. Over die wrijfpunten zweeg echter ook Wim van Hanegem. BREDA Alle wielerverenigingen (aangesloten bij de KNWTJ) in Ne derland, ontvangen vandaag 01" mor gen een brief van de gezamenlijke wielerclubs in liet district Zuid I die oproepen tot actie tegen de KNWU. De 7 Westbrabantse vere nigingen (Zuid-West-Hoek (Bergen op Zoom), Fortuna (Zundert), WWV (St.-Willebrord), De Pedaalridders (Made), Roosendaal XRcosendaal), Sportief en Breda (beiden uit Breda) stellen voor om bij de KNWU een algemene vergadering te bewerkstel- liggen met als thema: de situatie in de Nederlandse wielersport. Want die is, volgens de 7, alarmerend slecht. Ze missen inspraak en zijn het absoluut oneens met de gegroeide positie van de sponsors in verhou ding tot de verenigingen. (De letter lijke tekst van deze brief leest men op onze 5e sportpagina). ROOSENDAAL Sinds dit week einde, weten de Nederlandse en Bel gische beroepswielrenners dat Eddy Merckx niet alleen de beste coureur is onder hun, maar ook de meest be gaafde voetballer. Ten aanschouwe van 2500 mensen die in Roosendaal de door Rini Wagt- mans belegde voetbalwedstrijd ten bate van de hartstichting bijwoon den, speelde -Eddy Merckx met zijn tegenstanders zoals hij ze op de fiets weet kwijt te spelen: snel, slim en bovenal technisch schitterend. Boven dien en ook dat was weer teke nend stelde Eddy Merckx de over winning voor België veilig; hij scoor de twee doelpunten en legde met een ragfijne pass de basis voor een derde, dat Herman van Springel maakte. De eindstand kwam daarmee op 42. Vic van Schil had de eerste Belgi sche goal gemaakt. Wim Prinsen en Henk Cornelissen scoorden voor. Ne derland. Kenmerkend voor het op treden van Eddy Merckx was voorts het feit dat de wedstrijd een beslis send stadium inging toen hij ten to nele verscheen. Tot dan (eerste helft) gingen de partijen gelijk op (rust stand 1—1), en leek het druk met wisselspelers werkende Nederlandse wielerelftal redelijke winstkansen te hebben. BREDA Het bierblikje veel besproken sinds de ontdekking dat je er mee naar voetballers kunt gooien is door de scheidsrech- tersvereniging Breda verheven tot embleem voor „het nationaal voet- balcarnaval" dat deze COVS-groep jaarlijks organiseert en waarbij zich steeds veel voetbalprominenten in het Bredase feest storten. Betaald voetbalarbiter Frans Derks kwam op het idee en vond in brouwerij kringen („natuurlijk de plaatse lijke") een sponsor die 4000 bier blikjes in miniatuurvorm gaat ver vaardigen. Vóór deze „blikvanger" want dat is het scheidsrechte- lijke plan om het gevreesde suppor ters attribuut ter hand tc nemen geaccepteerd werd, heeft Frans Derks uitvoerige toelichtingen moe ten geven. „Ja" zegt hij, „toen ik het idee kwam waren er nogal wat mensen die toen de wenkbrau wen fronsten. Ze keken me verrast aan. Zo van: kan dat nou wel?! Natuurlijk kan dat. Mijn intentie is, te benadrukken dat je zo'n ding gewoon lekker bij je kunt houden. Want dat doe je met een carna valsembleem. Wat ik wil zeggen is: zie je nou wel mensen, dat bükkie is niet oin te gooien. Gebruik het waarvoor het bestemd is. Met die fi losofie was iedereen het eens. De commissie koos toen uit een aantal voorstellen het bierblikje". En zo zullen op 4 en 5 februari, als de Bredase scheidsrechters onder lei ding van „prins" Frans Derks hun „nationaal voetbalcarnaval" vieren, veel beroemdheden uit de nationa le voetballerij het bierblikje als wa pen voor het feest van de zotheid voeren. Maar die vervlogen bij de entree van Eddy Merckx die aanvankelijk niet wilde spelen, doch in de rust be zweek voor de aandrang van zijn ploeggenoten. „Tien minuutjes dan", beloofde Merckx. Hij bleef de hele 2de helft en werd de ster van het veld. De voetballende wielrenners (in clusief wisselspelers) waren: Neder land: Harrie Steevens, Wim Prinsen, Gel' Harings, Mathieu Pustjens, Cees Zoontjens, Gerard Vianen, Piet v. d. Lans, Jan van Katwijk, Henk Corne lissen, Jan Janssen, Joop Zoetemelk, Matje Gerrits, Jan Koense, Cees Koe ken en Rini Wagtmans. België: Her man van Springel, Ronald de Witte, Frans Mintjens, Willy in 't Ven, Ro ger Swerts, Joseph Bruyère, Vic van Schil, Herman Beijssens, Ghislain van Landegem, Jos Huysmans en gast- speler Wout v. d. Berg. Een voorwedstrijd tussen Belgische en Nederlandse amateurwielrenners werd door de Nederlanders met 21 gewonnen. De doelpunten kwamen van Joost Voesenek en Frits Pirard. O Herman van Springel op weg naar België's derde doelpunt. De grote grondlegger was Eddy Merckx die op de achtergrond toekijkt. Links scheids rechter Lau van Ravens. Telstar-Den Bosch Utrecht.-Ajax Feijenoord-Twente M W-Den Haag NEC-Groningen Graafschap-HVC Volewijck.-Haarlem Roda-WV Wageningen-SVV Veendam-Cambuur Aantal deelnemers 703.926. Inleg 1.672.884,—. Prijzenbedrag 707.630, le, 2e, 3e prijs en premie elk 176.907,—. Zondagavond waren er 2 meldin gen met 13 punten. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse lotto zijn 6 31 34 42 44 49 Reservegetal19. Olympianummer 8383. 9 Het enige doelpunt van DWSI Excelsior (10). Vrauwdeunt kopt' l de bal langs keeper Van de Roer. ROTTERDAM Ernst Happel, trainer van Feijenoord, was na af loop niet te klein om FC Twente alle lef toe te zwaaien. Zelfs deed hij geen poging de nederlaag van 01 te wijten aan het niet meespelen van Laseroms (geschorst) en Van Hane- gem (enkelblessure). „Twente heeft het knap gespeeld. Vooral voor rust had het de wedstrijd volledig onder controle". Waarin de somber kijken de Oostenrijker gelijk liad en zelfs meer dan dat. Want het gemak waarmee de Twentenaren via een tik-tak-spelletje, met Pahlplatz en Notten in de hoofdrol, Feijenoord van het kastje naar de muur lieten lopen, vormde de basis voor de over winning. (ADVERTENTIE) Volendam-Vitesse Eagles-Sparta DWS-Excelsior De glorieuze ajtocht van de FC Twente-spelers die een schitterend resultaat boekten door Feijenoord met 1—0 le verslaan. Ze groepeerden zich na het laatste fluitsignaal rond keeper Piet Schrijvers', de held van de middag. Dick van Dijk: gepasseerd. O Wim van Hanegem niet op, maar langs het Feijenoord-veld. Op de voorgrond zijn dochtertje Alice. ZEIST Bondscoach Frantisek Fadrhonc heeft twee spelers uit de selectiegroep van het Nederlands elf tal gehaald. Dick van Dijk en Plcun Strik zijn niet verkoren voor de kernploeg die zich gaat voorbereiden op de interland tegen Luxemburg, woensdag in Eindhoven. Tegenover dat „verlies", stelde Fadrhonc drie aanwinsten: Krol, Ncéskcns cn Hoe- kema. Aanvankelijk was Jan Jeuring ook geselecteerd maar in overleg met trainer Kees Rijvers van FC Twente werd besloten de geblesseer de Jeuring geen risico te laten lopen. De selectiegroep ziet er als volgt uit: Johan Cruyff, Barry Hulshof, Piet Keizer, Ruud Krol, Gcrric Muhrcn, Johan Neeskens (allen Ajax), Wim van Hanegem, Rinus Israël, Wim Jansen, Henk Wery (allen Feijen oord), Jan van Beveren, Oeki Hoe- kema (beiden PSV), Hans Vennc- ker (Sparta), Epi Drost, Leo Pahl platz en Piet Schrijvers (allen FC Twente). Pleun Strik: uitgerangeerd Politic op de Utrecht-tribune, "wcc tóechouwers gooiden met bier- olikjcr, veter 'Ajax-spelers, waarna omstccndérs ingrepen. Ze leverden de mannen over aan de politie die ze het stadion uitzette. feteringsedijk 226, Breda Bredasewea 116, Oosterhout

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7