Samenbundeling kruiswerk verloopt traag 0EEHS Politie druk met ongelukken; diverse personen gewond Cultuurbeurs op Zeeuwse culturele dag NOZEMIUS HERKOZEN ZUID-BEVELAND UITVERKORENE Opper-ezel in St.-Jansteen AUSTIN JUDOTEAM JUNIOREN GROTE NEDERLAAG GROENE-KRUIS-VOORZITTER: Boerderij in Heeswijk afgebrand C. MARTENS VML vergadert Twee schepen omhooggevaren Auto uitgebrand; bestuurder niet te vinden stad streek Goes Zaamslag TELEURGESTELD RUIL ZE IN zeeland Viswedstrijd voor besturen hengelvereniging 's-Heerenhoek Hengstdijk Terneuzen en (fêroekpahh I uniehpahh (J3lou$e5 en Maartdag 15 november 1971 I 2 (Van onze correspondent) AARDENBURG De algemene jaarvergadering van de Zeeuwse pro vinciale vereniging het Groene Kruis in Aardenburg stond in het teken van samenbundeling van krachten op het gebied van het kruiswerk in Zeeland. Voorzitter F. A. Bulder moest constateren dat er sedert de vorige ledenver gadering bar weinig was bereikt. Het Groene Kruis in Zeeland poogt thans door statutenwijziging van de kruisraad de drie kruisvere nigingen nauwer samen te laten werken. Mochten in de conceptstatu ten die dezer dagen in de afzonder lijke besturen besproken worden an ders dan detailveranderingen wor den aangebrachtl dan ziet de toe komst voor het Kruiswerk in Zee land er rooskleuriger uit. Spijt klonk door in de woorden van de voorzitter over het uitblijven van maatregelen ter verbetering van de pensioenvoorziening van het per soneel in dienst van de gesubsidieer de gezondheidszorg. Blij kon men zijn met de beslissing van de afde lingen dat de aanvullende premies voor het nieuwe pensioenreglement voor eigen rekening kunnen worden genomen. Mededeling kon worden gedaan van het feit dat het afdrachtsquotum aan de provinciale vereniging be paald blijft op f 1,55 per lid. De ongeveer 150 aanqezigen, vertegen woordigers van de 37 van de 69 Groene Kruisverenigingen in Zee land, herkozen bij acclamatie alle periodiek aftredende bestuursle den. Uitgebrand Op de Bergweg brandde een auto uit, toebehorende aan de heer J.S. uit Yerseke. Toen de politie arriveerde heeft men in eerste instantie getracht de brand te blussen met het in de politie-auto aanwezige brandblusapparaat. Daar na kwam de brandweer. Het wrak werd later overgebracht naar het parkeerterrein van het Bergzichtzie- kenhuis. Mr. R. Messchaert, algemeen se cretaris van het Groene Kruis te Utrecht,pleitte voor hogere contribu ties én voor ejen effectief streven naar samenwerking en soKaalvergro- ting. C Oliebollen-actie Dertien vrou wen te Zaamslag-veer hebben een nachtje opgeofferd voor het bakken van zo'n 2500 oliebollen, vervaar digd uit 50 kilogram bloem, dat door een plaaatselijk bakkersbedrijf gra tis beschikbaar was gesteld. Zij bakken om de kas van de zondags- schoolverendiginig Samuel aan te vul len. De opbrengst was 250 gulidlen. HEESWIJK (ANP) In het buurt schap Dintersehoek in de gemeente Heeswijk (bij Den Bosch) is zater dagavond door nog onbekende oor zaak brand uitgebroken in het ach terste deel van een kapitale boerde rij. Niemand van het gezin was op het moment van de brand aanwezig. De brandweer kon niet voorkomen dat zowel de boerderij als het aan grenzende woonhuis totaal afbrand den. Ook de inboedel en veel land bouwwerktuigen werden een prooi der vlammen. De schade bedraagt ruim 100.000 gulden. GOES Grand 20 uur: Wat zien ik 18 j. De Vrijbuiter, St. Jacobstraat. ex positie Geert Boerhave met schilde rijen, linoleums en tekeningen (t.m. 20 nov.) Dagelijks geopend behalve maandag. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: De rim boevechters van Birma 14 j. Boekhandel van Geyt Expositie werken van Berserik, de Bruyn Ou- boter, Charles Donker, Aad de Haas, Jan van Heel, Frans de Jong, Ka- merlingh Onnes, Han Mes, Verwey en Willink.(t.m. 31 dec.) MIDDELBURG City 20 uur: Shell-filmavond OOSTBURG I.edel Theater 20 uur: Women in love 18 j. ROTTERDAM Groote Schouwburg, Zuidplein 20.15 uur: Musical „Oh Calcutta". St.-Laurenskerk 20.15 uur: Con cert voor twee orgels door Ewald Kooima n, organist te Amsterdam, en Gert Oost, organist te Amsterveen. Schouwburg 20.15 uur: „De Phi- lantroop" door het Zuidelijk Toneel Globe. Gemeente archief, Mathenesser- laan 315, Expositie „Op reis" (t.m. 2 jan.) Werkd. 10-17 zond.- en feest dagen van 1117 uur. Ahoy-complex Doe-het-zelf en hobbybeurs „Eigenhandig" (t.m. 21 nov.) Werkd. van 1217 en 19.30 22 uur, zond. van 1217 uur. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, Expositie aquarellen, tekeningen en gouache; van Joop Dam, t.m. 11 dec) Geo pend dagelijks van 1418 uur. Vrijd. van 1421 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Hang ze hoog 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Op vrijersvoe ten a.l. ANTWERPEN Kon.Ned.Schouwburg 20 uur: „Harlekijn: kies je meester" van Arturo Corso naar Carlo Goldoni. Antwerpse Sportpaleis 15 en 20 uur: Wiener Eisrevue. Int. Cultureel Centrum, expositie van 100 tekeningen uit de verzame ling van het Rijksmuseum Kröller Müller. Werken van Van Gogh, Pi casso, Chagall e.a.(t.m. 28 nov.) BRUGGE Kon. Stadsschouwburg 20 uur: Opera „Madame Butterfly" van G. Puccini in Italiaanse versie door de Kon. Opéra van Gent. GENT Kon. Opera 20 uur: Exploration du monde. (ADVERTENTIE) VOOR AUTOMOBIELBEDRIJF Hoogstraat 50 Tel. 3 65 66 ROOSENDAAL (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De vereni ging voor milieubeheer en leefbaar heid houdt op donderdag, 25 novem ber, een ledenvergadering in hotel Merks in Roósendaal. Een van.de be langrijkste punten van de vergade ring is de bespreking van de organi satie van de verenigingsstructuur. De vergadering begint om 19.45 uur. (ADVERTENTIE) OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE voor de v moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht ^Wij ruilen alle'merken in, ook vreemde BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 Tel. 01640-35878 BREDA Lange Brugstraat 30 Tel. 01600-31745 ROOSENDAAL Ni'euwe Markt 48 Tel. 01650 - 35546 P. HERMES Bisschopsmolenstraat 16 ETTEN - Tel. 2223. (Van onze correspondent) HULST De rijkspolitie uit Hulst had het het afgelopen week end druk met het behandelen van ongelukken. Vrijdagavond viel de fietser M.B. uit het woonwagenkamp van Terneuzen, die onder invloed verkeerde, met zijn fiets op de Gentsestraat te Kapellebrug. Hij brak daarbij zijn rechter bovenbeen en werd naar het St.-Lidwinazieken- huis te Hulst gebracht. Een Belgische auto, bestuurd door A. K. uit Antwerpen, reed zaterdaga vond op het kruispunt van de Mael- stedeweg - Zoete Vaart in Hulst twee personenauto's aan en sloeg daarna op de vlucht. De twee be stuurders van de auto's, M.V. uit Hulst \en H.O. uit Antwerpen, zaten hem achterna en konden op het kruispunt met rijksweg 60 hem in de berm rijden. K. bleef de aanrij ding ontkennen en werd op het bureau van de politie te Hulst inge sloten. Pas gistermiddag ging hij tot een bekentenis over. Gisteravond gaf de 22-jarige R.P. uit St.-Niklaas, die met zijn auto vanuit de Derde Verkorting kwam, geen voorrang aan G. de D. uit Hulst. Door de hevige schok van de aanrijding werden de echtgenote en het kindje van D. uit de auto geslin gerd en gewond naar het St.-Lidwi- naziekenhuis te Hulst gebracht. Hun verwondingen bleken nog mee te vallen en zij konden na behandeling naar huis terugkeren. Ook de echt genote van P. werd gewand. Beide wagens werden geheel vernield. De 75-jarige bromfietser J.F.B. verleende op de voorrangskruising Koudekerkseweg - Zottegemstraat in Vlissingen geen voorrang aan een personenauto bestuurd door G.S. uit Vlissingen. Hierdoor ontstond een aanrijding. De bromfietsbestuurder moest met een beenfraetuur en in wendige kneuzingen per ambulance overgebracht worden naar het Be- thesdaziekenhuis. Op de Vlakebrug in Reimerswaal ontstond een frontale botsing tussen een personenauto bestuurd door P.S. uit Goes en een uit de tegenoverge stelde richting komende personenau to bestuurd door E.J. uit Bergen op Zoom. Mevrouw C.S.-B. uit Goes moest met een ernstig buikletsel worden overgebracht naar het St.- Joannaziekenhuis te Goes. Mej. M. A. C. J*. uit Bergen op Zoom liep hersenletsel op en moest over gebracht worden naar het Bergzicht- ziekenhuis. Drie andere inzittenden liepen lichte verwondingen op, doch konden ter plaatse worden behan deld. Het ongeluk ontstond doordat de heer P.S. uit Goes met een snelheid van 80 kilometer de brug kwam opgereden en moest remmen met voor hem rijdend langzaam verkeer. Hij slipte en kwam op het linker weggedeelte in aanrijding met de personenauto uit Bergen op Zoom. Doordat de aanrijding op de brug plaatsvond werd het verkeer op rijksweg 58 voor enige tijd gestag neerd. De 17-jarige uit Wemeldinge af komstige J.F. verongelukte in de bocht Groesestraatweg-Hillewerfweg met de auto van zijn zwager, welke hij van het Dorpsplein te Wemeldin ge had weggehaald voor joy-riding. De auto reed een sloot in. De be stuurder liep verwondingen op aan een been, doch kon na behandeld te zijn door een plaatselijke arts huis waarts keren. Prins Nozemius. (Van onze correspondent). SAS VAN GENT Prins carna val 1972 van Sas van Gent deed zaterdagavond z'n intree in de zaal van „De Speye" nadat hij door een gouden plak van ongeveer 3 mtr. welke op het podium was aange bracht, was gestapt. Zo aanschouwde de feestende carnavalsgasten voor de 11e keer him prins Nozemius, ofwel dhr. W. Remery. Tevens was voor het derde jaar Don Augusto als eerste minister ge kozen en Johnny Mijnsbergh voor het zesde jaar als Plesie Goor. De eerste minister, Don Augusto, over handigde Prins Nozemius de gouden plak van de plaat, maak zo van je neus nie", welke in 1966 op de markt is gebracht en waarvan er inmidels 1100 en 11 zijn verkocht. Bij dit heuglijke feit werd verder bekendgemaakt, dat men op 29 no vember een plaat maakt in samen werking met Johnny Hoes. Deze plaat zal op het grote carnavalsbal op 15 januari ten doop worden ge houden, Dit bal wordt ook wel het jubileumbal genoemd. De prins ver welkomde prins met gevolg uit Zei- zate, Assenede en de Katte uit Bel gië, die als gasten aanwezig waren en hij gaf vervolgens te kennen dat hij voor het laatste jaar prins is. Nadat de prins was ingehaald, ging men verder met dansen onder muzikale begeleiding van het orkest Jan van Waterschoot uit Axel en de harmonie van Lol en Leut. (Van onze correspondent) RILLAND BATH Zaterdagmor gen is het Griekse 17.000 ton meten de zeeschip Olympia op de Wester- schelde ter hoogte van het Nauw van Bath omhooggevaren. In de na middag is het met de sleepboten van de N.V. Muller uit Terneuzen en met sleepboten van de Unie van Redding- en Sleepdiensten uit Ant werpen, t.w. acht sleepboten, vlot getrokken. Eveneens zaterdagmor gen is omhooggevaren het Neder landse 500 ton metende kustvaartuig Karei. Dit schip is in de namiddag vlotgetrokken door de sleepboot van de Unie va,n Redding- en Sleepdien sten uit Antwerpen en door de Coby M van de N.V. Muller uit Terneu zen. O o O BEVERWIJK (ANP) De nieuwe landelijke trainingsopzet van de Bu- lobond Nederland (BBN) is nog te /ers om er onmiddellijke wedstrijd- esultaten van te verwachten. Het was dan ook geen verrassing lat de nationale juniorenploeg de jaarlijkse judowedstrijd tegen de Franse leeftijdgenoten met ruim ver- :chil verloor. Evenals in 1970 gaf Frankrijk met een marge van tien lunten (toen 4—14, nu 515) het (uidelijke onderscheid in judo-tech- usche ontwikkeling, kracht en con- litie aan. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Ter gelegenheid van de Zeeuwse culturele dag 1972 zal op Zuid-Beveland de eerste Zeeuwse cultuurbeurs worden gehouden. Op dit evenement krijgen allerlei verenigingen en instellingen op sociaal-cultureel terrein de gelegenheid zich te presenteren en over hun activiteit voorlichting te geven. Dat was een van de conclusies van de zestig deelnemers op de conferentie over education perma nente, die afgelopen weekeinde door de Zeeuwse culturele raad in het vormingscentrum Hedenesse in Cad- zaïnd is gehouden. Een andere door velen uitgesproken wens was de aanstelling van een beroepskracht voor vormingswerk buiten inter- naatsverband. De deelnemersaan de conferenties (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmorgen werd de brandweer van Vogelwaar de geallermeerd voor een brand in een in de sloot geraakte personenau to langs de weg Stoppeldijk-veer - Rapenburg tol. De brandweer die wel spoedig ter plaatse was kon echter niets uitrich ten wegens gebrek aan bluswater. Toen de commandant te Klooster- zande met een poederwagen ter plaatse kwam was de auto uitge brand. De bestuurder (ster), naar wie nog enige tijd in het donker werd gezocht, bleef spoorloos. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Zondag werd in de Westerschelde te Walsoorden een zeehengelwedstrijd gehouden waaraan alleen door bestuurders van de hengelverenigingen mocht wor den deelgenomen. Er werd veel vis gevangen. Uitslagen: 1 A. Steyaart van de hengelvereniging te Hoofd plaat, 2 mevr. v. d. Muren Sluiskil, 3 C. Pilaat Hoofdplaat, 4 H. Meeu- sen Hoek, 5 mevr. Meeusen Hoek, 6 H. Versprille Breskiens, 7 B. v. d. Berge Terneuzen, 8 H. Jonkheym floosterzande, 9 J. v. d. Velde Sluiskil, 10 J. Hoogesteger Hans weert. waren voorts van mening dat de ouders meer dan nu het geval is betrokken moeten worden bij het vormingswerk ten behoeve van de bedrijfsjeugd. Een ander onder werp waarover uitvoerig van ge dachten is gewisseld is het nemen van een proef met een project in een of andere regio waar het begrip education permanente in praktijk kan worden gebracht. In verschillende gebieden zouden werkgroepen opgericht kunnen wor den, die nauw met elkaar samen werken. Van de resultaten van deze werkgroepen zal afhangen welk ge bied uiteindelijk als regionaal edu cation permanente-project ontwik keld zal worden. Op de tweede dag van de confe rentie, die vrijdagavond door de voorzitter van de Zeeuwse culturele raad, de heer M. van Poelje, was geopend, zijn de rapporten van de verschillende discussiegroepen uit gebreid belicht en besproken. De deelnemers waren overtuigd dat het in praktijk brengen van education permanente (voortdurende ontplooi ing van de mens) in sommige krin gen op weerstand zal stuiten, maar dat e. p. niettemin nodig is in onze sterk veranderde samenleving wil de mens optimaal bij de maatschap pij beyrokken worden. Besloten werd het verslag van de conferentie, waarop onder meer ver tegenwoordigers van de vakbewe ging en politieke vrouwenorganisa ties ontbraken, op ruime schaal te verspreiden. Het discussie-weekein de werd besloten door de heer A. L. van Geesbergen, lid van gedeputeer de staten, die vaststelde dat de con ferentie een schat van informaties heeft opgeleverd. Carnaval Prins Janus de Tweede van Paerehat tot Koekelpot is weer gearriveerd in 's-Heerenhoek. Er werd een grote koenkelpot (ton) de zaal binnengerold. De boerenkapel De Peestekers, de dansmariekes, hofhouding en de raad van elf had den zich voor dit grote moment aan weerszijden hiervan opgesteld. De koenkelpot werd nadat hij tot aan het toneel was gerold, opgetild en op het toneel geplaatst. Aldaar be vond zich Sint Nicolaas die prins carnaval behulpzaam was om zich uit de koenkelpot te bevrijden! Dit ging gepaard met een luidruchtige begeleiding van het talrijke pu bliek. Een van de werkgroepen op de conferentie over „Education perma nente" in het vormingscentrum He denesse. Onder de deelnemers be vond zich ook het lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, de heer A. L. van Geesbergen (links op de foto). Schieting fn het café van de heer P. van Dijk werd een binnen schieting gehouden met een deelna me van 53 schutters. De uitslag was: wip een hoge vogel: A. Seghers Koewacht; eerste zijvogel: F. van Kruyssen Kloosterzande; tweede zij vogel: L. Verbracken Hulst. Wip twee hoge vogel: G. Baart Terneu zen; eerste zijvogel: P. Pauwels; tweede zijvogel: Th. Asselman, bei den te Groenendijk. Grootste aantal kleine vogels met vier stuks J. de Kort te Groenendijk. Inbraak Zaterdagavond Is bij afwezigheid van de familie M. aan de HSdhlaan 'in de woning ingebro ken, De dader(s) hééft (hebben) zich toegang verschaft door via de brievenbus de deur aan de binnen zijde te openen. Behalve een bedrag van ongeveer 2500 worden enkele goudien sieraden vermist. Vechtpartij Tijdens een nachte lijk gevecht in een café aan de Dijkstraat werd een Noorse zeeman, opvarende van een Noors vracht schip afgemeerd in Terneuzen, dus danig aan de handen verwond dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Rectificatie In tegenstelling tot een dezer dagen in de krant ver schenen bericht betreffende aanhou ding van kolendieven, deelt de Ter- neuzense politie mede dat de ver dachten zijn herkend door een sur veillerende agent, waarna proces verbaal werd opgemaakt. Burgemeester Reuser als opper-ezel. (Van onze correspondent). ST. JANSTEEN Zaterdagmid dag om vier uur arriveerde te St. Jansteen per autobus de carnavals vereniging De Ezelskop uit het Lim burgse Sevenum, vergezeld van hun burgemeester en oud-burgemeester van St. Jansteen, mr. Reuser. Het hele gezelschap werd in café Sport door de Steense prins Carlos toegesproken en de gasten maakten kennis met de gastgezinnen Om ze ven uur kwamen beide carnavals verenigingen bijeen in het clublo kaal bij Tony Traas. Tot groot jolijt van het gezelschap werd hier een levende ezel aangevoerd en door prins Carlos afgestaan aan de opper- ezel; aan burgemeester Reuser. Vergezeld door de harmonie begon toen een kroegentocht met daarbij de opperezel aan het hoofd. Rond half tien arriveerden de carnavals verenigingen in het verenigingsge bouw waar een balavond werd ge houden. tot maat 52 Elegante dameskonfektie Ginnekenstraat 153 - Breda hoek van Coothplein Tel. 01600-34965 's maandags de gehele dag gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2