ERICK DE BECK WINT VIERDE „HEIDECROSS" Th. Rodrigo verovert clubkampioenschap ZUIDWESTERS VAST OP KOP Overwinning van Wouters-Smit Drukte op training AARDENBURG: WEER WINST IN DE „NACHT VAN ZAAMSLAG r)p 't Hof n Wiskerke smise sport ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 15 NOVEMBER 1971 12 (Van onze sportredactie). HEIKANT Ruim duizend toe schouwers hebben gistermiddag kunnen zie hoe Erick de Beck van de Belgische atletiekvereniging Gantoise in de categorie heren seni oren zonder al te veel moeite de tweede „Heidecross" op zijn naam schreef. Veel problemen waren er niet want direct na het startschot nam hij de 150 deelnemers op sleep touw. Hazevoet van de RKHAV kon de eerste duizend meter nog gelijke tred houden en kwam als tweede door. Lang zou dit niet duren want na 1500 meter was hij reeds in de achterste gelederen verzeild geraakt. De plaatselijke favoriet Piet Vonck had toen reeds de tweede plaats voor zich opgeëist met een achter stand van vijftig meter op Beek, Grote namen als Bram Wassenaar van AV'26 uit Amsterdam en J. Stevens van de Belgische vereniging AC Gantoise, waren eveneens naar voren gekomen en Vonck die zeker niet in grote conditie verkeerde kreeg het moeilijk. De eerste drie bij de senioren. V.l.n.rStevens (derde), De Beek (eerste) en Wassenaar (tweede). De Belg Erick de Beek als eerste over de finish in de Heidecross bij de senioren. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Door het behalen van een vijfde plaats in de jongste kaartleesrit van de Zeeuwsch- Vlaamse automobielclub de nacht van Zaamslag heeft Th. Rodrigo uit Terneuzen in de A-klasse be stuurders het clubkampioenschap 1971 veroverd. Dit dan na een span nende race met C. Risseeuw uit Zaamslag, die met slechts een punt versehil (117 tegen 116) geklopt werd en die lange tijd de kop van dit klassement aanvoerde. K. van Höeve uit Zaamslag werd kampioen in deze klasse bij de navigators met 120 punten. Ook in de B-klasse bestuurders viel de beslissing. G. Strijdonck'uit Sas van Gent werd hierin eerste met 115 punten. Mevrouw Brood uit Terneuzen eindigde met ditzelfde aantal punten als eerste in de B- klasse navigators. De deelnemers aan deze door de ZEVAC georgani seerde kaartleesrit, de „Vierde Nacht van Zaamslag", hebben het vooral wat de A-klasse betreft zeker niet gemakkelijk gehad. Waren het dit keer niet de weergoden (zoals in voorgaande jaren), die het de rij ders moeilijk maakten, nu waren op vele plaatsen de (vooral) te berij den binnenwegen behoorlijk vet en glibberig door het bietenvervoer. Voor de A-klasse was een afstand te overbruggen van 195 kilometer. De rit als laatste meetellend voor het kampioenschap, en uitgezet door de heren J. Risseeuw (Zaamslag), W. de Bruijn (Terneuzen) en P. Icheele (Axel) liep over het- gehele grondgebied van Zeeuwsch-Vlaande- ren. De start en ook de finisch waren te \bsdale voor het restaurant „De Huifkar". Hier ging zaterdagavond om 20.01 uur de eerste deelnemer van start voor een zeven uur duren de rit door donker en later nachte- ijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Via Sint- lansteen, Clinge, Nieuw-Namen en ;taauw naar Kloosterzande waar de erste vastetijdcontrole (VTC) ge- estigd was, vervolgens door de pol lers naar Terneuzen (tweede VTC) n via Hoek, Biervliet, Breskens, ladzand, Zuidzande (derde VTC) weer naar Hoek met de laatste VTC naar Westdorpe, langs de grens- en steeds over de binnenwegen streek naar het eindpunt te Absdale waar de eerste A-klasser omstreeks drie uur in de vroege zondagmorgen arriveerde, waarna om half vijf de uitslag en de prijsuitreiking door de voorzitter A. Wolfert werd verzorgd, nadat deze dat eerder in de nacht om half een gedaan had voor de B- klassers, die een rit yan 101 km hadden afgelegd. In totaal namen 41 equipes deel aan deze vierde nacht van Zaamslag, twee werden niet ge klasseerd. - De uitslagen: A-klasse: 1 De Jon ge - Boneschanker, Axel, met 30 strafpunten. 2 C. Risseeuw - Van Hoeve, Zaamslag, 63. 3 Van Dronge- len - De Putter, Terneuzen, 90.4 Dieleman - Van Spaandonck, Vlis singen, 92. 5 Th. Rodrigo - Donze, Terneuzen, 104. 6 Quick - Houg, Bergen op Zoom, 1.24. 7 Houg- Homan, Bergen op Zoom, 125. 8 Houg - Elenbaas, Terneuzen, 150. 9 Verploeg - Van de Linde, Aarden burg, 154. 10 De Munck - De Klerck, Borsele, 192. B-klasse: 1 De G.uchteneire - Verschuren, Sluiskil, 0 strafpunten. 2 L. en G. Herwegh, Sint-Jansteen, 60. 3 Strijdonck - Claessens, Sas van Gent, 61. 4 C. en F. Audenaerde, Sint-Jansteen, 62. 5 De Maagt - De Kerf, Axel, 71. 6 de heer en mevrouw Brood, Terneuzen, 77. 7 equipe Kandermans, Terneu zen, 90. 8 Krieckaert - Van Alphen, Hengstdijk, 90. 9 Dijkstra Breep- oel, Sluiskil, 92. 10 Moens - Dekker, Zaamslag, 95. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN In de wedstrij- a om het persoonlijk damkampi- asohap van Zeeland kwamen na i langdurige partij Op 't Hof en •skerke toi remise in de hoofd- :s. Biaas v, on van Boon, terwij) i Schultema tot de volle winst un in zijn partij tegen Baaijens. ';ker moest een nederlaag incas- en van De Vlieger, terwij! G. m volgens de verwachtingen igens versloeg. Je overige resultaten: le klas iep 1 Lievensp - De Wild 02; n de Mark - Koppejan 20' aép 2: Foimer - Hollestslie 02; «dwedstvijden groep 1: Van der ■ie - Koele 2—0, Loader - Veer- »k 02, Pakker - Verion 02: ep 2: Geelhoed - Den Boer 11, 2Is - P Kooien 2—0, Van der idt - P. Lodder 11; groep 3: agenaar - Roose 20, Polderman - irshuize '20, Mesu - Francke 0— groep 4: Schrijver - Filius 02, ■enenoerg - Bareman 02. Janse Lotte 0 2. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN —In de Zeeuwse korfbalcompetitie zijn zaterdag slechts vier veldkorfbalwedstrijden gespeeld. De rest is weer aan de „winterpauze" begonnen en heeft de sporthal opgezocht, waar weer naar hartelust „gemicroëd"wordt. Er vie len in het veldkorfbal toch nog be langrijke uitslagen. Zuidwesters zet te zich vaster aan de kop in de eerste klas. Togo 1 was duidelijk de mindere ploeg en de Souburgse ploeg behaalde een royale 71 overwinning. In de 3e klas A kwam NOAD langszij op de eerste plaats. In eigen huis versloeg het TOP na een bijzonder spannende wedstrijd met 45. Bij de junioren 1 zorgde Swift 1 nog voor een verrassing. Met 54 haalde het een forse streep door de plannen van Tjoba 1. Met deze uitslag zal vooral Stormvogels gelukkig zijn. In de micro is er deze eerste volle dag lustig op los gescoord. In 31 wedstrijden vielen niet minder dan 212 doelpunten. In de eerste klas A kon Stormvogels niet op tegen On- do. Wel bood Stormvogels goede te genstand en zorgde ervoor, dat Ondo steeds op zijn hoede moest zijn, maar dat was Ondo ook en won met 58. In de eerste klas B ontliepen Luetor en Blauw Wit elkaar niet veel. Vooral verdedigend hielden beide ploegen het goed gesloten. Met 21 zegevierde Blauw Wit, maar dat had net zo goed andersom kunnen zijn. In de tweede klas A maakt Tjoiba 3 korte metten met Olympia. De anders zo goed draaiende doelpun- tenmachine van Olympia kwam niet aan bod. Tjoba was oppermachtig en won met 141.Animo 3 en Seolto 1 speelden een bijzonder goede wed strijd. Vooral Seolto was erg op dreef, al kwam dat in de score niet zo tot uiting. Met 34 won 'seolto toch. In de tweede klas B zorgde Swift 4 voor een uitbarsting. Tjoba 4 werd volkomen overspeeld en voor de Middelburgers werd het een soort prijsschieten, met als resultaat een 0—17. In de derde klas A kwam Atlas weer niet uit de verf. Atlas is hele maal in de vergetelheid teruggezakt. Animo 4 won met 42. In de derde klas B speelden Swift 5 en Seolto 2 een aardige partij. Na een spannen de wedstrijd won Seolto met 23. Animo 5 en Stormvogels 2 lieten elkaar vrij spelen. Hierdoor kwam het doelpuntenaantal heel wat hoger Nadat 3500 van de 7000 meter waren afgelegd, moest Vonck afha ken en Wassenaar em Stevens gin gen op zoek naar koploper Beek. Dit bleek echter onhaalbaar, want toen had Beek reeds een voorsprong van vijftien seconden. Wassenaar en Ste vens lieten elkaar af en toe de hielen zien, maar met nog duizend meter voor de boeg demarreerde Wassenaar van zijn concurrent weg. t De strijd was gestreden en met 35 ,$f seconden voorsprong finishte Beek 'Sl als eerste. Een plaats waarop hij 1 gerekend had, want hij zei na de cross: „Ik had niemand te vrezen, ook Vonck niet want die heeft zeker zijn topconditie nog niet". De grote Belgische top-erosser E. Allonsius was deze middag toe schouwen. Een verstuikte enkel was hieraan schuld. „Ook aan hem", al dus de Beek, „heb ik veel te dan ken. Voor en tijdens de wedstrijd heeft hij mij bijgestaan met raad en daad". Was Allonsius wel aanwezig, de nationale kampioen Egbert Nij- stad liet het organiserende bestuur uit. Animo was de iets betere ploeg en won 85. In de derde klas C behaalde Blauw Wit 2 hadhet tegen Volharding 2 toch nog benauwd. Met 43 redden ze het wel, maar over tuigend was het niet. Bij de junioren was Tego in 1 B heèl wat sterker dan op het veld. Luctor liet zich echter niet verras sen en het won met 45. In 2A deed Seolto het goed. Animo 2 kreeg niet de kans ai te veel terug te doen. Seolto won met 24. Zuid westers en Stormvogels 2 speelden een spannende wedstrijd, die maar net door Zuidwesters met 3—4! werd gewonnen. In 2B haalde BKC fors uit. Swift 3 werd hiervan het slacht offer met 27 Ondo 2 deed het goed. Seolto 2 kreeg niet veel kans. Met 85 zegevierde Ondo. In 2C deed de pas nieuwe formatie van Zaamslag het goed. Togo 2 werd met 23 verslagen. Olympia deed het. tegen Blaauw Wit2 goed en het behaalde een 13 overwinning. telefonisch weten dat hij niet kwam. Hij had eveneens een blessure. De heer Sterken-burg reikte namens de directie yan N.V. Linex in deze categorie de prijzen uit. Bij de B-jongens was Jo Schout van de RK HAV ongenaakbaar. In deze totaal 3000 meter lange cross, liet Schout de kleintjes het eerste gedeelte „aanmodderen", maar nam halfweg koers het initiatief in han den en stond het niet meer af. Schout schudde als laatste man Ros van zich en kwam met een voor sprong van 25 meter als eerste over de aankomstlijn. In de categorie A- jongens was het H. van Duijse, die voor de grote verrassing zorgde. Na dat hij zelfs 2000 van de 5000 meter op de tweede plaats had gelopen, zakte Van Duijse terug naar de vierde plaats. J. Tingin en J. de Beer en R. van Dorpe gingen Van Duijse vooraf, maar in de laatste 750 meter waren Tingin en De Beer tegen het geweld van Van Duijse niet bestand. R. van Dorpe was toen buiten schot maar de tweede plaats haalde Van Duijse glansrijk. M. Koulen van Seheldesport Ter neuzen moest bij de B-jongens het onderspit delven tegen F. Medwig en M. van de Berghe in de laatste honderd meter. Bij de meisjes A. was het Annie van de Kerkhof van Helmond Sport, die met honderd meter voorsprong finishte. Elly Boers van Seheldesport Vlissingen werd tweede. De andjenen wanen slechts figuranten. De uitslagen: senioren: 1. E. de Beek (Belg), 2. B. Wassenaar AV'56 Amsterdam, 3. Stevens Gantoise (Belg). Jongens A: 1. R. van Dorpe AC Waasland (Belg), 2. Van Duijse, 3. J. Tingin. Jongens B 3000 meter: 1. Jo Schout RK HAV, 2. L. Ros (B), 3. H. Mens AC Helmond. Jon gens D 1000 meter: 1. F. Medwig AC Waasland (Belg), 2. M. van de Berghe AC Halle (Belg), 3. M. Kouwlen Seheldesport Terneuzen. Meisjes A 1500 meter: 1. A. van de Kerkhof Helmond, 2. E. Boers Zee land Sport Vlissingen, 3. G. Berck- moes AC Halle (Belg). Uitslagen prestatieloop 4000 meter: 1. E. Her- lemaes 15 jaar België, 2. T. an Landeghem 15 jaar België, 3. J. Karremans 15 jaar België. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De derde Nacht van Scheldegouwen is gewonnen door de equipe A. Wouters-L. Smit. Dit duo had na de rit van 170 kilometer de minste strafpunten op gelopen, namelijk 129. Het maxima le aantal strafpunten dat moest wor den uitgedeeld was 1252. De organi serende vereniging Scheldegouwen heeft met dit autosportevenement weer een goede beurt gemaakt. Er waren tachtig wagens die om negen uur bij de sporthal in Middel burg waar om kwart voor vier de de finish. De route voerde vanaf Walcheren door de zak van Zuid- Beveland en vervolgens via Wemel- dinge en Kapelle naar Goes, waar bij de AKFrfabriek anderhalf uur werd geneutraliseerd. Het laatste traject voerde vanaf Goes over Noord-Beveland terug naar Middel burg, waar om kwart voor vier en eerste wagen arriveerde. De wegen wacht, die voor het eerst bij deze nachtrit was ingeschakeld en met twee wagens op pad was gegaan, moest een keer of tien de handen uit de mouwen steken. In totaal arriveerden 75 wagens aan de finish. In de Brasserie in Middelburg wer den zondagmiddag de prijzen uitge reikt door Scheldegouwen-voorzitter D. Roelse en door de heer Janse van de Opel-dealer uit Vlissingen, .die de Scheldegouwen-cup beschikbaar had gesteld. De uitslag was: 1 A. Wouters-L. Smit 129 strafpunten,. 2 M. Baart-P. Poelman 132, 3 J. van Hijfte-H. van Hijfte 198, 4 C. Bode-J. Bom 212, 5 L. de Nooyer-mevr. De Nooyer 213, 6 E. Kupers-mevr. Kupers 230, 7 A. Westveer-mevr. Westveer 270, 8 A. Degens-mevr. Degens 311, 9 J. Schuitema-J. Tiel 338, 10 C. Klop-J. Schellemans 339, 11 M. Hoekman- mej. T. Hoekman 346, 12 A. Holle- St'elle-mevr. Hollestelle 364, 13 mevr. Vos-P. Luycks 384, 14 J. v. d. Wulp- J. Tuinman 389, 15 W. v. d. Heyden- mevr. v. d. Heyden 393. AXEL De gecombineerde training van de Zeeuwse wie lerverenigingen Zeeuwsch Vlaanderen en Theo Middel kamp werd gistermorgen in het Axelse bos druk bezocht. Niet minder dan 17 coureurs en één dame waren aanwezig om zich te laten „afbeulen" door trainer Rinus Markusse. Opvallendste deelnemer was ongetwijfeld HOOFDPLAAT-LUCTOR Eer stevige partij voetbal, waarin Er: van de Hauwe naar hartelust kc scoren. Na twintig minuten had hi, dat al drie maal gedaan, wat een - 0 voorsprong voor Hoofdplaat bet: kende. Vlak voor rust verkleint1 - Traas die voorsprong tot 3Of na rust bleef Hoofdplaat sterke maar paal en lat stonden toen sucte in de weg. DFS-SCHOONDIJKE D' Schouwse ploeg was weliswaar ooi. de betere ploeg, maar een tegen doelpunt had Schoondijke wel ve.' diend. De rust ging in met een 1— voorsprong door Den Ëngelsmai Pas enke1» minuten voor het ein kon Rijnberg dit topduel definite m het DFS-voordecl beslissen (7 1) Theo van Poecke die het vol gend seizoen weer hij de ama teurs wil proberen. ZWEMMEN Anke Rijnders heeft in het Sportfondsenbad te Amersfoort (25 meter-bad) 'n nieuw nationaal record op de 400 meter wis selslag voor adspiranten gezwommen. Zij realiseerde een tijd van 5.22.6. een verbetering van 2,7 seconde van het oude record, dat op naam stond van Hansje Bunschoten. Op de 100 meter vrije slag liet Anke Rijnders een tijd afdrukken van 60,2 seconde. OÖSTBURG-IJZENDIJKË Er gelijkopgaande strijd, die qua veltï spel in een gelijkspel had moeten eindigen, maar door het beter benut ten van de kansen toch niet onver diend door IJzendijke is gewonnen. Voor rust schoot Vermeulen de stand naar 01. Ook na rust waren de ploegen gelijkwaardig, maar weer benutte IJzendijke een kans en wel toen De Boevere een vrije trap ineens inschoot (02). Het was, genoeg voor de volle winst. DE STAND: DFS 10—13, Hoofd plaat 1013, Graauiw 1013, Patrij zen 1012, Schoondijke 1012, RIA 1011. IJzendijke 1011, Aarden burg 118, Philippine 99, Oost burg 109, Luctor 10—7, Lewed. Boys 100. (Van een voetbalmedewerker). TERNEUZEN In de eerste klas van de zondag competitie van de KNVB, afdeling Zeeland namen DFS, Graauw en Hoofdplaat de kop weer over. DFS won met 21 van Schoondijke, terwijl Graauw knap met 42 de baas bleef over Patrij zen. Aardenburg kwam eindelijk tot winst en bracht RIA zijn eerste nederlaag toe (I0). Hoofdplaat won zoals verwacht van Luctor (3- 1), terwijl IJzendijke met 02 van Oostburg won. Lewedorpse Boys Philippine werd afgelast. GRAAUW-PATRIJZEN Een iets sterker Graauw heeft verdiend van Patrijzen gewonnen. Van Im merzeel opende de score, maar docr Verbart werd het 1—1. Gelukkig nam Graauw daarna de leiding door een doelpunt in eigen doel (2—1). Na de rust was Graauw na een kwartier weer meer in de aanval en De Burger bracht de voorsprong op 31. Janse maakte er wel 32 van. maar door De Burger (uit een straf schop) werd aan -alle onzekerheid een einde gemaakt (42). AARDENBURG-RIA Aarden burg was ook nu weer de hele wedstrijd sterker, maar kwam weei moeilijk tot scoren. Er moest zelis een strafschop aan te pas komen om de thuisclub aan de overwinning te helpen en RIA zijn eerste nederlaag -te bezorgen. Zeven minuten voor he einde schoot Baart die strafschop tegen de touwen (10).\ Het war overigens wel verdiend. Traas (tweede van links) verkleint vlak voor de rust de achterstand van Luctor tot 31;

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 12