Bevolking loopt niet erg warm voor hoorzittingen Dekenactie levert 80.000 dekens op SPEELPLAATSEN VOOR DE JEUGD DOOR ROOD GEREDEN: 3 ERNSTIG GEWONDEN Onderzoek begroting Terneuzen in openbaar INBRAAK IN SEXSHOP Boerenleenbank Schoondijke geopend stad streék HULST Terneuzen Terhole Sinterklaasfeesten in Zuiddorpe Krabbendiike examens Lof Comité kinderzegels schenkt Zaamslag vierduizend gulden Auto botste op bus Woensdag 10 november 1971 5 BREDA Eindstraat 14 Tel. 01600-31086 TILBURG Heuvelscraat44 Tel. 04250-31621 DEN BOSCH Schapen markt 17-21 Tel. 04100-39125 (ADVERTENTIE) (Van. een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De landelijke dekenactie die in 150 plaatsen in Neder land is gehouden ten behoeve van de arme landen in Afrika, heeft 80 000 dekens en een bedrag van 170.000 opgebracht. De dekens zijn in overleg met de bevrijdingsbeweging in de verschillende landen inmiddels verzonden naar Guinee Bissao, Mozambique en Angola. De wereldwinkel in Terneuzen vei-zamelde 425 dekens, twee ton aan kleding en f 716,- aan geldgif- ten. De wereldwinkel gaat verder actie voeren voor de vrijlating van de Griekse verzetsstrijder Drako- pouius en zijn medegevangenen. Met alle middelbare scholen zal kontact worden gezodht om óp woensdag 17 november bijeen te komen teneinde leerlingen en leraren tot een plan van aotie te komen. Voorts wil de we reldwinkel brieven sturen aan de leden der Tweede Kamer en daar in wijzen op de wapenleveranties van de NAVO-landen aan Portu gal. Eind november begin december zullen in de Tweede Kamer debatten worden gehouden over de buiten landse politiek van Nederland. Schippersknecht gewond Dins dagmiddag oim twaalf uur raakte de 22-jarige matroos van de Damco 210, A. A. V. uit Antwerpen, bij het af meren in de Zevenaarhaven met de linkerhand bekneld tussen staalkabel en de bolder. De matroos liep aan drie vingers ernstige verwondingen op. Dokter Nijsten jr. verleende de eerste hulp. Oliekachel ontploft. Dinsdag avond om zes uur ontplofte door on bekende oorzaak een oliekachel in het magazijn van de firma W. J. de Bruijn, aan de Hoigendijk. Toen de brandweer aankwam had het perso neel het begin van brand met een brandblusser bedwongen. enrresnondent) voor een goede bril of uurwerk HET ADRES (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Door het St Nico- laas comité van Zuiddorpe onder voorzitterschap van de heer René Eggermond is een St Nicolaasfeest georganiseerd voor alle kinderen van een jaar tot en met alle kinde ren van de lagere school, dat zal worden gehouden op 28 november i i de zaal van het café Centraal van de heer Vermeer- St Nicolaas zal met zijn Zwarte Pieten afgehaald worden aan het benzinestation hoofdweg Noord, door de Zuiddorpse drumband „Ons Ge noegen" om kwart voor twee, waar na de kinderen in de feestzaal om half drie door St Nicolaas zullen worden getracteerd. Daarna zal St Nicolahs een bezoek brengen aan de zieleen van Zuid donk die in het Ziekenhuis van Sluiskil verblijven. Het St Nicolaas comité zal voor het dekken der kosten een huis aan huis collecte houden. Kaarting Uitslag van de prijs- kaarting bij J. Schonenberg, café „De Kroon" in Terhole, waaraan 64 mensen hebben deelgenomen: 1. P. Everaart-A. van den Berg, 2. G. Bogaert-A. de Cock, 3.mevrouw Kai- ser-E. van Stevendaal, 4. T. Crom- been-A. Freyser, 5. J. de Sylva-K. Keyzer, 6. H. de Cock-J. Schau- waert,, 7. J. Braeké-mevrouw Brand. 8. C. de Theye-J. de Maat. Verlie zersronde: 1. H. Mannaart-A. Penne- man, 2. B. van de Leemput-H. Frey ser, 3. A. Ongenae-P. Collet. Prijs- tritsing: 100 deelnemers. Winnaar J. van Eetvelde. Vogeltentoonstelling Vrijdag 12 en zaterdag 13 november houdt de vereniging „Vogelvrienden Krabben- dijke e.o." een jaarlijkse onderlinge tentoonstelling in het culturele cen trum te Krabbendijke. De tentoon stelling wordt geopend door burge meester C. Pijl Hogeweg. vrijdaga vond om half acht. Op de tentoon stelling zijn veel vogels van diverse pluimage te zien, in "totaal 170 kana ries, 120 tropische vogels, parkieten, grasparkieten enz. Er wordt ge speeld om verenigingsprijzen in de vorm van eremetaal. De gemeente Reimerswaal heeft de Reimerswaal- cup beschikbaar gesteld voor de in zenders met de vier beste vogels. Vrijdagavond is de tentoonstelling geopend van 19.30 tot 22 en zaterdag van 14.30 tot 2' uur. TERNEUZEN Voor het diploma „geoefend man" zijn vijf reservepo litiemannen geslaagd. Dit waren de heren G. R Ferket, J. I. Bolleman, J. M. Moes en Z. Wisse, allen uit Terneuzen en B. T. de Lavoir uit Sluiskil. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Alle publika- ties en voorlichting ten spijt is de publieke belangstelling voor de hoorzittingen van de gemeente Terneuzen over de aanleg van speelgielegenheden in verschillen de woonwijken tot dusver zeer teleurstellend. Naar verhouding was de opkomst van de bevolking van Spui, een kern van enkele tientallen bewoners, met 15 belangstellenden daarentegen zeer bevredigend te noemen. In de kernen Hoek en Sluiskil was de interesse van de bevolking voor het speelgelegen- hedenproject van de gemeente zeer minimaal. In Hoek lieten zich slechts 13 mensen voorlichten en in Sluiskil waren vijf belangstellenden, onder wie drie schoolhoofden en een raads lid. Voor de heer S. A. Hage, hoofd van de afdeling onderwijs, sport en jeugd zaken van de gemeente Terneuzen, en zijn staf is het opvallende gebrek aan belangstelling voor de hoorzittingen zonder meer een bittere teleurstel ling. „Wij hadden ons er veel van voorgesteld. De algemene speelgele- genheden tentoonstelling in Terneu zen, de speelnota en de hoorzittingen hebben veel tijd aan voorbereiding gevergd. Op de hoorzittingen krijgen de bewoners van de woonkernen en woonwijken volop de kans mee te denken en mee te praten over plaats en aard van de speelterreinen in hun buurt. Door weg te blijven missen ze deze vorm van inspraak. Dat vind ik buitengewoon jammer". Over de belangstelling van de be volking van het kleine Spui had de heer Hage niets dan lof. „Er was een levendige discussie en er kwamen concrete ideeën naar voren. Zo vond men onder andere dat dc speelgele- genheid ter plaatse geëgaliseerd moest worden eii dat er een zandbak ge wenst is. Er hebben zich verder vier inwóners van Spui opgegeven om met de gemeente nader van gedachten te wisselen over de aanleg van een speelterrein in Spui. Kijk", zegt de heer Hage, „een dergelijke reactie van de bevolking geeft de burger toch weer een beetje moed". De hoorzitting in de hoorzaal te Hoek leverde als voornaamste be zwaar van de aanwezigen op de situe ring van een rolschaatsbaan nabij de openbare kleuterschool. Ook leverde ligging van de speelplaatsen bij de scholen veel stof tot discussie op. De heer Hage: „Dat is nu juist de be doeling van deze hoorzittingen en voorlichtingsavonden. De mensen moeten niet het gevoel hebben dat ze toch niets te vertellen hebben en dat de gemeente toch haar eigen gang gaat. Wanneer er zo weinig belang stelling van de zijde van het publiek voor de aanleg van speelgelegenheden voor de jeugd aan de dag wordt ge legd, weten we het echter ook niet meer hoe je de burgers bij de plan ning van dit soort openbare voorzie ningen kan betrekken. Volgende week staan nog vier hoor zittingen in de kern Terneuzen op het programma. Het is voor de heer Hage en zijn medewerkers te hopen dat er vanuit de burgerij meer belangstel ling voor deze informatieve bijeen komsten ten toon wordt gespreid dan tot dusver het geval is. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Het Nederlands co mité voor kinderpostzegels heeft het bestuur van het Groene Kruis in Zaamslag een bedrag van vierduizend gulden geschonken als bijdrage in de kosten van een centrale verwar ming in het wijkgebouw aan de Pol derstraat. De gift werd aan de voorzitter van het Groene Kruis, de heer Kusee, overhandigd door mevrouw Aschoff- Stierman, de echtgenote van de bur gemeester van Terneuzen. Tijdens een korte bijeenkomst in het wijkgebouw heeft mevrouw M. Bassie-Botter, de presidente van de afdeling Terneuzen van het comité kinderpostzegels, op het belang van de kinderzegelactie gewezen. Zij zei dat in Zaamislag kinderzegels zullen wordien verkocht door de school jeugd en zij wekte de inwoners op zoveel mogelijk van deze zegels te kopen. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR Bij een verkeers ongeval, gistermorgen in Etten-Leur, werden drie inzittenden van een per sonenauto vrij ernstig gewond. De drie slachtoffers G. N„ zijn echt genote W. N. en F. K. waren afkom stig uit Terneuzen. De bestuurder van de personenauto, G. N„ reed op de kruising Bredaseweg - Frederik van Eedenlaan door het rode stoplicht en werd geschept door een de kruising overstekende BBA-bus. Door de klap van de botsing scheurde de brandstof tank van de bus, waardoor de gasolie zich over de weg verspreidde. De brandweer van Etten-Leur moest er aan te pas komen om de weg schoon te spuiten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op aandringen der fractie van de PvdA in de Terneu- zense gemeenteraad zal er meer dan voorheen het geval was in het open baar over de gemeentebegroting 1972 van gedachten gewisseld worden. Nadat twee afdelingen zich met het begrotingsonderzoek hebben bezig ge houden zal er een verslag van dit af- delingsonderzoek worden opgemaakt waarna burgemeester en wethouders er op zullen reageren met een memo rie van antwoord. Zowel het verslag van de afdelingen als de memorie van toelichting zal worden gepubli ceerd. Dat deelde de heer P. J. Huijbrecht, lid van de PvdA-fractie, mee tijdens de algemene jaarvergadering van de PvdA afdeling Terneuzen, gehouden in een van de zalen van Tearoom van Assche. Het beleid van de PvdA- raadsfractie, waarvan de heer J. Strij- bos verslag deed, werd door de ver gadering zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. (Van onze corregpondtewt) SAS VAN GENT In de radio- zaak/sex-shop van de heer S. te Sas van Gent, is dinsdagnacht ingebro ken. Enkele radio's werden ont vreemd, alsmede een grote hoeveel heid sexartikelen en enig kleingeld. Vermoedelijk is men langs het dak vaam binnengekomen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Dinsdagmiddag omstreeks vier uur vond op de West kade te Sas van Gent nabij de Noord weststraat een botsing plaats tussen een personenauto en een bus van de Z.V.T.M. Zowel de bestuurder van de personenauto, M. J. V. uit Sas van Gent, als de busbestuurder, G. H. G. uit Axel, hebben beiden niet voldoen de rechts gehouden, waarna de bot sing met materiële schade ontstond. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Met het ver zilveren van een cheque, groot 1.000,- heeft burgemeester A. Schip per van Oostburg het 'bijkantoor yan de Boerenleenbank te Schoondijke geopend. De cheque zal bestemd zijn voor het welzijn in dc kern Schoondijke. De voorzitter van het bestuur van de bank te IJzendijke, waarvan Schoondijke een bijkantoor is, de heer P. Haverbeke zei dat de bank in zes jaar is uitgegroeid. Dit duidt op een expansie en vertrouwen on der de bevolking. In de nieuwe bank is een kogelvrije balie aange bracht ter bescherming van de bij schering en inslag plaatsvindende overvallen. De nieuwe vestiging moeten wij niet zien als een eind punt, doch een punt om verder te gaan. De gemeente ijvert voor de leefbaarheid van de kernen. Hieraan hebben wij door deze vestiging me de willen werken. Burgemeester A. Schipper zei in zijn woord dat de verandering aan de bank een groot goed voor Schoondjke is waarbij hij stelde dat de bank ook een dienstverlenende taak heeft. De service is goed. als er ook sociaal gevoel is. Voor de aangeboden cheque zal spelmateriaal gekocht kunnen wor den, hetgeen ,dan geplaatst zou kun nen worden op een deel van het sportcomplex De Molenkreek. Drs. A. Bierings van de directie van de CCB zei dat de service verlening hoog in het vaandel moet staan van de bank. „Het is een bank van iedereen". Hij zag de fusie van de Boerenleenbanken en de Raiffei- senbank als een broodnodige uit het oogpunt van werken en kostenbe sparend. De heer M. IJsebaert voorzitter van het kringbestuur van de Boe renleenbank in Zeeland zei het een groot en goed getuigend beleid te vinden als men bijkantoren sticht. Het bankverkeer is toegenomen en ook het dienstenpakket is uitge breid. De heer L. Cammaert voorzit ter van de landbouwpraktijkschool te Schoondijke hoopte dat de bank over zes a zeven jaar uit zijn jas gegroeid zal zijn. A. ter Mote van de NCB zei dat in beginsel weinig vat was tè krijgen op de boeren stand van Schoondijke, doch hoopte dat dit in de toekomst zal verbete ren. Een pijnlijke opmerking maakte de heer Ter Mote over een schen king aan de voormalige gemeente IJzendijke bij de opening van de Boerenleenbank te IJzendijke, groot 1000,- drie jaar geleden. Hij vroeg waar deze schenking gebleven was. Nergens was dit meer terug te vin den. De heer Ter Mote was toender- tijd wethouder van de gemeente IJ zendijke. De heer De Moor bood namens de vereniging directeuren van de kring Zeeland een enveloppe aan. De heer Wieme, directeur van de bank, gaf nog een overzicht van de groei van de bank. Er zijn nu 450 spaarders. In 1966 waren er 998 kastransacties, tegen 7.000 in 1971. asJlóloóte »r»- ctISOVW „n (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De werkzaamhe den aan de Sint-Annekruising bij Terneuzen, die ertoe moeten leiden dat dit beruchte punt zo veilig mo gelijk voor het verkeer wordt,vor deren gestaag. Gisteren werden de lichtmasten waaraan ook de licht bakken met richtingaanduidingen bevestigd zijn, op hun nieuwe staan plaats geplant. Provinciale waterstaat is op 9 au gustus begonnen met de werkzaam heden, waarbij de fietspaden geheel moesten worden verlegd, iets wat inmiddels is gebeurd, de beide mid denbermen worden spitser gemaakt om het verkeer vloeiende te doen verlopen. In dit kader werden ook de lichtmasten verplaatst, v Naar de heer Boneschansker van provinciale waterstaat ons meedeel de kan op 20 november begonnen worden met het belangrijkste kar wei, het aanbrengen van de ruim een ton kostende verkeerslichtenin stallatie. De verkeerslichten op het kruis punt komen direct boven de rijba nen te hangen en worden automa tisch geregeld. Zoals gemeld zullen de verkeerslichten ook 's nachts blijven werken, met dien verstande dat het licht boven de hoofdrijbanen altijd op groen staat. Komt er vanuit Axel of Terneuzen verkeer dan wordt die via een in het wegdek aangebrachte indicator doorgegeven aan „het brein" van de installatie die zijn programma daarop begint af te draaien, zodat op een gegeven moment ook voor dat verkeer een groenfase komt. SPORTIEF en ELEGANT kan zeer goed samengaan. Dat ziet u direkt bij deze suède „bestseller". Ook eindeloos fijne combinatie mogelijkheden in safari jasjes- broekpakken, blouses, tunieks en 7/8 jassen. als het beste maar goed genoeg is.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2