Ter neuzen ontvangt zaterdag de Sint VERHOGING ERFPACHTCANON Kleuterleidsters kreg en ins spraak AANKOMST BIJ STEIGER PROVINCIALE BOOTJ f y 1 Expositie van schilder in Kortgene Bazar in Middelburgs diensten centrum OVER INTOCHT SINT stad streek interveko nv KINDEREN VEROORZAKEN BRANDEN Zilveren jubileum bij De Zon in Goes Vogelexpositie in Sluiskil Terneuzen krijgt voor 2e maal carnavalsbal Carnavalsbal in Sas van Gent Sporthal Sluis verzakt C. de Baar* vierde 25-jarig jubileum Jongen (8) in Goes aangereden GOUDEN ECHTPAAR IN TERNEUZEN U bóft als u van vis houdt. GEVULDE SCHELVIS OF MAKREEL Twee schepen omhooggevaren Zestig jaar getrouwd Terneuzen Vlissingen Bosch kapel Ie Terhole Kapelle Dinsdag 9 november 1971 5 (ADVERTENTIE) Voor die prijs geen betere werkbank Reeds va. 249, kom eens kijken ploegstraat108 breda tel.55850 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Doordat kinde ren met lucifers hadden gespeeld, brak brand uit in de woning van de familie L. H. van S. in de Zandkreek- straat 108 in Middelburg. De brand weer van Middelburg is direct met groot materieel uitgerukt. Toen men ter plaatse kwam bleek echter dat de brand al grotendeels was geblust. Tóch heeft nog een wagen de brand moeten bestrijden. De inboedel van de speelkamer werd geheel vernield terwijl de andere kamers waterschade opliepen. Het juiste bedrag van de schade valt nog niet vast te stellen. De bewoners waren tegen brand ver zekerd. Even later, te 16.30 uur moest de brandweer opnieuw uitrukken en wel naar het Hofplein 1 alwaar de negenjarige A. K. in een werkplaats aan het solderen was. Het solderen was hem echter enigszins uit de hand gelopen en het vuurtje had inmiddels vlam gevat. Toen de brandweer arri veerde bleek de brand reeds groten deels met emmers water te zijn ge blust. Toch heeft men hier nog even moeten nablussen, terwijl men uit de schuur nog een hond en een varken heeft kunnen redden. Zondagmorgen is nabij Hansweert omhoog gelopen het driehonderd ton metende Franse binnenvaartuig Rad ja, geladen met 250 ton ijzer onder weg van Duitsland naar Frankrijk. Twee eerdere pogingen van de sleepdienst W. Muller uit Terneuzen om het met ijzer geladen schip vlot te trekken, waren mislukt. Vanmid dag om ongeveer 14.00 uur bij hoog water hebben de Schotland en de En Avant 15 het schip weer in dieper water weten te brengen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de kantine van was serij „De Zon" in Goes heeft mejuf frouw G. Th. van Eikeren een huldi ging ondergaan: zij was 25 jaar in dienst bij hetzelfde bedrijf. Het jubi leum, dat eigenlijk op 25 september gevierd had moeten worden (de exaote datum van in diensttreding) was toen in het (blus-)water geval len door de brand die op 8 septem ber een groot deel van het bedrijf verwoestte. Veel collega's, kennissen en familieleden waren mejuffrouw Van Eikeren tijdens de feestelijke bijeenkomst in de inmiddels weer grotendeels herstelde wasserij ko men feliciteren. (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE Gekleurde etsen tekeningen en aquarellen exposeert Hans Goudart, student aan de ko ninklijke Ned. academie voor beel dende kunst in Den Haag, van af deze week tot en met 30 november in galerie „Les Deux Chapeaux" in Kortgene. Het werk bevat vooral stadsgezichten, beelden van nieuw bouw in oud-bouw en omgekeerd. Hans Goudart beweegt zich ook op het gebied van de literatuur: begin deze maand komt van zijn hand een tweede druk uit van het boekje „Zonde om weg te gooien" uit bij de aan „Les Deux Chapeaux" gelieerde uitgeverij „de Twee Hoeden" van Carel Damsté, eveneens te Kortgene., Daarom zal de expositie van Gou darts beeldende kunst niet officieel geopend, maar officieel g'esloten worden tijdens de aanbieding van het boekwerkje. De tentoonstelling is dagelijks, behalve maandag, geo pend van 13 tot 17 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Terneuzen zal zaterdag de eerste stad in Zeeland zijn waar Sint-Nicolaas zijn intocht houdt. Nadat de goedheiligman met zijn legertje van zwarte pieten omstreeks twee uur aan de steiger van de provinciale boot is aangekomen, maakt hij op zijn schimmel en aan het hoofd van een stoet van driehonderd personen zijn intocht in de Scheldestad. Het organiserend comité, bestaan de uit de heren J. Kemper, U. Westerterp, K. Willemsen en H. Ba- rentsen, heeft niets aan het toeval willen overlaten om de intocht van de hoge gast uit Spanje dit jaar tot een groots festijn te maken. Voor het eerst sinds jaren zal de stoom boot uit Spanje niet bij het Schut tershof arriveren, maar aan de PSD- steiger. Vorige jaren was het bij de Axelse dam zo druk dat het gevaar niet denkbeeldig was dat kinderen in het water zouden worden ge duwd. De Scheldekade zal zaterdag met vlaggen voor een passende omlijs ting zorgen. Op de bootsteiger zal de Sint worden verwelkomd door de heren F. van Glansbeek en K. Wil lemsen van het ontvangstcomité. De muziekverenigingen die in de stoet meelopen zijn de Terneuzense har monie, de drumband Irene, beide met majorettes, de drumband met hoornblazers uit IJzendijke en het eerste Terneuzense majorettenpelo- ton alsmede het tickertape-orkest onder leiding van Frank Koulen. Na de ontscheping van Sint Nico- laas gaat de optocht via de Schelde kade en Burgemeester Geillstraat naar de markt waar de kindervriend zal worden toegesproken door de voorzitter van het HCT, de heer J. den Toonder en burgemeester J. C. Aschoff, waarna Sint Nicolaas het woord zal voeren. De route, die de Sint Nicolaas- stoet vervolgens door de stad gaat volgen, is Markt, Burg. Geillstraat, Arsenaalstraat, Nieuwstraat, Korte Kerkstraat Noordstraat, Axelse straat Van Steenbergenlaan, Emma? (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL „Sluiskilse Vogel, vrienden" houdt zaterdag 13 en zon dag 14 november een regionale vo geltentoonstelling in café Dallinga. De inzet van deze tentoonstelling is het kampioenschap van Sluiskil. Daarnaast worden prijzen toege kend i.n de categorieën „eigen kweek", en „open klasse", zowel bij de kanaries, als tropische vogels en parkieten. Als keurmeesters treden op de heren Kools en Verkaart voor de kanaries en de heer Duives voor de tropische vogels en parkieten. De keuring vindt plaats op donderdag 11 november, waarna vrijdagavond om 20 uur de tentoonstelling voor het publiek wordt geopend, 's Zater dags kan men terecht van 14 tot 22 uur en 's zondags van 10 tot 19 uur. Zondagavond vindt de prijsuitrei king plaats en zal tevens de uitslag van de aan de tentoonstelling ver bonden loterij worden bekend ge maakt. (Van een onzer verslaggevers* TERNEUZEN Voor de tweede achtereenvolgende maal zal Terneu zen de carnavalssfeer kunnen proe ven. Het door de hockeyclub Olym- pia georganiseerde, maar voor ieder een' toegankelijke carnavalsbal zal evenals vorig jaar voor iedereen weer groots opgezet worden. Stond vorig jaar de Terneuzense carnaval nog in de kinderschoenen, dit jaar zal het groots opgezette carnavalsbal met nog meer plezier en muziek gevierd worden. De voorbereidingen die reeds veel van de organisators gevergd hebben, zijn in een ver gevorderd stadium. Traditiegetrouw start ook de Ter neuzense carnaval met de installatie van de raad van elf op donderdag 11 november a.s. te elfder ure in de tot feest- en pleziertent gebombardeerde zaak van Porgy and Bess aan de Noordstraat. De installatie die van start zal gaan onder het motto: „Het bier is weer best" is voor iedereen kosteloos toegankelijk mits feest neus en stemming meegebracht wor den. Als vanouds treedt ook de boe- renkapel weer aan om de cama- valssfeer al vast te pakken te krij gen. De raad van elf zelf zal met. zijn eigen in een zeer snel temDO opgerichte brass-band aantreden om er zeker van te zijn dat er leut genoeg zal zijn. De twaalfde februa ri ais iedereen dan eindelijk in de juiste stemming is, zal de carnavals vereniging De Stoepeschieters voor de tweede maal aantreden om een nog grootser carnavalsbal op te luis teren. Het naar schatting 30 tot 35 man sterke hoempa-orkest zal voor de tweede camavalsronde inluiden. Met de raad van elf voorop kunnen zo'n 300 carnavalsvierders in Porgy and Bess dit geweldige bal meevie ren en meedrinken. laan, Leeuwenlaan, Wilhelmina- plantsoen, Bernhardstraat, Oranje straat, Geraniumstraat, Azaleastraat, of Rozenstraat, Van Cantfortstraat, Axelsestraat, Noordstra? Haven, straat, Markt. Nadat de optocht is ontbonden, zal de Sint per auto een bezoek brengen aan het Julianazie- kenhuis, waar hij omstreeks kwart voor vijf wordt verwacht. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het Middelburgse dienstencentrum Schuttershof zal op 17, 18 en 19 november open huis houden voor alle Middelburgse be jaarden. Dat gaat gepaard met een bazar en een. tentoonstelling. De organisatie berust bij de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers en bezoe kers van haar dienstencentrum als mede bij de winkeliersvereniging Vlasmarkt, Kromme Weele en Lan- geville en fotohandel Verschure. Deze laatste heeft enige maanden geleden 100 fototoestellen met even zoveel filmpjes graitis ter beschikking van de Middelburgse bejaarden ge steld. Ruim dertig bejaarde foto enthousiasten maakten van dit aan bod gebruik. De resultaten zullen te zien zjjn op de tentoonstelling en vrijdags om drie uur wordt dan de uitslag bekendgemaakt. Op de ten toonstelling zijn ook enkele kunst werken van kunstzinnige Middel- burgse bejaarden te zien. Van de opbrengst van de bazar wordt vast een nieuwe geluidsinstal latie aangeschaft. De postzegelverza melaar Eelsing zal alle 45 series kin derpostzegels die hij in zijn bezit heeft tentoonstellen. Mevrouw T. Wolters, echtgenote van de burgemeester, zal de tentoon stelling op 17 november om half elf openen. Tot slot, de openingstijden van de bazar zijn: 17 november van 11 tot 5 en van 7 tot 9 uur, 18 november van 10 tot 5 en op 19 november van 10 tot 4 uur. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT In de oudste carnavalsstad van Zeeuwsch-Vlaan- deren zal de Stichting Sasse Carna val aanstaande donderdagavond de lie van de 11e zijn carnavalsseizoen openen. Om er weer de smaak van te krij gen zal de raad van elf om negen uur beginnen met een mini-elf kroegentocht. Met begeleiding van de prinselijke boerenkapel „De Biete stekers" o.l.v. Resjee Suukerklont. Op deze avond zal men zich weder om beraden wie in Sas van Gent als prins 1972 de scepter gaat zwaaien. Tevens wordt op deze avond weel de eerste minister, nar en plessie goor gekozen. De nieuw gekozen prins zal twee dagen later, dus aan staande zaterdag op het te houden prinsenbal om 10.00 uur aan het pu bliek worden voorgesteld. Het prin senbal wordt in De Spije gehouden en de muziek wordt verzorgd door het orkest van Jan van Waterschoot en de harmonie van Loo en Leut. Tien jaar lang is de heer W. Remery als prins carnaval gekozen en het publiek wacht nu in spanning af of de heer Remery op de lie van de 11e voor de 11e keer weer als prins gekozen zal worden. (Van onze correspondent) SLUIS De Sluisse Sporthal, welke eind 1969 in gebruik werd genomen, blijkt op een bepaalde plaats ernstig te verzakken. De verzakking schijnt te wijten te zijn aan een constructiefout. De hal was de eerste uit een nieu we serie, welke door de Belgische Gebouwen en Installatie-maat schappij te Deurle bij Gent, een zuster-onderneming van de Ne derlandse firma „Schelde-Inter- nationaal", werd ontworpen. Het Sluisse gemeentebestuur heeft reeds contact opgenomen met de bouwfirma, welke bereid bleek, omdat het hier om een techni sche fout ging, deze voor haar rekening te herstellen. De repa ratie duurt ongeveer een week. Met deze werkzaamheden zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. De sporthal blijft nor maal in gebruik. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) GOES Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Korenbeurs te Goes, is het feit herdacht dat de heer C. de Baar 25 jaar geleden werd gekozen tot lid van de raad van toezicht van de Boerenleenbank „De Bevelanden". De heer H. R. Meijer, districts- directeur van de Cocp. Centrale Boerenleenbank Eindhoven, memo reerde in zijn toespraak aan de spectaculaire ontwikkeling sinds 1946 doorgemaakt en prees de jubi laris voor het aandeel dat. hij, als beheerder, in de afgelopen 25 jaren daarin heeft gehad. Namens de directie van de centra le bank speldde hij de jubilaris de zilveren draagmedaille voor bewe zen diensten aan de boerenleenban- korganisatie op. De heer W. Remijn, voorzitter van het bestuur legde vooral de nadruk op de grote ijver en de prettige samenwerking. De heer Bilterijst, directeur van de bank. die de lei ding had van deze avond, onder streepte de woorden van de voorzit ter en prees vooral de doortastend heid van de heer De Baar. Het embleem van de Apollo 13. Deze week bij elk Shell- station, dat in het teken van de Apollo-actie staat.Gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week een nieuwe.Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. Nu gratis Apollo-stickers bij Shell. WWD 1171 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het algemeen bestuur van het Recreatieschap Braakman heeft ingestemd met liet voorstel van het dagelijks bestuur de erfpachtscanon te verhogen van 1,50 tot 4,25 m2. Ook ging men akkoord met de verhoging van de tarieven van het recreatiegebied met ongeveer 35 procent. De heer Lindenbergh vroeg of het mogelijk is de erfpachtscanon in de loop van de tien jaar nog te wijzigen. „Helaas niet", antwoordde de voorzitter drs. R. Barbé, „een dergelijke verhoging is pas moge lijk bij algehele herziening van de erfpachtscanon. Op zijn vroegst is dat eerst in het 2018 mogelijk". De heer Barbé merkte verder op dat de Nederlandse kampeerraad de 35 procent verhoging van de recrea tietarieven alleszins redelijk heeft gevonden. Het algemeen bestuur hechtte zijn goedkeuring aan de begroting voor 1972. De heer De Jonge complimen teerde het bestuur met de spoedige aanbieding van de begroting. De voorzitter speelde deze waardering terug naar de administrateur van het recreatieschap, de heer Fer- mont. Algemene instemming ver kreeg ook het plan tot aanleg van een midget-golfbaan, die wedstrijd afmetingen zal krijgen en 18 holes zal tellen. Op een desbetreffende vraag van de heer de Jonge zei voorzitter Barbé dat er gewerkt wordt aan de instelling van een adviescommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van recreanten. Deze commissie zal niet als klachtenbureau fungeren, maar inspraak hebben bij onder werpen zoals tarieven, voorzie- n in gen c.d." aldus drs. Barbé. 'Van een onzer verslaggevers, TERNEUZEN Voor het eerst hebben leidsters van Terneuzense kleuterscholen inspraak gehad over de organisatie van de intocht van Sint Nicolaas in Terneuzen. Met de commissie van het HCT hebben ruim twintig kleuterleidsters hun wensen en suggesties met betrekking tot het evenement op zater dag a.s. besproken. Resultaat van deze gedachtenwisseiing is oan. dat de aankomst van de stoomboot uit Spanje om veiligheidsredenen ver plaatst is van het Schuttershof naar de steiger van de Provinciale boot. Ook aan de wens van de kleuterleidsters om de zwarte Pieten meer /spektakel" te laten brengen werd tegemoet gekomen. De kleuterleid sters krijgen voor hun adviezen vast iets extra's in hun schoentje (Van onze correspondent) GOES Op de oversteekplaats bij de kruising Middelburgsestraat - Scheldestraat (Goes) werd de 8-jarige J. H. O. H. uit Goes aangereden door een auto, bestuurd door H. de V. uit Kortgene. De jongen stak juist het zebrapad over op het moment dat de personenauto kwam aanrijden. Het was voor de bestuurder onmogelijk om nog een aanrijding te voorkomen. De achtjarige jongen moest met een scheurtje in het bekken overgebracht worden naar het Bergzichtziekenhuis. Op de kruising Zuidvlietstraat - Evertsenstraat' in Goes was een aan rijding tussen een personenauto, be stuurd door J. C. S. uit Middelburg en een personenauto bestuurd door E. A. I. M. R. uit Gent. Een inzitten de van de Nederlandse personenauto, te weten de heer C. van de W. uit Goes, moest met een shock per ambu lance overgebracht worden naar het St.-Joannaziekenhuis. De Nederland se personenauto werd zeer zwaar be schadigd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer en me vrouw A. J. Stockman - Snouwaert vierden te Terneuzen hun gouden huwelijksfeest. 's Namiddags om drie uur was er in de Triniteitskerk een plechtige eucharistieviering, 's Avonds was er in hotel „Des Pays Bas" een druk bezochte receptie. De heer Stockman besteedt nog een belangrijk deel van zijn tijd aan „Zonnegloren", voor zieken en aan de verkoop van loten voor T.B.-bestrijding. (ADVERTENTIE) Wrijf de schoongemaakte vis - na deze ook aan de buikzijde te hebben opengesneden en ontdaan van de graat - in metwatzout.Vul vervolgens de vis met 75 gram doperwten (welke 5 minuten zijn voorgekookt) schijfjes tomaat en wat peterselie. Sla de vis dicht en omwikkel deze met stevig garen. Smelt 40 gram boter in een pan of vuurvaste schotel.Voeg een scheutje erwtenkooknat toe en laat hierin de vis ±15 minuten gaar stoven. Halverwege de vis voorziohtig keren. Roer fijn gesneden peterselie door de verkregen saus. Vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. 28 jÖfifc r€> TERNEUZEN Op de Wester- schelde is om negen uur de uit Lagos afkomstige zeeboot Huduwa, een Ni- geriaanse zeeboot van zesduizend ton, omhoog gevaren. Het schip was on derweg van zee naar Antwerpen en geladen met 2000 ton gips. Te 16.00 uur hebben acht sleepboten van W. Muller N.V. Sleepdienst en de Unie van Redding- en Zeeschepen uit Ant werpen de Nigeriaan weten vlot te trekken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN-OOST-SOUBURG Een afvaardiging van burgemees ter en wethouders van Vlissingen zal op woensdag' 10 november om 17 uur in het clubgebouw Marathon aan de Irislaan het echtpaar Pieter- se-Muller gaan gelukwensen met diens 60-jarig bruiloftsfeest. Slippertje In de nacht van za terdag op zondag is de auto, be stuurd door F. K. B. uit Sas van Gent vermoedelijk ten gevolge van de gladheid van de weg in de bocht Arsenaalstraat-Nieuwstraat. geslipt en tegen een boom terecht gekomen. De bestuurder en de naast hem zit tende R. J. B. eveneens uit Sas van Gent werden door dokter Nijsten behandeld, die overbrenging naar het Julianaziekenhuis noodzakelijk achtte. De auto werd volledig ver nield. Zondagmorgen ontdekte mejuf frouw V, wonende' aan de Hogendijk in Terneuzen, dat in de afgelopen nacht haar voor de deur geparkeer de auto was aangereden en zware schade had opgelopen. De gemeente politie -vond aan de hand van ach tergebleven verf in de Bernard Zweerslaan een eveneens zwaar be schadigde auto terug, die eigendom bleek te zijn van L. S. uit IJzendij ke, die verklaarde de aanrijding te hebben veroorzaakt. Rode Kruis-vergadering Don derdag 18 november belegt de afde ling Terneuzen van het Nederlandse Rode Kruis in hotel Rotterdam een buitengewone algemene ledenverga dering. Dit in verband met statuten wijziging. De aanvang is bepaald op 20.00 uur Schieting De handboogvereni ging „Eendracht" hield een schieting op de liggende wippen om 70 kg ver se vis, 48 schutters van 13 verenigin gen waren aanwezig en na een wel komstwoord'van voorzitter v. d. Wal- le begon de schieting waarvan hier de uitslag. Hoofdvogel: A. Meeussen van Spes Nostra uit Ovezande, le zijvogel: H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, 2e zijvogel: A. v. 't Westende van Willem Teil uit Ovezande, le bovenkal: H. Koens Az. van Spes Nostra iuit Ovezande, 2e bovenkal: G. Bracke van Spes Nostra uit Ove zande, le bovenkal: J. Goetheer van Juliana uit Oudelande, 2e onderkal: J. Goetheer voornoemd, le klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwa- dendamme, 2e klep: A. Meeussen van Spes Nostra uit Ovezande, 3e klep: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. De vliegende vogel- prijs was voor H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. De meeste klei ne vogels had C. Baart van Juliana uit. Oudelande, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Jac. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes, 2e hoofdvogel: C. D. Raas van Vooruitgang' uit Kwadendamme, le zijvogel: B. Ver- meilen van Eendracht uit Vlissingen, 2e zijvogel: J. C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen, 3e zijvo gels: Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 4e zijvogel: P. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes, le kal: P. Traas .van Vios uit 's-Heeren- hoek, 2e kal: J. C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen, 3e kal: P. Traas van Vios uit 's-Heerenhoek, bij loting, 4e kal: KI. Woudstra van Een dracht uit Vlissingen. Meeste kleine vogels: J. M. v. Antwerpen van Een dracht uit Vlissingen, vier vogels. Ruit ingeslagen Zondag om hall' drie 's nachts is in de bar Seventhy Inn aan de Walstraat door een 23- jarige Fransman, J. D. B. uit Saint Paul (Frankrijk) de ruit van de bar met een bankhamer ingeslagen. Dit gebeurde nadat hij in de bar een woordenwisseling had gehad met enkele collega's. Niet alleen de ruit, doch ook voor bijgangers die niets met de zaak uit te staan hadden, werden door de enigszins onder invloed verkerende Fransman met de bankhamer be dreigd. Kort daarop is hij ontwa pend door de gemeentepolitie en ingesloten te Vlissingen. Zondag morgen is hij na een proces-verbaal en betaling van de schade naar huis gestuurd. üurgerlijke stand: ondertrouwd: J. van Stevendaal en M. de Letter. Burgerlijke stand ondertrouwd: H. Taelman en G- de Rijcke. Feestavond De winkeliers uit Kapelle-Biezelinge die zich hebben verenigd in de groep „Aktie" geven op donderdag 11 november in het gemeenschapshuis De Vroone een feestavond voor hun klanten. Er zal optreden een gezelschap onder leiding van Henk van Mont- foort met medewerking van Tony Gaimo, Conny Miller, René Dexter. Wies Cornells en Karei Vissers, als mede het showorkest van Henk van Montfoort, dat na afloop van de show oo;k de dansmuziek zal verzor gen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2