Geslaagde kampioenendag van Hulster duivenbond GOUDEN PICA VET HifiLD OPEN HUIS Grafredeover NEGEN IMKERS GEDIPLOMEERD MOuglSISiOT) PRACHTIG CONCERT AMATI- KWARTET GOUDEN MEDAILLE VOOR L. SEGERS Rotary Hulst geïnstalleerd stad streék Jeugdsentiment in Goese Veste Grote deelname aan vogeltentoonstelling in Kapelle Festiviteiten in Vogelwaarde Hulst KAPELLE HEEFT SPORTCOMMISSIE Kapelle Middelburg Groenendijk Hengstdijk FOTO-EXPOSITIE I zeeland Maandag 8 november 1971 i (Van een onzer verslaggevers GOES Het heroptreden van d« „jeugdsentiment-jaren-zestig-- band" The Shazams, zaterdagavond in „De Veste" in Goes, is een grool succes geworden. Niet alleen voor de J-J-J-J-forma- tie (met twee Johnnen en twee Jannen) zelf maar ook voor de orga nisators die een vollere zaal hadden dan ooit. Tweehonderdvijftig jonge ren waren komen luisteren naar de gouden-oude rockers „van toen" en komen kijken naar de lichtshow „A- pollo" die erbij ten tonele werd gevoerd. Geheel tegen de tegen woordige verhoudingen in werd er zelfs weer eens gedanst, geshaked en gestampt, zeer tot verbazing van verscheidene (erg) jongeren die de glorietijd van de herboren rockgroep nooit hadden beleefd en die tegen woordig gewend zijn slechts te zit ten luisteren. Er was tijdens het eerste optreden van de indertijd in geheel Zuid-Nederland, België en Noord-Frankrijk bekende band sinds drie jaar-een vaste kem van fans aanwezig. Het succes van dit weekend, heeft John Hanssens, John Vos, Jan Tramper en Jan Van Schaak stof to denken gegeven: zij overwe gen nu weer regelmatiger te gaan op treden. (Van onze correspondent) KAPELLE In het gemeen schapshuis „De Vroone" in Kapelle is vrijdagavond en zaterdag een re gionale vogeltentoonstelling gehou den. De organisatie hiervan berustte bij de vereniging van vogelhouders „Zang en Kleur" in Kapelle. Niet minder dan 292 vogels waren er ingezonden op deze tentoonstel ling en allen werden ze gekeurd door een jury bestaande uit de he ren P.G.C. van de Watering, Roosen daal, D.A. Duyvis Teteringen, J. Kamphens Oostburg, A.P. Kools Zuidzande en Chr. de Groot Bergen op Zoom. De uitslagen waren: kampioenen: kanaries, groene serie P. Sanders Hansweert 89 punten. Isabel serie J. Minderhoud Arnemuiden 89 punten. Bastaarden J. Overbeeke, Arnemui den 89 punten, kleine parkieten M. Weststrate, Krabbendijke 90 punten: I stam (vier vogels) B. Spuy Bieze- linge met elegant parkieten 356 punten. Zebravinken G.J. Beeke, Souburg met 88 punten, Japanse meeuwen J. Overbeeke Arnemuiden 90 punten. Tropische vogels J. Fuchs Vlissingen 88 punten. Algemeen kampioen van de tentoonstelling, te vens kampioen van de grote parkiet werd de parkiet van de heer M.M.A. Weezepoel te 's-Heer Hendrikskin deren. De volgende eerste prijzen wer den nog door de jury toegekend: Kanaries: P. Sanders Hansweert (3x) J.J. Zegers Kapelle (3x), F.A.J. Minneboo Souburg (3x), A.C. Vermeulen Middelburg, M. Nieu- wenhuyze Kraboendijke, J. Bras Wemeldinge J.H. Hensdijk 's-Heer Hendrikskinderen (2x), P. Saaman Kapelle. Grasparkit: M. Weststrate Krabbendijke. Turg parkieten: F.M. Sinke Kapelle, P. Saaman Kapelle (2x). Roodrugparkieten M.A.M. Weezepoel 's-Heer Hendrikskinde ren. Zebravinken: J. de Visser Sou burg. Japanse meeuwen J. Over- n J. Fuchs beeke. Arnemuiden. Gould Amandi ne J. Fuchs Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers» VOGELWAARDE De bevolking van Vogelwaarde heeft het afgelo pen weekend aan activiteiten geen gebrek gehad. Zowel zaterdag als zondag was er weer het nodige ver tier in het vorige week geopende nieuwe dorpscentrum. Zaterdagavond was er een amuse ments- en zangavond. Zondagmiddag waren wederom vele mensen te gast in de grote zaal van het gemeen schapshuis, waar op dat moment verschillende volksdansgroepen, on der meer uit België, acte de présen- ce gaven. Tevens trad de volksdans groep Hava Naguila op. waarvan zowel de junioren- als seniorengroep te zien was. Het optreden werd met belangstelling door enkele honder den mensen bijgewoond. Veel succes met hun optreden hadden vooral de allerjongsten. Topbiljart KOT heeft de thuis wedstrijd tegen STC uit Sluiskil met 128 gewonnen. 't Centrum heeft in het café van C. Nagtzaam de competitiewedstrijd met 137 gewonnen va» topbiljart- elub 't Anker. (Van een sportmedewerker) HULST Tijdens de zondag gehouden duivenkampioenendag van de Concours Bond Hulst in de zalen van restaurant De Bruijn te Hulst heeft de wethouder van sportzaken de heer B. de Keyzer een aantal medailles uitgereikt aan uitblinkende duivenhouders. L. Seghers uit Koewacht ontving de gouden medaille van de gemeen te Hulst met inscriptie voor dp mooiste stand van vier duiven op deze kampioenendag. De zilveren medaille was voor de heer A. Min- naert uit Gent vanwege zijn inzen ding van de mooiste doffer en de bronzen medaille viel ten deel aan de heer R. Hendriks uit Hulst, voor de mooiste duivin (Van onze correspondent) Wethouder de Keyzer prees in zijn toespraak de samenwerking van de drie in Hulst gevestigde postdui venverenigingen die er steeds weer in slagen een kampioenendag te or ganiseren die niet alleen voor de regio maar ook een internationale vermaardheid geniet De dag werd geopend met een welkomstwoord door de voorzitter van de C.C. Hulst, de heer Ch. Voet. Vele liefhebbers uit de gehele pro vincie en België hadden een stand met duiven ingezonden voor deze eerste Zeeuwse kampioenendag die ook door vele andere belangstellen den druk werd bezocht met als hoogtepunt de verkoping van jonge duiven geschonken door vele beken de duivenhouders. Daarvoor ook had de voorzitter van het provinciaal sportcomité Zee land, de heer P. Goossen uit West- dorpe, woorden van lof gesproken aan het adres van het Hulster comi té en stelde hen als voorbeeld voor de goede samenwerking in deze sport. Al met al kan het bestuur van de C.C. Hulst terugzien op een ge slaagde dag. KAPELLE Kapelle heeft een commissie van overleg voor licha melijke opvoeding en sport. De com missie is geïnstalleerd door burge meester Van Suyelkom. Voorzitter van de commissie is wethouder C. M. Dagevos en secre taris de heer W. de Snoo. Van ge meentewege hebben er nog zitting in: de raadsleden J. M. Zuidweg en J. J. Ganseman. Verder bestaat de commissie uit de volgende personen: voor Wielersportvereniging Wemel dinge de heer J. Haverhoek, idem Kapelle de heer A. D. J. Kloet. IJsclub Wemeldinge A. Mijnsbergen. Gymnastiekvereniging Wemeldinge L. Zuydwegt, idem Kapelle J. van Oosten, Voetbalvereniging Kapelle C. de Schipper, idem Wemeldinge S. van Gorp, idem Schore P. J. Rijn. IJsclub Biezelinge M. Leys, Tennis club Kapelle-Wemeldinge J P Eversdijk. Motorcrossclub Wemel- dingé C. Tissink. Zangavond Op initiatief van het mannenkoor „Zang en Vriend-: schap" in Kapelle werd zaterdaga-1 vond in de Nederlandse Hervormde: Kerk aldaar een zangavond gehou-i den. die erg druk bezocht was Kooravond De Koninklijke Zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middelburg bracht in haar najaarsuitvoering in de tot de laatste stoel bezette Concert- en gehoorzaal een aantrekkelijk en af wisselend programma van kleinere koorwerken ten gehore. Voor de uit voering ervan werd het koor instru mentaal bijgestaan door het Gewes- telijk orkest voor Zuid-Holland So listische medewerking verleenden de sopraan Anette de la Bije, de all Marianne Dieleman, de (Belgische) tenor Willy van Hese en de bas Rob Holl, alsmede de clavecinist Tijn van Eyk. (Van een onzer verslaggevers) HULST De koeien in de stallen van de firma Picavet aan de Stations straat hebben zondag wat onwennig de grote publieke belangstelling ver werkt, die voor deze vee- annex vleeshandel bestond. Het bedrijf bestaat vijftig- jaar en ter gelegenheid daarvan werd afgelopen weekend open huis gehouden. Een groot aantal mensen heeft van] die gelegenheid een dankbaar ge- bruik gemaakt om de opgepoetste, slachterij van deze firma te bezoe-j Schieting In zaal „De Groene Molen" te Groenendijk werd een avondschieting gehouden met. een deelname van 24 schutters. De uit slag hiervan was: Hoogvogel plus eerste zijvogel H. van Poorten. Crt- senisse. Tweede zijvogel J. Pauwels.! Kruisdorp. Grootste aantal kleine! vogels met vijf stuks P. Sloot. Kloosterzande. I ken. Voor de afwisseling was hier onder meer een bescheiden tentoon stelling van vleeswaren georgani seerd, Velen legden een grote be langstelling aan de dag voor de nor male gang van zaken in de slachte rij, waar jaarlijks vele duizenden varkens en runderen worden omge zet in mals vlees voor de consump tie. Het publiek kon dit weekend allemaal met eigen ogen bekijken: de manier waarop de slachtdieren worden binnengevoerd, verdoofd, gedood en vervolgens geslacht. Ge werkt werd er natuurlijk deze keer niet in de slachterij, maar er was wel personeel aanwezig voor die dingen, die om uitleg vroegen Handwerken Mevrouw De Kam-Slootmaker en haar moeder, mevrouw Slootmaker-van Manen, behaalden een prachtig resultaat op de dezer dagen in Goes gehouden! tentoonstelling van handwerken, uitr! gaande van de Bond van Platte-1 landsvrouwen. Eerstgenoemde kreeg I de ereprijs van deze tentoonstellingj en haar moeder de eerste prijs. (Van onze correspondent) HULST Onder grote belangstel ling hield drs. W. Dezutter uit Aar denburg dit weekeind in hotel de Graanbeurs te Hulst, een lezing voor de leden van de oudheidkundige kring „De vier ambachten" over: „Middeleeuwse beschilderde graf kelders in Zeeuws-Vlaanderen". De heer Dezutter zei da.t ook de Egyptenaren, Grieken Romeinen en Etrusken reéds graven beschilder den. Romeinse beschilderde grafkel ders uit de eerste eeuw na Christus zijn ontdekt bij Charlierois en Ton geren in België. In het graafschap Vlaanderen ko men vooral- beschilderde grafkelders] voor uit de veertiende en vijftiende eeuw. De afmetingen liggen in dei orde van grootte van twee meter! lengte, vijftig centimeter breedte en' veertig centimeter diepte. De bodem is van losse grond. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn be schilderde grafkelders aangetroffen of moeten zich bevonden hebben in de in 1817 gesloopte O.L. Vrouwe- Kerk in Zuiddorpe, in Axel, Hulst, Sluis, Hannekenswerve. maar vooral in Aardenburg. Aan de hand van talrijke dia's beschreef die heer Dezutter o.a. de onderscheidene technieken, die wer den gehanteerd en de symbolische betekenis van veel figuren. „Helaas", aldus spreker, „heeft het werk in de loop der eeuwen sterk geleden o.a. van het grond- en Op pervlaktewater (veel overstromin gen hebben onze streek geteisterd) en van grafroof." De Hulster basiliek bezit de be schilderde grafkelder van de bouw pastoor Claes Hughe, die in 1544 is «gestorven. Aiie vier de wanden zijn inwendig beschilderd. Drs. Dezutter zei dat de grafschil deringen uit artistiek oogpunt van weinig betekenis zijn. Het is simpe le volkskunst. De schilderingen moesten bovendien in zeer korte tijd in een zeer kleine ruimte worden 'aangebracht. Groter is hun waarde voor de kunsthistorie. tevas Ijgprns -s 'IHifastó C A. -w- m wêÊmti k - ifc|gfe twisttsi» BHHËJëéÉ sawff tfrm-— ..Lv-.o:^E|3f|{pf- Wë&s i i gpi i "-"-jrt rn*' MBE - 'V V ïfwMl -Ar-:-.:.:-- A jptyirtltffr tfiii:f 7 ij -Mmm (Van onze correspondent) - I Jgjjjjfc 1 SLUIS In de burgerzaal van het Belfort te Sluis gaf het Amati- kwartet uit Amsterdam vrijdag jl een bijzonder geslaagde muzieka vond. Door vooraf meer bekendheid aan een dergelijk evenement te ge ven zou de organisator waarschijn lijk op een grotere belangstelling hebben kunnen terugzien, dan nu het geval was. Ter opening werd hat strijkkwar tet van Joseph Haydn opus 76 num mer 2 gespeeld. Dit werk kreeg een bijzonder mooie vertolking in alle delen, speels, sprankelend en toch expressief, daarbij een mooie even wichtige klankverhouding. Als tweede stuk volgde Beethovens strijkkwartet opus 130. Dit grootse werk kreeg in alle zes delen een bijzonder doorleefde weergave. Vooral het voorlaatste deel, de Cava- tine heeft ons zeer geboeid. Na de pauze werd opus 29 Rosamunde strijkkwartet van Franz Schubert ten gehore gebracht. Ook hierin toondien de vier musici hun meester lijk samenspel. Schubert heeft dp bekende melodie uit de entre act- muziek waaraan dit strijkkwartet zijn naam ontleend heeft, op fraaip wijze verwerkt in het Andante. Al tijd blijft deze pure, gezond roman tische muziek boeien. Voor de be zoekers een onvergetelijke avond, waarin te genieten viel van het prachtige samenspel, de mooie toon- vorming en een gave techniek bii elke speler. Alle lof voor de ge meente Sluis, die deze serie concer ten in de sfeervolle hurgerzaal met zijn goede akoestiek heeft georgani seerd. Hopelijk volgen andere ge meenten dit initiatief. S.S. Personeel van de jubilerende slachterij Picavet doet voor belang stellenden een boekje open over hun ruwe maar edele (want hoognodige) vak. Schieting In het café van de heer P. van Dijk te Hengstdijk werd een schieting gehouden met een deel name van 56 schutters. De uitslag hiervan was: Hoogvogel: G. Snoeijs, Sluiskil. Eerste zij vogel: J. Boogaert, Groenendijk. Tweede zijvogel: G. Snoeijs. Eerste hoge vogel: L. Claes- sens, Kloosterzande. Op wip twee: de beide zijvogels waren voor W. Pau wels te Axel. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door R. de Kort te Groenendijk met 4 sts. j (Van een onzer verslaggevers) HULST Rotarians uit heel Np derland zijn zaterdagmiddag In Hulst aanwezig geweest bij de char ter-uitreiking aan de nieuwe Hulste. Rotary-club. De overhandiging daar van door de gouverneur voor dis trict-Zuid aan voorzitter J. Niesten, had plaats in de burgerzaal van hef stadhuis. De charter-uitreiking is de officië le bevestiging van de oprichting van de Hulster Rotary-club, die nu er kend is door de Amerikaanse orga nisatie. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn daarvan nu drie afdelingen ge vestigd in Oostburg, Terneuzen en Hulst. Voor de bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis bestond zaterdagmiddag een overweldigende belangstelling van de zijde van an dere Nederlandse clubs. Het selecte gezelschap werd onder meer toege sproken door de gouverneur voor district Zuid, door de voorzitter van de Terneuzense club en door de heer J. Donkers, die namens alle Rotarians een woord van felicitatie sprak. Tijdens de verschillende toe spraken werd onder meer in gegaan op de ideologie van Rotary en de „beslotenheid". Voorzitter J. Niesten van de nieuwe club kreeg voor de Hulster afdeling verschillende ca deaus. De gouverneur overhandigde hem een foto-album, waarin de hoogtepunten van de komende jaren fotografisch vastgelegd kunnen wor den. Van de Terneuzense sponsor club kregen de Hulstenaren een gong in de vorm van een Rotary- insigne. Tijdens deze ontvangst zijn de tweeëntwintig leden van Rotary Hulst voorgesteld aan alle andere afdelingen. Na de bijeenkomst in de burger zaal stonden op de markt verschil lende bussen klaar voor een rondrit door Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze eindigde weer in Hulst, waar het gezelschap later bijeenkwam m „De Koning van Engeland". (Van een onzer verslaggevers) HULST Negen deelnemers aan de cursus „Bijenteelt voor beginners" hebben afgelopen weekend een getuigschrift gekregen. Het werd hun uit gereikt tijdens een bijeenkomst in de lagere agrarische school in Hulst. Dat gebeurde onder meer in heti bijzijn van rijksbijenteeltconsulent ir.Mommers uit Tilburg en diens] assistent de heer Van Willegen. Ver-; der waren er tevens verschillende i bestuursleden van de plaatselijke afdeling aanwezig en diverse im kers. De cursisten hebben de afgelo pen maanden zowel een praktische als een theoretische opleiding ge volgd onder leiding van de heer Van Assche uit Terneuzen. De uitreiking van de getuigschriften was de be kroning van al het werk van het afgelopen jaar. Zonder meer werden de deelnemers aan de cursus overi gens niet in het bezit gesteld van het begeerde papiertje. Voor het zo- veer was vuurde de heer Van Assche op alle cursisten een aantal vragen af, waarbij de meeste kandidaten er blijk van gaven de stof aardig te beheersen. Over het verloop van de cursus in de afgelopen maanden toonde de heer Van Assche zich tij dens de bijeenkomst bijzonder te vreden. De praktische lessen zijn voornamelijk in Koewacht gegeven en de theoretische tot de opheffing daarvan op de middelbare land bouwschool. Nadat de deuren van de MLS definitief waren gesloten ver huisde het gezelsehao naar de lagere landbouwschool. De afdeling Hulst van de vereni ging tot bevordering van de bijen teelt in Nederland heeft inmiddels laten weten dat deze cursus voor beginners zal worden gevolgd door een cursus voor gevorderden. Dit zijn de negen namen van de kandi daten, die in Hulst een getuig schrift kregen: G. H. Carpentier, Koewacht; M. A. Cerpentier, even eens uit Koewacht, J. de Buck uit Terneuzen, P. van Lier uit Koe wacht, J. Martens uit Heikant, P. Noorlander uit Axel, P. J. Piessens uit Sas van Gent, J. Piessens uit Sas van Gent en T. F. Soethaert uit Westdorpe. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het cultureel centrum van IJzendijke is zaterdag middag de fototentoonstelling ama teurfotografie geopend door wethou der J. Vergouwe van Oostburg. De wethouder deelde mee dat het de vijfde tentoonstelling is sinds de gemeente Oostburg dit cultureel centrum heeft ingericht. Er zal een commissie worden gevormd om de tentoonstelling te beoordelen en eventueel enkele prijsjes toe te ken nen. De tentoonstelling is geopend tot en met 27 november dagelijks van 10 tot .2 en van 2 tot 4 uur. Od zaterdag en zondag van twee tot vier uur. Bovendien zal vrijdags tij dens de koopavonden de tentoonstel ling anderhalf uur zijn te bezichti gen. 20 uur: Wait zien ik 18 GOES Grand j- 1 De Vrijbuiters, St.-Jacobstraat Ej- positie Geert Boerhave met schilder ijen, linoleums en tekeningen (t.mJ 20 nov.) Dagelijks geopend behalve maandag. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Liefde zonder einde 18 j. MIDDELBURG City 20 uur: Sabata 14 j OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: Easy Rider 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Gehoorzaal) 20.15 uur: „Clair Obscur" met Loudi Nijhof, Joan Remmelts, Willem Nijholt. De Doelen (Kleine zaal 14 uur: Stichting Kunst voor de jeugd. Si aan die. Gemeente-archief Mathenesser- iaan 315, Expositie „op reis" (t.m. 2jan.) Werkd. 10-17, zon. en feestd-j gen van 11-17 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Women in love 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Bijvoorbeeld overspel 18 j. WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel 43, expositie Paul Citroen schilderijen, etc. (t.m. 9 nov.) Werkd. van 9-8 uur, zond. 14-18 uur. Ma. gesloten. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Harlekijn: kies je meester" van Arturo Corso naar Carlo Goldonl. Antwerpse sportpaleis 20 uur: Wiener Eisrevue. Int. Cultureel Centrum Exposi tie van 100 tekeningen uit de verza- meeling van het Rijksmuseum Kröller-Müller. Werken van Van Godh, Picasso, Chagall e.a. (t.m. 28 nov). Kon. Museum voor Schone Kunsten, expositie Magisch Realis- me in Nederland, Raoul Hynckes, Schouwburg 20.15 uur: „Bloki Pyke Koch, Carel Willink (t.m. 13 m 't been" door de Haagse Come- nov.) Di. t.m. zond. van 10-16 uur. ma. gesloten. GENT Kon. Opera 20.15 uur: „L'Idio- te" van Marcel Achard.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2