De geheimen van deBrenninkmeijersi Reageerbuisbaby, nu in kleur PANORAMA BORUSSIA HERSTELD Ree consolideert punt voorsprong „ZWARTE SPIONNEN" BIJ AJAX contract Dam bond tijdje zonder bestuur Winst turners op Engeland in matig duel Schepers heeft KAREL1 Bayern München ongeslagen Judoka overleden CEES POT AANWINST Deze uieek in er zijn er meer, maar.... Rio de Janeire wil schaaktweekamp w.k. Zwem record René pijmn bunschoten J maakt zware val in Keulen LOEVESIJN GEKLOPT sport IN 'T KORT er is maar een VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 13 15 HAMBURG (ANP) t- FC Bay- ern München, winnaar van de West- duitse voetbalbeker '70-'71, heeft zaterdagmiddag in de Bundesliga een nieuw record gevestigd. Na veertien competitiewedstrijden zijn de Müncheners nog steeds niet verslagen en dat heeft nog geen andere club in de hoogste afdeling gepresteerd. Het heeft o-verj gens maar een haartje gescheeld of Bayern had zaterdag in eigen sta dion verloren. Tegenstander FC Köln, dat in de eerste zestig minu ten gebruik maakte van de Euro pacup-moeheid van Bayern München, scoorde via Kapelmann in de 42e minuut en hield die voorsprong vast tot vijf minuten voor tijd. Toen, tijdens een hevig offensief van de lijstaanvoerder, onderscheidde amateur-internatio nal Uli Höness zich door de Keul se doelman met een listig rollertje te verslaan. Bayern München bezet nu de eerste plaats met 23 punten, op de voet gevolgd door de koplo per van het eerste uur, Schaike '04, dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Armina Bielefeld heel moei zaam tot 11 kwam. De derde plaats is voor lands kampioen Borussia München Glad bach. De Borussen leverden een prestatie die door niemand was verwacht. Na de titanenstrijd te gen Inter Milaan, rekende Borussia spelend met vijf invallers voor de gewonde Vogts, Netzer, Müller en Bleidick, af met Hertha BSC- 52. Beste spelers van het hart verwarmend enthousiaste Borussia waren Sieloff. Wittkamp en l.e Fevre. De enige uit-overwinning werd behaald door Hamburger SV, dat tegen Hannover '96, de rode lan taarndrager, een achterstand van 02 ophaalde tot 32. Voor de Hannoveranen, die voor de elfde maal verloren, ziet de toekomst er wel erg somber uit. De achterstand op nummer 17, Arminia Bielefeld, bedraagt drie punten (58) en op nummer 16, Rotweiss Oberhausen, vier punten. Stand aan de kop: 1. Bayern München 14 23, 2. Schaike '04 14 22, 3. Borussia München 14 20. 4. 1. FC Köln 14 17, 5. VFB Stuttgart 14 17. MADRID (ANP) Een twin tigjarige Spaanse judoka, Raul Calvo, is zaterdag in Madrid tij dens een examenwedstrijd voor de tweede dan zo ernstig ge wond geraakt, dat hij later over leed. Calvo maakte in zijn partij een zware val en liep daarbij een fractuur op aan een hals wervel. Ans van Gerwen: uitgezonden. AMSTERDAM (ANP) De vier de matchpartij in de tweekamp tus sen landskampioen Hans Ree en grootmeester Jan Hein Donner is zatehrdag na 42 zetten in remise ge ëindigd. De stand is thans 2% - V6 voor Hans Ree. De vijfde partij wordt vanmiddag in het Amsterdamse Oympisch sta dion gespeeld. Donner heeft dan wit. Evenals in de voorafgaande partij en, was het Donner die vriend en vijand verraste in de opening. Dit maal koos de grootmeester de Pinic- verdediging, een speelwijze, waar van hij zich zelden of nooit bedient. Opnieuw kreeg Donner enig initia tief, de aalgladde Ree liet geen on heil over zich komen. Steunend op. zijn punt voorsprong liquideerde hij RIO DE JANEIRO (ANP) Do tweekamp Robert Fische - Spassky om het wereldkampioenschap scha ken zal volgend jaar wellicht in Rio de Janeiro worden gehouden. Max Euwe, de Nederlandse voor zitter van de internationale schaak- fedecatie (FIDE), beeft dit zaterdag in Rio verklaard. „Brazilië is bereid de vereiste 30.000 dollar te betalen en ook de overige kosten voor zijn rekening te nemen", aldus Euwe. (Van onze sportredactie) KEULEN Wim Schepers koerst volgend jaar weer. Dit weekeinde tekende de Limburger die na zijn dopingaffaire in de Ronde van Span je zei nooit meer te zullen rijden en daar vorige week voorzichtig op te rugkwam een contract bij de nieuwe Duitse ploeg Rocado. Ook Harrie Jansen (die bij Sonolor zit), tekende vooir 1972 bij Rocado. De Duitse ploeg onder Nederland se leiding (Wim Poot uit Venlo), is nu definitief samengesteld en be staat uit: Gerben Karstens, Wim Schepers, Harrie Jansen, Lucien Aimar, Gilbert Bellone, Louis Pfen- ninger, Ray Gilson, Rolf Wolfshohl, Wilfried Peffgen en Heinz Mudde- man. HILVERSUM (ANP) Hansje Bunschoten van de zwemvereniging Naarden heeft zondag in Hilversum een nieuw Nederlands 25-meter re cord op de 10# meter vrije slag gevestigd. Zij liet 60.0 seconden voor zich afdrukken, hetgeen 0.1 seconde snel Ier was dan haar eigen oude record van 26 september in Aken. (ADVERTENTIE) Bonfrere van MVV ging in de wedstrijd tegen FC Twente op de bon en FC Groningen-speler Van der Heijden werd door arbiter Van der Kroft genoteerd na een over treding tegen de PSV-er Mulders De pogingen, die het NEC-be- stuur in het werk heeft gesteld om de schorsing van een wedstrijd van verdediger Cees Korraelis in hoger beroep ongedaan gemaakt te krijgen, zijn mislukt. Zaterdag kreeg men bericht dat de straf van een wedstrijd buitenspel gehand haafd bleef, met als gevolg dat de Nijmeegse vleugelverdediger giste ren in de uitwedstrijd tegen Excel sior, niet in het elftal kon worden opgenomen. Korneiis kon het gis teren maar moeilijk vc orken dat hij er niet bij kon zij. Het is de eerste keer in .5 jaar dat ik ge schorst ben", reageerde hij na af loop enigszins mistroostig. Moge lijk zal deze week nog geprobeerd worden om geldboete van f. 200.- ongedaan gemaakt te krij gen. UTRECHT (ANP) De Konink- clijke Nederlandse Dambond heeft zaterdagmiddag korte tijd geen be stuur gehad. Aan het begin van de najaarsvergadering in Utrecht dien de de provincie Noord-Holland een motie in, waarin het beleid van het bestuur ten aanzien van de heer Philip de Schaap werd afgekeurd. De heer De Schaap, dampublicist te Amsterdam, was namelijk veertien dagen geleden geschorst omdat hij een rapport waarin hij kritiek op het bestuur uitte, had gestuurd naar alle provincies. Toen de Noordhpllandse motie met een meerderheid van 150 stem men werd aangenomen, trad het be stuur af. Daar bleek iedereen in Utrecht tochwel heel erg van te schrikken met als gevolg een spon taan ontstane commissie van goede diensten. Deze probeerde onmiddel lijk de heer De Schaap en het be stuur tot elkaar te brengen. Het kwam er tenslotte op neer, dat de heer De Schaap afzag van een openbare behandeling van zijn rap port en dat het demissionaire be stuur zijn wrok inslikte. Daarop na men de bestuurderen weer plaats achter de groene tafel en ging men over tot de orde van de dag. Wat er nu precies in het gewraak te rapport, dat dateert van april, staat, zal wel nooit algemeen bekend worden. De heer De Schaap trok zijn rapport niet in (..Dan zou ik mezelf afvallen") maar ging èr wel mee akkoord dat het nooit in de openbaarheid zóu komen. Telefo nisch was hij dan ook niet bereid onthullingen te doen „,Ik ben een groot damenthousiast en "wil niets doen wat de K.N.D.B. zou kunnen schaden", legde hij uit. Naar het olympisch damtoernooi. dat in mei 1972 in Hengelo wordt gehouden, zal Nederland in ieder geval Ton Sijbrands en Harm Wiersma afvaardigen. Als 'meer in schrijvingen zijn toegestaan dan ko men hier nog bij Pieter Bergsma en Wim van der Sluis. Een en ander werd besloten toen de orde in de najaarsvergadering weer was her steld. Tevens werd besloten de heer A.J. Ivens te benoemen tot directeur van het bonidsbuTeau. Óp 1 januari 1972 zal de heer Ivens die op die datum zijn functie van secretaris-penning- meester in het bondsbestuur neer legt, zijn nieuwe werkkring aan vaarden. Oolk in Utrecht zijn de namen befcend'gemaaikt van de dammers, die Nederland op 21 november in Hasselt tegen België zullen verte genwoordigen: Pander, Wiggers, Van Beek, Lekkerkerker, Riesenkarap, Lacroix, Goudt. Otten. Van der Hoek en Rijk. Cor Smulders, die met slechts een tiende punt verschil werd verslagen door de Britse toptwrner, hier tijdens het paard-voltige. VOETBAL - Het voltallige be stuur van de eerste divisieclub SC Cambuur heeft zondagmiddag na af loop van de wedstrijd Cambuur-Wil- lem II aan medelid Dr. Anna Von deling gevraagd de mogelijkheden te onderzoeken voor een oplossing van de huidige moeilijkheden rond trainer Arie Otten. De heer Vonde ling heeft de opdracht aanvaard en is gisteravond onmiddellijk aan het werk gegaan BOKSEN - De Venezolaanse bok ser Alfredo Marcano heeft in Cara cas zijn wereldtitel in het junior lichtgewicht (WBA-versie) behou den door een technisch knock-out tegen de Japanner Kanji Iwata in de vierde ronde AUTOSPORT - De Brit Brian Redman en co-equipier Clay Regaz- zoni (Zwitserland) hebben zaterdag met hun 3-liter-Ferrari de 9 uurs race van Kyalami, het circuit van Johannesburg gewonnen. Zij legden 1056,857 km af, hetgeen overeen komt met een gemiddelde van 161.873 km per uur. Ook de tweede plaats was voor een Ferrari en wel die van Jacky Ickx (België) en Mario Andretti (VS), die echter 15 ronden achterstand hadden BOKSEN - De World Boxing Council gaat een onderzoek instellen naar de manier waarop de Span jaard Pedro Carrasco vrijdagavond in Madrid de wereldtitel in het lichtge wicht heeft veroverd. Carrasco werd in de elfde ronde winnaar verklaard na diskwalificatie van de Amerikaan Mando Ramos. TURNEN - Nationaal kampioene Ans van Gerwen en Linda Toorop zullen komende zaterdag en zondag onder leiding van bondstrainster Eva Bartha deelnemen aan internati onale invitatie-turnwedstrijden, die in de Hongaarse hoofdstad Boeda pest worden gehouden. ZüRICH (ANP). Wereldkam pioen sprint Leijn Loevesijn is in de strijd om de Grote Prijs van Zürich op de tweede paats geëin digd. Hij verloor in de finale van de Italiaan Giordani Turrini. Nedpi- land eindigde in een drieiandenom- nium als derde achter Zwitserland en Italië en in een ploegentijdrit over een kilometer als derde, achter dezelfde twee landen Peter Post en Louis Pfenninger (Zwi) wonnen een koppelwedstrijd over een uur. Zij legden 51 kilome ter en 625 meter af. De tweede plaats was voor Fritz Pfenninger en Heinrich Spahn (Zwi.). Loevesijn eindigde hier met Cees Stam als zesde. 3» Loevesijn: verlies tegen Tur- (Van onze sporiconesponöenti KEULEN Met een bloeduitstor ting op de schedel en het doktersad vies om enkele dagen rust te hou den, is prof-wielrenner René Pijnen uit „de nacht van Keulen", een acht uurs koppelkoers, gekomen Hij maakte na twee uur wedstrijd een zware val, die zich zo ernstig liet aanzien dat men hem meteen overbracht naar een Keuls zieken huis waar hij enkele uren ter obser vatie moest verblijven. Na een uit voerig onderzoek bleek René Pijnen geen verwondingen van ernstige aard te hebben. De oorzaak van de val was het wegslaan van Pijnens stuur bij de aflossing met zijn koppelgenoot Leo Duyndam. „Hoe het kwam is me nog een raadsel", aldus Pijnen, „Ik kletste ineens onderuit". De wedstrijd in Keulen werd ge wonnen door Schulze en Renz. Het duo Karstens-De Wit reed de race niet uit onafgebroken, tot Donner een stam. overhield, waarin met de beste wil van de wereld geen sprankje leven meer viel te ontwerpen. Jan Hein Donner: ongebruikelijke Ciric-opening (Van onze sportredactie* BREDA Niemand wist het bij Ajax met zekerheid te vertellen, maar de mogelijkheid bestond dal „spionnen" van Celtic, Arsenal, In ternationale Milan, Borussia Mönchengladbach en Standard Luik de onvervalste voelhaltopper Ajax-Feijcnoord in „De Meer" hebben gezien. Kont voor de wedstrijd had het bestuur van de Amsterdamse vere niging van deze clubs verzoeken gekregen voor enkele entreekaar- ten. Ajax moest echter de deur voor Inter, Celtic, Borussia Mönohengladbach, Standard en Ar senal gesloten houden. Niet dat men bang was voor de vertegen woordigers van deze nog bij het Europacup-voetbal betrokken clubs, maar uitsluitend omdat alle kaarten al uitgegeven waren. Maar buiten het stadion „De Meer" werd gistermiddag nog druk gehandeld in toegangsbewijzen. Tribune-kaartengingen op de feest. Voor de „provincie" had Ajax-penningmeester Timman slechts 5000 kaartjes beschikbaar gesteld, terwijl naar Feijenoord to taal 2500 toegangsbewijzen waren gestuurd. Ajax-voorzitter Jaap van Praag, die kort voor de aanvang van de strijd tegen Feijenoord het Am sterdamse publiek nog eens be dankte voor de geweldige steun tijdens de Europacupwedstrijd te gen Olympique Marseille en ge lijktijdig vroeg om ook ditmaal een grote sportiviteit te tonen, was na het laatste fluitsignaal van Lau van Ravéns een van de geluk kigste mensen in het stadion. Van Praag: „Opnieuw is bewezen dat voetbalsupporters - zelfs als ze on der hoogspanning leven - zich ge weldig 'kunnen beheersen. Geen wanklank is-vaniaf de tribunes ge hoord". En dat ondanks het feit dat men in „De Meer" nog altijd frisdranken uit glazen fles i es ver koopt. ALBLASSERDAM (ANP) De overwinning van de Nederlandse turners op de ploeg van Groot-Brittamiië: 254,55 - 252,40 heeft in internationaal opzicht geen enkele betekenis. Het treffen tussen twee van de zwakste turn- naties in Europa in de nieuwe sporthal Blokweer in Alblasserdam was gis teren een genoeglijk onderonsje. Nederland had de minst zwakke plekken in zijn formatie en won daarom ook. (ADVERTENTIE) Jaap van Praag: geen enkele wanklank". AjaxFeijenoord werd, doordat bijna alle kaarten in Amsterdam aan de man en de vrouw waren gebracht, een groot Ajax-familie- Hoe laag het peil was blijkt wel het duidelijkste uit het feit dat in totaal slechts drie maal een cijfer boven de negen werd gegeven. Daarvan kreeg Smulders er twee. Want naast zijn rekoefening (9,15) kreeg de Nederlandse kampioen ook 9.10 punten voor zijn werk aan de ringen. Wild scoorde een negen op het openingsnummer, de vrije oefening. De Brit verspeelde zijn voorsprong vrijwel geheel door aan het rek niet verder te komen dan 8,60. Een aanwinst voor de Nederlandse ploeg, die met Smulders en Gunneman hij eindigde als derde slechts twee turners van redelijk internationaal peil heeft, kan de blonde Cees Pot worden. Hij mist nog de internationale routine, maar toonde in elk geval in zijn oefeningen risico te durven nemen. Pot verzamelde op' de zes onderdelen een totaal van 50,80 punten en werd" daarmee vierde in het persoonlijke klassement. De Volendammer Peter Karregat, die op de vrije oefening niet al te sterk begon, herstelde zich later en belandde tenslotte met slechts vijf honderdste punt achterstand op Pot op de vijfde plaats. In tegenstelling tot de dames, die na de tegenvaller op de wereldkampioen schappen van oktober vorig jaar in Ljubljana weer de weg omhoog hebben gevonden de overwinning op Polen vorige week was daar al een bewijs van behoeven de heren zich geen illusie te maken over uitzending naar de Olympische Spelen. Gezien de hoge eisen, die het Nederlandsch Olym pisch Comité voor de verschillende takken van sport stelt, is het nauwelijks aan te nemen dat het NOC de uitzending van turners in overweging zal nemen. „zwarte markt" voor 100 gulden per stuk grif van de hand, terwijl zelfs voor staanplaatsen meer dan 25 gulden betaald werd. Mogelijk zijn de „spionnen" nog via deze „achterdeur" in het volgepropte stadion gekomen. Het enige aardige was in feite het duel tussen de nationale kampioenen Stan Wild en Cor Smulders met als inzet de eerste plaats in het persoonlijke klassement. De Engelsman won met 52.70 punten. Smulders bleef een tiende punt bij hem achter. De PSV'er, die door een zwakke oefening bij het paard- voltigeren (8,05 pnt), het tweede onderdeel," een half punt op de Engelsman acbterraakte, k,wam op het laatste nummer uitstékend terug. Smulders draai de aan het rek een uitstekende oefening, die werd beloond met 9,15 punten. Hij kreeg daarmee de hoogste waardering van de naar internationale maat staven oordelende jury. Ton Sijbrands (boven) pn Harm Wiersma (onder) zijn als enige dam mers reeds zeker van afvaardiging naar de O.S. ■èêée vigaar JeutydlAeCf

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 13