WEER GESPREK OVER IJSBAAN LAATSTE ACTIE OM IN Z.-VLAANDEREN VLIEGVELD TE KRIJGEN Ontvoerder ontkwam per helikopter Telefoneren via toren LOCO-SECRETARIS Gemeente secretarie neemt afscheid WERD DIRECTEUR HAVENSCHAP E. Poppe port belanghebbenden van W. H. Blok BRANDJE BIJ ELOPAK TERNEUZEN A-kringraad vergadert stad streek in Eindhoven Prof. Vossers rectór-magnificus Accordeonconcours in Vlissingen Terneuzense raad neemt motie aan over kunstwerk Wethouders krijgen vakantie-uitkering van 6.5 procent Groede examens Oud raadhuis Terneuzen te slecht voor museum Blues United in 's-Gravenpolder Zonnebloemcomité voor kanaalzone opgericht BOOM IN HOEK WAS GEVAARLIJK Handelsavondschool Zeeuwsch-Vlaanderen exposeren in IJzendijke Sas van Gent Amateur- fotografen Dinsdag 2 november 1971 5 (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Het gewezen Statenlid E. Poppe uit Graauw, onder neemt deze week een „vredesmissie" in de hoop op deze manier alsnog een oplossing te kunnen forceren voor de problemen rond het vlieg veld van Hulst. Volgens hem zal die oplossing er voor 15 november moéten komen, want anders gaat op deze dag onherroepelijk de ploeg in de grasmat. Nou is dat niet zo'n opzienbarende mededeling, omdat eigenaar Rob Heijens een aantal maanden geleden hetzelfde al eens heeft beweerd. Tot op heden ligt de grasmat er nog even groen bij als een jaar geleden, toen de dreigementen ook zo'n vaart niet bleken te lopen. Ditmaal lijkt het vliegtuigenthousiast Rob Heijens se rieus te zijn en dat is de reden dat het voormalige statenlid voor de KVP deze week nog eens een beroep zal doen op zijn oude relaties. De heer Poppe is helemaal niet tevreden over de wijze, waarop de acht Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten tot op heden hebben gereageerd. Een aantal weken geleden leek het er nog op, alsof er zich nieeuwe perspectieven openden. Het bestuur van de n.v. Vliegveld zag immers kans het geraamde ex ploitatietekort aanmerkelijk terug te brengen en daardoor konden ook Ge deputeerde Staten weer lachen naai de grootse plannen van Hulst. Het kwam nu alleen nog maar aan op de medewerking van de acht Zeeuwsch Vlaamse gemeenten, zo meenden de bestuursleden van de n.v. En wat dat betreft zat het wel goed met het vlieg veld, want hadden deze gemeenten (Van onze onderwijsredacteur) EINDHOVEN Prof. dr. ir. G. Vossers (45) is benoemd tot rector- magnificus van dé Technische Hoge school Eindhoven. Hij volgt prof. dr. ir. A. A. T. M. van Trier op die is benoemd tot voorzitter van de nij verheidsorganisatie TNO. Prof. Vos sers is geboren in Serooskerke, hij studeerde oner andere aan het Mid delburgse gymnasium. In 1955 be haalde hij aan de Technische Hoge school Delft het ingenieursdiploma scheepsbouwkunde. In 1962 promo veerde hij er. In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool Eind- hovien. Hij is lid van de raad van bestuur van het koninklijk instituut voor ingenieurs. Hij publiceerde over scheepshydrodynamica en gas- dynamica. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Zondag wordt in „Het Scheldekwartier" te Vlissingen een nationale bondsconcours van de Nederlandse Accordeonbond gehou den. De verzorging van het concours is opgedragen aan de Vlissingse ac cordeonvereniging „Accordeola", die uiteraard ook zelf aan het concours deelneemt. Het concours vangt aan om 10.30 uur. De aanleiding om het accordeon concours in Vlissingen te houden, is het 12V2-jarig bestaan van de Vlis singse vereniging. De deelnemende verenigingen komen uit zestien klas sen, van de vierde tot de superieure klasse, in welke laatste ook „Accor deola" uitkomt. De deelnemende or kesten, waaronder er enkele zijn die uitsluitend uit jeugdige léden be staan, tellen gemiddeld 20 leden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneueen door o.a. de VCP en motie aangenomen door o.a. de VOP PvdA ingediende motie aangenomen waarin bij b. en w. wordt aangedron gen, kunstenaars, bij voorkeur uit Zeeland, uit te nodigen een ontiwerp in te dienen voor een in of bij het nieuwe stadhuis te plaatsen kunst werk. Wethouder Barbé ging met de motie akkoord in dien onder het indienen van een ontwerp wordt be- doelld het tonen van moge] ii kheden van een kunstwerk, werk. er eerder al niet blijk van gegeven, wel iets te voelen voor een Zeeuwsch- Vlaams vliegveldje? Volgens de heer Poppe is het be stuur van de n.v. wat te optimistischm geweest. „Een paar gemeenten heb ben gereageerd," vertelt hij, „maar van de meeste weet ik, dat het schrij ven wat ze gekregen hebben, nog niet eens in B. en W. is behandeld. De an tipathie is zo groot, dat ze dat sten- ciltje nog net niet meteen naar de prullenbak hebben verwezen, maar daar heb je het dan ook wel mee gehad. Ik hoop met mijn actie te be reiken dat de verantwoordelijke men sen zich nog eens gaan bezinnen." „De rivaliteit in Zeeuwsch-Vlaan- deren is net zo groot als vroeger. De mensen kijken niet verder dan het grenspaaltje van hun eigen gemeen te." De heer Poppe vindt dat, zeker in dit geval, ten onrechte, want een vliegveld in Hulst dient het algemeen belang, zo meent hjj. MANILLA (Rtr./AFP). De li-jarige Amerikaanse Susie But ler is gisteren ongedeerd in de Philippijnse hoofdstad Manilla teruggekeerd, nadat zij geduren de tien uur was gegijzeld na een overval op haar huis, waarbij een dienstmeisje werd gedood, haar moeder werd gewond en zij ten slotte werd ontvoerd in een hef- schroefvliegtuig. rwee mannen waren zondagavond de woning van zakenman Charles Butler binnengedrongen. Zij sta ken het dienstmeisje dood toen dat gilde en verwondden Susans moeder met een jachtgeweer met afgezaagde loop. Een van de man nen ontsnapte toen op het gegil een bewaker naderde. De andere trok zich met Susan als gijzelaar ster terug in een kamer. De man eiste aanvankelijk een losgeld van 25.000 pesos (onge veer 11.000 gulden), maar nam, na bemiddeling van een plaatse lijke politieverslaggever, genoe gen met 10.000 pesos. De politie moest machteloos toezien dat de dader met Susan vertrok in een helikopter, waar voor de verslaggever eveneens had bemiddeld. De vlieger meld de later, dat de overvaller op 50 kilometer van Manilla was uit gestapt en dat Susan in veilig heid was. den Haag (anp) De wet houders van alle gemeenten in het land krijgen voortaan een vakantie uitkering van 6,5 procent van hun wedde. Minister mr. W. J. Geertsema van Binnenlandse Zaken heeft hier toe besloten en de colleges van Gede puteerde Staten vau zijn beslissing op de hoogte gesteld. Auto in sloot In de nacht van zondag op maandag is een personen auto op de provinciale weg Groede- Breskens van dé weg geraakt, ver moedelijk door te hoge snelheid. De auto werd bestuurd door P. uit Bres- kens. De auto is total loss. De wagen, die uit de richting Groede kwam, heeft eerst 'n houten elektriciteitspaal geraakt, kwam via een omrastering in een naast de weg gelegen sloot te recht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. DELFT Technische Hogeschool. Kandidaats wiskundig ingenieur: A. A. Berman (Kapelle-Biezelinge), S. J. bij de Vaate (Zierikzee). Kandi daats natuurkundig ingenieur: D. M. E. d'Hoore (Sluis). UTRECHT Rijksuniversiteit. Artsexamen: D. M. Boland (Ter- neuzen). TERNEUZEN „Ik hoop dat er tussen de ambtenaren niet zulke vrijbuiters rondlopen als ik geweest ben. Een blok aan het been van de gemeente is meer dan genoeg ge weest". Dat zei de heer VV. H. Blok, voormalig hoofd van de afdeling in dustrialisatie, planologie en voorlich ting van de gemeente Terneuzen bij zijn afscheid in de raadzaal in te genwoordigheid van burgemeester Aschoff, de wethouders Hol en Bar bé een aantal hoofden van dienst en afdelingschefs. Verder waren aan wezig mevrouw Aschoff en me vrouw Blok. Burgemeester Aschoff sprak zijn grote waardering uit over de werk zaamheden van de heer Blok in dienst van de gemeente. Zoals be kend is de heer Blok per 1 septem ber j. 1. benoemd tot directeur van het havenschap Terneuzen. Hij trad in 1936 als volontair in gemeente dienst. Na verschillende rangen doorlopen te hebben werd de heer Blok op 1 januari 1966 bevorderd tot referendaris, vier jaar later tot referendaris a en kort daarop be noemd tot eerste Ioco-gemeentese cretaris. Als hoofd van de afdeling indus trialisatie, planologie en voorlichting heeft de heer Blok van zijn grote veelzijdigheid blijk gegeven, aldus 'burgemeester Aschoff. „U was een van de steunpilaren van de Terneu zense industrie en ook in de plano logie heeft u een belangrijke rol vervuld. U had het in uw vingers om deze taken uitstekend te ver richten", zei de heer Aschoff. Hij memoreerde voorts dat de heer Blok in zijn ambtelijke loop baan iets van een vrijbuiter had en meermalen zijn. artistieke aanleg heeft getoond. Burgemeester Aschoff vond het jammer dat de heer Blok de gemeentedienst heeft verlaten, •maar hij gunde hem zijn benoeming tot directeur van het havenschap van harte. „Het verheugt mij bijzon der dat een geboren en getogen Zeeuiwsch-Vlaming deze post met al gemene stemmen heeft gekregen", aldus de heer Aschoff, die de heer .Blok veel succes in zijn verdere carrière toewenste. Gemeentesecretaris A. J. van Pa- gee dankte de heer Blok namens het secretariepersoneel voor het vele werk dat hij voor de Terneuzense gemeenschap in het algemeen en als loco-secretaris in het bijzonder heeft verzet De heer B. van Wouwe, hoofd van de afdeling algemene za ken, stelde in het bijzonder de aan hankelijkheid van de heer Blok aan Terneuzen in het licht. Namens de personeelsvereniging van de ge meente wenste de heer J. Huigh de heer Blok veel geluk met zijn be noeming. (ADVERTENTIE) SHERRY PEREZ per fles 5,25 Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstraat 13 ST. -JAN STEEN Telefoon 01140 - 26 35 (Van een onzer versjaiggevers) TERNEUZEN Volgens burge meester J.C.Aschoff van Terneuzen 'verkeert het huidige raadhuis aan de Noordstraat in zo'n slechte staat dat hij niemand'zou aanraden er een ■museum of een cultureel centrum in te richten wanneer het gebouw na de inbruikneming van het nieuwe stadhuis leeg komt te staan. Aanvankelijk had de vereniging Oud Terneuzen belangstelling voor het raadhuis, dat te koop is aangeboden. De gemeenteraad ontving een brief van mevrouw R. van Driel - Ver meulen uit Terneuzen, waarin zij vraagt het raadhuis voor de gemeen schap te behouden. Mogelijk zou een stichting in het leven geroepen kun nen worden om gelden bijeen te brengen voor de aankoop van het gebouw. Mevrouw Van Driel dacht het raadhuis nog te kunnen gebrui ken voor tentoonstellingen, een cul tureel centrum of een jeugdhuis. Burgemeester Aschoff zegde toe de ze mogelijkheden in het college van b. en w. te zullen bespreken. Burgemeester Aschoff overhandigt het afscheidscadeautje (een boeekei bon) van het secretariepersoneel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op aandringen van vooral liet raadslid S. Vlieger (D'66) heeft wethouder Barbé zich alsnog bereid verklaard tot een gesprek met het actiecomité dat ijvert voor een ijsbaan in Terneuzen. „Ik zal de nadere voor stellen van het actiecomité afwachten", aldus de wethouder. De heer Vlieger legde er de na druk op dat de gemeente in eerste instantie voor eep ijsbaan zal moe ten zorgen, te meer omdat het hier een recreatieve voorziening betreft. Hij vreesde dat de ijsbaankwestie te eenzijdig in de sportraad is belicht omdat het actiecomité niet in de gelegenheid is gesteld zijn stand punt in de sportraad naar bvoren te brengen. De heer Vlieger wilde de hele zaak terug draaien naar de sportraad, waarbij dan alle alterna tieve oplossingen ter tafel zullen moeten komen Wethouder Barbé keerde zich scherp tegen de manier waarop de heer van Rijn van het actiecomité zich in de pers had uit gelaten oevr de handelswijze van de sportambtenaar. „Hier is onfat soenlijk opgetreden tegen de ambte naar die zich niet verdedigen kan". Volgens de heer Barbé heeft de sportraad uitvoerig de tech- tennisclub Animo om haar banen baan in Terneuzen onderzocht en is de raad tot de conclusie gekomen dat deze mogelijkheden op het ogen- blik niet aanwezig zijn. Het onder spuiten van de sintelhaan in het Zuidersportpark achtte hij uitgeslo ten. Met waardering vermeldde de wethouder van het aanbod van de tennisclub Animo om haar bannen bij vriezend weer als scha-atsgele- genheid te benutten. De heer Vlie- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Maandagvoormid dag ontstond brand in de mechanische werkplaats van de Noorse papierfa briek „Elopak" aan de Mr. F. J. Haar- manweg te Terneuzen toen de bank werker, A. C. H. uit Hoek een las- brander aanstak en een grote steek vlam uit drie gas- en zuurstofflessen sloeg. De brandweer slaagde er in de flessen enigszins af te koelen en ze daarna in een ijlings gegraven put op te bergen, ter verdere afkoeling. Na een half uur was de brand geblust. Er ontstond vrij veel waterschade. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Morgen (woens dag) wordt in het gemeentehuis te Terneuzen een vergadering gehou den van de kringraad, omvattende de kringgemeenten in de A-kring Zeeland C. Deze vergadering zal geleid worden door de voorzitter van de A-kring Zeeland, burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen. De 16 punten tellen de agenda bevat onder meer de behandeling van de begroting 1972, de rekening en het jaarverslag 1970, enkele begrotingswijzigingen over 1971 en een verzoek toelating IZA. De vergadering begint om 16 uur. ger: De ledefi van het actiecomité hoéven zich niet beschikbaar te stel len als goedkope baanvegers of ka-antjesivertkopers. Het gaat niet in de eerste plaats om het oprichten van een ijsclub, maar om een openbare recreatieve voorziening." De heer Roco (PvdA) merkte nog op dat met de bevroren tennisbanen alleen kunstschaatsers geholpen zijn. Sinds Ard en Keessie rijdt echter bijna iedereen op moren en die kunnen op zio-'n tenndsbaanrtje moeilijk uit de voeten. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER Een van de popgroepen-, met het meest pro gressieve hedendaagse geluid, de Duitse formatie „Blues United' treedt zaterdag (6 november) op in de jeugdsoos van 's-Gravenpolder. In het voorprogramma treedt de 's- Gravenpolderse popgroep „Bnutus" op. Aanvang 20 uur. (Van onze corrspondent) SLUISKIL Tijdens een bijeen komst te Sluiskil is. 'n Zonnebloem comité kanaalzone opgericht. Het voorlopige bestuur bestaat uit: de heren Van Tatenhove, Sluiskil, Van Leeuwen, Terneuzen, Verlimde, Sluis kil, Hamelink, Philippine, Van Dinte- ren, Sas van Gent en mevrouw L. Fassaert-Broeckhaert te Sas van Gent. Het comité stelt zich ten doel het welzijn van zieken van alle ge zindten te bevorderen, het organise ren van plaatselijke activiteiten, on der andere boottochten en winkel middagen voor zieken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer M. de Putter (P.v.d.A.) heeft in de raads vergadering geprotesteerd tegen het omhakken van een grote boom bij het bejaardencentrum Vremdike te Hoek door de gemeente. Hij hekelde het feit dat hierover geen contact was opgenomen met het contactorgaan in Hoek. Wet houder Ramondt wees er op dat de bewuste boom oud en versleten was en door de blikseminslag dusdanig was beschadigd dat zij gevaar ople verde voor voorbijgangers. Om deze redénen was tot rooien van de boom besloten nadat overleg was gepleegd met een boomchirurg. De heer de Putter Men hoeft het toch niet altijd eens te zijn met een chirurg? Burgemeester Aschoff„natuurlijk niet maar dan ga je wel dood (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het plan van scholen voor de jaren 1972 tot en met 1974 is blijkens de Nederlandse Staatscourant van 28 oktober .met ingang van 1972 opgenomen de ves tiging van een avondsschool voor ma vo te Terneuzen, uitgaande van de stichting Handelsavondschool Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Wethouder J- Vergouwe van de gemeente Oostburg zal op zaterdag 6 november a.s. om drie uur de tentoonstelling amateur- fotografie in het voormalige gemeen tehuis te IJzendijke officieel openen. Deze tentoonstelling duurt tot en met 27 november a.s. en is gedurende de werkdagen geopend van tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur. er alleen terecht van twee tot vier 's Zaterdags en 's zondags kan men uur. Serie-kaarting De buurt vereniging De Marollen te Sas van Gent organiseert zaterdag en zondag een serie-kaarting in café 't Schip pershuis om haantjes. Aanvang 18.00 uur. In de week van 8 tot en met 14 november stelt de heer J. Jansen van de bar Het Centrum in de Ooststraat te Sas van Gent zijn juke-box voor de buurtvereniging beschikbaar, zó dat al het geld dat deze week in de juke-box gestoken wordt, ten goede komt aan de buurtvereniging. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bijna veertig meter hoog is de nieuwe straalver bindingstoren van de telefoondienst aan de van Steenbergenlaan in Ter neuzen. Dc slanke betonnen mast is volgens het systeem van glijbekis- ting als een paddestoel omhoog ge schoten. Dc toren zal de bestaande straalverbindingsmast vervangen. De technische dienst loopt daar mee vooruit op een flinke uitbrei ding van haar apperatuur voor tele foonverkeer ten behoeve van Ter neuzen en omgeving. Naast de nieuw straalverbindingstoren, die in verbinding staat met de districtscen trale te Goes, krijgt de technische dienst in Terneuzen straks de be schikking over een nieuw gebouw van twee verdiepingen met een op pervlakte van ongeveer 300 vierkan te meter. Als de bouw naar wens verloopt zal de nieuwbouw over een jaar voltooid zijn, waarna de techni sche apparatuur ingebouwd zal wor den. Als gevolg van de uitbreiding aan de van Steenbergenlaan zal de tele fooncentrale met ongeveer vierhon derd nummers uitgebreid kunnen worden. wan een onzer verslaggevers) t

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2