Ponyclub boekte al vele successen REINAERT-CROSS IN HULST MET FLINK AANTAL BELGEN Vonhoff: sporthal Oostburg openen I Hoek-elftal moet Piet de Koeyer nog week missen WEDSTRIJDKALENDER ZEEUWSE BILJARTERS Krappe nederlaag T erneuzen-team In teken van een interland Feijenoord speelt een uur eerder Rollencompetitie Zeeuwsch-VIaanderen AFWASAÜTOMAAT? Ervaren Vergadering van biljart district w sport NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK GASFORNUIS? gerard de lange gerard de lange Embcwh mm uwAulom ovm kern gaai WASAUTOMAAT? gerard de lange STANDEN Donderdag 28 oktober 1971 25 (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) HULST Zaterdag staat Hulst weer in het teken van de paarde- sport, want dan wordt op het terrein Zoutestraat-Liniedqk de vierde internationale „Reinaert Cross Country" verreden. Een groot paarde- sportevenement georganiseerd door de landelijke Rijvereniging en Ponyclub Hulst, met als onderdelen wedstrijden voor paarden en pony's. „En zoals traditiegetrouw", zegt mevr Lockcfeer, voorzitster en instructrice van de rij- en ponyclub Hulst, „kunnen we nu al ge rust zeggen, dat het weer een „interland" Nederland-België gaat worden". Verwonderlijk is dit zeket niet, want de club uit Hulst telt verschillende Belgische leden. Alleen door dit al zal Hulst weer bevolkt worden door honderden Belgen, die hun favorieten komen aanmoedigen. Mevrouw Lockefeer: „Aan de nodige spannirtg in Hulst zal het niet ontbreken." (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag f Utrecht Breda (Van onze sportredactie) AARDENBURG De wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen organi seert voor de komende winter een rollencompetitie over vijf avonden. Vijf avonden die in Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen zullen worden georganiseërd. In principe wordt ge dacht aan vier eompetitiedagen en een finalewedstrijd, die dan op elf januari in Stt. Jansteen zou moeten worden gehouden. De data zijn: 13 november, café Tramzicht, Draaibrug; 11 december; IJzendijke; 26 december bar Oase, Axel; 11 januari: St. Jansteen. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren zoekt dus nog naar een datum om de vijfde wedstrijd te kunnen houden. Hier komt dan nog bij, dat er tot heden toe reeds verschillende Belgi sche deelnemers hebben ingeschre ven, zodat het ook nu niet aan de nodige spanning zal ontbreken. De ponysport in België komt steeds meer in trek", zegt mevrouw Locke feer, „en dat is uiteindelijk ten gun- jste van de wedstrijden die hier elk jaar worden gehouden". Over de komende cross-country stelt mevr. Lockefeer; „Het is voor de honder den toeschouwers een traditie ge worden, dat ze hier in Hulst een cross-country te zien krijgen van goed gehalte. De instructrice is elke dag om vier uur met haar leerlingen bezig om op 30 oktober een goed figuur te slaan. Ook de gehele zater dag en woensdagmiddag besteed zij aan haar ponyclub. Door deze cross country levert de vereniging uit Hulst zijn bijdrage in de verschil lende crossen die elk jaar in Zee land worden gehouden. De club uit Hulst telt momenteel ruim vijftig leden die de paarde- sport actief beoefenen, en waarvan het merendeel bestaat uit ponyrui- ters. Dit is het mooiste van de paardensport", zegt de instructrice, „pony's met kinderen". Mevrouw Lockefeer die reeds op 6jarige leeftijd kennis maakte met de paar- desport. „De paardensport is erg mooi en heeft opvoedkundig veel waarde. Het is daarom ook zo, dat onze club erop staat dat elk kind dat zich aanmeldt in het bezit is van een eigen pony. Het kind moet uiteinde lijk zelf zijn paardje verzorgen, want dan pas groeit er een hechte band tussen kind ifiï paard". voorzitster van de Hulsterse club heeft met dit concept al verschillen de successen geboekt. Trots laat ze al die gewonnen prijzen zien, en zegt; „ongeveer drie maanden gele den kreeg onze ponyclub de eervolle uitnodiging om op het grootste con- cour van Nederland op Duindigt (De dag van het paard) de Russische Bruiloft te vertolken met onze po ny's. Dit werd een groot succes". (Van onze sportredactie) OOSTBURG De staatssecretaris van Ret ministerie van CRM, H.J.L. Vonhoff, zal zaterdagmiddag om tien over half drie de 201ste sporthal in Nederland openen, namelijk die in Oostburg. Zoals bekend opende zijn „baas" minister Engels afgelopen za terdag in Leeuwarden de 200ste sporthal in Nederland. Het programma ziet er als volgt uit: 14 uur-14.15 uur ontvangst vam de genodigden in de foyer. 14.30 - 14.40 welkomstwoord van burge- neester A. Schipper van Oostburg. 4.40-14.55; opening van het sport- omplex door staatssecretaris H. Von- off van CRM. 15-16.35: sportde- monstratie gymnastiek, microkorf bal, handbal, volleybal en waterpo lo. 16.35-17.30; recepti'e in de foyer en tevens gelegenheid tot aanbieden vain geschenken. 19-21 uur: bezichti ging van de sporthal annex zwem bad voor het publiek. 20.30-21 uur; lampionoptocht door de straten van Oostburg. 21 uur; vuurwerk. Zon dag; 14-17 uur: sportinstuif voor de inwoners van Groot-Oostburg toe gangsprijs vijftig cent per persoon. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda Staatssecretaris van CRM, de heer Vonhoff, die de sporthal in Oostburg officieel zal openen. De specialiteit van de Hulsterse club zijn de demonstraties, die zij geven zowel in binnen- als buiten land. De kinderen in de rij- en pony club Hulst betalen een contributie van f 25,- per jaar, een bedrag dat zeker niet hoog te noemen is. Vooral tijdens de trainingen die elke dag plaatsvinden, kun je zien dat de paardesport er steeds meer inkomt. „Dat de paardensport een elitesport zou zijn, wuift mevrouw Lockefeer weg. „Dat woord elite moet eruit Dat is het nu belist niet meer. Tegenwoordig kost een goede brom fiets eventueel als een pony". Mevrouw Lockefeer is verheugd dat ze voor de a.s. cross de hand heeft kunnen leggen op een ervaren parkoersbouwer, namelijk de heer De Munck uit Roosendaal. „Natuur lijk kost zo'n cross ontzettend veel geld, maar dank zij vele adverteer ders en enkele sponsors die de club heeft, kunnen we het financieel wel redden. Ook de vele reizen die de club maakt kosten geld, maar ook dan komen de sponsors naar voren. Bij de cross zelf ontvangt elke deel nemer(ster) een herinneringsvaan tje. Verder zijn er bekers voor alle stamboekrassen, zowel bij de paar den als bij de pony's. Dit is uniek voor Zeeland, want alleen in Hulst zijn deze bekers te winnen, die beschikbaar zijn gesteld door de na tionale stamboek Nederland. Het oraniseren.de bestuur vindt dit een stimulans voor de echte stamboek fokkerij. Voor de middag worden alle paardennummers afgewerkt, en na de middag komen de pony's aan de beurt. Om 17.00 uur volgt de prijsuitreiking in Hotel van Ooste- rom, Om negen uur 's morgens gaat rubriek 1 van start, die inhoud zwa re cross country paarden M pl. Z springen over een afstand van 2000 meter. De afstand voor alle paarde- nummers bedraagt 2000 m. terwijl de pony's 1500 meter moeten afleg gen. Mevrouw Lockefeer: „Voor het bijhouden van de tijden hebben we ook nu weer een aantal atletiekmen- sen van de Hulsterse Atletiekvereni ging tot onze beschikking. Op hun medewerking kunnen we elk jaar rekenen". Het programma ziet er verder als vblgt uit: Rubriek 2: Lichte cross country paarden: L-springen, ru briek 3: Terreinwedstrijd paarden, na de middag rubriek 4: cross-coun try pony's, tenminste L-springen ca tegorie C en D, rubriek 5: Cross country pony's, tenminste L-sprin gen categorie A en B, rubriek 6: Terrein wedstrijd pony's categorie C en D, rubriek 7: terreinwedstrijd pony's categorie A en B. -'MUM De pony-ruiters van Hulst zijn bijzonder actief. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De derde klasser in het zaterdagvoetbal Hoek zal het zaterdag in de uitwedstrijd tegen PTT-Breda zonder goalgetter Piet de Koeyer moeten doen. Voor het bestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse club is dat een geweldige tegenval len omdat men er van uitging dat de De Koever voor drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, was ge schorst. wegens het trappen van een tegenstander in de wedstrijd tegen NOAD'32. Inmiddels heeft De Koey er twee duels buitenspel gestaan, en daarom dacht het bestuur voor (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bl| Europa's goedkoopst* speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda (Van onze biljartmedewerker) TERNEUZEN Voor het komen de seizoen heeft het district Wal- cheren-Zuid en Noord-Beveland van de Koninklijke Nederlandse Biljart bond weer een uitgebreide wed strijdkalender vastgesteld. Van 25 oktober tot 8 november houdt KOT in Middelburg de voorronde van het kampioenschap 3e klasse libre. De eindwedstrijden zullen worden ge houden tussen 20 en 28 november eveneens in Middelburg. Deze week worden in Vlissingen de eindwed strijden gespeeld van het 4e klasse libre. Het nationaal kampioenschap 3e klasse kader 38-2 wordt gehouden tussen 21 november en 9 januari 1972. Wie dit kampioenschap gaat organiseren is nog niet bekend. HBC uit Heinkenszand organiseert tussen 18 november en 2 december de voorronde voor het kampioenschap 2e klasse libre, waarvan tussen 11 en 19 december de eindstrijd zal plaatsvinden. OHGL uit Kwaden- damme neemt de organisatie van het eerste klasse libre op zich. De voor ronden worden gespeeld tussen 13 en 29 december, terwijl de eind strijd is gepland tussen 8 en 16 Een draaitop stofzuiger met een automatische snoeropwinder. Ruton draaitop stofzuigers reeds V, ft- f173.—. (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN In de le klasse van de Zeeuwse badmintoncompetitie ontving Riliandia Smashers 1 het eerste team van Terneuzen. In het heren enkel 1 ontmoette Frans Mi- davaine Jan Willem Visser, Mïdavai- ne bracht de eerste game met 15-10 op zijn naam: Visser kwam echter terug en liet er geen twijfel over bestaan wie uiteindelijk als winaar uit de strijd zou komen. Met 3-15 en 1-15 moest Midavaine de overwin ningen aan Visser laten. Als tweede heer van Riliandia kwam Daerden uit, die door overwinningen in 3 games, 15-0, 15-6, Doorduin de ba- lens weer in evenwicht bracht. Mevrouw Lambertus slaagde er niet in mevrouw Elliot van Terneu zen haar spel op te leggen en moest beide games met respectievelijk 8- 11 en 2-11 gewonnen geven. Els Koppejan als tweede dame van Ril-^ landda won gemakkelijk van Me vrouw Van Kuilenberg (11-2 en 11- 3). Het gemengd dubbel 1 van me vrouw Lambertus-Midiavaine tegen mevrouw Van Kuilenburg-Visser werd een Riliandia overwinning (18- 15 en 18-17). Het tweede gemengd dubbel van Els Koppejan-Daerden tegen mevrouw Elliot-Gernler ging eveneens naar Riliandia. De games waren hier 15-7 en 15-9. In het heren dubbel hadden Midavaine- Daerden geen moeite met Visser- Doorduin. Béide keren werd het 15-8. Wegens tijdgebrek kon het dames dubbel niet meer worden ge speeld. Hierdoor werd een punt aan Terneuzen toegewezen, daar Rilian dia te laat opgekomen was. Eind uitslag: 5-3. De tweede klasse bracht Pluumpje 1 tegen Astroïden 2. Pluumpje met al twee dikke overwinningen achter de rug werd niet gehinderd door de wetenschap dat Astroïden 2 in de twee vorige jaren kampioen in de derde klasse was geworden en dit jaar de pro motie had aangedurfd. Het eerste heren enkel bracht J. de Ruiter tegen P. Tausuun en werd een Goe- se ovèrwinnang met als uitslagen 15-7 en 15-12. Als tweede heer kwam voor Pluumpje Edward Scheen op de baan, die geen enkele moeite met invaller Van Haren had (15-3 en 15-4). Vermeulen als eerste dame wan met 12-10 en 11-2 van Suzan Verburg en Mej. Arendse had 3 games nodig om rrvevrouw Bax uit te schakelen (6-11, 12-10 en 11-6). Alleen in het heren dubbel moest Pluumpje een punt offeren. De Rui- ter-Scheen verloren hier met 9-15 en 15-18 van Tuasuun-Tetelepta. Het dames dubbel was in 3 games, 7-15, 15-12 en 18-14, voor de dames Ver- meulen-Arendse tegen Astroïden Arendse Verburg. Astroïden ver wierf nog 2 punten door het tenge volge van tijdgebrek vervallen par tij een gemengd dubbel. Einduitslag. 5-3. Overige uitslagen le klasse: Riliandia 1-Wings 1 4-4, Avanti 1- Jong Ambon 7-1, Wings 1-Astoïden 1 8-0. Marathon 2-Terneuzen 1 3-5, Astroïden 1-Avanti 2 3-5, 2e klasse Riliandia 2-Wings 3 3-5, Wings 2- Marathon 3 7-1, Houck 1-Avanti 3 5- 3: 3e klasse Marathon 4-Zuidzande 8-0, Wings 4-Terneuzen 3 3-5, P.Z.E.M.-Astroïden 3 7-1, Terneuzen 2-Houck 2 6-2, Avanti 4-Pluumpje 2 4-4. Avanti 1 Wifigs 1 Riliandia 1 Marathon 1 Terneuzen 1 EERSTE 3-6 2-3 2-3 2-2 2-2 Wings 2 Pluumpje Astroïden Houck 1 Wings 3 TWEEDE 3-6 3-6 2-2 2-2 2-2 DERDE Avaniti 4 Terneuzen 3 Marathon 4 Houck 2 Terneuzen 2 3-5 3-5 3-4 3-4 2-3 KLASSE Avanti 2 Marathon 2 Jong Ambon Astroïden 1 KLASSE Avanti 3 Marathon 3 Zierikzee Riliandia 2 KLASSE Pluumpje 2 Wings 4 PZEM Zuidz-nde Astroïden 3 2-2 3-2 2-0 2-0 3-2 3-2 1-0 3-0 3-3 2-2 3-2 3-0 3-0 januari 1972. Voor de hoofdklasse in deze spelsoort worden geen voorron den gehouden. OBK uit 's-Heeren- hoek zorgt tussen 22 en 30 januari voor de finale. DOS uit Ovezande zorgt tussen 10 en 24 januari voor de organisatie van de voorronde van de 2e klasse driebanden klein, ter wijl de eindwedstrijden gehouden worden tussen 5 en 13 februari. Het Kwadendamse OKK organiseert tus sen 14 en 28 februari de voorronden voor de 2e klasse bandstoten klein, waarvan de eindstrijd plaatsvindt tussen 11 en 19 maart. De le klasse bandstoten klein zal de arena betre den voor de voorronden tussen 13 en 27 maart en de voor de eindstrijd tussen 8 en 16 april bij A.L.M. Middelburg. De Ruijter uit Souburg organiseert, direkt de eindstrijd voor de hoofdklasse bandstoten. Klein tussen 22 en 29 april. CIOS uit Driewegen kreeg het gewestelijk kampioenschap 4e klasse libre toege wezen op 11 en 12 december a.s. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Om het pu bliek, dat van ver moet komen, tegemoet te treden heeft de di rectie van het Feijenoord-stadion besloten de competitiewedstrijd tegen FC Den Bosch van zater dagavond niet om half negen zo als gebruikelijk, maar om half acht te laten beginnen. Dit was mogelijk omdat het bezwaar bij een avondwedstrijd van de Rot terdamse politie, namelijk de avondverkeersspits, op zaterdag wegvalt omdat alleen het winkel personeel dan na zessen naar huis gaat. Speciaal voor de duizenden Zeeuwen die vooral naar de avondwedstrijden gaan is dit een ideale oplossing. En meer nog voor de Zeeuwsch-Vlamingen die nu de laatste pont nog kunnen halen. De directie van het stadion is van plan om als het experi ment van zaterdag geen nadelige gevolgen heeft op het aantal toe schouwers, voortaan met de wed strijden op zaterdagen deze aan vangstijd te handhaven. Op woensdagavonden blijft het ech ter half negen, omdat de directie geen toestemming krijgt om eer der te beginnen van de Rotter damse gemeentepolitie. zaterdag weer te kunnen beschikken over de snelle spits. Uit Neerlands Voetbal van giste ren blijkt nu dat de aanvalsleider van Hoek voor vier bindende wed strijden, waarvan een voorwaarde lijk, door de straf commissie van de KNVB is geschorst. Voorzitter Van de Lijke:„Als De Koeyer zaterdag nog niet mag spelen, dan is dat natuurlijk een geweldige tegenvaller voor ons. Wij gingen er namelijk van uit dat hij drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, had gekregen". De KNVB in Den Haag bevestigde gisteren echter dat er in Neerlands Voetbal geen fout was gemaakt, en dat De Koeyer wel degelijk voor vier Wedstrijden, waarvan één voorwaardelijke, was geschorst. Het Souburgse RCS moet het zondag zonder Karreman stel. len. Tegen Vogelwaarde bleek al dat de middenvelder sterk gemist wordt, want het liep niet zoals het de laatste weken ging in de ploeg van RCS. Want Karreman kreeg van de strafcommissie van de KNVB een schorsing van zeven bindende wedstrijden, waarvan twee voor waardelijk met een proeftijd van een jaar wegens het spuwen naar een tegenstander tijdens de wed strijd tegen NSV. Zoals bekend moest Terneuzen afgelopen zondag Frans Kolijn al missen. De vleugel verdediger van de koplopers in de derde klas D kreeg vier bindende wedstrijden, waarvan twee voor waardelijk met een proeftijd van een jaar wegens een poging tot na trappen tijdens de wedstrijd Dosko- Terneuzen. Kolijn werd toen uit het veld gestuurd. Na alle geblesseerde spelers moest Corn Boys uit Sas van Gent ook nog eens Kleyn missen, die met ingang van 15 oktber een schorsing kreeg van zes wedstrijden waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar wegens het slaan van een tegenstander in het duel met Clinge. Clinge zelf moet Willy Verschueren voorlopig buitenspel zetten, omdat hij in die zelfde wedstrijd ook een schorsing opliep van zes bindende wedstrijden waarvan twee voorwaardelijk met de bekende proeftijd. Verschueren kreeg die straf eveneens voor het slaan van een tegenstander. (Van onze biljartmedewerker) MIDDELBURG Het distrh Walcheren-Zuid en Noord-Bevelam van de Koninklijke Nederlands: Biljartbond houdt op 5 november de jaarvergadering in café Baarends in Goes. Van de gehele agrnda vorm. het punt bestuursverkiezingen he belangrijkste onderdeel. Voorzitter H. Wouterse, die vorig jaar voor éé- jaar werd herkozen, heeft de sraar! zodanig te pakken dat hij zich di. jaar herkiesbaar heeft gesteld. Aftredend en herkiesbaar zijn di tweede secretaris P. Doene en d< redacteur van het biljartorgaan D. Wouterse. Aftredend en niet her kiesbaar is commissaris Jac. van Gughte. Wegens vertrek naar Baro nie is wedstrijdleider F. C. van Jole genoodzaakt zijn taak neer te leg gen. De heer D. Geelhoed is bereid bij verkiezing zijn plaats in te ne men. Ook secretaris J. C. Willemsen is genoodzaakt tussentijds af te tre den. Voor hem is nog geen opvolger gevonden. Bij het punt vaststelling contributie stelt het bestuur voor om voor het seizoen 1972-1973 de con tributie op f. 5,00 per lid te handha ven. Het biljartdistrict Walcheren- Zuid en Noord-Beveland telt in totaal 22 aangesloten verenigingen met 279 wedstrijdspelera.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 11