Bisschop II. Ernst wijdde nieuwe r.k. kerk Rilland Industrie rukt op VEEL BELANGSTELLING VOOR PLECHTIGHEID V erkeersongevallen in het weekeinde Afdeling Zeeland invalidenbond hield jaarvergadering in Hulst Henk Terlingen kreeg Simon Stevin-kijker Weer beloning voor vinden inbrekers stad streék BROMFIETSER WAS POLITIE TE SNEL AF Verdachte van bromfietsdiefstal aangehouden Schipper beklemd tussen twee schepen MAN NA ATTAQUE IN KERK OVERLEDEN ONI besloot hengelseizoen LICHAAM VERDRONKEN JONGEMAN GEVONDEN DE ARK Feestavond voor Clitexpersoneel Westdorpe Inbraak in verpleegstersflat. Jongetjes waren een dag zoek AANBIEDING BEGROTING TERNEUZEN Keuze-expositie van Brabantse kunstenaars Maandag 25 oktober 1971 2 Henk Terlingen ontvangt de kijker uit handen van prof. dr. C. de Jager. HOEVEN (ANP) Zaterdagmid dag heeft op de stichting volksster renwacht Simon Stevin" te Hoeven de voorzitter van deze stichting, prof dr. C. de Jager, de Simon Stevin kijkers 1970 uitgereikt aan Henk Ter lingen, televisie-verslaggever en Th. Pieraerts, directeur van de Belgische Volkssterrenwacht „Mira" te Grim- hergen. Deze oMdersaheidinlgen worden jaarlijks uitgereikt aan één of twee personen1, die zich bijzonder hebben ingezet of nog actief werkzaam zün voor de popularisering en de ver breiding van astronomie en het rurm- te-oniderzoeik. In voorgaande jaren zijn o.a. onidtersdheddem: prof. dir. M Mtnnaert, dr. J. vam Diggelen, Tjotn- me de Vries en Gertan van Waigenin- gen. De Siman Stevin-kijker is zeven centimeter lang en vergroot twee maai. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zondagmid dag negeerde de 17-jarige brom- feitser J. de S. uit Wemeldinge op de oostelijke Kanaaiweg een stopteken van wachtmeester Vreeken. Hij riep de dienstdoen de politie toe niet te kunnen stoppen omdat zijn remmen weigerden. De wachtmeester was eveneens op een bromfiets en kon hiermee geen succesvol le achtervolging inzetten. Een passerende automobiliste bood aan met haar auto de achter volging in te zetten. Onder We meldinge kon men de snel rij dende bromfietser hij reed 80 km per uur aanhouden. Hij was niet op sommatie ingegaan aangezien zijn bromfiets opge voerd was. De bromfiets werd in beslag genomen, terwijl tegen de bestuurder proces-verbaal werd opgemaakt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmorgen om vier uur hield de Terneuzense politie J. M. de L. uit Terneuzen aan Hij wordt verdacht van het stelen van een bromfiets. Nadat proces-ver baal was opgemaakt, is hij weer vry aflaten-. (Van onze correspondent) HANSWEERT Schipper B. de Wit uit Sneek is bekneld geraakt tussen zijn schip, het 350 ton metende Nederlandse motorschip Friesland, en het Duitse motorschip Maria Anna. Met een bekkenfractuur moest hij per ambulance worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Schipper De Wit lag voor de kleine sluis te Hainisweert afgemeerd otn ge- schuit te worden. Heit Duitse schip nuaeslt vehbaien naar de Heine sluis en wilde naast de Friesland afineren. Het Duitse schip was leeg, lag hoog en hod eien enigszins vooruitstekende kop. De schipper van dB Friesland mgende dat die Duitse boot met al te grote kracht teigjen zijn schip zou komen en trachtte dit tie voorlkoimien door aen wrijfhout tussen beide sche pen te houden. Door de vooruitste kende kop kwaim hjj tussen die kop en zijn eigen roef. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmorgen werd de heer G. W., oud-chef van de technische dienst bij de PTT, tij dens de dienst in de Goede Herder- ker in Terneuzen onwel. Hij werd uit de kerk gedragen. Buiten overleed hij. (Van craze coinreBDondienlt) TERNEUZEN Ongeveer hon derd ledten van die hengeisportver- eniging Ontspanning Na Inspanning hebben zaterdagnamiddag in de Wes- terschelde nabij de watertoren, hun laatste zeebengelwedstfcrijd in dit sei zoen gehouden. Er werd veel (kleine) vis gevangen. De uitslag luidde: 1. F. Donze, 111 pnt; 2. N. Bolleman, 98 pmlt; 3. R. van Wees, 84 prot.; 4. F. Briquet, 81 pnt.; 5. W. de Cuijper, 78 pnt.: 6. J. J. Federtman, 66 pnt.; 7. D. Tholens, 64 pnt.; 8. Th. de Bak ker, 64 pnt.; 9. J. Vertberkmoes, 62 pnt.; 10. J. de Ruyter, 59 pnt.; 11. P. Faas, 58 pnt.; 12. Weststraete, 57 pnt.; 13. J. van Es, 57 pnt.; 14. W. Petit, 55 pnt.; 15. K. Fedeitman, 54 puntten-. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND Mgr. H. Ernst, de bisschop van Breda, heeft zaterdag avond de nieuwe katholieke kerk van Rilland gewijd. Tijdens zijn preek sprak hij over verzoening en begrip. De nieuwe kerk van Rilland is een tijdlang een onderwerp van tegen spraak geweest in de kleine gemeenschap. Sommige katholieke Ril- landers hadden liever gezien dat de katholieke gemeencshap als van ouds was blijven kerken in het gereformeerde kerkgebouw, dat nadat katholiek Rilland niet meer kon beschikken over de kapel in het voormalige Kapucijnerklooster spontaan ter beschikking van de katholieken was gesteld. Het geld voor de kerkbouw had men dan kunnen besteden aan een algemeen sociaal kerkelijk doel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De rijkspolitie te water heeft zondagmorgen om kwart over negen het stoffelijk overschot opgedregd van de vrijdagmiddag in de Braakmankreek verdronken 17- jarige J. Weijns uit Terneuzen. Hij werd naar met mortuarium van het Julianaziekenhuis in Terneuzen over gebracht. Zaterdagavond was er van enige onvrede over he«t feit niets 'meer te merken. De sobere, doch stijlvolle kerkzaal, was stampvol, en twee ko ren - het parochiële dameskoor en het jongerenkoor van de parochie The Revivals - zongen op hun best, terwijl mgr. Ernst, de gardiaan pater M. Versteyen en pater Th. de Wit uit Hansweert. de mis concelebreer den. In een dankwoord aan het slot van de mis, sprak pater Versteyne over de parochiële schaalvergroting in Oost-Zuid-Beveland, waarvan veel aspecten voor de gelovigen niet merkbaar waren. „De pastorale ge volgen daarentegen zijn aan niemand onopgemerkt voorbijgegaan", aldus pater Versteyne. „Onze mensen voe len ziüh hier thuis. Ons kerkje is echt een huisje voor Onze Lieve Heer". De gardiaan bracht ook dank aan de reformatorische kerken in Rilland, die de katholieke gemeenschap gast vrijheid hebben geboden in de tijd dat hun kapel niet meer beschikbaar was. Tegelijk met de kerk is Rilland met een gemeenschapshuis verrijkt, dat de historisch geladen naam De Ark heeft gekregen. De kerk en het ge meenschapshuis zijn ontworpen door de architect P. Wolfs uit Moergestel. Pater Versteyne zei te hopen dat een bericht over de bouw van vierhon derd forenzenwoningen in Rilland op waarheid zou berusten, en dat deze huizen zouden worden gebouwd in het „oude" uitbreidingsplan, waarin ook de kerk en het gemeenschaps huis staan. De feestelijke ingebruikneming van dé kerk werd doorheen kleine hon derd genodigden bijgewoond. Onder hen de'proviriciaal der kapucijnen en enkele van zijn assistenten, de deken van Zeeland dr. A. Blominerde het college van b. en w. van Rei- merswaal, het kerkbestuur en de oud kerkbesturen van Rilland, Hansweert en Yerseke en de oud-burgemeester van Rillanid, de heer Jobse. (Van een onzer verslaggevers) KLUNDERT Op grote ge deelten van de enorme zandvlakte bij Klundert, waar Shell Chemie van de grond komt, heeft de na tuur tot nog toe vrij spel. Maar meer en meer moeten de grillige hossen onkruid plaatsmaken voor de cirkels, lijnen en kubussen van de industrie. (Van onze correspondent) CLINGE In het gemeenschaps huis Malpertuus is voor het perso neel van de Clingse Textielfabrieken een geslaagde feestavond gehouden die onder leiding stond van de lieeT Everaert. Een dag eerder waren veertien zilveren jubilarissen van de fabriek gehuldigd. Nu kregen hun dames bloemen aangeboden. Verder werd afscheid genomen van de bedrijfsleider de heer J. Catry, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd het bedrijf gaat verlatten. Voor zichzelf is de zei de directeur J. Deltour in zijn heer Catryn steeds keihard geweest, toespraak. Sedert juli 1934 is hij bij Ciiitex werkzaam en heeft buitenge woon veel gedaan voor het bedrijf. Het personeelslid G. Weemaes bood de scheidende bedrijfsleider een fiets aan. Het is de wens van het perso neel, zo zei hij, dat u in de toekomst nog veel van deze fiets zult mogen genieten. Mevrouw Ca-tryn kreeg bloiamen. Rowanafdeling 177 De Rowanaf- deling 177 heeft van haar succesvolle tocht naar Noorwegen een uitgebreid verslag uitgebracht. Over de beleve nissen werden een film en een ma quette getoond, tijdens een ouder- middagi van Scouting Sas van Gent. Ook voor de toekomst heeft de Ro wanafdeling grote plannen. Binnen kort wordt weer een St.-Nicolaasac- tie gehouden. (Van onze correspondent) i SLUISKIL Zaterdagmorgen ont- iekten drie verpleegsters van De Sterre te Sluiskil, dat in hun kamer in het gebouw aan de Nieuwe Kerk straat, was ingebroken. Alles werd overhoop gehaald, maar er werd niets vermist. Enkele weken gele den werden een regenjas en make- upartikelen ontvreemd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het dodelijk on geruste echtpaar De N. uit Terneu zen slaakte zaterdagavond om acht uur een zucht van verlichting toen de gemeentepolitie meedeelde dat de beide zoontjes, respectievelijk 4 en 6 jaar, terecht waren. Ze waren 's mor gens op hun fietsje vertroken en om acht uur trof de politie hen aan in de Noordstraat. Zij vertelden dat zij „ergens" een hut hadden gebouwd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de open bare raadsvergadering van donder dag 28 oktober a.s. zal de gemeente begroting 1972 en de begroting 1972 van de takken van dienst aan de Ter neuzense raad worden aangeboden. Het afdelingsonderzoek van de be groting zal plaatshebben Op 23 en 25 november a;s. In verband hiermee wordt de raadsvergaderin, die aan vankelijk op deze datum zou plaats hebben, verschoven naar 2 decem ber a.s.~^ GOES Grand, 20 urn-; Wat zien ik 18 j. HEIKANT Ph. de Blok, 15 uur: Kermisschie- ting G. Neve, 15 uur: Kermisschie- ting. MIDDELBURG City, 20 uur: Sexpoes Luci 18 j. OOSTBURG Lidel Theater, 20 uur: Love Story 14 j. ROTTERDAM Schouwburg, 20 uur: Opera „Car- men" van Georges Bizet door- de Nederlandse Operastichting. Museum Boymans-v. Beuningen, schilderijen, objecten, rayografieën, foto's en tekeningen van Man Ray (t.m. 5 nov.) SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, expositie schilderijen en gouaches van Dirk Jan Ribbeling. Iedere dag van 14-18 uur, vrijd. van 14-21 uur (t.m. 30 okt.). TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Love Story 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De nonnen van Parijs 18 j. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De nonnen" van Eduardo Manet. Antwerpse Sportpaleis, 20 uur: Wiener Eisrevue. Kon. Museum voor Schone Kun sten, expositie Magisch Realisme in Nederland (Raoul Hynckes, Pyke Koch Carel Willink), t.m. 13 .nov. Di. t.m. zond. van 10-16 uur, ma. gesloten. GENT Kon. Opera, 20.15 uur: Le maitre de Santiago. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Makabere Kermis" van Io- nesco. Museum voor Schone Kunsten, ex positie Edgar Tijtgat 1879-1957 (t.m. 31 ókt.). Dagelijks van 10-12.30 en van 14-18 uur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een Belgische personenauto, bestuurd door V.A.M. uit Isegem, op het Walplein te Sluis in een slip geraakt en vervolgens te gen een lantaarnpaal beland. De be stuurder en de lifters A.F.B.J. uit Den Haag, P.M.L.F. uit Voorschoten, werden zwaar gewond, terwijl de lif ter C.F.M.K. uit Den Haag lichte verwondingen kreeg. Zij zijn allen naar het ziekenhuis te Oostburg ge bracht. Zaterdagnamiddag is de bromfiet ser F. A. C. uit Westdorpe op 'het fietspad aan de Mr.) Haarmanweg te Terneuzen tegen een verkeerspaal gereden en gevallen. Hij liep een hoofdwonde op. Opname in het Ju lianaziekenhuis was noodzakelijk. Zaterdag kwamen de auto's, be stuurd door C. van D. en P. L., bei den uit Terneuzen, op het kruispunt Katspolderweg - Diepenbrockstraat in hun woonplaats met elkaar in bot sing. Er was veel schade. Geen per soonlijke ongelukken. Zaterdag is in i de flauwe bocht Dwarskaai - Beatrixstraat een per sonenauto, bestuurd door C. W. de V. uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De bestuurder liep beenletsel en een shock op, en de naast hem zittende moeder, mevr. L de V.-M. aan beide benen een been (Van onze correspondent) HULST De afdeling Zeeland van de Nederlandse Katholieke In validenbond heeft zaterdag een jaar vergadering gehouden in het bejaar dentehuis De Blaauwe Hoeve t» Hulst. Er namen ongeveer tachtig le den aan deel. 's Morgens droeg pas toor R. Verdurmen een mis op. Deze werd opgeluisterd doorat Zeeuwsch- Vlaams kinderkoor onder leiding van broeder Leander. Voorzitter G. van Schaick uit Bres- kens legde in zijn openingswoord o.a. de fiadruk op de sport voor ge handicapten die hij zou willen acti veren. Voorts was de heer Van Schaick van mening dat in het be drijfsleven nog steeds te weinig aan dacht aan de gehandicapte wordt besteed. Zo zjjn deze bedrijven ver plicht een aantal gehandicapte tin- ployé's te accepteren. Hierna hield mej. L. Koster, direc trice van het landelijk bureau van de Ned. Kath. Invalidenbond, een uiteenzetting over water zoal op lan delijk niveau gebeurt. Ook sprak zij onder meer over de adviezen die in gewonnen kunnen worden bij het landelijk bureau. Als voorbeelden noemde zij de huisvesting en de aanpassing van huizen waarin ge zinnen wonen, waarvan een of meer dere gezinsleden gehandicapt ziin. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat de financiële toestand van de afdeling Zeeland be duidend slechter is geworden. Nadat door de vergadering verschillende suggesties naar voren waren ge bracht, werd afgesproken om vooral de donateursactie te gaan activeren. Na de jaarvergadering werd de dag besloten met een ontspanningspro gramma, waarbij het jeugdorkest „De Harmonicaantjes" uit Breda voor de muzikale noot zorgde. Dit jeugd orkest, "waarvan de algehele leiding in handen is van de heer Van de Heuvel, bestaat uit 55 kinderen in leeftijd van 8 tot 18 jaar. Zij treden alleen op voor gehandicapten, zie ken en bejaarden. Hun optreden oogstte bij de aanwezigen veel suc ces. fractuur. Beiden moesten naar het Gasthuis worden gebracht. Eveneens te Middelburg werd za terdag de 66-jarige bestuurder van een bromfiets, de heer H. H. uit Mid delburg aangereden. Hij kreeg een neusbeenfractuur en een hersen schudding en moest naar het Gast huis worden gebracht. De auto kreeg lichte schade. (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK Voor aanwijzin gen, die leiden tot het vinden van de daders van de inbraak, waarbij woensdag voor f 30.000 aan suède jassen werd ontvreemd bij „Ef" 400 Leatherwear" in Waalwijk looft het Amsterdamse expertisebureau Staal man in opdracht van de verzeke ringsmaatschappij een beloning van f 2000 uit. In Dongen heeft de hëer D. de Buck, directeur van een ma chinefabriek enkele dagen geleden ook al een bedrag uitgeloofd voor het vinden van de mensen, die in zijn bedrijf hadden ingebroken. Gis teren had de heer De Buck nog geen waardevolle aanwijzingen gekre gen. (Van onze kunstredactie) DEN BOSCH Voor de vierde maal wordt de „Keuze-tentoonstel ling" met werk van Brabantse kun stenaars gehouden van 21 november tot 19 december in het Noordbra bants museum te Den Bosch. Vijf kunstenaars uit de provincie worden weer in de gelegenheid gesteld met twee collega's, naar eigen keuze, werk te exposeren. De deelnemers aan Keuze b71 zijn Vic. van Kooten, Chaam, met Anne- miek Van Kooten-Post, Chaam en Piet de Schepper Breda; Arie Ber- kulin, Beek en Donk met Guido Lippens, Eindhoven en Gerard Lankveld, Gemert; Wim Noordhoek, Nederhemert met Michel Kryza- nowsky en Rudolf van Veghel, Den Bosch; Jan Spit, Tilburg met Peter Jansen en Willem de Vries, Tilburg; Ricky van Uden, Veghel met Dorien Melis, Bakel en Alex Schalken, Oss. Tot nu toe waren bij deze tentoon stellingen, dit jaar meegerekend, 59 kunstenaars betrokken uit 28 Bra bantse gemeenten. BIJ EEN AANTAL kettingbotsingen tengevolge van dichte mist zijn in de buurt van Zürich in Zwitserland vijf personen om het leven gekomen. IN PERZIë ZIJN bij een botsing tus sen een bus en een vrachtwagen elf mensen omgekomen. VERMOEDELIJK doordat kinderen met vuur speelden is een katoen- loods in Almelo zaterdag totaal ver woest. De schade loopt in de miljoe- DE SLAG MET Israël is dichter bij dan u zich voorstelt. Dat zei de Egyp tische minister van defensie tot luchtmachtofficieren. DE DUITSE kustvaarder „Wally", geladen met boter, is voor Terschel ling bij dichte mist aan de grond ge lopen. Getracht wordt het schip na lostrekken naar Harlingen te slepen. PRESIDENT NIXON is zeer optimis tisch ten aanzien van de mogelijk heid voor Taiwan een zetel in de V.N. te behouden, aldus is door een woordvoerder van het Witte Huis meegedeeld.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2