TUMULT IN ZEEUWSE ATLETIEKWERELD Achtste nederlaag Lewedorpse Boys Philippine verslaat Aardenburg zen SEOLTO EN OLYMPIA IN N EK-AAN-N EK-KACE Haringman wil veld verlaten bij Fortuna Jo J onck winnaar van volkskoers Korfbal Zeeland Herstel van Inter: 4-1 Supporter redt club Hausse in echtscheidingen Onze auerzeese Caentje, Cruyffie en de Kromme Deze week in Patrij nu tweede sport DE KUYPER VIEUX ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 25 OKTOBER 1971 15 (Van onze sportredactie) GOES Het bestuurlijk apparaat van de afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie staat op springen. Zaterdagmiddag tijdens een vergadering bleek, dat voorlopig op de heer Hofman uit Ter- neuzen na, het gehele bestuur van de afdeling op de komende jaarver gadering in januari de functies be schikbaar zal stellen. Secretaris-pen ningmeester De Munck ging zelfs zo ver om staande de vergadering zijn functies ter beschikking te stellen. Al dit tumult is ontstaan uit een kwestie tussen het afdelingsbestuur 'en de Middelburgse atletiekvereni ging Dynamo en een kwestie tussen het afdelingsbestuur en het bondsbu- reau in casu het bondsbestuur. De inzet van het conflict is in feite een kwartje. Een kwartje, dat dooi de verenigingen, zo werd vorig jaar besloten, zou moeten worden afge dragen aan het afdelingsbestuur voor elk niet-KNAU-lid dat deelneemt aan een van de crossen of prestatie- lopen van de Zeeuwse atletiekver enigingen. Vorig jaar namen zes - verenigingen dat besluit. Dynamo was op die vergadering niet aanwe zig, om de afdeling vèn een wed- strijdfondsje te kunnen voorzien, waaruit de noodzakelijke financiën konden worden geput voor de cross competitie en dergelijke evenemen ten. Alle verenigingen hadden zich aan de afspraak gehouden in het af gelopen seizoen, behalve Dynamo, dat weigerde het kwartje af te dra gen na de cross in maart. Een kwart je, dat trouwens niet aan het budget, van de club zou worden onttrokken, want het afdelingsbestuur had alle verenigingen geadviseerd een kwart je op de inschrijfprijs te leggen. Om dat kwartje is nu die rel ont staan, die zaterdagmiddag tot een immense explosie kwam in een vol emoties geladen vergaderzaal in Goes. Afdelingsvoorzitter Simpelaar, zijn stem sloeg zo nu en dan ook over van verbolgenheid, hield de zaken aardig in de hand. Dat was maar goed ook, want zou hij niet zo'n be kwaam voorzitter zijn geweest dan was deze vergadering ongetwijfeld uitgelopen in een ordinaire scheld partij Een scheldpartij met als groot ste motief een alinea uit een brief van het bestuur van Dynamo gericht aan het bestuur van het district West II van de KNAU. In die brief stond. dat het bestuur van Dynamo van me ning was, dat het Zeeuwse afdelings bestuur de leden van de vereniging, waar zij zelf lid van waren, sterk hadden bevoordeeld door de leden van Dynamo twee dagen voor de Zeeuwse kampioenschappen van deelname aan wedstrijden buiten te sluiten. Want dat was namelijk de beslissing van het afdelingsbestuur geweest, toen het bestuur van Dyna mo na herhaaldelijk aandringen niet van zins bleek die afdracht van een kwartje te doen. Een beslissing, die zonder overleg door het bondsbureau administrateur Van de Meer ongedaan werd gemaakt. Ook daar om was het afdelingsbestuur dus za terdagmiddag kwaad w. Voorzitter Simpelaar: „Wij vinden het geen stijl, dat er zonder overleg of zelfs maar een telefoontje vanuit het bondsbureau een besluit van de af deling Zeeland ongedaan wordt ge maakt. Ook al hebben wij ons daar bij neergelegd door de schorsing na de brief van het bondsbureau onmid dellijk op te heffen, zijn we het met de manier waarop beslist niet eens". Een zaak die door het bestuurslid van het district West II werd ver dedigd. De heer Goedhart stelde dat de brief van het bondsbureau inder daad een ongelukkige redactie had, maar dat het besluit om Dynamo-at leten te schorsen, toch fout was ge weest. Goedhart. „De afdeling Zee land had in dit geval de strafcom- missie van de KNAU in moeten scha kelen, want de afdracht van het kwartje is volkomen legaal en de mocratisch tot stand gekomen. Zes verenigingen hebben vorig jaar die beslissing genomen en Dynamo heeft er zich maar bij neer te leggen". Het bestuurslid drong er op aan om de zaken nog eens rustig te bekijken, want hij zou het zonde vinden als een mooi brokje atletiek zoals hij het noemde kapot zou gaan door een bestuurscrisis. Goedhart zei dat, omdat voorzit ter Simpelaar bij het begin van het behandelen van punt 7 van de agen da had meegedeeld na de hele zaak uit de doeken gedaan te hebben dat hij door de houding van Dy namo en het bondsbestuur zich ge noodzaakt voelde per januari zijn functie ter beschikking te stellen. De heren Oggel, De Munck, Broere, Hofman (uit Vlissiri- gen), deden dat ook, terwijl Hofman uit Terneuzen, de vader van Cora, nog aarzelde, al liet hij wel weten dat als iedereen zou gaan, hij zich wilde aansluiten. Secretaris-penningmeester De Munck ging later dus nog verder, door, toen afgevaardigde Frans Brou wer van Dynamo weigerde in het openbaar de excuses aan te bieden voor de opmerking in een brief als zou de rest van het bestuur de leden van de eigen verenigingen bevoor deeld hebben, zijn functies staande de vergadering beschikbaar te stel len. Opvallend was trouwens zaterdag middag, dat Frans Brouwer als afge vaardigde van het Middelburgse Dy namo zo weinig volmachten had meegekregen van de rest van zijn bestuur. Brouwer had met wat toe geven de zaak echt wel kunnen red den, maar met onduidelijke antwoor den en soms bedekte beschuldigin gen maakte hij zich van de aanvallen en vragen af. Zo ook een van De Pagter van Zeeland Sport. Die vroeg wat Dynamo nu voor positiefs had meegebracht naar deze vergadering. Het antwoord van Brouwer was niet alleen vaag, maar zoals De Pagter het later noemde, nog brutaal pok. De voorzitter van het district West II, Heyneman, trachtte na zijn col lega Goedhart nog wat te redden, maar ook hij slaagde daar niet in doordat Brouwer te beperkt was in zijn volmachten. Aan het eind van de discussie ontstond er nog enige paniék, omdat op voorstel van voor zitter Heyneman, de Zeeuwse atle tiekverenigingen zich uitspraken over de mogelijkheid alsnog de straf- commissie in te schakelen en de Zeeuwse clubs daar niet aan wilden. Volgens afdelingsbestuurslid Koos Oggel was 'dat een motie van wan trouwen tegen het beleid van het be stuur. Iets wat De Pagter herstelde met: „Ik heb er tegen gestemd om dat ik de deur tot een vergelijk open wilde laten". Een beweegreden die de andere clubs ook hadden gebracht tot het tegen, bleek bij de vraag van voorzitter Simpelaar. Naast punt 7 kwamen er natuur lijk ook nog andere dingen aan de orde tijdens de vergadering van za terdagmiddag. Zo werd besloten voortaan alleen te werken met jeugdrecords en per categorie junio ren te werken met diploma's voor de beste prestatie van het seizoen. De Zeeuwse crosscompetitie werd uitge breid met de categorie B- en C-meis- jes. De belangrijkste beslissing wa^ echter wel dat volgend seizoen de Zeeuwse atletiekkampioenschappen op één dag met een geselecteerd pro gramma worden afgewerkt en dat die titelstrijd open is. ROB VAN DEURSEN (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB, afdeling Zeeland kwam Patrijzen na een krappe 21 zege op IJzendijke op de tweede plaats. Hoofdplaat en DFS kwamen niet ver der dan 11. Graauw en RIA bereikten eenzelfde eindstand (11), maar Philippine kwam tot een verdienstelijke 10 zege op Aarden burg. Lewedorpse Boys verloor ook zijn achtste wedstrijd, met I2 van Schoondijke. Oostburg was met 42 te sterk voor Luctor. PATRIJZEN - IJZENDIJKE Patrijzen speelde zeker niet zijn bes te wedstrijd van dit seizoen. Na en kele minuten spelen keek de thuis club zelfs tegen een 0-1 achterstand aan door De Poorter. Weer enkele minuten later echter was het al ge lijk, toen Moison een strafschop be nutte (1-1). Tien minuten na de thee schoot Ars zijn ploeg naar de 2-1 overwinning. PHILIPPINE - AARDENBURG Een prima wedstrijd, waarin Philip pine enthousiast ten aanval trok en al voor de rust de zo sterk gestarte bezoekers op een 1-0 achterstand zette door Bosman. Na de rust bleef Philippine het initiatief houden en verdiend werd met 1-0 gewonnen. HOOFDPLAAT - DFS Een ster ker Hoofdplaat is er niet in geslaagd d'e volle winst binnen te halen. De Graaf scnoot de bezoekers na 5 mi nuten al naar 0-1, maar drie minuten later maakte de ex-Terneuzenaar Rini Deij gelijk (1-1). Wel scnoot Hoofdplaat nog tweemaal raak, maar scheidsrechter Tax annuleerde deze (ADVERTENTIE) Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. treffers wegens buitenspel. Een klei ne zege had de thuisclub zeker ver diend. GRAAUW - RIA De 1-1 geeft een goed beeld van deze gelijkop- gaande wedstrijd. Van de Abeele gaf de bezoekers een 0-1 voorsprong voor de rust en Graauw heeft er in deze enerverende wedstrijd alles aan ge daan om gelijk te komen. Dat ge lukte een half uur in de tweede helft toen De Bakker de stand ein delijk gelijk kopte (1-1). ÖOSTBURG - LUCTOR De rust ging in met 1-1. De Vries opende de score (1-0) en Raas maakte gelijk (1-1). De Vries maakte na de thee zijn hattrick vol (3-1), voordat Raas de stand op 3-2 bracht. Oostburg was nog niet tevreden en door Kools werd het nog 4-2. LEWEDORPSE BOYS - SCHOON DIJKE De Kooning gaf de Boys al snel de leiding (1-0) en dat zag er goed uit. Toch pakte het ook nu weer anders uit, want al met de rust keken de Boys tegen een 1-2 achter stand aan door de gebroeders Seen. Na de rust was de wedstrijd eigen lijk gespeeld. Beide ploegen bleken machteloos nog iets aan de score te veranderen. De stand: Hoofdplaat 7-11, Patrij zen 7-10, DFS 7-9, Schoondijke 7-9, Aardenburg 8-8, RIA W 7-8, Graauw 7-8, Oostburg 7-7, Philippine 7-6, Luctor 7-5, IJzend'ijke 7-5, Lewe dorpse Boys 8-0. Een aanvaller (links) van Aardenburg brengt verwarring in de gelederen van Philippine. rechtskijkt bijzonder benauwd. De bal stuit echter af op het been van de doelman (midden). Willy Spuessens (Van onze korfbalinedewerker l TERNEUZEN In de tweede klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie gingen de beide koplopers Seolto en Olympia door met hun nek aan nek race. Beide ploegen maakte ook nu Twee momenten uit het korfbalduel tussen Luctor en Stormvogels. geen fout. Seolto had het niet zo erg moeilijk tegen Tjoba Hl, al is de 4-1 overwinning wat magertjes. Heel wat moeilijker had Olympia het. Tegen BKC moest het terdege oppassen of het eerste verliespunt was een feit ge worden. Ze wisten het echter op 5-4 te houden. All Ready blijft op enige afstand volgen. Tegen de beide kop lopers moest de Zierikzeese ploeg het afleggen, maar tegen vrijwel alle an dere ploegen worden monsteruitsla gen geboekt. Ook nu weer en Togo II werd met 1-10 hiervan het slacht offer. Blauw Wit II behaalde een zeer nuttige 6-5 overwinning op Zuidwes ters II. Hiermee verwijderden de Kloetingers zich tot op ruime afstand van de laatste plaatsen. De stand: Seolto I 7-14, Olympia I 7-14, All Ready I 8-12, Blauw Wit II 8-7, BKC 6-6, Atlas 6-3, Zuidwesters II 6-2, Togo II 6-2, Tjoba III 8-2. In de eerste klas had Zuidwesters het in de derby tegen Animo II hele maal niet moeilijk. Het werd een spel van kat en muis, waarbij de her innering aan de vroegere felle duels helemaal zoek was. Het werd uitein delijk 2-11. Luctor ''dt behalve aan kracht ook aan schotvaardigheid. Dat bleek zaterdag tegen Stormvogels nog eens overduidelijk. Na een eerste helft, waarin Stormvogels de boven toon voerde en een 5-1 voorsprong nam kwam de tweede helft, die van Stormvogelsziide vrjj zwak was. Na 6-2 slaagde Stormvogels er steeds minder in zich kansen te scheppen. ROME (ANP) Internazionale heeft zich knap hersteld van het Eu ropacup debacle tegen Mönchenglad- bach. Na de 7-1 nederlaag van woens dag won de Milanese club gisteren met 4-1 van Hellas Verona. Roberto Boninsegna bleek in het geheel geen nadelige gevolgen te ondervinden van de door een frisdrankblikje ver oorzaakte knock out. Hij was zeer ac tief en scoorde Inters derde doelpunt in de 63e minuut. Luctor kreeg ruimte, maar hoewel er goede kansen kwamen werd er niet meer gedoelpunt. On do heeft het tegen Swift III erg moeilijk ge had. De Middelburgers verweerden zich goed en Ondo kon geen duidelij ke afstand nemen. Met 4-2 werd het een benauwde Ondo-overwinning. Blauw Wit en Togo speelden een har de derby. Reeds na 1,5 minuut was het 1-1, waarna Blauw Wit het heft in handen had. Ze konden dan ook met 5-2 van de rust genieten. Dit heeft hen kennelijk opgebroken, want na rust scoorden ze niet meer. Togo daarentegen wel. Met 5-6 gre pen ze de overwinning. De stand: Zuidwesters I 7-13, Tjo ba II 7-13, Togo I 7-9, Stormvogels I 7-8, Blauw Wit I 7-7, Ondo 7-6, Swift III 7-4, Animo II 7-4. Luctor 8-0. In de derde klas A had NOAD het erg moeilijk tegen Stormvogels II. Met 5-6 bleven ze net aan de goede kant van de score, waardoor ze niet verder op de leiders achter raakten. Volharding H Had een produktieve dag. Seolto II moest met 7-2 naar huis terug. In de derde klas B maak te Zaamslag geen fout en won met 4-1 van Olympia H. (Van onze handbalmedewerkeri GOES In de strijd om de bo venste plaats in de heren le klas heeft het Goese Haringman niet al leen tegen de mannen van Fortuna het hoofd koel moeten houden, maar men had ook nog een scheidsrechter tegen. Dat het een vrij harde wed strijd zou worden stond als een paal boven water, maar de manier waarop de Bergenaren probeerden de aanval van de Goesenaars te onderbreken, leek meer op een wedstrijd „hout hakken" dan op handbal. Dit alles werd nog op erge mate gestimuleerd door scheidsrechter J. W. Franken, die dit toeliet, zonder ook maar een maal bestraffend op te treden. Wel stuurde hij twee man van Ilaring- man uit het veld wegens aanmerkin gen op de leiding. Dit was het enige wat nu net niet mocht. Het werd zelfs zo erg dat de aanvoerder van Haringman zijn mannen gelastte om de strijd maar te staken, maar op aandrang van enige bestuurders werd toch doorgespeeld, zij het dat men van de Goese zijde het wei geloofde en waarvan Fortuna dankbaar ge bruik maakte om de voorsprong te vergroten. Het was Haringman dat na 4 mi nuten een 20 voorsprong nam. die echter na 10 minuten spelen xveer ongedaan werd gemaakt door doel punten van Kees Paules en Piet Kools. Opnieuw nam Haringman een voorsprong, maar weer was het. For tuna dat langszij kwam nu door Ger- rit Zwagenmakers. De gebroeders Traas zorgden voor 5—3, maar nog voor de rust zou het door Wilhelmus Landa en opnieuw Kees Paules 55 worden. Met deze stand werd gerust. Na de rust werd de sfeer er niet beter op, vooral toen bleek dat ook de doelrechter er maar voor spek en bonen bij bleek te staan. Met nog tien minuten te spelen hadden de Bergenaren een 76, voorsprong op gebouwd, toen de scheidsrechter de eerste strafworp toekende in het voordeel van Fortuna. Toen de Goese aanvoerder om opheldering vroeg, werd hij prompt voor twee minuten naar de kant verwezen, waarop de hele ploeg het veld wilde verlaten. De Goesenaars vonden het welletjes. De tijd werd nog wel vol gespeeld, maar dit werd zonder enige inzet ge daan en Fortuna scoorde in de laatste 7 minuten dan ook 5 maal, zodat de eindstand van deze wedstrijd 126 in het voordeel van de Bergenaren eindigde, die hierdoor ongeslagen op kop van de eerste klas staan. (Van onze sportredactie) TWIJZELERHEIDE Zater dagmiddag heeft een supporter van de plaatselijke voetbalver eniging VVT in Twijzelerheide zijn ploeg voor een nederlaag behoed. Voor de tweede klasse B KNVB afdeling zaterdagvoet bal speelde VVT tegen Nunspeet. Bij de stand 11 kort voor het einde zou Nunspeet de winnende treffer gaan scoren, want mid denvoor Bouw was doorgebroken en had op het doel gericht. Juist voordat de bal de doellijn zou passeren, sprong een man met pet over de afrastering en met een enorme sprong kon hij nog net de bal bereiken voordat hij de doellijn passeerde. Er bleef de scheidsrechter niets anders over dan een scheidsrechterbal te geven. Die leverde Nunspeet niets op en de stand bleef 11. De supporter redde dus voor zijn vereniging de halve winst. (Van onze sportredactie) HEIKANT Jo Vonck (in de ca tegorie B 16 tot 30 jaar) is zaterdag middag voor eigen publiek overwin naar geworden in de eerste volks koers in Hiekant. In de eindspurt drukte hij zijn wiel enkele centime ters eerder over de eindstreep dan zijn dorpsgenoot Willy Verstraeten. Dit allemaal onder het waakzame oog van Arjaan de Schipper, sport- (ADVERTENTIE) commissielid van de KNWU. De Schipper heeft hiermee kunnen zien dat de volkskoersen in Zeeuwsch- Vlaanderen helemaal „in" zijn. Bij dit alles waren er ruim 1500 toeschouwers op de been, die onder een stralende herfstzon, hebben kun nen genieten van drie wielerkoersen. Drie ritten, vol met spanning en de nodige sensatie, georganiseerd door het plaatselijke wielercomité. Ging Vonck met de bloemen naar huis, de grote animator van deze koers was ongetwijfeld Th. van de Branden uit datzelfde dorpje Heikant. In de A-categorie 10 tot 16 jaar werd de plaatselijke favoriet Henny Gijsel nipt verslagen door Ad 't Gilde uit Hoek. H. Gijsel hier de „grote", maar kreeg uiteindelijk geen loon naar werken. Bij de „oude mannen" 30 tot 85 jaar werd A. Inghels over winnaar. De uitslagen: cat. A 10-16 jaar 1 Ad. 't Gilde (Hoek). 2. H. Gijzel (Heikant), 3. A. Polak (Heinkens- zand), 4. A. de Belië (Hulst), 5. A. Gijsel (St.-Jansteen), 6. F. de Witte (Hulst), 7. G. de Rechter (St.-Jan- steen), 8. M. van Aerde (St.-Pau- wels B.), 9. A. de Waele (Axel), 10. K. Blommaert (Hulst). Cat. B 16-30 jaar: 1. J. Vonck (Heikant), 40 km. 1.11.14, 2. W Ver straeten (Heikant), 3. F. Schelfout (Hengstdijk), 4. Th. v. d. Branden (Heikant), 5. B. van Poorten, (ieuw- Namen), 6. R. Verstraeten (Hulst), 7. A. de Baar (Graauw), 8. H. de Grave (Sluiskil), 9. F. de Brouwer (Heikant), 10. W. van Houte (Hei kant). Cat. C. 30-85 jaar: 1. A. Inghels (Rotterdam), 2. A. Bleyenberg (Rot terdam), 3. M. Raas (Goes), 4. W. Gijsel (Koewacht), 5. D. Nice (Hei kant), 6. G. de Block (Nieuw-Na- men), 7. G. Wynacker (Koewacht) G. Bijvank (Sas van Gent), 10. V. v. d. Berg (Lamswaarde).

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 15