Den Berg heeft nieuwe directie Sint-Aloysius 1 met Baumgarte naar ruime zege STRIJD OM DE MACHT IN GOES INTERNAAT NU AFGELOPEN Terneuzense sportraad tegen subsidie voor zweefvliegclub Anker sloeg schip lek Toename scheepvaartverkeer C. MARTENS stad streek Terneuzen Stavenisse Goes Th. Ottjes kampioen Sport en Ontspanning Kortgene Wolphaartsdijk Kermisfeest in Kapellebrug Nisse Aardenburg Westdorpe Kapelle NOBELHORST GEOPEND Raadscommissie sportzaken geïnstalleerd in Borsele Vier ideeën voor Vliegende Hollander TENTOONSTELLING IN BIBLIOTHEEK Jubilarissen bij gemeentepolitie Drie stropers na wilde vlucht aangehouden Scherpenisse Kattendijke Maandag 18 oktober 1971 (Van een onzer verslaggevers) GOES „Ik zet nu een hele dikke streep onder het verleden. We gaan nu weer het oog richten op de toekomst", aldus begroef de voorzitter van de St.-Jozefstich ting uit 's-Hertogenbosch, de heer A, C. J. A. Nollen, de strfjdbfjl die het afgelopen jaar de sfeer bpaal- de in het Goese zwakzinnigenin- ternaat huize Den Berg. Zaterdag werd in dit tehuis de ■nieuwe directie aan de ouders van de daar verzorgde zwakzinnige kin deren voorgesteld. De ouders die enige maanden geleden nog gestre den hadden voor de voormalige di rectrice in haar conflict met de staf van het tehuis, gaven hun vertrou wen in zuster A. M. C. Sni.'ker als directrice en dokter A. F. R. van Opdorp (voordien huisarts te 's- Heerenhoek) ais geneesheer-direc teur. De heer Nollen maakte tijdens de informatieve bijeenkomst bekend, dat het oudercomité binnenkort een officiële praatpartner zal zijn in het internaat. De samenwerking met het oudercomité zegde hij van harte toe. Die samenwerking is echter nog niet tot stand gekomen, aldus de heer Nollen, omdat het comité juridisch nog niet vastgelegd is. Het zal zo spoedig mogelijk door het bestuur van do St. Jozefstichting worden geïnstalleerd. De heer Nollen vertelde, dat het nog steeds erg moeilijk blijkt om mensen naar Zeeland te halen. Met grote moeite was gelukt om de vacature goed te- vervullen. „De vrees voor een excentrische ligging van Zeeland geeft bij velen nog de doorslag", aldus de St. Jozef Voorzit ter. Dokter R. van Opdorp en zuster Spijker vormen nu al een twee eenheid, zo vertelde de heer Nollen, Beiden hebben over de aanpak van het beleid in huize Den Berg precies dezelfde opvattingen. „Zij hebben elkaar al direct gevonden". De heer Nollen riep tenslotte de nieuwe functionarissen op tot steun aan de jonge verpleegsters, die het immers zo moeilijk hebben. De voorzitter van het voorlopige oudercomité, de heer D. Dokman uit Zierikzee, stelde hierna met een handdruk symbolisch het vertrou wen van de ouders in handen van de nieuwe directie. Tot slot beleefde huize Den Berg de première van een in opdracht van de St. Jozefstichting vervaardigde nieuwe Nederlandse film over de zwakzinnigenzorg. Dezer dagen was de film, die voor instructie- en pro pagandadoeleinden (o.m. voor perso- neelswerving) voornamelijk op Ne- derlandse scholen van voortgezet on derwijs gedraaid zal worden, al ge toetst aan een geselecteerd gezel schap van deskundigen dat, aldus de heer Nollen, voor 80 procent enthou siast was. Sportraad Donderdagavond ver gadert de Terneuzense sportraad in de raadzaal van het gemeentehuis onder voorzitterschap van wethou der drs. R. C. E. Barbé. De agenda bevat o.m. voorstellen tot aanwijzing van een vertegenwoordiger voor de tafeltennissport, een subsidieverzoek van de E.Z.A.C., reclame in en op de sportaccommodaties en de behan deling van het verzoek van de voet balvereniging Terneuzen betreffende voorzieningen in het Zuidersport park. Hulpcentrum Gedurende de maand september werd het hulpcen trum Zeeuwsch-Vlaanderen (tel. 01150-4444) 169 maal te hulp geroe pen. Voor de gemeente Terneuzen gold dit 108 keer. Van het totaal aantal meldingen waren 25 aanrij dingen en 16 aanrijdingen met let sel, 17 gevallen waarin assistentie werd gevraagd en 6 maal wegens milieuverontreiniging. Omhoog gevaren Het Belgische tankschip Vinotra 5, groot 260 ton en geladen met PAM-olie onderweg van Antwerpen naar Zwijndrecht is ter hoogte van het Brabants Vaargat op de Oosterschelde omhoog gevaren Het schip kwam op (Vgen kracht vlot. Gewond Zaterdag zijn op de Fruitlaan de 10-jarige S. de K. en zijn 12-jarig broertje, met de fiets gevallen! Hierdoor liep de jongste' een grote snij wond op in de kin. Per ambulance is de jongen overge bracht naar het St.-Joannazieken- huis. De nieuwe aanwinst voor het lagere onderwijs: De Nobelhorst. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De leden van de Terneuzense sportraad zullen zich don derdagavond, tijdens de vergadering van de Terneuzense sportraad, die ge houden zal worden in de raadzaal van het gemeentehuis te Terneuzen, moe ten uitspreken over een subsidieverzoek van de „EZAC" (Eerste Zeeuwsch- Vlaamse Aero Club). (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Ondanks het feit dat Th. Ottjes te Terneuzen zevende werd in de laatste clubwedstrijd van de hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning te Zaamslag bleek dit voldoende te zijn voor de kampioens titel. Er bestond voor deze sluitings wedstrijd van de leden een ruime belangstelling. Ondanks het minder gunstige weer verscheen ongeveer vijftig procent aan de Westerschelde nabij het buurtschap „De Een dracht". De vangsten vielen over het algemeen genomen niet tegen en tal van (ook bovenmaatse) vissen kwa men onder de meetlat van contro leur A. C. de Zeeuw en diens assis tent J. Dieleman. Na een drie uur durende wedstrijd werden in café „Het Wapen van Zeeland" te Zaamslag de punten en prijzen be- kendgemaakt. Winnaar van deze hengelwedstrijd werd J. de Bruijne te Spui met 587 punten, 2 J. Lensen Zaamslag 515, 3 R. Smit Sluiskil 495, 4 M. de Pooter Zaamslag 424, 5 F. Koekkoek Axel 342, 6 J. Cobben Zaamslag 325, 7 Th. Ottjes Terneuzen 302, 8 J. Fe- derman Sluiskil 285, 9 C. Hamelink Zaamslag 285, 10 M. de Bruijne Terneuzen 191 punten. Botsing Op de provinciale weg nabij Kortgene heeft zondag een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's, respectievelijk bestuurd door de heren B. en Z. uit Kortgene. De 4 inzittenden van bei de auto's liepen lichte verwondingen op. Granaat Op een bouwland aan de Bokkeweg heeft de heer Koeman een granaat gevonden. Hij stelde de politie hiervan direct in kennis. Het explosief bleek geladen te zijn. De mijnopruimingsdienst zal zo spoedig mogelijk het projectiel onschadelijk ipaken. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdagmorgen bevond zich op het kanaal door Zuid-Beveland, ter hoogte van de Vlakebrug, het Nederlandse 300 ton metende motorschip Rosa in zinken de toestand. Direct voeren ter assis tentie de boten Coby M; Pu Avant 15 en Nieuwland uit. Het bleek dat het anker een gat in het voorschip had geslagen. Hier door was het voorruim reeds volge lopen. De Coby M van het bedrijf W. Muller N.V. uit Terneuzen pompte, terwijl scheepslieden van de Nieuwland en En Avant 15 direct een noodreparatie aanbrachten. Hierna kon het schip de reis voort zetten en zal na gelost te zijn naar een werf gaan voor verdere repara tie. Zaterdagmorgen is het Belgische motorschip Flandria groot 810 ton, ledig onderweg van Kerkdriel naar België ter hoogte van Stavenisse op de Oosterschelde aan de grond gelo pen. Direct voeren ter assistentie uit de sleepboten Anjo en Walrus van W. Muller Sleepdienst N.V. uit Ter neuzen. Beide sleepboten wisten de gestrande Flandria vlot te trek ken. In een toelichting hierop zegt het bestuur van de Terneuzense sport raad dat de ziweêf vliegclub geien specifieke Terneuzense vereniging is. Zij telt momenteel 64 leden waarvan slechts 19 uit de gemeente Terneuzen. Reeds eerder (in 1969) is door de gemeente Terneuzen aan de club een startsubsidie verleend van 500 gulden voor de aanschaf van een vliegtuig. Een soortgelijk verzoek heeft de zweefvliegclub ge daan aan gedeputeerde staten van Zeeland en de gemeente Hulst. Door GS is het verzoek afgeweaen met als reden dat de streek zich hiervoor dient te interesseren. G. s. hebben erop gewezen dat het desbe treffende terrein als tijdelijk dient te wordlen beschouwd, maar dit in de toekomst zal worden doorsneden door de rijkswg Sluis-Terhole. Het bestuur stelt voor burgemees ter en' wethouders van Terneuzen te adviseren op het betreffende subsi dieverzoek afwijzend te beschik ken. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG De feeste lijkheden in het kader van de ker mis te Kapellebrug zijn door het slechte weer enigszins in het water gevallen. Zaterdagmiddag werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de veteranen van Kapellebrug en St.- Jansteen, welke laatste met de cij fers 01 de sterkste bleek. Tijdens de rust werd door de drumband Semper Gaudete uit Clinge een show verzorgd. Aan het muziekfeest gistermiddag namen deel de muziekvereniging Heikant, de harmonie St. Jan uit St. Jansteen, de fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge en de Schelde zonen uit Nieuw Namen. De vier gezelschappen maakten een rond gang door de straten van Kapelle brug. Tijdens deze rondgang werdien afgevaardigden van de besturen in de r.-k. basisschool te Kapellebrug ontvangen door wethouder B. de Keyzer. De Hulsterse wethouder zei dat het de laatste maal was dat een receptie tijdens een muziekfeest uit ging van het gemeentebestuur. Vol gend jaar komt er een andere subsi dieregeling en dan moeten de gezel schappen zelf de receptie organise ren. Hij dankte de vroegere voorzit- tet van het feestcomité, de heer J. van de Bulck, omdat deze de grond legger is geweest van het muziek feest te Kapellebrug. Hierna voerden nog verschillende afgevaardigden van de gezelschap pen het woord. Tot slot werd een dankwoord gesproken door de voor zitter van het organiserende feestco mité, de heer Jac. Nagelkerke. Orgelrestauratie Het in de eeu wenoude hervormde kerkgebouw van Nisse aanwezige orgel is drin gend aan een restauratie toe. De raming van de kosten beloopt een bedrag van tussen de f 2500.- en f 3000,-. In die gemeente zelf is f 788,50 opgehaald. Getracht zal worden ook buiten Nisse de nodige financiële steun te verkrijgen. Wit Gele Kruis In de zaal van ,,de Roode Leeuw" kwam de afde ling Aardenburg van het Wit Gele Kruis bijeen voor zijn algemene le denvergadering. Het totaal aantal le den bedraagt thans 790, verdeeld over Aardenburg (373), Eede (320), Sint Kruis (52) en Heille (45). Se dert 1968 liep het aantal leden met 32 terug als gevolg van het feit dat een groot aantal bejaarden zijn in trek nam in het bejaardentehuis. Dokter T. Niehuser, sedert ongeveer 30 jaar verbonden aan het consulta tiebureau voor zuigelingen, heeft per 1 november ontslag gevraagd uit deze functie. Voor haar langdurige dienst zal haar door het afdelingsbe stuur een blijk van waardering wor den aangeboden. Het ligt in de be doeling dat de plaatselijke arts voortaan de zorg voor de zuigelin gen op zich zal nemen, zoals trou wens voor de kleuters reeds het geval is. Cultureel De stichting sociaal cultureel werk heeft voor de ko. mende maanden heel wat activitei ten op haar programma staan. Zo wordt op 22 oktober met de kinde ren van de lagere school een bezoek gebracht an de dierentuin te Ant werpen. Op 30 oktober zal in de disco-club Poly-Pam de Blues Cor poration optreden vanaf 's avonds half acht tot half tien. Op het einde van de maand zullen er voor de kinderen filmvoorstellingen wor den gegeven. /oor 27 november heeft men de groep Oscar Banton gecontracteerd en op 28 november zal er een feest programma voor de kleuters en kin deren ter gelegenheid van de intocht van St.-Nicolaas worden afgewerkt. Tevens is er gelegenheid om nog deel te nemen aan de cursus pottenbak ken. Biljartcompetitie De bejaarden biljartclub van Kapelle is in het kader van de onderlinge wedstrijden naar Kruiningen geweest. Kapelle won deze middag 6 wedstrijden en Kruiningen won er 4. Het aantal punten van Kapelle was 417 en van Kruiningen 296. Op 4 november komt Kloetinge in Kapelle op be zoek. Hengelwedstrijd In de Ooster schelde bij Wemeldinge hield de hengelclub uit Kapelle haar zesde bekerwedstrijd van dit seizeon. Er namen 3 leden van HVKK aan deel, maar de vangst was slecht, in totaal 7 bovenmaatse vissen met een pun tentotaal 1820. De uislag was 1 J. Slabbekoorn 315 pnt.; 2. J. Lepoeter Si-, 295 pnt; 3 P. Timmerman 270 pnt; 4 mevr. V. d. Velde 255 pnt; 5 W. J. de Regt 235 pnt; 6 L. C. Oele 230 pnt; 7 K. de Wee 220 pnt (Van onze correspondent) HULST Burgemeester P. Molthoff heeft zaterdag de twaaif- klassige school Nobelhorst geopend. Deze handeling bestond uit het in werking stellen van een zoemer. Tal van onderwijsfiguren en andere ge nodigden waren daarbij aanwezig. Na de officiële gebeurtenis spra ken W. Vroome (voorzitter van het schoolbestuur), mevrouw W. P. Bouwman (inspectrice van het lager onderwijs), W. Aarts (voorzitter van het oudercomité), P. Dansu (voorzit ter van het hoofdrayon-zuid), dokter Rozemeyer (schoolarts) en J. Ever- aert (hoofd van de Nobelhorst). Tot slot van de bijeenkomst werd ieder een in de gelegenheid gesteld het gebouw te bezichtigen. (Van onze correspondent) BORSELE De commissie voor advies en bijstand voor sportzaken en lichamelijke opvoeding in de ge meente Borsele is door burgemees ter G.H.E.M. van Waes in het ge meentehuis te Heinkienszand geïn stalleerd. De commissie wordt voorgezeten door wethouder E- Baerends, die de portefeuille van onderwijs, sportza ken ien recreatie beheert. Als raads leden hebben zitting de heer A. de Jager te Nieuwdorp en de heer P.L. Peeters te Kwadendamme. De voetbalsport is vertegenwoor digd door M. Kruis Voorberge te Hoedekenskerke en G.W. Eijssens te 's-Heerenihoek, De gymnastiekbelan- gen worden behartigd door mej. J- Dekker te 's-Gravenpolder. Er is nog één vakaturc. De taak van deze commissie is volgens de installatie- toespraak van de burgemeester alle reerst adviezen te geven over de vergoedingen voor hetgebruik van de diverse sportakommodaties van de gemeente, zoals sportterreinen, gymnastieklokalen e.d. Daarnaast zal ook het onderhoud van bedoelde velden en zalen de speciale aandacht verkrijgen. GOES Grand, 20 uur: De mantel. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Verra derlijker dan een slang 14 jr. Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie „Realisten" (t. m. 24 okt.). Werkdagen van 9-12 en 13-18 kapellebrug C. de Koning, 14 uur: Kermis- schieting. C. de Kind, 15 uur. Ker- misschieting. middelburg City, 20 uur: Tora! Tora! Tora! 14 jr. moerbeke-waes Expositie „Moerbeke-Waes anno 1571" (t. m. 24 okt.). Geopend van 10-12.30 en 14.30-19 uur. oostburg Ledel Theater, 20 uur: Mash 18 jr. rotterdam De Doelen (Grote zaal), 14.15 uur: „Baron Swiebertje". St. Laurens- kerk, 20.15 uur: Orgelconcert door Jaap van den Berg, organist uit Delft. Schouwburg, 20.15 uur: „De twee wezen" door het Zuidelijk To neel Globe. Museum Boymans-v. Beunlngen, schilderijen, objecten, rayografieën, foto's en tekeningen van Man Ray (t. m. 5 nov.). SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, Expositie schilderijen en gouaches van Dirk Jan Ribbeling. Iedere dag van 14-18 uur, vrijd. van 14-21 uur (t. m. 30 okt.). TERNEUZEN Luxor, 20 uur: The love story 14 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Sunflowers 14 jr. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Car men. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" van Shakespeare. Kon. Museum voor Schone Kun sten, expositie Magisch Realisme in Nederland (Raoul Hynckes, Pyke Koch, Carle Willink), t. m. 13 nov. di. t. m. zond. van 10-16 uur, ma. gesloten. GENT Kon. Opera, 20 uur: Exploration du monde. Museum voor Schone Kunsten, ex positie Edgar Tijtgat 1879 - 1957 (t. m. 31 oktober) dagelijks van 10- 12.30 en 14-18 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het Vliegende- Hollander-comité te Terneuzen heelt de mogelijkheid om ontwerpen voor een Vliegende-Hollander-monument in te zenden met veertien dagen verlengd. Tot nu toe zijn er slechts vier Inzendingen binnen. De voorzitter van het comité, de heer L. C. Hame link zei dat dit een zaak van de gehele Terneuzense bevolking is en dat daarom ieder de gelegenheid heeft een ontwerp in te zenden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het kader van de kinderboekenweek wordt in de bibliotheek aan de Leeuwenlaan te Terneuzen een tentoonstelling ge houden van knipwerk vervaardigd door de leerlingen van de huishoud school „De Leeuwtjes". De figuren stellen bekende sprookjes voor. Woensdagnamiddag worden, even eens in het kader van de boeken week, wedstrijden georganiseerd in het Zuidlandtheater, waaraan door de leerlingen van de Terneuzense lagere scholen kan worden deelge nomen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag «al het een kwart eeuw geleden zijn dat de heren A. Janse en A. de Zeeuw van de Terneuzense gemeentepolitie in dienst traden. Ter gelegenheid daarvan zal 's middags om half vijf in de kantine van het politiebureau aan de Rosegracht een korpsbijeen komst worden belegd, waarbij ook een aantal genodigden aanwezig zal zijn. (ADVERTENTIE) VOOR AUTOMOBIELBEDRIJF Hoogstraat 50 Tel. 3 65 66 ROOSENDAAL KORTGENE ANP Na een Wil de achtervolging door het Noordbe* velandse polderland heeft de rijks politie van Kortgene zondagmorgen drie stropers aangehouden. Nadat zij hadden bekend, konden zij naar hun woonplaats, Sprundel in Noord-Bra bant, terugkeren. Het waren de 32-jarige A. M. (zonder beroep), die de huurauto bestuurde, de 29-jarige bouwvakar beider P. J. V., die avn de auto uit op wild had geschoten en de 31 jarige grondwerker G. A. J. van G., die de lichtbakken bediende en het geschoten wild opraapte. In beslag genomen werden acht stuks wild, een kostbaar automatisch geweer met een voorraad patronen en twee lichtbakken. Inbraak Bij de familie J. van Dop die aan de Wabhoekseweg hun zomerwoning heeft is ingebroken. De deur bleek te zijn geforceerd. Er wordt een radio-transistor en een bijl vermist. Paardensport Op het bedrijf van de heer G. Timmerman te Kat tendijke is een streekwedstrijd voor de paardensport gehouden. Dat ge beurde op initiatief van de lande lijke rijvereniging „De Paarde bloem". De heren C. Steendijk en J. J. M. van Oeveren fungeerden als juryleden. (Van onze taf «Kennismedewerker) GRAAUW In de landelijke com petitie tafeltennis heeft St.-Aloysius I het bezoekende Twenty One Up I Het Zeeuwsch-Vlaamse team bo eien zware nederlaag toegebracht, staande uit Wilfrled Dumez, René van Dijk en Cees Baumgarte, die zijn rentree maakte, wist het Rotterdam se team met 10-0 te koppen. Vooral de jonge Dumez was goed op dreef en verloor zelfs geen enkele game. Belcrum I uit Breda verloor zijn lel- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het scheepvaart verkeer op het kanaal Gent-Tcrneu- zen nam in de eerste acht maanden van 1971, in vergelijking tot dezelf de periode in het vorige jaar, aan zienlijk toe. De totale toename be droeg in dit tijdvak, gerekend naar op- en afvaart, niet minder dan 3.474.723 b. r. t. voor de zeevaart. De binnenvaart steeg met 1.134.068 ton laadvermogen. De gedetailleerde cijfers over het tijdvak januari t. m. augustus 1971 zijn: zeevaart: totaal geschut op- en afvaart 6532 schepen 16.172.323 brt. Dezelfde periode vorig jaar: 6477 schepen 12.697.600 brt. Totaal gelos te en geladen schepen in de kanaal zone: rede Terneuzen-Westbuiten- haven-Dow 167 schepen; kanaalha vens Terneuzen 523 schepen; Sluiskil 146 schepen en Sas vaji Gent 121. Binnenvaart: totaal geschut op- en afvaart 47.775 schepen, laadvermo gen 27.148.658. Zelfde periode vorig t6-0®2 schepen laadvermogen 26.014.590. Een toename van 1.773 Gen laadvermogen van 1.134.068. Totaal geloste en geladen schepen in de kanaalzone (binnen vaart rede Terneuzen-westbuiten- haven-Dow 595. Kanaalhavens Ter neuzen 2862. Sluiskil 1855. Axelse Sassing 292 en Sas van Gent 1216 in totaal 6820 schepen 4.056.780 ton nen, zelfde periode vorig jaar 6873 schepen 4.255.971 tonnen. dende positie doordat het thuis een nederlaag te slikken kreeg van VDO met S—7. De Ajnstelveners hebben, nog ongeslagen, de leiding nu overge nomen. Steeds Hoger 2 kwam naast Bek rum op de tweede plaats via een 91 op Wibats 8- St.-Aloysius is nu vierde. In de overgangsklasse C slaagde St.-Ak>ysn» 2 er in Sen en Twintig Up 2 tot een gelukspel te dwingen. De Graanwenaren startten goed en namen een 2A voorsprong, die dooi de Rotterdammers bij het dubbelspel werd genivelleerd. Na een gelijk op gaande score nam Ben en Twintig Up een 45 voorsprong die in de laatste partij door Paul Mntthijssen, die drie maal won, in een gelijkspel werd omgebojp.-n Paul van Laere en Rudi van Waterschoot wisten elk één par ty te winnen. St.-Aloysius 3 kwam met twee invallers spelend tot de eerste winst door in eigen huis Een en Twintig Up 3 met duideiyke cy- fers te verslaan (91), waardoor laatstgenoemd team op de laatste plaats werd gedrukt. Theo Vemim- men en Eddy Tieleman wist in alle enkelspelen winst te behalen, terwijl Huub de Maat goed was voor twee maal winst.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2