Problemen bij sponsors in wielerwereld ralston. coebergh KAMPIOENSCHAP VOOR ZEEUWSE WIELER JEUGD IK TEKEN VOOR 'N GELIJKSPEL Topper van de week: GOES-VLISSINGEN Derby Breskens-Terneusen Zorgen over strafzaken begrijpelijk UITSLAGEN ZEEUWS HANDBAL HVV-trainer Willy Kramers: voetbal GOED DAT ER POLITIE IS..? femïna met coebergh nieuwe oogst hebt u beste bessen onder de (gratis) schenkkurk sport Hoge „score 1 ^ahoy' LET OP HET GWK-EMBLEEM DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Vrijdag 15 oktober 1971 19 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De strafcom- missie van de afdeling Zeeland van de KNVB zal zich in het jaarverslag dat waarschijnlijk begin volgende week verschijnt, zeker bezorgd tonen over de ontwikkeling van het aantal strafzaken in de afdeling. Cees Steenbakker is daar in onze krant al uitgebreid over aan het woord geweest. Uit de officiële mededelingen van de afdeling van deze week blijkt dat de strafcommissie niet ten onrechte bezorgd is. Het aantal schorsin gen, speciaal bij de junioren, loopt weer hoog op. Uit het totaal van twintig za ken, plus twee van de „grote" KNVB zijn de volgende de meest opvallende: D. van Maldegem, lid van Heln- kenszand, geschorst voor zes bindende wedstrijden van Hein- kenszand A I, waarvan de laat ste twee wedstrijden voorwaar delijk met een jaar proeftijd. R.J. Veen, lid van RCS, ge schorst voor zes bindende wed strijden van RCS Hl, waarvan de laatste twee wedstrijden voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar. D. Jumelet, lid van Bruse Boys, geschorst voor zes bindende wedstrijden van Bruse Boys B I, waarvan de laatste twee wed strijden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, en ver der het recht ontzegd om gedu rende een jaar aanvoerder te zijn. A. van Dongen, lid van Bruse Boys, geschorst ingaande tien september voor vijf bindende wedstrijden van Bruse Boys A f, waarvan de laatste twee voorwaardelijk en daarbij een voorwaardelijke schorsing om gezet in een onvoorwaardelijke schorsing van twee wedstrijden, zodat hij in totaal voor zeven bindende wedstrijden is ge schorst. E.C.P Monbaliu, lid van Sluis, geschorst voor zes bindende wedstrijden van Sluis I, waar van de laatste twee voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar. F. Matthijs, lid van Koewacht, ingaande 16 september, de voor waardelijke schorsing omgezet in een onvoorwaardelijke en aansluitend geschorst voor zes bindende wedstrijden waarvan drie voorwaardelijk, dus in gaande zes september geschorst voor negen bindende wedstrij den van Koewacht A I, waar van de laatste drie voorwaarde lijk. P.v.d. Berg, lid van Bruse Boys, geschorst voor zes bindende wedstrijden van Bruse Boys A I, waarvan de laatste twee voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar. M. van de Hulle, lid van Zierik- zee, ingaande 16 september de voorwaardelijke schorsing om gezet in een onvoorwaardelijke, daarnaast geschorst voor vijf bindende wedstrijden waarvan twee voorwaardelijk, dus in to taal geschorst voor zes bindende wedstrijden van Zierikzee A 1. waarvan de laatste twee voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. C. de Visser, lid van de Beve landers, geschorst voor zeven bindende wedstrijden van Be velanders I, waarvan de laatste twee voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. En dit waren dan nog slechts de zwaarste schorsingen van de oogst van deze week. Geen wonder dat de strafcommissie zich zorgen maakt. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN Er heerst grote paniek in het Zeeuwse wieler- wereldje. Begin deze week werden bij de sponsors de nieuwe instructies bekend van de sportcommissie van de KNWU voor het nieuwe seizoen. Instructies met vergaande gevolgen Een van de gevolgen van die nieuwe instructie is, dat twee kleine wieier- sponsors in Zeeland, ADZ en het pas beginnende Davero in grote moeilijkheden zijn gekomen, terwijl „reus" Trico Noble zich voor pro blemen ziet gesteld voor de uitbrei ding van de ploeg, nu Adrje Duyker en Charles de Smit overstappen naar de profs. Frans van Turenhout zou bijvoor beeld volgens de nieuwe instructies f 3000.- in een fonds moeten storten om Jan Hordijk, die in juni al te kennen gaf van Ainstel over te willen komen, in te lijven. Iets waar Frans van Turenhout trouwens zelf sterk aan twijfelt, want volgens hem is nog niets definitief. Van Turen hout: „Voor mij moet die zaak nog helemaal worden bekrachtigd. Ik ga er van uit, dat we nu voor 1 novem ber een voorlopige sponsorlicentie moeten aanvragen en dat we begin november met alle leden van de belangengroep voor amateur-spon sors gaan bekijken of we het eens kunnen zijn met deze nieuwe rege ling." Van Turenhout proefde overi gens wel uit de nieuwe instructies, dat een paar grote landelijke spon sors hun belangen duidelijk veilig hadden gesteld. „Kijk, het is natuur lijk leuk om de sponsors te bescher men, maar ze moeten het niet over drijven. Door deze nieuwe regeling, als die er door komt, zullen er vol gens mij wel veel sponsors verdwij nen," aldus Frans van Turenhout. Dat de stalbaas van Trico Noble daar geen ongelijk in heeft, blijkt uit de woorden van Ab den Doelder van ADZ. Nadat hij de nieuwe regeling had gelezen stelde hij: „Ik zie niet. dat ADZ volgend jaar met een ploeg komt. Volgens de nieuwe instructies moeten wij voor 1 november een lijst met acht renners opgeven, die voor ons zullen gaan rijden. Wij gingen er van uit, dat we deze win ter lekker op ons gemak konden zoeken naar coureurs, maar nu moet dat binnen twee weken rond zijn, en dat gaat echt niet." Omdat direc teur Diekman van ADZ met vakantie is, konden er gisteren nog geen be slissingen genomen worden, maar vandaag zullen Ab den Doelder en ploegleider Wil Verstraete al over leggen wat hun te doen staat. KNWU-sportcommissielid Arjaan de Schipper was het niet eens met Frans van Turenhout, dat de nieuwe regeling niet definitief was. „Natuur lijk is die definitief. Dit is een zaak van de sportcommissie. Wij hebben dat zo bepaald. Alleen die f 750.- erkenningsgeld voor de sponsors staat nog niet vast. Daar moet het hoofdbestuur van de Unie nog over beslissen. Maar voor de rest zal er niet veel in veranderen." Arjaan de Schipper zag niet in waarom er zoveel paniek is ontstaan over de nieuwe instructies. „Er ver andert bijna niets en zou ik in de schoenen van ADZ staan, dan had ik al lang aan de bel getrokken bij de belangengroep van sponsors. Die moet die zaak maar opnemen met de KNWU. Nee, het enige wat ver anderd is, is de erkenndragsprijs. Dat was f250.- en wordt nu waarschijn lijk f750.-. De vijf klassiekers waren toch al verplicht." Voor De Schipper is dus alles al definitief, maar er zal nog heel wat gepraat moeten worden voordat er voor de sponsors klaarheid is geko men. (ADVERTENTIES) Pakt op alles! Zelfs op alle oude olieverflagen. Superlatex Muurverf Arjaan de Schipper: instructies staan vast. NIEUWTJES op de Femina. Alles voor fijner huishouden, plezieriger leven Femina is er vol van. Aan-en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks in de grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver zekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zilver. Station N.S. Roosendaal - ma. t/m za. van 7.45 tot 20.30 u; zo. van 8.30 tot 20 u. Station N.S. Vlissingen - ma. t/m za. van 8.30 tot 18.30 u; zo. van 10 tot 18 u. Douanepost Nispen - ma. t/m za. van 8.45 tot 17.45 u. Douanepost Putte - ma. en wo. t/m za. van 8 tot 19 u; di. van 8 tot 18 u; zo. van 9 tot 17 u. Douanepost Wernhout - ma. t/m za. van 7.45 tot 20.30 u; zo. van 8.30 tot 17.30 u. Een Philips batterij is een klein kokertje tot berstens toe gevuld met eerste kwaliteit stroom... J bi] .elke ties een praktische 'koelkast-bestendige' anti-mors schenkkurk». om er zeker van te zijn dat geen drupje kostelijke Coebergh bessen verloren gaat. Verras uw gasten, trakteer uzelf: Coebergh's nieuwe oogst bessenjenever is uit Drink Coebergh püür: 'n verrukkelijke borrel met temperament Meng Coebergh in een longdrink: 'n zomerse verkwikkinal (Van onze sportmedewerker) GOES De handbaluitslagen in afdeling Zeeland waren: Damesjuni oren B: Sluiskil - Fortuna 2 46; Hontenisse - DHC 26; Walcheren 2 - Marathon 25. Damesjunioren C: Walcheren 3 - Delta Sport 4—0; Schelde Sport - Olympus 4 62; Zeeland Sport - EMM 2 6—5. Meis- jesadspiranten A: Marathon 1 - Olympus 1 67. Meisjesadspiranten B: Walcheren 2 - Marathon 2 103. Meisjesadspiranten C: Hontenisse - GSC 77. Meisjesadspiranten D: Operatie '71 - EMM 3—5; Sluiskil - Fortuna 25. De wedstrijd Sios - Walcheren ging niet door omdat Sios zich heeft teruggetrokken. Meisjes pupillen A: Walchren 2 - Marathon 2 46; Olympus - Marathon 36. Meisjespupillen B: Walcheren 3 - EMM 110; Marathon 4 - Walche ren 4 12. Herenjunioren A: Fortu- na - Walcheren 1312; Olympus - EMM 103. Herenjunioren B: Sios - Walcheren 2 264; Operatie '71 - GSC 1323. Jongerenadspiranten A: Olympus - Marathon 74, Jongens- adspiranten B: Sios - Walcheren 11, Jongenspupillen: Marathon Olympus 56. Philips maakt nu ook al scheerapparaten voor zijn batterijtjes.J (Van onze sportredactie) GOES De jeugdcommissie „Wielerbelangen Zeeland" organi seert woensdag 20 oktober tijdens de herfstvakantie in Goes-Zuid de Zeeuwse jeugdwielerkampioen- schappen onder auspiciën van de KNWU. Het parcours ligt aan de Anthony Fokkerstraat, dit is in het verlengde van de Fruitlaan. Alle jongens en meisjes uit geheel Zee land vanaf negen tot en met zeven tien jaar, kunnen aan deze kampi oenschappen deelnemen. Het in schrijfgeld bedraagt een gulden per deelnemer. Met het betalen van dat inschrijf geld zijn alle deelnemers automa tisch verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid, en persoonlijke ongevallen. Voor deze titelstrijd, die voor het eerst georganiseerd wordt, zijn alle fietsen toegestaan: race-, sport- en gewone fietsen. Ook het aantal versnellingen is vrij. Zowel het programma als de af te leggen afstand, per leeftijdsgroep wordt be paald naar het aantal inschrijvingen. De jeugdcommissie „Wielerbelangen Zeeland" stelt op het parcours een aantal racefietsen ter beschikking aan hen die graag willen deelnemen, maar die niet in het bezit zijn van een geschikt rijwiel. Net sliep ik lekker, toen er op mijn kamerdeur werd ge klopt. Hotel-controle 1 Ik vroeg of ze nou heleméal waren. Ik heb de volgende morgen aan de balie geklaagd. Maar daar hoorde ik, dat de politie móói een meneer van zijn bed had gelicht, die had meege daan aan een bankoverval! Nog een kassier bij gewond óók... (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het Hulstse HVV verrast in de derde klasse D vriend en vijand in het begin van deze competitie. Zat HVV vorig jaar nog diep in de puree en moest het hard knokken voor de handha ving in de derde klasse, dit sei zoen draait diezelfde club trots mee aan de kop van de ranglijst Iets wat in HVV-kringen vooral 1 wordt toegeschreven aan het be leid van trainer Willy Kramers, die het eerste van HVV van een angstig voetballend team heeft om gebogen tot een zelfbewust elftal, dat tactische opdrachten vaak tot in de perfectie kan uitvoeren. Zo speelde HVV in Breskens gelijk, hetgeen een prestatie op zich genoemd mag worden. Het opmerkelijke daarbij is dat HW niet gespaard bleef van blessures. Rudi Neefs de man die op het middenveld het spel maakt voor de Hulstse Voetbal Vereniging, miste de start van de competitie en is in feite nog maar kort be schikbaar. Zondag zal hij echter zeker van de partij zijn in de moeilijke uitwedstrijd tegen Vos meer. Een wedstrijd waar Willy Kramers toch wel tegen opziet. Kramers: „Ik weet niet veel van de kracht van Vosmeer af, maar uit de resultaten tot nu toe blijkt dat de club zich uitstekend thuis voelt in de derde klasse. Voor een gepromoveerde vierde klasser heb- ben ze toch aardig wat punten bijeen gevoetbald, of niet soms? Ik zou dan ook blij zijn als we daar zondag een gelijk spel weghalen Daar teken ik voor". Hontenisse,' dat zondag in die zelfde derde klasse D uit speelt tegen het verrassend sterk terug- gekomen RCS, kampt nog immer DOOR ROB VAN DEURSEN met een blessure van aanvoerder lentrale verdediger Paul van Wa terschoot. Voorzitter Schelfhout: „Die week rust kwam ons wat dat betreft goed uit. Van Waterschoot is aardig hersteld van zijn achilles peesblessure, maar helemaal hon derd procent is het nog niet. Aan het eind van de week wordt beke ken of hij zondag kan spelen". RCS moet het zondag stellen zon der spits Karremans, die afgelopen weekeinde uit het veld werd ge stuurd, omdat hij een tegenstander in het gezicht gespuugd zou heb ben. Hontenisse-voorzitter Schelf hout is overigens wel vol vertrou wen over de afloop van het duel van zondag. Schelfhout: „Vorig jaar hebben we drie keer tegen RCS gespeeld waarvan twee keer in Souburg en we wonnen drie keer. Waarom zou het dan nu niet lukken?". In de vierde klasse H staan Clinge en Biervliet voor een belang rijke wedstrijd. Van beide clubs werd in deze competitie veel ver wacht, maar het is er allemaal nog niet uitgekomen. Clinge, dat thuis speelt, kan zondag waarschijnlijk volledig aantreden. Twijfels be staan er echter nog over Hugo Willaert, die in de wedstrijd tegen Zeelandia wegens een blessure moest uitvallen, maar waarvan voorzitter Van der Kelen verwacht dat hij zondag toch kan spelen. Biervliet is zeker niet volledig, omdat vleugelaanvaller Ruisser een schorsing van vier weken kreeg na de wedstrijd tegen Steen. In de vierde klasse H kampt Sluiskil nog steeds met de nasleep van de derby tegen Koewacht. Een derby waarin de gehele rechter flank van het eerste van Sluiskil geblesseerd raakte. Voor het duel van zondag met Zeelandia kan Sluiskil weer beschikken over rechtermiddenvelder Van Meegen, maar aanvoerder Schobben en rechtervleugelverdediger Klaassen zijn nog altijd geblesseerd. In het zaterdagvoetbal doet Hoek het uitstekend voor het eerste jaar in de derde klasse. Voor de Zeeuwse derby van morgen tegen Rillandia kan het Hoek-elftal vol ledig aantreden, evenals trouwens de tegenstander. Bij Terneuzense Boys, dat twee nederlagen achter een leed (Dinteloord en Nivo Sparta), is de ziekenboeg eindelijk bijna helemaal leeg. Voor zaterdag (uit tegen Sleeuwijk) kunnen de Terneuzenaren alleen nog niet be schikken over vleugelverdediger Schoonakker, maar voor de rest is het elftal volledig. (Van onze sportredactie) VHSSINGEN-GOES De be- Iangrijkste wedstrijd van het ko mend weekeinde in het Zeeuwse amateurvoetbal is ongetwijfeld de confrontatie tussen Goes en Vlis singen. Belangrijk omdat Vlissin gen aan een opmerkelijk seizoen bezig is en omdat Goes na een goede start de juiste weg een beet je kwijt schijnt te zijn. Opmerke lijk bij Vlissingen is het andere voetbal dat de pupillen van trainer Bram de Smit dit jaar spelen. Bijna professioneel. Met een ge sloten verdediging een een gegroe peerd middenveld probeert De Smit zijn elftal naar de eerste klasse terug te voeren. Een streven wat aardig schijnt te lukken, want iedereen is het er in de tweede klasse b over eens dat Vlissingen het beste voetbal speelt. Voor zon dag kan Bram de Smit in Goes zijn volledige elftal in het veld brengen en dat betekent dat Frans Salawane net als tegen Axel weer een belangrijke schakel zal vor men in de Vlissingen-ploeg. De middenvelder van Vlissingen ont popte zich in het treffen met Axel als een zeer actief voetballer met een groot actie-radius. Een speler die het spel maakt voor Vlissingen en die daarnaast nog in staat is op het beslissende moment doelpunten te maken. Voor ons is Vlissingen dan ook favoriet voor deze Zeeuw se derby in de tweede klasse. In het kamp van Goes is men het daar natuurlijk niet mee eens. Trainer Jan Meesters: „Het zal in derdaad een moeilijke wedstrijd Trainer Bram de Smit van Vlissingen die lijkt te slagen in zijn streven. voor ons worden, maar ik hoop toch zeker op een gelijk spel. Daar ga ik van uit en ik zie zelfs ook nog wel mogelijkheden voor ons om de twee punten thuis te hou den". Om zijn spelers wat op te peppen heeft Meesters vorig week eindje, waarin de competitie bijna stillag door de interland Neder- land-DDR, een oefenwedstrijd in gelast tegen Zeeland Sport. Mees ters: „Ik heb de jongens voorge houden dat ze gewoon moesten denken dat dit Vlissingen al was. Ze hebben dan ook geweldig ge speeld. We wonnen weliswaar slechts met 20 maar ik moet zeggen dat Zeeland Sport ook erg goed draaide. Als alle kansen be nut waren dan hadden wij zeker met 60 moeten winnen". Jan Meesters is trouwens blij dat zijn ploeg door die interland een week van betrekkelijke rust heeft gehad. Immers, het moraal was nogal ge knakt na de nederlagen tegen Ba ronie en RKTW. Meesters: „Men taal waren wij wei wat aangesla gen. Vooral ook omdat we beide wedstrijden niet hadden hoeven te verliezen. De eerste verloren we door onjuiste beslissingen van de scheidsrechter en de tweede door het feit dat mijn vleugel verdediger Groenewegen geblesseerd het veld uitliep op het moment dat zijn plaats nog niet overgenomen was. Toen kwam er een aanval van RKTW juist over zijn flank en dat betekende een doelpunt. Maal ais we die twee wedstrijden had den gelijk gespeeld dan had nie mand wat kunnen zeggen". Voor Jan Meesters is het duel van zondag erg belangrijk. Niet alleen omdat het een Zeeuwse der by is maar ook omdat Goes op het keerpunt in de competitie staat. Meesters: „Voor Goes valt zonder de beslissing of we nog met de top kunnen meedraaien of dat we moeten vechten voor een plaatsje in de middenmoot. Winnen we van Vlissingen dan maken we nog kans op een plaats bij de eerste drie, maar verliezen we dan kunnen we dat wel vergeten. Dan zullen we moeten knokken om een veilige plaats in de middenmoot te kun nen bemachtigen". Net als Bram de Smit heeft Jan Meesters voor zondag geen blessu res. Det betekent dat Maarten de Kok ook weer voor de volle ne gentig minuten in het veld zal staan. (Van onze sportredactie) BRESKEN S-TERNEUZEN Naast Goes-Vlissingen in de twee de klasse b staat er voor zondag in de derde klasse d een Zeeuws- Vlaamse derby op het programma en wel tussen Breskens en Terneu- zen. Voor Terneuzen vooral een belangrijke wedstrijd omdat er geen punten meer verloren mogen gaan na de nederlaag tegen Dosko van afgelopen zondag. In het team van Terneuzen zal zondag waar schijnlijk Kolijn ontbreken. Hij werd in de wedstrijd tegen Dosko uit het veld gestuurd en hoewql hij nog niet officieel geschorst is door de KNVB zal het bestuur hoogstwaarschijnlijk beslissen dal hij zondag niet speelt. Tegenover dit minpunt staat het pluspunt dat Meijer geheel hersteld is van zijn liesblessure en dat hij weer is opgenomen in de selectie van vijf tien. Evenals IJsebaert. Terneuzen zal het zondag dus zonder Klijn moeten doen, mam Breskens komt volledig in het veld. Trainer Smits zegt trouwens doodnuchter: „Ach, voor mij is dit geen bijzondere wedstrijd. Of het nu Terneuzen is of een andere ■lub, dat maakt voor ons niets uit. Wij gaan er van uit dat elke te genstander moeilijk is". Breskens, dat drie zware uitwedstrijden ach ter de rug heeft fNSVMeto en Dosko) begint wel met een voor- iprong aan de derby met Terneu zen. Trainer Smits benutte name lijk afgelopen zondag om in Ber gen op Zoom naar Dosko-Terneu- zen te gaan kijken. Smits is heel wat wijzer naar huis teruggekeerd maar wat hij het meest opmerke lijke vond in het spel van Ter neuzen houdt hij wijselijk voor zich. „Dat merkt Terneuzen zondag wel", stelt Smits vastberaden.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5