EERSTE LUSTRUM ZELDENRUSTCOLLEGE „STINKSLOOT MOET DICHT" Weer brief aan gemeente over riool in Sluiskil 1 I UNIFORM BEJAARDENBELEID NODIG filU 1 J. J. de Vos directeur G.A.B, Terneuzen Veertarieven in „Van gewest tot gewest" AFWASAUTOMAAT? Wandelpad op Deltadijk lager dan gepland stad streék j i V«É v i M iSSri; mfi. - a - ,-vr BKhi mm M -4 mKËÊBL w® femina 24 ahoy' Meer geld voor opbouworgaan GASFORNUIS? BENOEMING MENING WASAUTOMAAT? DUIKER Uzendijke De Gruyter gaat uitbreiden in Zeeuwsch-Vlaanderen Nieuw-Namen Donderdag 14 oktober 1971 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Ternenzense Zeldenrustcollege herdenkt op 18, 19 en 20 oktober het feit dat de school dit jaar vijf jaar bestaat. Een speci aal in het leven geroepen lustrum - feestcommissie heeft voor die drie dagen een aantrekkelijk programma samengesteld. Maandag oktober begint om 20 uur een bezinningsavönd in de Prins Willem Alexandersehool aan de Ed- vard Grieghof. Op deze avond wordt door de heren drs. T. M. Gilhuis en dr. J. W. C. Jansen een inleiding gehouden met als onderwerp „taak en toekomst van de christelijke school". Na de inleidingen bestaat gelegenheid tot discussie. Op deze avond is iedereen welkom. Dinsdag houdt het Zeldenrustcol lege „open huis". Er wordt een ex positie ingericht door de leerlingen en er zullen korte lessen in biologie en natuurkunde worden gegeven. Ook het talenpracticum e.d. wordt niet vergeten. Er kan naar film en t.v. worden gekeken en als speciale attractie zal de Europese kampioen dammen Ton Sij brands een simul- taanwedstrijd spelen tegen 60 tegen standers, geformeerd uit leerlingen, ouders en belangstellenden. Woensdag is de dag voor de leer lingen. In de Speye in Sas van Gent wordt voor hen een speciale avond gegeven met een optreden van de band „Nepal". Een zogenaamde lus trumbus zal de gehele avond door voor vervoer zorgen. Het Zeldenrustcollege is in 1966 met 40 leerlingen en 10 docenten in Terneuzen gestart als een dependan ce van het christelijke lyceum in Goes. Thans telt de school 630 leer lingen met ruim 40 docenten. In 1968 werd de school gedeeltelijk zelfstandig dankzij een fusie met de christelijke mavo (toen mulo). Het werd toen een scholengemeenschap voor havomavo en daarnaast nog gedeeltelijk dependance van het Goese lyceum. Momenteel is men geheel zelfstandig. Het is een vol waardige scholengemeenschap voor mavohavo en atheneum op oecu menische basis. „Wij zijn een samenwerkings school op twee zuilen", aldus rector Van Dijk. „Een protestantse en een katholieke zuil". Het onderbrengen van het snelgroeiend leerlingenaan tal heeft zo in de loop der jaren zijn problemen met zich gebracht. De laatste voorziening die aan de school is getroffen zijn houten lokalen naast de lagere school de Zee meeuw, waarmee men de toeloop heeft kunnen opvahgen. Zoals be kend is het de bedoeling dat het college uiteindelijk wordt onderge bracht in een nieuwbouw die is geprojecteerd in het uitbreidings plan „Hof Zeldenrust". 'Grond hier voor is reeds gereserveerd ËBt 4-4 I 4 4', v- w 'jL ,'v m. *§3S -y.%. i- (ADVERTENTIE) PASAR MALAM op de Femiria.'n Echte Indonesische markt met 1001 produkten, krontjong muziek en dansen, 'n Evenement. Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten vain Zeeland heben een voor stel gedaan, om de subsisie voor het provinciaal opbouworgaan „Stichting Zeeland" te verhogen. Met ingang van 1 januari wordt de subsidie 346.150.- per jaar. De verhoging beloopt een bedrag van 41.100.-. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met ingang van een oktober is de heer J. J. dc Vos te Biervliet benoemd tot directeur van het bijkantoor Oostburg van het Gewestelijk Arbeidsbureau Terneu zen. De heer De Vos volgt de heer E. H. Dorlas op, die op 1 oktober naar Den Haag is vertrokken, waar hij is benoemd aan het Gewestelijk Ar beidsbureau ais chef-jeugdconsu- lent. De heer De Vos, werkte na het behalen van zijn mulo-diploma bij een boekhoudbureau te Oudenbosch Nadat hij zijn militaire dienstplicht had vervuld, trad hij op-een septem ber 1954 als administratieve kracht in dienst bij het bijkantoor Oostburg van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Op 1 juli 1955 werd hij aangesteld als arbeidsbemiddelaar. Bij de stich ting voor opleiding tot sociale arbeid behaalde de heer De Vos in 1967 het vakdiploma voor middelbare sociale arbeid. DEN HAAG Bij koninklijk be sluit is per 1 januari 1972 benoemd tot gezworene van het waterschap De Verenigde Braakmanpolders, de heer R. C. E. Barbé te Hoek. (Van een onzer verslaggevers! SLUISKIL Achter de huizen aan de Kanaalweg en de Midden straat. midden in de kom van Sluiskil, ligt een sloot die dient als riool voor een aantal woningen aan de Kanaalweg. De viezigheid en stank die met een dergelijke funktie gepaard gaan, zijn al jaar en dag voor de omwonenden een schijnbaar moeilijk te verwijderen steen des aanstoots. Meermalen hebben deze bewoners zich bij de gemeente Terneuzen beklaagd over deze onhygiënische toestand, tot dusver zonder enig resultaat. Vijftien bewoners van de Middenstraat en vijf van de Kanaalweg hebben dezer dagen aan burgemeester en wethouders van Terneuzen een uitvoerige brief geschre ven waarin zij als het ware smeken om verbetering te brengen in de bestaan de onhoudbare situatie. Zij schrijven: „Het is toch ontoe laatbaar en in strijd met de gezond heidsdienst dat de faecaliën en huis- houdwater uitmonden in de sloot aan de Kanaalweg. Waarom zoveel onnodige plannen in deze gemeente wel bekostigd, terwijl wij hier zit ten te smeken om een beetje recht vaardigheid. De klagers zijn van mening dat het aanbrengen van een ondergronds riool achter de woningen aan de Kanaalweg geen onoverkomelijke kosten met zich meebrengt, Zij wij zen verder op de mogelijkheid van het aanleggen van een weg vanaf de Kanaalweg naar het terrein achter de Middenstraat met daarop aanslui tend een verhard pad ten behoeve van de bewoners van deze straat. Hier zouden dan tevens garages neergezet kunnen worden, waardoor het lang parkeren van auto's in de Middenstraat niet meer nodig zal zijn. Ook zou de verkeersveiligheid daarmee bevorderd worden, aldus de briefschrijvers. Tenslotte herin neren zij het gemeentebestuur aan een telkenjare terugkerende klacht 'Over het hoogopgroeiende onkruid op een stuk grond achter de huizen aan de Middenstraat (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bi] Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Het bestrijden van dit onkruid eenmaal per jaar door de gemeente wordt volstrekt onvoldoende geacht. Deze ongewenste begroeiing berok kent, zeggen de klagers, veel schade aan de naburige moes- en siertui- nen. Van de zijde van openbare wer ken vernemen wij dat het bewuste slootje eigendom is van Rijkswater staat. Omdat overleg met deze in stantie over de verbetering van de riolering ter plaatse geen resultaat heeft opgeleverd heeft openbare wer ken zelf een plan voor het bouwen van een duiker in studie. Door ge brek aan financiële middelen kan deze, door de betrokkenn Sluiskille- naren zo vurig gewenste voorzie ning, nog niet gerealiseerd wor den. Najaarskermis Behalve dansen in de diverse gelegenheden op de najaarskermis a.s. zaterdag en zon dag kunnen de schutters terecht op de beide dagen te houden schietin gen op de liggende wip in het „Hof- zicht. Winkelweek In de door de winkeliersvereniging georganiseerde winkelweek van 16 t.m. 24 oktober wordt voor de jeugd een lintenwed strijd gehouden. De hiermede fp winnen prijzen zijn tentoongesteld in de winkel van Tournois op de Markt. Volkskoers Met de start en aankomst in de Nassaustraat worden er door het V.V.V. in samenwerking met de winkelvereniging „Ons Bo- lang" op zaterdag 23 oktober voor de 8ste maal volkskoersen georgani- seerd. De start is om 14.00 uur voov de le categorie t.m. 3e klas lagere scholen. Categorie 2: rest lagere scholieren, cat. 3: 13 t.m. 16 jr. en cat. 4: 17 jaar en ouder. Gezien het aantal aanmeldingen dat nu reeds op het inschrijvingsbureau „Cafetaria Chez André" is binnengekomen wordt grote deelname verwacht en is het niet uitgesloten dat er een aparte dameskoers zal moeten wor den gehouden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Gruyter gaat uitbreiden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar wordt met name gedacht aan een grote vestiging in de kanaalzo ne, ergens bij Terneuzen of Axel. Dat betekent voor Zeeuwsch-Vlaan deren een uitbreiding van de bestel dienst, welke bezorgdienst met tien bestelauto's los blijft opereren van het winkelapparaat. De Deltadijk wordt niet lager, zoals het gebaar van deze man doet vermoeden, wordt er tegenaan gelegd, in plaats van er boven op. het wandelpad (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het televisie programma „Van gewest tot gewest" is gisteravond uitvoerig aandacht be steed aan de problematiek rond de voorgenomen veertarievenverhoging in Zeeland. De diverse leden van het Zeeuwsch-VIaarase actie comité Vrije Veren zetten hun standpunten uiteen zoals zij reeds op diverse hearings in Zeeland gedaan hebben. Gedeputeerde Van Poelje, die eveneens werd geïnterviewd, stipte nog even aan dat de door minister Drees gestelde eis dat de kostenver- houding zestig procent voor het rijk en veertig procent uit de tarieven geen overeenkomst is tussen rijk en provincie. „Hiervan staat niets op schrift", aldus de heer Van Poelje „Het is ooit eens in de Kamer ge zegd door minister Bakker, in een interpellatie over de veerdiensten" Ook de derde dubbeldekker kwam nog even ter sprake. „Die zal hard nodig zijn", aldus de heer Van Poelje, „want het ziet ernaar uit dat in de jaren 1972-1973 lange wachttijden zullen optreden voor auto's die over gezet moeten worden". (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 telf(>1600-31948 Rotterdam I Den Haag f Utrecht Breda Willem-Teil De schuttersvere niging „Willem-Teil" uit Nieuw-Na men heeft een jaarvergadering ge houden. Een bestuursverkiezing was een van de voornaamste agenda punten. Aftredend waren voorzitter A. Bleyenbert, secretaris R. Thille- man en de heren C. van Rooyen en J- de Loos. Allen werden hei-kozen. Verder is op déze vergadering de beslissing genomen om een wild- schieting te houden op 31 oktober. Biljarten De biljartclub OBK heeft bij R. Thilleman een clubwed strijd gehouden, waarvan de win naars der versohillende partijen res pectievelijk waren: A. Kerckhaert. F. Blomma-ert, A. van Damme, R. Vlegels, E. Coene. KVan een onzer verslaggevers) BRESKENS Rijkswaterstaat is enigszins tegemoetgekomen aan de bezwaren die bewoners van de Schel- dekade in Breskens hadden tegen het aanleggen van een Deltadijk dwars door het dorp. De dijk inmiddels bekend als „de muur van Breskens" neemt voor een flink deel het uit- zich van de bewoners op de haven van Breskens en de Westerscheide weg. Hoewel aan de kerende functie van die dijik n-iet is getornd, zal toch iets meer uitzicht verkregen worden dan aanvankelijk gepland, omdat een op de dijk geprojecteerd wandelpad ruim een meter lager komt te liggen. „In feite heeft de dijk door het dorp een half profiel", aldus ir. M. Brink man van Rijkswaterstaat, „omdat de achterzijde van do dijk gevohmd wordt door de stalen muur. Wij heb ben in het begin gemeend het wandel pad boven op de dijk van de muur af te zetten met een hekwerk, om de wandelaars van een val te vrijwaren. Nu is het met een hekwerk zo, dat wanneer njen er van opzij opkijkt, èr nog een vrij ondoorzichtig gehfeel- onj-' staat", zo vervolgt hij. Nu komt er bovenop- iedere dijk een betonnen sloof. Ooorspronkelijk zou op die sloof een wandelpad en een hekwerk worden aangelegd, maar vorige week heeft Rijkswater staat besloten de sloof als een soort borstwering te gebruiken, zodat het wandelpad als het ware een meter lager komt te liggen. „Het is van onze zijde een tegemoetkoming aan de om wonenden, terwijl de hoogte van de waterkering hetzelfde blijft". Dit laatste zegt de heer Brinkman met enige nadruk omdat in Breskens ge ruchten circuleren dat de dijk een meter verlaagd zou worden. „Alleen een nog verdere verhoging door een wandelpad en hekwerk hebben wij nu voorkomen", besloot de heer Brink> man. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „In de toekomst zullen wij in de gehele regio west- Zeeuwsch-Vlaanderen tot een uni form beleid ten aanzien van de be jaarden moeten komen. Samenwer king tussen de diverse instanties die zich met de bejaardenzorg bezighou den is uiteraard noodzakelijk". Aldus de nieuwe directeur van het Oostburgse bejaardentehuis „de Brucht", de heerJ. J. Vergouwe, tevens wethouder van de gemente Oostburg. In zo'n uniform bejaardenbeleid zijn volgens de heer Vergouwe vier fases te onderscheiden. „Allereerst een streven om de bejaarde mens zo lang mogelijk op zijn eigen plaats in de samenleving te houden, met als volgende fase de specifieke bejaar denwoningen. De bejaarden die op deze wijze zelfstandig wonen moe ten wel, indien gewenst, hulp kun nen ontvangen b.v, in de vorm van het verzorgen van warme maaltjden. De derde fase", aldus de heer Ver gouwe, „is de bejaarde mens in het pensiontehuis en als laatste fase in het verzorgingstehuis of verpleegte huis". Om tot zo'n uniform bejaardenbe leid te komen zal volgens de heer Vergouwe in de toekommst nog veel overleg moeten plaatsvinden. Het is dan ook een ontwikkeling op lage, termijn. Voor de naaste toekomst zal geprobeerd worden met alle bejaar dentehuizen samen te werken om b.v. te komen tot oen gezamenlijke technische dienst, iets wat kostenbe sparend kan werken. Ook staat een| diëtiste op het verlanglijstje. „Ik dacht verder", aldus de neer Ver gouwe. „dat met name ook de re creatiemogelijkheden voor de be jaarde mens gezamenlijk en spoedig moet worden aangepakt". De nieuwe (part-time) directeur van de Bruc-ht is de opvolger van de I twee directrices die „De Brucht" sedert september 1969 heeft gekend Zoals bekend was de samenwerking tussen het toenmalige bestuur en dc biede directrices, eerst mejuffrouw Staal en daarna mejuffrouw Van Sonsbeek, niet optimaal. Na dverse besprékingen is, met öc nieuwe directie, ook een georgani seerd bestuur ten tonele verschenen. Dc nieuwe voorzitter is dc Oost burgse advocaat mr. H. A. R. de Mul. Vaij het oude bestuur zijn (vrij willig) afgetreden de voorzitster mevrouw M. van Cruyningen-Eras- mus en de leden mevrouw J. van Dronkclaar en de heren O. de Bruij- ne, A. Lauret, J. van der Maas en J. Mijs. Een der problemen waarmee het nieuwe bestuur en ook de directie te maken krijgt is het gebrek aan goed geschoold personeel. „Wij hebben er te weinig op dit moment", aldus directeur Vergouwe, die zei te sti muleren dat het huidige personeel cursussen gaat bezoeken, waarvan een gedeelte van dc kosten door het tehuis wordt betaald. Dc bewoners van „De Brucht" hebben inmiddels reeds kennisge maakt met de nieuwe directeur.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2