Hans Vultink op dreef in het libre CEULEMANS OPNIEUW VERSLAGEN Echtpaar wint kampioensrit van De leeuwen GROTE SLUITINGSPRIJS VOOR ROGER SWERTS bh a DOPINGCONTROLE IN BELGISCH VOETBAL Bepalingen voor amateurs en de sponsors streng Goes - zege op Big Smash - leidt in de promotiegroep Dielis foutloos Karstens op derde plaats V A Nieuwe structuur van KNVB Uitslagen Toeschouwer sport I SUM UITSLAGEN Vriend van Veiasques Castillo 10 stuks/3 gulden UITSLAGEN I '>Toénsdag 13 oktober 1971 17 AMERSFOORT (ANP) Het heeft weinig gescheeld of Ceulemans die tijdens het kampioenschap individuele vijfkamp te Amesfoort na drie dagen, waarin hij zo onaantastbaar leek, dat zijn naaste belagers al geneigd waren om zijn suprematie zonder meer te erkennen, had dinsdagmiddag de winst geheel verspeeld. Want nadat de Belg in de j librepartjj op de vijfde dag door Hans Vultink in één beurt was ge- klopt (4-500) ontsnapte hij later in het bandstoten op het nippertje aan een nieuwe nederlaag, louter en alleen omdat tegenstander Die ter Müller in deze spelsoort te weinig routine heeft. De Westduitser, die in de beginfase ver weg was gelopen (72-7 in vier beurten), kteeg tegen het einde, toen Ceulemans wel inmiddels de achterstand geheel had weggewerkt, vele kansen om de kennelijk door het verlies tegen Vultink aangeslagen Belg er onder te houden. Maar nu bleek ook, dat Müller geen typische bandstoter is. Goede aan- vangsposities werden door hem niet volledig uitgebuit en toen hij tenslot te bij de stand 189-189 de ballen bij elkaar aan de band liet liggen, greep Ceulemans deze laatste kans om de partij nog in zijn voordeel te doen eindigen met beide handen, aan. Ceulemans, wiens winst 'maandag door twee verliespartijen al was ge halveerd, blijft nu nog twee punten voor op.zijn landgenoot Ludo Dielis en vijf op Hans Vultink. Deze twee maakten dinsdagmiddag geen fout. Vultink putte moreel uit de winst in het libre tegen Ceulemans en klopte vervolgens met schitterend kaderspel de Westduitser Müller in het 47/2: 400-44 in vier beurten (met een gave hoogste serie van 299). Daarna had hij pok geen moeite met de Spanjaard Galvez in het band stoten: 113-200 in 44 beurten. Vultink behoefde zich na deze rêeks overwin ningen al nauwelijks meer zorgen tt maken over zijn plaats in het wereld kampioenschap vijfkamp dat in april in Gent wordt gehouden. Daarvoor moet hij in Amersfoort bij de eerste vijf komen en dat zit er nu dik in met een voorsprong van liefst dertien punten op Galvez, die zesde staat. zijn librepartij tegen Galvez van acquit in volmaakte stijl uit. Hij had daarvoor slechts 25 minuten nodig Ook in zijn kaderpartij, waarin de Oostenrijker Weingartner figureerde, was Dielis in grote vorm. In drie beurten, met series van 222, 178, be wees hij zijn kracht in dit onderdeel. De 26-jarige Belg heeft zijn kans nu weer in eigen handen. Hij moet nog tegen Ceulemans aantreden in het li bre en het bandstoten, spelsoorten, waarin Dielis niet voor de Grobben- donker opzij behoeft te gaan. Zelfs niet in het bandstoten. Dat bewees hij vyf maanden geleden al, door in Eupen in het bandspel Ceulemans als Europees kampioen te onttronen. Gerben Karstens wint hier door de Belg Roger Swerts. de spurt om de derde plaats in de grote Sluitingsprijs, die gewonnen werd Müller Ceulemans Galvez Vultink Weingartner Dufetelle BANDSTOTEN 189 22 200 113 200 140 200 22 24 24 28 28- 37 55 22 44 47 52 8,59 9,09 4,70 8,33 5,— 7,14 ANKER KADER 47/2 Dufetelle Galvez Vultink Müller Weingartner Dielis Dielis Galvez Ceulemans Vultink Dufetelle Müller 400 385 400 44 112 400 LIBRE 500 113 4 500 320 500 4 208 100,— 4 177 96,25 4 299 100,— 4 43 11, 3 69 37,33 3 222 133,33 1 500 500,00 1 113 113,00 1 4 4,00 1 500 500,00 5 281 64,00 5 407 100,00 Ludo Dielis, vrij in het bandstoten, maar toen wei een zeer geïnteresseerd toeschouwer bij het duel Müller - Ceulemans, speelde grandioos in het libre en het 47/2. De regerende we reldkampioen in de vijfkamp maakte Dufetelle Ceulemans Müller Dielis Weingartner Galvez DRIEBANDEN 35 36 60 46 60 58 60 36 51 51 90 90 0,972 1,666 0,901 1,176 0,644 0,666 (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De vijfde kampi oensrit van de Motor- en Autoclub „De Zeeuwen" leverde bij de A- klassers een overwinning pp voor het echtpaar Deegens, dat trouwens ook als favoriet was vertrokken. De equipe Bogte-Westveer noteerde het minste aantal strafpunten in de B- klasse, waardoor het de laatste tijd sterk op de voorgrond tredende duo Van Nieuwenhuijze naar de tweede plaats werd verwezen. De wedatrijdcommissie had een moeilijk traject uitgestippeld door de zak van Zuid-Bevedand waar de deelnemende equipei (16 in de A- klasse en 24 in de B-klasse) dan ook een hele kluif aan hebben ge- nad. Vanaf de start in Lewedorp voer de de route over Heinkenszand, Ovezande, Driewegen, Borsele, Heerenhoek en Nieuwdorp terug naar de finish in Lewedorp. Er wa ren 27 controleposten. De uitslagen: A-klasse: 1 A. Dee- gens-mevrouw Deegens 11 strafpun- ien, 2 A. Wouter* - J. den Exter 141, 3 L. de Nooyer - mevrouw de Nooyer 172, 4 mejuffrouw J. Bom - mevrouw Poelman 177, ex-aequo 5 en 6 M. Baart - P. Poelman en J. van Hijfte - A. van Hijfte beiden met 178, 7 E. H. Kuipers - mevrouw Kupers 185, 8 J. N. Wirtz - me vrouw Wirtz 234, 9 A. Fraanje - mejuffrouw Van Zevenhuizen 254, 16 H. Minaair - J. Mathijsse 258. B-klasse; 1 J. Bogte - A. Westveer 117 strafpunten, 2 J. van Nieuwen huijze - mevrouiw Van Nieuwenhuij ze 148, 3 S. Roosendaal - mevrouw Roosendaal 195, 4 P. L, Roelse mevrouw Roelse 200, 5 M. Coppens - C. Boogaard 233, 6 R. Milhous - mevrouw Milhous 242, 7 K. Pieper 270, 8 L. A. Hiuser - M. J. Davidse 276, 9 L. Wouters - J. van EJzingen 277, 10 J. Schuitema - J. Tiel 301. Van onze sportredactie) PUTTE/KAPELLEN De Sluitingsprijs van Putte-Kapellen. het laatste profcriterium van dit seizoen, leverde een afgetekende over winning op voor de Belg Roger Swerts, die zjjn landgenoot Etienne Antheunis al ver voor de streep terugwees. De twee ploegmaats ont snapten in de laatst van de elf ronden (totale lengte 150 kilometer) uit een negentien man sterke kopgroep en bouwden al snel een com fortabele voorsprong op, die niet meer in gevaar kwam, ook al omdat de andere van voren rijdende Molteni-coureurs, Eddy Merckx, Jos Huysmans en Vic van Schil' een handje hielpen door vakkundig af stoppen. Gerben Karstens voorkwam in de sprint van de achtervol gende groep dat Molteni ook beslag legde op de derde plaats. De Prinsenbeker, die zeer actief was in deze kermiskoers, die dui zenden mensen naar het Belgische en Nederlandse grensplaatsje trok, klopte Merckx en Stevens gedeci deerd. De wedstrijd was in het be gin vrij saai. Weliswaar vluchtten reeds in de eerste ronde vier ren ners, Wout van de Berg!, Willy van Nesite, Jos van der Vleuten en Floor Ongenae uit de hoofdmacht zij hielden vier ronden stand maar deze doldrieste poging was al bij voorbaat gedoemd tot mislukken, omdat voldoende kwaliteit ten enen male ontbrak. Nadat eerst Willy in 't Ven en daarna Jan van Katwij k nog even alleen op avontuur ge weest waren, leek een vlucht van Joop Zoetemelk, Ronny van de Vij ver, Marian Polansky, Gerben Kar stens en Roger Swerts in de achtste ronde (de snelste van de hele koers) een betere kans van slagen te hebben. Maar de hoofdmacht zag het gevaar tijdig. De eersten die reageerden waren Leo Duyndam, Jos van Beers, Etienne Lambrechts en Etienne Antheunis. Zij werden echter spoedig weer terug gehaald door het peloton, waaruit even later vijftien renners ontsnapten. En die groep gelukte het, onder aanvoering van de ijverige Jan Janssen, die er alles op zette om in eigen woon plaats te zegevieren, wel zich bij de leiders te voegen- Lambrechts België, 23 J. Zoetemelk Rijp wetering, 24. H. Marien België, 25. A. Peersman België, 26. E. Bens België, 27. W- Bravenbroer Rotter dam, 28. R. Buckaki België, 29. E. Sonck België, 30. R. v. Marcke Bel gië. In de slotfase slaagden alleen Ed dy Merckx en Kees Koeken, die slim aan het wiel van de wereld kampioen kleefde, erin aansluiting met de kop te krijgen. Van Koeken had dat zelfs waarschijnlijk teveel van zijn krachten gevergd, want in de massaspurt reikte hij niet verder dan de achtste plaats (waarmee hij tiende werd). Daarmee klasseerde hij zich overigens nog wel voor erkende spurters als Jan Janssen, Ronny van de Vijver en Leo Duyn dam. 1 R. Swerts België, 2 E. Antheu nis België, 3. G. Karstens Prinsen beek, 4. E. Merckx België, 5. J- Stevens België, 6. J. v. Beers België, 7. H. Ottenbros Hoogerheide, 8. E. Peelman België, 9. J. Huysmans België, 10- K. Koeken.Achtmaal, 11. J. Janssen Putte, 12. R. de Witte België, 13. R. v.d. Vijver België, 14. V. v. Schil België, 15. M. Polansky Luxemburg, 16- G. Wuytack België, 17 F. Brands België, 18 L. Duyn dam Honselersdijk, 19. J. de Munck België, 20. N. Vantyghem België, 21. A. v. Midden Hilversum, 22. E- (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BRUGGE De Bijzondere Op- sporings Brigade (BOB) was weer actief in de Belgische voetbalsport. Onmiddellijk na afloop van de plaatselijke derby FC Brugge - Cer- cle Brugge (11) stonden twee re chercheurs van de BOB in elke kleedkamer en moesten van elke ploeg drie spelers zich onderwerpen aan een dopingtest. Dat waren voor Brugge de Nederlanders Wietse Veemtra en Henk Houwaart en de Belg Moelaart en voor Cercle de Belgen Lapeire, Antjon en De Steur. De spelers van Leo Canjels' ploeg leverden hun plasje overigens onder protest in. Hun manager, Joseph Hutsebaut, verweerde zich fel tegen de komst van de BOB. Hij zei: „Dit is nu al de derde keer sinds vorig jaar dat spelers van FC Brugge op doping worden gecontroleerd. De BOB is trouwens alleen actief in West-Vlaanderen. Waarom gaat de BOB nooit eens op bezoek bij clubs in Brussel of Luik. Ik ga er bij de bond fel tegen protesteren. Wij nemen dit niet langer". Hutsebaut heeft gelijk. De BOB controleerde alleen bij de clubs in West-Vlaanderen op doping. Twee keer moesten spelers van FC Brugge zich eraan onderwerpen. De Neder landers Rob Rensenbrink, die toen nog voor Brugge speelde, werd zelfs twee keer gecontroleerd. Met nega tief resultaat overigens. Voor zijn clubgenoot Pierre Carteus viel de controle toen minder goed uit. De BOB vond sporen van amphetamine in zijn urine en de Belgische inter national werd voor een jaar ge schorst, maar hij ontkwam aan zijn straf doordat de contra-expertise ne gatief was. In hoger beroep werd Carteus toen vrijgesproken. Verder werden ook spelers vai Kortrijk (W.-Vlaanderen) gecontro leerd. De ex-internationals Deur waarder en Vereeeke bleken toer doping te hebben gebruikt en wer den voor vijftien maanden geschorst. De West-Vlaamse voetbalclubs ho pen nu maar dat Hutsebaut succes zal hebben met zijn protestdemon stratie. Hutsebaut: „Dit kan niet langer zo. Dopingcontrole? Oké. Maar dan ook bij andere clubs. Niet steeds bij ons". (ADVERTENTIE) r.iV-NA.V> (Van onze sportredactie) BREDA De nieuwe sponsor- regeling, door de sportcommissie van de KNWU na overleg met het be stuur van de Bond van Amateur sponsors (BVAS) opgesteld, leg< amateursponsors en -renners ver- schillende beperkingen op, die be ogen te voorkomen dat de ene spon sor bij de andere renners wegkoopt en dat renners willekeurig kunnen switchen van sponsor. Vooral de zo genaamde kleinere sponsors worden getroffen door de nieuwe bepalin gen, want een sponsor moet mini maal acht coureurs hebben. Boven dien zijn de sponsors een aantal financiële verplichtingen opgelegd, die waarschijnlijk verscheidene extra-sportieve merken onaanvaard baar vinden, met ais consequentie stoppen. DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond deelt mede: De stuurgroep en de structuurcom missie van de KNVB, waarin verte genwoordigers van alle secties van de bond zitting hebben, hebben in beginsel overeenstemming bereikt over de basis van een toekomstige reorganisatie. Er zal naar worden gestreefd zo wel het amateurvoetbal als het be taald voetbal een zo groot mogelijke organisatorische, financiële en regle mentaire zelfstandigheid te geven. Uitgangspunt zal zijn een door mr. M. J. M. Tripels, lid van de stuur groep, gelanceerde gedachte om het amateur- en betaald voetbal rechts persoonlijkheid te geven in de vorm van verenigingen, waarbij alle leden van deze beide verenigingen verplicht lid zijn van de KNVB. De structuurcommissie zal op de meest korte termijn de principes, waarop de reorganisatie van de bond zal berusten, nader uitwerken. Stuurgroep en structuurcommissie streven ernaar het voorbereidende werk in versneld tempo te verrich- ten met de bedoeling dat alle groe peringen in de bond voldoende tyd en gelegenheid krijgen de consequen ties van deze ingrijpende maatregelen te bestuderen en ter discussie te stel len. Gehoopt wordt de nieuwe organi satievorm per 1 juli 1972 in werking te kunnen laten treden. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG In de Zeeuwse afdelingscompetitie kon MZ 1 de las tige klip ONA 1 in Oostburg goed omzeilen en met 46 de volle winst opeisen. Drie overwinningen van De Kort, waren hier niet voldoende voor enige puntenwinst. Wilno 1 versloeg op royale wijze MZ 2 en leidt nu sa. men met MZ 1. Big Smash 1 verraste Wilno 2 met 28. In de promotie- groep eerste klas leidt Goes 1 door Big Smash 2 met een 37 nederlaag te verrassen. Kees Broerse (Goes) won hier al zijn partijen. St. Aloy- sius 4 wist in de tweede klas in Mid delburg MZ 5 met 28 te bedwingen waarbij Huub de Maat ongeslagen bleef. De Zeeuwsch-Vlamingen hebben nu alleen de leiding. Goes 4 en MZ 6 bleven ongeslagen in de promotie tweede klas door respectievelijk Croon 1 en Zand 2 te verslaan. In de promotie tweede klas Zeeuwsch- Vlaanderen zijn St. Aloysius 5 en Hoop 1 nog zonder verliespunten. (ADVERTENTIE) Wietse Veenstra: op dopinggebruik. gecontroleerd PECH verhelpen en voorkomen op de Femlna. Man, da's Interessant. En er is méér voor u, meneer. l^ahoy' Eerstgenoemde formatie won met 3 7 bij RWS 2 waarvan Guilliet, Rie- mens en Havermans ieder eenmaal scoorden. De Hoop 1 klopte St. Aloy sius 6 waarvan bij de Terneuzenaren Kempen driemaal won en Deurwaar der tweemaal. Effect 1 kon de eerste punten vergaren via RWS 1 (82). A. van de Windt werd niet geklopt. Schelfhout scoorde de tegenpunten. Het Axelse Attaque 1 blijft duidelijk hoge ogen gooien naar het kampioen schap en verpletterde STV 2 met 100. Naeyaert en Verdurmen zorg den voor De Hoop voor de winstpar- tijen tegen St. Aloysius 7 (37). In groep 4 B is STV 1 nog de enige zon der verliespunten door ook nu met 73 te winnen ten koste van At taque 2. De volledige uitslagen zijn: eerste klas: Ona 1—MZ 1 4—6, MZ 2—Wil no 1 19, Wilno 2Big Shash 1 28, Promotie eerste klas: GoesWilno 1 19, Wilno 2Big Shash 1 28, Goes 2MZ 3 91, Big Smash 2Goes 1 3—7, Zand 1PZEM 1 55, tweede klas: MZ 5St. Aloysius i 28, Goes 3Big Smash 3 55. Promotie twee de klas: Goes 5Wilno 3 73, Croon 1—Goes 4 2—8, MZ 6—Zand 2 7—3, Derde klas: Goes 7MZ 7 64, MZ 8—MZ 9 6—4, Zand 3—Goes 6 7—3, promotie derde klas: Big Smash 4 Schans 1 100, Wilno 4Zand 4 91, vierde klas Goes 8Croon 2 55, Apollo 2MZ 10 46. Zeeuwsch- Vlaanderen promotie tweede klas RWS 2St. Aloysius 5 70, Effect 1 MWS 1 82, St Aloysius 6Hoop 1 4—6, Attaque 1—SVW 2 10—0, St. Aloysius 7A. de Hoop 37, Effect 4 —Attaque 2 2—9, PZEM 2—AKS 2—8, STV 1—Attaque 1 7—3, Sluis kil—Effect 2 5—5. De sponsors moeten voortaan voor 1 november van elk kalenderjaar een liist naar de KNWU sturen, waarop de namen van de renners vermeld staan, waarmee hij het vol gend jaar bereid is uit te komen. Een renner, die op die lijst voor komt, maar bij de sponsor weg wil, moet de sponsor voor 15 november proberen over te halen hem alsnog van de lijst te halen. Weigert de sponsor dat, dan mag de renner het volgende jaar niet met reclame rijden. Gaat de sponsor akkoord, dan mag hij met reclame van een andere sponsor rijden in het volgende ka lenderjaar, indien die nieuwe spon sor drieduizend gulden stort in een door de KNWU aan te wijzen fonds. Een renner, die de afspraak met de sponsor beëindigt voor 1 mei van een kalenderjaar, mag in het lopende kalenderjaar niet meer met reclame ryden. Ook niet als gastrenner. In dien de renner na 1 mei opzegt, mag hij het lopende en volgende kalen derjaar niet met reclame rijden. Als de renner echter in het lopende jaar voor dezelfde sponsor blijft rijden, kan hij het volgende jaar voor een andere sponsor uitkomen. Wanneer een sponsor een renner, die niet heeft opgezegd, ook niet op de aan de bij de KNWU in te dienen lijst heeft gezet, is deze renner vrij het volgend jaar voor een. andere spon sor te rijden. De verbintenis door de sportcommissie van de KNWU opgesteld, door de renner in te vullen en door de renner en de manager/ploegleider van de sponsor te ondertekenen tussen een ren ner en een sponsor moeten voortaan in drievoud gemaakt worden. Beide ondertekenende partijen ontvangen een exemplaar, terwijl ook een exemplaar naar de KNWU gaat. Wat de financiële verplichtingen betreft: als de amateursponsor# het volgend jaar door willen gaan moe ten zy voor 1 november 750 gulden in de KNWU-kas storten voor een voorlopige erkenning. Als de spon sor in het nieuwe kalenderjaar toch stopt, vervalt het bedrag aan KNWU. De sponsor dient bovendien 500 gulden aan de KNWU over te maken voor zijn verplichte deelname aan vijf van-stad-tot-stad-wedstrij- den. Een geheel nieuwe bepaling is. dat iedere sponsor lid moet zijn van de BVAS, waarvoor hij maximaal honderd gulden moet dokken als lidmaatschapsgeld. Daar de KNWU van mening is dat eT in het verleden sponsors zijn geweest, die met een te gering bud get een ploeg op de been hielden, is ook een bepaling opgesteld welke standaarduitrusting een sponsor ver plicht is aan een voor hem rijdende renner in bruikleen te geven: twee shirts, twee broeken, een trainings pak, vijf petjes en zes banden. Aan race-materiaal mag de sponsor niet meer verstrekken dan ter waarde van een bedrag van 750 gulden. Om buitensporige premies tegen te gaan is verder bepaald dat een eerste plaats in een criterium met maxi maal dertig gulden mag worden be loond. een tweede plaats met twin tig gulden en een derde plaats met tien gülden. Voor Nederlandse klas siekers is de maximale beloning door J de sponsor: een eerste plaats 100, tweede plaats 75, derde plaats 50, vierde plaats 25 en vijfde plaats 25 gulden. Jan Jaspers, sponsor van de Vic- toria-ploeg is allerminst gelukkig met de maandag door hem ontvan- gen sponsorregeling. „Ik denk dat ze het gedaan hebben naar aan leiding van het feit dat ik gezegd heb dat ik meer kan bieden dan een ander. Toen had je volgens mij de poppen aan het dansen. Voor mij is het onaanvaardbaar. Het is ook op ondemocratische wijze tot stand ee komen." Rini Waigtmans, gisteren even op bezoek by zijn dorpsgenoot, valt in: „De renners zijn nu staatsamateurs op jullie kosten." Jaspers, die dat grif beaamt, verder: „De zogenaamde grote ploegen, zoals Caballero, Frisol, Amstel en Ketting, zitten goed. Die blijven altijd in het bezit van de goede renners. De renners zyn hele maal niet meer vrij. Als hij weg wil; moet hii een jaar in een witte trui rijden. Er is een dictatuur op gelegd. Voordat er een regeling zou komen, zou er nog een sponsor- vergadering rijn. Dat is helemaal niet gebeurd. Volgens my hebberi de ..groten" gezegd: „Wij zijn klaar met onze ploeg, leg de anderen nu maar aan banden." De enorme verhoging van het be drag voor een sponsorlicentie zit Jaspers ook geweldig dwars. „Vorig jaar was het 50 gulden, dit jaar 250 en nu wordt het 750. Dat is in een jaar tijd een verhoging van 1500 procent. En dan wordt er gepraat over priisbeheersing.... Dat doen ze om de kleine snonors er uit te krijgen." Jaspers heeft momenteel grote zorgen, want. voor 1 november moet hij zijn ploeg op papier hebben. Om dat zijn ploeg verzwakt is door het vertrek van Koeken en 11 hij geen andere renners kan krijgen, rest er v?.or aspers nog een oplossing wil hy niet met een derderangsploeg op dc markt komen: samengaan met een andere sponsor. En de kans dat dat gebeurt is groot. Jaspers heeft contact gezocht met Kroon (vorig laar lange tijd in opspraak), die met dezelfde problemen worstelt, en Limfa. Met beide groeperingen heeft hij vandaag een bespreking. Dat een van beide partner van Victoria wordt, staat wel nagenoeg vast. HEIN GROOTHUIS

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5