SLUISKIL BOOS OVER VERHUUR VAN GILDEHUIS HOOGSTE PUNT BIJ BOUW TEUN EL ZENS STADHUIS BEREIKT lavona heeft de kleur, waar hij dol op is Axel schuift zwembad en sporthal op achtergrond Stichtingcontract niet getekend Probeer toch 's één keer een I9VOI13 haarkleurspoeling HCT houdt leden vergadering 1 streek 1MBM1HHJ1M femkia 24 ahoy' Oriëntatierit van Veilig Verkeer in Koewacht Aardenburg Bresken? IJzendijke Oostburg Toezegging Op straat Fancy-fair ten bate van kindercarnaval Sas van Gent Niet waar Doe het eens. Het is fantastisch. Lavona maakt u jaren jonger en mooier. Herstelt de natuurlijke glans van uw haar. En: u kunt kiezen uit maar liefst 25 kleuren. Prachtige kleuren. Wandtapijt in nieuwe stadhuis Axelse kleuterschool in gebruik na herfstvakantie Kalkoenschieting in Terneuzen Woensdag 13 oktober 1971 5 (ADVERTENTIE) SPANJE op de Femina. met 'n Spaans winkelstraatje en 'n eethuisje. Spaanse muziek en flamencodansen. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De afdeling Koe wacht van Veilig Verkeer Nederland houdt zondag in de gemeente Axel een oriëntatierit. De eerste auto start om 13.30 uur in het centrum van Koewacht. De totale af te leggen afstand is vijftig kilometer. Er kunnen ver schillende prijzen verdiend worden. Het inschrijfgeld bedraagt voor le den f 7,50 en voor niet-leden f 10,- Schietingen Uitslag le punten- schieting kampioenschap 19711972 op de liggende wip. Hoogvogel H. de Rijcke; zijvogels J. Cattoor en Jules de Rijcke; kallen G. Blondeel en J. de Rijcke; meeste kleine vogels H. van Iwaarden en H. de Rijcke (5 stuks). Uitslag le klep- sehietinig: H. van Iwaarden - J. Cat toor - J. v. Iwaarden - Fr. Wijffels - Rob de Rijcke. Ieder 2 kleppen. Uitslag 2e puntenschieting: hoogvo gel Rob de Rijoke; zijvcgelis J'. Cat toor en J. van Iwaarden; kallen D. van Hermon /en Jules de Rijcke; meeste kleine vogels I. Puijenbroek (6 stuks). Uitslag 2e klepschieting: H. de Rijcke 3 kleppen H. v. Iwaarden, J. van Iwaarden en H. Lippens, ieder 2 kleppen. Stand puntenkaimpioenschap: 1. J. Caibtoor 12 p, 2. H. v. Iwaarden, Julgs de Rijcke, H. de Rijoke en I. Puijen broek ieder 11 punten. Stand klep- kampioensschap H. van Iwaarden, J. van Iwaarden ehn H. de Rijcke ieder 4 kleppen. Prijsbolling 72 boilers namen deel aan de door de Boldersclub „De Ware Vrienden" gehouden wed strijd, die onder leiding stond van de heer P. Hollebosch uit Ertvelde (B). Uits.ag: 1. C. Dhont-L. de Hon- M. Verheije; 2. M. Matthijs-C. Mar- clé-M. de Zutter; 3. C. Staelens-P. Hollefoosch-A. Pijfferoen 4. C. van Giels-P, Boekhout-J. v. Kerkhove; 5. A. Standaert-H. Wijffels-J. Schel- straete; 6. W. Temmerman-S. de| Geeter-B Martens. Vismijn Aan de vismijn te| Breskens is aangevoerd: 22318 kg. exportgarnalen 1.152.27. 4198 kg j pellerij garnalen 155237, 53 kg bot i 024—036, 745 kg schar 098—136, 6770 kg schol 079—153, 4917 kg tong 451699, 18885 kg kabeljauw 040 221, 310 kg wijting 040112, 639 kg tarbot 151828, 155 kg grut 165 281, 182 kg rog 153—179, 568 kg poon 057116, 133 kg tongschar 220258, 40 kg kommeraal 075 101, 3 kg pieterman 121, 24 kg haai 075124, 4 kg krabben 089, 304 kg makreel 049085, 14 kg paling 738777, 38 kg baars pl. helder 149282, 3448 onverkochte kabel jauw. KVP-beraad Door de KVP- fractie in de raad van Oostburg wordt woensdag 13 oktober 's avonds om half 8 in het Hofzicht Theater te IJzendijke een openbare bijeenkomst gehouden. Tijdens deze fractiebijeenkomst zai de agenda van de komende raad worden be spreken, waarbij o.a .een brief van Ged. Staten is inzake de erfpachtca nons van IJzendijke. Discussie In het verenigingsge bouw Pro Rege te Oostburg heeft het r.k. vrouwengilde in samenwer king met de katholieke vrouwen organisatie een bijeenkomst gehou den waarop deken Blommerde sprak over de problematiek van het eeu wig leven. Na de pauze was er zeer gezellige discussie over de ontwik keling in de kerk en het kerkelijk leven, de veranderde opstelling en de sociale taak van de religieuzen. Aan deze bijeenkomst was een eu charistieviering lq de parochiekerk voorafgegaan. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Diverse groeperingen in Sluiskil zijn weinig te spre ken over het voornemen van de stichting Het Gildehuis om dit ge bouw voor het gehele jaar te verhuren aan de centrale stichting voor sociaal-cultureel werk in Terneuzen. De centrale stichting wil Het Gidehuis benutten voor het jeugd- en club huiswerk. In Sluiskil vreest men dat daardoor met name de bejaarden, de vakorganisaties, de toneelvereniging sn de scholen de dupe zullen worden, omdat deze dan geen gebruik meer van het Gildehuis kunnen maken voor het houden van hun geregelde bijeenkomsten. tnJ&ËMf), S- Ti i': nS:":"=«!S3u£-vSS~- ----- u n Het bestuur van de stichting Het Gildehuis wordt verweten dat het buiten de huidige gebruikers van het gebouw om besloten heeft het gilde huis uitsluitend te verhuren aan de centrale stichting in Terneuzen. De heer R. Gelderland, secretaris van het NKV afdeling Sluiskil; „Wat het bestuur van de stichting Het Gildehuis nu van plan is druist regelrecht tegen de oorspronkelijke opzet van de bouwers van het gilde huis in. In 1969 werd het toenmalige patronaat onder de bezielende lei ding van pater Ernestus en met spontane medewerking van een aan tal bejaarden en andere vrijwilligers grondig verbouwd tot wat het gilde huis nu in feite is, een gemeen schapshuis voor heel Sluiskil. Uitdrukkelijk is bij het begin van de verbouwing tegen de bejaarden en andere medewerkers gezegd dat zij als tegenprestatie voor hun onbe taalde arbeid later gratis van het gildehuis gebruik zouden mogen ma ken. Onder die voorwaarde hebben vele ouden van dagen honderden uren van hun vrije tijd besteed aan de verbouwing. Ook tal van vak bondsleden hebben daaraan meege holpen. De verhuur van het gebouw aan de centrale stichting zonder de vaste gebruikers van het gildehuis er in te kennen heeft veel kwaad bloed gezet". Momenteel wordt het gildehuis geregeld gebruikt door de bejaar den, de vrouwenbond van het NKV. de vakvereniging St.-Willibrord, de toneelverenigingen Semper Avanti en door het personeel en kinderen van De Sterre. De heer Gelderland: „Waar moeten deze mensen straks heen voor hun kaartavonden, feesta vonden, vergaderingen, tentoonstel lingen enzovoort? Het NKV heeft in Sluiskil vijfhonderd leden. Wanneer we straks niet meer in het gildehuis terecht kunnen vrees ik dat we heel wat leden zullen verliezen. Met de andere verenigingen zal het niet anders gaan- Als het gilde huis alleen aan de centrale stichting voor sociaal- cultureel werk ver huurd wordt, zullen honderden men sen uit het Sluiskilse verenigingsle ven op straat staan. Ze zouden dan noodgedwongen naar gebouw De Ark van de gereformeerde gemeente of naar café Dalldnga moeten gaan. maar daar voelen de meesten weinig voor. Velen denken er zo over: het gildehuis is bedoeld en opgezet als het gemeenschapshuis van Sluiskil en als we daar niet meer binnen mogen gaan we nergens anders heen". De heer Gelderland meent te we ten dat de stichting Het Gildehuis tot het verhuren van het gebouw aan de centrale stichting heeft be sloten om financiële redenen, name lijk om daarmee een vaste inkom stenbron te verzekeren. m (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Ook dit jaar organiseert de stichting. Sasse Car naval een fancy-fair ten bate va het kindercarnaval. Deze fancy-fair wordt van 15 tot en met 17 oktober in het cultureel centrum De Speye gehouden. De heer M. de Smet, de voorzitter van de stichting Het Gildehuis was niet bereid de beweegredenen op te geven waarom het gebouw ter be schikking zal worden gesteld aan de centrale stichting in Terneuzen. „Wat de mensen allemaal beweren is niet waar. Er is nbg niets officieels met de. centrale stichting overeen gekomen. Het contract is nog niet getekend", zei de heer De Smet. Hij verklaarde verder niet op de hoogte te zijn van de bezwaren van de huidige gebruikers van het gilde huis. „Daar weet ik niets van af. Men heeft hierover nog nooit contact ge zocht met ons stichtingsbestuur. De ze mensen weten meer dan wij we ten", aldus de heer De Smet- Vol gende week zal het bestuur van de stichting Het Gildehuis deze kwes tie, di-e in Sluiskil hoog wordt opge nomen, bespreken met vertegen woordigers van de huidige gebrui kers van het gildehuis. (ADVERTENTIE) Een van de bouwvakkers maakt een walsje met een meisje uit het koor. (Van een onzer verslaggever TERNEUZEN Ten teken dat bij de bouw het hoogste punt is bereikt heeft burgemeester J. C. Aschoff op het dak van het nieuwe stadhuis van Terneuzen dinsdagmiddag de vlag in top gehesen. Het door professor J. Bakema ontworpen gemeentehuis, dat veel weg heeft van de brug van een schip, zal naar verwachting omstreeks de komende jaarwisseling vol tooid zijn. Burgemeester Aschoff en de heer Meijs bij het hijsen van de vlag. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het Handelscen trum Terneuzen (H.C.T.) houdt op 18 oktober a.s. in hotel Rotterdam een algemene ledenvergadering. Men zal zich o.m. uitspreken over de verordening op de winkelsluiting, over het bestemmingsplan „Zuid" en de overige bestemmingsplanner.. In een rondschrijven aan de leden van het H.C.T. geeft de voorzitter, de heer J'. den Toonder, uiting aan zijn ongerustheid "over het plan van het havenschap Terneuzen om een nieuw regiemet in te voeren, dat. een belangrijke verzwaring der las ten van de binnenscheepvaart ten gevolge zal hebben. Het H.C.T. heeft daarom een brief aan 'het haven schap geschreven, waarin wordt ge vra-aigd het reglement zodanig te herzien, dat de financiële conse quenties voor de schippers aan vaardbaar zullen zijn, ais argument n deze brief wordt aangevoerd dat ie belangen van de binnescheep- zaart ook door H.C.T. moeten wor- ien behartigd. Bij invoering van het eglement zullen volgens H.C.T. veel minder schippers in Terneuzen lig plaats kiezen. In sommige gevallen zou het liggeld voor een binnenschip honderd gulden kunnen bedragen, zo meent het' H.C.T.-bestuur te we ten. Lavona haarkleurspoelingen zijn op een crèmebasis gemaakt waardoor het resultaat volkómen egaal van dekking is. U zult het zien: Lavona is fantastisch! Qrote kans dat u dezelfde avond nog uitgaat, want: Het stadhuis zal voorlopig plaats bieden aan 120 ambtenaren. Bij de constructie is rekening gehouden met een mogelijke uitbreiding op de derde verdieping waardoor nog eens 25 personeelsleden ondergebracht kunnen worden. Sinds 1964, toen de bouwkosten van het stadhuis op cir ca vijf miljoen waren geraamd, is ie bouwprijs tot ongeveer 8,5 mil joen gulden gestegen. Volgens prof. Bakema is deze opzienbarende prijs verhoging voornamelijk te wijten aan de conjunctuurstijging van de prijzen in de bouwwereld en niet aan abnormale voorzieningen in het nieuwe stadhuis. Op het bouwwerk werden het ge meentebestuur van Terneuzen, de architecten, constructeurs en aanne mers van het stadhuis verwelkomd met zang van het jongerenkoor Rit- mico onder leiding van de hoofduit voerder de heer W. Meijs. Er heer ste een ongedwongen sfeer, die be klemtoond werd door een vrolijk walsje van enkele bouwvakarbeiders met leden van het jongerenkoor, in .de toekomstige raadszaal. Nadat burgemeestér Aschoff na mens het gemeentebestuur aan de heer Meijs een enveloppe met „pan nebiergeld" had overhandigd, begaf het gezelschap zich langs steile trap jes naar het dak van het stadhuis om het vlagvertoon bij te wonen. In de bestaande raadszaal van het jemeentehuis hebben burgemeester en wethouders vervolgens een re ceptie gehouden. Professor Bakema en de constructeur prof. ir. D. Dic- ke, gaven hier een korte toelichting op de architectuur en constructie van het nieuwe stadhuis. Prof. Bakema achtte het een haal bare zaak dat het stadhuis op 1 januari 1972 klaar kan zijn. Doo" bijzondere omstandigheden is de bouw drie maanden op de aanvan kelijke planning uitgelopen. Prof. Bakema meende dat het nieuwe Terneuzense stadhuis niet duur noch goedkoop is. Hij wees er op dat in de ruwbouw reeds een mogelijke uitbreiding van een vleugel van 30 bij 15 meter is ingecalculeerd met een inhoud, die een zesde deel uit maakt van het gehele getouw. Ver der is rekening gehouden met een uitbreiding van 1000 kubieke meter aan de zuidkant van de derde ver dieping. Ook is sinds de eerste kos tenraming een vleugel van 800 bu- bieke meter ten behoeve van de dienst sociale zaken en de afdeling bevolking bijgebouwd en is in de ruwbouw nog eens tien procent voor extra ruimte gereserveerd. Onder meer zal het mogelijk zijn dat het gemeentearchief, dat thans in Mid delburg is ondergebracht, een plaats zal krijgen in het nieuwe stadhuis. Prof. Bakema legde de nadruk op de unieke situering van het stadhuis tussen het binnenwater van de He rengracht en de Westerschelde. „Er zijn weinig ontwerpen waar ik per soonlijk zoveel plezier aan beleefd heb en die ik zo belangrijk vind als dit nieuwe gemeenschapshuis van de gemeente Terneuzen", aldus prof. Bakema, die de hoop uitsprak dgt de constructie van het gebouv zal bijdragen om veel van de drempel vrees bij de toekomstige bezoekers weg te nemen. Prof. ir. D. Dicke veroorzaakte enige hilariteit met zijn mededeling dat hij niet kon zeggen of het stad huis door zijn bijzondere constructie zal blijven staan. „De kans dat het in elkaar valt is altijd aanwezig. Menselijke berekeningen zijn im mers altijd betrekkelijk. We kunnen hoogstens er het beste van hopen. Natuurlijk hebben we ons uiterste best gedaan om het gebouw zo vei lig mogelijk te maken, maar absolu te zekerheid dat het niet op zekere dag in elkaar stort, kan ik u niet geven". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Prof. J. Ba kema, de ontwerper van het nieuwe stadhuis in Terneuzen, is sterik geporteerd voor het aanbrengen van een groot wand tapijt op een duidelijk zichtbare plaats in de ontvangsthal van het stadhuis. Dit handgeknoopte kunstwerk zou moeten passen in de vorm geving en structuur van het gebouw. Professor Bakema zei ons dat hij nog aan het gemeen tebestuur advies moet uitbren gen over het te maken kunst werk voor het nieuwe stadhuis. „Ik voel echter het meest voor een fors geweven wandtapijt en dit advies zal ik het gemeente bestuur dan ook geven." Het tapijt zou eventueel vervaardigd worden door de Amsterdamse kunstenares, mevrouw Fruitier die zich op dit gebied een grote naam heeft verworven. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gecombineerde open bare en katholieke kleuterschool in Axel zal onmiddellijk na de herfst vakantie in gebruik genomen wor den. Op 4 november volgt de offi ciële opening. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het openlucht zwembad en de sporthal inclusief instructie- bad van de gemeente Axel zijn on deraan de urgentielijst voor geldle ningen komen te staan. B. en w. van Axel hebben daartoe besloten omdat realisering van beide projecten grote budgettaire gevolgen zal hebben. De combinatie van kleuterschool en gereformeerde streekschool staan boven aan de lijst. Achtereenvolgens komen daarna: de aanschaf vim een nieuwe faecalie-wagen, een vuilnis wagen, de bouw van een gymlokaal bij de christelijke lagere school, het herstel van het dak van de lagere school in Zuiddorpe en de recon structie van de verlichting in de kern Axel. Op de zevende en acht ste plaats Komen respectieve! ij k het openluchtzwembad en de sporthal. Het toeKennen van een nugere plaats op de urgentielijst voor de sporthal en het zwembad zou de realisering van andere urgente za ken nadelig kunnen beïnvloeden, zo menen b. en Daarom is een nieuwe volgorde gekozen, waaroij men is uitgegaan van projecten met de minste budgettaire gevolgen. Bij de bouw van bet gymlokaal aan de Burchtlaan maken b. en w. het voorbehoud dat dit project in ieder geval niet meer mag kosten dan het opbrengt. Dat wil zeggen, dat de gemeente niet zal accepteren, dat daaraan van gemeentewege nog eens fors bijge dragen moet worden. Hierdoor mag de realisering van dit gymlokaal niet meer dan hooguit ruim vier ton kosten. Dit heeft burgemeester M K. van Dijke dinsdagmiddag tijdens de wekelijkse persconferentie mee gedeeld. Hij voegde daaraan toe dat onver minderd gestreefd zal worden naar verwezenlijking van de plannen voor de bouw van de sporthal en het zwembad. Alleen kan daar nu nog wel enige tijd mee gemoeid zijn. De Axelse burgemeester heeft gezegd, ervan overtuigd te zijn, dat voor de bouw van-de sporthal goed keuring gegeven zai worden. Het feit, dat Hulst en Terneuzen reeds een sporthal hebben, hoeft de kan sen voor Axel niet nadelig te beïn vloeden. De sportaccommodaties m deze twee aangrenzende plaatsen bieden namelijk geen enkel soelaas aan de in Axel bestaande behoeften, omdat ze nagenoeg volgeboekt zijn. Boven dien is, aldus de Axelse burgemees ter, de grote afstand een onoverko melijk bezwaar. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De handboog maatschappij „De Westerschelde" te Terneuzen heeft aan liet einde van het seizoen 1971 een schietwedstrijd op de staande wip gehouden, waar aan niet alleen veel eigen leden, maar ook een Hink aantal schutters van Zuid-Beveland en uit België deelnamen. Er konden zestien kal koenen worden gewonnen. De oudste schutter van Terneuzen, de 82-jarige H. Velleman haalde de eerste hoogvogel naar beneden. M. van Lent uit Westdorpe kreeg de niet-afgeschoten tweede hoogvogel toegewezen omdat hij de laatste witte vogel afschoot. Zij vogels: C. Lous, Oudelande en F. van Poucke te Koewacht, kallen A. de Jonge, Heinkenszand en M. Haemers te Westdorpe. De Zuidbevelandse schutter wonnen zes kalkoenen. De uitslag van de puntenschieting 1971: 1 Om. Saey, Sas van Gent 18 punten, 2 en 3 H. Velleman Terneu zen en J. van Leuven te Boschka- pelle elk 11 punten, 4 J. d'Hert Ter neuzen, 10 A. Meer uit IJzendijke, G. Savoy uit St. ansteen. M. Wisse uit Terneuzen en J. Fopma uit Sluiskil, allen 9 punten.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2