Charles de Smit rijdt opvallend veel prijs Grote rondes nog taboe OVERWOGEN STAP GOED BEVALLEN OVER ANGST HEEN ZEER JONGE PLOEG Spaar bij de Nederlandse Credietbank ïSiÏÏSfü OMSTREDEN FIGUUR BIJ TRICO NOBLE Wirn de Waal: goed seizoen achter rug de bRjw®4 uitbWk I BADMINTONCOMPETITIE IN DISTRICT ZEELAND Volleybal- finale Vlissing en f Voorronde van Halex- achtkampen Nederlandse Credietbank Volgend jaar komt het grote werk 21 sport interveko nv WINTERSPORT Tafel tennis toernooi voor scholieren V magneet reizen ZOMERZON IN DE WINTER magneet reizen ahou1 V Vrijdag 8 oktober 1971 GOED DEBUUT BIJ PROFS (Van onze sportredactie) HOOFDPLAAT Iets meer dan een half jaar geleden wees Frans van Turenhout Charles de Smit terecht. De baas van de Trico Noble-wieierstal stelde in zijn toespraak tijdens de voorstelling in hotel De Roode Leeuw in Aardenburg van zijn formatie voor 1971, dat het voor zijn pupil Charles de Smit de laatste kans zou zijn. De laatste kans om inderdaad te bewijzen, dat hij thuis hoorde tussen de grote namen van de ploeg. Nu, meer dan een half jaar later tekende die zelfde Charles de Smit een profcontract voor het Belgische extra-sportieve merk Hertekamp. Zelfs- een zeer accep tabel contract voor een coureur, die pas komt kijken in de gelederen van de profs. Ken contract, dat de renner uit Hoofdplaat bereikte door half in dit seizoen de grote stap te wagen. Zo op het oog in het wilde weg. Maér tijdens een gesprek met Charles de Smit blijkt wel dat het overwogen is gebeurd. „Ik had dit seizoen twee klassiekers gewonnen (de Omloop van de Braakman en de Ronde van Overijssel - red.) en dacht op een gegeven moment: wat moet dat nu volgend jaar' worden. Ik had die twee belang rijke overwinningen en ik wist natuurlijk 'niet of ik dat nog eens zou kunnen presteren. Die twee zeges gaven m'ij een bepaalde entree bij de profs. Ze kenden mij, die jongens." Charles de Smit ging dus over. Zo maar. Slechts met een zekerheid en dat was dat hij als prof dezelfde hulp kreeg van Frans van Turenhout dan als amateur. Meer niet. Maar De Smit hield daaraan het grote voordeel over, dat hij niet in een wit, reclameloos shirt zou moeten rijden. Ongeveer twee maanden „toerde" hij rond in dat vreemde metier van de profs. Een metier, dat de Hoofdplater toch wel goed is bevallen. „B'ij de profs wordt er wel hard. maar toch anders gereden dan bij de amateurs. Bij de beroeps renners beginnen ze altijd matig, terwijl er bij de amateurs in Nederland van het begin af aan als gekken gereden wordt. Maar b'ij de profs is de finale keihard. Daar moet je alles geven om bij te blijven." N, De Smit, die opvallend veel prijs reed in de twee maanden dat hij bij de profs „leerde", heeft een angst moeten overwinnen om zover te komen. Een angst, die hem tot dit seizoen verhinderde een klassieker te winnen. De Smit: „Ik durfde nooit in een waaier te fietsen. Ik vond dat bloedlink. Maar in de Omloop van de Braakman lukte het dit jaar ineens. Plotseling was ik over die angst heen. Ik weet niet hoe het kwam, maar ik was er natuurlijk wel blij mee. Wel content. Twee weken later won ik de Ronde van Overijssel. Wel door het feit, dat Cees Bal gediskwalicifeerd werd, maar ik won hem toch maar. En daarna ben ik nooit meer bang geweest." Het heeft De Smit opgelucht, hij durfde meer. Na drie en een half jaar constant een belofte te zijn geweest hij won in twee jaar tijd bij de nieuwelingen 35 koersen brak Charles de Smit door. Van de man, die zijn laatste kans zou krijgen, promoveerde hij tot vedette. De 22-jarige Hoofdplater is achteraf uiteraard zeer blij, dat hy de grote sprong gewaagd heeft. Hertekamp heeft immers de intentie om volgend jaar met een zeer jonge ploeg op de weg te komen. Een formatie, waarin iedereen zich nog moet waarmaken. Naast De Smit contracteerde de Belgische firma o.a. Ronny de Bisschop en André Peirsman. Het programma is ook al grotendeels bekend. De Smit en zijn kornuiten zullen alleen in de klassiekers en de kleine meerdaagse wedstrijden uitkomen. De Tour de France is bijvoorbeeld taboe. Charles de Smit heeft er veel zin in. Afgelopen maandag startte hij in Terneuzen als automonteur, maar in januari begint voor hem het grote karwei. Zijn eerste jaar als echte professional. (ADVERTENTIE) Tarieven per 16 oktober 1971 4V<% Bankboekje 4VP/o Spaarrekening 5 Termijnspaarrekening 5'/2% idem 6 idem 63/«% idem 7 idem 7'/»% idem Direkt beschikbaar 2500,— voor hogere bedragen één maand opzegging Direkt beschikbaar 2500,— voor hogere bedragen één maand opzegging Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Twaalf maanden opzegging Twee jaren vast Drie jaren vast Vier jaren vast Jeugdspaarrekening (Zilvervloot), 6% rente plus 10% Rijkspremie over inleg en rente. Ambtenarenspaarrekening, 6% rente plus Rijkspremie. Open een inkomstenrekening dan kunt u automatisch sparen! Toine van de Bunder, die op deze archieffoto als eerste over de streep gaat waarin hij zijn angst voor het rijden in een waaier kwijtraakte. (ADVERTENTIE) Wim de Waal: „Het is zo gegroeid dat ik alijd de kwaaie pier ben.' (Van onze sportredactie) AXEL Als er een renner een omstreden figuur is in de ploeg van Trico Noble, dan komt Wim de Waal daar wel voor in aan merking. De blonde Axelaar vormde afgelopen seizoen de spil waar alles om draaide. Positief en^ negatief. Er zou veel ruzie geweest zijn in de formatie van de huidige ploegleider Henny Schouten. Herrie vooral tijdens de criteriums. Herrie rond de strijdwijze van vooral en weer vooral Wim de Waal, die het verwijt van zijn ploe.gniakkers kreeg, dat hij juist op hun wiel reed. Wim de Waal zelf kan er zich nu het wegseizoen voorbij is, niet druk meer om maken. Hij zegt doodnuchter: ,,Ach, het wordt allemaal sterk overdreven. Ik geloof, dat alles meer speelt bij de supporters onderling. Die gaan elkaar bijna te lijf, terwijl wij, de renners, liet onderling toch wel goed kunnen vinden." Toch doet De Waal een uitval naar zijn collega's, als hij stelt: „In Zuiddorpe en Koewacht werd ik constant teruggepakt door Van de Bunder en Thomas. Kijk, en daarna heb ik een paar keer revanche geno- men op die twee". Moeder De Waai, aandacht toehoorster bij het ge sprek, neemt het op voor haar zoon. „Wim doet niemand kwaad. Het is een lieve jongen", zegt zij met veel moedertrots in haar stem. Wim zelf is zich wel bewust, dat hij bij Trico Noble niet gedraaid heeft, zoals het eigenlijk zou behoren. De Waai: „Als wij het onderling wat meer eens zouden zijn geweest, hadden we alles in Zeeland gewonnen. Maar er zitten er genoeg bij, die zeggen: ik kan mijn supporters niet teleur stellen, ik moet wat laten zien". Volgens De Waal draagt elk lid van de Trico Noble-ploeg een beetje schuld. „Maar het is zo gegroeid, dat ik de kwaaie ben", aldus een wat mistroostige De Waal. De Waal, die het zich toch wel aantrekt. Niet teveel natuurlijk, want het blijft een De Waaltje. Een Wim de Waal, die met grote tevredenheid kan terug zien op een seizoen, dat hem dertien overwinningen opleverde. Een sei zoen ook, waarin hij weigerde om Olympia's Toer door Nederland voor Trico Noble te rijden. De Waal (o- ver twee weken 20): „Ik voelde me gewoon te jong. Ze zeiden constant: je kan het wel, maar ik voelde me doodgewoon nog niet sterk genoeg. Als ze me volgend jaar vragen, dan staat mijn fiets bij wijze van spre ken nu al klaar". Volgend seizoen wil De Waai dus we). Al het grote werk. Als voorbe reiding-voor zijn profcarrière, die voor hem over een of twee jaar zou moeten beginnen. Moeder De Waal protesteert bij het horen van de plannen van haar zoon. Niet zo vreemd overigens, als u weet, dat Wim zijn eerste koers in Axel reed terwijl zijn moedér van niets wist. De Waals broer Henk kreeg name lijk als coureur een zeer ernstig ongeluk en daardoor wilde moeder De Waal niet, dat haar jongste zoon pok op de racefiets steeg. Pa De Waal zag echter dat zoon als voet baller bij de voetbalvereniging Axel het niet naar zijn zin had en kocht stiekum een fiets. Toen moeder naar de koers ging kijken, zag zij haar zoon voorbijfietsen. Wim was op dat moment 16 jaar. Nu in de laatste dagen van zijn 19e levensjaar staat Wim de Waal aan het eind van een succesvol, maar aan de start van een nog belangrijker seizoen. Een sei zoen, dat de basis voor de grote carrière zal moeten leggen. Een sei zoen, waarin hij weer de kleuren van Trico Noble zal verdedigen, want aanbiedingen van Victoria, Frisol en ADZ sloeg hij af. (Van onze volleybalmedewerker) AARDENBURG In de gemeen telijke sportzaal te Aardenburg wordt zaterdag de finale gespeeld van de junioren-volleybaltoernooien die op 7 november van het vorig jaar in de sporthal te Vlissingen en op 18 september j.l. in de Sporthal van Middelburg werden gehouden. Om 15.00 uur treden de jongens junioren aan. De strijd zal gaan tussen Taktika (het vroegere Terho- le) uit Hulst en de Kikkers uit Aardenburg. De Kikkers wonnen destijds te Vlissingen, maar moesten de eer en de beker later in Middel burg aan Taktika afstaan. Bij de dames waren de rollen omgekeerd. De taktika-meisjes wonnen in Vlis singen, maar moesten de oekev in Middelburg aan de Aardembupgse ploeg laten. De finale bij de dames begint om 16.30 uur. (ADVERTENTIE) Stoere magazijnwagen Draagvermogen tot 1000 kg. prijzen reeds v.a 121, kom eens kijken ploegstraat108 breda tel.55850 (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN Jan Willem Vis ser, de in tennis- en badmintonkrin- gen bekende sportleraar uit Terneu zen, heeft voor de eerste helft van de badmintoncompetitie een aan trekkelijk programma samengesteld. Door het zelfstandig worden van het district Zeeland en de toename van het aantal belangstellenden voor de badmiittonsport, wordt dit jaar in 3 klassen gespeeld. De volgende verenigingen liebben zich voor deelname aangemeld: As- troïden Oost-Souburg, Avanti Mid delburg. Houck Hoek, Jong Ambon Vlissingen, Marathon Vlissingen, 't Pluumpje Goes, PZEM Middelburg. Rillandia Smashers Rilland, Terneu zen Terneuzen, Wings Koudekerke, Zierikzee Zierikzee, Zuidzande Zuid- zande. Van deze verenigingen spelen 't Pluumpje, Terneuzen en Zuidzande voor het eerste seizoen mee in de competitie. In totaal schreven 27 teams in. Er zijn 9 wedstrijdweken ingedeeld, waarbij voor de eerste week de volgende wedstrijden zijn vastgesteld: 6 oktober, 3e klas: 't Pluumpje 2Houck 2; 8 oktober, le kias: Avanti 1Avanti 2, 2e klas: Wings 2Wings 3, Marathon 3't Pluumpje 1, 3e klas: Zuidzande Wings 4, PZEMMarathon 4; 9 ok tober, le klas: Jong AmbonRillan dia S. 1, Marathon 1Marathon 2, 3e klas: Astroïden 3Avanti 4; 10 oktober, le klas: Terneuzen 1As- tz-oïden 1, 2e klas: Houck 1Zierik zee, 3e klas: Terneuzen 2-VTerneu- zen 3: 12 oktober, 2e klas: Rillandia S. 2Avanti 3. (ADVERTENTIE) I I I I I I I Per KLM, touringcar of trein. Volledig verzorgd. Enige voor beelden OOSTENRIJK, Kitzbühel, 11 dg KLM 355.-, 9 dg trein 298.-; St.Johann, 11 dg KLM 360.-, 9 dg trein 255.-, Westendorf, 11 dg KLM 345.-, 9 dg trein 288.-; Zeil am See, 11 dg KLM 328.-, 9 dg trein ƒ274.-; ZWITSERLAND, Wildhaus, 10 dg KLM 326.-; MET EIGEN AL'TO appartementen in Tirol en* Zillcrtal. fggi; VRAAG DE MAGNEET WINTERGIDS (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennismcdewer- ker) I vlieg-touringcar-trein-privé middelburg Voor de vierde maal in successie houdt de actieve Middelburgse tafeltennisvereniging MZ voor de scholieren van het basis- onderwys in Zuid het lierfsttoer- nooi. Dit zal dit jaar plaatsvinden in de herfstvakantie op zaterdag 23 oktober. Mede gezien de enorme belang stelling van de voorgaande jaren rekenen de organisatoren weei op een groot aantal inschrijvingen die via de scholen moeten binnenkomen. Een scholenwisselbeker beschikbaar gesteld door een bekende benzine maatschappij vormt weer de inzet voor de school die de beste resulta ten behaalt. (Van onze tal'eltennismedewer- ker) MIDDELBURG Ook de afde ling Zeeland is zondag gastheer voor diverse achtkampen, welke gespeeld zullen worden voor de traditionele Halex-achtkampen waarin in het re cente verleden diverse Zeeuwse jon geren zo succesvol zijn opgetreden. Wilfried Dumez, die twee jaar gele den reeds won, Betsie Jakobsen (Big Smash) vorig jaar derde, en Christa Slinger (MZ) vierde in de finale zijn hiervoor de vaandeldra gers. Met het oog hierop is de belang stelling meer dan ooit hierop ge richt. Ook nu is Wiltried Dumez in zijn klas bij de pupillen-jongens fa voriet voor de eerste plaats waarbij hij als tegenstanders o.a. speelt te gen Peter Kersten (MZ), Lou K-er. pels (MZ) en Dicky Jeras (Wilno). Bij de jongens junioren gaan Leunis Gabrielse en Hans van der Voorde (MZ) naar Vught waar zij o.a. zijn ingedeeld bij de sterke René Hijne (Wilskracht). Naast de zalen aan de Rotterdam se Kaai en de PZEIvl-sportzaal in Middelburg wordt in nog twaalf an dere plaatsen in het land deze voor rondes gehouden waarvan de eerste vier plaatsen van elke groep goed zijn voor plaatsing in de volgende ronde. In totaal zijn twaalf Zeeuwse meisjes en twaalf jongens vou: het evenement ingeschreven. (ADVERTENTIES) Mummmmm Iedere week per KLM. 8, 15 of 22 dagen naar uw appartement of hotel. Can, Eilanden 15 dg v.a. 435,- Costa del Sol 15 dg v.a. 260,- Costa Blanca 15 dg v.a. 249,- Majorca 15 dg v.a. 268,- Vraag ook eens naar de Magneet Kroostreizen met oppasservice. Voorts reizen naar Kenya en Marokko (®W7 I 1 I vlieg-touringcar-trein-privé Breda, Reisbureau De Magneet Zuid Nederland NV, Passage 2, tel. 01600- 33552. Middelburg, Reisbureau ln- traned, Londensekaai 19, tel. 01180- 7855. I I B I I I VOORLICHTING op de Femina. Over gezond eten, een andere baan, de vakbeweging en nog veel meer. 1 «X

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7