Twee streek-V.V.V.'s in Zeeuwscli-Vlaanderen PHILIPS OPRICHTING NOG DIT JAAR EEN FEIT Bredere steiger voor Terneuzense rij-op/rij-af schepen FiFAJC Compleet stereo-genoegen voor f 599,- Overgooier, rok en blouse toppers op modeshow stad streek Kloet! nge VOORDELEN FUNCTIONARIS Vergadering commissie midden- en kleinbedrijf Terneuzen Westdorpe Gezon ilheidsdienst voor dieren recipieert Sas van Gent Succes voor Ritmico Sociaal-cultureel werk te Sas weer van start Gezellige rit van Goese bedrijven Stereo is het geluid van deze tijd. De radio zendt ongeveer 80 uur per week in stereo uit. Geniet u al van dat ruimtelijke geluid, dat stereo heet? Ga ook over op stereo. Kies uit de vele combinatiemogelijkheden van Philips Full Stereo apparatuur. Want Philips Full Stereo is een compleet programma van geheel op elkaar afgestemde apparaten. Door jarenlange research en technisch vakmanschap tot sublieme perfectie gebracht. Een duidelijk voorbeeld hiervan is de nieuwe hier afgebeelde Philips Full Stereo combinatie, bestaanae uit een radioversterkercombinatie en 2 luidsprekerboxen. Muziekvermogen 2x10 watt. Ontvangst van FM, lange, 2x midden- en korte golf. Auto matische FM-fijnafstemming. De bijbehorende iuidsprekerboxen hebben een dubbelconus- luidsprekersysteem met lage resonantie door rubber conusophanging. Op deze Fuli Stereo radioversterker combinatie kan aangesloten worden een stereo-platenspeler en -recorder. De prijs van deze technisch sublieme combinatie bedraagt f 599,-. Dinsdag 5 oktober 1971 5 Suèdine rok plus blouse: eén combinatie voor het komende seizoen. (Van een onzer"verslaggevers) TERNEUZEN Draagbaar voor een groot publiek, zowel wat de kleding als wat de prijzen betreft. Dat was de hoofdopzet van de mo deshow die de firma W. J. Bliek in samenwerking met schoenhandei J. H. Kemper in restaurant Vijverhof te Terneuzen hield. Er bestond voor dit gebeuren een grote belangstelling. Kleding en schoenen werden getoond door meis jes en dames in de leeftijd tussen 17 en 68 jaar in de maten tussen 34 en 46. Er vi'el onder meer veel confeotie in de grote maten te be wonderen in deze deeembercollectie van Bliek. Ladyspeaker Van Bat- tum-Bliiek zei dat de overgooier en de rok en blouse weer helemaal terug zijn. De rokjes (zoom even borven de knie) zijn hoofdzakelijk van wasbaar jersey. De kleuren zijn meestal bruin en zwart. Om het wat op te vrolijken wordt er veel een blouse in de kleur brick, dat is steenrood of oranje, bij gedragen. Voor de wat ouderen overheerst wel het zwart van de mantels- Uit de boetiek „Chickens pi-ace" werden veej smaakvolle tuniekpakken m ribfluweel en suedine .gepresenteerd Allemaal van een uitstekende coupe tegen aantrekkelijke prijs, o. a. f 89 -voor een tuniekpak tot f 149 voor een jias en f 209 voor een jersey broekpak. De firma Bliek legt in haar collec tie met opzet het accent op jeugdige kleding in de grote maten ,„warat", zegt mevrouw Van Battum, „deze categorie is eigenlijk in de confectie een vergeten groep. Een jonge vrouw met maait 40 of 42 wil er heus ook wel eens vlot en modern 'bijlopen. Een opvallend verschijnsel is dat de meer geklede toiletten voor de schouwburg of een ander avondje-uit weer terrein aan het terugwinnen zijn. Mogelijk heeft daartoe de jeugd met haar maxi- mode de weg vrijgemaakt. Tweed jersey broekpak plus ribfluwelen pet vormen een aan trekkelijke dracht voor de winter maanden. Papieractie De Kloetingese gym nastiekvereniging is begonnen met een papieractie in het kader van het werkprogramma dat de jeugdraad op zich heeft genomen. De verzame ling oude kranten, tijdschriften en dergelijke die de jeugdleden op' het contactadres bezorgen, levende een gewicht van 800 kilogram op. Elke eerste en elke derde zaterdag van de maand wordt er papier opgehaald. (Van een onzer verslaggevers, OOSTBURG/HULST Nog dit jaar zullen in Zeeuwscli-Vlaanderen twee streek-VVV's opgericht worden. Eén in het oostelijk en één in het westelijk deel. „Er zijn zelfs optimisten in West-Zeeuwsch-Vlaan deren die zeggen dat nog deze maand de oprichting in hun streek een feit zal zijn", aldus de heer J. P. de Regt, directeur van de Provinciale WV. De ontwerpstatuten zijn reeds eni ge tijd geleden verstuurd naar de drie gemeenten in het westelijk deel en de diverse plaatselijke VVV's. „De drie gemeenten. Sluis, Aarden burg en Oostburg, hebben behou dens wat kanttekeningen van voor namelijk grammaticale aard, geen moeite met de concept-statuten. Ook van de VVVs in Breskens, Sluis, Re- Itnainiciheroenit en Groede zijn geen bedenkingen binnengekomen. Van de andere plaatselijke VVV's heb ben wij tot op heden nog niets gehoord, maar die zullen ongetwij feld tot de streek-WV toetreden", vervolgt de heer De Regt.- De kanttekeningen bij het concept zijn gisteravond besproken tijdens een vergadering van de zogenaaam- de „kleine commissie" in West- Zeeuwsoh-Vlaa-nidierlen, bestaande uit de heren M. L. van Liere uit Cad- zawd, J. Schipper uit Groende, A. van Beïjs'terveilid uit Sluis en W. Dde- rick uit Aardenburg. De bedoeling is dat de uiteindelijke statuten zo spoedig mogelijk aan alle bevenge- noemde instanties worden toegezon den. „Dan zullen de gemeenteraden voor wat de deelname van de ge meenten aan de streek-VVV betreft, hierover een beslissing moeten ne men". De heer De Regt zegt liever parti ciperende dan subsidiërende ge meenten te hebben. „Op deze wijze worden de gemeenten inderdaad bij het VVV-werk betrokken en kunnen ze daarover meepraten. Wanneer de gemeenten alleen subsidiëren dan blijft mén langs de kant toekijken naar wat de VVV met de centjes doet. Participeren zij in zo'n streek- VW dan zijn ze voor een flink gedeelte ook zelf verantwoordelijk voor het beleid". (ADVERTENTIE) De voordelen van een streek- VVV, zo vindt de heer De Regt, springen duidelijk in het oog. „Vlf li drf „promotion" van een streek kan uniform worden aange pakt en als één pak gepresenteerd. Diverse activiteiten in de geele streek kunnen beter worden gecoör dineerd enmen kan sneller inaken op provinciale en landelijke ac ties". Is men in „het western" ai zover dat de diverse kanttekenijgen giste- avond werden verwerkt voor d<" definitieve statuiten in „hieit oostelijk deel"' werd gisteravond vergaderd over de concept-statuten. „Je zou kunnen zeggen dat ze daar een stap je achter zijn. Maar ook daar zal de streek-VVV dit jaar functioneren met, naar ik hoop, uniforme statuten als in het westen. Want je kunt nooit weten..." Is alles gerealiseerd dan heeft Zeeland zeven streek-VVV's. In de gedachfenigang van de heer De Regt •zou aan deze zeven een full-time deskundig functionaris moeten wor den toegevoegd. „Die kan zijn tijd over de streek-VVV's verdelen zodat de diverse, verenigingen niet met een part-time kracht - met alle nadelen van dien behoeven te werken. De diverse werkzaamheden, die hieruit voortvloeien, zoals type- en steneilwerk, kunnen de streek- WV's volgens mij het best uitbeste den aan het kantoor van de Provin ciale VVV. Hier hebben wij een volledig 'geoutilleerd kantoor, met alle documentatie en noem maar op Bovendien is dit kantoor het enige steunpunt in Zeeland van de in totaal dertig VVV's .die betrokken zijn bij de landehlijike WV-recurgani- satie, zodat op die manier de streek- VVV's hiermee voeling kunnen hou den. Let wel aldus de heer De Regt, „het beleid wordt giemaakt bij de streek-VW's, maar de admini stratie kan goedkoop uitbesteed worden". De kosten voor zo'n beroepskracht zouden volgens de heer De Regt voor de streek-VVV's relatief laag zijn. Hij wees erop dat het plafond voor subsidie aan de provinciale vereniging is opgeheven en tweeder de van de vaste kosten in aanmer king komt voor subsidie. „Zouden J. P. DE REGT veel voordelen gedeputeerde staten er voor voelen zo'n man aan te stellen dan slechts een derde van de kosten van die man voor rekening van de zeven streek-VVV's, wat gemiddeld op zo'n 1000 tot 1200 gulden zou ko men". De heer De Regt, zei een voorstel met deze strekking bij zijn bestuur op tafel te zullen leggen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Maandag, 25 ok tober komt de commissie voor het midden,- en kleinbedrijf in de raad zaal van het Terneuzense stadhuis bijeen. In de vergadering die om 's morgens half tien begint zullen de ontwerpbestemmingsplannen Hof Zelderust, Zuid en Serlippenspol- der alsmede het ontwerp van de winkelsluitingsverordening bespro ken worden Westzeller Blaskapelle Op vrij dag 8 oktober a.s. zal de Westzeller Blaskapelle uit Westdorpe optreden in het Belgische Wieze. Daar wor den de jaarlijkse Ober Bayern- of bierfeesten gehouden. De muzikan ten, die onder leiding staan van Walter de Causemaeker, zullen spe len van acht tot elf uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De rij-op/rijaf- haven, die op het ogenblik aan de noordzijde van de Zevenaarhaven in Terneuzen in uitvoering is, krijgt een bredere aanlegsteiger dan oor spronkelijk was gedacht. Aanvankelijk meende men dat vol staan kon worden met een betrekke lijk smalle steiger van maximum twaalf meter, die over het talud van de haven kon worden uitgebouwd. Bij nadere bestudering van ver schillende in Scandinavië in aan bouw zijnde „roll on/roll off'-soho- pen bleek echter dat de afmetingen van deze schepen dusdanig uiteen liepen, dat met een zo smalle steiger niet kon worden volstaan. Dit temepr omdat tevens schepen in aanbouw zijin met twee loskleppem iin plaats van één. De aanlegkade is nu ontworpen met een stalen damwand met beton- kopverankering en een eenvoudige houtbescherming. Hierdoor zal het mogelijk zijn alle rij-op/rij-af-schepen tot een diep gang van 6,50 meter te ontvangen. Voor het afmeren van de schepen zijn drie meerstoelen beschikbaar. De lengte van de schepen varieert van 80 tot 140 meter, zodat het niet mogelijk is met twee meerstoelen te volstaan. Vlak achter de aanlegkade is een plateau van gewapend betonplaten ontworpen. Het plateau zal door mid del van een betonklinkerverharding aangesloten wouden op de verharding van de Zevenaarhaven en, achter de reeds aanwezige loodsen langs, op de openbare weg. Het totale werk is geraamd op ruim 1,2 miljoen. (ADVERTENTIE) de drogist heeft 'tï (Van een onzer verslaggevers) GOES De gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt vrijdag 15 oktober in hotel De Korenbeurs te Goes een buitenwone vergadering, in combinatie met een receptie, gehou den. De vergadering wordt om twee uur 's middags geopend door de voor zitter van de stichting gezondheids dienst voor dieren, de heer G. de Ja ger. De direkteur, dr. J. Tesink geeft hierna een overzicht van de werk zaamheden sinds 1946. Daarna volgt een rede van de commissaris van de koningin in Zeeland. De receptie heeft om vijf uur plaats. Modeshow Donderdagavond om acht uur vindt in het cultureel cen trum De Speye te Sas van Gent een modeshow plaats. Boetiek Berkhout en Modehuis Nijman presenteren een najaarscollectie. Kapsalon Cappaert zal de kapsels van de mannequins verzorgen. ij (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Het jongerenkoor Ritmico uit Terneuzen heeft het .af gelopen weekeinde een jongeren- dienst verzorgd in de kerk van Onze Lieve Vrouw van Kopkapel te Lo keren (B). Het koor onder leiding van de heer W. Meijs had veel succes. Zondag treedt het jongeren koor op in de rk. kerk in Clinge. Op 12 oktober zal Ritmico medewer king verlenen aan de plee' tigheid op het dak van het nieuwe Terneu zense stadhuis ter gelegenheid van het feit dat bij de bouw het hoogste punt is bereikt. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Het sociaal- cultureel werk te Sas van Gent, West dorpe en Philippine is weer van start gegaan. In Sas van Gent, Noordstraat 5, en Westdorpe, Graaf Jansdijk B 50 staan voor de jeugd op zaterdagavond een discoteek en sociëteit open. Voor hen, die wat anders willen, zijn er vele mogelijkheden zoals: praten over opvoeding en samenleving, creatief bezig zijn op verschillende gebieden: pottenbakken en andere vormen van handenarbeid. Voorts mag men als men in de gemeente een oppascentra- le wenst, deze meehelpen oprichten. De peuterspeelzaal het Hummelhonk staat dagelijks open voor twee- tot cn met vierjarigen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De personeelsvereniging van machinefabriek Van der Linden N.V. te Goes heeft in samenwerking met die van de A.K.F. een „gezellig- heidsrit" gehouden. De auto's en brommers stai-tten bij de AKF en reden vervolgens 37 kilo meter dwars door de zak van Zuid- Beveland. Café-restaurant „Klein Stella" was het eindpunt. Door AKF- vertegenwoordiger Amperse werd een benzinebon van f 15 uitgereikt aan de heer Lagrand, een benzinebon van f 10 kwam terecht bij Van der Linde lid Hoogesteger. De derde, vierde, vijfde en zesde prijs werden gewon nen door respectievelijk de heren Bong, Kasse, Hanimek en Nagelker- ke. Algemeen heerste grote tevreden heid over het evenement. PHILIPS

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2