Overwinning Zeeuws team op Olse M Mist spelbreker bij kaartleesrit Duyl prof ter Veere behoudt 2 puntenvoorsprong; Tjoba II alleen aan de leiding KOEKEN TE SNEL VOOR PRIEM GRAAUW STOPT HOOFDPLAAT AI HEREN EN DAMES WINNEN Verrassende zege Philippine GROTE DEELNAME ZEEHENGELWEDSfRIJD sport ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 4 OKTOBER 1971 (Van een voetbalmedewerker) TEKNEUZEN In de eerste klas van de zondag-competitie van de KNVB, afdeling Zeeland, stelde Hoofdplaat teleur door het 0-0 gelijk spel tegen Graauw. Aardenburg speelde in Schoondijke 1-1. Patrij zen won met 1-0 van DFS en dezelf de score bereikte RIA in IJzendijke (0-1). Oostburg won zoals verwacht van Lewedorpse Boys (3-1) en Phi lippine maakte onverwacht van Luc- tor een geslagen ploeg (1-2). HOOFDPLAAT - GRAAUW Hoofdplaat heeft er tegen Graauw alles aan gedaan. Vrijwel de gehele wedstrijd was de thuisclub sterker, maar soms op miraculeuze wijze werd het Graauw-doel voor doorbo ring gespaard- Paal en lat stonden herhaaldelijk doelpunten in de weg bij schoten van Martens en Van de Velde. Soms ook verdween de. bal net over of naast. Het stug verdedi gend Graauw zal blij zijn met deze 0-0, maar kreeg toch wel iets te veel. SCHOONDIJKE - AARDENBURG Beide ploegen waren erg geha vend. Er werd keihard gewerkt en de bezoekers namen voor de rust door Verstraete een 0-1 voorsprong. Schoondijke was na de rust sterker en enkele minuten voor het einde maakte Seen verdiend gelijk (1- 1). LUCTOR - PHILIPPINE Het was maar een matige vertoning. Philippine speelde wat meer op de bal en verdiende de 1-2 overwinning dan ook. De rust ging echter in met een 1-0 voorsprong voor de thuis club door Traas. Een dubieuze straf schop benutte Bosman om gelijk te maken (1-1) en een opdringend Luctór werd bij een uitval definitief geslagen door Colijn (1-2). OOSTBURG - LEWEDORPSE BOYS Een matige partij voetbal. Van Hijfte gaf Oostburg de leiding (1-0), maar de rust ging in met 1-1 door Menhere. Een zwak spelend Oostburg kwam na de rust op 3-1 door Van Negte en vlak voor tijd Van Hijfte. IJZENDIJKE - RIA IJzendijke was heel de wedstrijd sterker. Al leen in de beginfase kon RIA goed tegenspel bieden en dat leverde ook het winnende doelpunt op van Adam (0-1). Na de rust had de thuisclub pech met schoten van Groosman, die tot tweemaal toe de paal trof. Een gelijk sipel was zeiker verdiend geweest. PATRIJZEN - DFS Een harde wedstrijd verdiend door Patrijzen gewonnen. Patrijzen moest DFS veel laten komen, maar juist met de snelle uitvallen waren de Bevelan ders erg gevaarlijk. Kort voor rust kreeg DFS zijn enige en beslissende doelpunt tegen, toen Ars ineens een hoekschop inschoot (1-0). De stand: Hoofdplaat 5-9, Patrij zen 5-7, DFS 5-6, RIA 5-6, Aarden burg 5-5, Schoondijke 5-5, Graauw 5-5, Oostburg 5-5, Philippine 5-4, IJzendijke 5-3, Lewedorpse Boys 5- 0. (Vair onze sportredactie) AXEL Adrie Duyker heeft za terdagmiddag dan eindelijk zijn handtekening gezet onder een prof contract. De in Axel wonende Be- verwijker zette zijn signature onder een contract van de Belgische for matie Novy-Bubble Gum, een nieu we groepering ontstaan uit Herte- kamp-Novy van het vorig jaar. Duy ker zal samen met Noël van Tyg- hem, de Belg, als kopman van de ploeg fungeren. Er worden nog acht renners gezocht (Van een medewerker). TERNEUZEN-SAS VAN GENT De door de Zeeuwsch-VIaamse Auto mobiel Club (ZEVAC) georganiseer de kaartleesrit, de zogenaamde „Roste Muis"-rit) die in Sas van Gent van start ging, werd dit keer bemoeilijkt door de mist, vandaar dan ook dat de deelname voor deze avondrit niet bijzonder groot was zowel in de A-, als in de B-klasse. Bovendien werden 5 equipes niet geklasseerd, daar deze wegens tijd gebrek de finish niet haalden. Na afloop vain de rat reikte de voor- .zitter van de ZEVAC de heer A. Wolfert, in de drank- en peuzel- kroteig de Roste Muiis te Waterlamd- Oudeman (Belglië) de prijzen uit. De uitslag: A-klasse: 1. Th. Rodri- go - K. Donze Terneuzen 127 straf- punten, 2. mevrouw en de heer Ha- zelager Koewacht 134, 3. C. Ris- seeuw - K. van Hoeve Zaamslag 135, 4. T. van Tiggelen - mevrouw Van Tiggelen Biervliet 139, J. Feijter - S. van Hoeve Axel 140, 6. C. Verploeg - A. van de Linde (Van een voetbalmedewerker). TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB maakte Veere niet dezelfde fout als Kloetinge en handhaafde zijn leiderspositie nog vrij gemak kelijk, dankzij een 02 overwin ning op Meeuwen 2. Met de rust was de stand nog dubbeiblank, maar door Bosboom en Wim Vos trok Veere toch verdiend aan het langste eind (02). Zaamslag, Kloetinge en WIK blij ven volgen op twee punten. Zaam- --'.aig door een 20 zege op Arnemui- den 2. De bezoekers verdedigden ■dug en met de rust was het nog 0— maar na de thee Werd Kempe al in de tweede minuut gevloerd. De strafschop werd door Kees Kempe zelf benut (1—0). In de 10e minuut vergrootte dezelfde speler de voor sprong tot 20. Kloetinge had weinig moeite met hekkesluiter Waarde. Voor de rust schoot Frans Cobben uit een straf schop de stand naar 10 en door Van de Linden, Frans Cobben (2x) en De Mol werd het nog gemakke lijk 50. Aardenburg 149, 7. W. de Bruijn - B. Verstraete Terneuzen 188, 8. K. Nijssen - M. Nijssen Terneuzen 204, 9. heer en mevrouw Buijze Terneu zen 348. Door de zege van de heer Rodrigo (zijn derde in dit seizoen), komt hij op de tweede plaats in de totaal- Masserirag. Er igaait nu gewaar drei gen voor de equipe Risseeuw - Van Hoeve, die reeds lange tijld de kop in de A-kiasise aanvoert, te meer daar de volgende rit, „de Bamisrit" door deze heren is uitgezet en zij daarin niet kunnen meerijden. Mocht de heer Rodrigo in deze rit goed meedraaien, dan kan er voor de eindklassering wordt opgemaakt, nog heel wat gebeuren. De uitslag van de B-klasse: 1. M. en B. IJsebaert Terneüzen 117 straf- punten, 2. de heer en mevrouw Ko- lijn Oostburg 153, 3. G. Strijdonck - A. Claessens Sas van Gent-Graaiuw 156, 4. de heer en mevrouw Jansen - Van Roosendaal Terneuzen 187, 5. C. Doeselaar - P. Verschuren. Terneu zen - Sluiskil 218, 6. de heer .en mevrouw Brood Terneuzen 231. 7. de heer en mevrouw Van Waes Westidiorpe 250, 8 E. Voerman - P. Hendrikse Hulst-Terneuzem 283. 9. E. Verstraete - mejuffrouw Dierickx IJzendijke-Oostburg 361. De rit werd uitgezet door H. Houg en J. de Buffer, beiden uit Terneuzen. WIK debuteert goed in de eerste klas. Het zo goed begonnen 's-Heer Arendskerke werd kansloos naar een 40-nederiaag gespeeld. Mat- thijsse zorgde voor een 10 rust stand en na de thee werd het door twee doelpunten van Ooms 30, alvorens Verhage uit een strafschop 40 liet antekenen. Heinkenszand komt steeds beter op dreef en at ondervond een slecht spelend Wemeldinge. Van der Does (voor de rust) en Meulpolder en Van Maldeghem na de rust schoten Wemeldinge niet eens geflatteerd naar een 30-nederlaag. Mevo moest verrassend zijn meer dere erkennen in Middelburg, dat de laatste weken er niet zo veel van terecht bracht, maar nu Mevo met een 20 nederlaag naar huis stuur de. Dirven voor de rust en met een enorm afstandsschot Schipper na de rust werd de eindstand van 20 bereikt. De stand: Veere 59, Zaamslag 5—7, Kloetinge 5—7, WIK 5—7, 's- Heer Arendskerke 56, Wemeldin ge 55, Heinkenszand 55, Mevo 54, Middelburg 54. Meeuwen 5 3, Arnemuiden 2 53, Waarde 5— 0. Opvallend was het dat nu ook deze keer de Zeeuwse heren hun Belgische tegenstanders de baas bleven. De voorgaande vier keren waren het steeidis de Zeeuwse dames, die voor de uiteindelijke overwinning moes ten zorgen. Ondanks het feit, dat het baanseizoen voorbij is, werden toch nog enkele goede prestaties geleverd. Uiteraard zorgden de estafettenum mers voor de hoogtepunten. Bij de heren werd eerst de viermaal 400 me ter gelopen. Dit nummer werd met 'n ruime voorsprohg gewonnen door de Zeeuwse heren. Het Zeeuwse kwar tet bestond uit Jan Jansma (Zeeland Sport), Jan Polfli'et (AV '56), Nieh Flipse (AV '56) en Jan Eversdijk (AV '56). Nadat de eerste drie lopers een ruime voorsprong hadden genomen, die in eerste instantie door Jan Jans ma was gelegd en door Polfliet was vergroot, kwam in de laatste vier honderd meter de Belgische deelne mer pais zeer goed teruig en verklein den de voorsprong, die aanvankelijk 20 tot 30 meter bedroeg tot tien me ter. Op de viermaal honderd meter kwam de volledigeyploeg van AV '56 aan de start. Om onbegrijpelijke re denen had men de volgorde veran derd. De eerste twee lopers, Kees van Oosten en Kees Kloet namen een flinke voorsprong. Door het misluk ken van de wissel tussen Kees Kloet en Eugene Pieters ging deze voor sprong verloren. Pieters kwam wel goed terug, maar de laatste Zeeuwse loper Klaas Sijp kon toch niet ver hinderen, dat de Belgische lopers door de jury als eersten werden geklas- ongeveer 300 meter voor het einde er plotseling met een sprint van door. Het tempo lag zo hoog, dat alleen Arnold Schout van RKHV hem kon volgen. Bij de dames bleek mevrouw Vis ser-Koopman van Zeeland Sport een goede aanwinst te zijn. Zowel de honderd als de tweehon- 4erd meter werden door haar gewon nen. De honderd méter won zij in 12,5 en de tweehonderd meter in 26,1. Ook Jan Eversdijk van AV '56 le verde goede prestaties door het hink- stapspringen te winnen met dertien meter. Hetgeen een verhoging bete kende van het Zeeuwse juniorenre cord dat reeds op zijn naam stond met 12,3 meter. Jeannie de Jonge- Schot van Delta Sport kwam tot twee overwinningen bij de dames op de technische nummers. Zowel het kogelstoten als speerwer pen won zij met resp. 12,44 meter en 30.42 meter. Hetzelfde presteerde Piet Versluis van Dynamo bij de heren. Hij won het kogelstoten met 12,14 meter en speerwerpen met 48.12 me ter. Het derde technische nummer, het discuswerpen werd ook een Zeeuwse overwinning. Rob Kuipers van Zeeland Sport kwam tot een af stand van 37.16 meter. Eugene Pie ters van AV '56 zorgde voor -een over winning op het verspringen. Hij bleef slechts drie centimeter voor op zijn Belgische tegenstander, maar lever de goede prestaties door 6.53 meter ver te springen. Een andere goedé prestatie leverde Niek Flipse van AV '56. Hoewel hij de 800 meter niet won, kwam hij wel tot de beste Zeeuwse prestaties op deze afstand met de tijd van 1.57.1. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie doet Tjoba 2 het uitstekend. Doordat Zuidwesters niet speelde, kon Tjoba op kop komen, want Animo 2 bleek niet in sstaat de groen-witten te stuiten. Na een schuttersfestijn bleek de stand te zijn opgelopen tot 124. Ondo trof in Togo een lastige tegenstander, die zich niet zomaar gewonnen gaf. Na een gelijkopgaan- de eerste helft was het 44. Na rust hetzelfde beeld. Op het eind greep Ondo met 76 maar net de over winning, waarbij de gelukkigste ploeg won. Luctor zit in de hoek waar de klappen vallen. Daarbij zijn ze niet in staat te scoren. De doel- cijfers 10-45 in vijf wedstrijden spreken boekdelen. Ook nu tegen Blauw Wit ging het niet. Wei waren ze in de minderheid, maar de 102 nederlaag was erg geflatteerd. De Terneuzenaren misten zelfs de prachtigste kansen. De stand: Tjoba 2 5-9, Zuidwes ters 1 4-8, Blauw Wit 1 5-6, Togo 1 5-5, Stormvogels 1 3-4, Ondo 4-4, Swift 3 4-2, Animo 2 5-2, Luctor 5- 0. (Van onze wielersportmedewer ker). HEINKENSZAND Tegen het flitsende eindschot, dat Kees Koe ken in Heinkenszand uit zijn benen perste, was niemand bestand. Ook de strijdlustige Cees Priem niet, die zich in de massa-sprint terdege mengde, maar een wiel te kort schoot. Een massale premieregen, bijzonder veel toeschouwers en een sterk deelnemersveld, waaronder Fedor den Hertog brachten de orga nisatoren het succes waarnaar zij streefden. Het eerste lont werd na 20 kilo meter aangestoken door Wim de Waal, die MLnmeiboo, Legierse en Theo en Wim van Steenis meekreeg maar Cees Priem zorgde voor een shelle hergroepering. Een nieuwe sprong van Thomas, Franken en Stander, die 20 seconden namen, wieird door toedoen van Cees Bal ver ijdeld, terwijl ook de Waal geen ruimte kreeg. Met nog 10 kilometer te doen ging Van den Hoek met Joore en Kamper aan de haal en nu. pas ontbrandde Kees Koeken, de winnaar van de ronde van Heinkenszand. de strijd in alle hevigheid. Priem, Van Dongen, De Waal en Van de Bunder gingen toen als trekpaarden fungeren van het peloton, dat bij het ingaan van de laatste ronde (2 kilometer) nog 50 metier moest goedmaken en daarin ook slaagde. Koeken en Priem duelleerden ten slotte in de laatste meters en het supersnelle eindschot van Koeken bleek ook nu weer toereikend om de bloemen in ontvangst te nemen. In demassale eindsprint veroverde de plaatselijke favoriet Jan Raas een eervolle vijfde plaats. Zijn dorpsgenoot Wim Westdorp werd 20 kilometer voor het einde door pech teruggeslagen, maar kreeg voor zijn doorzettingsvermogen een verdiende ovatie. De uitslagen bij de amateurs: 1. K. Koeken Achtmaal 90 kilometei in 2.13.47, 2. C. Priem Goes, 3. H. v. d. Laar Son, 4. W. de Waal Axel, 5. J. Raas Heinkenszand. 6. A. van de Hoek Dirksland, 7. C. van Bragt Lage-Zwaluwe, 8. W. Luppers Pur- merend, 9. C. van Dongen Oud- Gastel, 10. H. van Groezen Made, 11. H. Hellemons Roosendaal. 12. A. v. d. Bunder IJzendijke, 12. C. Bal Kwadendamme, 15. T. Huijzen Kloetinge, 16. W. van Steenis Hoog- Blokland, 17. W. Rombouts Made, 18. T. Barten Zevenbergen, 19. C. Minneboo Heenvliet, 20. J. Tolhoek Yerseke. Adspiranten: 1. A. van Bragt Lage Zwaluwe 40 km. in 52 min, 2. W. Lugtenburg Rockanje, 3. F. Ver straete Philippine, 4. A. van Peer Sprundel, 5. M. Visser Amsterdam, 6. E. Waasdorp Den Haag, 7. E. Geserier Hilversum, 8. L. van Vliet Hjotiselersdijik, 9. J. de Rooy, Sprundel, 10. P. Bierkens Dinle- loord. Volkskoers: 1. J. de Vrieze Goes, 30 kilometer in 52 minuten, 2. W. Hoogesteeger 's-Heerenhoek, 3. A. Koens Ovezande, 4. W. Vermue Heinkenszand, 5. R. Rijk 's-Heeren- hoek. In de tweede klas ging de wed strijd in Breskens niet door vanwe ge de demonstraties voor de pont All Ready liet zien, dat het nog niei als uitgeschakeld beschouwd dien te worden. Tjoba 3 was diversi klassen te zwak en ging met 16 af. Blauw Wit 2 heeft leider Qlyir. pia goed partij kunnen geven, maa de punten gingen met 63 mee nan Wilhelminadorp. De stand: Olympl 1 5-10, Seolto 1 4-8, All Ready 1 5-f Atlas 4-3, BKC 3-2, Zuidwesters 4-2, Blauw it 2 5-2, Tjoba 3 5-2 Togo 2 3-1. In de derde klas B is het Volhar ding kennelijk menens eens ee. keer uit die klas te komen. Animo kon vooral aanvallend geen vui maken en zodoende kwamen er aa: die kant geen doelpunten. Voihai - ding profiteerde beter van de kan sen en won met 60. Zaamsla schoot uit haar slof. In Middelbur tegen het wat zwakke Swift 4 be reikte het zelfs de dubbele cijfer; waarbij het schot deze middag goe; lukte. De stand: Volharding 1 4-8. Zaamslag 5-7, NO AD 2 4-3, Olympic 2 4-3, Animo 4 4-3, Swift 4 3-0. In de derde klas A maakte TO? ook nu geen fout. Seolto 2 kwam tci behoorlijk tegenspel, maar TOP was veel produktiever. Met 95 hielt men de punten in eigen huis. NOAi blijft goed volgen en wacht op eer misstap van de Arnemuidenaren. A! Ready 2 kon het NO AD niet er lastig maken en met 2—6 won NO AD. Stormvogels 2 haalde de eerst: punten binnen. Het eveneens no, puntloos zijnde Volharding 2 wer met 35 verslagen. De stand: TOP 5-10. NOA Dl A-C Animo 3 3-4, All Ready 2 4-4 Stormvogels 2 4-2, Seolto 2 3-0 Volharding 2 3-0. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De zeehengelclub Sluiskil hield in de Westerscheïd? nabij Terneuzen een internationale zeeliengelwedstrijd. 450 hengelaar: waarbij een aantal vrouwelijke deelneemsters uit Nederland, België en Frankrijk namen hieraan deel. Het weer was gunstig en de vang sten vielen niet tegen. En er was een dikke prijzenpot te winnen van ruim drie duizend gulden aan ere prijzen. Na afloop van de wedstrijd werden in café Dallinga te Sluiskil de prijzen door de voorzitter uitge reikt. Deze waren: Eerste erepérijs A. Dam van Eendrachtvissers te Tholen met 1575 punten. Eerste buitenland se deelnemer R. de Tandt Oostende 984. Eerste Nederlandse deelnemer Joh. Harms Sluiskil 1398 punten. JSerste buitenlandse dame, mevrouw Van de Bussche Zeeduivels Dixmul- den 500 punten. Eerste Nederlandse dame mevrouw Van Iwaarden Wie- lingen Cadzand met 425. Eerste deelnemer van de organiserende vereniging R. de Caluwe 772 punten. Eerste Zeeuwse deelnemer na de ereprijswinnaar, J. Bongers Vlissin- gen met 631. punten. Vereniging- sprijs 1. Sluiskil 2758 punten, 2. OSC Oostende 2367. Persoonelijke uitslag: 1. A. Dam Tholen, 2. Job. Harms Sluiskil, 3. R. de Tandt, 4. mevrouw Richen Gent 925, 5. P. van Marliere Heist-Knokke, 842, 6. M. Ewin Calais 800, 7. F. Cordier Oos tende 775, 8. R. de Caluwe Sluiskil 9. J. Bongers Vlissingen, 10. R. van Walraven. Oostende 608. (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN Ter afsluiting van het atletiek-baanseizoen 1971 is in Terneuzen op de sintelbaan in het Zuiderpark de atletiekontmoe ting door de afdeling Zeeland georganiseerd tussen een Zeeuwse atle- tiekploeg en Olse Merksem. Deze ontmoeting, die voor de vijfde keer werd georganiseerd, leverde een overwinning op voor de Zeeuwse ploeg met ruime puntenvoorsprong: van 153 tegen 112. Zowel de Zeeuwse dames als heren wonnen van hun Belgische tegenstanders. De Zeeuwse dames wonnen met 55 tegen 37 en de Zeeuwse heren met 98 tegen 75 punten. De wisselbeker bleef hiermee voor de vijfde maal in Zeeuwse handen. -; r.\ seerd. Ondankshet feit dat voor beide ploegen dezelfde tijd werd af gedrukt. Een ander hoogtepunt vormde de 1500 meter bij de heren. Jan Jansma van Zeeland Sport die het nummer won, liep een zeer tactische race. Hoewel zijn tijd van 4.20.5 zeer matig was, was het een prachtige overwin ning. Terwijl de eerste drie ronden de lo pers zich in een rustig tempo elkaar gezelschap hielden, ging Jansma op Twee verdedigers van Hoofdplaat (zwarte broekhebben alle moeite om een Graauw-aanvaller te stuiten. Schout: niet in staat om tempo te volgen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 15