Turkse wijk midden in Axel EXPO SAS: 8000 BEZOEKERS Bero Dubro citrOll metdierenmunten D'66 EN P TEGEN O Veranderlijk stad streek Verstandhouding met Axelaren uitstekend; geen problemen meer met tradities Opening post Hansweert van rijkspolitie te water Uitslag teken- en fotowedstrijd voor jeugd Terneuzen De Koningstraat in Kwadendamme krijgt riolering Goes Burgerlijke stand Vier gewonden bij ongeluk in Terneuzen VEEL SCHADE BIJ AAM RIJDING ZEEHOND IN OOSTER- SCHELDE Schietingen in Draaibrug GEÏNTEGREERD FORMALITEITEN STEUN HET WERELDNATUURFONDS GEEN WERELD ZONDER DIEREN ■sis. Hengelwedstrijd bij Kattendijke Inschrijvingen handelsregister Terneuzen Zeeuwse Muziekschool start muziekcursus m achttien plaatsen Borsele krijgt commissie voor sport Uitbreiding telefooncentrale De Kroon won van Lamswaarde in nederlaagtoernooi Axel Heinkenszand Sluis Zaamslag ofwel de verbazini Mercc Biologisch grapje waterstanden Dinsdag 28 september 197 Dinsdag 28 september 1971 5 Wordt de Julianastraat in Axel een Turkse straat? (Van onze correspondent) HANSWEERT Dinsdag vijf ok tober om drie uur wordt de post Hansweert van de rijkspolitie te water officieel geopend. Onder an dere zullen hierbij aanwezig zijn de kabinetchef van Defensie, mr. Van de Heyden en de burgemeester van Kruiningen, mr. C. Pijl Hogeweg. Nadat het bureau op het sluizen- complex zal zijn geopend zullen alle genodigden aan boord stappen van enkele rijkspolitievaartuigen om vervolgens naar de veerhaven te Kruiningen te varen- Van daar uit zal men naar het gemeentehuis van Reimerswaal gaan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De uitslag van de teken- en fotowedstrijd, die tij dens de grote vakantie werd gehou den en waaraan alle leerlingen in de Terneuzense basisscholen konden deelnemen werd bekendgemaakt. De uitslag luidde als volgt: teke nen: groep 1: Egbert Cijsouw, West straat 10, Biervliet (7 jaar) boeken bom, groep 2: Wim Jansen (8 jaar) Burg. Maarleveldstraat 14, Biervliet (boekenbon); groep 3: Addy Slabbe- koorn (11 jaar) Axelsestraat 3, Zaamslag (boekenbon). Fotografie: jongste leeftijdsgroep: le prijs Leen Herwijer (10 jaar) Ameliapolder 1, Biervliet (fototoestel); 2e prijs: Ma rion Spruijt (8 jaar) Nieuwstraat 5. Terneuzen (boekenbon); oudste leeftijdsgroep: le prijs: Loes Visser (11 jaar) Oranjepolder 24, Biervliet (fototoestel); 2e prijs: Ina Nijssen (12 jaar) Singel 26, Biervliet (boe kenbon). De onderwerpen waren zee, strand, duin, bos en hei, bergen en dieren. (Van een onzer verslaggevers) KWADENDAMME De gemeen te Borsele is met de voorbereidingen om te komen tot een reconstructie van de A. de Koningstraat te Kwa dendamme in een zodanig stadium gekomen, dat de gemcenteraadsver gadering van volgende week dins dag al een besluit zal moeten nemen tot aankoop van de benodigde gronden. In de A. de Koningstraat is nog geen riolering aanwezig. B. en w. van Borsele hebben nu gemeend, de reconstructie te moeten benutten voor een tevens door de gemeente aan te leggen riolering waarop alle percelen een aansluiting zullen krij gen- Geboren: Pieternella Matthea Li- cia dlv A. P. Dieleman en L. Hove- .stadt te Yerseke, Remco Ediward zv M.A. van Witzenburg en M.I. Huijs- se te Wemeldinge, Marco zv C. van der Maas en M.D. Kloosterman, Pa trick zv W-L. Schrieks en B.A. de Jonge te Kloetinge, Wouter zv J.L.J. Priester en G.I. Fossen, Miriam dv H.W. Boer en L.N. Lokense te Wol- phaartsdijik, Monique dv L.C. Hoek van Dijke en E.A. Minnaar, Jeroen Paulus Eugène zv J.F.J. Boone en J.E.M. Spelier, Maatje Jacoba dv F.D- van Damme en N.J. Bosschaart te Wolphaartsdijk, Bianca Désirée dv B. de Graaf en W.H. Wittekoek, Rémond zv J. de Witte en M.C.M.H. Hoogerland, Adriaan Marinus zv J. Hoogstrate en M.J. Kole te Kloetin ge, Hendrik Adriaan zv A.J. Kok en L.S. Heijboer. Huwelijksaangiften: Anthonise A.J. 23 te Baarland en Voois E.L- 20, De Jonge G.M. 22 te Kattendijke en Wisse J.J. 22 te Kattendijke, Van Dam W.J. 23 te Terneuzen en Gom- mers M. 18 te 's-Heer Hendriksk., De Jager J. 24 te Nieuwdorp en Korteknie H.G. 18 te Wolphaarts dijk, Kole J.J.F. 22 te Nieuwdorp en Hoogeboom M. 22 Gehuwd: Gijzen A.C. 24 te Bergen op Zoom en Korstanje, H J. 24, Hes, S.R. 24 teLonden (GB) en Gerrit sen M.C. 24, De Vos H.F. 25 en Schrijver J. 23, Bareman W.A. 20 te Goes en De Waal, J.J.D. 18 te Ter- neuzen, Nieuwdorp M. 35 te Goes en Guiljam M.J.M. 23 te Goes. Overleden: Van Wageningen Eula- lie Elisabeth Wilhelmina 66 jr te Kloetinge wed. v. C.E-P. Lenshoek, Flikweert Leendert 85 jr te Nieu- werkerk wedn. v. C. Kik, Paauwe Cornelia 80 jr te Goes wed. v. J.C. Visser, Bastmeijer Henrica Pieter nella 92 jr te Goes wed. v. J.C. Noordhoek. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Maandagmiddag om half zes heeft op de Mr. F. J. Haarmanweg een aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's. Vier personen liepen lichte verwon dingen op. Mevrouw C. P. J.-K. uit Terneu zen reed vanaf de ventweg van de Mr. Haarmanweg de rijweg (voor- rangsweg) op, zonder daarbij ge bruik te maken van de invoegstrook. Zij kwam daarbij in botsing met een personenauto, bestuurd door A. S. uit Breda, die op dat ogenblik juist een autobus inhaalde. De vier licht gewonden, onder wie de bestuurders en een passagier in elke auto, wer den ter verzorging naar het Jutiana- ziekenhuis gebracht. De beide auto's liepen zware schade on. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Maandagmiddag om vijf uur heeft op de noordzijde van de Middensluis in Terneuzen een aanrijding plaatsgehad tussen twee personenauto's bestuurd door K. D. S. uit Sluiskil en P. la S. uit Terneu zen. De beide auto's liepen zware zware schade op. Er werd niemand rr rvvvpnrL KRABBEND1JKE (ANP) Het rijksinstituut voor natuurbeheer stelt een onderzoek in naar het eventuele kwik- en fosforgehalte van een dode zeehond, die zondag middag op de Oosterscheldekust bij Krabbendijke (gem. Reimerswaal) is aangespoeld. Het dier heeft een lengte van ongeveer 1.25 meter en een gewicht van circa vijftig kilo. DE vondst op zich zelf is opmer kelijk, omdat er de laatste vier of vijf jaar op de Scheldebanken geen zeehondeii meer zijn gesignaleerd Daarvoor kon men ze regelmatig in groepsverband waarnemen. Men nam aan, dat de zeshonden niet meer in de noordelijke Scheldearm voorkwamen. De zeehond. dis^ogeiijk aan ver giftiging is gestorven, is door de vinders ter beschikking gesteld aan de vereniging voor milieuhygiëne Zeeland, die het dier voor onderzoek heeft door gestuurd naar het rijksin stituut voor natuurbeheer in Arn hem. (Van een onzer verslaggevers) DRAAIBURG Onder auspiciën van de schuttersvereniging „Hof- zicht" uit IJzendijke werden tijdens de afgelopen kermisdagen twee schietingen gehouden in Tramzicht. De uitslag van zaterdag was: Hoogvogel: Cyr. de Buck van „Dorp- zicht" uit Sint-Margriete (B). Deze schutter sleepte behalve de hoofdvo gel ook de twee zijvogels, de tweede hoogvogel, de meeste vogels (vijf stuks) en de beker in de wacht. Ex tra-prijzen waren er voor J. van de Broecke van „Hofzicht" uit Breskens en A. Vermeire uit Eede.. De uitslag van zondag was: Hoogvogel- J. van de Ameele, Hoofdplaat, zijvogels voor Cyr. de Buck uit Sint-Margriete (B) en L. Claessen uit Lamswaarde. Extra-prijzen voor E. de Rijcke van Sint-Jan Baptist. De beker was Voor J. van de Ameele uit Hoofdplaat, die ook de meeste zijvogels schoot (6 stuks). Aan deze schieting namen 55 schut ters uit 11 pelotons deel, waarvan de jongste was de 6-jarige Luc Seegers uit IJzendijke. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Honderd Turkse mannen, vrouwen en kinderen uit verschillende gezinnen, maken sinds 1966 deel cit van de Axelse bevolking. Ze hebben in de Julia nastraat een eigen wijkje, waar ze de afgelopen jaren een kleine Turkse gemeenschap hebben op gebouwd. De mannen werken op bedrijven in de Kanaalzone. Met het geld, dat ze er verdienen wil len ze in Turkije een nieuw be staan opbouwen. Hun tolk is Hosgör Irfan, een kleine vriendelijke Turk, die een beetje Nederlands spreekt. Hij on derhoudt de contacten tussen zijn landgenoten en de Nederlandse au toriteiten, waarmee ze te maken hebben. In dit geval is dat over het algemeen de Axelse gemeentesecre tarie, waar op haar beurt mejuf frouw S.A. de Putter de belangen van de Turkse gasten behartigt. De gemeente Axel heeft al het mogelij ke gedaan om het de gastarbeiders met hun gezinnen naar de zin te maken. Ze komen op een enkele uitzondering na allen uit een klein Turks dorp, waar eengezins woningen tot de ongekende luxe be horen. Hosgör Irfan is bijzonder tevreden over de gastvrijheid van de Zeeuwsch-Vlaamse gemeente. Hij komt er rond voor uit dat hij nog wel twintig jaar in Zeeuwsch-Vlaan- deren wil blijven. Waarschijnlijk staat hij wat dit betreft alleen. Het ideaal van al zijn landgenoten in de Julianastraat is in Nederland genoeg geld te verdienen om er in Turkije een stuk grond van te kunnen ko pen. Juffrouw De Putter: „Ze zijn ontzettend spaarzaam. Ze laten me wel eens zien wat ze van hun sala ris naar Turkije sturen. Geloof me, dat is niet mis". De honderd Turken in Axel zijn zonder problemen geïntegreerd in de gemeenschap. Ze bemoeien z'ch weinig met de stad. Zoals gezegd: in de Julianastraat hebben ze hun ei gen bescheiden gemeenschapje opge bouwd. Hollandse buren zijn zo be hulpzaam mogelijk, zoals de bakker in de buurt, die zijn oven beschik baar stelt als de Turkse gezinnen volgens oud gebruik zelf hun brood willen bakken. Verder vertonen ze zich niet vaak in de stad, al bezoeken hun kinde ren de lagere scholen in Axel. Juf frouw De Putter vertelt hoe dat integratieproces is verlopen: „Over de ergste moeilijkheden zijn we nu wel heen. Weerstand van de zijde van de buren is er niet geweest. Of liever gezegd: er hebben zich geen noemenswaardige problemen voorge daan. De taalbarrière in het begin was soms wat vervelend". Veel van de honderd Turkse gasten zijn anal fabeet. Officiële papieren worden ondertekend met een duidelijke streep, want een handtekening zet ten kunnen ze lang niet allemaal. Ook de Nederlandse formaliteiten leveren soms moeilijkheden op. In de Turkse dorpen is het gebruike lijk, zo vertelt Irfan, de tolk, dat een vader zijn jongeboren zoon of dochter gaat aangeven als hij eens toevallig in de stad moet zijn. Zo kunnen er tussen geboorte en aan gifte soms wel veertien dagen verlo pen. In het begin werd de lijn van die traditie in Axel voortgezet. Juf frouw De Putter heeft ze bijge bracht dat dit hier niet kan, evenals zij ze heeft verteld dat de Neder landse wetgever niet alle Turkse tradities kan eerbiedigen. De Neder landse wet laat bijvoorbeeld geen ruimte om na de geboorte van een Turkse baby te wachten op de toe stemming, die een verre Turkse grootvader aan de door zijn zoon voorgestelde naam voor het kind geeft. Irfan kan nu ook lachen om de verwarring die de tradities van zijn landgenoten in Nederland vaak stichten. Het is allemaal goed be- dpeld en daarom doen zich praktisch nooit echte complicaties voor. Daar- om ook heeft Hosgör Irfan het in het rustige Zeeuwsch-Vlaanderen zo naar zijn zin en met hem al zijn landgenoten. (ADVERTENTIE) Dubro Citron geeft u tijdelijk bij elke dubbelflacon af 1.25 een fraaie gratis munt met afbeeldingen van zes diersoorten die met uitsterven bedreigd wor den, zoals detijger en de ijsbeer. Voor iedere munt gaat een bijdrage naar het Wereld Natuur Fonds. Help Dubro helpen. Afwassen moet u toch! Neem dan Dubro Citron; er zit immers het natuurzuivere sap van echte citroenen in. En u helpt de natuur-in- nood ermee. Vraag uw winkelier om de verzamel kaart voor de complete serie van zes munten. Een doorkijkje op het gezellig aangeklede caféterras op de Sasse Expa 1971. (Van onze correspondent) GOES De Eerste Goese Hengel sportvereniging heeft een jubileum concours gehouden in verband met haar 25-jarig bestaan. Er namen 163 leden aan deze wedstrijden deel, maar de vangst was slecht want slechts 32 hengelaars wisten samen veertig vissen op het droge te bren gen. De eerste was voor A. van /Hese, die 862 gram vis ving en hierdoor in het bezit kwam van een radiomeubel. De tweede prijs, een koelkast was voor J. L. de Jager die 612 gram ving. De derde prijs kreeg D. Slabbe- koorn met 580 gram, hij kreeg een stofzuiger. De verdere uitslag was 4 P. Liplijn, 550 gram; 5 N. C. Schou- wenaar 522 gram; 6 H. Steenhardt 470 gram; 7 G. Verschiere 360 gram; 8 A. van Hese 343 gram; 9 J. Otte 240 gram; 10 J. v. d. Loo 228 gram. De stand van het koningsvissen is thans: 1 M. P. Versluys 517 punt; 2 D. Slabbekorn 469 punt.; 3 J. v. d. Loo 447 punt; 4 A. op den Brouw 417 punt; 5 J. P. Lepoeter 368 punt. Er wordt voor het koningsvissen nog één wedstrijd gehouden op 30 okto ber in de Westerschelde bij Nik- kershoek. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zëeuwsch-Vlaande- ren te Terneuzen werden ingeschre ven: Van der Hooft, Vlooswijkstraat 22 Terneuzen, kleinhandel in her.gel- sportartikelen. Eig. C.L. van der Hooft. Appartementen-verhuurbe drijf Loosdrecht A.V.L. Oostburg, Cad' and, Naehtegalenstraat 6 en 10. Corr.-adres: Oud-Loosdrecht, Hom- dijk 10 Verhuur van volledige ap partementen, beperkt levensmidde- lenbedrijf, kleinhandel in bier, limo nade, consumptie-ijs chocolade en suikerwerken en boeken en tijd schriften. Eig: G.Th.J. Vis. Zemad b.v.i.o. Hontenisse, Kloosterzande, Willem Alexanderstraat 22, make laardij in onroerende goederen, as- surantiebemiddelingsbedrijf venn.; F.P. de Waal en A.P..J Roetus. Dun Dullaerd, kantine sporthal, Hulst, Sportlaan 14. Eig.: R.O. Verbiest. Beauchez n.v. Beethovenstraat 33 Terneuzen, is filiaal. Hoofdzaak: Beauchez n.v. 's Gravenhage. Beh filiaal: M.J.W. Jongsma. De Groot bouwpromotiebureau, Sluis, Kapelle- straat 27. Bemiddelen bij het kopen en verkopen van onroerende goede ren. Eig.; T.B. de Groot. N. Hontele- ze-De Smit, Spoorstraat 68, Sluiskil klh. in onderkleding babygoed en korsetartikelen. Eig.: N.P.H. Honte- leze. Marteijn-De Boevere Oostburg, Burchtstraat 3, klh. in korsetartike len bonneterie, huishoudgoed, wo ningtextiel en herenmode,artikelen Administratiekantoor Th. Roelans Hontenisse, Kloosterzande, Pastoor Smuldersstraat 78, administratiekan toor. Eig.: Th.A.M. Roelans. Cara vans De Roeck (b.v.i.o.) Hulst, St. Jansteen, Oude Galgenstraat 5, fa bricage en assemblage van caravans. Eig.: F.R. de Roeck. Hotel El Mar, Terneuzen, Scheldekade 65, hotelbe- drijf, restaurantbedrijf en barbe- drijf. Eig.: F.O. Verbiest. Inpa Elec tric, Hulst, Kleine Bagijnestraat 25, corr.-adres: Hulst, Postbus 88, ex port en import van en groothandel in slijpmaterialen en daarvoor be stemde machines en electrotechni- sche materialen. Eig.: W.A.Y. van Puymbrouck. Richard van Gaever, Hulst, Clinge, Molenstraat 37, uit leenbedrijf van arbeidskrachten ten behoeve van bosbeplanting en on derhoud van groenzones. Collecte Dp in de kernen Ter neuzen en Sluiskil gehouden jaarlijk se collecte van het koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding heeft 5.039,89 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Expo Sas 1971 heeft over gebrek aan belangstelling van het publiek niet te klagen. Vandaag (dinsdag) de laatste dag van de beurs, ver wacht de heer W. Remery, de voorzitter van Sas 70, dat het aan tal bezoekers de 8000 ruimschoots zal overschreden. „Een dergelijk grote belangstelling hadden we niet verwacht. Het is ver heugend dat vooral van buiten Sas van Gent veel mensen naar onze Expo zijn gekomen, vooral uit Bel gië, het Land van Hulst en uit Axel". Hoogtepunt van het amusements festival was zondagmiddag het op- treden van PiDo de Clown. „De gro te amusementstent, die 1200 zitplaat sen heeft, bleek veel te klein om de menigte Pipofans te kunnen her bergen", zei de heer Remery. „Ook voor de disco-avond van Radio Nordsee. zondagavond, liep het storm. We schatten dat er over de 700 bezoekers waren". De heer Remery verwacht dat het ook vanavond bij het optreden van de Zangeres Zonder Naam dringen geblazen zal zijn. Is het amusementsgedeelte van Expo Sas dus een schot in de roos gebleken, niet veel anders is het ge steld met het bezoek aan de 33 stands. Er zijn goede zaken gedaan en nieuwe contacten gelegd, die goe de vruchten beloven af te werpen. De heer Joop Jansen, die een café terras op de Expo exploiteert, zegt: „Op de Amsterdamse RAI mogen ze misschien grotere stands hebben, ze zijn niet beter verzorgd dan hier op de Sasse Expo. Alle standhouders hebben zonder uitzondering hun bes- te beentje voorgezet". De heer Jansen kan er over mee praten, want zondag was de toeloop op zijn Expoterras zo groot, dat hij zelfs met zes man bedienend perso neel handen tekort kwam. Veel interesse wordt door de Expo-bezoekers ook aan de dag ge legd door de voorlichtingsstand van de gemeente Sas van Gent. De heer A. de Maeijer: „Er is op vallend veel belangstelling voor di verse uitbreidingsplannen van de ge meente. Verder wil men graag meer weten over de recreatiemogelijkhe den in en rondom Sas van Gent het havenschap Terneuzen-Sas van Gent en de uitgaansagenda '71. De diverse folders in de voorlichtingstand gaan grif van de hand. Ook voor het eer ste exemplaar van het gemeentelijk informatieblad is de belangstelling zeer bevredigend. Plaatsvervangend burgemeester W. Colsen heeft zich, nadat hij vrijdag officieel de Expo Sas 1971 ten doop hield, verscheidene keren minder formeel op de tentoonstelling laten zien. „De Sasse middenstand ver dient een pluim voor wat ze hier presenteert en presteert. Ik heb er al heel wat complimenten over ge hoord", aldus de heer Colsen. (Van onze correspondent) GOES Met ingang van november gaat de Stichting Zeeuwse Muziek school een nieuwe cursus algemeen vormend muziekonderwijs beginnen. De cursus is bestemd voor kinderen van 6 en 7 jaar. Er zal aandacht worden besteed aan alle facetten van de muzikale opvoe ding. zoals de ontwikkeling van het gehoor en het gevoel voor ritme, de kunst van het toontreffen, de training van het muzikaal opnemings- en her inneringsvermogen en het beluisteren van muziek. De cursus duurt twee jaar. Ze wordt in totaal in achttien plaatsen in Zeeland gegeven, nl. in Axel, Bres kens, Goes, Heinkenszand, 's-Heer Hendrikskinderen, Hulst, Kapelle. Kortgene, Kruiningen, Middelburg. Nieuw cn St.-Joosland, Oostburg, St.- Jansteen, Sluis, Souburg, Tholen. Vlissingen cn Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Burgemeester G. H, E. M. van Waes van Borsele zal op 11 oktober om acht uur 's avonds In het gemeentehuis te Heinkenszand de vaste commissie van advies en bijstand voor de sport en de licha melijke opvoeding installeren. Di- reikt na de installatie gaat de com missie al aan 't werk. Aan de ordel komt het opstellen van verordenin gen voor het gebruik en de in reke ning te brengen tarieven betreffende de gemeentelijke sportaccommoda. ties. (Van een onzer verslaggevers) De capaciteit van de telefooncen trale te Oost-Souburg is met 200 nummers uitgebreid. Deze uitbrei ding is echter nog niet voldoende om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Dit zal eerst mogelijk wor den bij de volgende uitbreiding van de telefooncentrale met nogmaals 200 nummers- De PTT hoopt deze uitbreiding in het eerste kwartaal 1972 gereed ti hebben. (Van onze correspondent) HULST In het kader van hë nederlaagtoernooi heeft de biljart vereniging De Kroon uit Hulst eer wedstrijd tegen de b.v. Lamswaardi gespeeld. De b.v. De Kroon won me 312-234 punten. De uitslagen zijn: Ed. Taelman A. d'Hondt 3215; W. Willekens G. van Driessche 1912; T. Schau- waert - P. van Driesche 3933; F Schlefhout - P. Platjouw 7246; J Taelman - R. van Driesche 38—28: J. de Bot - J. van Driessche 17- J. van Kerckhoven - C. de Schrijver 4723; E. Nachtegaal - B. var Leemput 4838. B.v. De Kroon i: na vijf wedstrijden nog steeds onge slagen. Collecte De in Axel gehouden huis aan huis collecte ten bate van de Poolse invaliden oud-strijders heef. dit jaar 1171,14 opgebracht. Bejaardensociëteit Het winter seizoen van de bejaardensociëteit Heinkenszand begint op woensdag 6 oktober in het dienstgebouw van de Nederlands Hervormde kerk te Heinkenszand. Op het programma staan dit seizoen o.a. een diamiddag, sinterklaas- en kerstviering, voor drachtmiddag enz. terwijl de gewo ne sociëteitsmiddagen doorgebracht worden met sjoelen, kaarten, hand werken, biljarten. LTVS De Sluise Lawntennisver- eniging LTVS ontving de Antwerpse tennisclub Racing Kiel, waar-mee de Sluise tennissers sedert vorig seizoen vriendschapsbanden onderhouden. In een sportieve strijd wisten de Sluise- naars met 9 tegen 6 gewonnen wed strijden de gasten te verslaan. De Volharding De muziekvere niging De Volharding te Zaamslag heeft een bezoek aan Wieze (Be'' gië) gebracht. De Volharding ver leende medewerking aan de Wieze Oktoberfeesten die elk jaar in dit plaatsje gehouden worden. Overi gens zou dit best de laatste keer geweest kunnen zijn dat de Zaam- slagse harmonie deze feesten bij woont. De belangstelling van df muzikanten en supporters voor di uitstapje is namelijk zeer minima? geworden. Dl Hier is een ervaring tuut opdoen. U stap Ea vraagt u verba diesel zit Zo zacl soepel reageert bij c interieur blijkt volle* eenkomstige benzin Veuast constateert! Cduferes. Mercedes-Ben: N.V. GARAGE 01170--22 55 (Van een onzer verslaggeve BRUINISSE Bijna de h Zeeuwse mosselvloot, meer tachtig schepen, is maandagm gen vroeg door de Greveling sluis gevaren om in het Gre lingenmeer het mosselzaad te vissen. De natuur heeft dit jaar Zeeland voor 'n biologisch gr: je gezorgd. In Zeelands open zoute wateren schijnt nerg mosselzaad te zitten, in langzaam verzoetende Gre lingenmeer is op verschillen plaatsen wel flink wat gevall en er schijnt genoeg te zijn v* een week vissen. Vooruitzicl voor woen en donder opgesteld het K.N.M maandag om 18.00 Veranderli met ongev normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfe middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal ure 1 tot 7; min.-temp.: van on normaal tot 3 graden onder no max.-temp.: omstdeeks no kans op een droge periode va- stens 12 uur: 90 procent; kans geheel droog etmaal; 70 proce Voor donderdag: aantal ure 1 tot 7; min.- en max.-temp streeks normaal; kans op een periode van minstens 12 uur: ft cent; kans op een geheel droi maal: 80 procent. Konstanz 297 (- 1), K1^m 177 (- 8), Straatsburg 144 I Plittersdorf 283 (- 11), MaxJ (- 2), Plochingen 128 loni derd), Mannheim 143 (- 3), bach 107 (- 10). Mainz 169 Bingen 83 (onveranderd) K. (plus 1). Trier 221 (- 4) Kobl (- 5), Keulen 38 (- 4), KuhrJ (onveranderd), kobith 812 Pannerdense kop 790 (- gen 613 (- 6), IJsselkop 766 Eefde Ussel 295 (- 5), Deven (plus 7), Monsin 5474 (phi Borgharen 3800 (°nvarand,fdj feld 1089 (plus 4), Grave b| de sluis 499 (onveranderd) TJ— hoogwater^ Morgen, woensdag 29 sept Bergen op Zoom 1 Hansweert 9.19 en 2-08. lei 8.52 cn 2141. Vlissingen 8 21.1$ Wemeldinge 9.5 en JJ

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2