as 1 hijj a i VLIEGRAMP YEERSE MEER (IN 1970) TE WIJTEN AAN FOUT VAN PILOOT JAARBOEK: OPTI AI ISME OP LANGERE TERAIIJN Zeeuwse beroepsbevolking n 1970 verder vergrijsd t Belgen loef af Ah {f A Portier verwondt cafébezoeker levensgevaarlijk GEDACHTEN IN RICHTING VAN MILIEURAAD IflOtÜOy de postgiro RUZIE IN BREDA OM VIER GULDEN BOERSMA: BELGEN NIET MEER LATEN WAGHTEN >lM i m; Mr. v. Aartsen over tractaat BaalhoekkanaaI dab makkelijk! stad MIJN UIT EERSTE ERELDOORLOG OPGEVIST Tamelijk warm hoogwater Waterstanden Dubbel schoolgeld in Middelburg Verkeersslachtoffer overleden de postgiro heeft al meer dan 2 miljoen rekeninghouders Ijjinsdag 21 september 1971 "li" .*-■ J: -L u&i 0. 'm iv (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het verleden jaar jj augustus neerstorten van het tliegtuig op het eiland de Haring veter in het Veerse Meer is vol- jens de fungerend directeur-gene- „al van de rijkluchtvaartdienst, ir. [JUF. Falkenhagen, te wijten ge- teest aan een menselijke fout van je piloot. Deze moet, toen het vlieg, •uig in een mistbank terechtkwam, ttii steile rechterbocht hebben ge naakt (om zicht op de grond te (ouden) en daarbij de macht over .het stuur" zijn kwijtgeraakt. De heer Falkenhagen kwam tot lie conclusie, nadat de raad voor luchtvaart gistermiddag voor de ■eede maal getuigen en deskun- ||igen had gehoord in deze zaak. jok na de eerste behandeling was de heer Falkenhagen al tot deze conclusie gekomen. De raad vond toen echter, dat een aantal aspec ten van het ongeluk een nader on derzoek vergden. De raad voor de luchtvaart heeft zijn uitspraak thans bepaald op 18 oktober, 'soch- tens om elf uur. In de openbare zitting van gistermiddag werd uit voerig aandacht besteed aan de mogelijkheid, dat het toestel is verongelukt door vogelaanvaring Na het ongeluk, waarbij de piloot en twee passagiers om het leven kwamen, werd in de buurt van het wrak een dode blauwe reiger aan getroffen. Volgens de ornitholoog drs. 3. Wattel was dit kadaver evenwel te weinig beschadigd om een aan varing met het vliegtuig aanneme lijk te maken. Eerder hield de heer Wattel het voor mogelijk, dat de reiger is geschrokken van het reeds neerstortende vliegtuig en bij het wegvliegen is geraakt door een be trekkelijk licht onderdeel van het toestel. Een aanvaring vond de ornitho loog des te onaannemelijker, omdat er in dat geval sporen van te vin den moeten zijn geweest op het vliegtuigwrak. In tachtig procent van alle gevallen blijven er name lijk sporen achter („al zijn het maar drie veertjes") en dat zou hier vrijwel zeker het geval zijn ge weest. omdat het om een betrekke lijk zware vogel ging. Bovendien vliegen reigers doorgaans lager dan de vlieghoogte van het verongeluk te toestel. Opnieuw kwam tijdens deze zit ting de vraag van de overbelading van het toestel aan de orde In te genstelling tot vorige keer gaf zelfs de heer K. A. la Bree, directeur van de n.v. Nationaal Vliegtuigbe- heer (die de rondvluchten boven Zeeland organiseerde vanaf het vliegveld Midden-Zeeland), wel toe dat van enige overbelading sprake was geweest. Hij hield het op vijftig kilo, de deskundigen meenden tachtig kilo, maar waren niettemin van mening dat dit over gewicht niet van invloed is ge weest op de vliegeigenschappen van het toestel. Ook ir. Falkenha gen was die mening toegedaan. De heer Falkenhagen achtte de mogelijkheid van een vogelaanva ring in ieder geval niet aanwezig doch concludeerde - net als tijdens de eerste zitting - dat er mense lijke fout in het geding was. slaggevers) ihonderd honden zijn er afgeloL de internationale liondentenioo waren er uit Zwitserland, Fran Zeeuwsch-Vlaanderen was vi elopen week in Antwerpen no| belangstelling gehad, zo .v< baas te vertellen. Het was ste. keer dat het tweetal aan .toonstelling deelnam. De heer lek: „Voordat ik deze hond kre ik veertien jaar een boxer 1. Daarmee heb ik nooit aan te nstellingen deelgenomen. Het w moeilijk. Nu heb ik ook een au zo. Dan gaat het allemaal vi makkelijker". fu dé heer De Valck succes he iroefd, is hij voornemens op n er tentoonstellingen uit te komi n plan is nu ook aan de exposi Amsterdam van november deel nen. De vraag is alleen of dat z men, want de hond moet binne getrimd worden en daar han van af. De goede voornemens zïl in ieder geval, de rest komt val] Het is zeker dat we de naam vM heer De Valck en zijn hond M nende maanden nog wel meer zi tegenkomen. latzelfde geldt trouwens voor r W. Rieken, die in dit wereli hondekenners al lang geen :ende meer is. Hij is in Antwerp jekomen in de gebruikshondei sse. De heer Rieken is baas <>v e Duitse herders, waarop lai", die al veel bewonder: ft geoogst. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gebroeders tin Immerseel uit Terncuzen, die uandagvoormiddag op de Wester- shelde op tong visten haalden om «ijeveer half tien, ter hoogte van Chemieal (Nederland), onge iler 500 meter uit de wal een mijn •P- Volgens de beschrijving die een tan de gebroeders aan de mijnoprui- ningsdienst gaf. zou het een mijn uit it oorlog '14-'18 kunnen zijn. Leden tan deze dienst te Vlissingen zullen norgenochtend aanwezig zijn om de «ijn onschadelijk te maken. Voor de gebroeders van Immer- si is het wel een pechdag geweest dat het net wearmee zij aan het sen waren behoorlijk bechadigd «as en aan verder vissen niet kon ledacht worden. De mijn ligt nog in de Wester- thelde maar is uiteraad duidelijk iet een boei gemarkeerd. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur. Overwegend „en tamelijk warm overdag, peersvooruitzichten in cijfers gemid- |-e d over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: flot 8: min. temp.: omstreeks nor- paal: max. temp.: 0 tot 5 graden bo- pen normaal; kans op een droge pe- pode van minstens 12 uur: 95 pro- pnt; kans op een geheel droog et- laal: 80 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: plot 8; min. temp.: omstreeks nor- paal; max. temp. van ongeveer nor- paal tot 4 graden boven normaal; op een droge periode van min- p'ens 12 uur: 95 procent; kans op een ptheel droog etmaal: 70 procent. Mumm - (Van onze correspondente) MIDDELBURG De leeftijdsopbouw van de mannelijke en vrouwelijke bevolking in Zeeland wijkt aanzienlijk af van die in de rest van Nederland. Volgens het jaarboek arbeids marktbeschrijving van de provincie Zeeland over 1Ö70 blijkt dat 26,71 procent van de mannen de leeftijd heeft van 0 tot en met 14 jaar; dal 60,98 proeent tussen de 15 en 64 jaar oud is en dat 12,31 procent 65 jaar of ouder is. De landelijke cijfers zijn in 1970 vastgesteld op respectievelijk 28,8 procent, 62,96 procent en 8,96 procent. ÏK'. Morgen, woensdag 22' sept. Bergen J Zoom, 5.20 en 17.29. Hansweert, l'-j en 16.36. Terneuzen, 3.46 en 1-159. Vlissingen, 3.i4 en 15.28. We- ddinge, 5.10 en 17.19. Konstenz 310 - 2, Rheinfelden 196 I 2, Straatsburg 172 - 2, Plitters- Jorf 313 6, Maxau 355 - 14, |™chingen 128 - 3, Mannheim 170 - Steinbach 108 plus 2, Mainz 191 ij» Bingen 106 - 3, Kaub 116 - 6, I [her 224 plus 1, Koblenz 114 - 9, Idolen 61 - 6, Ruhrort 220 - 6, 'obith 841 - 11, Pannerdense Kop 10, IJsselkop 795 - 12, Eefde |""ti 320 2, Deventer 207 - 3, I ™nsin 5460 plus 10, Borgharen 3994 Ite 174, Belfeld 1091 - 4, Grave I "Heden de sluis 500 plus 2, Nijme- I «n 641 -11. I ®e minste waterdiepten in de I ïargeul, heden vermeld op de I'Urschuwingsborden, zijn in centi- I Ieters: Spijk - St. Andries 255, p - Driel 255, Pannerden - I jweiKop 255, Driel - Amerongen IIJsselkop - Doesburg 240, Does- 1 ""S - Zuthpen 250, Zutphen - De- I "Het 255, Deventer - Windesheiin i ")0. Ook bij de vrouwen wijkt deze leeftijdsopbouw landelijk gezien af. Deze ontwikkeling is te danken aan het feit dat Zeeland in het verleden door de slechte werkgelegenheid gro te vertrekoverschotten had. Daardoor komt het ook, dat het aantal perso nen boven de 65 jaar ruim eenderde groter is dan in de rest van Neder land. De arbeidssituatie verbeterde na 1966 aanzienlijk, doordat de kanaal- werken in Zeeuwsch-Vlaanderen en de industriële ontwikkeling van Mid den-Zeeland begonnen. Momenteel is de situatie echter weer zo dat men een waarschuwende vinger opheft. De industriebouw en de waterbouw kundige werken roepen de gunstige ontwikkeling een halt toe. Tijdens de uitreiking van het jaarboek arbeids marktbeschrijving van de provincie Zeeland over 1970, maandagmorgen op het districtsbureau voor de ar beidsvoorziening in Zeeland te Mid delburg, bleek dat de werkgelegen heid in Zeeuwsch-Vlaanderen vorig jaar is afgenomen, terwijl deze in Midden-Zeeland sterk toenam. Maar ook daar ziet de toekomst er minder rooskleurig uit, zo deelde de heer Buizing, samensteller van het jaar boek, mee. De industriebouw is zo ver gevorderd dat veel bouwvakkers al zijn afgevloeid, en dat toch ver wacht mag worden dat in februari 1972 de laatste bouwvakker ook is uitgewerkt. Voor de metaalnijverheid zal de werkgelegenheid langer gunstig blij ven. In de kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen werd deze situatie vorig jaar eigenlijk al bereikt. Nadat de ikanaalwerken uitgevoerd waren, en kele fabrieken hun uitbreiding had den voltooid, raakte de koek voor Zeeuwsch-Vlaanderen aardig op. De aanzienlijke pendel van arbeids krachten die aanvankelijk vanuit Midden-Zeeland en de Randstad naar Zeeuwsch-Vlaanderen plaatsvond, hield op en momenteel is bet zelfs zo dat er pendel vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen naar Midden-Zeeland, dus in omgekeerde richting, plaats vindt. „Als de ontwikkeling van het Sioe- gebied ophoudt dan zal Zeeuwsch- Vlaanderen toch zelf naar uitbreiding van de werkgelegenheid moeten stre ven," zo meent de heer Buizing. Modernisering en aanpassing van de kanaalzone zal een dringende ver eiste zijn, want de prognose van 1971 van Zeeuwsch-Vlaanderen geeft een verdere terugloop van de werkgele genheid aan. Voor Midden-Zeeland ligt de situatie wel iets gunstiger, omdat daar binnenkort met de bouw van de olieraffinaderij Total begon nen zal worden." in cijfers uitgedrukt zag de situatie er in 1970 in Zeeland als volgt uit: in totaal werkte 40,5 procent van de bevolking in de nijverheid. 12,1 pro cent in de landbouw, 0,7 proeent in de visserij, en 46,7 procent in de ove rige diensten. In totaal werden er in 1970 85.520 arbeidsplaatsen door man nen en 21.500 door vrouwen bezet. De nijverheid neemt daarvan 38.400 mannen en 4930 vrouwen, de land bouw 11.600 mannen en 1350 vrou wen, de visserij 720 mannen en de overige diensten 34.800 mannen en 15.220 vrouwen voor zijn rekening. In vergelijking met 1969 betekenen deze cijfers een toename van 1480 mannelijke en 200 vrouwelijke ar beidsplaatsen. De chemische nijverheid in Zee land ontwikkelt zich tot een zeer be langrijke bron van werkgelegenheid. De arbeidsplaatsen in de landbouw zijn de laatste tien jaar gehalveerd tot 13,6 procent. Dit cijfer zal naar alle verwachting nog verder terug lopen. De werkgelegenheid in de vis serij loopt ook gestadig terug. Hier kampt men bovendien met een te ge ringe toevloed van jeugdigen. Op 15 december 1970 waren er 687 manne lijke en 36 vrouwelijke buitenlandse arbeidskrachten werkzaam in Zee land. Deze groep maakte nog minder dan een procent van de beroepsbe volking in Zeeland uit. Tot slot zegt het jaarboek dat, ook al ziet de situ atie op de Zeeuwse arbeidsmarkt er op het moment niet al te optimistisch uit, men mag de toekomst op wat langere termijn met vertrouwen te gemoet zien. DE 34-jarige Westduitse politieman Dieier Hoppe uit Bochum, die zich deze week wegens spionage voor Oost-Duitsland voor een rechtbank in Düsseldorf moest verantwoorden, is met zijn gezin naar Oost-Duitsland gevlucht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Sommige ingeze tenen van de Zeeuwse hoofdstad kun nen dit jaar rekenen op dubbele schoolgeldaanslagen, als zij hun kin- ceren tenminste op de onderwijsin stellingen van de stedelijke scholen gemeenschap hebben geplaatst. Door gebrek aan administratief per soneel bij de scholengemeenschap is er vertraging ontstaan bij het uit schrijven van de schoolgeldaansla gen, hetgeen tengevolge heeft dat er in dit jaar twee aanslagen zullen moeten worden voldaan. Het bedrag dat als achterstallig moet worden be schouwd, beloopt f 20.000,Een en ander werd meegedeeld door de wet houder van onderwijs en financiën van Middelburg, de heer M. Hubregt- se, die hierover gisteren in de ge meenteraad van Middelburg werd aangesproken door het PvdA-lid Don. De heer Don had van „een ont stellend feit" gesproken. (ADVERTENTIE) Gisteren kwam er iemand in de winkel voor een paar eerste kwaliteit elektriciteitshuisjes. Hij bedoelde Philips batterijen (Van een onzer verslaggevers) BREDA In het St.-Elisabethgasthuis in Tilburg verkeert de 47- jarige P. Martens uit Tilburg sinds vrijdagnacht in levensgevaar. De man werd vrijdagavond in een café aan de Markendaalseweg in Breda bijzonder ernstig mishandeld door de 28-jarige portier J. v. H„ even eens woonachtig in Tilburg. De portier is maandagochtend om drie uur aangehouden. Hij heeft de mishandeling toegegeven en is inge sloten in het Bredase bureau van politie. De politie kwam pas zondagavond achter deze mishandeling, nadat me vrouw Martens naar de Tilburgse politie was gegaan. Vrijdagnacht was haar man ernstig gewond met enkele vrienden thuisgekomen in een taxi. Ze waren in Breda uit geweest. Kor te tijd later moest de heer Martens spoorslags naar het ziekenhuis ge bracht worden. Daar werd hij za terdagochtend geopereerd. Voor zijn leven wordt nog steeds gevreesd. Voor zover de politie nu weet ont stonden vrijdagavond omstreeks tien uur moeilijkheden tussen de kaste lein van het Bredase café en de groep Tilburgse bezoekers. De on enigheid ging over een bedrag van vier gulden. Portier J. v. H. bemoeide zich ermee en wees de heer Martens als de man aan, die de vier gulden moest betalen. Hij sloeg deze daarna enkele keren hard in het gezicht. De heer Martens ging tegen de grond. Daar trapte de portier hem zolang in het gezicht en de maag tot hij door andere klanten werd wegge- trokkert. Enkele aanwezigen probeerden het bewusteloze slachtoffer daarna met enkele emmers water bij diens positieven te brengen. Half groggy werd de heer Martens naar huis ge reden. De dader is al eens eerder met de Tilburgse politie in aanraking geweest wegens deelname in een vechtpartij. (ADVERTENTIE) {Als een Philips batterij in zijn transistortje aan het werk isA lean je hem niet zien. Moor je moet hem eens horen. t m mi Er was grote belangstelling voor de 'earing in Hnlst. (Vane eno nzer verslaggevers) HULST De Gedeputeerden mr. J.P. Boersma en mr. J.F.G. Schlingemann hebben gisteren op de hearing met de commis sies van de raad van de water staat in Hulst verklaard dat ze niet tegen de bestudering van alternatieve baallioeklrace's zouden zijn, als daarvoor op dit moment niet de tijd ontbrak. Met name de heer Schlinge mann bleek geporteerd voor bet alternatieve plan van de organi satie van werkgevers in de ka naalzone, dat hij „wel interes sant" noemde. In dit kader is op deze hearing met GS maan dag ook nog even het alterna tieve plan genoemd van de drie Deiftse planologen, die een „oost-Saeftinge"-tracé voor staan. De lieer Boersma liet evenwel duidelijk blijken, dat liet naar zijn mening niet zou passen de Belgen nog langer op iiuii kanaal te laten wachten door weer van voren af aan te beginnen. Over liet plan van de werkgevers zei de heer Boers ma in antwoord op een vraag van de beer A.B. Koolhoven: „In zeker opzicht heeft liet onze aandacht gehad, omdat het een zeer duidelijke conceptie is. Nautisch is het een goede oplos sing. liet betekent wel een ver lenging van liet kanaal. Men moet zich wel realiseren wat men in het Zeeuwsch-Vlaamse gebied gaat vernietigen met een kanaal, zoals deze organisatie liet voorstelt. Graauw en Kloos- terzande zouden sneuvelen en dat is toch wel zeer ernstig, te meer omdat bij het plan „Osse- nisse" ook alle moete wordt gedaan om Kioosterzande te be houden". Om verschillende re denen hebben Gedeputeerde Staten zich daarom zowel van dit plan als dat van de Deiftse planologen gedistantieerd", al dus de lieer Boersma. In het kader van het toekom stige tractaat is gisteren ook de waterverontreiniging ter sprake gekomen en als onderdeel daar van de afvalleiding bij Waarde. Ir. K.C. Zijlstra was aanwezig om te zeggen, dat de afvallei ding bij Waarde op dit moment wel met andere ogen wordt be keken dan een aantal jaren ge leden, toen van Baalhoekkanaal en boclitafsnijding bij Bath nog geen sprake was. Van deze werken wordt verwacht dat ze vervuilend kunnen werken. Van de afvalleiding bij Waarde wordt het niet verwacht, maar is het nu wel bekend, omdat liet afvalwater wordt geloosd zonder eerst een waterzuive ringsinstallatie te passeren. En kele vragen die gisteren aan GS nog zijn gesteld: tot in hoeverre heeft iiet open laten van de mogelijkheid tot industrialisatie langs liet Baalhoekkanaal nog een rol gespeeld bij de keuze van een tracé door GS en heeft het college een voorkeur tot het opspuiten van de Hedwigepol- der en Prosperpolder met de bedoeling om er een natuurge bied van te maken? Over het permanent overleg, tussen België en Neder land hebben GS zich evenals over de iniioud van het tractaat, niet duidelijk uitgesproken. Dat liet geen eenvoudige zaak is om voorwaarden vast te leggen in liet tractaat bleek uit een op- merikng van ir. Geuze, die er op wees, dat deze voorwaarden kun door de techniek achterhaald kunnen worden. Ook daarvoor moeten dan weer speciale clau sules worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Het is op dit moment moeilijk concreet te zeggen welke voorwaarden er opgenomen moeten worden in het tractaat van het Baalhoekkanaal. Wc denken in ieder geval aan de milieuraad en een arbitrageclausule. Er moet een goed sluitende regeling komen". Dit heeft de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland mr. J. van Aartsen maandag op een hearing in de Koning van Engeland in Hulst gezegd. Gedeputeerde Staten waren giste ren in de gelegenheid om een toelich ting te geven op hun visie over het Baalhoekkanaal en de bochtafsnijding bij Bath. Geduldige toehoorders wa ren de leden van drie commissies van de raad van waterstaat, namelijk de commissies voor de waterhuishou ding, scheepvaartwegen en waterver ontreiniging. Tijdens de bijeenkomst heeft mr. Van Aartsen de leden van de commissies meegedeeld, dat het college van GS met meerderheid heeft gekozen voor een buitendijks tracé, maar dat een minderheid voor stander is van een binnendijks Baal hoek-tracé. Bovendien heeft de commissaris de leden op de hoogte gebracht van het feit, dat dit standpunt door Provin ciale Staten wordt onderschreven: dat wil zeggen, dat er bij de Provin ciale Staten een meerderheid voor stander is van een buitendijks tracé, een minderheid voor het binnendijks tracé en dat PPR en D '66 het Baal hoekkanaal in zijn geheel afwijzen. Mr. Van Aartsen gistermiddag in Hulst: „GS gaan er van uit, dat er een Baalhoekkanaal zal komen, te meer, omdat dit reeds in 1938 is toe gezegd". De heer Van Aartsen voegde daaraan toe, dat GS zullen blijven aandringen op harmonisatie van de vestigingsvoorwaarden in België en Nederland, maar dat men geen enkel bezwaar heelt tegen een gezonde concu rrentiestrij d. Als grootste bezwaar tegen het bin- nendijkse tracé noemde de commissa ris gistermiddag: de schade aan agra rische, waterstaatkundige, ecologische en planologische belangen. „Veel mensen zullen bij een binnendijkse tracé hun plaatsen moeten verlaten en het gaat daarbij toch om niet on belangrijke kernen", aldus de heer Van Aartsen, die daar vervolgens met betrekking tot de keuze op het buitendijkse tracé aan toevoegde: „De ecologische waaide van Saef- tinghe zal daardoor niet in die mate dalen, dat uit deze hoofde voor een binnendijks tracé gekozen zou hoe ven worden". Even later werd de heer Van Aart sen gevraagd of voor deze stelling wetenschappelijke bewijzen bestaan. Over de afsnijding van de bocht bij Bath merkte de commissaris op, dat met eenstemmigheid voor het noor delijke tracé is gekozen, Bij de aan leg van het Baalhoekkanaal zijn Ge- depteerde Staten voorstander van het, openlaten van de mogelijkheid tot latere industrialisatie, aldus de heer Van Aartsen gisteren in Hulst. Professor ir. J. L. Klein informeer- (Van onze correspondent) BIGGEKERKE Op de Valkenis seweg te Biggekerke zijn donderdag middag twee Duitse dames aangere den door een losgeschoten aanhang wagen. Mevr. M. Mauff (79) en af komstig uit Ilattingen, is ter plaatse aan haar verwondingen overleden. Haar dochter, de 48-jarige Ingeborgh Albrecht, eveneens uit Ilattingen, moest met zware verwondingen, on der andere hersenletsel, worden over gebracht naar het Bcthesdaziekenhuis te Vlissingen. Daar is zij gistermiddag aan haar verwondingen bezweken. Het ongeluk ontstond, toen de be stuurder van een personenauto, de heer H. G. uit Domburg, vanaf de dui nen in de richting Biggekerke kwam aanrijden. Het aanhangwagentje schoot los, reed nog enkele honderden meters met vrij grote snelheid door. met het noodlottig gevolg dat het de aldaar wandelende dames raakte. Mr. J. van Aartsen: „Buiten dijks tracé". de bij de commissaris tot in hoeverre is overwogen wat de consequentie voor de streek zullen zijn als er in derdaad nog eens industrie langs het kanaal komt. De heer Van Aartsen zei in antwoord daarop, dat dit be keken zal moeten worden in een nieuw streekplan. „Maar voor het maken van een nieuw streekplan is het nodig iets te weten over het Baalhoekkanaal. En dat Baalhoekka naal hebben wij uiteindelijk niet uit gevonden. Het is een cirkel", aldus de commissaris. De heer Van Aartsen heeft maan dag onder meer nog gezegd, dat de groenzone voor het Antwerpse in dustriegebied niet op Nederlands grondgebied moet komen en dat GS problemen voor Saeftinghe voorzien als het Antwerpse industriegebied ooit nog eens ten noord-oosten van het Baalhoekkanaal op Nederlands grondgebied wordt doorgetrokken. (ADVERTENTIE) V

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3