Dodenkruising bij St-Annapolder eist opnieuw siachoffer PLAN OM VEERDIENST TE BLOKKEREN AFGEWEZEN imotionele momenten tijdens ver gadering actiecomité „Vrije Veren" Afscheid dirigent jongerenkoor W alcheren RUSSISCHE STAATSCIRCUS ROOMTAART MET AUGURKEN oncentreert Liefde gdekamp' Zevenhonderd Brugse dames op de fiets naar Sluis )e jonge joeren: zi j jloegen voort Kroon keurt plan opslagterrein Goessestraatweg in 's-Heerenhoek goed SCHIP BIJ VLISSINGEN OMHOOG GEVAREN Publieksprijs voor Globe stad streek I [ia! i lal deelnemers Iraderie Goes betaalde inschrijfgeld niet \a aanrijding loorgereden (Rustig herfstweer NOG DUURDER Duitse motor rijder gewond BOOT BLOKKEREN AUTO IN SLOOT, MEISJE GEWOND fandag 20 september 1971 fERNEUZEN Luxor, 20 uur: Groupie Girlii LNTWERPEN K.N.S. 20 uur: De vrolijke vr js van Windsor. Rubenshuis, Expositie „Rubens™ :ijn tijd" tekeningen van Bele^S 'erzamelingen o.a. tekeningen* tubens, Van Dijck en Jordan» J n. 15 okt.). Middelheimpark, ex* itie 11e Biënnale v. hedendi^^ culptuur uit Argentinië, Bi'a ,anada, Mexico en de Ver. S'at»?) .lsmede beelden uit Nederland* zerken van de onlangs ove-led»11 unstenaar Oscar Jespers (t kt.). Geopend van 10-19 uur- iENT Centrum van Kunstambachten 'ietersplein 9, „Kunst na 1D4ï"' 10 okt.). Campo Alegre binnen via een rsweg. Het is omsloten door een Er zijn bewakers en het lijkt «3 ao in- en uitvliegen kunnen het andere toeristen hebben er gi Het Vreugdekamp) is een grooj liepingi op afstanden van eï kazerne, omvatten 112 eenheaeni je. In het midden staat een bar,, nd een restaurant. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmorgen overleed in het Julianaziekenhuis te Terneuzen de 59-jarige, uit Polen afkomstige en thans in Engeland wonene J.A. Pruchnicki, die zater dagmiddag op het kruispunt St.-An- napolder bij een autobotsing zwaar werd gewond. Het ongeluk gebeurde doordat It ij met zijn personenauto, rijdende in de richting Axel, geen voorrang ver leende aan een uit de richting Sluis kil-brug komende personenauto. De bestuurder van deze auto liep snij- en scliaafwonden op, zijn eclitgenote een hersenschudding. De acht maan den oude baby van het echtpaar, die ook in de auto zat, bleef ongedeerd. Beide auto's werden totaal ver nield. Sinds de ingebruikneming van het kruispunt in 1969 zijn er tot nu toe acht mensen bij verkeersongelukken om het leven gekomen, waarvan dit jaar reeds vier. Zoals gemeld wor den door Riikswaterstaat thans ver beteringen aan dit gevaarlijke kruis punt aangebracht. Binnen enkele maanden wordt het beveiligd met verkeerslichten. e betaalde liefde mooi uit de wea ook gemakkelijk te controlerèl ijn met bewakers om de orde* iandhaven en doktoren voor regi latig geneeskundig onderzoek. En zo werd op 30 mei 1949 CatJ klegre in het leven geroepen als I |>articuliere concessie, sincisa eëxploiteerd door dezelfde mi er. Men zegt dat hij er een forfl an verdiend heeft. In het begii Ir heel wat over te doen gewei ïaar na verloop van tijd heeft 1 amp zijn bestaansrecht voor I penbare mening bewezen. Er waren werkelijk geen m(J jkheden meer. De zeelieden wa erheugd en de stedelingen en |isten eveneens. Het kamp ontij elde zich geleidelijk tot een gr<| oed geleide onderneming. De meisjes voor het groi edeelte afkomstig van Santo lingo en Columbia kregen ollectieve arbeidsovereenkoi raarin opgenomen een kamerhl an 6,5 dollar per dag. Geneesl ige verzorging voor een heel 1; remie en een wekelijkse penici e-injectie. Zelfs de leeftijd w :econtroleerd. Geen prostituee en de 40 jaar wordt in het k; Degelaten, tenzij zij kan bewiji at zij nog over sex-appeal chikt. De fundamentele prijs is vasl teld op vijf dollar per klant en omen er 250.000 per jaar. (Van onze correspondent) KLUNDERT Zaterdag wer-| den te Klundert door het ploeg-] comité Noord-Brabant de ploeg-] wedstrijden om het kampioen-] schap van Noord-Brabant gehou den. Er namen aan deze wed strijden 3 categorieën deel: 1-j schaars en 2-schaars heen en weergaande ploegen, en rond-j gaande ploegen. Vooral in deze] laatste categorie werd voortreH felijk ploegwerk geleverd. Hen was Ad. Havermans die voor de zoveelste maal de beker in de wacht sleepte. Bij de 1-schaars] won Lokers, Zevenbergen, en bij; de 2-schaars M. de Lint uit Klun^ dert. Er waren 28 deelnemers Na afloop had in hotel De Beur: de prijsuitreiking plaats. De uitslag was als volgt: Rond-I gaande ploegen: 1 A. Havermans,] Zevenb. hoek, 248 pnt.; 2 A. Tui'l telaars, Baarle - Nassau, 238.21 pnt.; 3 G. v. d. Broek, Zeest, 233% pnt.; 4 M. Kuijpers, Zeelst, 228% pnt.: 5 J. H. Spanjei's, Lithoyen, 214 pnt.; 6 J. Nooyen, I Deurne, 202% pnt.; 7 J- Boom, I Vlijmen, 202% pnt.; 8 B. vanl Rijn, Esbeek, 193% pnt. 1-Schaars heen en weergaande» ploegen: 1 J. Lokers, Zevenber-J gen, 291 pnt.; 2 Th. Lecnders,! Bakel, 277 pnt.; 3 B. Klof, Wer'| kendam 246 pnt.; 4 B. Mooien, P f (Van onze correspodent) GOES Ook de laatste dag van t Goese braderie is een groot suc- geworden. Duizenden kooplusti- ;tn bevolkten de Goese winkelstra- in en zorgden ook voor 'n zakelijk teces Toch is het bestuur van de Goese Middenstandscentrale niet he- felemaal tevreden. Het gaat met een extra vergadering uit- ihrijven, om maatregelen te nemen teen diverse braderiedeelnemers |lie zich in deze dagen als profiteurs Btpopten, omdat zij niet het in- hrijfgeld van f 55,- hadden be- Haald. Toer, het GMC-bestuur bemerkte laï een groot aantal afzeggers toch ting deelnemen, zijn de besituursle- fen al deze illegale deelnemers als- ng vriendelijk gaan vragen het in- thrijfgeld te betalen. Slechts zes an hen reageerden positief. Meer lan twintig weigerden. Het GMC- Itetuur gaat hierover odk contact panen met hef gemeentebestuur. Ifc wil bewerkstelligen dat de win- pliers die geen In-leggeld hebben be- pald in de toekomst ook geen toe- pmming krijgen met een stand op paat te komen. lanks deze wanklanken was er „.j een heel gelukkige bezoeker, let was mevr. J. de Waal-Hamelink it Hontenisse, die de bromfiets won i de bromfietswedstrijd voor be iekers buiten Goes. Zeer veel be- Jigstelling trok ooik de stand van k Goese gemeentepolitie, die deze 1 genheid aangreep om zich aan le bevolkig te presenteren. (Van onze correspondent) HULST De rijkspolitie in Hulst taft zaterdagavond de 19-jarige lalstenaar A. V. aangehouden. Hij has met zijn auto op het Schutters- pf te Hulst tegen de daar gepar- reerd staande auto van E. V. uit St.- Iffisteen gereden en na de aanrijding 'gereden. De wagen van E. V. perd zwaar beschadigd. Bij zijn aanhouding bleek de auto i;0 A. V. rijtechnisch niet meer aan P eisen te voldoen. Ook was hij niet Het bezit van een rijbewijs en zijn po was niet verzekerd. [hoogwater I MORGEN, dinsdag 21 sept.: Ber |h- op Zoom 04.49 en 17 02, Hans- lijft 03.57 en 16.09, Terneuzen '8 en 15.31, Vlissingen 02.46 en 10, Wemeldinge 04.39 en 16.52 Bakel, 221 pnt.; 5 A. Schoenma-1 kers, Oosterhout, 219 pnt.; ,1 Schoone, Bergeijck, 218 pnt.; I P. Smolders, Eersel,' 212 pnt.; 8 J-1 v. d. Heyning, Alphen, 209 ph'T 2-Schaars heen en weergaanae ploegen: 1 M. de Lint, Klundert, r 296 pnt.; 2 A. Bovee, Halsteren, 276 pnt.; 3 J. Dibbits, Almkerfc 270% pnt.; 4 A. de Gouw, V1U"1 men, 260 pnt. De wedstrijden werden ge houden op het terrein van Stoop, die aan zijn laatste oogst is: het terrein moet voor Sneu Moerdijk wijken. Vooruitzichten Tfl voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur rustig I n herfstweer Weersvooruitzichten in cijfers ge jodeld over Nederland. I Voor dinsdag: aantal uren zon: 3 ^'8: min. temp.: omstreeks normaal: 'X-temp.omstreeks normaal; kans l| een droge periode van minstens |ur. 95 procent; kans op een ge- K, droog etmaal: 90 procent. J Voor woensdag: aantal uren zon: ||- f 10: min. temp.: omstreeks nor- r,a'; max. temp.: van ongeveer nor- I aa' tot 4 grgden boven normaal'. IOik op een droge periode van min- 1" 12 uur: 95 procent: kans op een ™eel droog etamaal: 90 procent. (Van oze correspondent) HULST Tijdens een vergadering van hel actiecomité Vrije Veren gistermiddag in Hulst ging liet er soms zeer emotioneel aan toe. Zo riep op een bepaald ogenblik iemand van de vrij talrijke aanwezigen„Wij hebben altijd nog een kanon in Hulst om mee te neniep naar Den Haag". Deze uitroep tekende de stemming die onder een groot deel van de aanwezigen heerste. De heer H. Colsen, ondanKs zijn 85 jaar nog steeds actief voorvechter van de vrije veren, al heeft hij dan ditmaal niet, zoals in 1958 de leiding van de actie in handen, zei te hopen dat de wensen v. d. Zeeuwsch-Vla mingen ditmaal ingewilligd zullen worden. Hij riep iedereen op aan de actie mee te doen. De voorzitter van het actiecomité, de heer W. Warnier uit Hulst lichtte de doelstellingen van het comité voor de aanwezigen toe. Belangrijk ste punt van actie is het voorkomen dat de plannen tot het verhogen van de veertarieven ongedaan gemaakt worden. Een andere belangrijke zaak is de aanpassing van de veer diensten aan de eisen van deze tijd. Dat houdt in dat het op korte ter mijn mogelijk zal moeten zijn, dat men ook 's nachts Zeeuwseh-Vlaan- deren kan bereiken, zonder daarvoor over Belgisch grondgebied te hoe ven. De heer Warnier noemde het een grof schandaal, dat dit na 23.00 uur niet meer mogelijk is. „Voor het eiland Texel bestaat wel een nacht- dienstregeling. En daar is helemaal geen industrie, terwijl Zeeuwsch Vlaanderen een tweede Bollekge- bied dreigt te worden", zo zei hij. Wanneer straks de derde dubbel dekker in de vaart komt, zal de P. S. D. met een enorm exploitatie tekort kampen, wat nog eens op een forse verhoging van de veertarieven zou komen. De heer Warnier betoog- (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zaterdag te 21.00 uur vond o-p het Beursplein te Vlis singen een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door J. B. S. uit Vlissingen en een motor, be stuurd door B. E. Lünen uit Duits land. De motorbestuurder moest met verwondingen aan het linkerbeen overgebracht worden naar het Be- thesdaziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De kroon heeft een beroep ongegrond verklaard van C.J. en E..I.C. Rentmeester en de gebr. Martens uit 's-IIcerenhoek tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij gedeeltelijke goedkeuring is verleend aan het be stemmingsplan opslagterrein Goesse- straatweg in de gemeente Borsele Cs-IIeerenhoek). De bezwaren van de appellanten hebben in hoofdzaak betrekking op het feit, dat op hetin het plan begrepen terrein in de open lucht materialen worden opgeslagen ach ter onvoldoende beplanting. Het plan beoogt echter juist een zodani ge exploitatie van een slopersbedrijf mogelijk te maken, dat een groot deel van de goederen in loodsen zal worden opgeslagen. Reeds drie ste nen loodsen zijn gerealiseerd, ter wijl een bouwvergunning voor twee andere loodsen, waaronder een grote loods langs de Nassauweg, in voorbe reiding is. Wanneer de bedrijfsbe- bouwing langs deze weg zal zijn voltooid, zal de beplanting een breedte van tien meter krijgen. de dat geen enkele verhoging meer getolereerd mag worden, omdat de gevolgen hiervan zullen zijn dat het leven in Zeeuwsch-Vlaanderen dan nog duurder wordt in verhouding met de rest van Nederland. „Onze actie moet resultaat heb ben, willen wij niet voor altijd ver loren gaan, 'gezien het huidige rege ringsbeleid dat een duidelijke anti- Zeeland-inslag heeft", zo zei hij. Hij sprak de hoop uit dat op 16 oktober een groot aantal Zeeuwsch-Vlamin- gen mee naar Den Haag zal gaan, opdat men daar zal kunnen zien welke enorme massa achter de actie staat. De heer Warnier deelde nog mee dat deze week nieuwe stikkers in omloop komen, waarop een spreuk staat die niet mis, maar wel verantwoord is. De tekst wordt pas bekend gemaakt bij de uitgave. Er werd nog fel gediscussieerd over een voorstel van de heer P. Stevens uit St. Jansteen om voordat men naar Den Haag gaat één dag de boot te blokkeren. „Als dat lukt kan men zeggen: Zeeuwsch-Vlaanderen staat achter ons", aldus de heer Ste vens. De heer R. Martinet uit Heikant was het daar in het geheel niet mee eens. De actie vrije veren moet zich volgens hem richten op de publieke opinie en als men de boot zou gaan afsluiten, zou de actie zijn sympa thie niet meer hebben. „Op de boot die u gaat afsluiten kunnen ook Zeeuwsch-Vlamingen zitten en we gaan elkaar toch niet opsluiten of stel je voor dat er een ambulance door moet", aldus de heer Martinet. Hij meende dat het actiecomité moeilijk die verantwoordelijkheid op zich kan nemen en hij betoogde dat als 25 procent van de Zeeuwsch- Vlaamse automobilisten op zaterdag 2 oktober meedoet aan de protest- tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen, het succes groter zal zijn dan bij het afsluiten van de veren. Het actiecomité stelde daarop voor dat de karavaan op 2 oktober één uur zal pauzeren in Perkpolder en één uur in Breskens. De auto-kara vaan vertrekt om 8.30 uur vanuit Clinge. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zaterdagmorgen rond half zes is de Nederlandse zeeboot Willemskerk van de V.M.S. uit Rotterdam, groot 7000 bruto re gister ton, ter hoogte van Vlissingen tegenover het hotel Britannia om hoog gevaren. Het schip was gedeeltelijk gela den met stukgoed 'onderweg van Antwerpen naar Rotterdam. In de •loop van de dag heeft men onder grote publieke belangstelling de zee boot weten vlot te trekken met de Westhinder van de Unie van Red ding en Sleepdiensten uit Antwer pen en de Temi 4 van Dijkhuizen uit Vlissingen. Voorlichting over groenten en fruit (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Vanmiddag half drie houdt de afdeling IJzendij- ke van de Katholieke Vrouwenorga nisatie van de NCB een voorlich- tings- en filmmiddag die wordt ver zorgd door het Produktschap voor groente en fruit. De bijeenkomst wordt gehouden in ,,'t Hof van Koophandel" aan de Markt te IJzen- dijke. (Van onze kunstredactie) EINDHOVEN Toneelgroep Glo be kreeg de publieksprijs, ingesteld door de Philipsvereniging, voor de beste Nederlandse toneelvoorstelling in het afgelopen seizoen: Othello van Shakespeare. „Inderdaad is de ze voorstelling ons beste succes bij het publiek geweest; ook de enqu êtekaartjes, die wij aan het publiek gaven, wezen dit uit", aldus Glo be. Globe behaalde bij een puntentel ling van 8 tot 5 een gemiddelde van 7.32. De prijs werd vorm gegeven door een bronzen beeldje van de Eindhovense beeldhouwer Hans Go- defroy, een legpenning voor regis seur Lo van Hensbergen en geschen ken aan de leden van Globe. (Van onze correspondent) SLUIS De damesfietstoeht Brugge-Sluis-Brugge die zaterdag in het kader van de Belgische nationa le actie Sportiva '71 werd gehouden, is mede dank zij het schitterende najaarsweer een groot succes gewor den. Bijna zevenhonderd dames uit Brugge en omstreken, uitgedost in een bonte verscheidenheid van spor tieve kledij, namen aan dit slotevene- ment van de Brugse Sportiva-acti-' viteiten deel. De oudste deelneemster was de 71-jarige mevrouw Verstraete-Claeijs, terwijl zich, naast de enige vrou welijke politieagente van Brugge, ook drie religieuzen onder de deel nemers bevonden. Met enige vertraging arriveerde de kleurrijke stoet, met aan het hoofd de vrouwelijke schepen voor onderwijs mevr. Maes-Van Robbeys, vergezeld van de zes vrouwelijke leden van de Brugse gemeenteraad, om 15.45 uur in Sluis. Daar wprrien de deelnemers opgewacht door bet muziekgezelschap Zeegalm uit Knokke, dat hen met de majorettes naar de Grote Markt begeleidde. Daar waren speciale voorzieningen getroffen om de plaatsing van het grote aantal fietsen mogelijk te ma ken. Terwijl de Brugse dames in Sluis verjuozing zochten en van de gele genheid gebruik maakten om inko pen te doen, werd in het stadhuis een afvaardiging van het Sportiva- comité door bet gemeentebestuur en de Sluise VVV ontvangen. Bij deze ontvangst waren ook een vertegen woordiging van de Sluise afdeling van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen en de Brugse sche pen voor de sport, de heer F. Go- vaert, aanwezig. Burgemeester mr. II. van den Beid dankte het Brugse Sportiva-comité voor het initiatief om deze fietstocht naar Siuis te organiseren. Hij pleitte voor een jaarlijkse herhaling van dit evene ment. Maar dan niet alleen vanuit de richting Brugge, maar ook vanuit Sluis. Mevr. Maes-Van Robbeys, voorzit ster van het Sportiva-comité. dankte het Sluisse gemeentebestuur harte lijk voor de medewerking en liet haar woorden vergezeld gaan van een geschenk voor de burgemeester. Zij was bijzonder verheugd over de grote deelname en verklaarde dat de Brugse dames zich hiermee waardi ge landgenoten van Eddy Merckx hadden getoond. Onder het felle licht van de lam pen van de persfotografen en de Vlaamse t.v. werden aan de deel neemsters de herinneringsplaquettes met daarop de gemeentewapens van Brugge en Sluis uitgereikt. Om half zes vertrok de karavaan onder grote belangstelling en onder de vrolijke tonen van de Zeegalm in de richting Brugge. De t.v.-opnamen zullen op een van de eerstvolgende zaterdagen worden vertoond in het programma Echo. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In een tot de nok toe gevulde Getuigenkerk te Middelburg is gisteravond afscheid genomen van de dirigent van dit jongerenkoor Walcheren, de heer J. Kreuter. In verband met zijn druk ke beroepsbezigheden heeft deze be sloten het dirigentschap van het jon gerenkoor neer te leggen. Hij wordt opgevolgd door de heer Louis Blom- maert, die al eerder het jongeren koor met veel enthousiasme en be kwaamheid had geleid. Het jongerenkoor, ditmaal met ruim tachtig jongens en meisjes ver tegenwoordigd, en gesteund door een extra sterk bezette groep instru mentalisten, verzorgde het muzikale gedeelte van een gereformeerde Stelt u zich voor: een betonnen Sportpaleis, een wielerbaan, twee rechte tribunes langs de lange zij den, een kille, rechthoekige hal niet schreeuwende reclames, variërend van luchlcompressoren tot dé ideale accu. Stelt u zich dan een circuspiste voor, met pluche, wiegend, kleurig tentdoek, masten en palen, de genr van zaagsel en het van ergens bui ten doordringende gebrul van roof dieren. Probeer dat te combineren en u krijgt zoiets als een Europa cupfinale in de balzaal van het pa leis op de Dam, een slagroomtaart, gegarneerd met zoetzure augur ken. Voor mij kan dat eigenlijk niet en Oleg Popov misschien wel 's we relds meest beroemde clown en ar tistiek directeur van het Russische Staatscircus had er blijkbaar ook moeite mee. Vrijdag, enkele uren voor de Nederlandse première van het Staatscircus van Moskou in het Ahoy Sportpaleis in Rotterdam, ver oorzaakte hij in ieder geval een lichte vorm van paniek bij de direc tie van het Ahoy-complex. Het kale betonnen middenterrein binnen de wielerbaan moest met groene matten worden afgedekt en uit heel Rotterdam werden bloem bakken aangesleept om de kolossale open vlakte nog een beetje weg te moffelen. Een circus moet wel een programma van wereldformaat heb ben om in deze sfeerloze omgeving toch een diepe indruk achter te laten bij bijna 9.000 toeschouwers, die tot in de verste uithoeken van dit Sportpaleis opeengepakt zaten. Die wereldklasse heeft dit Staatscir cus van Moskou zonder meer. Geen show, geen prachtige kostuums, maar. wel vakmanschap, ongeëve naard circus van de allerbovenste plank. Ieder nummer uit dit juro- gramma zou het hooggeëerd publiek in Westeuropese circussen worden voorgeschoteld als een absoluut top- nummer. Heel opvallend in dit programma: het vrijwel ontbreken van dieren- nummers. Voor de pauze een beren- nummer en vlak voor de finale een weergaloos knap paardennummer van een aantal Georgiërs aangevoerd door een ex-gravin, vormden het enige „beestenspul" in de Ahoy. Het merendeel van het programma speelt zich af boven de piste. Elena Bubnova en haar drie vrouwelijke partners bedrijven hoog in de lucht griezelige acrobatiek. De broers Asaturyan en Irina Chestua vormen een levende gymnastiekbrug. Zes vliegende en negen swingende acro baten. Valentina Surkova als slange mens in de nok van de piste. Zij maakte slechts één fout, op de grond waar zij over één van de bloembak ken struikelde. Stuk voor stuk ge weldige nummers. En dan ook nog twee nummers die voor mij de top pers waren. Allereerst de combina tie van een jongleurs- en een koord- dansact van de familie Biryokov uit de afgelegen Mongoolse staat Toeva. De nestor van de familie zit als afgevaardigde in de Opperste Sov jet. En dan ook nog de Volzhans- kv's, aangekondigd als de sensatie. Op een steeds hoger opgetrokken draad, die op het hoogtepunt van het programma in een hoek van bijna 45 graden staat, verrichten zij dingen die u op de stoeprand nog niet lukken. En dan nog even Oleg Popov, de wereldvermaarde clown. In het da gelijks leven volgens mensen die het weten kunnen, net zo eenvoudig en zwijgzaam als in de piste en daarom om hem geen gegier en geen gebrul, maar een glimlach. Een lieve clown. Hij had waarschijnlijk de meeste last van de onmogelijke en tourage. Zijn publiek zat tientallen meters van hem vandaan, contact was bijna onmogelijk en zijn be taamde mimiek was dan ook voor slechts weinigen weggelegd. Mis schien dat hij daarom bij mij niet zo overkwam, als ik me had voorge steld. Maar hij is enorm veelzijdig. Zijn nummer op het slappe koord zou ook zonder zijn humor niet mis staan in het programma. En ook voor jongleren, dompteren en acro batiek gaat hij met opzij. Maar bo venal: hij is de man achter de schermen van het circus dat mijns inziens wel eens het beste ter we reld zou kunnen zijn. TON IN 'T VELD Staatscircus van Moskou: tot en met 25 september in het Ahoy Sportpaleis te Rotterdam. dienst, waarin ds. H. van Benthem voorging. Het programma dat het jongerenkoor gisteravond ten gehore bracht was geheel onder leiding van de scheidende dirigent ingestu deerd. Na de dienst sprak de heer A. Koopman, namens de kerkgangers en namens het koor de vertrekkende dirigent toe. Hij bracht in herinne ring van hoeveel betekenis een mu zikale inbreng van de heer Jan Kreuter is geweest, en wees er op dat ook Jan Kreuter, op de korte traditie van het jongerenkoor voort bouwend, de mentaliteit onder de koorleden minstens even belangrijk pleegt te vinden als hun muzikale prestaties, alhoewel de laatste van tijd tot tijd concertkwaliteit begin nen te krijgen. Dirigent Kreut«r kreeg onder luid applaus van koor en kerk een oor konde aangeboden. De heer Kreuter dankte bewogen voor de afscheid- woorden en droeg vol vertrouwen en met veel goede wensen de koor directie over aan zijn opvolger Louis Blommaert. Hij hoopte en wenste dat het koor onder diens leiding voort zal werken in de geest van zijn oprichter, pater Jan de Bakker. De nieuwe dirigent gaf direct daar na een staaltje van zijn kunnen, door bij wijze van dank aan Jan Kreuter twee liederen te dirigeren. Bij een er van trad hij zelf als solist op. (Van onze correspondent) BROUWERSHAVEN In de nacht van zaterdag op zondag is door onbekende oorzaak een perso nenauto bestuurd door P.J.V. uit Zierikzee in een naast de weg gele gen sloot beland. De auto werd ge heel vernield. De verloofde van de bestuurder, de 17-jarige mej. J.H. uit Brouwershaven, moest met hoofd- en beenwonden per ambulan ce overgebracht worden paar het Rode Kruisziekenhuis te Zierik zee.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3