Hulster bevolking maakte kennis met nieuwe pastoor ONGEVALLEN IN HET WEEKEINDE Provinciale wedvlucht vanuit Orleans Heen teerkg Brandweer Middelbun bestaat veertig jaar MUZIKAAL FESTIJN TIJDENS NIEUW-NAMENSE KERMIS VEEL BELANGSTELLING BIJ MIS EN KENNISMAKINGSRECEPTIE CONCLUSIE OVER BAAL „In 1976 weer hogere veertarieven5 Ongerustheid rond toeristen belasting, congres van 1IVEE in liddelburgse schouwburg streek W. WARNIER V oetbalvereniging liiekl receptie Vrouwenbond recipieerde Diplom a-zwemmen in Zaamslag Sint-Cecilici hield eerste kaarting Zwemfestijn bij afsluiting seizoen Pupillentoernooi in Nieuw-Namen Aardenburg BIEZELINGE W[NT TOCHTEN WSV CLINGE Landag Weinig vis op hen gelwedstrijd in Hulst Voet-rally Den Dullaert" succesvol raiidvveer maakle rote fontein in Terneuzen B.V. De Kroon: winst in eigen toernooi Tengd Sas van Gent moeht „blussen Pr Dames FC Clilex winnen van FC Neckermaiw Vlaandag 13 september 1971 1MUI Veel inwoners van Hulst woonden de eerste mis bij die 3oastoor Verdur men in de basiliek opdroeg. (Van onze correspondent) SCHARENDIJKE Zaterdaga vond reed A. P. uit Oosterhout op de Plompe Torendijk in Scharendij- ne met zijn auto tegen een betonnen paaltje. De auto werd totaal ver nield. De bestuurder verloor de (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De heer W. War nier uit Hulst, voorzitter van het Actiecomité Vrije Veren, heeft tij dens een vergadering in Oostburg gezegd dat het er dik ir. zit dat er in 1976 nog eens forse verhogingen zullen komen van de veertarieven. Deze zouden los staan van de verho gingen, die minister Prees reeds heeft aangekondigd. De heer Warnier betoogde dat mi nister Drees ervan overtuigd moet worden dat de verhoging niet kan doorgaan, omdat het een „onbillijke zaak" is. Hij deelde mee dat de fracties in de Tweede Kamer worden aangeschreven en een onderhoud is aangevraagd met de vaste kamer commissie voor verkeer en water staat. De doelstelling van het comité is op de eerste plaats vrije veren, zo verduidelijkte de heer Warnier. Als alternatief zag hij een geringere verhoging van de tarieven voor Zeeuwsch-Vlamingen met tegelij kertijd het in dienst stellen van een nachtboot op de veertrajecl-en. Wel maakte hij duidelijk dat wanneer Zeeuwsch-Vlaanderen onverhoopt passief zou blijven, het comité zich zou bezinnen op de vraag of de demonstratie in Den Haag zal door gaan. De heer H. Colsen, die faam verwierf met zijn in 1958 georgani seerde „mars op Den Haag", memo reerde deze strijd nog eens. De heer Colsen riep op tot samenwerking om alsnog tot vrije veren te komen. macht over het stuur. Hij vloog tegen een langs de dijk staande betonnen muur, en vloog vervolgens met auto en al over deze muur heen. A. P. kwam met de schrik vrij. Zaterdag vond op de Seroosker- kenseweg te Haamstede een gecom pliceerde aanrijding plaats. Een per sonenauto, bestuurd door W. K. uit Rotterdam, probeerde een andere auto te ontwijken en reed hierna frontaal in op een auto, bestuurd door A. van L. Kerkwerve. Een inzittende van de auto van K., de heer W. uit Utrecht, en A. van L. moesten beiden naar het Rode Kruis- ziekenhuis worden gebracht. Debromfietsbestuurster D. J. uit Koudekerke moest zaterdag met een beenwond en een heupfractuur naar het Gasthuis te Middelburg worden overgebracht. Zij was op de krui sing Leliendaalseweg-Schotelweg in aanrijding gekomen met een perso nenauto, bestuurd door G. B. uit Middelburg. Op de kruising Zanddijk - Rijks weg 58 in Kruiningen kwamen twee auto's bestuurd door P. A. uit Yer- seke en J. M. uit Antwerpen met elkaar in botsing. De auto van de bestuurder uit Yerseke had een zo hoge snelheid dat hij over de kop sloeg en van de dijk af in een sloot belandde. De auto was total-loss. Zaterdagavond verleende de 16- jarige L. V. uit Zaamslag met zijn bromfiets geen voorrang aan de uit de richting Axel komendebromfiet- sei A. S. eveneens uit Zaamslag, die over de Axelsestraat reed. Bij de ootsing liep S. een hersenschudding op, en een duo-passagier van V. een hoofdwond. Dokter C. Verboom ver leende de eesrte hulp. Beide Brom fietsen werden zwaar beschadigd. Op rijksweg 58 nabij de Trago te Schoondijke, zijn twee personenau to's en een landbouwtrekker met elkaar in botsing gekomen. Het on geval ontstond doordat A. Z. uit Terneuzen, komende uit de richting Breskens, de tractor, bestuurd door C. van L. uit Schoondijke, wilde inhalen. Hij bemerkte echter te laai K. G. uit Zuidzande met zijn auto op. die uit tegengestelde richting kwam. Hij kon zich mpt zijn auto niet meer achter de tractor invoe gen. Een aanrijding met flinke scha de was het gevolg. Z. Liep snijwon- den aan zijn knie op en van L. enkele kneuzingen. G. kwam met de schrik vrij. Een passerende arts ver leende de eerste hulp. (Van een onzer verslaggevers) HULST De nieuwe pastoor van de Willibrordusparochie in Hulst, de heer R. Verdurmen, heeft zaterdagavond in de Hulster basiliek de eerste mis voor zfjn nieuwe parochianen opgedragen. De dienst werd door honderden belangstellenden bijgewoond. Tijdens de eucharistieviering wer den de aanwezigen onder meer toe gesproken door de deken van Zee land, de heer Blommerde, die er onder meer op wees. dat de taak van een pastoor in deze moderne tijd, zeker geen gemakkelijke is. Ook christen zijn, aldus de deken, is geen eenvoudige zaak en brengt een grote verantwoordelijkheid met zich mee. „Christen zijn", noemde hij een „waagstuk", dat ondanks allp voorkomende problemen, de moeite van het proberen zeer zeker waard is. Na de dienst in de basiliek, die drie kwartier duurde, was er in het nabijgelegen patronaatsgebouw een receptie. Een groot aantal mensen maakte daarbij gebruik van de gele genheid tot een eerste kennismaking met de nieuwe pastoor. De belang stelling was zelfs zo groot, dat aan vankelijk een lange rij van mensen buiten moest blijven wachten. Hoewel de heer Verdurmen nu officieel zijn intrede heeft gedaan m de nieuwe parochie, zal het nog enige tijd duren, alvorens hij defi nitief zijn intrek in de pastorie aan de Steenstraat zal nemen. Zijn op volging in het Oostburgse zieken huis is namelijk nog niet geregeld. Er is, in overleg met de heer Ver durmen, wel een mogelijke kandi daat voor de functie van rector ge vonden. Vandaag zal waarschijnlijk de beslissing vallen of deze al dan niet in de voetsporen van de heer Verdurmen zal treden. Als dat het geval is zal de nieuwe Hulster pas toor toch nog enige tijd als rector in het ziekenhuis werkzaam blijven om zijn opvolger in te werken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In verband met het behalen van het kampioenschap in puole A van de zomeravond voetbalcompetitie in het rayon Ter- neuzen heeft de voetbalvereniging Dow Chemical een recpetie geho' den in café De Vriendschap te Ter neuzen. Leden van het bestuur van de zomeravondcompetitie en afge vaardigden van verschillende zuster verenigingen waren er aanwezig. Na de druk bezochte receptie, volgde voor de spelers en hun dames en verdere genodigden nog een gezelli ge feestavond. (Van onze correspondent) SLUISKIL In verband met het 25-jarig bestaan van de vrouwenver eniging van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond te Sluiskil werd in ,,'t Gildenhuis" te Sluiskil een receptie gehouden die druk werd bezocht. Ook burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen gaf blijk van zijn belangstelling. Vele bloe men werden het bestuur aangebo den. Van onze correspondent) ZAAMSLAG Voor de laatste maal in dit seizoen werden in het openluchtzwembad te Zaamslag, de examens afgenomen voor het diplo ma a en b. Begunstigd door het zonnige weer bestond hiervoor een grote publieke belangstelling. Voor het a-diploma waren er 42 kandida ten waarvan er 40 slaagden, voor het b-diploma zwommen er 39, waarvan er 35 slaagden. De examen commissie bestond uit mevrouw Wa genaar uit Vlissingen en de heer Van der Ploeg uit Terneuzen. (Van onze correspondent) HULST De kaartclub St.-Ceci- lia te Hulst hield de eerste competi tie-kaarting van het nieuwe seizoen in het clublokaal café Ron de Vil der. Er namen 24 kaarters deel. De uitslag was als volgt: 1 L. de Wilde, 6 pnt, 2 P. van Kerckhoven, 6 pnt ,3 gelijk: W. Boussen, G. Mariman, A. Prince, J.Roels, G. Willemstein, F. Buys, A. Dieleman, M. Kaijscr, L Lebbinck en J. Schauwaert, allen 4 pnt, 4 gelijk: R. van den Branden, G. de Gijsel, J. Nijssen, J. Pleunis, A- Reijns, D. Verbraecken, G. de Wit en E. v.d. Walle, allen 2 pnt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ter afsluiting van het zwemseizoen werd gisteren in het Scheldebad te Terneuzen een zwemfestijn gehouden met mede werking van de zwem- en poloclub De Schelde, de zwemclub „De Klip pers", de reddingsbrigade en het personeel van het zwembad. Het geheel trok veel belangstelling voor namelijk van de zijde van de jeugd, die elkaar in verschillende onderde len energiek bekampten om een van' de vele fraaie prijzen te winnen, zoals bij het „vlotvechten". Verder waren er wedstrijden in mastkHm men, waterlopen, estafettezwem- (Van onze correspondent) NIEUW NAMEN Zaterdag werd een pupillentoernooi gehouden te Nieuw-Namen. De deelnemers waren Hulsterloo, SDO, Clinge, Hul- sterloo en Graauw. De uitslagen wa ren: 1. SDO, 2. Clinge, 3. Hulsterloo Cl, 4. Graauw, en 5 Hulsterloo Cl (Van onze correspondent) OOSTBURG Eigenaars van vier verhuurkantoren maken zich onge rust over de voorgestelde invoering van een toeristenbelasting in de ge meente Oostburg. Vanmiddag zullen zi,i hun bezwaren kunnen toelichten voor de commissie van financiën en strafverordeningen in de Oostburgse raad. De raad zal, zoals bericht, donderdag a.s. over de toeristenbe lasting debatteren. Met de horecabedrijven en de campinghoudersvereniging zijn de mogelijkheden voor de wijze van belastinginning doorgenomen. De zaak ligt vrij gecompliceerd. Het voorstel van de campinghouders om de belasting te berekenen aan de hand van de omzet bleek wettelijk niet haalbaar. Uitslag clubboiling Uitslag clubbolling van bolderclub „De ware vrienden" te Aardenburg: 1 L L- de Hon, 2 J. de Meij, 3 C. Dhont, 4 A. de Smet. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De provinciale Zeeuwse wedvlucht vanuit Orleans heeft een overwinning opgeleverd voor de liefhebber Eug. Verstraeten uit Hulst, wiens winnende duif tot een snelheid kwam van 1526,88 me ter per minuut. In concours waren 3476 duiven, die met een zuidwesten wind 's morgens om 6.15 uur in Orleans werden gelost. Tweede werd R. van de Berge te Sas van Gent. Grote overwinnaar van dit concours was wel de derde prijswinnaar, een duif van J. de Bruijn te Sint-Jansteen, die de eer ste hoofdprijs van duizend gulden won en verder de eerste konings- poel, voor F. Verschelden Axel en J. de Mul Philippine. De verdere uitslag was: 4 R. de Schepper Koewacht, 5 Ch. van de Wiele Hulst, 6 A. de Backer Kapel- lebrug, 7 Herman en zoon Zuiddor- pe, 8 P. Martens Sint-Jansteen, 9 A. Verstraeten Clinge, 10 Aug. Ver straeten Hulst, 11 Iz. de Jonge Bres kens, 12 R. Blommaert Hulst, 13 P. Mattheijssen Graauw, 14 G. Dusar- duyn Groede, 15 gebrs. De Poorter Ossenisse, 16 gebrs. Van Grol Bres kens, 17 F. Verschelden Axel, 18 P. den Engelsman Axel, 19 G. de Calu- wé Koewacht, 20 F. van Hooije Sas van Gent. Ploegenprijzen: 1 A. Cornelis Breskens, 2 H. F. Koch en zoon Terneuzen, 3 J. L. de Bruijn Sint- Jansteen. Series aangeduid: 1 F. van Hooije Sas van Gent, 2 J. L. de Bruijn Sint-Jansteen, 3 J. Giele Axel. Series onaangeduid: 1 A. de Backer Kapellebrug, 2 G. Dusar- duyn Groede, 3 A. Cornelis Bres kens. De kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren vloog vanuit Orleans met 1247 duiven. Uitslag: 1 Iz. de Jonge Bres kens (1497,91 m.p.m.), 2 G. Dusar- duyn Groede, 3 gebrs. Van Grol Breskens, 4 en 6 A. Cornelis Bres kens, 5 P. de Poorter Sasput, 7 C. de Putter en zoon IJzendijke, 8 R. Blomme Biervliet, 9 P. Goossen Cadzand, 10 Van de Linde-Du Puy Biervliet. Hoofdprijzen: 1 Iz. de Jonge, 2 G. Dusarduyn, 3 C. de Putter en zoon. Koningspoelen: 1 H. de Krijger Oostburg, 2 A. van de Broecke Hoofdplaat, 3 H. Mookhoek Breskens. Serie aangeduid: 1 G. de Wever Schoondijke, 2 J. van Gijs Breskens, 3 J. van de Broecke Bier vliet. Serie onaangeduid: 1 G. Du sarduyn, 2 A. Cornelis, 3 G. de Wever. Ploegenprijzen: 1 A. Corne lis, 2 P. de Poorter, 3 H. Calon Schoondijke. (Van onze correspondent) CLINGE De SVSV Biezelinge heeft zaterdag defiintief de wissel beker in zijn bezit gekregen van de door de wsv Clinge georganiseerde wandeltochten. Het was voor de derde achtereenvolgende maal dat de vereninging uit Biezelinge de eerste prijs in de categorie 15 kilo meter veroverde. Aan het wandel sportevenement hebben vierhonderd wandelaars deelgenomen. Na de start werd een défilee gehouden voor het voormalige gemeentehuis in Clinge. De heer B. de Keijzer, wet houder van sportzaken in Hulst, reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen zijn: groepen; 1. WSV Be atrix, Terhole, 685, 2. SDO Lams- waarde, 682, 3. Jeugdbelang, IJzen dijke, 677, 4. WIK Vlissingen 676, 5. WSV Hontenisse, 673, 6. Jonge Zwervers, Terneuzen, 668, 7. Jonge Zwervers, Terneuzen, 665, 8. WSV Clinge, 661, 9. De Sterre, Sluiskil, 650. Tien kilometer (41 individuele deelnemers) uitslag groepen: 1. WIK Vlissingen, 702, 2. SDO Lamswaar- de, 700, 3. WSV Beatrix, Terhole, 699, 4. Jonge Zwervers, Terneuzen, 698, 5. Jeugdbelang, IJzendijke 694, 6. SVSV Biezelinge, 687, 7. WSV Hontenisse, 686, 8. Jonge Zwervers Terneuzen, 684, 9. WSV Clinge, 669. Afstand 15 kilometer met 46 indivi duele deelnemers: Uitslag groepen: 1. SVSV Biezelinge, 708, 2. WIK Vlis singen, 700, 3. Jonge Zwervers Ter neuzen 692. 13 september 1971 GOES Grand, 20.00 uur: De pastoor kan geen bloot meer zien 18 jr. Museum v. Z.- en N.-Beveland, Kerkplein. „Wat de zee teruggaf", expositie over scheepsbouwhistorie, en scheepvaartgeschiedenis van het huishoudelijk materiaal van het schip (t.m. 1 okt.). MIDDELBURG City-Theater, mance 18 jr. OOSTBURG Ledeltheater, zijn vrij 20.00 uur: Perfor- 20.00 uur: Vlinders ROTTERDAM Hofplein Theater, 20.15 uur: Caba ret Tingel Tangel „Burgers op de bres". TERNEUZEN Luxor Theater, 20.00 uur: vrouw van de priester 14 jr. De VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: De dokter is een liefhebber 18 jr. ANTWERPEN Rubenshuis, expositie Rui, zijn tijd", tekeningen van BpP verzamelingen, o.a. tekent Rubens, Van Dyck en (Lm. 15 okt.). Middclheimoa7 positie 11e Biënnale van heëfcll se sculptuur uit Argentinië Bi Canada, Mexico en de Ve'r alsmede beelden uit Nederlaï werken van de onlangs ov» kunstenaar Oscar Jespers (t okt.). Geopend van 10-19 uur BRUGGE Hallen, tweede Triënnale Plastische Kunst in België (tj sept). Dagelijks van 10-18 uur. vinciaal Hof, Markt, Vlaamse schilderkunst 19m o.a. De Boeck, Malfait, SevraJ Wolvens (t.m. 14 sept.). Openl lijks van 10-18 uur. GENT Centrum van Kunstambae St.-Pietersplein 9, „Kunst na ld (t.m. 10 okt.). (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Middelburg se brandweer heeft zaterdag zijn veertigjarig bestaan gevierd. Dit ging gepaard met demonstraties op de Markt door de gewone en de jeugdbrandweer, waarbij veel nu bliek aanwezig was. Tijdens de receptie op het Middel burgse stadhuis werden vele felici tatietoespraken gehouden onder an dere door burgemeester P. Wolters, die de taak van de brandweer en de daarmee samenhangende dienstverle ning aan de gemeenschap memoreer de. De heer W. Hoek, beeldarchiva ris van de gemeente, gaf een kort historisch overzicht van de brand weer Middelburg in veertig jaar. Hij kreeg de lachers op zijn hand toen hij de mentaliteitsverandering van de brandweer in de afgelopen lijd onder de loep nam. Zo was het vroeger de gewoonte dat men do nieuwe bluskannen- en -kruiken pas werden besteld op het moment dat de brand al uitgebroken was. De districtsinspecteur van de brand weer en de commandanten van do korpsen Goes en Vlissingen boden geschenken aan. Tot ieders grote verrassing mar cheerden tijdens de receptie het mu ziekkorps Juliana voorafgegaan doo- het majorettenpeloton de statige Burgerzaal binnen. Brandweercom mandant J. de Jong sprak een dank woord, waarbij hij vooral dacht aan het jubileumcomité dat de orgn nisatie van deze feestdag volledig voor zijn rekening had genomen. Tijdens de feestavond die in de schouwburg te Middelburg werd ge houden, reikte burgemeester Wolters aan de heren P. Reynhoudt, C. Min- heere en J. Anteunisse een onder scheiding uit voor twaalf en een half iaar trouwe dienst. (Van onze correspondent) HULST Op het viswater De Vest te Hulst heeft de hengelsport vereniging De Binnenvest een vis wedstrijd gehouden waaraan 92 vis sers deelnamen, waaronder een aan tal Belgen. De vangsten vielen bitter legen. De meeste vissers hebben ge durende twee uur vergeefs zitten wachten op het moment dat hun dobber onder water zou verdwijnen Slechts 16 deelnemers slaagden er in een of meer vissen te verschalken De uitslag luidt: 1 G. Dillen 21 punten, 2 W. Boussen 14 punten, 3 E. Reunis 10 punten, 4 P. Reunis 10 punten, 5 V. Remortel 10 punten, 6 A. Bruneel 10 punten, 7 Th. Blom maert 10 punten, 8 A. Stalpaert 10 punten, 9 C. Audenaerdt 10 punten 10 Th. van Laere 10 punten, 11 L de Bleyser 10 punten, 12 A. .Riske 6 punten, 13 J. Thuy 3 punten, 14 W de Waal 1 punt, 15 E. Riske 1 punt. 16 L. de Bruyn 1 punt. (Van een onzer verslaggevers) HULST De voet-rally, die i georganiseerd door het buurtco „Den Dullaert" te Hulst, is een I ces geworden. Een 50-tal sportf wandelaars namen aan deze was tocht deel. De afstand die gel^ moest worden bedroeg 3 km, w bij de deelnemers onderweg 1 schillende opdrachten moesten j voeren. Na afloop werden doof voorzitter van het buurtcomiti; heer J. van Eekelen, in de foyer J de sporthal de prijzen uiige» Hierna werd de avond besloten een gezellig samenzijn. (Van een onz UeUZEN De kaderleden L j,, Zeeland, zijn het zaterd IN, punten met elkaar eens gt oblcmatiek en de industrialisat l il de bijeenkomst is als voorna, lat industrialisatie voor dit gebi wezen is. dat daaraan met het jid behoefte bestaat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Ter de nationale open tbben de brandweerkorpsen ,r in alle kernen van de ameuzen demonstraties gegeven. De bevolking kon op deze wij! ennis maken met het gebruik va .[schillende blusmiddelen. Ook wer |e jeugd in de gelegenheid gestel een echte spuit te hanteren. Ee iguurlijk en letterlijk hoogtepunt b eikte de viering van de brandwee ag aan de Oostblok, waar alle kor] m met ongeveer dertig stralen zor, lén voor een enorme fontein, d tele tientallen meters hoog, per m iut twaalfduizend liter water c cht inspoot. Dit waterballet trok ei <le honderden toeschouwers. 1 ,-erd ook een demonstratie gegeve het blussen van een in brand g .«akte auto. Het Terneuzense gemeei te bestuur woonde de demonstrati til. gelegenhei brandweerda zatei geraeent (Van een onzer verslaggevers) NIEUW NAMEN —In totaal acht muziekgezelschappen hebben afgelo pen weekend in Nieuw-Namen ge zorgd voor een ware stortvloed van harmonie- en fanfare muziek. Dat alles in het kader van de jaarlijkse kermis, waarvan in dit dorp nog steeds een groot volksfeest wordt gemaakt. Aan vertier heeft het dit weekend in het Zeeuwsch-VIaamse grensplaatsje zeker niet ontbro ken. De kermisexploitanten hebben za kelijk gezien, een goed weekend achter de rug. Het stralende najaars weer was daaraan ongetwijfeld voor een belangrijk deel debet. Zaterdag middag zijn de feestelijkheden in Nieuw-Namen begonnen. Het pro gramma vermeldde onder meer een prijskaarting en de nodige schietin gen. Zondag hebben vanaf ongeveer twee uur alle deelnemende harmo nie- en fanfarekorpsen een rond wandeling gemaakt door de dorps straten. Het ene gezelschap volgde het andere op en de mensen langs de weg kwamen letterlijk ogen te kort om al dit fraaie vertoon te kunnen verwerken. In het middel punt van al deze feestelijkheden stonden „De Scheldezonen" uit Nieuw-Namen, die zich compleet met nieuwe uitrusting aan eigen pu bliek presenteerden. Zondagmiddag was er in het parochiehuis tevens een receptie met onder andere b. en w. van Hulst. De fraaie tuin van de pastorie was voor deze gelegenheid omgetoverd in een soort openlucht theater. Op het grote gazon was een kiosk opgebouwd, waar alle bezoek- dende gezelschappen zondagmiddag om beurten een concert hebben ge geven. Daarvoor bestond zo'n grote belangstelling, dat er nauwelijks ruimte genoeg beschikbaar was. Zo wel zaterdag als zondagavond was er in het parochiehuis een „drive- in" avond voor de pop-generatie van Nieuw-Namen. De feestelijkheden zijn overigens nog niet afgelopen. Zowel vandaag als morgen moet nog een uitgebreid programma wor den afgewerkt, waarin een aantal schietingen de hoofdmoot vormen. Aan de feestelijkheden in Nieuw- Namen hebben zaterdag en zondag de volgende muziekgezelschappen deelgenomen: op de eeTste plaats de „Scheldezonen" uit Nieuw-Namen en verder de korpsen uit: Kiel- drecht, Graauw, St.-Jansteen, Tcrho- le en Clinge. (Van onze correspondent) HULST In het clublokaal 1 de biljartvereniging De Kroon b| Leeraert-Nijs te Hulst, werden dag en zaterdag de eerste wedsl den gespeeld voor het nederlll toernooi. Hiervoor hebben nu i 19 verenigingen Ingeschreven. I wordt gespeeld op 20 beurten 1' stoten. De uitslag van vrijdag: Kroon - Sluiskil 275-183 caramb E. Nachtegaal - A. Dallinga t" J. van Kerckhoven - P. Kor 35-18, F. Schelfhout - A. van Fi 40-14, J. Taelman - J. Korvehj» 29, J. de Bot - H. van Puivelde 31, T. Schauwaert - C. Pladdet 20, P. Beeldens - E. Hemelsoe! 19, E. Taelman - J. Dubbeldam I 11. De uitslag van zaterdag: Kroon - Concordia Terneuzen I 244 caramboles. E. Nachtegaal Freijzer 74-72, J. van Kerckhova C. Vermeulen 37-43, J. Taelman -j van Es 49-27, J. de Bot M Berg 15-29, T. Schauwaert - r 27-16, E. Taelman - N. Gooseiaj 20, P. Beeldens - A. Walraven t C. Poppe - J. de Theije 25-12. I I (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het achttien ■ationalc congres voor elektrowar te en elektrochemie, dat door Stichting Nederlands Instituut v( ilektrowarmte en Elektrochen INIVEE) wordt georganiseerd, op 12 en 13 oktober 1971 in Schouwburg te Middelburg (Mol jwater 99) worden gehouden. De eerste dag van dit congres Srotendeels zijn gewijd aan de "eiding en de warmtebehandelini van aluminium. Op de tweede aandacht worden geschonken kele recente technieken op !gebied van de elektrowarmte, de moderne regeltechniek en aan -Warmtebehandelingen bij [scheepswerf. Op de middagen van beide da Kunnen de deelnemers naar ke .sen bezoek brengen aan: Péchi [Nederland N.V. te Vlissingen, Kernenergiecentrale van de t Provinciale Zeeuwse Energie M Schappij (PZEM) te Borss jHoechst-Vlissingen N.V. te Vlis Ui? etl. N.V. Koninklijke M I schappij „De Schelde", te Vlis lien. (Van een onzer verslaggev®! SAS VAN GENT - VoorJ showmiddag die de brandwe®™! sen van Sas van Gent. Westdorpc i Philippine hielden, bestond ve langstelling. Vooral 's m°r8e?s' de kinderen aan de Prinsen'J Sas van Gent om het hardst ten spuiten, was het een druxi belang. De jeugd moest pi'otie j kaartjes op paaltjes omver te ten. Voorts moesten zij Prot>ö emmer vol te spuiten. (Van onze correspondent CLINGE —Op het sportterrein speelde het dam „jj van de FC Clitex een vrien^Jj pelijke wedstrijd tegen net elftal van de FC Neckerman^ was Tini Lauret die Clitex aan de leiding hielp, maar n ri d rust wist Jetty Leeraert de ,„j namen de bezoeksters u« door Carla Mulder. maar, kwam terug door Tini ba Greta Mell (32) waarmee de kwam. t'OOO' Vooruitzicht) voor dinsdag woensdag, o steld door he KNMI op zot om 18 uur opklaringen, na overal dr en tamelijk I r, ^'?e,r?V00ruitzichten in cijfers I 'cdeld over Nederland. \oor dinsdag Aantal uren zon: 3 tot 10. maal 0 tot 5 graden onder I Wax. temp «aal. M,a?3 ?P een droge periode van 12 uur: 95 Pr°£nt. I Procent1 6en ge'lee' droog etmas oor woensdag Min'»1 Uren Zon: 3 tot 10- nlaa'i emp- 0 tot 5 graden onder iiaai D tot 4 graden onder sten! ?P een droge periode van Kan! 2 UUr: 95 Procent. P'ocent" 6en geheel droog etma; 0 tot 4 graden onder

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2