JZEN s 93, «I 84 Universiteiten in stadium Ivan lotingen, wachtlijsten lenlager onder wijspeil" 496 GA GERUST TERUG NAAR DE LEEUWEN" prijsbinding en prijzen-gestunt De twee argeloze bommendraagsters zeer spoedig vrij W©l ...nee! >vis houdt Uw Kunstgebit VIS...duur? Door het bos de bomen niet meer te zien binnenland buitenland 1WmMMMH* Dierenverzorger van Ouwehands weer opgeknapt VERKORTING STUDIEDUUR SLAAT AAN BIJ RECTORES Bezuini Brabantse universiteit Scepsis omtrent onthullingen over Bormann Kamerlid wil „Oost-Pakistan" in V.N. Arrestaties na bloedbaden De Peruaanse Oma's laatste KLM-vlueht papier oor uw pen Muziekscholen Bredase Koepel u en uw beurs Ubóft als u van vis houdt. COLORADOKEVER IN KOOTWIJK 7 september 1971 11 ay. AH Lageprijzeneiland Albert Heijn: in een dure wereld een oord van Altijd Lage Prijzen, waarvan u zich iedere dag in iedere AH-winkel kunt overtuigen. lVin een onzer verslaggevers) „beDEN Hans Pleines (49 jj er helemaal bovenop. De ieI1 'ebben de Rhedense die- Enverzorger van Ouwehands Die- Lntrk "vrii mandaat" gegeven. Irn mag de man> die kort gele- je aanval van een woedende f overleefde chef dieren leer R. van den Berg kwam „bij om het leven nog niét bet werk. Hij moet nog een l of drie nakuren en daarna bij met vakantie. Half okto- #jl Rans Pleines dan aan de «aan. iL staat voor hem als een paal n water dat hij terugkomt in zijn oude vak. „En als het moet dan ga ik ook weer naar de leeuwen", vertelt hij. „Dit is mijn vak en mijn liefhebberij. Mijn stelling is dat elk vak zijn risico heeft. Ik hou van dieren, onverschillig wat voor dier het is. Een leeuw is en blijft een roofdier. Dat moet je we ten. Ik heb eerlijk gezegd soms liever met de dieren te doen dan met mensen. Als je de liefde van een dier hebt, dan heb je ook de trouw en dan gaan ze voor je door het vuur. Van een mens moet je dat nog maar afwachten". Hans Pleines ziet er gezond uit. Er is weinig bijzonders aan hem te ontdekken. Uitgezonderd een groot litteken achter in zijn nek. Hij heeft nog wat wonden aan zijn linkerarm en onder zijn oksel. „Maar die helen uitstekend", ver telt hij. „Ik heb nergens last meer van". Vandaar dat hij vakantie plannen aan het maken is. Want het ongeluk met de leeuw „Ik weet er niets meer van" heeft zijn vakantie wel in de war ge stuurd. „Ik heb me mijn hele leven tot dieren aangetrokken gevoeld" zegt hij. „Het is misschien grof gezegd, maar door dit ongeluk heb ik mis schien nog meer liefde voor leeu wen gekregen. Wat kan zo'n dier er aan doen? Het is zijn natuur; hij moet van nature prooi roven. Het is allemaal onder natuurlijke omstandigheden gebeurd" Twee keer is Hans Pleines al weer terug geweest in Ouwehands. Direct toen hij weer wat mocht lopen van de dokters ging hij. Zonder angst of tegenzin. „Ik was erg blij dat ik er weer was, ieder een vond het fijn om me te zien. Ook de twee tijgers. Die dieren zijn nogal op me gesteld. Als zij me in de verte zien aankomen, beginntn ze te brullen. En ze hou den ni-t op, voordat ik ze geaaid heb. Als ik mijn gezicht tegen de kooi leg, likken ze me". Zeker is dat Hans Pleines bij zijn terugkomst in Ouwehands Dierenpark niet terug hoeft naar de leewen. Hij hielp de laatste tijd bij de olifanten maar het was af en toe nodig om elders in te springen. „Eerst had ik de runder afdeling. Bisons, zeboes en watoe- si's. Die dieren zijn er nu niet meer. Er is een dolfinarium voor in de plaats gekomen". Op 1 oktober werkt Hans Plei nes precies 8 jaar in Ouwehands. Voor die tijd werkte hjj op een boerderij. „Ik wilde mijn hele le ven al naar de dierentuin", zegt hij. „Maar acht jaar geleden kreeg ik voor het eerst de kans" Hij is voor geen geld ter wereld van plan zijn slecht betaalde en gevaarlijke baan op te geven. In de tijd dat hij in het ziekenhuis in Wagenin- gen lag „Ik heb daar veel fijne reacties gehad" is er weer veel in Ouwehands Dierenpark veran derd. Er zijn onder andere zes jonge leeuwtjes bijgekomen. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG - EINDHOVEN - ll'TEECHT - NIJMEGEN De [rectores-magnifici van de Ne derlandse universiteiten en ho en hebben gisteren in I hun toespraken bij gelegenheid im de opening van het acade- 1 iniscli jaar onderstreept, dat er in liet hoger onderwijs momen- teel sprake is van een duidelijke ■crisissituatie. Met name werd veel aandacht besteed aan de recente bezuini- Igingsmaatregelen van het kabi- ijr.et Biesheuvel, het wetsontwerp I terstructurering wetenschappe- I lijk onderwijs en de samenwer- i tussen het hoger beroeps onderwijs en het wetenschappe lijk onderwijs. De universiteiten zijn aange- ind in het stadium van loting, laehtlijsten en bewuste verminde- ing van het onderwijspeil". zei de II nieuwe rector-magnif icus In 1 Utrecht, prof. dr. S. Groenman. tien improviseert van dag tot dag |M liet eenvoudig niet meer pat". Professor dr. ir. A. A. Th. van trier, rector-magnificus van de "indhovense T.H., wees op de pro- lemen van liet hoger heroepson- wijs en zijn relatie met de uni- I .ersitaiie instellingen. „Opmerke lijk is daarbij, dat in de studie die Jhierover is gepubliceerd, vrijwel j vaizelfsprekend wordt uitgegaan <an liet begrip „opleidingscapaci teit" van de verschillende facultei- a en instellingen". Kernvraag die zich daarbij voor liet, aldus prof. Van Trier, is of I it regering gaat besluiten de op- I leidingscapaeiteit als maatstaf te pan hanteren voor de toelating I nu studenten tot de universiteiten lm HBO-instellingen. Zulks in af- I wijking van de bestaande toestand. I Dit leidt tot de vraag of de oplei- I dingseapaciteit moet worden afge- Iftemd op de individuele vraag I mar onderwijs of dat rekening I Met worden gehouden met de I (raag naar afgestudeerden, zo stel pt prof. Van Trier. Prof. dr. ir. A. A. Th. M. van Trier Prof. dr. C. F. Scheffer. veel studenten een universitaire opleiding te laten volgen en zoveel mensen vrij te maken voor weten schappelijk onderzoek en onder wijs. Prof. Groen sprak de vrees uit, dat de beroepsmogelijkheden voor afgestudeerden straks op moeilijkheden zullen stuiten. Vol gens de Utrechtse rector-magnifi cus is het zeer de vraag of de maatschappij wel voldoende func ties kan aanbieden aan allen, die een speciale universitaire opleiding hebben genoten. Eindhovense tli Ook de verfkorting van de stu dieduur (rapport Posthumus) wordt niet als onjuist gezien, of schoon er ten aanzien van dit vraagstuk nog wel enkele zaken zijn dit tot klaarheid gebracht die nen te worden. Met name prol. Van Trier (Eindhoven) twijfelt aan de juistheid van de financiële beschouwingen in de memorie van toelichting. Daarin wordt gesteld, dat de wettelijke maatregelen tot aanzienlijke kostenverlaging lei den. Coördinatie van de studie aan de T.H en de H.T.S.-opleiding acht prof. Van Trier met de commis sie Schlösser gewenst. Minder gemotiveerd vindt hij echter de opvatting van die commissie, dat er in beginsel geen onderscheid gemaakt moet worden tussen TH- ingenieurs en HTS-ingenieurs /fijn collega, prof. dr. ir. J. C. Vlugh- tei van de T.H. Twente het zich m geliikluidende bewoordingen uit Ln november heeft de Eindho vense Technische Hogeschool de minister gevraagd een plan voor de stichting van een Centrum voor Biotechniek goed te keuren. Dat centrum zal verschillende para- universitaire instituten omvatten. Het vraagstuk van nieuwe afde lingen komt eveneens aan de orde binnen het samenwerkingsorgaan gingen De consequenties van de bouw- "P, beperking van personeelplaat- korting op overige uitgaven Iin veei opzichten zo absurd, I W het vrijwel onmogelijk is be- I '«maatregelen te nemen, aldus I it voorzitter van het Nijmeegse I "wereiteitsbestuur, prof. dr. A. I hu Melsen. I Hat de aangekondigde bezuini- Wnsen betreft sprak prof. ir. H. R. 1 ra5 Nauta Lemke van de Delftse I jit de hoop uit, dat die niet te IJD' 'dien worden doorgevoerd, I 7 a' teniaakte plannen kunnen 1*7™ aangepast. Prof. Van Nau- I lemke wil ook wel eens een I 'f van steeds nieuwe taken en I eu „De resultaten van de |ï™m]0elwet zijn nog niet zieht- I «f, de bestuürsstructuur-Veringa n'ct tot uitvoering gebracht kJ' Kcn weer nieuwe wetten I 'ntrede te doen", zei hij. tim» a'Semeen stonden de rec- ,.J"maknifici niet afwijzend te- J beperking vanhet aantal enten. Volgens prof. Van Mel- nr.Jou de grondoorzaak voor dit lat eCm we' eens kunnen zijn. ïe 4c huidige economische i' hebben overschat om zo- DEN HAAG (ANP) Vorig jaar heeft de Technische Hogeschool te Delft zoveel papier in omloop gebracht, dat hiervoor naar schatting 10.000 bomen van 30 jaar oud, d.w.z. een bos van 3 a 4 ha, zijn gekapt. Dit heeft de rector-magnificus, prof. ir. H. R. van Nauta Lemke, gis teren gezegd bjj de opening van het academisch jaar. Voor zover hij heeft kunnen nagaan is in 1970 op de Til ongeveer 170.000 kg papier uitgegeven. Aangezien de meeste vellen eenzijdig bedrukt zijn, betekent dit 50 a 60 miljoen pagina's tekst, hiervoor zijn 1000 manjaren nodig om dit allemaal te lezen. Voor deze 170.000 kg papier was ongeveer 300.000 kg hout nodig. Niet meegerekend zijn de dictaten en enkele stukken, diebui ten de Hogeschool verzorgd worden en de boeken uit de bibliotheek. Ook de PTT heeft een goede klant aan de Hogeschool gehad. Er zijn ruim 1 3/4 miljoen brieven en drukwerken verzonden voor een bedrag van 400.000 gulden. Prof. Van Nauta Lemke maakte deze opmerkingen in verband met de geestelijke verontreiniging tengevolge van de informatie, die zijns inziens steeds meer om zich heen grijpt. De hoeveelheid informatie, aldus de Delftse hoogleraar, die Iemand kan ontvangen, is nergens vast gesteld en is slechts afhankelijk van toevallige materiële en energene- tische omstandigheden, zoals de draagkracht van de postbode en de grootte van de brievenbus. Zoals voor medicijnen en hoogspanning ge waarschuwd wordt tegen mogelijke gevaren, gebeurt dit niet bij het verstrekken van informatie. Er wordt alleen wel eens een leeftijds grens gesteld, maar deze is overigens nog primitiever bepaald dan de twee tabletten aspirine per dag voor volwassenen en het ene voor kin deren, aldus prof. Van Nauta Lemke. van de Tilburgse Hogeschool en de T.H. Eindhoven. Over die samenwerking deed de Tilburgse rector-magnificus, prof, dr. C. F. Scheffer. In zijn schrifte lijk versiag over het afgelopen stu diejaar enige mededelingen. Hij vindt het al te simplistisch te stellen, dat er een Brabantse universiteit zou ontstaan, als de T.H. Eindhoven en de Tilburgse Hogeschool een fusie zouden aan gaan en een bestuurlijke eenheid zouden gaan formeren. Hij wees er op dat de belangen van beide scholen niet geheel evenwijdig lopen. De drang naar het predikaat „universiteit" 's bij de Technische Hogeschool met haar eigen identiteit nauwelijks aanwe zig, meent prof. Scheffer. Die Hogeschool streeft uiteraard wel naar volle uitbreiding van technische wetenschapsbeoefening. Zij erkent ook de samenhang van wetenschapsgebieden. Maar daaruit vloeit nog niet voort, dat het nodig is beide instelingen in één insti tuut onder te brengen. Prof. Schef fer pleitte wel voor „een of andere vorm van federatief bestuursver- band." Toekomstige bestuurders van de Tilburgse Hogeschool zullen han denvol werk krijgen aan de pro blematiek rond de relaties met het overig beroepsonderwijs en rond de samenwerking Eindhoven - Til burg. aldus prof. Scheffer. In dit verband stelt hij, dat het beter zou zijn met alle energie en aandacht te werken aan de inte gratie van het wetenschappelijk onderwijs en het overig hoger be roepsonderwijs dan alleen het we tenschappelijk onderwijs te her structureren. De Tilburgse Hogeschool is reeds lang geen „economische hoge school" meer. In wettelijke beteke nis is zij dat nog wel. Maar dat onderscheid tussen universiteit en hogeschool dat de wet nog kent. is niet zinvol meer, aldus prof. Scheffer. roon„pi^ V?./ANP). „Als je zelf *um 'ik? wijze met de prijzen tan LJJP niet blÜven vasthouden '5 tie Iltri f. PfÜskinding," betoog- ïbk na„ advocaat mr. W. J flr u-?6,1!?. 'let cash-and-carry-be- I v j V,Witte Pakhuis te Barne- ibsen aan de stok heeft ge- Loten 2even grote merkfabri- -'Wieale ®g?n,s. doorbreking van "de I Dot 'jentDriJsBinding. In een bij de I bank van de Utrechtse recht- I - H,. spar!nen kort geding I Bgberis *lVPn fahr-kante' Douwe Uuyws, Honig, Nestlé, Buysman, Persil en Detergenta) on der meer een verbod tot verkoop van hun artikelen. Mr. Bink liet bljjken, dat de fabri kanten zelf volop meewerken aan het niet meer Waterdicht zijn van hun verkoopsysteem. Door wijzigin gen in het verkooppatroon zijn op diverse plaatsen in het land zelfbe dieningsgroothandelsbedrijven ont staan (MAKRO), die bedoeld zijn voor detaillisten, maar waar in feite, naar zijn mening, iedereen terecht kan op vertoon van een registratie bewijs uit het handelsregister. Daar worden alle artikelen, ook van de eisende fabrikanten, tegen zeer lage prijzen verkocht. Als tweede argument tegen hand having van de verticale prijsbinding, noemde mr. Bink de stuntprijzen waarmee de fabrikanten van merk artikelen zelf opereren. De raadsman van de zeven fabri kanten, mr. J. Martin Muller, ver wierp de stelling, dat de MAKRO voor Jan en Alleman toegankelijk zou zijn. De president van de rechtbank zal op 14 september uitspraak doen. (ADVERTENTIE) voelt U de gehele dag niet! Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. Dentofix, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poeder - 's morgens een weinig op de plaat ge strooid - houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. Geen onaan gename smaak. Dentofix verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,67 bij apotheken en drogisterijen. (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV De twee meisjes, een Nederlandse en een Peruaanse, die zonder het te weten door Arabische terroristen zijn gebruikt om explosieven aan boord van Israëlische passagiersvliegtuigen te smok kelen, zullen zeer spoedig worden vrijgelaten. Zij waren door de Is raëlische politie voor ondervraging aangehouden, doch hun onschuld schijnt nu wel te zjjn vastgesteld. In onze editie vair gisteren maak ten wij melding van hun aanhou ding. Een woordvoerder van de Is raëlische politie heeft intussen nade re bijzonderheden bekendgemaakt over de twee pogingen tot aanslagen op vliegtuigen van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al, waar bij argeloze meisjes een Neder landse en een Peruaanse als werktuig zijn gebruikt. De twee ge vallen staan, volgens de Israëlische woordvoerder, los van elkaar. Het Nederlandse meisje, dat twin tig jaar oud is, had op vakantiereis door Europa ook Belgrado aange daan. Zij werd daar verleid door een jonge Arabier, die zei uit Beth lehem te komen. De Arabier wist HAMBURG (DPA) De door de New York Times onthulde bewering van de voormalige leider van de Westduitse geheime dienst, Reinhard Gehlen, dat Hitiers plaatsvervanger, Martin Bormann, voor de Sovjet- Unie heeft gewerkt en daar drie jaar geleden gestorven is, heeft reacties uitgelokt, die van veel scepsis hier' omtrent getuigen. De leider van het joodse documen- tatie-centrum in Wenen, Simon Wie- senthal, vindt, dat de lezing van Gehlen volkomen ongefundeerd is. Voor de door Gehlen in zijn memoi res verkondigde stelling zijn er vol gens Wiesenthal hoegenaamd geen bewijzen, alleen maar vermoedens Wiesenthal, die Hitiers bureaucra tische uitvoerder van „de oplossing van het joodse vraagstuk", Adoli Eichmann, ten val heeft gebracht, heeft de afgelopen jaren ook naar Bormann gespeurd. NEW DELHI (RTR) Ir. P.A.M. Cornelissen, lid van de Tweede Ka mer voor de KVP, heeft in Bongoan (West-Bengalen) gezegd er bij de regering in Den Haag op te zullen aandringen de kwestie-Oost-Pakistan in de Verenigde Naties aan de orde te stellen. Na een rondreis langs vluchtelin genkampen zei het parlementslid tot verslaggevers ook te zullen aandrin gen op meer Nederlandse hulp voor de vluchtelingen. Ir. Cornelissen. die een reis maak te te zamen met zijn collega A. L. ter Beek van de Partij van de Arbeid, zei voorts dat de vluchtelingenstroom niet afneemt en dat de situatie in Oost-Pakistan niet was verbeterd. ADELAIDE (RTR) Tien mensen zijn, zoals wij gisteren nog in een deel van onze editie's hebben kunnen melden, op een afgelegen boerderij bij de Australische stad Adelaide doodgeschoten. Het waren een moe der en haar zeven kinderen in de leeftijd van vier tot negentien jaar, en nog een verwante met haar kind van twee jaar. In verband met deze moord is een Australische landar beider Clifford Bartholomev offici eel in staat van beschuldiging gesteld. Aanleiding tot het bloedbad zou een huiselijke ruzie zijn geweest. Een soortgelijk bloedbad speelde zich zaterdagochtend af in Phoenix, in de Amerikaanse staat Arizona. Daar werd een gezin van zeven per sonen vermoord. Ook daar is iemand aangehouden. het meisje ertoe te bewegen naar Israël te gaan om daar een koffer geschenken voor zijn familie af te geven. Deze familie was de Arabier een bedrag van 2500 dollar schuldig. De Arabier wist het meisje boven dien er toe te krijgen in Rome met een vliegtuig van El Al naar Israël te vertrekken. El Al, zo had de Arabier verzekerd, was het neusje van de zalm. De koffer, die het meisje meekreeg, had een dubbele bodem en bevatte negen kilo ont plofbare stoffen en een tijdontste- king, die een ontploffing tijdens de vlucht moest teweegbrengen. De fa milie die op het adres had moeten wonen, dat het meisje verstrekt was, blijkt reeds lang naar een on bekende bestemming vertrokken te zijn.... Het 21-jarige Peruaanse meisje een modiste had op een reis dooi de V.S. een jonge Arabiet ontmoet, die zei een Israëlische ingenieur te zijn. Samen maakten zij reizen naar verscheidene Latijns-Amerikaanse landen, alvorens zich naar Londen te begeven, waar de Arabier het meis je voorstelde hem naar Israël te vergezellen. Maar de jonge Arabier moest eerst naar Israël en de Peru aanse zou zich later bij hem voegen en een van zijn koffers meenemen. De jonge man raadde haar met klem aan een vliegtuig van E) Al te nemen. De koffer, die de Peruaanse meekreeg, had eveneens een dubbe le bodem, waarin zich drie plastic pakjes bevonden, verbonden met een tijdontsteking, die de bom tij dens de vlucht zou moeten doen ontploffen. De Israëlische pers meent nog te weten, dat de Peruaanse ervan over tuigd was dat zij met de jonge Arabier zou trouwen bij aankomst in Israël. De bom in een van de koffers, aldus de Israëlische pers. kon nog op tijd aan boord van een toestel van El Ai rnschadelijk ge maakt worden. De tijdontsteking van de bom in de andere koffer functioneerde gelukkig niet, zodat een ontploffing uitbleef. SCHIPHOL (ANP) - Oma Krasnoff, die vorige week in het Schiphol Frommer hotel aan uitputting overleed, nadat ze zoals door ons gemeld maan denlang niets anders had ge daan dan met haar kleinzoon heen en weer vliegen over de oceaan, is gistermiddag om 14 uur aan de laatste van haar langere reeks vluchten per KLM begonnen. Onder de grootste geheimhou ding werd gistermorgen haar stoffelijk overschot, dat vijf da gen in bewaring was geweest bij een begrafenisondernemer in Amsterdam, naar Schiphol ge transporteerd. Op dringend ver zoek van de Amerikaanse con sul in Amsterdam, David H Hutchinson, die zich persoonlijk met de zaak heeft bezig gehou den, mocht niemand enige in lichtingen over het transport geven. Ook bij de KLM deed men er het volstrekte zwijgen toe. De lijkkist werd in het ba gageruim van de KLM-jumbo, die de vlucht KL 641 uitvoert, naar New York verzonden. Intussen heeft de schoonzoon van de overleden grootmoeder, ie 44-jarige Leonard Gelfland, vanuit Europa, telefonisch alle maatregelen getroffen voor haar begrafenis in Cleveland. De op 74-jarige leeftijd overleden oma neemt het geheim van haaT laatste „vliegende maanden" mee in het graf. Volgens de geruchten op Schiphol zuilen de 14-jarige kleinzoon Mitchell Howard Gel- fand en diens vader niet bij de begrafenis aanwezig zijn. Ten einde verdere publiciteit over ieze vreemde zaak te vermij- ien. zouden zij zich „ergens in Nederland" of wellicht in een naburig land voorlopig op een geheim adres schuilhouden. Brieven voor deze rubriek moeten met vol ledige naam en adres worden ondertekend. Bij publicatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uitzondering zal van deze regel wor den afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publicatie van brieven (verkort ot onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens la met in- houd. c.q. strekking. In De Stem van vrijdag j.L heeft gedeputeerde A. van Geesbergen enige meningen en plannen bekendgemaakt. Hij wil de Terneuzense muziekschool onder brengen onder een provinciale, dus Middelburgse directie. De heer Van Geesbergen zegt dat dit „van be lang" is, maar hij geeft daarvoor geen redenen op. En er is genoeg aanleiding om naar die redenen be nieuwd te zijn. Voorlopig lijkt het me, dat er juist argumenten tégen zo'n samenvoeging zijn en die wil ik hieronder trachten te formuleren. Maar eerst zou ik willen vragen: in welke provincie bestaat eigenlijk zo'n monsterconstructie, die alle mu ziekscholen laat besturen vanuit de hoofdstad? Bij mijn weten zelfs in (het ook niet dichtbevolkte) Drente niet. En waarom zou dan Zeeland daar ineens mee moeten beginnen, juist Zeeland? En dan kom ik op de tegenargumenten: juist voor Zee land, zeker voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, is zulk een muziek- schoolbestuur vanuit de provincie hoofdstad onlogisch, gezien de af stand en gezien de barrière die de Schelde nu eenmaal is. Als er iets aan de indeling van het muziekscho- lenbestuur veranderd moest worden, dan zou de geografische logica wij zen naar een eenheid van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen met Terneu- zen als centrum. De muziekscholen afdelingen in de andere Oost- Zeeuwsch-Vlaamse plaatsen zouden dan in plaats van het verre en slecht bereikbare Middelburg, dat ze nu als zetel van de directie hebben, het dichtbij gelegen Terneuzen krijgen. En Terneuzen is toch ook de groot ste stad buiten Walcheren. Het plan van de heer Geesbergen lijkt me bovendien duurder vanwege de „streekdirecteuren" die er bij nodig zijn. Voor de Terneuzense muziek school, een bloeiend instituut waar iedereen prettig werkt, lijkt me het plan-Van Geesbergen alleen maar nadelen te hebben. Ik zou de heer Van Geesbergen erkentelijk zijn als hij eens de argu menten wil noemen die hij heeft. TERNEUZEN R. PERDECK Met zeer veel medeleven heb ik kennis genomen van de inderdaad gemotiveerde grieven die in uw ar tikel „Onrust in de Bredase Koepel" worden vermeld. Het is natuurlijk ontoelaatbaar, dat achtenswaardige leden van onze Nederlandse samen leving die ons land trouw gediend hebben in de misdaad, niet op de juiste wijze zouden worden behan deld. Deze heren dienen natuurlijk op voortreffelijke wijze te worden bediend. De champagne behoort op de juiste temperatuur te worden ge serveerd en op de bijbehorende ka viaar mag geen kritiek mogelijk zijn. De min of meer lange vakantie in hotel „De Houten Lepel" behoort dan ook prettig te verlopen en de eventuele uitstapjes naar min of meer zieke familieleden kunnen ook zonder al te veel begeleiding plaats vinden. Over de slachtoffers en hun Nabe staanden zullen wij kiesheidshalve beter zwijgen. BREDA L. v. d. HEUVEL (ADVERTENTIE) Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. KOOTWIJK (ANP) —In Koot wijk is de voor de aardappeloogst gevreesde coloradokever gesigna leerd. De algemene inspectiedienst is gewaarschuwd om zo nodig maat regelen te neen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 11