bsidie druppel op gloeiende plaat roblemen EEUW kssïftïïsssi Wielerwedstrijd in St.-Jansteen afgelast Lage snelheden veroorzaakt door onweersbuien Sterke renners in sluitingskoers bfiimrt maal mei i" kanaal /OOR UW VREEMD GELD Axel wint van HYY GM [Tel. 2595 BREDA Piano akkoord w bender Clitex heeft clameselftal Bert Boom in stayersfinaie ente Oostburg 1INDERWET sport De waterschapsvergacL..,.„ ip cored ideeh oyer Badkoefci (Vesterschelde en gemaal iaar voren zijn gekomen Del noeten politiek gezien no» tal egelstellingen uit de weg leruimd. Een van de meest j 'ante vragen is: zal Antwerp iconomiscch concurrerend ir febied aan de Scheldemond len? erslaggevers) het watersciiap Hulster Am| a de hand gewezen, dat men bj de voorbereidingen van de dijn tent had moeten zijn op onttrij elfde minister, die op 8 septe( iet weten dat de werken aa laalhoekdijk opgeschort /orden, die ongeveer een evoren een concessie had ve oor de aanleg van deze dijk. Een en het ander kwam ter 4 e toen de nota van het waters etreffende het Baalhoekkanaal e orde was. Hoewel er aarderin-g bleek te bestaan l it werkstuk Week de hes rand van mening, dat de nota '.et ver genoeg ging. wethouders van Oostburg bre« e kennis, dat ter gemeenteseci ligt een verzoek met bijlagen v R. Kole Autobandenbedrijf, F 40 te Terneuzen, om vergu c hinderwet, tot het opricht# ichting voor het demonteren t in banden, waarin 5 electromoW gezamenlijk vermogen van 1 zullen worden, op het pereee lekend Zuidzandsestraat H. 3 rdastraal bekend Oostburg, seen 7. dagen na de dagtekening cing bestaat voor eenieder l lijk bezwaren tegen het verlenea in te brengen bij het gemeente op dinsdag, 14 september 1911 10.00 uur, in het gemeentem ting worden gehouden, waarp] waren tegen de inwilliging 1 'nen worden ingebracht, rdt erop gevestigd, dat hiwone e Oostburg later slechts tot o zijn indien zij in persoon oi de bovenbedoelde zitting J dere belanghebbenden kjuin •olstaan met het tijdig 'Miie bezwaren. Justus 1971. iter en wethouders voornoemd, 'ER, burgemeester FERHAGE, secretaris. 27 augustus 16 m '71 (Van onze sportredactie) „„L De begin dit jaar opgerichte tafeltennisclub Atac '71 in Jkjinpt met grote problemen. Problemen, want er zijn drie moei den, die het bestuur graag zou overwinnen, voordat 29 september lel eerst de Zeeuwsch-Vlaamse tafeltenniscompetitie van start ,i Het eerste probleem is een geschikte ruimte te vinden om de Itrjjdcn te spelen en om te trainen. Het tweede zijn de financiën, EJjct te maken hebben met het eerste en het derde is het aantal i,dat drastisch omhoog moet, maar waar nu nog beperkingen aan 'ai moeten worden, omdat de ruimte, die de vereniging nu in lik heeft bij café De Gentse Vaart niet voldoende is om een locloop aan te kunnen. Drie problemen, die eigenlijk zijn terug jonen tot een: geld. Want geld kan zeker twee er van oplossen, (ijl het derde dan niet meer bestaat. der, want .het waren er in feite vier. Dat ene probleem de wedstrijd training is uit de weg genomen door de Licht Hoek, een verlichtings- zaak uit Axel, die in ruil voor re clame op de shirts de kleding be schikbaar stelde. Een tenue uitge voerd in zwart met gele letters, zo dat de Axelse tafeltennissers waar schijnlijk aan het eind van hun eet'f ste officiële seizoen in de Nederlandse Tafeltennis Bond de naam „Zwarte Duivels" zullen dragen. Want ze ko men geladen aan de start om Axel te laten zien, dat ze ondanks te wei nig middelen, toch echt wel wat kun nen presteren, ROB VAN DEURSEN itart Brandt (voorzitter), John secretaris en Karei Dietz Lgmeesterhebben zich «open maanden suf gepiekerd jan een geschikte speelruimte te B Zij hebben zich tot de ge- gewend, die met het voorstel van het gymnastieklokaal in tape. Iets «'aar het bestuur van riet al te happig op is. John ,j)e gemeente vraagt voor die 532,- per jaar voor een avond week. We zouden zeker twee per week een zaal nodig in, dus dat komt neer op over I,-. Nu geldt er een korting il procent, als je bent aange- S, bij een landelijk erkende orga- ie. wat wij dus zijn, maar daar een voorwaarde aan van gediplomeerde trainer. En die jen we nr. niet betalen", jd is dus het belangrijkste. Van aneente kreeg de nieuwe Axelse een aanmoedigingssubsidie van Een fijn gebaar, maar vol- secretaris Maas een druppel op 'gloeiende plaat. Het ledenbestand lelijk niet zo groot, dat de club bedruipen van de contribu- Voorzitter Brandt: „In het be- jhadden we zeker 30 leden, maar er wat afgevallen door de isuze. Nu gaan we weer be- met de training en we ver len dan ook. dat we zo weer it oude aantal terug zijn. Ieder- nameüjk welkom bij ons", lissen hoopt Brandt, dat de toe- al te grootse vormen gaat men, want de ruimte van ca- Gentse Vaart, waar men zich i kan geven als lid, is beperkt de training van een grote groep, grotere zaal zou dus erg wel- zijn. Maar Zuiddorpe heeft voor bestuur, behalve de financieën, neer bezwaren. Maas: „Kijk, in luiermaanden is het wel te doen, ik vind het toch te gevaar- om 's winters met gladde wegen jonge gasten van 12 of 13 jaar |de fiets naar Zuiddorpe te laten len om te trainen. Ik denk niet, de ouders daar intrappen. Daar- "oeken wij een geschikte accom- ilie in Axel zelf. We denken 'ij aan de oude christelijke school Bastionstraat of aan een grote op het industrieterrein. Maar lag natuurlijk niet te veel geld i. want dat hebben we eenvou- 'niet! Pt de accommodatie valt of staat de verdere uitbouw van de vere- ig. Zo bestaan er plannen om de winter als er eenmaal iets gevonden is. de open Axelse "oenschappen te organiseren. Dit voorbeeld van Sas van Gent, dat Jdens de sportweek deed. Maar °Pig roept de competitie, waar net twee teams aan zal deel- Afgelopen maanden werd er erhnge competitie verwerkt opnen door Frank Dey die dienen als een soort selectie. <™e team plus reserve bestaat «komende winter uit Frank .- "on klaas, Gilbert Brandt en o Kort. Het tweede uit Paul tv,i p°lderman, George a? ^re(* Betrams. De le- o speelden de afgelopen m,r. oefehwedstrijden, die kJn? lesuhaten opleverden. - 't houwens een zorg min- Het bestuur van AT AC '71. 'ADVERTENTIE) GRtNSWISSELKANTOREN N.V. (Van een medewerker) ST.-JANSTEEN De grote inter nationale wielerwedstrijd achter derny's voor profs, die in september van dit jaar in St.-Jansteen verre den zou worden, gaat niet door. De heer E. van Ecke, voorzitter van de supportersclub avn Theo Verschue- ren, deelde dit mee tijdens een persconferentie in het clublokaal van E. Ottjes te St.-Jansteen. Hiermee is een einde gekomen aan de geruchten over de organisatie van deze wedstrijd. E. van Ecke: „Er werden zelfs al verschillende firma's uit St.-Jansteen genoemd die de wedstrijd zouden financieren, en dat is beslist niet waar. We hadden natuurlijk wel contact met een groot bedrijf, want zo'n wedstrijd finan cieren door loterijen enzovoorts is niet haalbaar. Desondanks staat het nu reeds vrijwel vast, dat de betref fende firma de koers volgend jaar te St.-Jansteen zal financieren. Deze zal dan verreden worden eind au gustus of begin september. De juiste datum staat nog niet vast. Het be stuur van de supportersclub is niet bij de pakken neer gaan zitten en zal voor de grote finalewedstrijd van het wereldkampioenschap 1971 achter zware motoren een groot beeld kleuren-t.v. in het clublokaal laten plaatsen. En indien Verschue- ren wereldkampioen mocht worden, zal het een compleet dorpsfeest wor den, maar zover zijn we nog niet". ..Mocht Theo Verschueren de wereldtitel behalen, dan is er groot feest in Sint Jansteen". VOETBAL De gemeenteraad van Venlo zal woensdag beslissen over een voorstel van b en w om de jaarlijkse subsidie voor de eerste divisie-club FC VVV van 30 000 op 60.000 gulden te brengen. KANO Het bestuur van de Nederlandse Kano Bond heeft beslo ten naast een damesploeg ook een herenafvaardiging te sturen naar de wereldkampioenschappen, die van 26 t. m. 29 augustus in Belgrado worden gehouden. De ploeg bestaat uit de dames Maria v. d. Holst en Mieke Jaapies en de heren Arend Bloem, Jan v. d. Holst, Joop Rune- man, Henk Spoelstra, Hans Tiche laar en Jan Verhaard. HARM OTTENBROS is tweede ge worden in een profkoers over 148 kilometer in Haasdonk. Winnaar werd de Belg Ronnie van de Vijver, die de afstand aflegde in 3 uur en 32 minuten. De plaatsing van de overige Nederlanders: 8. Tabak, 9. Holst, 12. Janbroers, 17. De Koning. JOS VAN DER VLEUTEN eindigde als vierde in een profkoers in Geet- bets, waar Georges van Coningslo als eerste door de finish ging. Bra- venboer werd 15e. Dolman 16e, Van Katwijk 20e en Krekels 27e. BELLA HAGE won een criterium over 40 kilometer voor dames. Zij had voor de afstand 64 minuten no dig. (ADVERTENTIE) „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender-K&D voor zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 2600 gulden namelijk hebt u al een piano van een kwaliteit waar Bender-K&D volledig achter kan staan. En dan niet van een merk want keus hebt u bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus wel vreemd lopen, wilt u na een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. kettnerSCduwaer deskundig in klank (Van een voetbalmedewerker) HULST HVV '24 heeft zijn laatste oefenwedstrijd voor de start van de competitie gespeeld tegen de tweede klasser Axel. Reeds na 10 minuten scoorde Lensen 10 voor Axel. Hoewel Axel de eerste helft de betere ploeg was, kon een uitste kend spelend HVV '24 de achter stand tot 10 beperkt houden, het geen vooral ook te danken was aan zeer goed keeperswerk van De Vos, die vele schoten van Lensen en Gans op fraaie wijze uit zijn doel wist te houden. Direct na rust een fel offensief van Axel, dat resulteerde in een doelpmit van Gans (20). HVV '24 vocht terug en verklein de door een prachtig doelpunt van J. de Vleeshouwer de achterstand tot 21. Een zich fel werend Axel kon echter tot het einde zijn voorsprong handhaven. (ADVERTENTIE) Een Philips batterij is niet alléén voor Philips apparaten. g Andere mogen er ook beter van worden,J (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Dat in de wed vluchten vanuit Font St.-Maxence van 22 augustus j.l. zeker geen re cord aantal duiven zouden vliegen was met de „derby Orleans" in het vooruitzicht wel te verwachten. En zij die voor deze vlucht geen jonge duiven hadden ingekorfd zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad. Het verliep weer eens bar slecht. Pas om 12.15 uur 's middags kon men de duiven lossen, maar het weer in West-Europa is en blijft onberekenbaar, want het convoot duiven heeft in deze ruim 230 kilo meter lange vlucht talrijke onweers buien moeten omzeilen, waardoor de vogels vele kilometers meer hebben gevlogen dan normaal het geval zou zijn geweest en bovendien is dat vele niet eens gelukt, getuige de gemaakte snelheden die daar niet om liegen. Bij de meeste verenigingen gingen de prijzen die dag dan ook niet af en werd er om de nog resterende prijzen geloot, of men klokte 's maandags verder. Algemeen wordt aangenomen dat mede door deze slecht verlopen vlucht de deelname voor de vlucht vanuit Orleans, die zaterdag wordt gehouden, niet groot zal zijn. Insiders verwachten zeker niet meer dan 300 jonge duiven uit Zeeland, hetgeen een halvering zou betekenen van het aantal dat twee weken geleden in concours was bij de Zeeeuwse derby Orleans. Bij de combinatie Stoppeldijk wonnen de oude duiven van A. Peersman 1, 5, 6. 7 en 9, de hoogste snelheid was 792,5 meter per minuut, 2 P. Zand- stra, beiden te Axel, 3 G. Peersman Stoppeldijk, 4 Fl. van Acker, 8 J. den Engelsman, 10 J. Giele, allen te Axel. Bij deze combinatie vlogen 128 jonge duiven, snelheid eerste duif 883,7 m.p.m. 1 BollemanOost- dijk Axel, 2 Th. de Poorter Stoppel dijk, 3, 7 en 8 J. den Engelsman, 4 P. den Engelsman, 5 en 9 Lensen Visser, 6 D. Dieleman, 10 J. Giele, allen te Axel. „Herleving" Kloosterzande met 57 duiven, hoogste snelheid 772,3 m.p.m. 1. en 6 P. van Goethem, 2 A. Hoefijzers, 3 en 4 A. Colpaert, 5 Th. i t <1- (Van een medewerker) CLINGE Nu het damesvoetbal in Zeeland vaste vormen heeft aan genomen, en er al een tiental clubs bestaan, zijn er ook al verschillende bedrijven, die buiten een herenbe- drijfs voethal elftal ook een dameseit- tai erbij hebben. De heer Warnier, organisator van de eerste OZO-bedrijfsvoetbalcom- petitie, heeft nu ook bij NV Clitex een bedrijfsvoetbalelftal op de been gebracht voor dames. Dit elftal speelt vrijdag de eerste wedstrijd tegen het tweede elftal van DVVS uit St.-Jansteen op het gemeentelijk sportterrein in Clinge. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Bert Boom: Geplaatst voor de finale in Varese. (Van onze speciale verslaggever) VARESE Nederland zal zater dagavond in de stayersfinaie van de amateurs evenals West-Duïtsland met tenminste twee deelnemers ver tegenwoordigd zijn. Want nadat Fred Niemijer zich a' via een twee de plaats in de eindstrijd had gere den, won Bert Boom woensdagnacht de derde serie met groot vertoon van macht. De Nederlandse kampioen behoef de zich nauwelijks in te spannen om zijn tegenstanders op grote achter stand te fietsen. Alleen de Italiaan Carraro, die op een ronde als twee de eindigde, werd door Boom ge spaard. (ADVERTENTIE) U bent niet verplicht Philips batterijen Y in een Philips apparaat te doen. Het is wel beter- J (Van onze sportinedewerker). OSSENDRECHT Zondag orga niseert Camiel Matheussens in zijn woonplaats Ossendrecht de traditio nele grote Sluitingskoers voor ama teurs en beroepsrenners. De heer Matheussens, sedert een jaar „ge pensioneerd jurylid" maar nog altijo bij alle wedstrijden present, heelt een aantal vooraanstaande Neder landse en Belgische profs gecontrac teerd. Peter Post, Rini Wagtmans (mo menteel bezig met de organisatie voor- de voetbalwedstrijd tussen Ne derlandse en Belgische wielrenners) René Pijnen, en de laatste tijd de goed koersende Harm Ottenbros. Kees Pellenaars komt met zijn Goudsmit-Hoff-ploeg aan de start, met onder meer Cees Rentmeester, Gerben Karstens, Wim Prmsen, en Daan Holst. Tino Tabak, Wim Bra- venboer en Evert Dolman vertegen woordigen Mars-Flandria. Bij de in- dividuelen starten Karei Delnoy en Wim Wanders. De Belgische verte genwoordiging bestaat uit mannen als Roger Rossiers, Roger Verhagen, Alfons Debal en Roger Loysch. De beroepsrenners starten om 15.30 uur en rijden 120 kilometer. Om 13.00 uur komen de amateurs aan de start. Ook hier sterke renners ais Bert Broere, winnaar van de Acht van Chaam, Cees van Dongen en de complete Victoria-ploeg van Jan Jaspers. De amateurs rijden 80 kilo meter. (ADVERTENTIE) Voet ,7 en 9 René van Goethem, 10 A. de Booij. „VZV" Hoofdplaat met 143 jonge duiven. 1 Seijnesael-O (721 m.p.m.), 2 Wabeke en zoon, 3 en 4 A. Tem merman, 5 J. Boone, 6 L. Martens, 7 Scherbeiun en zoon, 8 P. van Waes. 9 Seijnesael-R, 10 J. Gernaert. Oude duiven: 1 en 6 C. Crocke (672 m.p.m.), 2 A. den Hamer, 3 J. en A. Comelis, 4 en 8 Ch. Temmerman, 5 E. Temmerman, 7 P. van Waes, 9 en 10 A. van de Broecke. „De Eendracht" Terneuzen met 136 jonge duiven, hoogste snelheid 792,2 m.p.m. 1 en 4 H. Koch en zoon, 2 C. Willemse, 3 en 5 A. Bril, 6, 9 en 10 J. van de Graaf, 7 F. de Schepper en zoon, 8 J. de Wilde. Met 75 oude duiven. 1 M. A. de Roo (815,4 m.p..), 2 en 4 J. van de Graaf, 3 A. Verlinde, 5 W. Moens, 6 en 8 A. Bril, 7 A. Nieuwelink, 9 F. Mollet, 10 W. de Kraker. „Recht Voor Allen" Sluis met 107 duiven, snelheid 765,82 m.p.m. 1 en 3 J. Fokke, 2 M. Baert, 4 M. van de Bussche, 5 I. Dathijn, 6 C. van de Walle, 7 E. Visser, 8 en 10 J. Cop- pens, 9 O. Marteijn. „Eerste De Beste" Schoondijke met 111 duiven. 1 P. de Hullu, 2, 5, 9 en 10 G. Dobbelaere, 3 C. Jansen, 4 gebrs. Huigh, 6 en 7 H. Calon, 8 H. Verherbrugge. „Nieuw Leven" Koewacht met 144 jonge duiven, hoogste snelheid 955,9 m.p.m. 1 R. de Waele, 2 Joh. Ver schuren, 3 W. Verbiest, 4 A. Geers, 5 en 10 gebrs. Elegeert, 6 en 8 Ch. Suy, 7 H. Begijn, 9 Fr. Rogiest. ,)Met Moed Vooruit" te Boschka- pelle met 78 jonge duiven. 1 E. Pieters, 2, 3 en 9 Th. Hayette, 4 C. Dobbelaar, 5 G. de Nijs, 6 L. Lauret, 7 en 10 J. Cappendijk, 8 P. van de Veen. Uitslag met oude duiven. 1, 7 en 9 D. Dobbelaar, 2 A. Verbracken, 3 P. de Vos Zaamslag, 4 J. Wauters, 5 Th. Dobbelaar Zaamslag, 6 G. de Nijs, 8 Th. Hayette, 10 E. Pieters. „De Vrede" Sas van Gent 119 jonge duiven, snelheid eerste 801,8 m.p.m. 1 R. van de Berghe ,2, 3 en 4 A. Verhaegen, 5 R. Cappaert, 6 M. de Smet, 7 B. van de Berge, 8 F. van Hooije, 9 R. Geernaerdt, 10 P. Goethals. Met oude duiven. 1 A. vau de Putte (834,2 m.p.m.), 2, 8 en 10 B. van de Berghe, 3 en 6 O. Martens en zoon, 4 en 7 J. van Dam, 5 R. de Vos, 9 J. Snelders. „De Reisduif" Graauw in combi natie met „De Postduif" te Lams- waarde met 75 duiven. 1 en 4 J. van de Veecken, 2 en 10 P. de Caluwé, 3 P. Mattheijssen, 5 J. van Denderen, 6 G. Vioen, 7 Alph. Kouijzer, 8 Alb. de Koster, 9 Ch. de Klerck. „Concours Combinatie Hulst" met 91 jonge duiven, hoogste snelheid 832,15 m.p.m. 1 All. Dhont en zoon, 2 Jos van Oelsland, 3 en 8 J. van de Branden, 4 G. de Kouwer, 5 G. Snelders, 6 en 7 All. Koemans. 9 Anth. van Helsland, 10 gebrs. Van der Vliesch. Oude duiven. 1 J. Dlia- nis (863,04 m.p.m.), 2 A. Jv. Nijs, 3 All. Dhont en zoon, 4 P. de Bruijn, 5 Edm. Roelands, 6 en 7 A. de Poor ter, 8 Anth. van Helsland, 9 P. Hillaert, 10 Ch. van de Walle. „Volharding" Westdorpe met 51 jonge duiven. 1 en 9 P. van Paemel, 2 W. Verhaegen, 3 A. de Krijger, 4 G. Gijsel, 5 en 7 R. Goethals, 6 en 10 A. Verhaegen, 8 R. van Queckel- berghe. Oude duiven. 1, 2 en 3 gebrs. Audenaerd, 4 en 8 R. Goe thals, 5, 6 en 10 Ed. de Smet, 7 Em. Baecke, 9 M. de Smet. „De Snelle Duif" Clinge met 94 jonge duiven. 1 G. Weerrebroeck, 2 P. Vos, 3 P. BolssensDrumont, 4 J. Lernout, 5 en 7 Anth. van Goethem, 6 J. van de Beergen, 8 M. Willaert, 9 G. van Landeghem, 10 Th. van Goe them. „De Bonte Duif" Aardenburg in samenwerking met „De Grensvlie- gers" te Eede. 124 jonge duiven, snelste duif 911,7 m.p.m. 1 en 8 Rich, de Clerck, 2 en 10 A. Buijsse, 3 Iz. Duininck, 4 en 5 H. Lampo, 6 A. Breijaert, 7 Joh. de Clerck, 9 M. de Smet. Oude duiven. 1 en 9 J. de Vreeze (777,9 m.p.m.), 2 H. Lampo. 3 en 8 W. Standaert, 4 P. Staelen, 5 J. Pieters, 6 A. Temmerman, 7 R. de Windt, 10 Iz. Duininck. „De Snelle Duif" Terhole met 52 duiven. 1 Aug. Freyser (783 m.p.m.), 2 A. Vermeulen, 3 Alph. Freyser, 4 M. Vermue, 5 L. Hey- mans, 6 Jos. de Bot, 7 F. Roelands, 8 A. Ongenae, 9 A. Beaurain, 10 A. Hemelaar. „Nog Sneller" Breskens met 585 duiven, hoogste snelheid 845,92 m.p.m. 1 en 9 S. Klaassen Breskens, 2 H. van de Bossche IJzendijke, 3 C. Mussche IJzendijke, 4 en 5 J, van de Broecke Breskens, 6 Th. de Buck Groede, 7 P. de Poorter Sasput, 8 combinatie RasBackerman Groede, 10 J. de Vreeze Eede. Rayon West-Zuid-Beveland met 387 oude duiven. 1 M. Beenhakker 's-Heer Arendskerke, 2 Traas Gheijs 's-Heerenhoek, 3 D. A. Rijk Heinkenszand, 4 F. Franse Kwaden- damme, 5 A. van de Dries Ovezan- de, 6 P. Rijk 's-Heer Arendskerke, 7 P. van 't Westeinde Lewedorp, 8 C. Rijk Ovezande, 9 H. Streek 's-Heer Arendskerke, 10 P. Rijk 's-Heeren hoek. Met een deelname van 161 oude duiven. 1 C. Hermes Lewe dorp, 2 L. Traas 's-Heerenhoek, 3 M. Boudens Kwadendamme, 4 en 8 G. Verbart, 5 A. Westdorp. beiden 's- Heerenhoek, 6 en 7 C. Rijk Ovezan de. 9 P. Rijk 's-Heeerenhoek, 10 J. van Eijkeren 's-Heerenhoek. Uitslag wedvlucht vanuit Quie- vrain van „De Snelle Duif" te Clin ge met 96 jonge duiven. 1 E. de Bodt, 2 en 6 J. van de Branden, 3 H. de Cock, 4 P. de Moor, 5 C. van Landeghem, 7 F. Claessens, 8 I. Bracke, 9 gebrs. Willaert, 10 P. Bolssens - -Sturm.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5