AN DER HOOFT FEL )P DE ZEGE BELUST MNEE AFDELING ZEELAND EVERT VEEL GESPREKSTOF tgffirrak, HOCKEYTOERNOOI VAN RAPIDE STERK BEZET Hoofdklasse voor de elfhandballers wordt opgeheven De Meijer boekt eén fraaie zege DVSNE ontmoet in Goes dameselftal Bestuur ziet fout in wilstrijd ■t België W ed vlucht voor J. Bakker DAMESTEAM TAKTIKA OP DREEF Zeeuwse Honk succesvol tegen Jeka 'EEN KLOPT CAUBERG Zeilwedstrijden op Veerse Meer sport -..lekkere kollK' Overwinning van damclub 's-Gravenpolder kom Plaatselijk* regionale- semi-proving munikaiie Dat ellomea, mogelijk vj, n verkoop-boodick, In DE STEM kostbaar ■t Is maar kostbaar noen, A'S een uitgav, 'an. halve cen' Pe' b„eikl met te duur jag 13 "1" «rij dar helemaal mei «Hdj jwemmedewerker) "gjys Waren het de ijjen Steeds Sjaak van der L Martha Wolff die vanaf udn van het langebaanseizoen Z jt leiding namen in het „t voor de Zeelandbeker, daarin duidelijk verandering l.,„ Na twee wedstrijden - kilometer van Sluis en de l-c, heeft de kleine Roel L van de Ganzen uit Goes Lr met 27 seconden voor op de houder van de Zee- (r, Sjaak van der Hooft uit Bij de dames is het je wilde - eveneens van de die de leiding stevig in keelt. heeft een voorsprong van vier minuten op haar clubge- Klompe. Is er voor Joke de Wilde dan ook geen vuiltje aan de lucht. Voor Roel Veenstra staat er een zware strijd voor de deur, want Sjaak van der Hooft is van plan de Zeeland-beker definitief te winnen. De achterstand van 27 se conden moet voor hem te over bruggen zijn. Dit zal echter niet gemakkelijk zijn aangezien Veen stra bekend staat om zijn geweldi ge vechtlust. Zaterdagmiddag zal de strijd in alle hevigheid losbar sten tijdens de 1800 meter lange havenwedstrijd te Breskens. In de ze wedstrijd staat voor Sjaak van der Hooft opnieuw een beker op het spel. Reeds tweemaal achter een heeft hij deze wedstrijd ge wonnen en bij winst zaterdag aan staande is deze beker definitief in zy'n bezit. Het zal daarom bijzon der spannend gaan worden. Bij de vrije slag dames is Joke de Wilde de uitgesproken favoriete. Vorig jaar was de schoolslag dames erg spannend. Teon was Anita Bracke die een verrassende overwinning behaalde op Marlies Vercruijsse. Het zal nu wel weer op een twee strijd uitdraaien tussen Leni van Bodegom uit Vlissingen en Mar leen Swenne uit Goes. Maar gezien de wat kortere afstand als normaal kan wellicht Yvonne Klaassen van De Schelde voor een verrassing zorgen. Bij de heren zal Theo Vis zijn beker moeten verdedigen, want als hij in dezelfde vorm van de Kreekrace verkeert dan moet hij hiertoe in staat worden geacht. Stand: dames: 1. Joke de Wilde 1.40.26, 2. Ar ja Klompe 1.44.25. Heren: 1. Roel Veenstra 1.27.30, 2. Sjaak van der Hlooft 1.27.57. Sjaak van der Hooft: fel belust op overwinning in Breskens. (Van onze sportredactie) ÏUZEN' De afdeling Zeeland van de KNVB geeft op 25 sep- 'd na de officiële receptie ter gelegenheid van het 50-jarig be- een diner voor genodigden. Een diner, waar de afgelopen weken tgen van KNVB-officials veel over geschreven en gesproken is. left het eten van die zaterdagavond afgelopen maandag een ;deel van de gesprekstof opgeleverd voor de vergadering van het 'Jig bestuur van de afdeling. Ter tafel kwamen daar twee brie- n een van de strafcommissie en een een van de scheidsrech- nissie waarin geprotesteerd werd tegen de wijze waarop Ldigingen voor dat diner waren gesteld. elke commissie mochten na-- i! slechts twee vertegenwoordi- op het diner aanwezig zijn en a commissielid zijn vrouw mee li brengen, dan mocht er maar len. De straf- ij scheidsrech- ;sie hebben daar vorige tegen geprotesteerd. Cees ier, secretaris van de straf- le: ,.We gaan ervan uit of of niemand. We werken erg oor de afdeling en als er dan doen is, zouden wij er niet bij zijn. Begrijp me goed, het gaat dat etentje. Dat zouden we zelf nog wel kunnen beta- r het gaat om het principe, aal of geen een", leester A. P. Schouwenaar iwershaven, lid van het be de afdeling Zeeland van en gedelegeerde van het in de jubileumcommissie: hebben we erover verga- die commissies hebben vol gelijk. Dat valt niet te ont- De straf- en scheidsrechters- issie doen enorm veel werk Ie afdeling. Ze zijn in feite een gstuk van het bestuur. We zijn e conclusie gekomen, dat we aak moeten herstellen. De se-, fen van die commissies krij- pndaag of morgen een briefje, staat, dat al hun leden wel- ujn op het diner. Met dames. We ze persoonlijk niet allemaal odiging sturen, omdat je dan ik krijgt, dat het bokkig ge- iet: nu, hier heb je dan je uit- ng. Nee, we wilden laten zien, n.L mderdaad ongelijk hebben Dat vind ik een eerlijke zaak. ai te dwaas zijn als we zouden dat we fout zaten en dan toch •t oude vast blijven houden". "ten van de straf- en scheids- rechterscommissie zijn dus welkom in de Brasserie, waar zaterdagavond 25 september het diner wordt gege ven. Cees Steenbakker wilde bij het horen van dit nieuws niet veel zeg gen. Steenbakker: „Ik moet eerst met mijn andere commissieleden overleg gen, wat ons te doen staat. Het was niet de bedoeling, dat onze brief al leen voor de strafcommissie zou wor den aangezien, maar voor alle com missies. Wij vragen ons af: „Waarom die wel en die niet". Steenbakker hield verder de kaken op elkaar. Na overleg met zijn collega's zal er een beslissing vallen of er wel of niet gegaan wordt. F® mze sportmedewerker) i j r september zullen JMerland-België zeilwedstrijden hraakmankreek gehouden De wedstrijden staan open ""keidsklassen. spanker, i. a optimist, moth en IjMere klasse, Indien minimaal tn ®®r klasse aan de start ujnen. Igezien deze wedstrijden mee- JLt°v clubkampioenshappen E? Koninklijk Nederlands Wa- f verbond zullen alleen die r» unn,e.n inslhrijven die een meetbrief kunnen tonen. De «anif j wedstriiden, die zijn seerd door de watersportver- AV^dyck" te Hoek zullen t 'i30 "ur en 14.30 uur, er f gehouden onder de regie- jLj31? de I.Y.R.U. en de bepa^ f^anhetKNWV Berde ki°MK Kvlrï kamPioen l" Swt In ltNVB district Zuid |lsWkltegerSTEEVdSCha,PPe,1'jke kat sitEN een 12 ne- fntelijk ',"casseren °P het eht. sportterrein in Maas- tl dg leidinó HnÜ "l'nuut nam STEEN kw^VanJRemortol. Na i tc-rue m 1 Limburgers r stand en Zeeuwen hiel- 1(11 over pi„? ™en het initiatief k»«i beh !T-Schoot na een 1 «id kwaml mr (2-°)- Kort amen de Limburgers ^32S°°r.mel 1-8- terwijl net winst terugkeerde: (Van onze sportmedewerker). TERNEIJZEN Zaterdag en zon dag worden op het Veerse Meer internationale zeilwedstrijden ge houden. De organisatie berust bij de Royal Yacht Club De Belgique uit Antwerpen, de Royal Belgian Sai ling Club uit Gent, de watersport vereniging Wolphaartsdijk en de Jachtclub Veere. Aan deze wedstrijden kunnen bo ten uit de eenheidsklassen en jach ten die vallen onder de Ior-bepalin- gen en platbodemvaartuigen, de zo genaamde handicapklassen, deelne men. De eerste start voor de een heidsklassen is zowel zaterdag als zondag om tien uur 's morgens. De handicapkiassen gaan zater dagmiddag om twee uur en zondag morgen om half tien van start. Za terdagavond om zeven uur wordt er in het gebouw van de Watersport vereniging Wolphaartsdijk aan het Veerse Meer een receptie gehouden voor alle zeilers. Zondagmiddag om vijf uur vindt in hetzelfde gebouw de prijsuitreiking plaats. Cees Steenbakker: „Allemaal of niemand". (Van onze handbalmedewerker) BREDA Zondag 5 september start de veldhandbalcompetitie. Om dat de handbalverenigingen in Zee land, Brabant en Limburg steeds meer de voorkeur geven aan zeven handbal op het veld of alleen zaal handbal in de wintermaanden in plaats van elfhandbal, heeft de elf- handbalcompetitie cen gevoelige klap gekregen. Met ingang van de nieuwe competitie heeft het Neder lands Handbal Verbond besloten, ge zien de matige belangstelling voor elfhandbal, de hoofdklas op te hef fen en de landelijke eerste klas als hoogste klas in te stellen. Een en ander vloeit voort uit het feit dat de hoofdklas Nederland moet vertegenwoordigen op internati onaal niveau. Omdat verschillende hoofdklassers, zoals Walcheren, Swift, Niloc, Sittardia, en PSV zich hebben teruggetrokken uit de elf handbal heeft de vertegenwoordi ging op internationaal niveau sterk aan kracht ingeboet. Er zullen dan ook geen elfhandbalwedstrijden meer op internationaal niveau ge speeld worden. In het westen van het land is nog een grote belangstel ling voor elfhandbal. En iedereen vraagt zich dan ook af of het westen van het land kan zorgen voor de overbrugging van de tijdelijke in zinking van elfhandbal of dat het nog verder bergafwaarts gaat. Hoe het ook afloopt naast de elf- handbalcompetitie van landelijke eerste en tweede klas is de deelna me aan zevenhandbal bij de veld handbalcompetitie weer sterk toege nomen. Zevenhandbal wordt echter (Van ker) onze duivensportmedewer- ZAAMSLAG De derbywed vlucht voor jonge duiven van de afdeling Zeeland van de Nederland se bond van zaterdagvliegers vanuit Chartres (350 km) met een deelna me van 2750 duiven is gewonnen door J. Bakker, uit Goes, wiens duit tot een snelheid kwam van 1573,53 meter per minuut. Hij won daarmee ook de eerste van de in totaal 52 te verdienen derbyprijzen. 2 G. de Waardt ,3 A, van de Graaff, 4 J. van Beek allen te Arnemuiden. 5 Daane-Hoek, Middel burg, 6 L. van Belzen, 7 C. de Ridder, Arnemuiden, 8 H. van de Voorde, Middelburg. 9 A. van de Kreeke, Kortgene, 10 A. Marteyn, Arnemuiden. Slechts vijf van de te winnen derbyprijzen kwamen terecht bij de Zeeuwsch-Vlaamse liefhebbers en deze vielen nog alle in Breskens Uitsiag wedvlucht afdeling Zee land met 302 oude duiven. 1 J. Verwei, Kortgene, hoogste snelheid 1514,61 mpm. 2 H. van de Moere, Kortgene, 3 A. Stoutjesdijk, Zierik- zee, 4 H. Verburg .Kortgene, 5 Ph. Stekete, Bruinisse. 6 J. Jakobsen, Middelburg, 7 J. Hol, Tholen, 8 P. Pijnen, Middelburg, 9 W. van Koot- en, Bruinisse, 10 W. Daane en zoon, Vlissingen. (Van onze sportredactie) HULST De hockeyclub Rapide uit Hulst houdt dit weekeinde het dertiende Reinaert-toernooi. Een toernooi, dat door dc vervroegde start van de Nederlandse competitie niet die deelnemers trekt, die het bestuur van Rapide eigenlijk zou wensen. Zo blijkt bijvoorbeeld de universiteitsploeg van het Franse Rijssel weg te blijven, een elftal dat tot nu toe nog elk jaar heeft deelge nomen. De Franse studenten, die het afgelopen seizoen als vierde eindig den in de strijd om het Franse kampioenschap, kunnen niet komen omdat veel leden van het team nog met vakantie zijn. Secretaris Saman (Van ker) onze duivensportmedewer- ZAAMSLAG In de provinciale Zeeuwse derbyvlucht voor jonge duiven vanuit Orleans heeft een duif van de Terneuzense liefhebber A. de Meijer, zo'n kleine twee mille voor zijn eigenaar gewonnen. Deze duif won de eerste hoofdprijs, de eerste koningpoule en de tweede derby-prijs en bovendien nog een gouden horloge De eerste en grote derbyprijs ging naar de combinatie Notebaart-De Kruiter te Breskens, die ook de eerste serie van twee duiven onaangeduid wonnen, twee duiven geklokt in acht seconden. De eerste serie aangeduid was voor M. Jaspers te Middelburg. Win naar van deze vlucht werd P. Hengsdijk te Biezelinge maar diens winnende duif droeg geen derby- ring. In concours waren 5981 jonge duiven, ruim 600 meer dan het vorig jaar. De vlucht is zonder moeilijkheden verlopen en er zijn vrijwel geen verliezen geleden. Dat ondanks het slechte seizoen en de tamelijk grote verliezen van jonge duiven. Dat toch zo'n groot aantal werd ingekorfd is een bewijs dat de groei en belangstelling voor deze jaarlijkse derbyvlucht volop aanwe zig is. Ook het aantal verkochte derbyringen steeg van 11.795 vorig jaar tot 13627 in 1971. De uitslag 1 P. Hengsdijk, Bieze linge snelheid 1563,70 meter per mi nuut 2 L. van de Wege, Breskens 3 en 4 Notebaart-De Kruiter, Bres kens. 5 A. de Meijer, Terneuzen. 6 G. van Belleghem, Eede. 7 Mevrouw Lippens, Axel. 8 en 11 M. Jaspers, Middelburg. 9 P. Willeboer, Krui- ningen. 10 D. Engels, Biervliet. 12 P. Bauwens.Graauw 13 M. Jeremiasse, Wemeldinge. 14 C. Hermes, Lewe- dorp. 15 A. du Puy, Biervliet. De laatste derbyprijs gaat weg op een snelheid van 1425, mpm. Het con cours sluit op een snelheid van 1347 mpm. van Rapide: „Normaal krijgen we altijd veel Belgen en Fransen op ons toernooi, maar door die vervroegde competitie moesten wij het toernooi wel naar eind augustus verplaat sen. We hebben zes Franse clubs aan geschreven, maar er komt er slechts één. Dat komt omdat in België en Frankrijk de scholen veel later be ginnen dan in Nederland. De vereni gingen kunnen nu nog niet beschik ken over hun spelers, omdat die nog niet terug van vakantie zijn. En de universiteiten beginnen nog veel la ter, daarom kan Rijssel ook niet komen". Toch is Rapide erin geslaagd een zeer redelijk programma samen te stellen. In totaal zullen zaterdag en zondag 12 herenteams en vijf da mesteams in Hulst in actie komen. De volgende clubs hebben inge schreven: Wolvendael (België), Na tionale Bank (B), Tirlemont (B), Sporting Mechelen (B), Brugge (B), VCL (Den Haag), Olympia (Terneu zen), Hockeyclub Oranje (B), Rapid Temse (B), Cambrai (Fr.) en na tuurlijk de organiserende vereniging Rapide, die met twee teams zal deelnemen aan dit eigen toernooi. Secretaris Saman: „Die hockeyclub Oranje, dat is leuk dat we die hebben. Dat zijn namelijk Nederlan ders, die in België wonen en die daar een club hebben opgericht. Zij spelen ook gewoon in de Belgische competitie". De heren zijn ingedeeld in twee poules van zes elftallen, zodat de dames met vijf teams een halve competitie afwerken. Saman: „En mocht er nog wat ruimte in het programma zijn, dan zullen we een wedstrijd tussen de dames van Hulst en de dames van België, dus een selectie uit de deelnemende ver enigingen, laten spelen". De poules bij de heren zijn zo samengesteld, dat de sterksten niet bij elkaar zitten, zodat de finale wedstrijden gaan tussen teams van zo ongeveer gelijke sterkte. Het toernooi wordt gespeeld op drie vel den en begint zaterdagmiddag om half twee. Zondag reeds om 10 uur 's morgens, terwijl de finale om de Ueinaert-wisselbeker om half vier 's middags zal plaatshebben. Het Nederlandse dameselftal, dat zaterdag in Goes speelt tegen de Lim burgse kampioensploeg DVSNE. (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdagavond om half zeven ontmoet het Nederlandse da mesvoetbalelftal op het sportpark „De Schenge" in Goes dc Limburgse kampioensploeg DVSNE, dat ai eer der de Oranje-meisjes een 31 ne derlaag toebracht. Het Limburgse team dat in vijf jaar tijds 76 wedstrijden speelde en er daarvan slechts een verloor is kwalitatief zeer sterk en bovendien geroutineerd volgens de mening van Robert Verbrugge, de trainer van de nationale damesselectie. Verbrugge: „Het zal daarom zater dag in Goes een bijzonder spannend duel worden dat het aankijken ze ker waard zal zijn". Verbrugge die met de opbouw van het Nederlandse damesvoetbalelftal grote vorderin gen heeft gemaakt in de afgelopen maanden en steeds op jacht is naar nieuwe talenten meent voorts dat de publieke belangstelling voor het damesvoetbal sterk toeneemt. ADVERTENTIIE alleen nog maar op afdelingsniveau gespeeld en kent nog geen regionale ontmoetingen of een landelijk kam pioenschap. De meeste teams hebben zich al enkele weken door deelname aan toernooien en vriendschappelij ke wedstrijden voorbereid op de komende veldhandbal competitie. Ondanks de opheffing van de hoofd klas elfhandbal zien veel handbal lers uit naar zondag 5 september om weer met de veldhandbalcompetitie te kunnen beginnen. (Van onze volleybalmedewer ker) TERHOLE Sportclub Terhole, dat onlangs zijn naam wijzigde in volleybalvereniging Taktika, heeft met een heren- en damesploeg deel genomen aan het door Cactus geor ganiseerde volleybaltoernooi. Aan het spel van de dames was te zien, dat het dit jaar serieus wordt in de Overgangsklasse. Taktika werd dan ook eindoverwinnaar zonder enig setverlies. Vooral de aanval en het blokkeren was goed verzorgd, waar door Asterix (Kieldrecht, 2), Cactus (De Klinge, 3) en Sigivoc (Sint- Gillis Dendermonde. 4), geen kans kregen hun eigen spel te spelen. In de herenploeg van Taktika werden enkele jongere spelers ge probeerd. Via een overwinning in de poule kwam Taktika in de halve finale tegen Sigivoc. Deze gerouti neerde ploeg bleek vooral voor de jongere spelers een te zware opgave. In de strijd om de derde plaats konden zij zich echter volledig re vancheren tegen het organiserende Cactus. In de finale bleek Sigivoc ook te sterk voor Rapid uit St.- Niklaas. Op zaterdag 28 en zondag 29 au gustus zal Taktika met twee dames- en twee herenploegen deelnemen aan het grote internationale volley baltoernooi van Eendracht Gent- brugge te St.-Amandsberg. Vooral de Taktika-dames zullen hier tegen Belgische topclubs kunnen testen hoever hun voorbereidingen voor de nieuwe competitie gevorderd zijn. (Van ker) onze honkbalmedewer- TERNEUZEN In Breda speel den beide teams van het Zeeuwse Honk een honkbalwedstrijd respec tievelijk tegen Jeka 2 en 3. Het eerste team van het Zeeuwse Honk boekte tegen de Jeka reserves een grote overwinning (49). Na de eerste inning was de strijd nog ge heel open 12. Na het stelen van enkele honken en zeer goed werk aan slag, was de stand na drie innings opgelopen tot 15 in het voordeel van de Zeeuwen. Jeka zette een andere werper in, maar deze kon niet verhinderen dat het Zeeuwse Honk uiteindelijk met een 49 overwinning naar Terneu zen kon terugkeren. Ook het tweede team van het Zeeuwse Honk wist in een goede wedstrijd een 39 zege te behalen In de eerste inning scoorden de Honkers door een honkslag. Na de tweede inning was de score reeds opgelopen tot 05, door controle- verlies van de werper van Jeka. Het duurde tot de laatste inning voordat Jeka tot scoren kwam. Het Zeeuwse Honk stond toen al met 08 voor. In de laatste inning verloor de Zeeuwse werper, Van Walraven zijn no-run zege. Jeka scoorde driemaal: eindstand 39. (Van onze sportmedewerker). TERNEUZEN —De damclub 's Gravenpolder, die in Rotterdam een oefenwedstrijd speelde tegen „Het Oosten", welke vereniging uitkomt in de nationale hoofdklas, is bijzon der succesvol geweest. De Zeeuwse dammers klopten de gastheren na melijk met 11-9. Jac. op 't Hof zorgde voor de eerste winstpunten voor 's-Graven polder, waarna Jan Blom over de sterke eerste bordspeler De Jong zegevierde. Ook Gerrit Blom en Harthoorn behaalden de volle winst. Krijger, I. op 't Hof en Wiskerke kwamen tegen hun Rotterdamse te genstanders in grote moeilijkheden, maar bereikten toch nog een remi se. De uitslagen: S. de Jong - J. Blom 0-2; J. Klomp - A. Krijger 1-1, D. Kinnegen - G. Bloom 0-2; C. Stolsi- ans - I. op 't Hof 1-1; B. Stork - A. Quakkelaar 2-0; C. de Zeeuw - M. Quakkelaar 2-0; A. Staisan - J. op 't Hof 0-2; A. van Dort - E. Wiskerke 1-1; C. Vermijs - A. van Overbeeke 2-0; C. Spaan - F. Harthoorn 0-2. Totaal uitslag 9-11.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5