Zeldenrustcollege alweer krap in de behuizing B. EN W. SLUIS IN IMPRESSARIO-ROL KOM PROJECT VOOR 127 WONINGEN IN POLDER SERLIPPENS DRUK PROGRAMMA VAN EHBO - HULST CCC naar Oostburg Kraan stoort PTT bij meting WEEK! MUZIEl FESTI1 f" Nederla door België OPLOSSING: NIEUW COMPLEX overtroel stad streék Drie concerten in raadzaal Vergadering actiecomité St.-Jansteen SCHIETINGEN STAANDE WIP Werkgroep tot behoud veer wil oversteken Terneuzen Ossenisse Oplichters gestraft St.-Jansteen Zaamslag Breskens HUISHOUDBEURS EXPO AXEL 71 BH 'far idwéer 'aterstanden loog water DIT WEEK fj ZOMAAR ERG! KWEET'NC wAAr?datdc Donderdag 26 augustus 1971 l 26 augustus 19/1 Pianiste Da Costa SLUIS Het gemeentebestuur van Sluis heeft een drietal con certen georganiseerd, die alle ge houden zullen worden in de im posante raadzaal van het Sluise Belfort. Het eerste concert zal volgende week vrijdag plaatsvin den. Bugemeester mr. H. van den Beid zei zeer verheugd te zijn dat men deze drie concerten heeft kunnen vastleggen. „Zoals u weet is het programma van de stichting cultuurspreiding Zee land reeds rond en kon Sluis daar niet ingepast worden. Wij zijn blij nu toch drie concerten in ons mooie raadhuis te krijgen". De heer v. d. Beid wees erop dat in het verleden reeds gebleken is dat de raadzaal zich uitstekend leent voor recitals en kamercon certen. De drie uitvoeringen zijn gepland op 3 september en op 3 en 31 oktober, liet concert vol gende week vrijdag zal gegeven worden door de bekende pianiste Janhie Dacosta. Zij zal spelen op een vleugel, die door de Z.V.U. beschikbaar is gesteld Uitge voerd worden voor de pauze wer ken van Mozart en Debussy. Na de pauze zal mevrouw Dacosta pianowerken van Chopin vertol ken. De Zeeuws-Franse pianiste Janine Dacosta is reeds lange tijd in Nederland en heeft geconcer teerd onder o.m. Eduard van Bei- num en Willem van Otterloo. Het concert op zondag 3 oktober is een Zeeuwsch-Vlaamse primeur. Het is een z.g. „koffieconcert", gegeven door een ensemble Bois- morlier. Het concert begint zon dagmiddag om 13 uur. Dit en semble brengt uitsluitend barok muziek ten gehore uitgevoerd op originele instrumenten als de plauto-traverso, viola da gamba en klavecimbel. Het gezelschap bestaat uit Lucius Voorhorst, hans Bol en Gerard Dekker De reeks van drie concerten zal besloten worden door het Amati- kwartet. Zij brengen romantische werken ten gehore van o.m. Schubert. Geconcerteerd zal wor den door Jacques Iloltman, viool, Richard Kilman, viool, To Wil- mes, altviool en Ben de Ligt, cello. „Wij hopen van deze concerten een jaarlijks terugkerende tradi tie te maken, aldus burgemeester Van den Beid. „Te dienaangaan de hopen wij dan ook volgend jaar in contact te treden met de C.S.Z. om te zien of ook Sluis in haar programma kan worden op genomen. Ik hecht zeer veel waarde aan dit soort uitvoerin gen De mens leeft tenslotte niet van brood alleen", zo besloot de heer Van den Beid. (Van onze correspondent) SLUISKIL Het dinsdagavond gevormde actiecomité dat onder voor zitterschap van de heer H. Colsen te Sluiskil staat, zal op donderdag 2 september in café Dallinga te Sluis- ikl vergaderen om zo mogelijk de datum van' de protesttocht naar Den Haag vast te stellen. Vervuiling De zusters die het klooster in de Hoofdstraat 36 be woonden, hebben dit ontruimd. Ze hebben nu de woning Oude Drij- dfjck 20 betrokken. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Zondag 29 augustus komen in Westdorpe koningen en keizers op de staande wip van Zeeuw- sch-Vlaanderen en Zuid-Beverland tegen elkaar in het strijdperk. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. Overigens is het aantal schietingen in de maand september sterk ver minderd. Het programma voor die maand luidt :4 september Axel, 18 septemberTetneuzen (kermis) voortzetting puntenschieting, 19 sep tember Zuiddorpe, 22 en 25 septem ber Terneuzen (kermis) voortzetting puntenschieting, 26 septemberWest dorpe. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met 250 nieu we leerlingen is het Zeldenrust college in Terneuzen de snelst groeiende scholengemeenschap in Zeeuwsch-Vlaanderen. Die snelle aanwas noopte tot een forse uit breiding van het aantal lesloka len. Aan de Schuberthof zijn bij het be gin van het nieuwe schooljaar vijf theorie- en 2 vaklokalen toegevoegd aan de reeds bestaande behuizing aan de Mozarthof en de Grenulaan. De nieuwe lokalen aan de Schubert hof dragen het stempel van een nood voorziening Er moet bovendien nog het een en ander aan de inrichting gebeuren. Ondanks de ruimere behuizing van leerlingen en docenten ziet directeur A. van Dijk het cursusjaar 1972-1973 niet zonder zorg tegemoet. „Het laat zich nu al aanzien dat we volgend jaar weer erg krap komen te zitten. Voor dit jaar kan het nog net", zegt de heer Van Dijk. De definitieve oplossing van het ruimteprobleem van het Zeldenrust college is de realisering van het nieu we scholencomplex in het uitbrei dingsplan Hof Zeldenrust. De aan vraag voor de bouwvergunning is dit voorjaar bij het rijk ingediend. Dat van het Zeldenrustcollege in de naas te toekomst nog een verdere flinke stijging van het leerlingenaantal wordt verwacht blijkt uit een prog nose van de bestuursraad, waarbij rekening wordt gehouden met het feit dat de scholengemeenschap in 1980 niet minder dan 1300 leerlingen zal kunnen tellen. Het Zeldenrustcollege krijgt naast nieuwe theorielokalen dit jaar ook nog de beschikking over een nieuw gymnastieklokaal. Eind oktober wordt begin gemaakt met de bouw vktf een dergelijke voorziening op de hoek van de Alvarezlaan en de President Rooseveltlaan. De nieuwe gymzaal kan rond de jaarwisseling in gebruik worden genomen. (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE - TERNEU ZEN De werkgroep tot behoud en verbetering van het veer Hoede- kenskerke - Terneuzen wil ook in Zeeuwsch-Vlaanderen een actie groep van de grond krijgen. Voor waarde hiertoe is de opkomst en de stemming op een openbare bijeen komst die de werkgroep op 31 au gustus in hotel Rotterdam te Ter neuzen, aanvang 20 uur, houdt. Tijdens deze vergadering zal de opinie van de aanwezigen gepeild worden, teneinde een inzicht te ver krijgen in hoeverre de Zeeuwsch- Vlamingen het veer Terneuzen - Hoedekenskerke willen behouden. De huidige Hoedekenskerkse actie groep, die met een delegatie aanwe zig was op de eergisteren in Sluiskil gehouden avond vam de „35-procents- actie" en daar alvast officieus een sympathiebetuiging aan het adres van Honoré Colsen en zijn mede- trijders heeft geuit, zal voor aan vang van de vergadering in Terneu zen nog een eigen vergadering be leggen om een officieel besluit ten aanzien van de actiegroep Colsen bekend te maken. Dit besluit zal tijdens de daarop aansluitende bij eenkomst worden bekendgemaakt. Ook zal men vaststellen of en hoe men mee gaat doen aan de protest- tocht van de Colsenianen naar Den Haag. ••er l- Een overzicht van de houten noodlokalen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Binnenkort zullen de contracten worden getekend voor de financiering en bouw van 127 eengezinshuizen in het uitbreidingsplan Serlippenspolder. Het project is in ontwikkeling bij het Arnhemse bureau P. A. Houtzagers. Enkele pensioenfondsen zullen voor de belegging zorgdragen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de 127 premiewoningen gebouwd worden door Gebroeders Simons uit Terneuzen. De huurprijs van de huizen zal vermoedelijk tussen de 300 en f 350 liggen. De woningen zijn gesitueerd in het zuidelijk gedeelte,vam de Ser lippenspolder en bevatten een grote huiskamer, drie slaapkamers op de eerste verdieping en een kamer op de zolderverdieping. Bovendien een bad kamer met ligbad en tweede w.c. en centrale verwarming. Botsing Woensdagmorgen nam de bestuurster van een personenauto mevrouw G. de B. uit Terneuzen de bocht korte Kerkstraat - Nieuwstraat te ruim ten gevolge waarvan zij op het trottoir tegen een verkeerspaal terecht kwam. Receptie De Terneuzense Door- mangroep van de Nederlandse pad vindersvereniging herdenkt zaterdag haar 25-jarige bestaan met een recep tie, die 's namiddags van vier tot vijf wordt gehouden in het clubgebouw aan de Zuiderparklaan. Hengelwedstrijd De 5e club wedstrijd in de Westerschelde geor ganiseerd door de zeehengelclub De Vogel is een succes geworden. Er namen 82 hengelaars deel en de vangst was goed. De uitslag: le prijs: H. Jonkheym te Kloosterzande 13 vissen, 1274 punten, 2e prijs: R. van Waes te Sluiskil. 5 vissen, 911 punten, 3e prijs: H. van Puijenbroek te Sluis kil, 18 vissen, 723 punten, 4e prijs: J. Lepoeter te Kapelle, 9 vissen, 712 punten, 5e prijs: G. de Smet te Kloosterzande 8 vissen, 667 punten, 6e prijs: P. de Waal te Kloosterzan de 5 vissen, 605 punten, 7e prijs: R. Boogaert te Kloosterzande 11 vissen, 583 punten, 8e prijs H. Mannaert te Terhole 6 vissen, 578 punten, 9e prijs: W. de Cuypers te Middelburg 13 vissen, 554 punten, 10 prijs: M. van Duyse te Clinge 11 vissen,* 508 punten. De laatste prijs een pijp werd gewonnen door P. van Bellen te Bergen op Zoom met 4 vissen en 314 punten. (Van onze correspondent) HULST Dal de EHBO-afdeling Hulst met hel maken van plannen niet stil heeft gezeten blijkt uit het winterprogramma dat pas bekend werd ge maakt. Het is een uitgebreide bloemlezing van lessen en activiteiten. „Het is geen sinecure om bij een ledenaantal van 160, ieder het zijne te kunnen geven en de EHBO-afde ling Hulst prijst zich dan ook zeer gelukkig naast de vele onversaagde er. onvermoeide werkers, nu ook dr. W. Gielen uit Hulst tot haar docen ten te mogen rekenen", aldus voor zitter Jos Valckx. In Hulst zal een EHBO-team aan het werk gaan om, waar men dit ook vraagt, lessen te verzorgen. De lagere scholen in Hulst zijn nu reeds allen betrokken in het programma. De opleiding bestaat hieruit dat er momenteel op de drie scholen 200 jongens en meisjes EHBO-A krijgen, terwijl de geslaagden van 1971 wor den opgeleid voor EHBO-B. Zaterdag wordt het winterpro gramma geopend met de diplomauit reiking aan 31 geslaagden van de laatste cursus, die tezamen met Te- leac werd georganiseerd. Al waren er veel Teleac-EHBO cursisten, er waren maar drie plaatsen in Neder land waar de cursus vanuit de vere niging zelf werd georganiseerd nl Groningen, Heerhugowaard en Hulst. De diploma-uitreiking vindt om 10 uur plaats in de burgerzaal van het stadhuis te Hulst. De EHBO-afdeling Hulst gaat op nieuw een Teleac-EHBO cursus or ganiseren die op 17 september zal beginnen. Alle inlichtingen hierover kan men verkrijgen bij de heer Jos Valckx, H. Casimirlaan 15 te Hulst, telefoon 2189. Er wordt gerekend op 30 cursisten. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Twee broers uit Kruiningen, M. en J.J. zijn ver oordeeld tot f. 20 ,- boete, respectle velijk drie maanden gevangenisstral voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en f. 500,- boete. M.J. had betaalche ques achterover gedrukt van een Goese Bank. Zijn broer misbruikte ze. Bovendien had deze laatste nog een WA-verzekering afgesloten waarop hij na valse aangifte van het verlies van een armband en radio f. 625,- claimde. De eis luidde voor M. twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk, drie jaar proeftijd en f. 400 ,- gulden boete en voor J.M.J. zes maanden gevangenisstraf, voor waardelijk, drie jaar proeftijd en een geldboete van f. 800,-. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De bekende Ne derlandse groep CCC Folk and Blu es Incorporated treedt zaterdag in Oostburg op. Samen met Paradise uit Den Haag en Lazy Folk Ensemble uit Oostburg wordt een muziekavond gehouden in de hal achter het bejaardentehuis. Aanvang 19.00 uur, entree vier gul den. V.V. Steen Aan de jaarlijkse plezierreis van de voetbalvereniging Steen waren dit jaar ook 3 voetbal wedstrijden gekoppeld. Er werd te Maastricht gespeeld tegen F.C. Ca- berg. Steen I en III wonnen hun wedstrijd tegen F.C. Caberg I en III elk met 31. Steen II kreeg van F.C. Caberg een gevoelige nederlaag van 81. Bezoek Muziekvereniging „De Volharding" te Zaamslag bracht een muzikaal bezoek aan de nieuwbouw wijken te Zaamslag. Tegelijkertijd werd een actie gevoerd voor de wer ving van nieuwe donateurs in dit gedeelte van het dorp. Benoeming De benoeming van kapelaan O. Gielliet tot pastoor van de H. Barbaraparochie, betreft de kerk in Breskens en niet in Clinge, zoals gisteren was te lezen. (ADVERTENTnE) van 28 augustus tot en met 4 september. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tot op he. den heeft de storingsdienst van de PTT nog steeds geen definitief rapport aan het gemeentebestuur van Sas van Gent kunnen over handigen over de eventuele hin der die voor t.v.-kijkers zal ont staan wanneer de nieuwe suiker silo gereed is. Inwoners in de directe nabijheid van de nieuwe silo hebben via buurt vereniging „De Marolle" reeds klach ten over een slechte t.v.-ontvangst bij het gemeentebestuur gedeponeerd. Ook waren er diverse personen aan wezig op de hoorzitting ingevolge de hinderwet. „Zolang de werkkraan nog bij de silo aanwezig is kan geen definitief uitsluitsel door de PTT worden ge geven", aldus de heer R. Slock, se cretaris van de Sasse woningbouw vereniging. „Ons is toegezegd dat de PTT, die zich al regelmatig in Sas van Gent heeft georiënteerd, onmid dellijk met de metingen zal beginnen als de kraan verdwenen is". De kraan is een groot stalen staket sel met uiteraard een voedingskabel die op zijn beurt een magnetisch veld oproept. Dit kan van invloed zijn op de tv-ontvangst, reden waar om PTT nog even wacht met haar rapport. „De kraan is momenteel in ge bruik bij een Duitse firma die een vier centimeter dikke beschermende laag om de betonnen kolos moet aan brengen", zo vervolgt de heer Slock. Om dit karwei te bespoedigen zal extra-mankracht worden ingezet. Men is hier eergisteren mee begon nen. Het rapport van PTT zal, indien permanente hinder wordt vastge steld, een aantal aanbevelingen be vatten om deze hinder weg te nemen. Deze aanbevelingen zullen als voor waarden worden opgenomen in de aan het bedrijf te verlenen hinder wetvergunning. „Bovendien", aldus de heer Slock, „krijgen alle personen die bezwaarschriften hebben inge diend een afschrift van deze vergun ning, zodat zij zelf kunnen contro leren of de daarin vervatte voorwaar den worden nageleefd". Personen die vinden dat dit niet het geval is kun nen in beroep gaan bij de Kroon. Omdat ook de gemeente, via een bepaalde procedure, de voorwaarden kan verscherpen, al is de vergun ning reeds afgegeven, bestaat er vol gens de heer Slock 100 procent zeker heid dat het bedrijf alles zal doen wat mogelijk is om de eventuele hin der weg te nemen. De directie van de suikerfabriek staat hier, aldus de heer Slock, positief tegenover. (Van onze corr, CLINGE Vo«r9 zal het feestcomité t' muziekfestival samenvalt met de dn, selijke kermis. Deze tweede helft van julu aan het festival is 2e#, is bekend, dat er ti( pen aan deelnemen n.i doen door Vermaak Sï !nr!tn/leid ZC,fS joretten presenteren. „Het was onmoeeliil val te blijven organise^ tijd met de plaatselijk vertelt voorzitter F BI rig jaar hadden we zeischappen en 't was oai "NU936" besturen en U schillende moeilijkhedJ Daarom zullen we v» jaar ons festival tegen augustus op touw zetten' Voor de eerste maai" doen door vermaak, dus met 'n groep maj'on schijn. Om deze groep meisjes en een tambo formeren heeft men hedl lijkheden moeten gens voorzitter Blomnut niet alleen intensief gerr den, maar er was ten aan geld voor nieuws „Dat was een heel dure, de voorzitter te vertellen! „Ieder uniform ko tweehonderd gulden", tenkorps maakt op zate tus 'n show-wandeling te de fanfare. Daarbij zal lende dorpsstraten ai kertijd wordt dan aan een bijdrage gevraagd in Uiteraard hoopt de bliksem-actie een gewd gaat worden. De vooruit siet slecht want het is in| vaststaand feit, dat de de fanfare ten zeerste me uit zich over het nanciële steun. Het eigenlijke muziekfe zijn beslag op zondag 2)1 Hieraan nemen deel: Wei Vermaak (Clinge), de (Nieuw Namen), EMM drumband Zuiddorpe. dete (Clinge), de mr Heikant, Nooit Gedacht Vrijheid en Eendracht de), St. Jan (St. Janste ninklijke stedelijke harn Om half drie verzamelt schappen in het centrum! aan de kerk. Er zullen gens vijf gezelschappen ill van het zeegat vertrekt de andere vijf in de rich* wijk „de grens" trekkel muzikale tocht door het geven de deenemende bij toebeurt een kort con kiosk op het terrein van i school. De drumband Zuiddo een show op het plein vo maiige gemeentehuis. Inti afgevaardigden van de gi samen in het gemeenscha pertuus, waar zij door het| bestuur van Hulst wor gen. Hier worden tevens uitgereikt. (Van onze k BOSCH/MIDDELBURG e Middelburg en het Noor Ernstig bedreigd door het ,ren van de 55 niet aan het in een schrijven aan minis' ing daaromtrent uitgesprokr Jiou een onbillijke zaak Ut de Brabantse gedepuleer- u, Willem. „Samen met mijn k in Limburg en Zeeland ga ie komende week overleggen j hiertegen actie kunnen voe- 'Ve kunnen beter te vroeg, laat reageren", zegt dr. P. lealen. directeur van het [Museum. Deze reacties ko- l de dreigende uitvoering van in het regeerakkoord en het van de commissie Nelissen 1 wordt: „de afbouw van s voor de niet aan het rijk nde musea". bezuiniging betekent een van de tot op heden ge- rfitiek van cultuurspreiding noment, dat de ontplooiing in volle gang is, de (Vervolg van P Dè buitengewoon i trialisatiepolitiek van I regering in de drie I heeft in drie jaar i aan werkgelegenheid man. De Verenigde Stak' Duitsland hebben van al anderhalf miljard i teerd in België. De zuigkracht van dt biedingen voor indttfWJJ België hebben zelfs een vloed uitgeoefend op M se bedrijfsleven. Ned»* teerde in de industrieel' miljoen gulden in vestigingen van het Ni drijfsleven in België JU* van Philips, DAF (asset"' bedrijfswagens) en PW* tieifabriek met een pe^ ting t.z.t. van 250 maal stuk Brabantse bedrijf® gunstige vestigings' land ontvluchten. Het ministerie zaken bleek gis. hoogte te zijn van de van overheidsteun aan België. „De cijfers »°f, 'SPIT Wel werd betwijh» Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Aanvankelijk regen met onweer, later vrij zonnig en iren ongeveer normaal, ooruitzichten in cijfers ge- over Nederland. .vrijdag: aantal uren zon: 0 min.- en max.-temp.: om. pormaal; kans op een droge van minstens 12 uur: 70 pro- 3 op een geheel droog et- procent, taterdag: aantal uren zon: 5 min.-temp.: omstreeks nor- ix.-temp.: van ongeveer nor- 3 graden onder normaal; een droge periode van min- uur: 90 procent: kans op een Iroog etmaal: 60 procent. ag nog een zonnige en itranddag met een matige nwind. Temperatuur twin. ■veeëntwintig graden, zeewa- entien graden. Vooruitzich- storing bij West-Frankrijk Je loop van vrijdag de bewol- fn de kans op een bui doen IhAAG (ANP) Konstanz bil); Rheinfelden 246 (-2); pui-g 252 (-6); Plittersdorf 1; Maxau 441 (-1): Plochin- p6 (onv.); Mannheim 2631 Steinbach 132 (pl.ll1 263 (pl.19); Bingen 1661 Kaub 180 (pl.6); Trier 229 (- blenz 170 (-4); Keulen 127 J Ruhrort 280 (pl.8): Lobith |>l-6); Pannerdense Kop 857 (Nijmegen 673 (pl.4); IJssel- (pl.4); Eefde IJssel 318 (- kenter 206 (-6); Monsin 5456 Vgharen 3800 (-45); Belfeld 1.4); Grave beneden de sluis linste waterdiepten in de lui, heden vermeld op de huwingsborden, zijn in centi- S: Spijk-St.-Andries 290, Driel- jigen 250, IJsselkop-Doesburg "esburg-Zutphen 245, Zutp- venter 250, Deventer-Windes- 55, |de IJssel bij km raai 923 Drummen en Zutphen zal de z'jn gestremd van vanavond |pt morgenochtend 6 uur. 1en, vrijdag 27 augustus, fop Zoom 7.13 en 19.23 uur; tet 6.21 en 18.33 uur; Ken 5.51 en 18.05 uur; ten 5.19 en 17.34 uur; fuuige 7.03 en 19.13 uur. Belgische begroting l®1"' zijn", aldus het lacon:' meer steun verleent Ji ..We hebben altijd dat de totaalbedragen j» 1 l it, (JOCiè 6

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2